Weekagenda Gemeenteraad niet tevreden over onduidelijk beeld van industrie Yri j e - sector - woningen vier maanden leeg Kritiek op nota van burgemeester en wethouders Instelling Culturele raad toegejuicht Aan Hitier ginp uitholling van de democratie vooraf Het leukste cadeau van Sinterklaas mEUWE LEIDSE COURANT DENDAG 28 NOVEMBER 1967 Dinsdag (28 nov.) Gehoorzaal, 8 uur: Residentie-Or kest. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Zaal Koningskerk, Koningstr., 8 uur: afd. Noord Christenvrouwen bond. Schouwburg, 8 uur: De Timdeler- club met „En toen kwam dokter Frost". Museum Oudheden, 8 uur: drs. L. P. Louwe Kooijmans over „De nederzet ting en graven van de late klokbeker cultuur te Molenaarsgraaf". DEN HAAG Schouwburg, 8 15 uur: Centrum met „Alleen op vrii- Woensdag (29 nov.) Breestraat 19, 8 uur: Experimenteel Kerkewerk. Pater M. Hautvast spreekt over zijn kerk. Bejaardencentrum Haagwijk, Beet- hovenlaan 2, 15 tot 22 uur: bazaar voor de aanschaf van een piano. Pieterskerk. 7.15 u.: avondgebed. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 u.: spreekuur sociale raadsvrouw. Breestraat 85, 4.30 uur: Fed R.K. en prot.-chr. werkgeversverbonden, burg. mr. G. C. van der Willigen over Lei den als centrumgemeente. Foyer Gehoorzaal. 8 uur: K. en O.. filmlezing over Mexico. Schouwburg, 8.30 uur: K. en O., Centrum met Slippers. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Nieuw Rott. Toneel met ..De Leeuwerik". DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Nel Oosthout met „De heiligen" en „De bekentenis". SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest, met Ingeborg Reichelt, sopraan, Norma Procter, alt, Helmut Kretsehmar, tenor. Jakob Stampfli, bas, en Ned. Kamerkoor. Donderdag (30 nov.) Kantine Chr. Lyceum Kagerstraat 1, 4 tot 6 uur: afscheid N. J. Zimmerman als rector chr. lyceum Schubertlaan. Koffiekamer Gehoorzaal, 3.30 uur: 40-jarig jubileum A. Verhoeven, chef afd. financiën gemeentesecretarie. O., Cen- Schouwburg, 8 trum met „Slippers". De Lakenhal, 8 uur: K. en O. en L.A.K., trio Koos Verheul, serie Mu ziek van deze Tijd. DEN HAAG Schouwburg, 815 uur: Haagse Comedie met „van de brug af gezien". DEN HAAG Diligentia. 8 uur: Vereniging voor Kamermuziek. Hon gaars strijkkwartet. LEIDERDORP Herv. kerk, 8 uur: zangavond. Hart en Stem, Rijnsburgs koor, sopraan Lize Schoo en Jan Raas Vrijdag (1 dec.) Micro-theater Imperium, Vestestraat 40, 8 uur: De Herbergierster, Telef. opgave dinsdag- en donderdagavond van 7 tot 8 uur. 01710-32754. Naast V.V.V.-kantoor. Steenstraat: rijdend informatiecentrum uit Twente. Breestraat 85. 8 uur: centrale a.r. kiesvereniging, de heer M. W. Scha kel, lid Tweede Kamer, over Zuid-Af- rika en de apartheidspolitiek. L. H. J.-gebouw, Levendaal 101: tie nersociëteit. Zaal Koningskerk, 7.30 uur: ruilclub voor verzamelaars. Zaterdag (2 dcc.) Boshuis, achter Hoflaan 74. 8 u.: C.J.V. Jong Leiden, bingo-avond in St. Nicolaassfeer. Naast V.V.V-kantoor, Steenstraat: rijdend informatiecentrum uit Twente. L. H. J.-gebouw. Levendaal 101: midden- en ouderensociëteit. OEGSTGEEST - Het Witte Huis. 2 tot 5.30 uur: schaaksociëteit Palame des. OEGSTGEEST Lange Voort 44. 8 uur: Vereniging Vrienden van het Lied, Leo Rommerts. bariton, met Willem Hielkema. piano, Van Medi- cijnman tot Musical. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Haagse Comedie met „Yerma". SCHEVENINGEN Circus-theater. 8.15 uur: Nat. Ballet. SCHEVENINGEN Kurzaal. 