D Komt er ontspanning in vrijgemaakte Acht overwegingen om uw salaris te storten op een AMRO-Privé-rekening: 1 2 3 4 5 6 '7 8 AMRO BANK Verhoging van minimum-loon toch voor 1 juli Een woord voor vandaag Gesprek „acht tien Staten verdeeld over subsidie orkest Ds. D. van Dijk tachtig jaar ARJOS-voorzitter waarschuwt: AR is nog niet door bochti PAUS KRITISEERT DIENSTWEIGERING Prof. Van der Linde tot priester gewijd ZATERDAG 16 DECEMBER «WE Wat betekent het dat wij als gelovigen wachten op de ko mende Koning, die „hemel en aarde vereentPsalm 101 geeft daarop het antwoord. Evenals alle andere psalmen in het vierde boek" is dit een advents- en verwachtingspsalm. We zingen er ook in: Wanneer zult Gij tot mij komen?" Er wordt wel eens smalend gesproken over christenen die sterk in de toekomstverwachting geloven, dat zij te „hemels" en te weinig „aards" denken. Zij zouden de aarde verzaken. Niets is minder waar. Wie dat doet, heeft de boodschap van de wederkomst van Christus niet begrepen. Lees de psalm van David maar eens. Juist zijn geloof in de komende Ko ning, bepaalt zijn leven op aarde. „Ik stel geen schandelijke dingen voor mijn ogen", „in mijn huis zal geen bedrieger wo nen". „ik haat het doen der afvalligen, het kleeft mij niet aan." Iedere zin van deze psalm slaat op het leven van de gelovige op aarde. Wie Christus verwacht, zorgt dat het nieuwe leven al in zijn wandel in deze wereld weerkaatst wordt. Paulus zegt dat wij al burgers zijn van een nieuw rijk. De toekomst is reeds begonnen en dat moet aan ons te zien zijn. Met min der mogen wij niet tevreden zijn. We lezen vandaag: Jeremia 44 We lezen morgen: Jeremia 51 20-30. 54-64. DR. TRIMP STELT „BEDING" VOOR (Van onze kerkredactie) ROTTERDAM Komt er enige ontspanning in de kerkstrijd, die de Gereformeerde Kerken (vrijgemaakt) teistert? Wie de vrij gemaakte kerkelijke pers van de laatste weken leest, komt tot de conclusie van wel. Ondanks de nog steeds doorgaande ketting reactie in allerlei plaatsen en aan de Theologische Hogeschool. Van weerskanten worden momenteel pogingen ondernomen tot herstel van de vrede. Daar is allereerst een opmerkelijk I daarv; artikel van dr. C. Trimp in het Gro- j hand: nings Kerkblad. Dr. Trimp was vorig jaar een van de eersten, die de Open Brief ging bestrijden. Hij nodigde de schrijvers zelfs uit, hun beroe- pingsbrieven maar ter beschikking van hun kerkeraden te stellen. Ook nu keert hij zich weer tegen de Open Brief. i de volgende suggestie a Maar tegelijk trekt hij parallellen met de situatie van 1892, toen af- i gescheidenen en dolerenden elkaar, ondanks een ingrijpend verschil in beschouwing van de Hervormde Kerk (was die kerk nou „vals" of niet?), toch wisten te vinden op basis van een „Beding". Zo'n beriing zou er nu volgens dr. Trimp weer moeten komen en hij doet voor de inhoud (Vervolg van pag. 1) Als hier niet aan wordt voldaan, aldus de heer Tilanus, zal dit gaan ten koste van een der hoofddoelen van het gesprek der 18: Het bereiken van grotere politieke duidelijkheid, een sterkere concentratie van allen christendom een geheel eigen plaats heeft. Het gaat in de politiek niet alleen om het afhandelen van een aantal praktische vraagstukken maar het gaat om een wedijver van overtuigingen die hun oorsprong vin den in religie of wereldbeschouwing. Springlevend Drs. Tilanus besteedde voorts aan dacht aan het tweede hoofdpunt van deze buitengewone algemene verga dering: de vernieuwing van de orga nisatie van de CHU. Hij sprak woor den van dank aan de commissie- Scholten. die met haar rapport de huidige voorstellen heeft voorbereid. Er is, aldus de Unievoorzitter, een vernieuwingsproces op gang geko men. dat in alle geledingen van de Unie doordringt. Wie dacht dat de .Unie dood was heeft zich helemaal vergist. De heer Tilanus sprak waardering uit voor de brochures die door de CH-Jongeren over de partijvernieu wing zijn opgesteld. „Gezien de in houd en