Veemarkt - sporthal eind 1969 klaar Weekagenda Afscheid van arts die patiënten op hun huid gaf Bouw (nu gegund) gaat beginnen Postkantoor Zuidwest in voorjaar open Mr. Th. M. J. de Graaf (54) burgemeester Nijmegen Toch torenflat op Bevrijdingsplein EUWÏ LEIDSE COURANT WOENSDAG 22 NOVEMBER 1067 lode >oea Jouwe, iscomité Dde der die in Is insti- s, Slo- kate- erkocht :renigde ,verdui- tlden te ;ecaten: sprak )egst- pron- maar ighe- at er Woendag (22 nov.) Groene Kruis-gebouw, Middelweg 38: half 9, ledenvergadering Het Groene Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Gehoorzaal, 8 u.: invitatieconcert De Schouwburg, 8 uur: toneelavond Lit- teris Sacrum. Camera, 7 en 9.15 uur: K. en O., film van de maahd. Vestestraat 40, 8 uur: micro-theater Imperium, De Herbergierster. Breestr. 85, 8 u.: Leidse Midden- standscentrale. S. W. Hagedoorn over de brandveiligheid in Leiden. Donderdag (23 nov.) Gehoorzaal, 8 uur: Meesterserie K. n O., Residentie-Orkest met Leonard Rose, violoncel. Kleine zaal Gehoorzaal, 2 uur: afd. Leiden Ned. Ver. Huisvrouwen, voor lichting veilig verkeer door Leidse ver keerspolitie. Breestraat 85. 8 uur: Ver. voor Peda gogiek, mej. C. J. van Reenen over jeugd en litteratuur. Den Burcht, 7.45 uur: Tuinbouw en Plantkunde, prijsuitreiking Geef uw gevel een corsage. Schouwburg, 7.30 uur: K. en O. en L. J. A:, Vestzaktheater met „Dokter, i oh dokter". Katwijk aan Zee Triumfatorkerk, x: concert Pro Organa et Musica, Welmers, orgel en Leids Kamer- Vrijdag (24 nov.) Breestraat 85, 815 uur: filmshow Jan Wolfslag. Mare 43, 5 tot 6.30 uur: afdeling Leiden E.H.B.O., receptie 35-jarig bestaan. Feestavond om 8 uur. Lakenhal, 8.15 uur: opening ten toonstelling boekverzorging, grafiek tekeningen. Stationsweg 35, 8 uur: kynologenver. Rijnland. 1 Boshuis, achter Hoflaan 74, 7 uur: ruilavond voor verzamelaars. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: tie- 1 nersociëteit. Stadsgehoorzaal, 8 uur: NCR (eis) V met Bert Brugmans marionetentheater „lm weissen Rössl". Zaal Koningskerk, Koningstr.hoek Willem de Zwijgerlaan, 8 uur: jaarver gadering Herv. mannenvereniging op G.G. „De Heere is onze Banier", ds. W. Vroegindeweij van Katwijk aan Zee .'er geloofsmoeilijkheden. Regentenkamer Schachtenhof, Mid delstegracht, 8 u.: afd. Leiden CH-jon- gerengroep, R. Vermaas te Haarlem /er „Unie nieuwe stijl". LEIDERDORP Dorpshuis, 8 uur: afd. Leiderdorp K. en O., lezing Jan Wolkers. Zaterdag (25 nov.) "estestraat 40, 8 uur: micro-theater Imperium, De Herbergierster. Schouwburg, 8 uur: toneelavond Lit- teris Sacrum. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: mid den- en ouderensociëteit. Boshuis, achter Hoflaan 74, 8 u.: CJV Jong Ledden skill-drive. OEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 tot 5:30 uur: schaaksociëteit Palame des. WELKE APOTHEEK? Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9. tel. 24807. Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp en Apotheek Voor schoten zijn de gehele week geopend DOKTER SDIENST Tot zaterdagmorgen 10 uur raad plege men de eigen huisarts. Daarna, tot zondagnacht 24 uur, de dokterstele foon. 5 maal 2. Films Camera (2.30. 7 en 915 uur): Barie- ra <18 jaar). Lido (2.15 en 7.30 uur): Dr. Zhiva- go <14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De on tembare Angélique (18 jaar). Rex <2.30. 