Raad wil hoger tempo nieuwe stadswijken Weekagenda Aankoop Overdekte door gemeente niet doorgegaan Wethouder Piena: na april schetsplan Merenwijk Ook Zuidwest krijgt gezondheidscentrum BRILLANTEN SIERADEN JUWELIER v.d. WATER M. P. Splinter overleden Huisvuil rond Kerst en Oud en Nieuw LEIDSE POPULIEREN GETRANSPLANTEERD Clubhuizen in Zuidwest een kwestie van geduldig overleg KERSTZANG OP STADHUISPLEIN ER «WE LEIDSE COURANT trev«l Zaterdag; (16 dec.) HAAG Schouwburg, 8.15 Haagse Comedie met „Yerma." LJ.-gebouw, Levendaal 101: mid- chihtl'en ouderensociëteit. tEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 5.30 uur: schaaksociëteit Palame- oshuis, achter Hoflaan 74: C.J.V. g-Leiden. fietsenbal met klap- i (8 uur). )EN HAAG Diligentia, 2.15 uur: overhtomime Carrousel; om 8.15 uur: Uhlhorn. piano, in ijcHEVENINGEN Circus-theater, op ur: Ned. Danstheater. Oude Kerk, 8 te zf Chr. Oratoriumvereniging Sche en ajingen, met Utrechts Studentenor- Maandag (18 dec.) phouwburg. 8 uur: Haagsche Come- met „Helder zien in het donker", •ts Jula school Asserstraat, 8 uur: afd. moelrum Christenvrouwenbond, kerst- raditfing. an lest. Nieuw-Minerva, Vrouwensteeg lidelf uur: afd. Leiden Expogé, H. J. M. rjostlinga R'dam over „De oecumene lksp*wat daarmee samenhangt". HAAG Schouwburg, 8.15 hfc Haagse Comedie met „Van de natijg af gezien". IEN HAAG Diligentia, 12.40 uur: (uwe Komedie met „En het ge- jedde in die dagen"; 8.15 uur: Toby huiiP- cell°- w p EN HAAG Grote Kerk, 8.15 uur: gs Herv. Kerkkoor, met medewer- nenl den. i ge CHEVENINGEN Oude Kerk. 8 Chr. Haags Knapenkoor, Haags beri gdkoor en Instrumentaal Jeugd- e k r, Piet Kraak, orgel. Dinsdag (19 dec.) bdhuis. 7 tot 8 uur: spreekuur iwfonds Ned. Gemeenten. eestraat 19, 7 tot 8 uur: spreek- Chr. Emigratiecentrale. I fchoorzaal. 8 uur: Residentie-Or- I solist Willem Noske, viool. ^^Wiouwburg, 8 uur: Haagsche Come- met „Helder zien in het donker", zaal Gehoorzaal, 2 uur: afd. ^hen Ned. Ver. Huisvrouwen. HAAG Schouwburg, 8.15 j; Haagse Comedie met „De vrou- an Troje". HAAG Diligentia, 12.40 uur: Komedie met „En het ge- ie in die dagen": 8.15 uur: Car- [ïcita Lozada, viool, Georg van Re- e. piano. EN HAAG Grote Kerk, 8.45 uur: Herzog. orgel, en Haags zuster- Woensdag (20 dec.) 4 tot 6 uur: spreekuur ale raadsvrouw. ^[amera, Hogewoerd, 7 en 9.15 uur: en O.-film van de maand. |chelpenkade 6, 7.30 uur: Tuinbouw Plantkunde, kerststukjes maken. j useum Volkenkunde. 8.15 uur: afd. 0 1 ien Centrum voor Vrij Geestesle- H. D. van Goudoever over de weg de innerlijke ontwikkeling. EN HAAG Schouwburg, 8.15 Haagse Comed'e met „Helder i in het donker". EN HAAG Diligentia. 12.40 uur: uwe Komedie met „En het ge- edde in die dagen". CHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 Utrechts Symfonie-orkest, met lewerkenden. Donderdag (21 dec.) aal Bevrijdingskerk, 8 uur: d-West Christen-vrouwenbond, stviering. antine Clos en Leembruggen, 7.30 1 contact-ruilavQüd Philatelica. ehoorzaal. 8 uur: kerstpromenade- Tlcert K. en O. J EN HAAG Schouwburg, 8.15 Haagse Comedie met „Yerma". Vrijdag (22 dec.) méude Singel 236, 8 uur: ledenverg. 'oo r Eendracht Verbonden. h H.J.-gebouw. Levendaal 101: kerst - f llltijd tienersociëteit, ua EN HAAG Schouwburg. 8.15 nk Haagse Comedie met „Lied in de ui imering". EN HAAG Diligentia, 12.40 uur: luwe Komedie met „En het ge- gi edde in die dagen", hl EN HAAG Rolzaal, 8.15 A ie Cecile Moerdijk, zang. m i'Oi r broer Carlos, piano. Zaterdag (23 dec.) leikH.J.-gebouw. Levendaal 101: mid- h< en ouderensociëteit, kerstviering. eellEN HAAG Rolzaal. 8.15 uur: bqrie Cecile Moerdijk, zang, m.m.v. 