Nieuwe herv. kerk Katwijk Kinderen gaven demonstraties voor Prinses Beatrix en Prins Claus Alphense Vriendenclub hield tentoonstelling Ruzie over naam van chemisch tijdschrift Bij opening van Madurodam Manege voor Gehandicapten ELSJE HUIBERS BOOD PRINSES BLOEMEN AAN gevarieerd programma Politie greep in bij Sint-N icolaasactie Gevolgen Deltaplan schade Delfland? Sempre Crescendo met 4 DINSDAG 5 DECEMBER 19671 KOUDEKERK AAN DEN RIJN De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor half Januari EEN AGENT OF BEZORGERS voor Koudekerk aan den Rijn DEN HAAG H.K.H. Prinses Beatrix en Z.K.H, Prins Claus heb ben gistermiddag de reeds enkele maanden in gebruik zijnde Maduro dam Manege voor Gehandicapten in de bosjes van Pex officieel geopend. Tientallen buurtbewoners uit de omgeving van de Laan van Meérder- voort juichten het Prinselijk Paar by aankomst toe. De Prinses en de Prins waren vergezeld door hun particuliere secretaresse en secretaris mejuffrouw M. C. C. Wynen en mr. H. J. Baron van Asbeck. ALPHEN De Alphense Vrien denclub van postduivenhouders. aan gesloten bij de Bond van Zaterdag vliegers, hield zaterdag de* jaarlijkse tentoonstelling in het IJsclubgebouw. Er waren 230 duiven ingezonden. Keurmeester was de heer L. Kulik uit Gouda, wat deze reeds ruim dertig jaar doet Hij was goed te spreken over de kwaliteit en de ge zondheid der duiven. De heer R. W. Verkade werd voor de tweede maal hokkampioen, waar iedere liefhebber vier duiven voor kan aanwijzen, namelijk een oude en een jonge doffer en een oude en een jonge duivin. De heer P. Groenendijk had de mooiste (schoonste) duif van de 230 ingezonden duiven. De gehele col lectie was ingedeeld in acht klassen: Klas 1oude doffer bevlogen boven 400 km: 1. T. Groenendijk; 2. R. W. Verkade: 3. M. D. Groenevelt; 4. N. Groenendijk; 5. Combinatie G. en S. Klas 2: oude duivinnen bevlogen boven 400 km: 1. T. Groenendijk: 2. C. A. Godthelp; 3. Comb. G. en S.; 4. C. A Godthelp. Klas 3: oude doffers bevlogen tot 400 km: 1. N. Groenendijk; 2. C. A. Godthelp 3. T. Bruynes; 4. A. Groenevelt; 5. M. D. Groenevelt. Klas 4: oude duivinnen bevlogen ot 400 km: 1. Comb. G. en S.; 2. M. Baronie s|)eekle weer met sueces ALPHEN Heren 1 van Baronie, 2e klasse, heeft zich, door een 82 overwinning op het Leidse Scytla verzekerd van een plaats in de pro- motiegroep naar de eerste klasse. De spelers v. Ginikel, De Boer en De Veth hebben de eerste helft succes vol afgesloten. Heren 4, 4e klasse, heeft in Delft Phoenix een gelijk spel afgedwon gen: de eerste wedstrijd had men met 64 verloren. Een mooie pres tatie van de heren v. Halen, Nap en Goedhart. Heren 3, 3e klasse versloeg in Monster SmashR.K. met 73. Ver sluis en Nieuwenhuizen wonnen bei den driemaal. De Jong eenmaal. Heren 5 moest met een invaller aantreden tegen de Skippers in Lei derdorp, maar won toch met 64. Leemburg was hier de matchwin ner met drie overwinningen. Bloem tweemaal en Lensen eenmaal. Dames 1 versloeg in Den Haag Rustenburg met 7—3 en staat nu vast op de tweede plaats. Dames 2 had rust. Junioren 1 won met dubbele cij fers van Docos in Leiden, 10—0. Junioren 2 was het enige team van Baronie, dat verloor, n.l. met 91 van Avanti. Ds. Moen beroepen ALPHEN Ds. G. Moen. emeritus predikant van de Hervormde kerk en verbonden aan de Marthastichting, heeft een beroep ontvangen van de Hervormde gemeente van Tienhoven (.Utrecht) Benthuizen beroept de. L. Blok BENTHUIZEN - D, kerktraid van