fcoal De Jong leverde SIZO lia slecht duel 1-0 zege op Hoogvliet bood Quick Boys onvoldoende tegenstand: 2-0 van Ter Leede-defensie af AOndanks overwicht kon Rijnsburgse Boys j-opnieuw niet tot doelpunten komen Tweede klas peil werd niet bereikt Arnemuiden strafte fouten Dank zij Van Maris kwam Noordwijk in de slotfase toch nog op winst: 1-0 SCORE BLEEF BEPERKT ZEEUWEN KWAMEN TOT RUIME SCORE 19EUWE LEEDSE COURANT 11 MAANDAG 18 DECEMBER 1967 Aanleiding Toch duurde het nog ongeveer 20 minuten voor de toeschouwers een doelpunt kregen te zien. Feitelijk was de goed leidende scheidsrech ter Versluis hier de aanleiding toe. Hij gaf Katwijk eigenlijk een vrije trap cadeau, die schitterend door Van Duivenvoorde van circa 30 m in de uiterste hoek werd gekogeld 0—1. GWS poogde na dit doelpunt nog terug te komen maar slaagde niet in.die opzet. Het was zelfs Geyte- man die na een snelle uitval Ter beek voor de tweede maal kans loos liet: 02. GWS heeft met een alles of niets offensief getracht de score een an der aanzien te geven, maar de Sas- senheimers kregen tegen de stugge Katwijkse defensie niet de gelegen heid de eer nog te redden. Zo won Katwijk zij het enigszins ge flatteerd deze lastige uitwed strijd tegen GWS. (Van een onzer verslaggevers) ARNEMUIDEN Een te lang combinerend Ter Leede heeft ander maal de kracht -van het in de tweede klas debuterende Arnemuiden ervaren. Bleef de schade in Sassenheim beperkt tot een 11 gelijkspel, nu bereikte Arnemuiden zelfs een 40 voorsprong. En dat gebeurde niet eens door eigen kwaliteiten, maar meer omdat de verdediging van Ter Leede bijzonder zwak was. ONVERWACHT Toen iedereen het rustsignaal verwachtte werd het nog onver wacht 10 voor de Katwijkers. Een corner op links, door Van Leeuwen genomen, werd door stopper Theo Bos in eigen doel ge kopt (10). En toen vijf minuten na de pauze Leo Pluimgraaff een voorzet van neef Hans. keihard achter de vergeefs duikende Hei- nen schoot, was de strijd in feite al gestreden. Hoogvliet beperkte zich nu in hoofdzaak tot verdedigen en doel man Gerrie Vooys kon het aantal schoten op zijn heiligdom pp één hand tellen. Htoewel Quick Boys nu veel sterker werd en de halfspelers De Best en Barnhoorn hun voor hoede van goede passes voorzagen ontbrak de juiste richting aan de vaak harde schoten. Zo kreeg Pluimgraaff binnen vijf minuten drie opgelegde kansen doch even zovele malen verdween Vooral keeper Van Leeuwen had zijn dag niet. Mede door zijn fouten en door grote gaten in de viermans linie kwamen de Zeeuwen tot deze score. Het was bovendien een be trekkelijk slechte wedstrijd op het oude veld van Arnemuiden. De thuisclub behoefde zich niet eens in te spannen om tot deze ruime marge te komen. Ter Leede miste bovendien een afro rider in de aanvalsformatie, omdat zonder Van Biezen elke stootkracht en raffine- meht ontbreekt. BOOGBAL Nu stond het binnen een kwartier al 20. Eerst had J. de Ridder suc ces na een pass van R. van Belzep en direct hierop liet Van Leeuwen een schot van Poortvliet vallen (20). Zeven minuten voor rust werd het zelfs 30, opnieuw na een foutje van Van Leeuwen. Poortvliet had met een boogbal succes. Eén minuut later raakte Poort vliet nog de lat. Ter Leede kreeg ook in deze periode wel kansen, maar de aanvalsformatie kon maar niet tot scoren komen. Na de hervatting was het vaak paniekvoetbal bij Ter Leede en in de zeventiende minuut werd het dan ook 40. J. de Ridder was doel treffend na een combinatie met Meerman. Een kwartier later maak te Van Leeuwen nog iets goed door een