8.15 uur: Residentie-Orkest, met Willem Noske. piano. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven-Apotheek, Haven 18, tel. 20085. De Oegstgeestse Apotheek en Apo theek Voorschoten zijn de gehele week bij de Bulge. (14 jaar). Lido (2.15 en 7.30 uur): Dr. Zhivago. (14 jaar). Luxor '2.30, 7 en 9.15 uur): De on tembare Angélique (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Texas addio. '18 jaar). Studio '2.30. 7 en 9.15 uur): Twee of drie dingen, die ik van haar weet '18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Een man en een vrouw. (14 jaar) Sinterklaasmarkt Waaggebouw: Sinterklaasmarkt tot 5 december Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Leiden: 20645. Voor brand weer 5 maal 3. Voor politie 5 maal 4. LEIDEN Zoals kon worden verwacht heeft de informatieve no ta over de industriële werkgele genheid op de gisteravond gehou den gemeenteraadsvergadering heel wat stof doen opwaaien. Bur gemeester en wethouders, die de nota hebben doen uitgaan, kregen daarbij nogal wat kritiek te horen. Het felst trok de KVP-er Lijten van Leer, maar ook de woordvoer ders van de andere fracties lieten zich niet onbetuigd. De socialist Van Aken merkte op dat hij de nota onrustbarend zou hebben ge vonden als het een beleidsstuk was geweest en namens de protestants- christelijke fractie vroeg ds. Kret zich af, of het niet mogelijk en noodzakelijk was een nieuwe nota samen te stellen. De laatste liet zijn hecht door timmerd en goed opgebouwd betoog uitmonden in een aantal vragen. Waarom, zo vroeg ds. Kret onder meer ,is bijna uitsluitend gebruik gemaakt van ambtelijke rapporten en waarom is het onderzoek naar de industriële werkgelegenheid niet opgedragen aan een bureau? Verder wilde hij weten of Leiden nu een woon-, een werkstad of beide is, wat precies de centrum functie van Leiden is, wat het col lege had gedaan om de bestaande industrie te behouden en of ten aan zien van nieuwe industrieën wel een juiste grondpolitiek was ge voerd. In dit verband bestreed hij de opvatting die uit de nota spreekt, dat de textielindustrie de opbloei van Leiden heeft belemmerd. Op de vraag van de heer Kret of het industrieprobleem waarmee Lei den zit, nog wel is op te lossen bin nen de grenzen van de eigen ge meente, haakte mr. Portheine (VVD) in met de opmerking dat hij tot zijn grote verbazing niets had gelezen in dc nota over coördinatie met andere gemeenten. SCHOENEN BREESTRAAT 165-167 - LEIDEN MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag; zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zater dag: zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal, Oudé Singel: op werkdagen van 10 tot 5 u. zondags van 1 tot 5 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags ge- Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijn op de volgende tijden geopend: Lindestraat 1 b: maandag gesloten, dinsdag 9—11.15 u. en 13.3017.15 u„ woensdag gesloten, donderdag 13.30— 18.15 u.. vrijdag 9—11.15 u. en 13.30— 18.45 u„ zaterdag 8—11.15 u. en 13.30— 16.30 u. Van der Werfstraat 39: maandag en dinsdag gesloten, woensdag 811.15 en 13.30—17,15 u., donderdag 8.30—11.15 en 13.30—18.15 u„ vrijdag 8.30—11.15 u. en 13.30—18.45 u.. zaterdag 7.3011.15 en 13.30—16.30 u. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: tentoonstelling boekver zorging, grafiek en tekeningen Kuri Löb. van 25 nov. tot 7 jan., dag 10 tot 16 uur. zondags 13 tot 16 uur Breestraat 119: Galerie Hans Vink. tentoonstelling toegepaste kunst, wer ken van Rein Dool. Joop van Kralin gen, Fer Hakkaart en Will Tweehuy- sen (t.e.m. 16 december, dinsdag t.e.m. zaterdag van 9 tot 6 uur). De Lakenhal: tentoonstelling Spelen en Lezen, antiek kinderspeelgoed uil de verzameling Caljé-van Gulik en oude kinderboeken cd kinderprenten uit de verzameling J de Koning. 25 okl. tot 10 dec., dagelüks 10 tot 4 uur. zondags 1 tot 4 uur Galerie Walenkamp. Nieuwsteeg: te keningen van Ronald Tolman, tot 8 dec., dagelijks van 2 tot 6 uur, behal ve zondag en maandag. Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3. schilderijen van An Biesiot, geopend dinsdag t.e.m. zaterdag van 106 uur. ook vrijdagavond van 810 uur. WASSENAAR Kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: tentoonstelling wandkleden, dierplastieken en emaille paints, van 27 nov. te.m. 13 dec., maand. t.e.m. zat. van 10 tot 5 u.. ook op dinsdagavond van 8 tot 10 u., behalve op 5 dec., zon dags gesloten. De heer Portheine had vooral ook kritiek op het beleid inzake het in dustrieschap De grote polder. Wat over dat industrieschap in de nota wordt gezegd, kon allerminst zijn goedkeuring wegdragen. Hij sprak van „een bijzonder statische bena dering" en merkte op dat het niet genoeg is te zeggen dat het daar niet zo best is gelopen. Hij bepleitte de aanstelling van een functionaris die zich uitsluitend met dit probleem bezighoudt. In het algemeen vond de liberaal dat de industrialisatie in de nota wel erg sterk vanuit het oogpunt van de werkgelegenheid was bekeken en dat verschillende facetten van het industriële klimaat onvoldoende waren belicht. De nota was hem te veel een stuk met onbewezen kre- I nduslr iccon imissie De heer Lijten zei ronduit dat de nota hem was tegengevallen. Hij miste er een weergave van de hui dige situatie in en zag geen reden voor het optimisme dat eruit spreekt. Naar cijfers over verdwenen en nieuwe bedrijven had hij tevergeefs gezocht. Hij bepleitte de heroprichting van de vroegere industriecommissie, zij het in een andere vorm en een an dere samenstelling. In deze nieuwe commissie zouden vertegenwoordi gers van de industrie, van de vak centrales, van de Kamer van koop handel. van de raad en van het col lege van burgemeester en wethou-, ders zitting moeten hebben. Hij drong ten slotte aan op een forse aanpak van de hele materie. Ook voor de heer Van Aken was veel onduidelijk gebleven. Met name was het hem niet duidelijk gewor den wat nu de stadsbestuurlijke ver antwoordelijkheid voor de industra- lisatie is. Over De grote polder merkte hij op het een onverdraag lijke situatie te vinden, dat dit in dustrieschap nu nog niet van de grond is gekomen. Verder wilde hij onder meer we ten hoeveel arbeidsplaatsen en van welke soort er geschapen worden, of scholing, herscholing en bijscholing gewenst is en welke rol de provincie in het onderhavige vraagstuk speelt. In een concept-besluit stelde hij voor te proberen het overleg met andere gemeenten te openen en te komen tot gemeenschappelijke pro- grammmeringsoverleg. Het door burgemeester en wethouders voor gestelde besluit, waarin het college wordt verzocht diligent te blijven, vond hy onvoldoende. De heer Van Aken vroeg zich af hoe het college het zich voorstelt diligent te blijven en met welke middelen dat dan zou moeten. Inventarisatie Nadat de heer Pompe (Noodraad) nog had opgemerkt het zeer opval lend te hebben gevonden dat* het rapport-Beauchez een aanmerkelijk minder gunstig beeld schetst dan de nota, ging wethouder Harmsen in