Gehandicapten kennen niet voldoende mogelijkheden Interkerkelijke synode naast de afzonderlijke Luther in Sj mans Vrijgemaakte hogeschool schorst twee lectoren Synode draagt dr. Strijd voor als opvolger van Smelik „Kerk-en-Wereld"-beraad wil Woord aan de vakcentralen DINSDAG 28 NOVEMBER 1967 Een noord voor vandaag Gisteren stonden wij stil bij Marcus 10 35-45. Christus zei tot Jacobus en Johannesdie vroegen om ereplaatsen, dat ze de drinkbeker zouden drinken die Hij moest drinken. Bedoelt Hij ermee dat als zij daarin slagen zij dan hun ereplaats in het Rijk van God zullen ontvangen? Misschien kunnen we de vraag uit deze pericoop zo formu leren: Zullen de beste plaatsen in de hemel bezet worden door hen die de grootste geloof sov er winningen boekten? Neen. zegt Christus. Het zitten aan Mijn rechterzijde of lin kerzijde, staat niet aan Mij te geven." Met Luther beseffen wij maar al te goed dat goede werken niet zalig maken. Alleen geloof kan ons helpen om tot God te komen. Maar Christus wijst ons hier op een fout in ons cristelijk den ken. We menen dat als we werkelijk uit het geloof leven, we een bijzondere positie bij God zullen innemen. Daar is niets van waar zegt de Heer. Die bijzondere posities zijn „voor hen, die het bereid is." God zelf wijst de plaatsen aan. Niet onze geloofsoverwinningen geven ons de ereplaatsen. Neem de twaalf discipelen. Allen faalden in zekere zin toen Christus gekruisigd werd. maar behalve Judas, geen erger dan Petrus. Judas verried Jezus, Petrus verloochende Hem. Judas ziet geen hoop meer en pleegt zelfmoord. Petrus in diep berouw gaat op paasmorgen naar het graf. En juist hij wordt uitverkoren als Gods spreekbuis. Hij krijgt een ere plaats in de kerk. Niet ons groot geloof, maar Gods grote ge nade maakt ons bruikbaar. We lezen vandaag Jeremia 31 1-14. In Argentinië VERJAARDAG VAM ACTIE OPEN HET DORP RESEARCHCENTRUM VOOR MEER AANPASSING (Van onze kerkredactie) BUENOS AIRES Vorige maand is het eerste deel van een uitgave van werken van Maarten Luther in het Spaans verschenen. Voor het eerst heeft de Spaanse cultuurkring daar mee direct toegang gekregen tot de gedachtenwereld van de kerkhervormer. Tot nu toe waren alleen de Grote en de kleine katechismus. de Schmal- kaldische artikelen en De Vrijheid van een christenmens in het Spaans vertaald. Het eerste deel bevat voornamelijk geschriften van Luther uit de periode 1517 - 1521 en verscheen in een op laag van 3500 exemplaren. Men hoopt de volgende vier delen in 1968 en 1969 uit te geven. De vertaling is begonnen door de nu 75-jarige Carlos Witthaus, emeri tus-hoogleraar aan een lutherse theo logische hogeschool in Argentinië. Hij wordt nu bijgestaan door de hoogleraars Erich Sexauer en Manuel Vallejo Diaz. De laatste is een Chi- Financiële hulp van de Ameri kaanse lutherse kerken maakte dit project mogelijk. ZEIST De stichting Spaanse Evangelische Zending hoopt begin volgend jaar in Spanje een begin te maken met de verspreiding van de Nederlandse Geloofsbelijdenis in Spaanse vertaling. (Van onze kerkredactie) KAMPEN Het curatorium van de Theologische Hogeschool der Gereformeerde Kerken (vrij gemaakt) heeft twee lectoren geschorst. Drs. D. J. Buwalda en dr. H. M. Mulder wordt ver weten. dat zij in staking zijn gegaan. AMSTERDAM De hervormde synode heelt in een besloten zitting dr. K. Strijd, de studiesecretaris van „Kerk en Vrede" als nummer één voorgedragen om prof. dr. E. L. Smelik op te volgen. Dr. Strijd werd sterk gewenst door de Amsterdamse theologische faculteit. De synode had liever prof. dr R. B ij Is ma uit Zeist voorgedragen. Deze heeft zich tijdens de jongste bespre- kingen van de hervormde synode echter teruggetrokken. Toen heeft de synode zich uiteindelijk kennelijk bij de wens van de faculteit neer