Sint in Leiden EU Twentse WV-bus ook naar Leiden Studie over mechanisatie in bloembollenteelt Gevestigde personen Afsluiting Maredijk gaat woensdag in KOERIERS MEUTE LEIDSE COURANT 8 DINSDAG 21 NOVEMBER 196? LEIDEN Vanmiddag maakte Sint Nicolaas zijn officiële intocht in Leiden, wat een bijzonder feestelijke gebeurtenis werd, zoals duizenden kin deren (en ook ouderen hebben kunnen ervaren. De MLD-kapel van het vliegkamp Valkenburg zorgde voor vrolijke muziek en de stoet was langer en fleuriger dan wij de laatste jaren gewend waren. Zo reed een „postkoets" mee met in oude stijl geklede kinderen. De route was langer dan anders maar voor de ruim duizend schoolkinderen, die op het Stadhuisplein de komst van Sint en zijn drie Pieten stonden af te wachten, was dit geen bezwaar: de St. Franciscusdrumband zorgde voor toepasselijke muziek. B. en W. waren ter begroeting van de even hoge als welkome gast aan wezig. Het zal vele Leidenaars goed hebben gedaan, dat nu ook de Haarlemmer straat (in tegengestelde richting) in de route was opgenomen, evenals de Hooigracht en de Nieuwe Rijn. De Middenstandscentrale heeft zich ook niet onbetuigd gelaten vandaag: er reden enige reclame-auto's mee. Na afloop van de ontvangst gingen de deelnemende kinderen naar de Stadsgehoorzaal, waar in vier zalen een gevarieerd programma werd aan geboden. Foto N. van der Horst. DEN HAAG De VVV's in Twente, die al gedurende 20 jaar sa menwerken en ieder een (negende) deel van hun budget aan gezamen lijke propaganda besteden, tonen het resultaat van deze gezamenlijke ac tie gedurende de eerstkomende veer tien dagen in Den Haag, Rotterdam, Gouda, Delft, Leiden en Dordrecht in -de vorm van een informatiebus. Zeven informatrices zullen nieuws gierigen uitvoerig voorlichten over de mogelijkheden van een korter of langer verblijf in Twente. Dat men met deze bus naar dit deel van Nederland is gekomen, is gebaseerd op een de afgelopen zo- iper enige malen in Twente gehou den steekproef die heeft aangetoond dat van de daar verblijvende toe risten 26.6 pet uit Noord- of Zuid- Holland kwam. Deze steekproef heeft verder uitgewezen, dat van de hotels, zomerhuisjes en kampeerter reinen resp. 75, 90 en 40. pet was be zet. In Twente vertoeven per dag ge middeld 9000 logeergasten, maar er kunnen er nog best zo'n 9000 bij, al dus de voorzitter van de contact commissie van Twentse VWs, de heer T. Potjewijd. Bij deze getallen is met de dagrecreatie, die in een orde van grootte van 100.000 ligt, geen rekening gehouden. De VW's wijzen op het afwisse lende landschap, dat Twente biedt en de mogelijkheden van dagtocht jes, die zich tot West-Duitsland kun nen uitbreiden. Gezien financiële beperkingen kunnen de VW's niet het gehele jaar met deze bus rondtoeren, maar zal men zich beperken tot af en toe een veertien dagen. Gedurende de overige tijd vervult de bus zijn normale taak: voorlichtingscentrum van de gemeente Enschede. Jaarfeest van de Geref. vrouwen OEGSTGEEST De Gerefor meerde Vrouwenvereniging vier de gisteravond in de nieuwe zaal van de Geref. kerk haar 25ste jaar feest. De belangstelling was groot. Ongeveer 150 mensen, onder wie vele oud-leden die waren gekomen om dit jubileumfeest mee te maken. Ds. G. Meynen uit Utrecht hield een feestrede over ,,De drie G's". Hieronder verstond hij geloof, gezag en gezin. Hij zag het geloof ter ver gelijking als een abonnement op de tram, waarop men