'atar broer Carlos, piano. nièEN HAAG Schouwburg, 8.15 Haagse Comedie met „De vn den van Troje". Ier EN HAAG Diligentia. 2.15 u rekfeelgroep Arena met „De kleine •int grote koning". ■er CHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 Residentie-Orkest, m.m.v. solis- en Ned. Kamerkoor. Zondag (24 dec.) itadhuisplein, 7.45 tot 8.15 uur ne stzang bij het carillon. iar Tentoonstellingen lalerie Hans Vink, Breestraat 119 fiek van J. Mensinga. W. den Oud- ez> en A. Schlüter, van 16 dec. tot 'j met 0 jan. ve Lakenhal: tentoonstelling foto" ,'*lm Noordhoek, van 20 dec. tot 28 LEIDEN - Voor de gemeenteraad was het gisteren de vijfde begro tingsdag. Aan de orde kwam aller eerst het hoofdstuk „Volkshuisver- ting en openbare werken". De heer Koopmans (PSP) hield polyester in de woningbouw. De polyesten in de woningbouw. De heer Gransch (PvdA) brak een lans voor restauratie van monumentale gebouwen; ook aan De Burcht wordt momenteel weinig gedaan. Volgens de heer Zitman (VVD) zijn er in Leiden nog heel wat wo ningwetwoningen die nog niet aan de woningbouwverenigingen zijn overgedragen hoewel die wel reeds de huur innen. Villawijk Een villawijk is voor Leiden een bijna ondenkbaar iets, aldus de heer De Wilde (KVP), maar bestaan hiervoor in de Merenwijk geen mo gelijkheden? Voorts wilde hij we ten of er al bekend is hoe de ont- poldering zal worden aangepakt. De heer De Wilde vroeg zich ver der af, of het ook denkbaar is, dat in Leiden, evenals nu al in bijvoor beeld Rotterdam, in de toekomst de bouw van woningwetwoningen soms onmogelijk zal worden door de ho ge grondprijs. Helaas zijn wij door een te lang uitblijven van de grenswijziging F. HEIJNEN Assurantiekantoor HOGEWOERD 124 LEIDEN Telefoon 20098 Hypotheken - Bouwkredieten le hypotheek 510 jaar met of zon der "aflossing. Rente vanaf 6 Vi%. Boetevrije aflossing tot 10% p. jaar mogelijk. 2e hypotheek op disconto- basis 5.6%. jan., dag. 10 tot 4 u., zondags 1 tot 4 u. WASSENAAR: Kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: tentoonstelling schilderijen, aquarellen en tekeningen van Cor Dik en keramiek van Margreet Huisman, van 18 dec. tot en met 10 jan., maand, t.e.m. zat. van 10 tot 5 u., bovendien dinsd. van 8 tot 10 u., zondags, 25 en 26 dec. en 1 jan. gesloten. APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende geval len: Centraal Apotheek, Breestraat 74. tel. 20552. Op zaterdag 16 december is in Lei den, voor spoedeisende gevallen, "s morgens van 8 tot 12 uur bovendien geopend: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp is de gehele week ge opend. De Oegstgeestse Apotheek is op zon dag 17 december gesloten van 8 urn- tot 24 uur. Apotheek Voorschoten is op zondag 17 december gesloten van 8 uur tot 22 uur. Doktersdienst Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen huisarts raadplegen. Daarna, tot zon dag 24 uur, de doktersdienst bellen. 5 maal 2. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Het oudste beroep van de wereld (18 jr.). Lido <2.30, 7 en 9.15 uur): De een killer (18). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Vernie tiging op Saipan (14 j). Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Moe ras der zonde (18). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Teveel voor één man (18 j.). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Slach ting in Chicago (18 j.). Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Leiden: 20645. Voor brand weer 5 maal 3. Voor politie 5 maal 4. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag: zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zater dag; zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Singel: op werkdagen van 10 tot 5 u. zondags van 1 tot 5 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags ge- Badinrichtingcn De gemeentelijke badinrichtingen zijn op de volgende tijden geopend: Lindestraat 1 b: maandag gesloten, dinsdag 9—11.15 u. en 13.30—17.15 u„ woensdag gesloten, donderdag 13.30— 18.15 u., vrijdag 911.15 u. en 13.30— 18.45 u., zaterdag 811.15 u. en 13.30— 16.30 u. Van der Werfstraat 39- maandag en dinsdag gesloten, woensdag 811.15 en 13.30—17.15 u., donderdag 8.30—11.15 en 13.30—18.15 u„ vrijdag 8.30—11.15 u. en 13.30—18.45 u., zaterdag 7.30—11.15 en 13.30—16.30 u. Kunstmarkt Waaggebouw Waaggebouw: kerst-kunstmarkt, tot en met 28 dec., dag. 2 tot 6 u.. van 19 tot 23 dec. van 2 tot 9 pur. TENTOON STELLINGEN Rijksmuseum Volkenkunde: ten toonstelling Japanse volkskunst. 13 dec. tot 12 maart. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3: werk van Gerti Bierenbroodspot, van 15 dec. tot 6 januari. Lakenhal: tentoonstelling boekver zorging, grafiek en tekeningen Kur Löb. van 25 nov. tot 7 jan., dag. 10 tot 16 uur. zondags 13 tot 16 uur Galerie Walenkamp. Nieuwsteeg: ten toonstelling schilderijen Heinrich Pran ger, tot 23 december, dagelijks 2 tot 6 uur, zondag en maandag gesloten. achter op de woningbouw, consta teerde de heer De Kier (prot.-chr.) maar gaan we nu niet achter de fei ten aanlopen door achterstand bij de planning? Hoeveel woningwet woningen kunnen we nu verwach ten? Nu wonen er in Leiden nood gedwongen heel wat mensen in een woningwetwoning, zonder dat zij daarin qua inkomen thuishoren. Als de planning tijdig klaar is, moet er toch een ogenblik komen, dat men kan beginnen, zo ging hij in het algemeen verder. Ook drong hij aan op coördinatie en afmaken wat men begonnen is. Voor de woningbouwverenigingen bepleitte de heer De Kier een we derinvoering van de zelfbouwmoge- lijkheid. Ten slotte schonk hij aandacht aan het vernieuwde huisvestings beleid. Mevrouw Kerling (PvdA) wilde weten of er al resultaten bekend zijn van de tegelijk met de nieuwe inschrijving van woningbehoeven- den gehouden enquête. Ten aanzien van koophuizen vroeg zij .meer voorlichting aan de be trokkenen over de soms bij door verkoop ten onrechte vrije vesti ging. Volgens de heer Lij ten (KVP) mankeert het nogal eens aan een goede coördinatie tussen Huisves ting en Onderwijs waar het het huisvesten van onderwijzers be treft Noodraadman Koppen wilde we ten wanneer de nieuwe rioolwater zuiveringsinstallatie in gebruik wordt genomen- Merenwijk De heer Roorda (PvdA) betreur de het, dat blijkens mededingers van B en W de woningbouw in de Merenwijk pas in 1969 op gang kan komen. Het tempo 'ligt volgens hem te laag. Meer differentiatie in de wo ningbouw aldaar lijkt hem gewenst. Is het niet raadzaam een aparte afdeling stadsplanning in het leven te roepen? vroeg de heer Roorda zich af.v Woningen Lisse De heer Van Aken (PvdA) vroeg aandacht voor een aantal „open riolen" met name de sloot bij de Voorstraat. Over de Leidse woningbouw in Lisse sprak de heer Frans. Volgens hem zal de belangstelling voor die zo ver van Leiden gelegen flatwo ningen niet zo groot zijn- Eengezinswoningen Wethouder Piena heeft de raad zeer uitvoerig geantwoord. Dit jaar kwamen in Leiden 788 woningen gereed 448 woningwet woningen, 131 premiewoningen en 209 vrije-sectorwoningen. In totaal kwamen na de oorlog gereed: 6004 woningwet-, 2744 premie- en 1252 vrije-sectorwoningen. Huur- en koopbouw worden mo menteel vertraagd door financiële belemmeringen. Volgend