gelegd. Aan de Rijksuniversiteiten kan de hervormde synode zelfstandig ker kelijke hoogleraren benoemen. Aan de Universiteit van Amsterdam kan zij alleen een theoloog voordragen. De theologische faculteit neemt de synodale voordracht over en geeft deze door aan het curatorium. Dit curatorium is gewoon nummer één van de voordracht te benoemen tot gewoon hoogleraar in de theolo gische faculteit Dan komt de benoe ming opnieuw in de synode aan de orde. die deze hoogleraar dan te vens tot kerkelijk hoogleraar be noemt. Normaal wordt een dergelijke voordracht geheim gehouden. Maar deze voordracht heeft in het land sterk de aandacht getrokken, omdat de faculteit van Amsterdam sterk geporteerd was voor dr. Krijn Strijd, terwijl de synode liever een ander had gezien Reeds voor de jongste synodezitting schreef een Amster dams studentenblad „Wordt het Strijd of Bijlsma?" Toen dr. Bijlsma zich terugtrok legde de synode zich uiteindelijk neer bij de wens van de Amsterdamse faculteit. BEROEPiNCSWERK NED. HERV. KERK Beroepen te Geertruidenberg (vac. H. de Jonge - toez.': drs J. P v. Santen te Haskerhorne en Oudehaske «Fr Aangenomen naar Hoek van Holland toez.): F. C. M. Roodenburg te Eiker zee en Scharendijke <Z.) Bedankt voor Wanneperveen: M Hielkema te Willemstad: voor Elspeet (toez.): L. Bok te Ridderkerk; voor Gouda (vac. L. Schellevis»: W. S. Duve- kot te Den Briel: voor Bleskensgraaf: J Bogaard te F.mst «Gld.». GEREF. KERKEN Beroepen te Leeuwarden-Huizum J Nieuwsma te Apeldoorn; te Beverwijk: G v. d. Veere te Hardegarijp Aangenomen naar Geldermalsen: J A. Wapenaar te Makkum (Fr.). Bedankt voor Grootegast «vac. S. v d Linde): voor Koudum en voor Ter A pel: kand J Bulthuis te Assen Het Gereformeerd Gezinsblad schenkt in vrijwel een volledige pagina van morgen aandacht aan deze schorsing. Het grootste deel van de ruimte wordt ingenomen door een verklaring van de senaat inzake het „attestenbesluit", dat de aanleiding is geworden tot de sta king van de lectoren. Volgens deze verklaring constateert de senaat, dat op onderscheiden plaat sen momenteel twee kerkeraadscolle- ges elkaar „het vertonen van de gere- formeerde kerk ter plaatse betwisten." De senaat is van oordeel, dat hij in dergelijke gevallen geen attesten zon- der meer behoort te weigeren, zolang de al of niet erkenning van een van beide plaatselijke groepen nog in be handeling is op de meerdere vergade- Maar omdat tussen beide plaatselijke groepen een ernstig verschil is inzake de belijdenis en de senaat niet wil doen. alsof dit geding van geen belang is. heeft de senaat besloten bij de aan vaarding van de attesten een eigen onderzoek in tè stellen naar de belij denis van iemand, die toelating vraagt, wanneer de attesterende kerkeraad het college is. dat in de Open Brief geen gewichtige reden van nadenken vindt. Daarbij richt de senaat zich naar de uitspraak van de generale synode over de Open Brief. Het attestenbesluit betreft dus uit sluitend studenten uit die plaatsen, waar als gevolg van de verschijning van de Open Brief en de reacties daar op een scheuring gekomen is. (Van een onzer verslaggeefsters) DEN HAAG De gehandi capten kennen niet vol doende de mogelijkheden, die er voor hen zijn. Dat heeft de mees te indruk gemaakt na de actie Open Het Dorp. Om die moge lijkheden door wetenschappelijk onderzoek uit te breiden moet vlak bij Het Dorp en de Johan- nastichting in Arnhem een re search-centrum worden geves- tigd. Dit centrum waarvoor do gebou wen al op het terrein van Het Dorp staan, komt er echter niet alleen voor de eigen bewoners, maar voor allen, die ervan kunnen profiteren. Op een persconferentie vertelde dokter A. Klapwijk, de geestelijke vader van Het Dorp en nu officieel medisch adviseur geheten, over de adaptaties, dat zijn de aanpas