alleen maar per soonlijk kan reizen. Zo is het met het geloof. Daar kan men alleen persoonlijk mee door de hemelpoort. Bij het gezag sprak hij over verhou ding man-vrouw, ouders-kinderen en kerk en overheid. Het gezin moet door ware liefde worden gebonden, anders valt het uit elkaar. Op het programma stond verder het blijspel „De ongeluksmantel", dat ging over verwikkelingen bij het kopen en dragen van een man tel. Alles loopt echter goed af. Leden van de vrouwenvereniging en van Iohthus speelden de rollen. Tot slot was er een declamator ium in de vorm van een vraag- en ant woordspel. Leitbc scholier gewond LEIDEN Op de Korevaarstraat reed de 13-jarige scholier A. G. J. Helsloot uit de Tomatenstraat gister middag om kwart voor 4 met zijn fiets tegen een bestelauto, die links af de Raarmveg in moest. Hij viel met zijn schouder tegen een andere auto en liep een lichte hersenschud ding, een hoofdwond en een ge kneusde schouder op. Diamanten paar aan Vivaldistraat Dat het vandaag precies zestig jaar geleden is dat het echtpaar Van den Burg-Wallaart in ondertrouw ging was vanmorgen reeds te mer ken aan de vele bloemen die be zorgd werden. Mevr. J. M. van den Burg-Wal laart had met haar 81 jaren geen moeite om de kaartjes bij de bloem stukken te elzen. De heer D. van den Burg, even eens 81 jaar is 49 jaar werkzaam geweest bij de ijzerhandel Van der Heiden aan de Nieuwstraat; in al die jaren verzuimde hij slechts twee da gen. Over zijn gezondheid heeft hij niet te klagen. Het nu vier en half jaar in de Vivaldistraat wonende echtpaar is in Leiden geboren. ,,Ja natuurlijk, is er veel veranderd in Leiden. In die oude tijd was er nog een paarde- tram, waren er geen fietsen of auto's en kon men nog rustig met de kin deren wandelen". „Ze mogen me wel een medaille geven dat ik het zo'n tijd met hem uitgehouden heb" zei mevr. Van den Burg gekscherend. Het bruidspaar heeft twee kinde ren. elf kleinkinderen en vijf achter kleinkinderen. Op 4 december hopen zij hun trouwdag in familiekring te vieren. KOSTENASPECT STAAT CENTRAAL DEN HAAG Bij de teelt van bloembollen zyn gedurende de laatste jaren grote vorderingen gemaakt met de arbeidsbesparende mechanisatie. Op de zandgronden bijvoorbeeld is de arbeidsbehoefte van diverse bloem bollenteelten belangrijk verminderd als gevolg Dit laatste aspect de mecha nisatie van het planten en rooien van bloembollen op zandgronden is onderwerp van onderzoek geweest van het Land bouw-Economisch In stituut en het Instituut voor Tuin bouwtechniek. In een gezamenlijke publikatie J) van deze Instituten zijn de resultaten van het uitge voerde onderzoek neergelegd. In deze publikatie staat het kos tenaspect centraal. Allereerst is na gegaan welke de kosten zijn van het gebruik van de belangrijkste types plant- en rooimacMnes. Ver volgens is uitvoerig ingegaan op de vraag bij welke oppervlakte machi- LEIDEN Gevestigde personen van 9t/m 15 nov.: A H Wullur en fam. Jul van Stolberghof 55; W J Speets en fam. Moddermanstr 37: C P de Ruiter en fam, Burggravenlaan 246: C Mole naar en fam, Lage Rijndijk 72; C van Dijk-Cohen, Marienpoelstr 41: M J Vlaanderen Zoeterw singel 97; P E M Haalebos Pieterskerkhof 4c: J A Groothuizen. Middelstegracht 20; C W Gorisson, Narmstraat 23a: J G W Scholten, Rijn en Schiekade 42; Jonk heer V P G de Serière. Witte Singel 27; S I Blom. Rijndijk 231; H C Vork. Van der Waalstr 62; P P A Kraan Wasstraat 