7.15 en 9.15 uur): Zeven tien (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): You are i big boy now (14 jaar) Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Wat deed jij nou in de oorlog pappie? (14 Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Leiden: 20645. Voor brand weer 5 maal 3. Voor politie 5 maal 4. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag; zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zater dag; zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Singel: op werkdagen van 10 tot 5 u.: zondags van 1 tot 5 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags ge- Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijn op de volgende tijden geopend: Lindestraat 1 b: maandag gesloten, dinsdag 9—11.15 u. en 13.30—17.15 u., woensdag gesloten, donderdag 13.30 18.15 u„ vrijdag 9—11.15 u. en 13.30— 18.45 u., zaterdag 8—11.15 u. en 13.30— 16.30 u Var der Werfstraat 39: maandag en dinsdag gesloten, woensdag 811.15 en 13.3017.15 u., donderdag 8.3011.15 en 13.30—18.15 u„ vrijdag 8.30—11.15 u. en 13.3018 45 u., zaterdag 7.30—11 15 en 13.30- f 30 u. LEIDEN B. en W. hebben de bouw van de veelbesproken veemarkt- sporthal nu gegund, en wel aan de N.V. Ingenieursbureau voor Bouw nijverheid alhier. De bouw kan dus beginnen. Als de komende winters voldoende werkbaar weer opleveren, kan het complex in september 1969 in gebruik worden genomen. Zoals bekend, wordt de veemarkt- sporthal gebouwd aan de Willem de Zwijger laan. Het heiwerk is al ge ruime tijd geleden verricht. Het lioofdbestek van het complex (waar voor de raad in totaal bijna f 11 miljoen beschikbaar stelde) is ge gund voor f 2.012.000. In augustus 1958 nam de raad het principebesluit voor de bouw van de veemarkt-sporthal. De architec ten G. Hamerpagt en J. de Gruyter (nu opgenomen in het Arnhemse ar chitectenbureau De Gruyter, Am- Nog een bedankje voor D 66 Leiden LEIDEN Op dezelfde gron den als waarop drie andere be stuursleden van D'66, afdeling Lei den, hun lidmaatschap van de par tij hebben opgezegd, heeft mej. M. A. J. Oostvogel, bestuurslid van de afdeling Leiden, eveneens haar lid maatschap beëindigd waardoor haar bestuursfunctie is vervallen. Andere argumenten voor dit op zeggen zijn voor haar, dat zij zich niet vertegenwoordigd acht door de fractie en tevens van mening is, dat de ideeën van het contact kie zergekozene een pretentie van D'66 is geweest die niet wordt waargemaakt. sterdam en Van der Jagt) maakten het ontwerp. In de totale stichtingskosten van f 10,9 miljoen zijn ook begrepen de grondverwerving, de inrichting en de aanpassing van de omgeving. De EEG-commissie verstrekte uit het Europese Oriëntatie- en Landbouw fonds een subsidie van f 864.268. De N.V. IBB als hoofdaannemer zal dezer dagen met de bouw be ginnen. Momenteel wordt verleg gepleegd over het plaatsen an de werkketen en dergelijke. Ook zelfbedieningsruimte (V« statieredacteur LEIDEIS Het postkantoor Zuidwest, dat wordt ge vestigd in de nu vrijgekomen winkels aan het Bevrij dingsplein, waarin voorheen Albert Heijn was gevestigd, zal in het tweede kwartaal van 1968 in gebruik worden genomen, zo vernemen wij. Er komen voorlopig vier lo kettenwelk aantal later kan worden uitgebreid. In het kader van de decentralisatie wordt in dit postkantoor ook een aantal postbussen ondergebracht, die evenals de postzegelautomaten en dergelijke dag en nacht bereik baar zullen zijn in een zelfbedieningsruimte in de hal. Met ingang van O O 16 januari 1968 - eerste burgemeester van Lisse - LISSE Mr. Th. M. J. de Graaf, thans burgemeester van Lisse, oud lid van de Tweede Kamer