DOMANIALE MIJN IN KERKRADE GAAT DICHT Spanning terug na nederlaag van Kort Sluiting oudste mijn in 970 een feit J Pseudo-arts aangehouden SCHAATSKERNPLOEG NAAR NOORWEGEN ONTVANGEN BOEKEN BLITZ WON EN VERLOOR bij N. Hortensius nam afscheid als directeur van N.Z.H. Ds. Kranenburg even terug in Zoeterwoude Deze week in Zoeterwoude LEIDSE COURANT DINSDAG 19 DECEMBER 1967 >e<t drs akt einere van ie de bleem en van der vestei met KERKRADE De Doma- niale M(jn te Kerkrade, de oud ste myn in Europa de ontgin ning begon reeds in de twaalfde eeuw gaat dicht. Dit betekent het wegvallen van in totaal 2100 arbeidsplaatsen, waarvan 200 voor beambten en 1900 voor arbeiders. Het tempo van de sluiting, zal worden afgestemd op de ontwikkeling van de ver vangende werkgelegenheid. Daarbij zal het beschikbaar komen 1 Onderzoek naar bescherming p kleuren-tv DEN HAAG Er zal steek proefsgewijs worden onderzocht of kleurentelevisietoestellen voldoende itijn afgeschermd tegen het gevaar van röntgenstraling. Er is in de ko mende tijd zeker geen reële verho ging van de stralingsdosis te ver wachten, deelde staatssecretaris riënteii^ru's'n8a (volksgezondheid) gisteren gewejin de Tweede Kamer mee. Een rapport van de Gezond- jJheidsraad heeft uitgewezen dat een Ewart-wittoestel geen enkele straling geeft. De plaatjes die bij kleuren-tv- Jtoestellen de gebruiker tegen straling decenj beschermen, zijn in veel gevallen al voorl aangebracht. Uit het onderzoek moet alieboï blijken of de toestellen voldoen aan Van de internationaal vastgestelde nor- Isluitijmen van bescherming. die j irang J AMERSFOORT De 21-jarige fa- ,v,Jbrieksarbeider J. D. uit Putten is j hebben uitgegeven en hij zou ook llen n| verschillende mensen hebben onder zocht. ,n]J Bij zijn arrestatie bleek D. in het van nieuwe arbeidsplaatsen bij on dernemingen, welke samenwerken binnen het kader van de NV In dustriebouw te Kerkrade, een be langrijke rol spelen, doch ook andere plaatsingsmogelijkheden zullen door het Domaniale personeel kunnen worden benut. Een en ander is gisteren door de directie meegedeeld. Zij was op grond van de thans aanwezige voor uitzichten inzake de vervangende werkgelegenheid voor het bij sluiting van de Domaniale Mijn te her plaatsen personeel tot de conclusie gekomen dat het verantwoord is een aanvang te maken met de geleide lijke sluiting. Goedkeuring minister Met instemming van de raad van commissarissen en na overleg met de ondernemingsraad en de werkne mersorganisaties, had de directie daarom een verzoek tot de minister van economische zaken gericht om goed te keuren dat thans met gelei delijke sluiting wordt begonnen. Nadat de minister dit voorstel van de directie en het dagelijks bestuur van de mijnindustrieraad had besproken, heeft hij daaromtrent gisteren conform de eerder gedane toezegging, overleg gepleegd met de vaste commissie voor economische 'erhoj J 23, 61. ckebi lilker 1 bezit te zijn van een tas met niet betaalde medische instrumenten. Hij had bovendien een paar keer auto's gehuurd, zonder deze terug te bren gen of 'te betalen. Twee gehuurde auto's raakten bij aanrijdingen zwaar beschadigd. D. reed in twee weken ongeveer 4500 kilometer op eveneens onbetaalde benzine. Wielerzesdaagse Rotterdam naar mei verschoven AMSTERDAM De Rotterdamse Zesdaagse zal niet in de tweede week van februari worden gehouden zoals aanvankelijk in de bedoeling lag, maar van 1 tot en metr 7 mei. De moeilijkheden voor de organisatie zijn ontstaan toen de KNWU mede deelde geen toestemming te verlenen voor het houden van een zesdaagse in een circustent. Men heeft nu on derdak gevonden in de Energiehal hetgeen de ongebruikelijk late