de Hervormde gemeente heeft een be roep uitgebracht op ds. L. Blok uit Ridderkerk. Nieuw geljouw Apostolisch Genootschap KOUDEKERK Het nieuwe^gT bouw van het Apostolisch Genoot schap zal op zondag 10 december in gebruik worden genomen. Burgerlijke stand van Hazerswoude HAZERSWOUDE Geboren: Jeroen Martinus Cornells, zoon van: Sep, Cor nells Johannes Maria, en van: Van Bemmelen, Jacoba, Maria; Petronella Maria, dochter van: Verhorik. Leonar- dus Antonius, en van:Van den Els- hout, Adriana Theodora Cornelia: Alfons Duurd, zoon van: Selier, Karei, en van: Tigchelaar, Maria Christina. Ondertrouwd: De Jong. Teunis, 23 jaar en Boer, Cornelia Levina, 21 jaar: Laamairi, Mohamed Al-lal, 26 jaar en Slootweg. Wilhelmina Jacoba. 21 jaar: Kerkvliet. Leonardus Hendrikus, 21 jaar en Lourier, Alida Maria Joanna. 20 jaar: Karremans. Cornelis. Johan nes Maria. 23 jaar en Borst, Qulrina Cornelia Maria. 23 iaar: Kroon. Cor nelis, 22 jaar en De la Rie. Wilma Frederika. 19 jaar Gehuwd: Den Braver. Cornelis. 25 jaar en De Jong. Alida. 25 jaar. Tafeltennis Avanti HAZERSWOUDE Het meest op vallende resultaat was het gelijke spel van Avaniti 5 tegen SETT 4 in Den Haag. Frans Pannebakker won twee keer Jan Timmermans en Han v Wieringen ieder een keer, terwyl ook het dubbel in winst werd omge zet. Het 2e meisjesteam deed eveneens prima werk door Slagvaardig 1 een gelijkspel af te dwingen. Angele Pannebakker en Bea v Wijk wonnen ieder 2 keer en Ria Kerkvliet zorg de voor het vijfde puntje Overige uitslagen: senioren: Avanti 1 Scylla 9 9—1, St. H./TSB 15—Avan ti 2 19. Avanti 3Docos 12 28. Avanti 6RTC 7 3—7; jongens: Avanti 2Sa lam. 3 46. Avanti 3 De Valken 2 4—6. Avanti 4—Baro nie 2 91. Avanti 6RTC 1 37; meisjes: Docos 1Avanti 3 64, Sa lamanders 2Avanti 4 100. Avanti 5Avanti 6 28 ALKEMADE Door omstandig heden is het spreekuur van de bur gemeester deze week niet op don derdag. maar op vrijdag, van 11 tot 12 uur. D. Groenveld; 3. R. V. Verkade; 4. J. Domburg. Klas 5: Jonge doffers: 1. C. A. Godthelp; 2. Comb. G. en S.; 3. P. Domburg; 4. W. Boone; 5. T. Groe nendijk. Klas 6: Jonge duivinnen: 1. R. W. Verkade; 2. W. Boone; 3. B. C. Rom- bouts; 4. Comb. G. en S.; 5. A. Groenendijk. Klas 7: Late jonge doffers: 1. M. D. Groenevelt. Klas 8: Late jonge duivinnen: 1. J. Domburg. Hokklas: 1 R. W. Verkade; 2. T. Groenendijk. Mooie oude doffer: T. Groenen dijk; idem duivin: Comb. G. en S.; idem jonge doffer: C. A. Godthelp; idem duivin: R. W. Verkade Het geheel was leuk ingericht. De prijzen bestonden uit artikelen op huishoudelijk gebied. Grote overwinning Nooit Gedacht TER AAR De damvereniging Nooit Gedacht speelde een compe titiewedstrijd tegen Samen Sterk uit Hazerswoude. waarvan de uit slag een overweldigende overwin ning van Nooit Gedacht is gewor den: 173. Persoonlijke uitslagen: P. Zwaan (N.G.)P. Kerkvliet (S.S. III) 20, W. J. v. d. StarrenN. Lo- mans 20, W. SnaterseA. J. v. d. Poel 20, K. Groen in 't Woud A. Dorsman 11, Ant. Hartveld H. Lomans 20, Nic. Kalshoven L. Dorsman 02, W. van Vliet C. Kraan 20, D. van Leeuwen A. Lourier 20, J. v. d. Starren W. Rodenburg 20, B. de Bruyn J. Lourier 20. TER AAR Er was weer veel belangstelling bij de klaverjaswed- strijd in de kantine van de voetbal vereniging Altior. H. Bader 7243, J. Koeleman 7236, mevr. Slof-Bader 7057, Jos Fransen 6978, A. van Tol 6863, P. Borst 6574, A. Schouten 6545, J. Veerman 6533, Nic Pieterse 6519, A. van Velzen 6514, L. v. d. Laan 6500. B. Ubink 