strafschop van Poortvliet te stoppen. Via de paal redde hij. Ar nemuiden was ook in het laatste kwartier in de aanval, maar de score ondervond geen wijziging meer. Scheidsrechter Groen leidde voor treffelijk. Frej (Van onse sportredactie) ®ie2 RIJNSBURG Zelden zal men in Rijnsburg zulk slecht Vuloetbal hebben gezien als tussen Rijnsburgse Boys—SIZO. rle$eide teams konden overigens onder minder ideale Weersomstandigheden geen moment het tweede klasser- ft-jchap waarmaken en de slechts enkele honderden toe- fchouwers hebben dan ook beslist geen waar voor hun i^eld gehad in deze bollenstreekderby. Zelden ook kwa- ^yien de spelers tot geïnspireerd voetbal en met name zuVas dat bij Rijnsburgse Boys het geval. Volkomen krach teloos probeerde men tevergeefs SIZO-doelman Van Haaften te verschalken en omdat SIZO dan nog één keer cces had uit een strafschop, behaalden de Hillegom- 5 ™tners een niet geheel verdiende 1—0 overwinning. bei' voc \L Inderdaad niet verdiend, want Rijnsburgse Boys is bijna de gehele wedstrijd en zeker in de tweede voortdurend in de meerder heid geweest. Maar de driemans- 'oorhoede aangevuld door van [laveren en Kralt kon ||naar niet gevaarlijk worden. Het trio Cees HeemskerkRein larteveldHans Roem zag geen om stopper Gerard Duwel te passeren en bovendien teelde ook doelman Van Haaf- betrouwbare party, tl had hy vooral in de tweede ilft niet altyd over geluk te gen. Uitvallen 3é'.' Maar SIZO hield ook in deze 'pe- msriode goed stand. Elk raffinement ontbrak trouwens in de geel-zwarte lTyflanvalslinie, waardoor vooral Boot s.telkens weer kon ingrijpen. Zelfs Inkwam SIZO na de hervatting tot ge vaarlijke uitvallenmaar Bob de jJong kwam er tegen de consequent opdekkende Dick Heemskerk I niet en aan te pas. Gijs Hoogkamer had in :rkde slotfase nog alle kans op 02, \maar verbaasd over zijn fraaie kans, y-lmiste hij die grandioos. nlc i.B. Het spel bleef in de gehele Hwedstrijd op een laag peil. Deels endoor het zware, maar goed bespeel- 3.<bare veld, en deels doordat de spe llers duidelijk conditie te kort kwa- tarnen. Elke opbouw in het spel was rs ver te zoeken, slecht plaatsen en J.'ifoutieve combinaties waren aan de orde van de dag. Het enthousiasme Defensief sterk j Katwi jk hield 2-0 voorsprong vast bij sportief 0 TVS e SASSENHEIM Op een goed bespeelbaar terrein is het GWS niet gelukt runner up Katwijk te be- - dwingen. In een zeer sportieve wed- r strijd moesten de Sassenheimers - uiteindelijk met 0—2 het loodje leggen. Met de krachtige wind in de rug gingen de Sassenheimers snel in de aanval en het gelukte dan ook wel een veldmeerderheid te krijgen, maar tot doelpunten kwamen zij toch niet. In deze periode was het toch Kat- 1 wijk dat het betere voetbal liet ziein maar ondanks verscheidene gevaar lijke anvallen konden zij ook niet tot scoren komen. De tweede helft gaf een veelvuldig aanvallend Kat wijk te zien, wat nu ook dank baar profiteerde van het windvoor- deel. kon dit gemis natuurlijk niet ver goeden. Vooral bij Rijnsburgse Boys was het ploegverband ver te zoeken. De geel-zwarten gingen niet alleen al met drie invallers van start, maar bovendien raakten zij in de wed strijd ook nog doelman Driebergen en rechtsbuiten Roem kwijt. Keeper C. J. Heemskerk en Breedyk com pleteerden het team. Dat bracht overigens in de stand geen wijziging Kostbaar Daardoor was het doelpunt dat Bob de Jong na dertien minuten scoorde bijzonder kostbaar. Dick Heemskerk II maakt vallend hands in het strafschopgebied. In eerste instantie onopzettelijk, maar direct