datum met zich mee heeft gebracht. Het Nederlands waterpoloteam heeft op zijn trip door Zuid-Afrika opnieuw een overwinning behaald. Maandag versloegen onze landgeno ten in Durban het Zuidafrikaanse ze vental met 11—7. zaken van de Tweede Kamer. Hierna heeft de minister zijn goedkeuring gehecht aan het voorstel van de di rectie. Sluiting in'70 Bij realisering van het voorlopige afvloelingsprogramma zal de kolen- produktle van de Domaniale tegen het eind van 1969 kunnen worden beëindigd en zal de algehele sluiting tegen het eind van 1970 kunnen wor den voltooid. Uiteraard zal niet tot algehele slui ting van de Domania'e worden over gegaan zonder dat is gebleken dat voldoende mogelijkheden aanwezig zijn voor de plaatsing van het be trokken personeel. Gewijzigde bezetting Hoogoventornooi AMSTERDAM In de groot meesterschap van het Hoogoventor nooi, dat van 9 tot 28 januari in Wijk aan Zee wordt gehouden, zijn enkele veranderingen aangebracht. De Duitser Darga en de Tsjech Ka- valek zullen niet spelen. Hiervoor komen in de plaats de Bulgaren Bo- botsov en Padevski. De groep wordt verder gecompleteerd met de Joe- goslaviër Ivkov. In de damesgroep wordt de Fran- gaise Chaude de Silans vervangen door de Bulgaarse Ivanova, echtge note van grootmeester Bobotsov. Aansluitend op het Hoogoventor nooi zal op dinsdag 30 januari in Amsterdam de jaarlijkse V en D simultaantoernee beginnen. Naast Nederlandse spelers zullen .de Rus sen Tal en Kortsnoi hieraan deel nemen. Tom Okker is het Border-ten nistornooi. dat in East London (Zuid-Afrika) wordt gehouden, goed begonnen. De Nederlandse kampioen versloeg in de eerste ronde van het herenenkelspel de Zuidafrikaan De Villiers in twee sets: 6—3, 61. Indepediente is, dankzij een 40 overwinning op Racing Club Buenos Aires houder van de wereldbeker voor clubs Argentijns voetbalkam pioen geworden. Loting Europese 'd bekertornooien "zS ZURICH Real Madrid, dat Ajax C voor verdere deelneming aan het tor en op no°' om Europese beker voor lan<kkampioenen uitschakelde, zal in 9 de kwartfinale uitkomen tegen Spar- - ta Praag. De overige resultaten van de loting die maandag in Zürich werd verricht, luiden: Eintracht Braunschweig (West-Duitsland) - Juventus (Italië); ijk Vasas Boedapest (Hongarije) - Ben- J finca (Portugal) en Manchester Uni ted (Engeland) - Gornik Zabrze (Po- len). In de strijd om de Europese beker vooij voor bekerwinnaars lootte Cardiff eijvojcity. dat NAC de weg naar de Werl kwartfinales versperde, tegen Torpe- do Moskou. De loting voor bekerwin- 1 naars had verder als resultaat: Stan hq daard Luik (België) - AC Milaan (Ita- nst) lië); FC Valencia (Spanje) - Bayern h München (West-Duitsland) en Ham burger SV (West-Duitsland) - Olym- ;le hl picue Lvon (Frankrijk), ïeld.j Tegelijk met de loting voor de Eu- gsdiq ropese tornooien had in Zurich te- vens de loting plaats voor het UE- FA-tornooi voor landenteams onder 23 jaar om de „Uitdagingsbeker". Ne- derland kwam hierbij als tegenstan der uit de bus van Bulgarije dat de trofee reeds drie maal veroverde. Tien landen hebben voor het tornooi ag® J Ingeschreven. bei Anquetil toch in en Tour de France 1 Sei PARIJS De vijfvoudige Tour de France-winnaar Jacques Anquetil heeft na een onderhoud met Christi an Darras en Raphael Geminiani, respectievelijk chef van de afdeling publiciteit en sportief leider van het extra-sportieve merk Bic, besloten in 1968 toch aan de Tour de France deel I 'e neme"' Muziehvrijs voor Henri Dutilleux PARIJS De grote Franse mu ziekprijs is voor 1967 toegekend aan de 51-jarige Franse componist Henri Dutilleux voor zijn gehele werk. De prijs, die 10.000 francs bedraagt, is voor