singsmogelijkheden voor gehandicap ten. Hij deed dit precies vijf jaar nadat de grote actie Open Het Dorp is ge houden, toen het Nederlandse volk spontaan vijfentwintig miljoen gul den bijeenbracht. Op het ogenblik wonen er 108 bewoners in Het Dorp. De bedoeling is, dat het er vierhon derd worden. Het hele dorp komt in de zomer van 1969 gereed en tegen het eind van dat jaar moeten alle bewoners er zijn. Wat betreft de bouw is 75 procent uitgegeven aan aannemers en wat de investeringen betreft is de helft gereed. Dokter A. Klapwijk bij de plaquette, die herinnert aan de actie Open Het Dorp, die vijf jaar geleden Nederland 24 uur in zijn greep had. Mies Bouwman was gastvrouw van alle gulle gevers. Prol". H. N. Ridderbos in het zilver <V«I r medewerkers) GEREF. KERKEN (vrygem.i Bedankt voor IJmuiden: J. M. Goed hart te Drachten. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Zaandam: J. Plantinga te Rozenburg. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Klaaswaal A Hooger- land te Werkendam; te Rhenen: J Ka rens te Nieuwerkerk (Z te H. 1. Am bacht: L. Huisman te Vlaardingen Bedankt voor Groningen. D. Hakken berg te Dordrecht. Dit besluit is aan de Theologische Hogeschool afgewezen door de beide, nu geschorste, lectoren en door prof. C. Veenhof en de emeritus-hoogleraar prof. dr. H. J. Jager Het curatorenverslag zegt. dat cura toren met laatstgenoemde een bespre king hebben gehouden naar aanleiding van een van de generale synode inge komen schrijven. Of prof. Veenhof ook in staking is gegaan, kon nog niet openbaar worden. Sinds de zomervakantie mag hij name- lijk op doktersadvies geen colleges ge- In hun uitspraak betreffende de bei- j de lectoren wijzen de curatoren er op. dat hun staking uniek is in de historie van de hogeschool. Zelfs prof. S. Greij- danus en Drof. K. Schilder deden dat met in 1942 ondanks de zeer ernsMge bezwaren die zii hadden tegen de be noeming van prof dr Herman Ridder- Mej. C. I. Dales adjunctdirectrice Kerk en Wereld DRIEBERGEN Voor het eerst is een vrouw opgenomen in de directie van Kerk en Wereld. Met ingang van 1 januari is mej. C. I. Dales benoemd tot adjunctdirectrice. Mej. Dales is 36 jaar. Zij ontving haar opleiding aan Kerk en Wereld en is sinds 1965 hoofd van de afde ling cursussen en conferenties. Dit jaar deed zij kandidaatsexamen soci ale wetenschappen aan de universi teit van Amsterdam. Zij zal het volgende beraad leiden, dat Kerk er. Wereld ter voorberei ding van Uppsaia organiseert. Deze conferentie wordt in januari gehou den en gaat over de evangelisatie. Kerk en Wereld organiseert dit be raad in samenwerking met de werk groep Oecumenische Evangelisatie, waarin rooms-katholieke, hervormde en gereformeerde evangelisa tie-instanties samenwerken. Orthodoxen in Frankrijk werken samen PARIJS De drie grote orthodoxe gemeenschappen in Frankrijk hebben een raad van samenwerking gesticht. Het zijn de Grieks-Orthodoxe Kerk de Russisch - Orthodoxe Kerk (patriarchaat van Moskou) en de hoofdzakelijk uit Russen bestaande onafhankelijke Orthodoxe Kerk van Frankrijk en West-Europa. De toenemende samenwerking van de verschillende orthodoxe groepen is het gevolg van het feit, dat zij hun karakter van „buitenlandse kerken" steeds meer verliezen. Vooral de jon geren zegt het verschil in afkomst niet veel meer. zodat de contacten lussen de orthodoxen van verschil lende jurisdictie intensiever wordea KAMPEN Prof. dr. Herman N. Ridderbos, hoogleraar aan de Theolo gische Hogeschool te Kampen her denkt zondag 21 januari het feit dat hij 25 jaar geleden het ambt van hoogleraar aanvaardde. In verband met dit feit is er een comité gevormd om deze Nieuwtcstamrnticus een geschenk aan te bieden. Tijdens een receptie, aangeboden door het comité, zal de hoogleraar een portret