od de kritiek en de vragen van de raadsleden. Ten aanzien van het industrie schap De grote polder („een slacht offer van de geschiedenis") deed hij j de belofte daarop bij de begrotings behandeling terug te komen. Nu volstond hij met de opmerking dat er toch wel wat schot in komt. Niet alle vragen kon de heer Harmsen beantwoorden en niet alle kritiek vond hij ongerechtvaardigd. Hij legde er de nadruk op dat de nota is bedoeld als 'n inventarisatie, als een basis waarop verder gebouwd moet worden en ook de bedoeling had een discussie als nu werd ge voerd uit te lokken. Hij achtte het dan ook niet uitgesloten dat deze nota door een andere zal worden gevolgd, zoals de heer Kret had ge vraagd. maar of dat op korte termijn gebeurt, kon hij niet zeggen. De wethouder deelde mee dat het college inmiddels heeft besloten te streven naar coördinatie met andere gemeenten en dat burgemeester en wethouders, „diligent" blijvend, voortdurend aandacht aan het pro bleem zullen blijven besteden. Voort durend zal ook contact worden on derhouden met de mensen die met de industrie te maken hebben, mede via de Kamer van koophandel, waar van de secretaris, mr. Branderhorst de raadsvergadering bijwoonde. „Maar het leeuwedeel". waarschuw de de wethouder, „zal van de bedrij ven zelf moeten komen". Culturele raad Voordat de industrialisatienota aan de orde kwam. werd nog vrij uit voerig gediscussieerd over de instel ling van de Culturele raad Leiden. Alle fracties juichten de instelling van de raad toe; de discussie had betrekking op de bbevoegdheden die door de leden van de gemeenteraad en door het college aan deze cultu rele raad zullen worden overgedra gen. Mej. mr. Kappeyne van de Cop- pello (VVD) vroeg welke bevoegd heden de gemeenteraad precies zal overdragen en hoe het bij overdracht van bevoegdheden van B. en W. met de verantwoordingsplicht staat. De socialist Gransch was van mening dat men niet te voorzichtig moet zijn met het verlenen van bevoegdheden; de protestants-christelijke mevrouw Geelkerken („vol vertrouwen moe ten wij deze loot laten uitbotten") was het daarmee eens. Maar even als de liberale woordvoerdster was ook de heer Koopmans (PSP) niet helemaal gerustgesteld. Wethouder Sannes hpd wel begrip voor de liberale bezwaren ten aan zien van de verantwoordingsplicht van burgemeester en wethouders bij de overdracht van bevoegdheden. Hij beloofde deze en andere juri dische kwesties te zullen voorleg gen aan de rechtskundige commissie. Albert Heijn Het voorstel tot verkoop van grond bij de Kooilaan aan Albert Heijn, die er een supermarkt wil vestigen, stuittte op bezwaren van mevrouw Van der Blom (CPN) en de heren Lambermont (KVP), Frans (PSP) en Nijssen (Noodraad). Zij betwijfelden de noodzaak van een supermarkt op die plaats en zagen er een bevoordeling in van Albert Heijn boven de middenstand. Wethouder Piena ontkende dit laatste. De Leidse middenstand heeft nu eenmaal verstek laten gaan, merkte hij op. Een door Al- bert Heijn ingesteld marktonderzoek zou hebben uitgewezen dat de be hoefte aan een supermarkt er in derdaad is. Na in stemming te zijn gebracht, werd het voorstel met 25 stemmen voor en 7 tegen aangeno- Ook over het laatste agendapunt werd nog gestemd. Voorgesteld werd de leden van de Huisvestingscom missie en van de Vorderingscommis- sie voor het bijwonen van de ver gaderingen van deze commissies een vergoeding toe te kennen. De socia list Van Aken stelde voor de vergoe ding uit te breiden tot andere com