Christelijke eens over fracties zijn het samenwerking Fries dorpje bestudeert VaderBrakel Niet op de proef gesteld Eeii woord voor vandaag Eén woordvoerder in de Eerste Kamer Uw proble is het onze.... em Voor ambtenaren een beperkt stakingsrecht Grieken mogen zelf bisschop kiezen Overheid beschermt beunhazerij Wereldraad negen ton voor Nigeria India beperkt aantal zendelingen Bijbel in braille voor 30 gulden Als Jezus in Jericho komt zit de blinde Bar-Timeus langs de weg. Maar een talrijke schare dringt zich om de Heer. Wie is Hij voor hen? De antwoorden op die vraag zijn elders in de bijbel te vinden. Hij is de timmermanszoon. De profeet uit Nazareth. De rabbi die zulke wonderbare verhalen verteltde Genezer. De man waarvan gezegd wordt dat Hij doden heeft opgewekt. Ze zijn allemaal nieuwsgierig. Ze dringen om hem heen als het publiek om een gevierde voetballer, tieners om een Beatle. Ze willen Hem allemaal van nabij zien, ze willen Hem horen spreken, als het kan de hand drukken. Christus is populair, de lieveling van de menigte. Vergeef me dat ik het zo plat uitdruk, maar zo plat is het geloof van deze mensen. Want met al hun aandacht voor de Heer hebben ze het evangelie omgekeerd. Het evangelie is: God heeft de mensen lief. Uit die grond gedachte vloeit het gehele evangelie voort, daarom komt God bij de mensen in Jezus Christus. Hier verdringen de mensen zich om Jezus Christus, maar kunnen God niet vinden. En wie het evangelie omdraait staat een ander in de weg om tot God te komen. Bar-Timeus zou zo heel graag naar Jezus toe willen gaan. Maar de menigte heeft Hem voor zichzelf opgeëist. Wij kun nen zo met de Heer bezig zijn, dat we een ander in de weg staan om tot Hem te komen. We lezen vandaag: Jeremia 31 27-37. DONDERDAG 30 NOVEMBER 1967 Afscheid en welkom bij Shell Nederland (Vai i onzer redacteuren) WASSENAAR Een stroom van „captains of industry" beklom giste ren het bordes van Kasteel Oud Was senaar om via een lange rij in de hall de Witte Salon binnen te schuivelen. I waar de heer K. Schouten als schei- I dende directeur van Shell Nederland Verkoopmaatschappij en mr. D. J. Rueb als zijn opvolger recipieerden. De heer Schouten gaat met j pensioen na 35 dienstjaren bij de Ko- ninklijke Shellgroep. Mr. Rueb (53) trad in 1937 in dienst van N.V. De Bataafse Petroleum Maatschappij. Van 1941 tot 1945 was hij in geallieer de militaire dienst. Na de oorlog was hij werkzaam in de Ver. Staten en Zuid-Amerika. In 1960 werd hij be noemd tot directeur Shell Nederland, j In 1965 werd hij general manager van Shell Austria A.G- Prachtige 1 bloemstukken heetten de nieuwe di recteur welkom, vele geschenken vertolkten de sympathie voor de j scheidende directeur. BOEROENDI ARRESTEERT PREDIKANT ran naam en adres kunnen niet ln behandeling worden genomen. Ge- helmhouding is verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar in Vraag: Ik woon in een souter rain-woning. In de tussenkamer «taat een twee jaar oude witgelakte kast op poter., los van de muur. Op de bodem liggen oude tijdschriften en daarop staat een diadoos met dia's. Op de bodem naast net tus- aenschot liggen wat oude papieren, oude lappen en een bontmuts. Nu heb ik op de dia's, aan de binnenkant van de bontmuts en tus sen de tijdschriften kleine papier beestjes ontdekt, die heel kleine witte beestjes, die je wel eens tus sen boeken ziet lopen. Hoe kan ik ze kwijtraken? Antwoord: Ongezien is het moei lijk uit te maken van welk insect u last heeft. Het is mogelijk dat hét' hier gaat om het stofluisje, dat bestreden kan worden met eer. huishoudinsecticide. Stofluisjes zijn kleine witte of bruine diertjes. Ze komen voor in meubels, schilderijen of muren en leven van papier, •tijfsel of lijm. Ze richten weinig •chade aan. Vooral waar het vochtig ls. komen ze veel voor. Het is raad zaam goed te luchten en droog te stoken, dan zullen ze wel verdwij nen. Wilt u meer zekerheid, zend ons dan wat exemplaren toe in een leeg buisje of flesje. Hulp van lezers: Het gedicht De goede boom, dat begint met de regel „Een boom stond op een berg ge plant" is te lezen in de bundel „Christelijke kinderliederen voor school en huis". 