jaar zullen aan de Hoge Rijndijk de 45 flatwoningen worden gebouwd tegenover de Lelderdorpse brug (hierover schreven wij al redactie. Voorts is er een plan voor 60 eengezinswoningen en 40 flat woningen in het Morskwartier. Schetsplan Omstandig deed de wethouder uit de doeken, dat er wel degelijk reeds jarenlang voorbereidend werk is verricht voor het tot ontwikkeling brengen van de nieuwe wijken. In april wordt de raad een schetsplan voor de Broek- en Simontjespolder (Merenwijk) voorgelegd- Nog dit jaar wordt de grond bouwrijp gemaakt en de Sumatra- straat doorgetrokken. Het probleem, waar de 1,5 miljoen m3 zand van daan moet komen voor deze wijk, Werkschuwheid jongerenprobleem LEIDEN Wethouder Menken ging gisteren tijdens de begro tingsbehandeling vrij uitvoerig in op het viervoudige systeem voor uitke ringen aan werklozen. Hij deed dit naar aanleiding van wat enkele raadsleden hadden gezegd over het probleem van de „werkschuwen". Er zijn in Leiden 152 werklozen beneden de 25 jaar ingeschreven, van wie het werkloos zijn discutabel is. Hiervan behoren er 128 tot de echte moeilijke gevallen. Van dit aantal zijn er 21 voor 36 maanden uitgesloten van elke vorm van uitkering, terwijl 85 ingeschre venen een beperkte uitkering ont vangen. In het algemeen komen de uitgeslotenen niet in de Bijstands sector terecht. Spreekuur raadsvrouw Het is niet onmogelijk, dat vol gend jaar de sociaal raadsvrouw ook elders in de stad spreekuur gaat houden. Dienstencentra genieten ook bij B. en W. de hoogste urgentie. Wat de door mevrouw Kerling be pleite crèche betreft: B. en W. staan niet afwijzend tegenover serieuze ini tiatieven. Huishoudelijke- en Gezinsvoor lichting zal t.z.t. in het pand aan de Hooigracht worden gevestigd. Ten aanzien van het door velen gewenste gezondheidscentrum in Zuidwest deelde de wethouder mee. dat momenteel ook over 't vraagstuk van de groepspraktijk van artsen overleg wordt gepleegd. Er wordt Officiële publikaties Vaststelling Verordening op het vellen van houtopstanden. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat gedurende drie maanden voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 111, ter lezing is neergelegd de door de raad dezer gemeente in zijn verga dering van 25 september 1967 vastge stelde Verordening op het vellen van houtopstanden („Kapverordening"). Deze verordening, die van toepassing is op door Burgemeester en Wethou ders nader aan te wijzen houtopstan den in de gemeente, treedt met ingang van de derde dag na heden in werking Leiden, 18 december 1967- LEIDEN Wethouder mevrouw Den liaan heeft de raad meege deeld dat de Reinigingsdienst bin nenkort een nieuw „wapen" ter hand zal nemen voor het verwijde ren van (vaak met moeilijk „uit te wissen" wegenverf) op muren en schuttingen aangebrachte leuzen. De proef met plastic vuilzakken wordt in januari voortgezet hard gewerkt aan het huren van een te bouwen ruimte voor een gezond heidscentrum. Lukt dit niet dan wil de gemeente een centraal vereni gingsgebouw met vele doeleinden in Zuidwest stichten. Over verplaatsing van het woon wagenkamp moeten we niet te hoge verwachtingen koesteren, verklaarde wethouder Menken. De PSP-moties betreffende de bijstandsnormen en bejaarden wer den ingetrokken. reidende werk voor de Stevensbof- jespolder hoopt de wethouder ko mend jaar nadere mededelingen te kunnen doen. Vlietpark Het bestemmingsplan voor het Vlietpark is nog in de maak. Eerst zal de grondverwerving voor het deel ten zuidwesten van de Europa- weg ter hand worden genomen. Industrieterrein Industrieterrein De Waard: op een deel worden