6474. J. Touw 6467. A. de Jong 6451, mevr. Ba der-Zoet 6410. WOUBRUGGE De voor woens dagavond aangekondigde spreek beurt voor de kiesvereniging van de S.G.P. gaat wegens ziekte van ds. J. J. Poort niet door. WOUBRUGGE Vrijdag wordt de ledenvergadering gehouden van de christelijk nationale school om 8 uur. LEIDEN Dinsdagmorgen 19 de cember om kwart over tien dient voor de president van de arrondis sementsrechtbank te Den Hlaag een kort geding tussen de Vereniging van hoger chemisch personeel te Zoetermeer en de N.V. Leidse Druk kerij te Leiden over de naam van een door het drukkerijbedrijf uit te geven chemisch tijdschrift. Sinds 1 januari 1965 gaven beide gezamenlijk het blad 'Chemie en Techniek Revue' uit, dat was tot KW 164 Helena gaat vrijdag te water KATWIJK AAN ZEE Vrijdag middag om vier uur heeft de tewa terlating plaats van de KW 164 op de werf De Industrie aan de Wil- helminalaan te Alphen aan den Rijn. De KW 164 Helena, eigendom van rederij L. van der Plas uit de Sein poststraat. is de afgelopen zomer bij Petten gezonken. Het schip is met ruim drie meter verlengd en op een lengte van dertig meter gebracht. LISSE Gezien het grote succes met de eerste klaverjasavond in de Poelpolder zal een tweede avond worden gehouden op vrijdag 15 de cember in de kantine van de N.V. Eurowoningen, 8 uur. LISSE Zaterdagmiddag om 2 uur wordt in het parochiehuis aan de Bondstraat een St. Nicolaasfeest voor de kinderen uit de Poelpolder gegeven. LISSE Woensdag 6 dec. om 8 uur wordt in de vergaderzaal der Chr. Geref. kerk (Veldhorststraat) een vergadering van de gespreks groep der Chr. Geref. Kerk gehou den. De heer A. C. Schalk zal een politiek onderwerp behandelen. stand gekomen door fusie van het oorspronkelijke blad van de Leid se Drukkerij (Chemische Revue) en het oorspronkelijke blad van de vereniging (Chemie en Techniek). In de fusie-overeenkomst was bepaald, dat bij beëindiging van de fusie de naam 'Chemie en Tech niek Revue' niet meer zou mogen worden gebruikt. Verkeerde indruk De fusie is nu inderdaad beëin digd en per 1 januari a.s. gaat de vereniging weer op eigen houtje een blad uitgeven. De Leidse Druk kerij zal dat ook doen, maar zy is van plan daarvoor de naam 'Che mie en Instrument Revue' te bezi gen. een naam die volgens de ver eniging vooral ook door de opmaak van het blad teveel doet denken aan de door beëindiging van de fusie verboden naam 'Chemie en Techniek Revue'. De indruk zou worden gewekt, dat de uitgave van het gezamenlijke orgaan wordt voortgezet. De vereniging van hoger che misch personeel keert zich ook te gen de naam van de stichting die het blad gaat uitgeven en die door de Leidse Drukkerij in het leven zou zijn geroepen. ding van Delfland. Hij was van me ning dat de aanleg van de Deltadijk bij Maassluis een ernstige verzilting teweeg zou brengen als er niet tijdig maatregelen zouden worden getroffen. „De toestand is zeer verontrustend, zei hij. Ook bij Monster bestaat ge vaar voor verzilting. Hij noemde de toestand zeer verontrustend. Voor de heer Elfferich was dit aanleiding om te vragen of Delfland wel voldoende inspraak had om de stabiliteit van de waterhuishouding te waarborgen. GEVAAR De heer Winsemius antwoordde dat de waterhuishouding inderdaad in ge vaar dreigde te komen door enkele onderdelen van het Deltaplan maar dat er maatregelen waren toegezegd om dit te voorkomen. Delfland had inderdaad inzage gehad in de plannen, zei hij. maar van primaire inspraak was