36: L E Wilkens, Houtlaan 55: A W Hofman Aalmarkt 1; D van der Bent, Rijnsburgerweg 125; G D Klaassen, Breestraat 114b; A J M Vol- lebregt Wasstraat 69; C A J de Roy van Zuydewijn, Oude Singel 68; E A Allaart, Schubertlaan 177; H Proeme, Boerhaavelaan 226; A de Bruijn, Zoe- terwoudseweg 94; M Allaart, Schu bertlaan 177; J J Teeuwen, Buys Bal- lotstr 49; F Goos, Nieuwe Rijn 104; W J Maquelin J van Goijenkade 20; A E N Hacquebard, Hoge Rijndijk 15; H Hammer, Flanorpad 6; C van Viegen, de Laat de Kanterstr 13; E M de Bruin. Langebrug 2a: E M de Vletter, Boerhaavelaan 23; W J Heiser. Boer haavelaan 37; M A Hollander, Planta ge 3: M Elbora, Hogewoerd 121; G C Hardeman, Witte Singel 85: M T Hen- driksen. Marienpoelstr 17: M E A Vos-van t Oever en fam, Hogewoerd 50; A M Emans, Kaiserstr 34; G Brutel de la Rivière, Hogewoerd 76; B Mak, Janvossensteeg 1; D F Gelderman, Kernstraat 25a; Jonkvrouw M M de Serière, Hoogl Kerkgracht 46: J Mou- rik, Morsweg 108a; J J C Heusden, Rijn en Schiekade 110; A H Dekker, Nieuwe Rijn 59; L Groeneweg, Kore- vaarstr 3; F K H Klijzing, du Rieustr 7: M E H Laurijssens, Lorentzkade 17; Tong-chu Cheung, Beestenmarkt 9: A J M Diepnbrock, Rijn en Schiekade 101; J A B Muradin, Jan van Goijen kade 16: M Wolters, Hoge Morsweg 139: B M G van der Hulst, J van Goijenkade 33: C M Kooter. Hoge Rijndijk 118; A de Groot. Witte Singel 96; J J Slavekoorde, Kagerstr 20: G B Nijhuis, Flanorpad 6; A Harteveld, Bilderdijkstr 11; J M Tinbergen, Fla norpad 2; A A M van Exter, Witte Singel 95; W H Cornelissen Flanorpad 6; H G Teeuwen, Const Huygenslaan 23; M Maier, Roodenburgerstr 19; B J Horsten, Witte Singel 101a; J S Boer man. J van Goijenkade 7; A C Pruis- sen, Hogewoerd 165; H C Kaars Sij- pesteijn. Stationsweg 23: P de Jonge, Bakh Roozenboomstr 11; P Verdoes, Cobetstr 10; H A E van der Mersch, Steenschuur 7; M de Jonge Knijft, Boerhaavelaan 14; W C Koelewijn. Corellistr 45; S de Toro Martinez, Wasstraat 31; P J Gerbrands, Bachtstraat 37; T V" lansen, Oude Rijn 43a. BVD al jaren in Leidse universiteit DEN HAAG Sinds jaren vra gen ambtenaren van de BVD aan het bureau inlichtingen en inschrij vingen van de Leidse universiteit over personen, die bij de overheid naar vertrouwensfuncties sollicite- Diit heeft minister Beernink het Eerste-Kamerlid mr. J. H. van Wijk (pac- soc.) meegedeeld. Hij zij dat het hoofd van het bureau inlichtin gen hiervan op de hoogte was. „Eerst achteraf is gebleken dat de betref fende ambtenaar van de universiteit gegevens buiten medeweten van het thans in functie zijnde universiteits bestuur had verstrekt. De gegevens omtrent vooroplei ding en ihet verloop van de studie kunnen aanknopingspunten geven voor het inwinnen van informaties ten behoeve van het veiligheidson derzoek, aldus de minister. De on derzoeken worden ingesteld als uit vloeisel van 'de bestaande voor schriften inzake de beveiliging van overheidsgeheimen. Christen-studentenraad LEIDEN Het dagelijks bestuur van de stichting christen-studenten raad is voor 1967-1968 als volgt samengesteld- C. van ReesPraeses; L. J. de JongVice-Praeses; Maria F. V. PleijsierAbactis I; S. Visser Quaestor; Els M. van der Ree-; Abactis II; P. J. Claassen—Assessor. Gestolen auto terecht LEIDEN De in het afgelopen weekeinde gestolen auto, een Buick, is teruggevonden in de Jacob van' Campenlaan. de mechanisatie van het planten naai plant- en rooibaar gewas een