6de druk uitgegeven In 1895 door H. C. Voorhoeve. In 1907 is een druk verschenen, uitge- het Liederkransje". (Onze hartelijke dank. We hebben het lied aan de vrager toegezonden). De heer Voor hoeve. deelt mede. dat het nu uit verkocht is. Het is van zijn grootva der. BOEJOEMBARA Een baptisten predikant in Boeroendi is gear resteerd en wacht nu op een proces, omdat hij zich in een brief rege- ringsvijandig zou hebben uitgelaten. De brief van ds. W. D. Nyakamwe was geopend door de censor der posterijen. Baptisten, die hem in de gevangenis hebben bezocht, zeggen, dat hij 'een gezonde indruk maakte, j Er gingen geruchten, dat hij mishan- I deld was. (Van parlementsredactie) Want Doublemint kauwen bevor dert de spijsvertering, 't Is heerlijk en zo gezond. Doublemint reinigt uw tanden en verfrist mond en adem. Koop vandaag nog een pakje - plezier voor twee - en merk zelf hoe goed Doublemint u doet. Promotie dr. A. J. D. Seelen: In zijn proefschrift „De werksta king van ambtenaren', waarop drs A. J. D. Seelen vanmiddag aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen tot doctor in de rechtsgeleerdheid is - gepromoveerd, komt hij tot de codt VOOR DE HANDEL 8 D. LEEFSMA N.V., ciusie. dat het stakingsrecht naar KERKSTR. 25, AMSTERDAM TEL. 232727 analogie van het voorontwerp-Sam- j Ontwerp nieuwe kerkorde (Van onze kerkredactie) ATHENE De Griekse Ortho doxe Kerk gaat de oud-christe lijke gewoonte herstellen, dat de bisschoppen gekozen worden door het volk. Tegelijk zal het aantal Griekse bisschoppen (nu 79) worden gehalveerd. Dit zijn de belangrijkste punten uit het ontwerp-nieuwe kerkorde, dat aartsbisschop Hieronymos heeft voor gelegd aan de Heilige Synode van de Griekse kerk. Het ontwerp bevat een aantal fundamentele hervormingen, die geleidelijk in een tienjarenplan moeten worden doorgevoerd. Tot dusverre vulde ae vergadering van bisschoppen zichzelï" aan. Clerus en volk van een verweesd diocees zullen nu zelf een nieuwe bisschop Ch r. Sch ilderspatroons (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT De bonafide schildersbedrijven ondervinden groot nadeel van illegaal uitge voerd schilderwerk door zoge naamde beunhazen in het bedrijf. De Nederlandse bond van christelijke schilderspatroons maakt zich hier zorgen over. Op de gisteren gehouden jaarverga dering zei waarnemend voorzit ter C. C. Hengeveld, dat beun hazen jaarlijks voor miljoenen guldens werk verrichten. De werkgelegenheid komt hierdoor in het gedrang. De vestigingswet noemde de heer Hengeveld voor het schildersbedrijf een aanflui ting. Bij overtredingen, die de econo mische recherche constateert, krijgt de betrokkene een kleine boele. die onvoldoende is om de man voortaan van beunhazerij te weerhouden. Zelfs gunnen rijkswaterstaat en de genie schilderwerken aan bedrijven die niet officieel erkend zijn. Dit geldt ook voor gemeentelijke bouwvergun ningen voor niet gevestigde aanne mer» De overheid stimuleert de beunha zerij. io constateerde de heer Henge veld. Hel schildersbedrijf wenst zich echter niet te laten wegsaneren Hij verweet de overheid ook het meten met twee maten bij de bestrijding van seizoenwerkloosheid. De werk gevers in het schildersbedrijf brach ten twee miljoen op tafel, maar dc overheid kwam niet verder dan drie ton Hij vroeg de gemeenten om subsidie voor onderhoudswerk bin nensbuis tijdens dc wintermaanden. De heer Hengeveld zou gezamen lijk met de verffabrikanten. de be hangsel- en tapijtfabrieken en de wo ninginrichters een actie willen opzet ten om de aandacht voor het goed verzorgde interieur te stimuleren. De