het eerst toegekend. Dutilleux kreeg in 1938 de grote prijs van Rome. Hij schreef onder meer balletmuziek, twee symfonieën, een sonate voor piano en kamermu on ziek. Minder Australiërs naar Olvmp. Sp. SYDNEY Het Australische Olympische Comité zal voor de Olympische Spelen in Mexico onge veer honderd sportlieden minder aanwijzen dan voor de Spelen in Tokio 1964. Men heeft een lijst sa mengesteld van 136 kandidaten. In juni wordt dit aantal definitief vast gesteld tijdens een vergadering van de AOF., SCHIPHOL Onder leiding van coach Wim de Graaff is dinsdag ochtend de Nederlandse schaatskern ploeg van Schiphol naar Oslo ver trokken om in Fagenes 14 dagen te gaan trainen. Nestor van de uit 7 rijders samengestelde ploeg is Kees Verkerk (25), benjamin: Arie Eriiks. (20). De overigen zijn Nederlands nieu we kampioen Ard Schenk, Peter Nottet, de wegens zijn verrassende zege op de 10 km aan de ploeg toe gevoegde wielrenner-schaatsenrijder Jan Bols, Karei te Winkel en Jorrit Jorritsma. Voor het eerst in vele jaren ontbrak Rudie Liebrechts. De ploeg zal zowel Kerstmis als Nieuwjaar in Noorwegen doorbren gen en beginnen aan de training op het Noorse ijs, waar over ruim een maand de Europese kampioenschap pen zullen worden verreden. Tussen de training door staan voor het Kerst- en voor het Nieuwjaars- weekeinde twee wedstrijden op het programma, waaraan onze landge noten zullen deelnemen. Op donder- NS-personeel: graag overleg UTRECHT De personeelsraad van de NS betreurt het dat de direc tie geen overleg heeft gepleegd voor tie geen overleg heeft gepleegd vóór tot sanering van het bedrijf. In een gesprek met de directie heeft de raad erop aangedrongen een toekomst beeld van de spoorwegen te ontwik kelen. Op haar beurt zei de directie dat de huidige toestand van de NS bij zonder zorgelijk is. Niets mag wor den nagelaten om tot een beter resul taat te komen. Hiertoe zijn alle krachten gebundeld en is onder meer de groep „stimurail" in het leven ge roepen. De bedoeling is op korte termijn passende maatregelen te nemen, die een gunstige invloed uitoefenen op de opbrengsten, kosten en concurrentie. Dit zal vermindering van personeel tot gevolg hebben, aldus de directie. Ze heeft toegezegd de raad voort durend op de hoogte te houden van de ontwikkelingen. Moordenaar van schoonvader naar gesticht BREDA De rechtbank heeft gis teren de 31-jarige Tilburger L.M., die in de nacht van 8 op 9 januari zijn 63-jarige schoonvader Jef van Hierde met een harr»3r he~ft doodge slagen, ontslagen van re' atsvervol- ging. De man is niet strafbaar wegens zijn zieke geestvenmogens. De rechtbank gelastte opneming in een krankzinnigengesticht voor de duur van een jaar en stelde verdach te voorts onvoorwaardelijk ter be schikking van de "regering. dag 4 januari keert de hele ploeg naar Schiphol terug voor de landen- wedstrijd met Noorwegen, die op 6 en 7 januari in Deventer wordt ge houden. Daarna gaan de rijders weer terug naar Noorwegen en hebben dan drie weken de tijd om zich voor te bereiden op het Europese kam pioenschap in Oslo. Blijmoedig keukenbrevier van Aert Angebrant, door P. A. Donker. Tweede druk. Uitgave Ad. Donker. Rotterdam. (135 blz., 6,50). De oude sprookjes, door J. Rie- mens-Reurslag. Tiende druk. Uitga ve Hollandia, Baarn. (251 blz., geill., 5,90). De vrouw van de dokter, door Ne- lia Gardner White. Hier woont het geluk, door Erich Kastner en De dochter, door Top Naeff. Herdruk ken in de Salamanderreeks. Uitgave Em. Querido. Amsterdam, 2,25). Twee kapiteins op één schip, door mr. A. L. M. Soons. Uitgave AE. E. Kluwer, Deventer. (24 blz., 2,50). Smeetsbundel. Opstellen aangebo den aan