mechanisatie in eigen beheer uit kostenoverwegingen te verkiezen is boven het doen uitvoeren van het planten en rooien door inschake ling van loonwerkers. Deze vraag is slechts te beantwoorden als alle factoren die hierbij een rol spelen zoals de capaciteit van de ma chines, de machinekosten, de loon werktarieven en de arbeidskosten in aanmerking worden genomen. Zo is o.a. berekend dat uit gaande van een loonwerktarief van f 1.10 per voor het planten met be hulp van een beddenplanter met een gemiddelde capaciteit van 30 RR2 per uur en een uurloon van f 4.- voor door de kweker aan te stellen werkkrachten het eerst bij een oppervlakte groter dan 1250 RR2 voor de kweker voordelig wordt een eigen beddenplanter van dezelf de capaciteit aan te schaffen. Is het loonwerktarief hoger, dan is het uiteraard al bij kleinere op pervlakte lonend een eigen bedden planter te exploiteren. Is daarente gen het uurloon van de door de kwe ker aan te trekken arbeidskrachten hoger, dan zal eerst bij een g-rotere oppervlakte een eigen beddenplan ter rendabel zijn. Dit is slechts één voorbeeld uit de vele variatiemogelijkheden die in deze studie zijn becijferd en die zo veel mogelijk overeenstemmen met de omstandigheden zoals die zich in de praktijk voordoen. De publikatie wordt afgesloten met een beschouwing over het orga nisatorische aspect van de mechani satie binnen het kader van het ge hele bedrijf. Hierbij komen vraag stukken aan de orde als samenwer king bij het gebruik van een ma chine, de te bereiken arbeidsbespa ring, alsmede 'het kunnen beschikken over een machine op het juiste mo ment. i) Deze publikatie is verkrijgbaar door overschrijving van f 5.- op giro rekening no. 412235 ten name van het Landbouw-Economisch Instituut in Den Haag of op girorekening no. 950088 t.n.v. het Instituut voor Tuinbouw techniek in Wageningen. Vermeld dient te worden: ..Zend publikatie Kostenaspecten mechanisatie bloem bollenteelt". Opening galerie van Hans Vink LEIDEN Donderdagavond om negen uur hoopt burgemeester Van j der Willigen de galerie Hans Vink tegenover het stadhuis te openen, In deze nieuwe galerie wordt voor al toegepaste kunst geëxposeerd. De eerste tentoonstelling is ge opend tot en met 16 december dins dags tot en met zaterdags van negen uur 's morgens tot zes uur 's avonds. Er wordt werk tentoongesteld van Rein Dool, Joop van Kralingen, Fer Hakkaart en Will Tweehuysen. Bazaar Zoeterwoude bracht 5200 op ZOETERWOUDE De bazaar, die in Ons Huis werd gehouden ten bate van de bouw van een Hervormd jeugdhuis, heeft f 5253,32 opge bracht. ZOETERWOUDE De winkelier® zijn voor de Sinterklaastijd begon nen met het uitgeven van waarde bonnen. Op 6 december zal een trek king plaatshebben met 100 prijzen van elk tien gulden. De actie duurt tot 5 december. Toelichting nieuwe omzetbelasting Verschenen is „Ontwerp BTW" door mr. C. P. Tuk, uitgegeven door J. Noorduyn en Zoon NV-Gorinchem, aantal bladzijden 125, prijs f 5,50. Dit werk behandelt het nieuwe wetsont werp op de omzetbelasting (BTW be tekent voluit belasting toegevoegde waarde). Het boek begint met een inleiding over de harmonisatie van de omzetbelasting in de Euromarkt, ver gelijking met de huidige wetgeving, voorzien van een lijst van reeksen artikelen in de bestaande en toe komstige wetgeving. De grootste ruimte is gewijd aan de wettekst met toelichtingen en andere aantekenin gen. Vervolgens behandelt het boek