komend jaar zgn. industrieflats gebouwd; het gemeen telijke deel (5Va ha) is weldra voor uitgifte gereed het zal speciaal worden bestemd voor plaatselijke bedrijven. In het saneringsgebied Heren gracht/Zijlsingel moeten nog 125 van de 500 woningen worden aange kocht. De Camp is het eerstvolgende ge bied voor vaststelling van een plan in de binnenstad. Het is niet onmogelijk, dat de wo ningbouwverenigingen zelf de bouw van complexen ter hand zullen kun nen nemen. Eind 1968 komt de rioolwaterzui veringsinstallatie aan de Voorscho- terweg gereed. OOK VERLOVINGSRINGEN Haarlemmerstraat 181 Altijd voordelig, 's Maandags gesloten. ZATERDAG 16 DECEMBER 1W LEIDERDORP In de ouderdom van 93 jaar is gisteren In het bejaar dencentrum De Dillenburg overleden de heer M. P. Splinter, die van 1923 tot 1949 wethouder van Leiderdorp is geweest. In de oorlogsjaren was hij locoburgemeester van Leider dorp. De heer Splinter, die rider m de orde van Oranje Nassau was. heeft voor Leiderdorp bijzonder grote ver diensten gehad. Dinsdagmiddag om half drie zal het stoffelijk overschot worden bijgezet in het familiegraf op de algemene begraafplaats aan de Hoogmadeseweg. LEIDEN In verband met de kerstdagen, die dit jaar op maan dag en dinsdag vallen, zal de reini gingsdienst in de week na Kerstmis slechts één huisvuilophaalbeurt kun nen uitvoeren, en wel op donderdag 28 en vrijdag 29 december. Omdat het lange kerstweekeinde en het uitvallen van de eerste we kelijkse ophaaïbeunt uiteraard een flinke hoeveelheid extra huisvuil op leveren. zal het op die beide dagen bij uitzondering zijn toegestaan huis vuil naast de emmers aan te bieden. Vanzelfsprekend moet het dan goed verpakt zijn in stevige kartonnen dozen, plastic zakken, dozen of kist jes. Ook in de eerste week na nieuw jaar is een wijziging in het ophaal- schema noodzakelijk. In plaats van LEIDEN De gemeentelijke plantsoenendienst heeft aan de Ir. Driessenstraat 25 populieren uitge graven, die moesten verdwijnen in verband met de toekomstige aanleg van een parkeerterrein. De circa 15 meter hoge, ongeveer 15 jaar oude zulpopels (Populus italica) zijn allerminst verloren. De plantsoenendienst heeft ze gisteren „getransplanteerd" in Zuid-West, waar het openbaar groen nogal laag Ds. Kranenburg jubilaris ZOETERWOUDE Ds S. Kranen burg te Amstelveen is 25 jaar pre dikant Een van zijn gemeenten was de Hervormde Gemeente al hier. Zondag hoopt de predikant hier voor te gaan. Na afloop is er gelegenheid tot gelukwensen in „Ons Huis". Leidse begroting LEIDEN Gisteravond om kwart voor twaalf, na vier middagen en vijf avonden vergaderen, is de ge- meentebegrotmg-1968 door de raad aangenomen. Drie populieren zijn overgepoot in het Jacques Uriusplantsoen. Twee- en-twintig heeft men in de taluds van de Fortuinvijver tussen Korte Vliet en Bachstraat opgericht. Een groepje van drie staat in het gras achter de flats aan de Corellistraat, drie op de hoek van Beethoven!aan en Toscaninilaan, drie bij de Liszt- brug langs het Berliozpad. drie in het talud aan de overzijde van de Tsjaikowskikade en tweemaal vijf stuks op de kop van de vijverstuk ken aan weerszijden van de Schu- bertlaan. Geveilde percelen LEIDEN In het Venduhuis der kamp te Leiden: Koningstraat 1/la en 3/3a voor ƒ8566,door de heer De Jong. T.o.v. not. W. S. Jongsma te Leiden: woonhuis Leliestraat 68 voor ƒ11.000 door B. v. Leeuwen q.q. T.o.v. not. W. F. Karstens te Leiden: woonhuizen Kamerlingh Onnesplein 1. 