daarop bewust. De straf, maar goed leidende scheidsrechter Bellaart was duidelijk in zijn beslissing. Via de handen van Van Klaveren had De Jong succes (01). Wat Rijnsburgse Boys in het resterende halfuur voor rust ook probeerde, keeper Van Haaften gaf niet huis. Schoten van Harteveld, C. Heemskerk en Hans Roem na een goede combinatie, leverden hem geen moeilijkheden op, terwijl SIZO tot grote daden kwam. Rijnsburgse Boys ontketende na de hervatting met de wind in de rug een enorm offensief, maar zonder inspanning kon de oranje-zwarte verdediging standhouden. Vijf minu ten voor tijd moest de uitstekende linksback Weijers evenwel toch op de doellijn redding brengen. Rijns burgse Boys miste daardoor het toch wel verdiende gelijkspel. Ver voor tijd verlieten de toe schouwers het terrein. Daardoor misten zij nog de fraaie kans, die Gijs Hoogkamer kreeg. Het bleef echter 01. RIJNSBURGSE BOYS: d: Drieber gen (C. J. Heemskerk); a: J. Heems kerk, D. Heemskerk, I. van Klaveren, Van Zuylen en Kralt; m. D. Heems kerk II en Van Sterkenburg; v: Roem (Breedyk), Harteveld en C. Heemskerk. SIZO: d: Van Haaften; a. Lamfers, Boot, Duwel en Weijer; m: Kerkhof en Bakker; v: Gijs en Gerard Hoog kamer, v. d. Jangt en De Jong. Een karakteristieke foto voor de wedstrijd Rijnsburgse BoysSIZO. Een veelvuldig aanvallend Rijnsburg strandde herhaaldelijk op de versterkte defensie van de Hillegommers, die behoudens vele hoekschoppen, weinig weggaven. Ook deze actie van Jan Heemskerk blijft zonder succes. (Van een onzer verslaggevers) PERNIS Acht minuten voor tyd slaagde Noordwyk er toch nog in om het verdedigend goed spelende DOTO op de knieën te krygen. Cock van Maris nam een vrye schop zo uitstekend, dat de iets weifelende doel man Offenberg verslagen werd door het keiharde en vliegende schot (01). Noordwijk kreeg daarmee iets meer dan het verdiende in dit sportieve duel. Want weliswaar waren de roodbroeken in de tweede helft duidelijk sterker, piaar DOTO gaf voor rust de toon aan. Toch kwamen de Pernissers niet tot scoren. Ondanks de vele kansen die invaller Kalkman kreeg De Ronde was geblesseerd slaagde de nonchalant spelende blauw-zwarte aanvalsspits er niet in, doelman v. d. Niet te passeren. Toch kreeg Offen berg het ook in de eerste helft druk ker. De uitvallen van Noordwijk wa ren immers bijzonder gevaarlijk, maar de attente Pernisse doelwach ter gaf geen krimp. HAGELBUI Hoewel het spelpeil na rust duide lijk minder was, met name omdat een fikse hagelbui het veld teister de, was Noordwijk nu duidelijk ster ker. Vooral via de weer uitstekend op dreef zijnde Arie Weijers, die van zijn snelheid goed gebruik maakte. Niettemin maakte men van zijn dik wijls afgemeten voorzetten geen ge bruik. De Noordwijk-aanvalslinie miste ditmaal duidelijk een afronder. DOTO dacht al een gelijk spel te kunnen boeken en bleef in zijn ver dedigende speelwijze volharden. Noordwijk kon daardoor vrijuit spe len, al kon het eerst de winst grij pen na een vrije schop die de uitstekend leidende scheidsrechter Schroots de roodbroeken had toege wezen. Uiteindelijk won Noordwijk dus wat gelukkig, vooral omdat DOTO met de rust stellig een 20 voor sprong verdiend zou hebben. (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK Hoewel de uitslag het misschien niet zou doen ver moeden, heeft Quick Boys zater dagmiddag op het koude Nieuw- Zuid, een gemakkelijke overwin ning behaald. Hoogvliet speelde dermate slechte wedstrijd dat ook bij Quick Boys al snel alle inspi ratie was verdwenen. Toen de Katwijkers in de