prof. dr. M. J. H. Smeets. Uitgave AE. E. Kluwer, Deventer. (395 blz., 35). De familie von Amsberg, door Balthasar Berg. Uitgave J. Rijkhoek. Den Haag. (Geïll.) Protesten contra testen, door dr. P. J. D. Drenth. Uitgave Swets Zeitlinger, Amsterdam. Een kerfje op de revolver. Verha lenbundel. Uitgave A. W. Sijthoff, Leiden. (133 blz., 3,90). Zes Born-pockets: De hel van Sundown, Fluitend lood, Het onge temde land en Kid Rodelo, beide van Louis l'Amour, Operatie Star dust en De derde macht, beide door Scheer en Darlton. Vier eerstge noemde 1.95. de andere 1,25. Het kamp op de boerderij, door Trudv Rietveld en Dorien en haar piloot, door Nel Veerman. Uitgave J. H. Kok. Kampen. (Irisreeks, per deel 3.50). Ontwerp B.T.W., tekst, toelichting en commentaar, door mr. C. P. Tuk. Uitgave J. Noorduyn, Den Haag. (123 blz., f 5.50). Serie Dichterbij: Stad en platte land in de Middeleeuwen, Toetan- chamon en zijn tijd, Vrije vrouwen, Rusland op weg naar de revolutie. Uitgave J. H. Kok, Kampen. (Per deel 2,45). Sociale ethiek en geloof in Jezus Christus, door dr. H. M. Kuitert 2,75) en Feit of interpretatie, door prof. dr. B. J. Oosterhoff. (ƒ2,45). Uitgave J. H. Kok, Kampen. Groningen. Friesland en Drenthe, door J. H. Besselaar. (Serie Elseviers Reisgidsen. (135 blz., geïll. 4,50). De burgemeester en de handha ving van de openbare orde in bui tengewone omstandigheden, door dr. R. Crince le Roy. Tweede, gewijzig de druk. Uitgave Vuga-Boekerij, Delft (201 blz., 19,50). LEIDEN De basketballvereni ging Blitz heeft weliswaar de uit wedstrijd tegen het zwakke Valiant met ruim verschil gewonnen (35 74), maar drie dagen later kon het niet van stadgenoot Essor winnen. Het werd tenslotte een 4859 ne derlaag. Topscorers tegen Valiant waren: Rietkerk (36) en Van Dijk (26) en tegen Essor: Rietkerk (25) en Van Dijk (17). Overige uitslagen: Blitz 2Storks 2 25—60; Alphen 2—Blitz 2 30—19; Blitz 2—Alphen 2 21—23 Bona Stars A—Blitz A 160—32; Blitz B—Jum pers B 31—14; Blitz B—Storks A 42—50. LSB-COMPETIT1E Noordwijk verloor van L.S.G. 2 (Van onze schaakmedewerker) LEIDEN In de eerste klas van de Leidse schaakbond heeft LSG 2 een moeizame wedstrijd gespeeld te gen Noordwijk. De Leidenaren bra ken voorlopig af bij 4)42'ï en zul len waarschijnlijk met 64 gaan winnen. LSG 2 komt daardoor weer op gelijke hoogte met Philidor 2. In 2A won Rijnsburg de belangrij ke wedstrijd tegen Boskoop 2 met 64 en verwijderde zich hierdoor van de laatste plaats. Philidor speel de gelijk tegen Voorschoten 2, ter wijl Katwijk won van Zwarte Pion (6—4). In 3A zal de ontmoeting tussen Aarlanderveen en Bodegraven 2 (afg.: 54) wel eindigen in een ge lijkspel. Alplhen 3 verloor van Re vanche (3)z5'idat daardoor goe de titelkansen heeft DAC won derby Castelluin: 3-1 ALPHEN De dames van DAC hebben de derby tegen Castellum met 31 gewonnen. Niet na een wedstrijd die op hoog peil stond, maar wel na veel spanning. Hoewel Castellum aanvoerster M. van Dijk miste, wist het in de eerste set niettemin een voorsprong te nemen, hoewel het die toch na 14—14 ver speelde (01). DAC nam daarna een 05 voorsprong, maar met name door Mieke Boot kwam Castellum goed terug 1512 (11). DAC nam nu het initiatief en met goed opgebouwde aanvaHen bereikte het een 154 setwinst. Castellum leek toch nog goed voor een gelijk spel, want het nam in de laatste set een 92 voorsprong, vooral door goed serveren van Hilly Zwart. DAC gaf niet op, kwam op 1010 om uiteindelijk nog met 1215 te win nen. Het eerste ondervond bij DVO veel tegensitand. maar won niettemin met 03. VERRASSING VAN VAN HALDEREN (Van onze schaakmedewerker) LEIDEN In de vijfde ronde in het toernooi om de Leidse schaakti tel