de invloed op andere wetten. Tegen het slot worden de gevolgen toege licht, voor industrie, groot- en klein- handel, kleine ondernemers, land bouw, administratie en verbruiker. faillissementen (Opgegeven door Van der Graaf - rnletlgd: C Plomp JCorba, car: Den Haag. I Opgeheven: P D van Deursen (straat- maker), van Kinsbergenlaan 1. Voorscho-j Unitas: De waarde van het aandeel, was 15 november <13 oktober) f452; (463). de afgifteprijs pro forma 471 (482). LEIDEN In verband met het vorderen van de werkzaamheden voor wegenaanleg en rioleringswer ken op het Schuttersveld is het noodzakelijk met ingang van woens dag 22 november a.s. de Maredijk af te sluiten voor alle verkeer. Daar voor het gemotoriseerde ver keer de afsluiting definitief is, wor den aan beide zijden van de afslui ting (bij de nieuwe Willem de Zwij- gerbrug over de Haarlemmertrek vaart) 'draaikommen aangelegd. Over enige weken zullen een fiets- pad en een voetpad voor het overige verkeer de verbinding herstellen en tevens de Willem de Zwijgerbrug (voor fietsers en voetgangers) op de Maredijk aansluiten. B en W hebben de bewoners van de Maredijk per brief van de afslui ting in kennis gesteld. 1 TOT 30 WOORDEN f 2.— ELK WOORD MEER 0,12. Voof Koeriers onder nummer wordt 35 cent extra In reke ning gebracht. Bewijsnummers (alleen oo verzoek) 25 cent Personeel gevraagd 0 Nette werkster gevraagd. 2 ochtenden per week Mevr. R. Piers. Hoofdstraat 69, Valkenburg Z.H. 0 Wij kunnen meisjes plaat sen van 15 en 16 jaar. Hoog loon. Wasserij Nooitgedacht, v. d. Valk Boumanweg 184. Leiderdorp. 0 Gevraagd: hulp in de huishouding voor hele da gen. Mevr. D. Roest-v.d. Zwan. Achthovenerweg 49. Leiderdorp. Tel. 01714-470. 0 Gevraagd voor de huis houding meisje of jonge vrouw bij heer met school gaande dochter, die event, genegen is in bloemenzaak te assisteren. Brieven no. R 5620 bur. v. d. blad. Het Nederlandsch Druk kerij Bedrijf te Leiden vraagt een bekwame boek drukker. Sollicitaties: Oos terkerkstraat 11. Tel. (017101 25045 Na 20.00 uur (01710) 10748. Stationsrestauratie Alphen a. d. Rijn vraagt een meisje voor de bediening etc. (bo ven 18 jaar). Gehuwd geen bezwaar. Aanmelden Pers. of tel: 01720—2552. Te koop aanaeboden Tc koop aangeb. Vloer-, kraal- en sponnlncdelen. olanken, houten en ijzeren ointen. baddings. raggels teakhouten trap 5 m.. 1.05 m. breed, deuren, ramen, nken moerbalken. Fa. H. de Bolster. Overrijn 8. Leiden, bij de Zijlsingel. 0 Meccano te koop Kist vol. Nieuwwaarde pl.m. 320 gulden. NU t.c.a.b. Dr. Kuy- perstraat 47. Noordwijker- fcnut Tel. 02533-2133. Markllntreln te koop ge vraagd met of zonder toebe horen. Eventueel ook ge deelten. B Hueting. Kruis draat 12. Leiden. 0 Accordeon te koop. 80 bassen met register. Te. Korevaarstraat 5. Leiden 105.—. Prettige bedien 100 pet. garantie Le'dons beste speciaalzaak alléén L-rge Rijndijk 8. VLOERBEDEKKING zelf leggen. Desso nylon tegels in 6 kleuren 50 x 50 f 8.- per stuk. DE KLEINE WINST» Haarlemmerstraat 5153. O Nieuwe autobanden. Be kend merk. 25 c"e korting. Remould banden voor de helft van de nieuwprijs. H. Hövig. Hoge Rijndijk 300. Leiden (bij Leiderdorpse brug». Telefoon 25517. 453.Nieuwe Typhoon Blits bromfiets, volauto matisch met telescoop voor vork. kettingaandrijving. 