tweede helft de score op 20 brachten was ook de spanning verdwenen en zochten de meesten van de ongeveer duizend toeschouwers de warme kachel reeds op. Hoewel Quick Boys in die slot fase nog talloze kansen kreeg om de score verder op te voeren, wei gerden de voorwaartsen, en met name Leo Pluimgraaff, hardnekkig de geboden kansen te benutten. Keeper Van Haaften van SIZO blijft ook hier overeind, al kan hij alleen via zijn vinger toppen de bal over de lat wer ken. Duwel (midden) en D. Heemskerk II kijken toe. Zodoende ontliep Hoogvliet een veel grotere nederlaag dan zij qua voetbalkunde verdienden. Slechts in de eerste helft heeft het zwakke Hoogvliet zich tegen de zoveelste nederlaag verzet. De harlwerkende achterhoede, met de teruggetrokken linkshalf Mijnsber- gen tot vijf man versterkt, wist tegen de lauw opererende Katwijk voorhoede, voorlopig wel stand te honden. Zelfs wist zij, vooral door het aanvankelijk sterke spel van rechts half Stravers het middenveld te bezetten en van daar uit menige aanval op te bouwen. BUITENSPEL Al direkt na het fluitsignaal van scheidsrechter Van Amerom, die behoudens enkele vreemde beslis singen, een goede indruk achter liet, scoorde rechtsbinnen Sluimer van Hoogvliet een doelpunt. Geluk kig voor de Quick Boys aanhangers had de scheidsrechter even tevo ren buitenspel geconstateerd. Hoogvliet probeerde wel door te gaan, maar de voorhoede ontbrak het toch aan rust en vooral spel inzicht om de rustige Quick Boys achterhoede te verschalken. Schijn baar zonder inzet, slecht plaatsend en zonder zich te veel in te span nen probeerden de Katwijkers hun tegenstanders op de knieën te krij gen. Maar ondanks deze tekortkomin gen hadden de blauw-witten door hun betere techniek en spelinzicht toch gedurende deze eerste helft steeds een licht veldoverwicht en kreeg doelman Vooys slechts zel den een .schot te verwerken. Collega-doelman Heinen kon bij schoten van vooral goalgetter Leo Pluimgraaf en in iets mindere ma te van rechtsbuiten Cor van Duy- venbode zijn niet geringe talenten tonen. De Lier verdiende gelijkmaker tegen nu winnend SVOW DE LIER Toen zes minuten na de aanvang SVOW-linksbinnen Van de Wetering keeper Beishuizea met een harde schuiver passeerde, leek niets er op dat dit ook de eind stand zou worden. Immers, In de eerste helft streed De Lier mei wind mee en had zeker niet het slechtste van het spel. Maar dom me pech, hield De Lier zelfs van de verdiende gelijkmaker af. Na de openingstreffer van SVOW golfde het spel geruime tijd op en neer, met De Lier als de iets be tere ploeg. Het was regelmatig op de helft van SVOW te vinden. D. Zoon schoot onder meer tegen de lat. Enkele minuten later, vond L. v d Akker ook al het houtwerk op zijn weg. Na rust was het hetzelfde spel- beeld. hoewel De Lier nu ook de felle wind te bestrijden had. De versterkte SVOW-defensie wist echter de zaak goed gesloten te houden. SVOW werd bij enkele uitvallen zelfs niet ongevaarlijk. D. Zoon en v d Sar, wilde het nu te veel alleen proberen, hetgeen uiteraard geen resultaat opleverde. De meest reële kans op de ver diende gelijkmaker kreeg de nieuwe De Lier aanwinst Moes. Maar hij maaide grandioos over de pass van Van Wezel heen. Scheids rechter Olie leidde deze sportieve wedstrijd voortreffelijk. Zonder dat keeper Heinen van Hoogvliet het in de gaten had, werd dit de eerste treffer van Quick Boys. Overigens zou de bekwame doelman van de be zoekers ook na de hervatting nog een keer moeten capituleren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 11