ontvangen vervaardigd door de heer Theo Swagemakers. Het I comité bestaat uit prof. dr. G. C. Ber- kouwer en prof. dr. R. Schippers van de Vrije Universiteit en de hooglera ren dr. J T. Bakker, dr. J. L. Koole en dr. G. Th. Rothuizen van de Theo logische Hogeschool. Bovendien is een erecomité gevormd waarin velen zitting hebben genomen. Ter gelegenheid van dit jubileum zal tevens een door prof. dr. Ridder bos zelf samengestelde bundel 1 verschijnen onder de titel „Het Woord, het Rijk en onze verlegen- 1 heid." De bundel bevat nimmer eer der gepubliceerde artikelen en arti kelen die wel gepubliceerd zijn. maar niet gemakkelijk zijn te bereiken. Het zal 320 pagina's tellen. Feiten Dokter Klapwijk had op deze ver jaardag de gebruikelijke mooie vol zinnen kunnen uitbrengen, maar in plaats daarvan kwam hij met in drukwekkend feitenmateriaal op de proppen over de vele adaptatiemo gelijkheden. Het Dorp en adaptatie horen bij elkaar. De woning, het werk, de recreatie en de kerk zijn aangepast aan de bewoners. Ze zijn dicht bij elkaar en de deuren gaan automatisch open en dicht en er zijn geen drempels. Na deze maatregelen komt de indi viduele adaptatie, bekeken vanuit de medische revalidatie-hoek. Er zijn verschillende soorten. Een appara tuur kan steunend zijn: beugels langs de gewrichten, zodat iemand, die zo gehandicapt is, dat hij in elkaar zakt weer kan staan en later lopen. Er zijn de prothesen om een arm en een bewegende hand te vervan gen. Softenonkinderen, van wie de armpjes niet zijn volgroeid krijgen een prothese met perslucht. Een druk met de eigen vingertjes op ventieltjes maakt dat de kunstvingertjes bewe- Een nieuwere mogelijkheid is de volgende, maar die is slechts voor sommige gehandicapten weggelegd. Wanneer de spieren boven de plaats van amputatie nog goed zijn, kunnen fijne electroden worden geleid, die reacties van de prothesen mogelijk maken. Ir. Germans, als technicus verbonden aan de TNO in Utrecht, is de uitvinder daarvan. Heel anders zijn de mogelijkheden met een klein lampje of een fluitje. Functioneren alleen de nekspieren nog maar dan kan aan een bril een lampje worden bevestigd. Het hoofd kan worden bewogen en het licht, dat 'het lampje uitstraalt, valt op bij voorbeeld een letter van een schrijf machine. Die letter komt op papier. Met het blazen van code op een fluitje kan bijvoorbeeld de radio worden aangedaan en de juiste zen der opgezocht. Een groot aantal codes geeft met elkaar ongekende moge lijkheden. Dan is er nog de elektrische rolstoel. Deze kost gemiddeld ƒ2500, maar moet voor iedereen worden aangepast. Dokter Klapwijk vertelde de vol gende anecdote. In een radio- en te levisieprogramma over Het Dorp in West-Duitsland werd er over deze stoel verteld. Een groot aantal briefschrijvers vroeg hem of zul^e stoelen te koop waren. Dat zijn ze inderdaad en wel in Duitsland zelf. In Nederland worden ze geimpor- Het is zo belangrijk, dat de betrok kenen weten dat het materiaal er is en hoe men eraan moet komen. An ders leidt het tot niets. „Ik geloof, dat de techniek veel verder is. dan de gehandicapten ervaren", aldus dokter Klapwijk. Daarom achtte hij het belangrijk te beginnen met het opstellen van documentatie. Samen Ook moet er samenwerking zijn, bijvoorbeeld tussen artsen en techni ci. Er moet niet alleen sprake zijn van steriel researchwerk, maar de resultaten moeten worden toegepast op gehandicapten, die ervan kunnen profiteren. Dit geldt ook voor een voudige mogelijkheden, handigheid jes, die zijn uitgevonden om sommige werkzaamheden voor gehandicapten makkelijk te maken. Al is het maar om een raam te openen. „Hét zou ontstellend slecht zijn als wij de kans niet uitbuiten voor wat zou kunnen", aldus dokter Klapwijk, enthousiast over zijn toekomstwens: het research