missies. De stemmen staakten. Mevrouw Van der Blom (CPN) werd met grote meerderheid van stemmen benoemd tot lid van de Commissie voor de rekeningen. En verder werd het weer middernacht. B. en W. Voorschoten antwoorden VOORSCHOTEN Er bestaat met de omliggende gemeenten nog geen overleg inzake een gezamenlijke planning van de woningbouw, geven B. en W. op een desbetreffende vraag bij de begroting ten antwoord. Voor schoten, dat zakelijk tot het Leidse district zou behoren, maar voorname lijk gericht is op een woonfunctie ten behoeve van Den Haag, krijgt afzonderlijk contingenten toegewezen. B. en W. willen deze aangelegen heid in het intergemeentelijk overleg graag betrekken. De bebouwing van het terrein, omsloten door Wijngaardenlaan, Pa pelaan en Oranjekade. is verzekerd door een bouwvergunning. Het ligt in de bedoeling van de bouwonder neming dit project in fasen uit te voeren en met de eerste fase op zeer korte termijn een begin te maken. Het staat vast dat binnen niet al te lange tijd een bestemmingsplan moet worden ontworpen vor het ge deelte der gemeente, begrensd door spoorbaan, Papelaan en gemeente Wassenaar en Leiden. In 1967 zullen vermoedelijk in to taal 273 woningen gereedkomen nl 181 vrije sector; 11 premiewonin gen en 81 woningwetwoningen. Van de 181 woningen vrije sector zijn er nu nog 26 niet verkocht. Dit soort woningen staat gemiddeld 4 maan den leeg. Alle 81 woningwetwonin gen zijn bewoond onmiddellijk na het gereedkomen. Het resultaat van de doorstro mingsregeling is, dat tot op heden 16 verzoeken om een tegemoetko ming ingevolge deze regeling zijn ingekomen; aan zeven verzoekers kon een uitkering worden toege kend, zes aanvragen zijn nog in be- Maak het 5 december gezellig. Geef iets moois van PRONONCE Prof. mr. H. Drion ivaarschuwt: o c O LEIDEN Tijdens de traditio nele plechtige herdenking van 26 november 1940 heeft prof. mr H. Drion vanmiddag in de Pieterskerk een toespraak gehouden over 'In tellectuelen en democratie'. Ter inleiding van zijn betoog richtte prof. Drion een aanval op Van Amerongens 'ontluistering van een mythe van het Nederlandse volk dat zich zo heldhaftig heeft verzet tegen de usurpatie van het nazidom'. Niet vanwege de 'ont luistering', maar omdat hij meende, dat deze mythe nooit heeft geleefd onder degenen, die de oorlog be wust hebben meegemaakt. Zijns inziens voelden Van Arnerongen en allen, die hem zijn bijgevallen, be hoefte aan die mythe, omdat zij voorzag in datgene, waarin de de mocratische welvaartsstaat tekort schiet. Intelligentsia faalde Het feitelijke thema van prof. Drions rede vormde de stelling, dat de eigen verantwoordelijkheid van intellectuelen voor het behoud van de democratie niet ligt in de fase, waarin deze reeds aan de Hitiers of Mussolinis ten offer is geval len, maar in de periode daarvóór: als het erom gaat het vertrouwen in de democratie levend te houden en op de gevaren van de alterna tieven te wijzen. In de periode voor 1930 heeft vooral de literaire in telligentsia van het westen op dit punt ernstig gefaald. Objectiviteit gewoonten te vinden in de intellec tuele wereld, die een gevaar zouden kunnen vormen voor het voortbe staan van onze democratische sa menleving? Prof. Drion wees op het gebruik van woorden alleen om hun emotionele lading, op onver antwoorde generalisatie en op een in diskrediet raken van de objec tive Mt ook bij intellectuelen. Hij verweet hun. dat zij hun ver antwoordelijkheid van intellectue len miskennen, als zij