voor de KVP, is benoemd tot burgemeester van Nijmegen. Theodorus M. J. de Graaf is 27 november 1912 te Gilze-Ryen gebo ren. Hij bezocht het lyceum te Roo sendaal en studeerde Indisch recht en indologie aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Hij vertrok in 1937 naar Indië. waar hij werkzaam was bij de rechterlijke macht. Bij het uit breken van de oorlog met Japan diende hij bij de Netherlands Forces Intelligence Service. Hij verbleef in de jaren 1942 1945 in een Japans krijgsgevangen kamp. Na zijn terugkeer in Neder land werd hij in 1946 benoemd tot burgemeester van Maasdriel. Hij ver bleef tot in 1950 in deze Gelderse TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: tentoonstelling boekver zorging. grafiek en tekeningen Kurt Löb, van 25 nov. tot 7 jan., dag 10 tot 16 uur. zondags 13 tot 16 uur Breestraat 119: Galerie Hans Vink. tentoonstelling toegepaste kunst, wer ken van Rein Dool, Joop van Kralin gen, Fer Hakkaart en Will Tweehuy- sen (t.e.m. 16 december, dinsdag t.e.m. zaterdag van 9 tot 6 uur). Botermarkt 3, galerie" Van der Vlist, grafiek van Sees Vlag, van 4 tot 23 nov., dinsd. t.e.m. zat 10 tot 6 u.. vrij dagavond 8 tot 10 uur. De Lakenhal: tentoonstelling Spelen en Lezen, antiek kinderspeelgoed uit de verzameling Caljé-van Gulik en oude kinderboeken en kinderprenten uit de verzameling J de Koning. 25 okt. tot 10 dec., dagelijks 10 tot 4 uur. zondags 1 tot 4 uur Rapenburg 73: tentoonstelling Poolse affiches, Leids Academisch Kunstcen trum. van 3 tot en met 22 november, maandags t.m. vrijdags van 9 tot 18 Galerie Walenkamp. Nieuwsteeg: te keningen van Ronald Tolman, tot 8 dec., dagelijks van 2 tot 6 uur. behal ve zondag en maandag. WASSENAAR kunstzaal Heuft Hoflaan 7: tentoonstelling schilderijen en aquarellen van Jacq. Mels en droogb^eketten van mej. A. C. Hen- ny. van 6 tot en met 22 nov., maan dags tot en met zat 10 tot 5 uur ook dinsdagavond 8 tot 10 uur; zondags gesloten. Kamerlid In 1948 werd mr. De Graaf ge kozen tot lid van de Tweede Kamer voor de KVP. Hij is sedert 1950 tweede voorzit- van de garantiewetcommissie voor het burgerlijk overheidsperso neel in Indonesië. Tevens bekleedt hij dezelfde functie voor de KNIL militairen. In 1953 maakte mr. De Graaf deel uit van de parlementaire missie naar Nieuw-Guinea. Hij is bestuurslid van de Stichting culturele samen werking Nederland, Indonesië, Su riname en de Nederlandse Antillen. Hij is hoofdbestuurslid van- de In dische missievereniging. In 1959 werd mr. De Graaf be noemd tot voorzitter van de Keu kenhof. De benoeming gaat in op 15 ja- O ja, even naar PRONONCE voor een B.H. of STEP-IN In het verbouwingsplan zijn. be halve een kluis, ook opgenomen een administratieve ruimte en een kan toor. Het huidige postagentschap, dat is ondergebracht in de sigarenzaak van de heer Lepelaar aan het Be vrijdingsplein, wordt uiteraard ge sloten, als het nieuwe postkantoor in gebruik is genomen. De PTT verwacht, dat dit nieuwe postkantoor een grote toeloop zal krijgen. Om te beginnen ligt het in een wijk van rond 20.000 inwoners woonwijk Noord-Holland er onge- terwijl ook bewoners van de aan Zuidwest grenzende Voorsehotense twijfeld gebruik van zullen gaan maken. Nu gaan vele mensen nog regelmatig (het wachten in het te klein geworden postagentschap zat) naar het hoofdpostkantoor of het agentschap in de Herenstraat. Goud in trek te Parijs PARIJS Enorme vraag naar goud aandelen op de effectenbeurs lokte een besluit uit om Zuidafrikaanse