centrum. „Wij kunnen niet gaan zitten wachten op de Ame rikaanse research. Daarom kunnen wij deze verjaardag niet besluiten met alleen maar te bedanken. Maar ze moeten verder". Na de actie Open Het Dorp is er d« Stic'hting Vrienden van Het Dorp ge komen. Donateur wordt Je voor vijf gulden per jaar. Ieder die lid wordt ontvangt een plastiekje. Er zijn tua- sen de 25.000 en 30.000 vrienden. Ge dacht wordt om deze gelden to bestemmen voor het nieuwe centrum, voor de exploitatie waarvan 300.000 per jaar nodig is. Het gironummer van de stichting is 11 23 000 in Arn hem. POTTER'S CATARRH PASTILLES WINKELS ZATERDAGMIDDAG DICIÏT? (Vai UTRECHT De drie grote vak centralen moeten zich duidelijk uitspreken over het al of niet slui ten van de winkels op zaterdagmid dag. Zonder een dergelijke uitspraak wordt de verwarring rond om dit vraagstuk steeds groter. Zijn de vakcentralen er tegen dan heeft verdere discussie over een «luiting op zaterdagmiddag geen zin. De grote massa van de werknemer», tevens georganiseerd in het Consu menten Contact Orgaan, zou er dan tegen zijn. De bonden van winkel personeel deden in dat geval goed de zaterdagmiddagsluiting maar van hun verlanglijstje te schrappen. Deze dringende vraag stelt de Christelijke Kruideniersbond in het bondsorgaan van deze week. De bond herinnert er aan, dat er tot nog toe geen duidelijke ondubbel zinnige standpuntbepaling van de zijde van de vakcentralen is gepu bliceerd. De vakbonden van winkel personeel schermen wel met de steun, die de vakcentralen aan hun standpunt willen verlenen, maar duidelijk is dit nog nooit geworden. Zouden de vakcentralen zich af wijzend opstellen dan valt volgens de Christelijke Kruidenier wellicht te denken aan een hele maan dagsluiting of een extra beloning als compensatie voor de gederfde vrije zaterdagmiddag. Zeggen de vakcentralen ,.ja" tegen sluiting op zaterdagmiddag dan zou het er maar van moeten komen, al dus de Christelijke Kruidenier, want de meerderheid van de consumenten Bond-ig en van het personeel is dan voorstandster van sluiting op zater dagmiddag. Schoolmelk Ons melk- en zuivelblad. orgaan van de Protestants-christelijke bond van handelaren in melk- en zuivel- produkten bespreekt een onderzoek dat is ingesteld naar de invloed van het gebruik van schoolmelk. De resultaten zijn verbluffend. Het ge bruik van schoolmelk in de ochtend pauze heeft een positieve invloed op de prestaties van de leerlingen in de tweede helft van de ochtend. Vooral in de derde klassen bleken de Te kenvaardigheid, de verbale intelli gentie, de geestelijke flexibiliteit en het tempo door gébruik van school melk toegenomen. Voor de zesde- klassers kwamen hier nog ruimte- (Van onze kerkredactie) DRIEBERGEN Deelnemers aan een beraad van „Kerk en Wereld" hebben een oproep gericht tot alle christenen en vooral 1 aan de leiders van de kerken in ons land, om langs alle begaanbare j wegen te komen tot verwerkelijking van de „vele ons nu al geboden i mogelijkheden", om samen in Nederland kerk van Jezus Christus I te zijn. Bijna tweehonderd mensen waren voor dit speciale beraad uitgenodigd, dat als thema had „De christen Ln een revolutionair kerkelijke situatie" en mede diende ter voorbereiding van de komende assemblee van de Wereldraad van Kerken te Uppsala. Tijdens de slotzitting werden een vijftigtal conclusies en aanbevelingen goedgekeurd. De organisatiestrukturen van de Nederlandse kerken en samenwer kingsverbanden van de kerken zou den volgens het beraad als volgt ge wijzigd moeten worden: a. gezagsdra gers c q. colleges, die het beleid bepa len; b. een reeks staffunctionarissen, die een bepaalde deskundige inbreng ten dienste van het beleid geven; c. een „parlement", -waarin het kerk volk inspraak heeft op dit beleid. Kerkenraad Voorts moet