gezien hun intense bedoeling de Unie te verbeteren, durf ik met 'n gerust geweten als oudere de CHU over enige jaren aan deze jonge ren over te dragen", aldus spreker. Hij noemde de akties van de radi calen in de CHU „bouwstenen die we op hun bruikbaarheid zullen moeten onderzoeken". De heer Tilanus was verheugd dat hem uit gesprekken met de radicalen gebleken was dat zij in het politiek tehuis van de Unie willen blijven om dit te verheugen. Tenslotte herinnerde de heer Tila nus aan de groep van 16 CH-leden die hun ongerustheid hebben getoond over het verloren gaan van het eigen karakter van de Unie. Ook aan hen zal een volwaardige plaats in het ge bouw van de Unie geboden moeten worden, aldus de Unievoorzitter (Va een onzer redacteuren) Provinciale Staten van Zuid- Holland zijn gisteren begonnen met de behandeling van het voorstel jaarlijks 200.000 gul den te gaan betalen aan het op te richten gewestelijke orkest voor Zuid-Holland. Thans wordt jaarlijks 195.000 gulden uitgegeven aan twee andere orkesten. Van veel kanten kwam het verzet tegen dit voorstel. Men vreesde grote financiële consequenties voor de ko mende jaren: 500.000 gulden per jaar. rekende KVP'er mr. Van Ruiten Mevrouw Déttmeijer-Labberton (lib.) stond zeer kritisch tegenover het gewestelijk orkest in oprichting, dat in de plaats gaat komen van het West-Nederlands svmphonie orkest en het Zuidhollands orkest. De heer H. K. van Minnen (c.h.) wilde „radicaal" zijn en het voorstel tot fusering met beide handen aan grijpen. Hij verklaarde zich voor het voorstel: het nieuwe orkest is van groot belang voor Zuid-Holland. Voorzichtig Mr. J J. Hangelbroek (a.r.) maande tot een grote financiële voorzichtig heid. De financiële ruimte van de provincie wordt steeds kleiner. Hij kritiseerde de salarisregeling van de orkestleden en de secundaire arbeidsvoorwaarden. Ook daarvoor zal de provincie offers moeten gaan brengen, indien dit alles rechtgetrok ken wordt. Hij keerde zich tegen het voorstel. Ook de heer A Vlasblom (s.g.) deelde mede. dat hij radicaal tegen was. Hij noemde het voorstel een slag in de lucht omdat men met weet hoe actief dit nieuwe orkest zal zijn (dirigenl. aantal concerten enz.). Wij zijn van oordeel, erkennende het belangrijke verschil, dat tussen allerlei overtui gingen inzake de kerk onder ons bestaat; zelf vaststaande in de overtuiging, dat de vrijmaking van 1944 en ver volgens een werk Gods was zowel recht- als plichtmatig naar zijn Woord en de gereformeerde belijde- de diverse Kuyperiaanse en andere kerkbeschouwingen in ons midden latende voor wat zij zijn; nochtans bereid om in weerwil van het onmiskenbare verschil toch met het oog op en krachtens de eenheid in belijdenis enker kregering althans te pogen in het crisisjaar 1967 de eens geschonken kerkelijke samen- gang te bewaren; dat dan alleen zulk een poging zal kunnen slagen; 1. Als over en weer, oprecht en zonder zinsbehoud, de in 1944 vrijge maakte Gereformeerde Kerken er kend worden als ware en zuivere Ge reformeerde Kerken naar belijdenis en kerkenorde, 2, Als, wat de veelbesproken ver houding tot de synodaal-gebonden kerken betreft, dit door allen wordt uitgesproken: dat verbreking van de kerkelijke gemeenschap met het sy nodaal hiërarchisch juk van de syno- PvdA-woordvoerster mevrouw Hefting was zeer verheugd over het voorstel. Toch had zij ook vele vra gen, onder meer over sociale voorzie- wo ningen. Haar fractie zou vóór stem- daie kerken en ook met allen, die men. zich daaraan nog gedurig onderwer- 1 pen. door Gods Woord en de gerefor- Namens de cpn deelde de heer S. i meer<je belijdenis geboden en dus het I noodzakelijk is". Nog steeds actief Broodnodig In „Opbouw" hebben ds. H. Ame- link (zelf ondertekenaar van de O.B.) en dr. R. H. Bremmer het voorstel van dr. Trimp toegejuicht. „Wat wij broodnodig hebben, is enige ontspan ning en een stopzetting van de ket tingreactie, welke sinds het