heeft Van Halderen voor een enorme verrassing gezorgd. Welis waar werd zijn partij tegen de ge doodverfde kampioen Kort afgebro ken, maar de titelhouder zal verlies praktisch niet kunnen ontgaan. Stam, die zelf vrij had, heeft daardoor nog alle kans op de titel, mede omdat in de laatste ronde de ontmoeting Stam- Kort op het programma staat. De Alphenaar Van Loon heeft uit- ziaht op de derde prijs na de over tuigende overwinning op de Noord- wijker Soesile. De overige partijen Demmendal-De Jong en DonkerDe Vries werden in remiseachtige stel lingen afgebroken. L'1TGESTELD Hoewel koploper Dries aan Ba- reridse remise moest toestaan, behield hij niettemin de eerste plaats. Mede overigens omdat de ontmoeting tus sen zijn concurrenten Van Harten en Volt en werd uitgesteld. De Boskoper Bonefaas won opnieuw en haalde Dries bijna in. Veteraan Koet incas seerde wederom een nederlaag, dit maal tegen clubgenoot De Bruin. Kooy-Kardol werd afgebroken. Wels wist de aanval van concur rent Ertorink af te slaan. Door een remise behield hij zijn voorsprong. Sikkel viel na de nederlaag tegen Clement verrassend terug. In de der de klas boekte Boelee zijn zoveelste zege en gaat nu onbedreigd op de ti tel af. Uitslagen: NasseDe Laaf 10, ChangDe Laaf 1—0, Boelee Verkuyl 1—0, v Tol—v d Leek 1—0. Jubilee Singers in ziekenhuis LEIDEN Zondag a.s. zal In de kcrkzaal van het Academisch Zie kenhuis van 10-11 uur v.m„ een dienst worden gehouden met een bijzonder karakter. In die dienst zullen de „Jubilee Singers" (een Surinaamse zan- gersgroep) acht negrospirituals ten gehore brengen. Deze liederen wor den afgewisseld met de lezing van bijbelgedeelten. In de opbouw van de dienst wordt de advents- en kerstboodschap naar bijbelse ge- kerstboodschap naar bijbelse ge- dachtengang geplaatst in de samen hang van heel het heilsgebeuren. Wie van buiten het ziekenhuis de dienst in de kerkzaal wil bijwonen is van harte welkom. De kerkzaal bevindt zich in het Poortgebouw» rechts boven. HANS REE WINNAAR Etmans vijfde in Vasca-tornooi (Van onze schaakmedewerker) AMSTERDAM Hans Ree heeft het gigantische Amsterdamse Vasca- schaaktoernooi gewonnen. De Ne derlandse kampioen speelde in de laatste ronde remise tegen de Lei- denaar Etmans en bleef daardoor Langeweg een half punt voor. Ree scoorde 10)4 punt. Etmans kwam door deze grootmeestersremise (13 zetten) op 8% punt en bereikte daar mee niet alleen de gedeelde vijfde prijs, maar werd bovendien de best geplaatste Leidenaar. J. Piket kwam op aciht punten dank zij een overwinning op de Am sterdammer Krabbé na een bizarre partij. Hij passeerde hiermee ook v. d. Berg, die van Orbaan verloor, nadat hij onterecht op winst had gespeeld en zelfs een remiseaanbod afsloeg. Hierdoor bleef hij op 7)4 punt staan. De Graaff incasseerde een regle mentaire nul, omdat hij niet ver scheen voor zijn partij tegen An- driessen, die overigens evenmin aan wezig was. Zijn totaal was zes pun ten. De eindsprint van Kohlbeck (vier keer winst) leverde hem de tweede plaats op achter Slisser. Een mooi succes in de sterke B--groep. HAARLEM De heer N. Hor tensius heeft vandaag wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd afscheid genomen als directeur van de NZHVM. Vanmid dag werd in restaurant Dreefzicht te Haarlem een afscheidsreceptie gehouden, die twee en een half uur duurde. Overeenkomstig de wens van de heer Hortensius werden geen toe spraken gehouden. Dat neemt niet weg, dat velen deze dag hun waar dering hebben geuit voor de per soon en het werk van de scheiden de directeur. Er was tevens gelegenheid, zijn opvolger, mr J. P. A. van Balle- goijen de Jong. te begroeten. De Biljartuitslagen