2 en 3 voor ƒ48.610.door de heer v. Nooi; woonhuis Willemstraat 29 voor 13.000.door de heer Guyt. T.o.v. nat. M. P. Kaptein te Leiden: woonhuis Zaanstraat 59 voor 34.800 door de heer v. d. Mooren; woonhuis Garenmarkt 18 voor 10.700,door de heer v. d. Weele. Wethouder Sannes: zwembad De Vliet' MOET op tijd zijn geregeld LEIDEN Wethouder Sannes kwam gistermiddag in de behandeling van de gemeentebegroting 1968 door de raad toe aan het beantwoorden van vragen en opmerkingen over het hoofdstuk „Recreatie, sport en jeugdzaken". Hieraan ontlenen wij het volgende: Sportvelden Kikkerpolder Wat de behoefte aan sportvelden betreft: aan de uitvoering van het plan voor het laatste deel van de Kikkerpolder wordt een hoge ur gentie gegeven. Het raadsbesluit inzake aankoop van de overdekte is nog steeds niet goedgekeurd en de eigenaar is niet meer tot verkoop bereid. Er zal spoed worden betracht met vernieuwing van het zwembad De Zijl. De mogelijkheden voor een overkapping worden onderzocht. De communicatie tussen Sport stichting en clubs zal worden ver beterd. Schuldvraag Wetlh. Sannes verklaarde ten aan zien van de mankementen in het zwembad De Vliet maar één grote zorg te hebben: het bad móet vóór het aanstaande zwemseizoen weer in orde zijn. Aansprakelijkheid en schadebe drag zijn op het ogenblik van se cundair belang al zal de schuld vraag tot op de bodem worden on derzocht. Volgende maand zal de raad een krediet voorstel voor het herstel worden voorgelegd. T a feiten n isgek rakeel Als de tafeltennisverenigingen niet spoedig hun onderling gekra keel slaken ziet de toekomst voor hen wat het gebruik van het ge bouw Van Wijk er somber uit. De wethouder verzocht de heer Versnel zijn motie inzake perma nent toezicht op de sportcom plexen in te trekken. Er komt een rapport over deze kwestie en in de komende twee jaar wordt het personeel van de Sportstichting met vier man uitgebreid. Volkstuincom plexen Met het streven om tot perma nente volkstuincomplexen te komen zal in de nieuwe wijken rekening worden gehouden. B en W onderzoeken de moge lijkheid om het woonwagenkamp en de in de nabijheid daarvan lig gende woonschepen te verplaatsen, al zal dit geen eenvoudige zaak zijn. Bij de aanstaande samensmelting van de stichtingen Leidse Jeugd- Actie en Jeugdverblijven is in het bestuur een ruime plaats ingeruimd voor jongeren van 18 tot 30 jaar. Clubhuizen Voor de stichting van clubhuizen in Zuidwest wordt gezocht naar een vorm van bestuurlijke samen werking tussen clubhuizen en speel tuinen, twee verschillende denkwe relden. die bovendien op verschil lende bases worden gesubsidieerd. Het is een kwestie van geduld, al dus dc heer Sannes. S peelgelegen heden Medio januari krijgt de raad een voorstel voorgelegd voor aanleg van vrije speelgelegenheden in 't Kooi- park en de Van der Werfstraat. In de binnenstad zijn voor hetzelfde doel al zes terreintjes uitgezocht. K. en G.'gebouw Dc muziekver. K en G wil op het terrein van de speeltuin Pro- fessorenwijk een verenigingsge bouw stichten, dat ook aan het speeltuinwerk dienstbaar zal zijn. Een verzoek hiertoe is bij de ge meente ingediend. De heer Versnel trok zijn sport- veldentoezich't-motie in. Instructiebad Zuidwest Binnenkort zal de raad een voor stel bereiken voor de bouw van een instructiebad met beweegbare vloer in zuidwest deelde weth. San nes nog mee. op maandag en donderdag of dins dag en vrijdag vallen de beide we kelijkse ophaalbeurten die week op dinsdag 2 en donderdag 4 januari of woensdag 3 en vrijdag 5 januari, In die week schuiven dus alleen de eerste ophaaldagen één dag op. Interesse voor Leidse woningen in Lisse LEIDEN Wethouder mevrouw Den Haan weerlegde in de begro tingsvergadering sombere verwach tingen van sommige