geen sprake. Er waren verschil lende zaken die van Delfland van di reet belang waren: 1. door de aanleg van een havencomplex zal een gemaal van Delfland moeten verdwijnen; 2 de dijken bij Monster zullen een ander verloop krijgen; 3. de grondwater- situatie wordt beïnvloed; 4. de situatie op de rivieren wordt gewijzigd. „De plannen van de provinciale en rijks instanties kunnen echter pas doorgang vinden als Delfland de vereiste ver eiste vergunningen heeft gegeven, dus uit dat oogpunt heeft Delfland toch wel enige zeggenschap".zei hij. Bij de behandeling van enkele wij zigingen in het reglement van Delf land werd een kanttekening ge maakt over een uitsluiting van burge meesters tot een functie in Delflands bestuur, en wijziging die is aange bracht met het oog op eventuele cala miteiten. Bij de ingang bopd de achtjarige Elsje Huibers, patiëntje van het Zeehospitium te Kijkduin Prinses Beatrix een boeket bloemen aan. Het Prinselijk Paar werd begroet door de commissaris van de Ko ningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz. burgemeester mr. H. A. M. T. Kolfschoten, dr. R. J. H. Kruisinga, staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid en kolonel W. F. K. Bischoff van Heemskerck, voorzitter van de Stichting Paardrijden Gehandi capten. In de manege, waar tientallen ge-- nodigden op de tribune hadden plaats genomen, werden de overige bestuurs leden aan de hoge gasten voorgesteld. Hoewel de avond vóór Sint Nico- laas niet heel gelukkig is voor een concert hebben toch meer dan hon derd muziekliefhebbers zich gister avond begeven naar de Stadsgehoor zaal om getuige te zijn van wat vroeger nog het ..burgerij-concert" heette van het Studenten-Muziek gezelschap Sempre Crescendo. Onder leiding van zijn „directeur" André Presser voerde het vrij tal rijke orkest een afwisselend pro gramma uit, dat werd ingezet met het bekende Ricercare van Hehdrik Andriessen. Het trof ons, dat dit gemakkelijk aansprekende, aan de Franse school herinnerende werk zo gediscipli neerd en klankrijk ten gehore werd gebracht. Met name de blazers van het orkest verdienden hier en elders veel lof. In Cimarosa's Symphonie Concer tante in G leek de discipline eerst minder hecht, later ging dat beter; opmerkelijk waren hier vooral de prestaties van de beide goed op el kaar ingespeelde fluitsolisten Saskia van Wijk en Dick Arentz. Daar voor zo'n bezetting niet veel literatuur te vinden is, moet deze symfonie van Cimarosa een vondst Prinses Beatrix, gekleed in een lila- kleurig mantelpakje en grijze bont muts en prins Claus luisterden ver volgens naar het welkomstwoord van de voorzitter van de Stichting. Overdracht Namens de firma Boele en Van Eesteren, bouwers van de manege, droeg de heer A. van Eesteren het gebouw over aan de architect, die op zijn beurt het complex symbo lisch aan het bestuur van de Stich ting Paardrijden voor Gehandicap ten overhandigde. Daarna nodigde de voorzitter de Prinses en de Prins uit de openings handeling te verrichten, die bestond uit het openslaan van de deuren, die toegang gaven tot de piste, waardoor worden genoemd, ook al op grond van de muzikale betekenis van deze sprankelende muziek. Beethovens eerste symfonie liet hier en daar iets te wensen over aan zuiverheid bij de blazers en aan ho mogeniteit bij de strijkers, doch be vatte ook uitstekende passages. Het herenkoor van Sempre zong met het orkest met veel succes en nog meer geestdrift een koor uit Mozarts