Veen- en Rijnstreek WOUBRUGGE In het district Veen- en Rijnstreek van de KNBB werden afgelopen week de volgende biljartwedstrijden gespeeld: Klasse C I: Nwe Wetering 1DDE 1 5—2. DDE 1—De Plas 1 2—5. Klasse C II en III: Vergulde Vos 2— De Sport 2 54. Nwe Wetering 2Ja- cobswoude 1 72. Klasse C IV: Jacobswoude 3Nwe Wetering 4 7—2, Vergulde Vos 3Ja cobswoude 3 54. Nwe Wetering 3 De Sport 3 27. Monopole 3Ons Ge noegen 3 72. De Kroon 3Monooole 3 5—4. De tussenstanden in de competitie, die thans half is uitgespeeld, luiden KLASSE C I De Sport 1 Vergulde Vos 1 8 - Monopole 1 9 - De Plas 1 7 Roelofarendsveen 2 9 Nwe Wetering 1 9 Roelofarendsveen 1 9 Roelofarendsveen 3 9 On-; Genoegen 1 8 1 DDE 1 9 KLASSE C II en 1 De Kroon 1 9 i Vergulde Vos 2 9 I Roelofarendsveen 4 9 De Sport 2 9 Nwe Wetering 2 9 Jacobswoude 1 8 3 Ons Genoegen 2 9 Jacobswoude 2 9 Monooole 2 8 De Plas 2 7 KLASSE C IV Jacobswoude 3 9 De Kroon 3 9 f Ons Genoegen 3 9 De Kroon 2 9 De Sport 3 9 Monopole 3 9 4 Nwe Wetering 4 8 Roelofarendsveen 5 8 Vergulde Vos 3 9 1 Nwe Wetering 3 9 2 43—20 42—14 38—25 33—16 32—31 29—34 28—35 24—39 17—39 15—48 56—25 51—30 51—30 48—33 41-40 29—43 29—52 29—52 27—45 26—37 50—31 49—32 48—33 44—37 44—37 42—39 34—38 31- receptie was bedoeld voor de rela ties van de NZH buiten het be drijf. Morgen zal het afscheid van de heer Hortensius van het personeel plaats hebben. Tijdens de ontvangst, van half 11 tot half 1, wordt hem namens het personeel een geschenk aangeboden. Tijdens de middagre ceptie wordt een delegatie uit de besturen der personeelsverenigin gen verwacht. Voor viering van jubileum ZOETERWOUDE Zondag werd de dienst in de hervormde kerk ge leid door ds. S. Kranenburg, jeugd- predikant in Amstelveen, die zijn 25-jarig ambtsjubileum in Zoeter woude. zijn eerste gemeente, wilde vieren. Ds. Kranenburg preekte naar aan leiding van Genesis 21 vers 6, CHU Zoeterwoude niet akkoord met contributie ZOETERWOUDE De plaatse- lijke afdeling van de CHU hield haar algemene ledenvergadering in Ons Huis. Voorzitter H. H. van Kapel betreurde het dat tengevolge van de annexatie in het afgelopen jaar elf leden van de afdeling moesten worden afgeschreven, waardoor er slechts 20 overbleven. Bij de be stuursverkiezing werden de heren H. H. van Kapel en L. Schenkeveld herkozen. Van het hoofdbestuur was een brief binnengekomen met het ver zoek de contributie te verhogen tot f 15 per lid en f 9 af te dragen aan het hoofdbestuur. Dit was de verga dering te machtig en men adviseerde het bestuur hiertegen te protesteren. Het raadslid Joh. van Vliet hield een praatje over het woningbeleid in Zoeterwoude. Hij herinnerde eraan dat in 1946 de toenmalige gemeente raad streefde naar zoveel mogelijk woningwetwoningen en de particu liere bouw afwees. De raad gaat nu de bouw in de vrije sector bevorderen, wat de grondprijzen voor woningwetwonin gen drukt, zoals bij het bouwplan Westeinde. In de periode 1946-1967 zijn 253 woningwetwoningen ge bouwd en 150 in de vrjje sector. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd druk gebruik gemaakt. ZOETERWOLDE Vrijdag avond overleed mevrouw Johanna Van Haasterv d Lee. Zij was met haar 98 jaar de oudste ingeze tene van Zoeterwoude, en verbleef al verscheidene jaren in het be jaardentehuis Emmaus 'aan de Zuidbuurtseweg. Op 28 maant van dit jaar beves tigde zij een gedenksteen in het nieuwe bejaardencentrum in aan bouw aan de Verlaatweg dat in het komende jaar in gebruik zal wor den genomen. De oudste inwoner is nu de 96- jarigeheer F. D. Heuvelink, die op 14 oktober 1871 wend geboren. ZOETERWOUDE Vanavond is er in Ons Huis een klaverjaswed- strijd om kerstbout, half 9. Morgenavond