wegzen- dingsbesluit van de generale synode Amersfoort-West inzake ds. Schoep is ontstaan... We hopen van harte, dat deze voorslag weerklank vindt, in ie der geval in bespreking komt, en on- GRONINGEN Morgen wordt ds. i ^er Gods zegen mag leiden tot een D. van Dijk, een centrale figuur in de nieuwe situatie", aldus dr. Bremmer. Gereformeerde Kerken (vrijgemaakt), j Inmiddels heeft een van de onder- (Van o f kerkredactie) tachtig jaar. Ondanks zijn leeftijd is ds. Van Dijk nog op velerlei gebied actief. Zo' is' hij près'iden't-curatör van de j Theologische Hogeschool, voorzitter j van de vereniging van predikanten bij de Gereformeerde Kerken (vrijge maakt), hoofdredacteur van de Gere- van^dr. Trimp. I 'bijz. werkz.; Duinoordkerk). M. L. W. Schoch te Heemstede; te Scheluinen. L. van de Peut te Renswoude. Bedankt voor Arnemuiden «toez.». W van Hennekeler te Zwarte broek; voor Wijk bij Heusden. J. Bogaard te Ernst. GEREF. KERKEN Aangenomen de benoeming tot huip il uiverig Dhr. Van Ruiten stond uitermate huiverig tegenover het voorstel. Men zal een dure dirigent moeten hebben, wil men grote kwaliteiten kunnen eisen. Willen alle sociale wensen ge realiseerd worden, dan zou dit de provincie jaarlijks 500.000 gulden formeerde Kerkbode voor Groningen, Friesland en Drenthe, voorzitter van de vereniging van gereformeerde ge heelonthouders en medewerker van het weekblad De Reformatie. Douwe van Dijk werd 17 december 1887 te Blija uit een schoenmakersge zin geboren. Zijn ouders hebben hun zes zonen met grote opoffering laten studeren. Drie gingen er in de zen ding en twee in het onderwijs. Ds. Van Dijk werd in 1913 predi kant te Knijpe. In 1917 ging hij naar Uithuizen en in 1920 naar Groningen. Daar heeft hij gestaan, tot hem in 1960 emeritaat verleend werd. Hij maakte deel uit van de genera le synode van 1944. De daar genomen besluiten waren voor hem en drie andere Groningse predikanten (P. Deddens. P. K. Keizer en A van der Ziel) aanleiding, om zich op 1 oktober van dat jaar vrij te maken. Nadien was hij#nog diverse malen lid van een generale synode en ook praeses. Verder memoreren wij ds. Van Dijks activiteiten op het gebied van zending, evangelisatie, reclassering en zijn vele publikaties. tekenaars van de-Open Brief, ds. J. O. Mulder te Kampen (hij was de „kwade herder", om wie prof. Kamp huis c.s. in .Kampen een. scheuring forceérde)' een verklaring van gevoe lens afgelegd (wij berichtten daar reeds over), die zakelijk helemaal de zelfde inhoud heeft, als het beding „dat Ds. Mulder zei onder meer hereniging mei de synodale kerken thans nog minder dan vlak na 1944 geoorloofd is" en dat hij nog steeds van oordeel was „dat alle ware christgelovigen schuldig zijn zich vrij te maken van alle bovenschriftuur- lijke bindingen en van alle besluiten en handelingen, die hen zouden dwingen te doen tegen het Woord des Heeren".' Wie nu echter meent, dat de partij en elkaar dus al gevonden hebben, heeft het mis. Want in „De Reforma tie" van vandaag schrijft dr. Trimp. dat een onderhandeling over het nieuwe beding alleen geoorloofd is en zin heeft, wanneer eerst de Open Brief radikaal en zonder misverstand of voorbehoud zal zijn weggenomen. Trouwens, wie het „beding" voor zijn rekening neemt, hééft daarmee volgens dr. Trimp de Open Brief im pliciet al afgewezen, respectievelijk teruggenomen. Maar ds. Mulder heeft zijn uitspraak gedaan met handha ving van de Open Brief. Daar liggen de moeilijkheden. Om alle misverstand uit te sluiten, stelt dr. Trimp in zijn artikel van vandaag, dat van hem geen mede- i werking is te verwachten aan „een. vredesbeding, dat de gemeenschap i der kerken zou laten liggen onder de lasten, die de ondertekenaars van de Open Brief op haar legden, noch aan I een bespreking van een mogelijkheid, om de vergaande beschuldigingen, I stellingen en programma's van de I Open Brief te legitimeren of te tole- Eerst bekeren Lijnrecht tegenover dr. Trimp