voorzitter vroeg om voorzichtig heid bij lonen en sociale lasten. Ook zou hij de werktijdverkorting in de wintermaanden willen realiseren om dat er dan minder werkgelegenheid is. Een slaafs volgen van de bouwnij verheid wees hij van de hand. UTRECHT De Algemene Ne derlandse Onderwijzers Federatie heeft in een adres aan de Tweede Kamer kritiek geuit op de voorge stelde verhoging van het schoolgeld voor het kleuteronderwijs met onge veer 300 procent. De ANOF meent dat dit onderwijs voor de gehele Nederlandse jeugd kosteloos behoort te zijn. kiezen, bijgestaan door bisschoppen van naburige bisdommen. Deze ge woonte uit de oud-christelijke kerk was alleen nog in de kerk van Cy prus bewaard gebleven. In de toekomst zal alleen de aartsbisschop van Athene, omdat hij tevens primaat van de Griekse kerk is. door de bisschoppenvergadering worden gekozen. Maar clerus en volk van Athene zullen deze verkiezing dan moeten approberen. De vergadering van bisschoppen blijft het hoogste orgaan van de kerk. Zij vergadert twee maal per jaar. Nieuw zal zijn, dat lagere geestelijken en leken aan dit college toegevoegd kunnen worden als ad viseurs. De Heilige Synode blijft fungeren als het uitvoerend orgaan van de vergadering van bisschoppen. Aan dit lichaam zullen acht secretariaten worden toegevoegd. Het essentieel doel van de hervor ming van de Griekse kerk is verder ös financiële onafhankelijkheid van de kerk van de staat. GENEVE/LAGOS De Wereld raad van Kerken heeft samen met de pan-Afrikaanse kerkenconferentie een oproep gedaan, om 900.000 gulden bijeen te brengen voor de slachtof fers van de oorlog in Nigeria. Deze hulp is bestemd voor alle Ni- gerianen. ongeacht hun godsdienstige of politieke overtuiging. Hulp zal worden verleend via de raad van kerken in Nigeria, die reeds pro gramma's heeft opgesteld, zowel voor eerste hulp als voor bijstand op lan gere termijn. Via de pan-Afrikaanse kerkencon ferentie wil men met name de Afri kaanse kerken bij de hulpactie in schakelen. Twee weken geleden heeft de We reldraad al voor 80.000 gulden aan medicamenten via het Rode Kruis naar Biafra gezonden. De raad van kerken in Nigeria heeft de strijdende partijen opgeroe pen. om de internationaal geldende normen van menselijkheid in acht te nemen. De raad heeft alle mensen van goede wille in het land gevraagd, om elk onmenselijk handelen aan de autoriteiten mee te delen en de nood lijdenden te helpen. LONDEN Het Brits koninklijk genootschap voor aeronautica heeft zijn hoogste onderscheiding gisteren verleend aan prof. dr. H. J. van der Maas, die aan de TH te Delft aero nautica doceert. De Nederlander is onderscheiden voor zijn „vele eminente bijdragen 1 tot de aeroncutica, met name bij de bevordering van internationale sa menwerking en vriendschap." kalden ook aan de ambtenaren dient te worden toegekend. Wel rechtvaar digt de geheel eigen positie van de overheid een in bepaalde opzichten bijzondere reglementering van dit stakingsrecht, terwijl voor een be perkte categorie ambtenaren een sta kingsverbod gewettigd moet worden Ds. Seelens promotie, waarbij prof. mr. S. F. L. baron van Wijnbergen als promotor optrad, trok grote be- langstellling uit de ambtelijke we reld. Het proefschrift is verdeeld in drie delen. In het eerste deel wordt o.m. het begrip staking' omschreven, waarna in een volgend hoofdstuk de situatie met betrekking, tot het stakingsrecht voor de particu liere werknemers in Nederland wordt besproken en vervolgens de regeling van het stakingsrecht voor ambtena ren in een aantal andere landen. DIENARESSE Dr. Seelen komt tot de slotsom, dat een beperkt stakingsrecht, zoals dit in Frankrijk geldt, ook in ons land wettelijk behoort te worden vastge legd. Volgens dr. Seelen staat het Eu ropees sociaal handvest een algemeen stakingsverbod voor ambtenaren in de weg. Artikel 6. lid 4 van dit hand vest