half 8 zal in Ons Huis kerstfeest worden gevierd met de kinderen van de zondagsschool. Donderdagavond 8 uur een kerst zangbijeenkomst in de Herv. kerk. Medewerking verlenen de zangver enigingen Zingt den Heer en Santa Lucia, versterkt door Cantate Deo uit Katwijk. Uitgevoerd wordt o.a. het Weihnachtsoratorium van H. Barth. Solisten: J. Godthelp so- Kerstbomen vernield in Voorschoten VOORSCHOTEN Drie kerst bomen, die door het gemeentebe stuur waren geplaatst, werden in de afgelopen nacht afgetuigd en ver nield. Bij de bomen (in de School straat, voor het Cultureel Centrum en in de wijk Bosohgeest) zijn lam pen afgerukt, fittingen kapot ge trapt, draden doorgesneden en tak ken afgerukt. Een der bomen stond zelfs onder stroom en was levens gevaarlijk. De verlichting is aange sloten op het lichtnet van de straat lantaarns. In het gunstigste geval valt alleen de straatverlichting uit. Dit is de eerste maaL dat kerst bomen op een dergelijke wijze wor den vernield. VOORSCHOTEN De gezamen lijke Kerken van Voorschoten heb ben voor zaterdagavond 23 decem ber om 8 uur in het Culturleel Cen trum een kenstsamenzang vastge steld. Burgemeester L. de Kool zal het Kerstevangelie lezen, waarna de voorgangers van de kerken vijf-mi- nuten-toespraakjes houden. Mede werking verlenen de beide plaatse lijke harmonie verenigingen. VOORSCHOTEN Bqngemeester L. de Kool is donderdag verhinderd spreekuur te houden. VOORSCHOTEN Maandag 25 dec. en dinsdag 26 dec. wordt geen huisvuil opgehaald. On dinsdag 2 jan. en woensdag 3 jan. wordit huisvuil opgehaald in de gewone wijken, die aan de beurt zouden zijn op maandag 1 en dinsdag 2 januari. praan, C. Barnhoorn tenor en A. Hazenoot bas. Verdere medewer kenden: het Mozartkwintet en de heer J. van Rijn, orgeL Alles on der leiding van de heer B. Siere- veld. De burgemeester zal het evangelie van kerstmis lezen en deken Lamot en ds. Doorn zullen een overden king verzorgen. Leden van de C.J.V. zullen vrij dagavond de bejaarden een brood maaltijd aanbieden in Ons Huis. half 7. Zaterdagavond zullen de jeugd clubs een kerstby eenkomst houden, voor jongelui beneden 16 jaar. Op vrijdag 29 en zaterdag 30 december zullen op grote schaal oliebollen worden gebakken ten bate van het nieuwe jeugdcentrum. Oliebollen 8 voor een gulden en appelflappen zes voor een gulden. Koopt allen! Kerstmiddag voor de bejaarden RIJNSBURG Woensdagmiddag heeft een feestelijke kerstsamen komst plaats van alle bejaarden, al leenstaanden en chronisch zieken van de Chr. Geref. Kerk van Rijnsburg. Er zal deelneming zijn van bejaarden en alleenstaanden uit Katwijk aan den Rijn, Noordwijk, Oegstgeest, Valkenburg en Rijns burg. Het programma ziet er smaakvol uit, met o.a. een meditatie van ds. G. de Vries, die ook dia's zal laten zien van de in augustus gehouden bejaar- denreis van de Theol. Hogeschool te Apeldoorn, de Theol. Hogeschooldag e.d. Het programma vermeldt voorts samenzang van kerstliederen, voor drachten en tractaties. De middag wordt besloten met een gezamenlijke kerstmaaltijd onder leiding van ds. G. de Vries. De aan vang is bepaald op 2.30 uur en de plaats van samenkomst is de grote zaal bij de Chr. Geref. Kerk, ingang Oude Vlietweg. VALKENBURG Donderdag avond om acht uur spreekt in zaal De Vries ds. van der Ent Braat uit Haarlem voor de hervormd-gere formeerde evangelisatie. waarin wordt gesproken over de be lofte aan Abraham en Sara. De predikant belichtte enerzijds de ge ladenheid en anderzijds de gelaten heid van die belofte. Abraham en Sara lachten aanvankelijk om de belofte: zij geloofden er niet in. Maar toen Sara zwanger werd, kwam de geladenheid van de belof te. Ds. Kranenburg