cantate „Dir, Seele des Weltalls" en besloot de avond met een van orkestrale begeleiding voorziene verklanking van een uit 1877 daterend corpslied, „De vijf pijlen op muziek gezet door een student F. "W. van Styrum. Daar we dit fraaie lied vele ma len moesten aanhoren, is het ons niet ontgaan, dat de toonzetter zich moeilijk kon losmaken van de her innering aan de Watergeuzen die voor Den Briel lagen. Toen men later tot de slotsom kwam, dat de leden van het L.S.C. met deze Watergeuzen niet geheel vergelijkbaar waren, is men overge stapt op het minder martiale, meer dranklustige Io Vivat en zo is het gebleven. De toehoorders betoonden de uit voerenden grote bijval. Dr. J. van der Veen een aantal gehandicapte kinderen te paard binnen konden rijden. Prinses Beatrix nam het eerste paard bij de teugel en leidde dit naar de tribune, gevolgd door prins Claus, die enkele woorden sprak met de berijdster van het tweede paard. Speel oroedpaardje Voor het front van de tribune bood de 11-jarige Lucy Dalhuizen, leerlinge van het Mytylvormingscentrum het Prinselijk Paar een speelgoedpaardje aan voor prins Willem Alexander, het geen zij bijzonder op prijs stelden. j In de grootste manege van Den Haag gaven de kinderen vervolgens i een demonstratie met begeleiding van marsmuziek onder leiding van mevrouw D. M. de Mol van Otter- loo-Glastra van Loon. Leerlingen van de Haagse Academie voor Lichamelijke Opvoeding hielpen de kinderen bij hun verrichtingen. Ten slotte volgde een demonstra- tie van de groep meergevormde vol- wassenen onder leiding van de heer J. B. van Seters. Daarna werden zij voorgesteld aan de Koninklijke gas- ten. Hoofdverdachte hasjieszaak gearresteerd (Van onze correspondent) DE BILT In de geruchtmakende hasjiesaffaire te De Bilt waar op 18 september van dit jaar twee Marok kanen en een Spanjaard werden gear resteerd en waar 45 kg hasjiesj voor een waarde van twee ton in beslag werd genomen, is volgens de Blitse politie, klaarheid gebracht, nu zater dagavond in de ouderlijke woning te Amersfoort de 31-jarige Peter N. is gearresteerd. N.. volgens de politie de hoofd schuldige in deze zaak, blijft ontken nen. Hij is vandaag voor de Utrechtse officier van justitie mr. G. W. von Meyenfeldt en voor de rechter-com- missaris geleid. Peter N. werd een week na de op zienbarende arrestaties van de drie buitenlanders in Hilversum gegrepen. Na drie dagen moest hij wegens ge brek aan bewijs weer op vrije voeten worden gesteld, Drie weken geleden kwam hij vrij uit de gevangenis te Brussel, waar hij een maand had geze ten onder meer omdat hij zonder mid delen van bestaan in dat land ver- bleef. Toen de politie te De Bilt die van j zijn invrijheidstelling had vernomen en intussen alle bewijzen tegen N. als V de hoofdschuldige bijeen had, hoorde dat N. in Nederland terug was ge keerd. is de ouders gevraagd mede- werking te verlenen bij de arresta tie. Deze werd niet gegeven. Daarom volgde zaterdagavond, toen de politie wist dat Peter N. thuis was. een inval in de woning, waar hij kon worden gearresteerd. Vissers vangen enorme bomen BRUSSEL Verscheidene vis sersschepen uit Oostende zijn de afgelopen dagen in de thuishaven teruggekeerd met enorme boom stammen, die zij voor de Belgische kust in zee hadden aangetroffen. Sommige stammen waren zo groot, dat men ze niet aan dek ko\ hijsen, doch achter het schip moest laten aanslepen. De boomstammen zijn mogelijk afkomstig van een schip, dat in een noodsituatie