goud mijnen niet te noteren wegens de stroom van kooporders. Op de goud- markt was de handel levendig en 1H tons staven van 1 kg wisselden van eigenaar. De Bank van Frankrijk kwam tussenbeide om de prijsstijgin gen in de hand te houden. De notering was 5770 franken de kg tegen vrijdag 5565. en de 20 franken napoleon steeg van 50,20 tot 50,80, de gouden 20 dol lar tot een record van 242. Namens de medewerkers van het Diaconessenhuis bood zuster Urbanus (rechts) het echtpaar Brandon gistermiddag enkele geschenken aan. Foto N. van der Horst Geschenkdozen 4711 Eau de Cologne van 3.90 tot 10.90 - Vapo 14.50 - Karaffen 19-75 en 27.50 Dermatoloog legt functie in Diaconessenhuis neer LEIDEN Met een drukbezochte receptie in de huiskamer van het Diaconessenhuis heeft dokter J. Brandon gistermiddag zijn gouden jubileum als arts gevierd en gelijkertijd zijn functie neergelegd. Zoals bekend is dokter Brandon jarenlang als huidarts aan het Diaconessen- buis verbonden geweest. Het bestuur van het Diaconessen huis zwaaide de scheidende arts lof toe bij monde van zijn secretaris, mr. M. C. de Graaf. De voorzitter en vi- ce-voorzitter van het bestuur waren beiden verhinderd. De heer De Graaf noemde dokter Brandon een man die altijd op bescheiden wijze rustig zijn weg is gegaan. Het is u. zei hij. beschoren geweest uw patiënten op hun huid te geven en daarvoor nog dankbaarheid te oogsten ook. Als afscheidscadeau bood hij een apothekerspot aan. Geneesheer-directeur P. A. Cou- mou memoreerde de afwisselende van dokter Brandon, die veel omzwervingen ten slotte in het Diaconessenhuis terecht 'kwam Dat het dokter Brandon was gelukt het vijftig jaar als arts uit te houden en daarbij nog jong te blij ven ook, schreef de heer Coumou toe aan diens aanpassingsvermogen, onverstoorbaarheid en preciesheid. Ook hij bood n apothekerspot aan. Kwaliteiten Namens de medewerkers nam de oudste verpleegster, zuster Nel Ur banus, afscheid van dokter Brandon. Ze deed dat mei een fraai poëem, teaarin ze de kwaliteiten van de heer Onder degenen die de heer en me vrouw Brandon de hand drukten, waren veel patiënten, oud-patiënten, medewerkers en collegae. Oo-k de opvolger van dokter Brandon, dok ter J. W. van Waveren Hogervorst, woonde met zün vrouw de receptie bij. Leids smalfilmsucces AMSTERDAM Mejuffrouw Bea trix Gompelman (25) uit Leiden heeft in de sectie films met geluid deelgenomen aan de landelijke wed strijd van de „Vereniging tot be vordering van de amateurfotogra fie", waarover wij gisteren schreven. Als verreweg de jongste deelnemer in deze categorie behaalde zij een bijzonder mooi resultaat: de vierde prijs. (Van onze stadsrcdacteur) LEIDEN Op het Bevrijdingsplcin in Zuidwest en wel op de plaats waar nu het glazen huisje met de maquette staat, zal zeer waarschijnlijk toch de in het bestemmingsplan opgenomen torenflat worden gebouwd. Vorig jaar was de situatie nog zo, dat dit bouwwerk geheel van de baan was, maar de onderhandelingen erover zijn toch voortgezet en verkeren nu zelfs in een vrij ver gevorderd stadium. Het wordt een gebouw van zestien verdiepiu|gcn met op de begane grond winkels, daarboven kan toorruimten en weer daarboven zestig premiewoningen. Deze torenflat zal een afronding betekenen van het winkelcentrum. De dagwinkels, waarvan er al enkele zijn geopend, en de supermarkt van Albert Heijn, die gisteren is geopend, waren de voorlaatste fase van die afronding.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3