schrijft OB-ondertekenaar ds. Ame- link in „Opbouw" over het beding: „Als het maar niet betekent, dat sa- menspreking met de synodale kerken een verboden zaak zou zijn. In onze kerken is die gedachte gaan leven, dat zulks een groot kwaad zou zijn. En de stelling „eerst bekeren, dan pas praten" is een stelling regelrecht in strijd met de Schrift. Een stelling, die daarom dan I ook verwoestend gewerkt heeft binnen onze kerken. Zo gaat dat altijd: onze onderlinge verhou dingen, die zo slecht zijn, zijn niet los te maken van de ver keerde houding, die we aan genomen hebben tegenover an deren." UTRECHT „Op het laatste partijconvent stelde de heer Biesheuvel dat de ARP door de bocht was. Ik zou dat graag met hem eens zijn maar het lukt mij minder vlot dan hem. Dit zei de heer H. A. de Boer, voorzitter van de Arjos, zaterdag in Utrecht in zijn openingsrede op de jaar vergadering van de AR-jonge- ren. Uitslagen van enquêtes hebben al dus de heer de Boer aangetoond dat van „door de bocht gaan" bij velen in de AR n.og geen sprake is. „Niets afdoende aan de verdienste van dr. Berghuis, moet worden opgemerkt dat de achterban met het nemen van Achttien is een geluk dat het niet andersom De Arjos-voorzitter bepleitte congres waar duidelijke conclu^ over de koers van de ARP uit zulf rollen. In de komende tijd zullen |T onze aandacht in het bijzonder mil ten richten op het middenkader." I De heer De Boer zei persoonlj weinig te zien in een stembusa koord. Een radikaal vooruitstreva program is onze wens. Laten we i met vereende krachten bewerkstel gen en onze gezamenlijke doelstellf niet vertroebelen of vertragen df^ van het stembusakkoord een schiblr" let te maken, aldus de heer de Ben Hij vreesde dat de Nederlandse pdD tiek door een stembusakkoord eerè zal verschralen en artner zal wordrj 1 (8 De ARP bevindt zich n; ning nog midden in Hoogstens de leiding is ir zijn me de bocht, door. Het (Van onze kerkredactie) ROME/GENÈVE In de vredesboodschap, die de paus gisteren tot de wereld gericht heeft en waarin hij voorstelt, om van 1 januari voortaan Wereldvredesdag te maken, oefent hij kritiek uit op het pacifisme, dat hij laf noemt, en op de dienstweigering. De Wereldraad van Kerken heeft de gedachte van de Wereld vredesdag overgenomen, maar zich tegelijk gedistancieerd van de opmerkingen van de paus over pacifisme en dienst weigering. In zijn schrijven herïniiért de paus aan de gevaren, die de vrede onop houdelijk bedreigen: de gevaren van het egoïsme, maar- ook van. de wan hoop, 'als bepaalde volkeren hun recht op leven en op menselijke waardigheid niet erkend zien, het ge vaar van de vernietigingswapens, aan de produktie waarvan bepaalde grote mogendheden enorme bedragen besteden, revolutionaire provocaties, rassenhaat en wraakzucht als voorspel tot oorlog. Ook is het gevaarlijk te geloven, dat internationale geschillen niet met redelijke middelen kunnen worden opgelost, dat wil zeggen door onder handelingen op basis van recht en billijkheid, maar alleen door midde len, die verschrikking en moord zaal- en. Maar. aldus de paus, vrede kan ook niet gebaseerd zijn op valse retoriek. Men heeft niet het recht, om van vrede te spreken, als het juist geble ken fundament van de vrede niet er kend wordt. Er kan geen vrede ko men. als men de beginselen van op rechtheid. gerechtigheid, liefde en vrijheid van enkelingen en volkeren I niet erkent en eerbiedigt. Lafheid De paus besloot zijn boodschap met de wens, „dat het beklemtonen van het vredesideaal niet de lafheid in de hand zou werken van hen, die vrezen hun leven in dienst te stellen van hun vaderland en van hun broeders, als die gewikkeld zijn in de verdedi ging van recht en vrijheid. Dergelijke mensen proberen zich aan hun verantwoordelijkheid te ont trekken en ontlopen de risico's, die onvermijdelijk verbonden zijn aan de vervulling van grote plichten en edelmoedige ondernemingen." Vrede, zo vervolgt de