zijn deklast overboord heeft moeten zetten. Als de eigenaar niet komt opda gen, zullen de boomstammen mo gelijk worden verkocht ten bate van de vissers. Als ze waren aan gespoeld, zouden ze aan de staat zijn gekomen. Vuurtje gestookt in Katwijk Kleuters richten voor f 2000 schade aan KATWIJK AAN ZEE Drie kinderen van 5 en 4 jaar hebben gistermiddag met vuurtje stoken voor tweeduizend gulden schade aangericht. Op de dam van Ouwehands rede rij en visverwerking N.V. raakten door de activiteit van de kinderen kartonnen dozen met lege vispotjes in vlam. Achtduizend potjes en drie dekzeilen gingen verloren. De gealarmeerde brandweer be hoefde geen dienst te doen. doordat personeel van de rederij het vuur intussen had geblust. De ouders van de kinderen zijn voor 'de schade aansprakelijk ge steld. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woens dag: hoog water 6.24 en 18.48 uur; laag water 2.09 en 14.33 uur. Prijzenblokkade in Zwammerdam ZWAMMERDAM De Alphense politie heeft gisteravond alle prij zen in beslag genomen van de Sint Nicolaasactie, die de plaatsclyke middenstand op touw had gezet. Onder deze prijzen is ook de hoofd prijs: een koelkast. Bovendien is tegen de middenstand proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de wet op de kansspelen. De inwoners van Zwammerdam kregen bij de winkeliers voor elke bestede gulden een bonnetje met een letter. Uit deze letters moest de slagzin: „Advies van Sint en Piet, koopt elders niet, wat Zwammerdam u biedt" worden gevormd Om de zaak by de prijsuitreiking te verge makkelijken. had de middenstand van de letter U twintig bonnetjes uitgegeven, zodat in totaal twintig Zwammerdammers de slagzin konden maken. Vanavond zou in de Nutszaal de trekking zijn en wel zo, dat de eige naar van U 1 het eerst zou mogen trekken. Hij zou dus het lot van de ijskast kunnen trekken, maar ook een paar pantoffels bijvoorbeeld. Een paar inwoners van Zwammer dam echter, die vorige week de nummers UI en U 2 in hun bezit kregen, waren van mening, dat zij automatisch in het bezit zouden komen van de eerste en de tweede prijs. Hiertegen protesteerde het be stuur van de middenstandsvereni ging, waarop de politie werd inge schakeld, die na overleg met de officier van justitie proces-verbaal opmaakte en de prijzen in beslag nam. Het bestuur had voor deze actie geen toestemming gevraagd, omdat het bestuur van mening was Inwoner van Voorschoten (23) ernstig gewond VOORSCHOTEN De 23-jarige A. van der Linden uit Voorschoten is gistermiddag omstreeks half zes met zijn bromfiets in volle snelheid tegen de laadbak van een trekker met oplegger gereden. Met ernstig hersenletsel Is hij per ambulance naar het academisch ziekenhuis in Leiden gebracht. Het ongeluk gebeurde, toen op de Veurseweg ter hoogte van de Laan van Duivenvoorde een trek ker met oplegger achteruit de Veurseweg opreed, daarbij geassis teerd door twee arbeider», die het verkeer waarschuwden. HoeWel een van hen de naderende bromfietser een stopteken gaf, reeds de jonge man door onbekende oorzaak door. LISSERBROEK De dorpsver eniging Lisserbroek houdt een openbare vergadering op dinsdag 12 dec. in „Contact", half 8. Na de pauze zal drs. J. Achterstraat uit Hoofddorp, van het Planologisch Bureau van Haarlemmermeer, het onderwerp: „Planologie Zuidelijk deel van de Haarlemmermeer" in leiden. Weth. Van Stam zal vragen beantwoorden over de woningbouw. dat geen wettelijke bepalingen zou den worden