erkent voor alle werknemers, de ambtenaren niet uitgezonderd, het recht van staking. Van de twee opvattingen aangaan de de visie op de ambtenaar en de ambtenaarsverhouding, nl. de ideële opvatting, dat de ambtenaar dienaar van de overheid (dienaresse Gods) is. en die, welke de ambtenaar primair ziet als een in ondergeschiktheid ar beidende mens. verdient naar het oordeel van dr. Seelen de tweede op- vatting verre de voorkeur, aangezien volgens hem de dagelijkse realiteit tot deze conclusie noopt. Dr. Seelen meent, dat wel een sta kingsverbod zal dienen te gelden voor de hogere ambtenaren (beleidsambtenaren), die zo diciht bij het overheidsgezag staan, dat ze als het ware met de overheid vereenzel vigd worden. Dr. Seelen, die in 1934 te Rijen werd geboren, is werkzaam geweest op het bureau van de ARKA en is thans als ambtenaar verbonden aan de Raad van State. STELLINGEN Van de stellingen, die dr. Seelen aan zijn proefschrift heeft toege voegd. vermelden wij: Het verplicht stellen van het lid maatschap van een vakvereniging dan wel het heffen van een solidari teitsbijdrage van niet georganiseerde werknemers is niet aan te bevelen. De bepaling in artikel 50. lid 1 van het algemeen rijksambtenaren reglement. dat de ambtenaar gehou- den is zich te gedragen zoals een goed ambtenaar betaamt, is overbo- I d'g- DEN HAAG Na dr. Berg huis (a.r.) heeft nu ook de voor zitter van de katholieke Eerste- Kamerfractie, de heer Van Lieshout, positief gereageerd op de suggestie van zqn CH-collega mr. Bührmann om de fracties van KVP, ARP en CHU in de Senaat zoveel mogelijk samen, en met één woordvoerder te la ten optreden. In eerste instantie was de heer Van Lieshout daar tijdens het alge meen-politieke debat in de Eerste Kamer niet op ingegaan, maar toen mr. Bührmann haring of kuit wilde hebben, zei de KVP-senator: „Wij staan er welwillend tegenover. Aan de groeiende samenwerking tussen de christelijke partijen wenst mijn frac tie zeker mee te werken." Bij de replieken van het debat werd gistermiddag nog wat nage kaart over het gebruik van de term „christen-radicaal". Mr. Van Riel (libhad daar niet zoveel mee op en in dat opzicht bleek de PvdA-fractie- leider het met hem eens. „Het woord christen", zei hij, „vind ik in de poli tiek altijd wat moeilijk. Daar moeten we heel voorzichtig mee zijn. De PvdA bestaat voor 44 pet. uit pro testanten en voor 15 pet. uit katholie ken. Ze behoren niet tot een christe lijke partij of tot de christen-radicale stroming, maar ze laten zich het woord christen niet ontnemen." De a.r. afgevaardigde prof. Albeda (zelf radicaal) legde uit. dat het niet de bedoeling van de christen-radica len is zichzelf bij uitstek radicaal christelijk te noemen, in die zin dat ze zich meer christen achten dan christenen die niet hun politieke denkbeelden delen. Het ligt evenmin in hun voornemen een nieuwe, radi cale partij te vormen. Anders „Het gaat er alleen om die mensen uit de bestaande christelijke partijen bijeen te brengen, die in program en actie van deze partijen onvoldoende terugvinden van de radicaliteit van het evangelie". Zij zoeken ook con tact met de christenen in de PvdA. De termen „progressief" en „conser vatief" zijn te zeer afgesleten dan dat ze nog als groepsaanduidingen zou den kunnen fungeren. Daarom heet de groep niet progressief, maar radi caal. En wat de aanduiding „anti-re volutionair" betreft: woorden als „vrijheid", „democratie" en „arbeid" zijn veel mooier. „Maar de meeste mensen begrijpen niet, dat het „anti" van „anti-revolutionair" nu alleen maar ..anders" betekent..", aldus prof. Albeda. KVP-aanvoerder Van Lieshout zag ook niet veel in de term „christen-ra dicaal". Hij had onlangs nog een gesprek gehad met een paar vrienden die zich als radicaal hadden bekend, en wat bleek? Dat ze op het ene punt wel, maar op het andere punt hele- maal niet radicaal waren.. Geen