paus, bete kent geen pacifisme. Het verbergt geen luie en laffe levensopvatting, maar het proclameert de hoogste en meest universele waarden van het le ven: waarheid, recht, vrijheid en liefde. Wereldraad De Wereldraad van Kerken heeft een communiqué uitgegeven, waarin de kerken worden aangespoord, de op roep van de paus om van Nieuw jaarsdag een Wereldvredesdag te ma ken, ter harte te nemen, al zijn voor het vestigen van een duurzame vrede elke dag van het jaar gebeden en daden nodig. Maar ook zegt de Wereldraad, dat vredelievendheid en het verlangen naar rechtvaardigheid voor sommi gen betekent dat naar de wapens moet worden gegrepen. Voor anderen echter kunnen oorlog en oorlogvoe ring zulke gewetensbezwaren oproe pen, dat dezelfde vredelievendheid en hetzelfde verlangen naar rechtvaar digheid ze tot dienstweigeren drijft. Naties en kerken moeten allebei bedenken, dat gewetensvolle mensen verschillend oordelen over de manier, waarop de vrede bereikt nfoet wor den en over de verplichtingen, die ze aan kunnen gaan. Vrijheid van gewe ten ft een fundamenteel menselijk recht. De bescherming daarvan is no dig, om tot betere internationale be trekkingen te komen, aldus het com-, muniqué van de Wereldraad, dat is ondertekend door Franklin Clark Fry en Eugene Carson Blake. De heer De Boer zei h( van de achttien positief te waanjr ren. Hij zei het oneens te zijn i hen die in dit gesprek reeds op [i voorhand geen vertrouwen koeste De heer De Boer zei verheugd te j dat de 18 wensen vast te houden i de christelijke partijformatie. Hij l treurde het dat veel jonge KVP'd de christelijke basis van de partijfd matie willen loslaten. f"°" met De Arjosvoorzitter zei voorts dula hij met de radikalen geen moelrum had. Hij zag in de steun van radioing, len een welkome aanvulling van lest. werk der AR-jongeren. Duidelf» uu stelde hij voorop dat het de Arjos fling doen is om een christelijke volksp|wat tij, die gekarakteriseerd wordt dqEN een sociale bewogenheid, voor hl; H: die in de verdrukking zitten, natjg'af naai zowel als internationaal. (EN (uwe jedd< Op 15 december is in Biddinghui in Oostelijk Flevoland een nieuw l testants kerkcentrum „De Voorhof" gebruik genomen. Dit is gezamenljden. eigendom van de hervormde formeerde kerk aldaar. Op 16 december is in Schaesber( (Limburg) een nieuwe hervormde k in gebruik genomen. prediker te Seherpenzeel (voor Wou- provincie jaarujKS ouu.uuu guiuen denberg), P. van Strien. a s. em. pred. Saan kosten. Zijn fractie kan geen Delft. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Veenendaal (Bethel-kerk). Th. Rutters te Nijmegen en J. H. Vele- ma te Apeldoorn-Centrum Bedankt voor Zaandam. J. Plantin- ga te Rozenburg. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Rhenen, J. Karens te Nieuwerkerk <Z.1; voor Scheveningen, H Rijksen te Gouda. steun geven aan dit voorstel. De heer Van Ruiten vond, dat GS te vlug in de bres gesprongen zijn. De provincie zou in de uitoefening van andere taken tekort gaan schie ten, onder meer op het gebied van de sport. De heer Van Ruiten twijfelde ook aan het artistieke peil bij een zo I geringe bezetting (34 personen). NIJMEGEN Vandaag drukking wordt gebracht, in over- dr. H. van der Linde tot priester gewqd. Hfj is na drs. J. Loos de tweede gehuwde ex-predi kant, die priester geworden is. Bisschop Bluyssen heeft het mo- deramen van de hervormde synode tevoren officieel van deze priester wijding op de hoogte gesteld en daarbij tevens medegedeeld, dat prof. Van der Linde direct in het priesterschap wordt opgenomen, zon der dat hij eerst tot subdiaken en diaken behoeft te worden gewijd. Zulks ter erkenning van het ambt in de Nederlandse Hervormde Kerk. Namens het moderamen heeft ds. F H. Landsman geantwoord, erken telijk te zijn voor dit gebaar. Maar toch blijft het volgens het modera men de vraag, of de wijze waarop deze erkenning van het ambt in de (Ds. Landsman zal hier wel doelen