overtreden. Het bestuur hoopt later de twin tig prijzen te kunnen uitreiken aan degenen, die daar volgens hun slag zin en genummerde U recht op heb ben. De gezinsprijzen voor de man of vrouw, die de meeste bonnetjes heeft gespaard, lopen geen gevaar en ook de kindermiddag morgen zal doorgaan. mbbbI Burgerlijke stand VALKENBURG GEBOREN: Johanna d v J van der Nagel en A S van Duij venbode. OVERLEDEN: Willem van Eg- mond, 78 j, weduwnaar van A var Egmond. VALKENBURG Donderdag avond om acht uur spreekt in zaal De Vries de heer G. de Pater uit Haastrecht voor de hervormd-gere- formeerde evangelisatie. DELFT „Heeft het hoogheemraad schap Delfland voldoende inspraak in het Deltaplan om een handhaving van de huidige waterhuishouding te kunnen garanderen" Deze vraag stel de wethouder P. C. Elfferich, hoofd ingeland van Delfland, tijdens de ver gadering van het hoogheemraadschap Delfland in het Gemeenlandsbuis. Hij was overigens niet de enige die zich zorgen maakte over de gevolgen van het deltaplan voor de waterhuishou ding van Delfland, want ook de heren Emmens en Van der Kooij waren van mening dat de waterhuishouding van Delfland schadelijke gevolgen (met name verzilting) zou ondervinden van de uitvoering van het Deltaplan, Zij doelden hierbij in het bijzonder op de havenwerken die bij Hoek van Holland zullen worden gerealiseerd. Bij de behandeling van de begro ting was reeds gesproken oyer de moeilijkheden rond de uitvoering van de Deltawerken met name in Scheve- ningen. Een van de ingelanden merk te op dat verschillende werken van Delfland in gevaar dreigden te komen door de uitvoering van de Deltawet. SCHEVENINGEN Hij doelde hiermede op het plan Kei- zersweg en het verbreden van de be staande voetglooiing voor de strand- muur te Scheveningen. Dijkgraaf J. Winsemius kon echter mededelen dat het plan Keizerstraat nagenoeg ge reed was en dat het plan voor de voetglooiing besteksklaar was ge maakt. Mogelijk volgend jaar zal met de uitvoering van het plan een begin worden gemaakt Bij de behandeling van de nota Del tawerken noemde de heer J. Emmes de havenwerken bij Hoek van Holland een bedreiging voor de waterhuishou- KATWIJK AAN ZEE De bouw van de hervormde kerk in de Hoornespolder nadert zijn voltooiing. Mogelijk kan de kerk begin volgend jaar in gebruik worden genomen. Het ontwerp is van het architectenbureau prof. ir. H. T. Zwiers te Haarlem. Gebouwd wordt door de N.V. Van Rijn en-Verdoes, die het werk voor f 800.000 heeft aangenomen. Het centrum is gegrondvest op 310 palen. Het kerkgebouw gaat plaats bieden aan zevenhonderd kerkgangers. Aan de noordkant komt het liturgisch centrum met preekstoel en doopvont. Direct tegen de kerk aan ligt de kinderkerk met 291 zit plaatsen. De consistoriekamer is zodanig gesitueerd, dat zij zowel van de kerk als van de kinderkerk uit rechtstreeks te bereiken is. Naast de consistoriekamer bevindt zich het catechisatielokaal. Bij het centrum is tevens woonruimte gecreëerd voor de wijkpredïkant en voor de koster. Tussen deze twee woningen in liggen twee lokalen voor het verenigingswerk. Rond het centrum komen groenstroken en gazons. De Noordwijkse kunstenaar Krijn Giezen is gevraagd een venster te ontwerpen. De toren is twintig meter hoog en staat aan de kant van de Hoor- neslaan. In totaal is 1500 vierkante meter bebouwd. Een deel van de grond is vrijgehouden voor de aanleg van een ruime parkeerplaats.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4