bezwaar Mr. Bührmann (c.h.) kwam nog even terug op de opmerking van dr. Berghuis, dat de AR straks toch wel haar eigen gezicht wil herkennen in de eventuele nieuwe christelijke par tij. „Onzerzijds geen enkel bezwaar," aldus mr. Bührmann, die aan de hand van de recente KRO-enquête constateerde, dat de CHU „in blaken de welstand verkeert." Hij hoopte overigens, dat de KRO de zon dagsrust van dr. Berghuis en anderen voortaan zal ontzien. AR-senator Algra besloot het debat met een aanval op de diverse plei dooien voor invoering van een soort districtenstelsel. „Daarmee wil men de partijen dwingen tot stembusak koorden op een wijze, die fk niet aanvaard"- Prijs voor jonge „wiskundigen" DEN HAAG Gistermiddag heeft de directeur-generaal voor het onder wijs, mr. J. G. M. Broekman de prij zen uitgereikt van de Wiskunde. Olympiade 1967. Een adviescommissie selecteerde een groep van 62 leerlingen voor de finale. Hieruit werden de tien prijswinnaars gekozen. I Hagenaar: Bernard Asselbergs (16) I van het Eerste Vrijz. Christelijk Ly ceum. De negende prijs kreeg Mare Voorhoeve (17) Rijnlands Lyceum te Oegstgeest. De tiende prijs belandde bij Theo v. d. Meys (17) seminarium „Leeuwenhorst" te Noordwijkerhout. Allen zijn gymnasiasten de harde matras met alle comfort van een zachte! „Oude schrijver blijft populair EXMORRA De bevolking van het Friese dorpje Exmorra (bij Bolsward) heeft zich gewor pen op de studie van de „oudn schrijver" Wilhelmus a Brakel. Exmorra was de eerste gemeenta van Vader Brakel. een van de leiden de figuren van de Nadere Reforma tie. Hij stond er van 1662 tot 1665. Het plaatselijk nieuwsblad Kon- takt is een serie over de predikant begonnen. Daarbij zullen twee van zijn preken in het blad worden afge drukt. Verder heeft de redactie van Kon- takt een serie preken van Brakel be werkt in modern Nederlands, besteld bij de stichting Smijtegeltfonds te Middelburg. Ze worden uitgedeeld aan ieder, die er belangstelling voor heeft. In ieder geval krijgen alle be woners van de ds. Wilhelmus Bra- kelstrjitte een exemplaar. Dat Brakel nog altijd lezers vindt, blijkt ook uit het feit. dat „De Ba nier" te Utrecht deze zomer zijn hoofdwerk „De Redelijke Godsdienst" in twee delen van elk 1200 bladzijden opnieuw heeft uitge geven. De belangstelling was zo groot, dat de eerste druk binnen twee maanden was uitverkocht. Op 77-jarige leeftijd is te New York overleden Dalton F. McClelland, ver tegenwoordiger bij de Verenigde Naties van de wereldbond van YMCA's McLelland werkte dertig jaar voor de YMCA in India. Sinds 1945 diende hij de Amerikaanse en Canadese organisa ties in verschillende functies. Zijn post bij de VN bekleedde hij sinds 1960. Verklaring premier „Tot Ieders prijs in ieders taal" NEW DELHI De Indiase rege ring gaat het aantal buitenlandse zendelingen en missionarissen beper ken en wil, dat zij gebieden" vervangen worden door Indiërs. Dit heeft de premier, mevrouw Gandhi, gisteren in het Hogerhuis verklaard naar aanleiding van vra gen over „anti-nationale activiteiten" van buitenlandse geloofsverkondigers. Volgens mevrouw Gandhi kwamen dergelijke activiteiten vooral voor in grensgebieden, waar aparte stammen wonen, zoals de Mizo- en Naga- stammen in het noordoosten langs de grens van China en Birma. Veie leden van deze stammen zijn over gegaan tot het christendom. De st; (Van onze kerkredactie) LONDEN In een van de belangrijkste talen van Midden- Afrika, het Njanja, is de com plete Bijbel in braille gereed ge komen. De kostprijs van de 39 delen van deze bijbel is 13,50 gulden per stuk. Omdat het streven der bijbelge nootschappen echter is. het Woord gevoelige l van 00(1 ,,tot ieders Priis in ieders den door taal" te brengen, is deze braille-bij- bel in Afrika te koop voor drie kwar tjes per deel. De bijbelgenootschap pen (in dit geval het Schotse) passen de rest bij. In dertig