wekte de ge meente op te allen tijde op Gods belofte te ventrouwen en er steeds geladen van te zijn. Twijfel en ge latenheid maken plaats voor ge ladenheid als Gods belofte in ver vulling gaat. Na de dienst was er gelegenheid de predikant te feliciteren in Ons Huis. Hiervan maakten meer dan honderd personen gebruik. Ds. Doorn feliciteerde de jubilaris na mens de gemeente en ouderling Dor- repaal haalde enkele besluiten van de kerkeraad aan, die onder leiding van ds. Kranenburg worden geno men en nog functioneren. De voorzitter van de jeugdraad, jeugd-ouderling D. Hulsbos, dankte ds. Kranenburg voor het door hem genomen initiatief om in 1943 al een bouwcommissie te benoemen voor de bouw van een jeugdcentrum. Ons Huis staat er nu al 20 jaar en nu ligt de fundering voor een nieuw Ons Huis. Ds. Kranenburg dankte de ge meente voor de hartelijke ontvangst en was blij zoveel oude bekenden en vrienden te zien. Hij liet in zyn toe spraak doorschemeren graag nog eens een dienst te willen leiden in Zoeterwoude, wat hem spontaan werd toegezegd. Taakverdeling van B. en W. Voorhout VOORHOUT Burgemeester en wethouders hebben onderling htm taken als volgt verdeeld. De burge meester zal zich bezig houden met financiën, openbare werken met in begrip van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, en het woning bedrijf. Wethouder A. W. de Groot behartigt maatschappelijk werk, volksgezondheid, personeelszaken en woningverdeling, en wethouder J. Huigsloot onderwijs, recreatie en cultuur. Onnodige bezoeken of be sprekingen kunnen worden voorko men, als men zich rechtstreeks wendt tot degene die de desbetref fende portefeuille beheert. Riolering aanbesteed VOORHOUT Voor een open bare aanbesteding, die in het ge meentehuis is gehouden voor de aanleg van een riolering in de Rijns- burgerweg hebben zich negen in schrijvers aangemeld. De uitslag is als volgt: H. de Groot, Amsterdam, f 58.825. Fa A. J. Hoogeboom, Rijp- wetering, f79.190. Bakker en v. d. Kolk, Hoorn, f 82.000. J. Hulsebosch, Bloemendaal, f 86.100. N.V. J. Hul sebosch, Bloemendaal, f 86.850. H. T. A. Stuifzand, Leiden, f87.999. P. C. M. v. d. Geer, Oegstgeest, f 93.000. E. Nuisher, Leerdam, f112.650. De gunning is aangehouden. Oud-pastoor overleden VOORHOUT Op de leeftijd van 69 jaar is in het St. Elisabeth-Zie- ken'huis te Leiden overleden, de heer L. J. Bresser, emeritus-pastoor van Voorhout. In 1951 werd hij pas toor van de Bartholomeüsparoohie te Voorhout. Spreekuur burgemeester van Voorhout VOORHOUT De burgemeester houdt niet a.s. vrijdag spreekuur maar donderdag en wel 's morgens van 11 tot 12 uur. VOORHOUT De diaconie der Hervormde Gemeente houdt voor bejaarden en alleenstaanden een kerstmaaltijd, op woensdag 20 de cember om 6 uur. Plaats van samen komst: de christelijke kleuterschool. De genodigden worden allen gehaald en thuisgebracht. Kerstviering voor alle il'armondse bejaarden WARMOND De kerstmaaltijd voor de Hervormde bejaarden komt dit jaar te vervallen, omdat er een kerstviering voor alle bejaarden van Warmond wordt georganiseerd. De datum hiervoor is, woensdag 20 de cember van 's middags 3 tot 8 uur in het Trefpunt. Alle bejaarden zullen een gestencilde uitnodiging krijgen. Wie slecht ter been is, wordt per auto gehaald en thuisgebracht. WARMOND Dit jaar is er spe ciaal voor alle jongeren een kerst zang georganiseerd op vrijdag 22 de cember des avonds om 7.30 uur in de Rooms-Katholieke kerk. Een com bo uit Voorhout zal moderne liede ren spelen. Rector A. Raadschelders uit Noordwykerhout zal een korte meditatie houden. Daarnaast zal een duo negro-spirituals zingen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5