hun politieke engagement een voldoende recht vaardiging vinden voor dergelijke onzindelijke discussievormen. „De intellectueel verraadt zijn intellec tuele waarden, als hij zijn keuze niet aan het licht van kritisch den ken durft bloot te stellen". Geen oog voor offers Wat zyn positie ten de democratie betreft, houdt dat in, dat hii de moed moet hebben om de bezwaren van een democra tische samenleving onder ogen te zien. Het grootste gevaar, dat de democratie momenteel bedreigt, is dat men de offers niet wil zien, die de keuze van de democratie mee brengt; dat men de democratie idealiseert. Aan het einde van zijn voor dracht citeerde prof. Drion Theodor Geiger, waar deze schrijft, dat 'het lot van de democratie onverbreke lijk verbonden is aan de intellec- tualisering van de voortschrijden de opvoeding in redelijkheid van haar burgers'. Hier, aldus prof. Drion, ligt de eigen verantwoorde lijkheid van intellectuelen. handeling en drie verzoeken zijn af gewezen. Op de vraag of het opleveren van de 72 etagewoningen in Noord-Hof land een teleurstellend resultaat ge had heèft wat betfeft de doorstro ming en de woningvootziening van de minsrt draagkrachtfgen, delen B en W mee, dat van de kandidaten, die een woning in dit complex kre gen toegewezen ongeveer 20 pet een inkomen heeft even boven de wei standsgrens. Voorschoten heeft nog 19 krotwo ningen. Van deze 19 zijn er 3 het eigendom van de gemeente. Vier woningen staan op de monumenten lijst Het beleid van B en W is afge stemd op afbraak. Restauratie B en W zullen het nodige onder houdswerk doen verrichten om ver der verval van het Ambachts- en Baljuwhuis te vorkomen. Het schets- plan voor de restauratie van het Ambachtshuis aan de Voorstraat wordt nu bestudeerd door de amb telijke instanties. Het tijdstip van uitvoering hangt af van de subsidies van rijk en provincie in de kosten van restauratie. Het pand Treubstraat 21 (voor malige groentehandel) is op verzoek van de Voorschotense raad afge voerd van de Monumentenlijst. Het pand is ndet geschikt meer voor be woning en zal worden afgebroken. Deze grond is daarna beschikbaar voor bebouwing. Omtrent diverse voorzieningen voor de recreatie kunnen de raadsle den op korte termijn voorstellen te- gemoetaien. Hierbij zal ook aandacht worden besteed aan een dorpshuis. B en W streven ernaar de sportnota te plaatsen op de agenda van de vergadering van de raad van janu ari 1968. Deze sportnota is al enige maanden geleden aan de raadsleden gegeven. B en W zijn met de Sport raad van mening dat in Voorschoten een sporthal noodzakelijk wordt. De aanleg van een zwembad moet worden behandeld bij de sportnota. Corstiaan de Vries bij Van der Vlist LEIDEN Van 1 tot 16 december exposeert bij Galerie Van der Vlist aan de Botermarkt de in 1936 gebo ren Corstiaan de Vries. De Vries, die aanvankelijk eer» monumentale opleiding kreeg aan de Rotterdamse Academie voor beel dende kunsten, ontwerpt dekors en kostuums. De laatste drie jaar werkt hij surrealistisch en op het moment maakte hij zijn eerste portretten. Werk van hem bevindt zich in bin nen- en buitenlandse collecties, o.a. de Guggenheim- en Stuyvesantcol- lectie. In voorbereiding is een ten toonstelling in Parijs. De Vriee woont en werkt in Laren. De tentoonstelling wordt vrijdag avond om negen geopend met een vernissage. Nederlandse jazz Folk Beat 14 bij LEIDEN De jazz-society Folk Beat 14 houdt zaterdag om acht uur een jazzavond in de hockey kantine van Roomburg. Op het