op de reformatorische opvatting, dat het ambt geen permanent karakter heeft, maar verbonden is aan de ge meente. door welke de ambtsdrager beroepen is tot zijn ambt. Prof. Van der Linde's ambt hield dus automa tisch op te bestaan, toen hij overging naar de Rooms-Katholieke Kerk; red.) Prof. Van der Linde wérd geboren In 1914. Hij was predikant in Beek-Ubbergen, Utredht en Middel burg. Vanaf 1948 was hij secretaris van de oecumenische raad van ker ken in ons land en sinds 1950 docent aan het hervormd seminarie in Drie bergen. In 1960 werd hij rooms-katholiek. Sinds 1962 is hij werkzaam als lector en sinds 1964 als hoogleraar aan de universiteit van Nijmegen. Hij do- Hervormde Kerk hierdoor tot uit- I ceert daar oecumenica. gemakkelijk contant geld opnemen (ook door uw echtgenote b.v.); geen kosten. Alle giro-mogelijk heden. En iedere boeking ziet u op het dagafschrift; V/i% rente. En spaar-mogelijk- heden met 4 t/m 6% rente; een voorschot is mogelijk. Maar belangrijker mogelijkheid: de AMRO-Lening; Betaalcheques, om contant te be talen zonder contant geld op zak; u kunt de bank de betaling van huur, verzekeringen, electriciteit c.d. laten verzorgen; alle overige diensten van de AMRO Bank staan tot uw be schikking; uw geld is veilig en voordelig bij de AMRO Bank. Maak daar ge bruik van. AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK DEN HAAG Het bestuur van de Stichting van de Arbeid is in zijn akkoord over de loonpolitiek voor 1968 te karig geweest voor de laagst betaalden. In oktober advi seerde het bestuur minister Roolvink pas in juli van het volgend jaar liet minimum inkomen op te trekken met een bedrag (met terugwerken, de kracht tot 1 januari) ter com. pensatie van gestegen kosten voor sociale premies, huurverhoging en belastingverhoging. Minister Roolvink heeft gister middag hierover met een delegatie van het stichtingsbestuur gesproken. Het gevolg is dat de stichting zich nog eens gaat beraden. De toezegging is gedaan dat de loondeskundigen een nota zullen opstellen, waarin wordt voorgesteld de minimum-inko mentrekkers reeds voor 1 juli, wellicht al op 1 januari, een voorschot uit te betalen ter com pensatie van kostenstijging in 1968. Wanneer er in de loop van het eerste halfjaar van 1968 meer bekend mocht worden over de omvang van de kostenstijging van levensonderhoud, kan dit voorschot eventueel met terug werkende kracht nog verder verhoogd worden. Het definitieve bedrag van het minimum inkomen zal echter eerst I op 1 juli worden bepaald, zoals aan vankelijk was besloten. Op dit mOui ment wordt gedacht aan een voo r schot van ca. twee procent op h X minimum inkomen, dat thans li ill per week bedraagt. Op 1 januafa zouden daardoor de laagste ink mens boven de 130 per week uipr stijgen. E Minister Roolvink toonde zich gi e teravond zeer voldaan, nadat hij h E bestuur van de Stichting van de A ri beid voor zijn standpunt had gewoi r nen. Vanuit de Tweede Kamer wi al enige politieke druk op hem uil geoefend, de minimum inkomei J niet tot 1 juli te bevriezen op h( oude niveau van 128 per weel l Zelf vond de minister het een beri langrijke zaak de economisch zwak r ste groepen in onze samenleving nièl de dupe te laten worden van d kostenstijging. De beter betaalde i krijgen immers via de cao-ondei handelingen al eerder een optrels king van het loon. De heer Roolvin i meent, dat hier met name de ovei heid de taak heeft een schild te zü voor de zwakken. Dringt de Tweede Kamer bij d debatten over de begroting va sociale zaken volgende week aan o 1 verhoging van het minimum inkome 1 nog voor 1 juli van het volgend jaar. dan kan de minister thans medel deling doen van de bereidheid val de Stiohting van de Arbeid aan dezt wens tegemoet te komen. Voor naf dere details zal echter eerst nog dfc nota afgewacht moeten worden difc de Stichting van de Arbeid hierover gaat opstellen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 2