talen zijn nu bijbels of bijbelgedeelten in braille te krijgen. Journalisten NT 68 is de naam van een Nieuw Testament in pocketvorm, dat dezer dagen in Duitsland Is verschenen. Het is een Duitse vertaling (door journalisten) van „Good News for - - Modern Man", het Nieuwe Testament ZSZ? hedendaags Engel,. da. In Aneri- ka al een oplaag van zes miljoen het centrale gezag van New Delhi. Verschillende zendingsorganisaties ondervinden al van het begin van dil Jaar de gevolgen van de gewijzigde visumpolitiek van de Indiase rege ring. gewone man begrijpelijke) bijbelver taling, heeft zich ook het Portugees gevoegd. Binnenkort komen in Brazi lië Marcus en enkele gelijkenissen van Lucas uit. Enquête Een novum op het gebied van bij belvertaling tenslotte uit Japan. Het bijbelgenootschap daar heeft vierdui zend enquêteformulieren verspreid in kerken, seminaries, christelijke scholen en onder taalgeleerden. De Japanse christenen kunnen op deze wijze stemmen over de vraag, of zij een herziening willen van de huidige vertaling of een hele nieuwe. de harde matras met alle comfovt van eea zachte! heeft bereikt. In de rij van talen, waarin men bezig is met een „hedendaagse" (niet allereerst letterlijke, maar voor de Groningen: geen zaak voor protest NED HERV. KERK Beroepen te Hardinxveld-Giessendam: G. Westland te Wierden (O.); te Gouds- waard: J. Arendsen te Bunschoten-Spa kenburg; te Gieterveen 'Dr.): H. Zwier» te Barsingerhorn c.a. 'N.H.); te Waver- veen (toez.): kand. A. van Wijngaar den te Utrecht. Bedankt voor Rotterdam-Pernis (vac. C. den Engelse - toez.): A. Lam te Zie- rikzee: voor Hei- en Boeicop: A. v. d. Vlist te Andel (N.B.); voor de benoem, t. voorg. v. d. kapelgem. te Hoogezand- Sappemeer: K. Schaap te Tange-Alte- CHRIST. GEREF. KERK Beroepen te IJmuiden: P. N. Rib- bers te Enschede. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Vlissingen: P. Blok ta Dirksland. curatoren van de Groninger univer- uit Baarn reactie ontlokt. (Van onze kerkredactie) BAARN Het besluit van de synode der Gereformeerde Kerken om voor de komende twee jaar in verband met een dreigend financieel tekort, de j landelijke kerkelijke arbeid te beperken heeft bij mejuffrouw T. Zeilemaker Rotterdara-Hlllegersberg. siteit heeft geweigerd een zaal af te staan aan de Groninger Studenten raad, die vandaag in het kader van een landelijke actie een solidariteits- dag wilde organiseren. De Studentenraad had dr. B. Delf- gauw en dr. H. Th. Oostendorp als sprekers uitgenodigd. De Studentenraad zegt dat het standpunt van curatoren dat een der gelijke actie niet binnen de universi teit thuishoort onjuist is, vanwege de verbondenheid die men met studen ten uit de betrokken landen voelt. In andere steden. Tilburg, Nijmegen en Amstedam. stelde de universiteit wel zalen beschikbaar. HUT «UUR INI EUROPA „Door het feit dat simpelweg al het nieuwe werk gekapt en al het be staande werk met tien procent besnoeid wordt, wordt aan het argeloze (Kopenhagen kerklid, onbedoeld, maar bijzon-der sterk, gesuggereerd dat het werk dat door de diverse deputaatschappen uit naam van alle kerken wordt verricht (en is gepland) een persoonlijke hobby is, waarvoor de goegemeente wel vijf procent wil voteren, maar ook niet meer. Hierdoor wordt benadrukt, dat er geen appèl (met accent!) wordt ge daan op een grotere financiële inzet, integendeel, de indruk ontstaat dat het met minder ook wel toe kan.' £,,r,Fn Schrijfster reageert op de woorden van dr. P. G. Kunst, die onlangs in '„"arno dit verband schreef: „wij worden wel op de proef gesteld". „Ik dacht dat de wenen zaak anders lag. Wanneer wij als de leden van de kerk door de synode ümsbrucii niet worden gehouden aan onze verantwoordelijkheid, worden wij hij voor- baat ontslagen van een proefwerk dat we zullen moeten kunnen maken." I Majorca

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 2