programma staat een optreden van de bekende Nederlandse jazzmusici Carl Schulze (vibrafoon). Maarten van Regteren Altena (bas), Victor Kaihatu (gi taar) en Martin van Duynhoven (drums). Na afloop zijn er weer da gebruikelijke jamsessions. Gevangenisstraf voor winkeldiefstallen DEN HAAG Twee huismoeders uit Leiden moesten zich verant woorden voor winkeldiefstallen. De officier van justitie vond het nu toch wel al te erg worden. Het waren wel niet zulke kostbare artikelen, maar de vrouwen gingen regelmatig uit „winkelen" en dat liep op den duur aardig op. Bovendien was het tweetal al eerder voor dit feit ver oordeeld. Eén van de vrouwen had blijkbaar een rancune tegen de maatschappij, maar de officier vond dat toch geen reden om te gaan stelen. Hij was van mening, dat niet met een geldboete kon worden volstaan en eiste twee weken gevangenisstraf onvoorwaar delijk. De politierechter veroordeelde conform de eis. academische examens LEIDEN. 21 november Seml-artsex geslaagd: mevr. H M Duparc-v d Hal Leiden; mej. C F Teekens, Spifkenosse T A Donkerbroek, Den Haag; avtsex.: Cl ologie: mej. P Wenink (Voorschoten). »j. I I Oostwald rs-Gravenhage); docL pedagogiek: mej. A I v d Boon (Bo- graven): doet. ex. psychologie: de heer H M Colla rs-Gravenhage); kand. ex. lologie: de heer M J Hupkes s-Gravenhagc): doet. ex. F ra (Vlaardlngen). J G J Hosmar ontvangt U wanneer U Uw MIDZA-spaar- kaarten inlevert. Dat had U nooit gedacht dat U zoveel bij elkaar kon sparen. En het kostte U niets. Burgerlijke stand van Voorschoten rarda M. Hakkeling; Jeroen, z. v. B. A. A. Herlaar en O. J. M. Over toom; Sonja L., d. v. Chr. B. Mor genland en J. M. Leenders; Hendri- cus, z. tv. H. Zonneveld en N. Pouw; Cenderella D., cL v. T. B. F. Ouwe hand en A. A. van Amstel; Suzanne M„ d. v. M. Buis en M. Turnhout; Bart, z. v. J. J. Bracht en J. Visser; Ronald J., z. v. K. L. Scheltema en W. E. Teunissen; Elsbeth M„ d. v. H. P. Zeevenhaven en M. C. Tor- doir; Gerrit R.. z. v. G. van de Pep pel en M. J. Willems; Laura A.. d. v. D. W. Potts en A. Holmes; Paul G., z. v. R. G. Reynolds en M. C. Kew; Bart, z. v. H. J. Weber en A. van der Heijren; Patrica E., d. v. W. J. Wesseling en E. van Liempt; Sacha N. A. A., d. v. L. M. G. Hallmans en J. G. H. Kallen. Ondertrouwd: Johannes N. P. Schuddebeurs en Anna J. A. van Vliet; Johanes N. Versleijen te Haarlem en Frederikse van der Veen; Robert Kloosterman te 's-Gra- venhage en Marijke J. Hol; Cornelis van der Bent te Katwijk en Nelly J. M. L. Timmerman; Bernard C. L. van Dorp te Voorburg en Willy van den Hoek; Johannes M. van de Vlek- kert en Elisabeth G. Both; Jacobus H. C. Viertelhauzen en Antoinette J. C. Wagenaar. Gehuwd: Leonardus C. F. Schilt- huizen en Elisabeth Griffioen. Overleden: Jan J. van der Niet, 69 jaar (Papelaan 142); Maria J. Jongeling, wed. van P. Lommers. 66 jaar. VOORSCHOTEN Voor het eerst sedert jaren was Sint Nicolaas niet in staat om zijn statietocht door Voorschoten te maken. Sint staat vrywel steeds in nauw contact met de plaatselijke middenstand. Thans was het financieel geen haalbare kaart om als afgevaardigde van de kleine winkeliersgroeperingen het dorp in volle luister door te trek ken. De Algemene Winkeliersvereni ging werd te laat opgericht. Toch was zaterdagmiddag Sinter klaas nog de gevierde gast in het Cultureel Centrum, waar een zes honderd kinderen bijeen waren. Vanaf woensdag mogen de win kels tot 9 uur 's> avonds open zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3