er. aldus de aanbeve lingen, een landelijke Kerkenraad in Nederland komen, samengesteld uitt de hoogste colleges van de verschil lende kerken. Hierin moeten ook niet-ambtsdragers zitten. Het beleid van" deze Kerkenraad moet op demo cratische wijze worden gecontro- Er moet voorts op geregelde tijden een grote vergadering van alle Ne derlandse kerken bij elkaar worden geroepen, die een analoge taak heeft als de afzonderlijke synodes. De wederzijdse dooperkenning, die thans tussen verschillende kerken in ons land tot stand is gekomen, stelt deze kerken voor de verplichting, om daaruit konsekwenties te trekken, zo als ten aanzien van de waardering van het kerkzijn van de ander, de wederzijdse ambtserkenning, het ge mengde huwelijk en de intercommu- lijke intelligentie en accuratesse bij. Het onderzoek werd verricht door het Kinderpsychologisch instituut der rijksuniversiteit te Groningen door de psychologen dr. P. B. Defa- res. drs. G. N. Kema en dr. J. J. v d. Werff. Bedorven vlees De Slager, het blad van de Bond van Christelijke slagerspatroons, vertelt het verh lal van een slager in Aalst (Bommelerwaard), die het slachtoffer is gew ïrden van een lek kende vrachtwagen. De auto, af komstig uit Oostenrijk, vervoerde '.iet sterk riekend afvalprodukt chloorcresol. Onderweg raakten en kele vaten lek. In Elten werd de trailer schoongespoten en ontsmet, maar een kleine hoeveelheid van de uitgelekte stof Is blijkbaar over het hoofd gezien. Bij het toevallig stilstaan voor de zaak van slager Biesheuvel in Aalst is er van het chloorcresol iets op het zanderige wegdek gemorst met als gevolg dat al het vlees in de slagerij een vreemde lucht en vreemde smaak kreeg. De klanten kwamen klagen de keuringsdienst voor waren kwam er bij en de slagerij ging twee we ken dicht. Over vergoeding van de bedrijfsschade is nog niets bekend. Een Brakelse collega bood hulp, zo dat de gedupeerde slager toch zijn klanten nog kon bedienen. de nen voor plaatselijke gemeenten, om plaatselijk op experimentele wijze tot samenwerking of vereniging met andere kerken te komen, zonder dat men in andere plaatsen of in de lei dende organen reeds in die mate tot eenwording overgaat. Ook zullen de kerken ruimte moe ten geven aan personen en groepen, die in de groei van het samen-kerk- zijn de intercommunie reeds willen doorvoeren. De aanbevelingen spreken zich ver der onder andere uit voor een zover mogelijk wederzijds geïntegreerde theologische opleiding van priesters, predikanten, godsdienstleraars, vor mingsleiders en andere kerkelijke werkers, een gemeenschappelijk herschrijven van kerkgeschiedenis, vaderlandse en algemene geschiede nis en gezamenlijke projecten van missie en zending. Uppsala Ten aanzien van Uppsala sprak het beraad de wens uit. dat de Neder landse delegatie voor minstens de helft uit niet-theologen zal bestaan. De Uppsala-gangers zullen moeten aandringen op een onderzoek, in hoe verre de projecten van de Wereld raad en van de Rooms-Katholieke Kerk geheel of gedeeltelijk kunnen worden ingebracht in multilaterale programma's van de Verenigde Na- Zij moeten ook bewerkstelligen, dat de bij de Wereldraad aangesloten kerken er bij de regeringen in hun landen op aandringen, om een zoda nige kapitaaloverdracht te realiseren, dat in de periode 1970-1980 de econo mische groei van de arme landen op tenminste zeven procent per jaar Met klem spraken de deelnemers aan het beraad zich uit voor het scheppen van een mogelijkheid voor deelnemers in Uppsala, om deel te nemen aan een gemeenschappelijke viering van de avondmaal-eucha- ristie, waarbij de voorkeur wordt ge geven aan intercelebratie, vertrou wende dat deze mogelijkheid door de eigen kerken spoedig gelegitimeerd zal worden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 2