raadsleden be treffende de animo van Leidse wo ningzoekenden voor de in aanbouw zijnde flatwoningen in Lisse. Die belangstelling is er wel degelijk bij vele Leidenaars, zei mevrouw Den Haan. zoals de praktijk straks bij de toewijzing wel zal bewijzen. H. Amptmeijer in Leidse raad LEIDEN In de aanstaande va cature van de heer G. J. de Bruijn heeft de fractie van de P.S.P. voor het raadslidmaatschap de heer H. Amptmeijer voorgesteld. De heer Amptmeijer is student. Enige maanden geleden werd hij veroor deeld tot vier weken hechtenis we gens verspreiding van provopam fletten die beledigend werden ge acht voor het vorstenhuis. LEIDEN Het Advent- en Kerstcomité verzocht de volgende boodschap bekend te maken: Met Kerstmis mogen wü weten, dat Christus wil zijn: God-mel- ons; mens met alle mensen: mens met de mensen van deze tijd, hier en nu. opdat wij méér mens, meer menselijk voor elkaar zullen wor den. Kerstmis vieren is geloven in Christus' menselijkheid, geloven ook in de mensheid zelf. Als Christus ons nabij wil zijn, mogen wij men sen elkaar niet alleen laten. Kerstmis is daarom voor allen die van goeden wille zijn: dag van hei Licht, dat in de wereld komt om onze duisternis te verlichten. Dag van geloof, dat wij dit Licht voor elkaar kunnen doen oplichten door liefde die nabij wil zijn aan de mede-mens. -Christus' komen is als een licht, als een alles en allen om vattende liefde. Het wil ons mensen bevrijden uit de duisternis van een zaamheid en onvrede, wil ons ver vullen van zijn gezindheid tot dienende trouw aan onze mede mensen. Daarom kan Kerstmis een ge schenk zijn voor ieder die een open hart heeft voor dit teken van liefde, die een open oog heeft voor het ge luk van de medemens. Kerstmis doet een appèl aan ons allen. Roept ons op tot onderlinge verbonden heid, om samen te zoeken naar vrede en geluk, om samen recht en mense lijkheid te dienen. ADVENT is: een op weg zijn naar de bereidheid, het doorbreken van Christus te zien. Een trachten, in onszelf de weg te bereiden tot de gezindheid van Christus voor ieder van ons. Een proberen onze roeping te verstaan, het leven voor elkaar meer zinvol, meer menselijk te ma ken. Daarom: Met Kerstmis moet er onderling vertrouwen zijn, moet Gods licht door ons tot de ander gaan, moeten wij elkaar nabij zijn, mag niemand eenzaam zijn, willen wij voor elkaar vrede zijn. KOMT ALLEN TEZAMEN: geza menlijk zingen van kerstliederen op het Stadhuisplein bij het carillon, ZONDAG 24 december van 1,9.45- 20.15 uur. Daarvóór luiden de klok ken van Leiden het kerstfeest in. Zilveren jubileum M. A. Timmermans LEIDEN Dc heer F. A, W. Bo- vendcert herdacht donderdag en vrijdag zijn zilveren ambtsjubileum als bemiddelaar bij het arbeidsbu reau. In Katwijk is hij vele jaren voor de visserij en scheepvaart. Vrijdagmiddag viel hem een har telijke huldiging ten deel op het ar beidsbureau, waar hij de laatste ja ren werkzaam is en ook de zit tingsdagen in Katwijk voor zijn re kening neemt. De hoofd-inspecteur- directeur van het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening in Zuid-Holland, e heer J. Boon. schetste in het kort de ambtelijke loopbaan van de heer Bovendeert. die hij al kende vanaf de tijd at hij in Rotterdam werkzaam was. Na mens de directeur-generaal overhan digde hij de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Mr. M. G. van Rijswijk, de direc teur van het GAB Leiden, bood hem een rookstandaard aan. De heer Steenwinkel overhandigde een langspeelplaats van Fons Jansen, waarna een gezellig samenzijn volg-

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3