2 trommelremmen. Beslist de beste, goedkoopste en meest gemakkelijke bromfiets zon der versnelling, in iedere gewenste kleur. FA. DUSOS- WA, Turfmarkt 13, Leiden. Tel. 24409. Geen filialen. Ilcugafclttegels. Alle kleu ren, direkt uit voorraad leverbaar, 5 jaar fabrieks garantie. Gemakkelijk* zelf te leggen. Tijdelijk Stanley- mes cadeau, bij aankoop min. 20 tegels. Smit's woningin richting, Mare 98, Vrouwen - steeg 9, Tel. 23913. Wekkerrr Wakkerr Een uitkomst voor vaste sla pers. Repeteerwekker. loopt a 7 maal zeer luid af. Ver slapen uitgesloten! Uurwerk kliniek ..Gorthuis". Leidens beste speciaalzaak. Alléén Lage Rijndijk 8. 0 'n Horloge? "n Klok? Kijk eerst bij uurwerkkliniek ..Gorthuis". Prachtige sorte ring wandklokken, zaanlan- ders met massief koperen peergewichten, reeds vanaf „De Kastenspecialist". 340 maten-modcllen hebben wij oorraad: ook op maat linnenkasten. ladekasten, keukenkasten. commodes, hureaus C. J v. d Geest Houthandel ..De Burcht", hoek Nieuwstr. Hooglandse Kerkgracht 47-49 Tel. 33078 's Maandags gesloten. m ll-'ne-leckasten. Voordee' •n dubbelwandig berken Hang. van f78.- voor f59.50 Lee- van f82.- voor f62.90 H -L. van f96.- voor f79.50 De Kastensoecialist C J v. d Geest. Hooglandse Kerk- «racht 49. hoek Nieuwstraat 01710—3907R St. Nicolaas. Heren, maak Uw vrouw of verloofde mooi. Dus gplukk'p met een modern haarstukje of vlecht. Haarstukies vanaf f 37.50 tot f 300.-. Modeprui- W?n va. f 150.- tot f900.-. Zper grote sortering in alle kleuren L Wef Hui Hmoctraat 3' Tuiden. Tel 95?'bee. 23612 a iVo„ns"»i)o te koop. lengte ld Met lignlaats ƒ1500—, T - ssensteeg 34. telefoon 22224. Extra voordeel, geldig vanaf woensdag en zo lang de voorraad strekt. Sportieve kleuterpantalon van 100% Nylon meisjesduster met warm ge- Vlotte jongenspullover van snel ge- katoenen Schuttersveld corduroy, dus watteerde Courtelle vulling. Gemakke- wassen en snel droog Dropnyl Helanca. gegarandeerd poolvast. Vuilafstotend lijk te wassen en strijkvrijMet bobbed Extra verzwaarde kraag. In cognac, bottle, door siliconen finish. Leren kniestukken, kraagje of staand colletje. Diverse fleu In marine, bleu, bordeaux, zwart, mos- rige, kleurige dessins. Maten: 92-164. terd, beige, groen, cognac en bruin. Maat 16416.95. Maten: 98t/m 122. ifcQf) Maat 92 Alle maten U9U 795 blauw, bordeaux, bleu en groen. Maten: 104-164. Maat 164 11.90. Maat 104 79O Grof gebreide meisjespullover van snel gewassen en .snel droog Acryl. Heerlijk warm. In o.m. wit. oranje en fraise. Maten: 104-152. Maat 152 14.95. Maat 104 995 VROOM DREESMANN LEIDEN ALPHEN 0 Speciale St. Nicolaas- aanbieding. Meisjesschoen- schaatsen f 16,95, jongens ijs hockey schoenschaatsen f 16,95. Jongens noren (met schoen) f 19.75 (allen tot maat 35). Natuurlijk weer bij sporthuis van Delft, Steenstraat 45. 0 Schaatsbeschermers cadeau, en een waardebon voor één keer gratis slijpen. Wij hebben een enorme sor tering schaatsen o.a. Ving. Viking, Pinguin, Nooitge dacht enz. Natuurlijk weer bij Sporthuis van Delft. Steenstraat 45. 0 Gouden herenhorloge 108. Herenhorloge met datum aanwijzing, 14 karaat goud. Schokvrij. 17 steens ancre- uurwerk, 1 jaar schriftelijke garantie 108.Prettige be diening Goede service. Uurwerkkliniek ..Gorthuis", alléén Lage Rijndijk 8. Schaatsbeschermers cadeau en een waardebon voor één keer gratis slijpen. Speciale St. Nic. aanbieding. Dames- schoenschaatsen f 26.95, IJs- bockeyschoenschaatsen f 27.95 Dames en heren noren f 28.95 Natuurlijk weer bij Sport huis van Delft, Steenstr. 45 Dames. Uw verloofde of man hoeft niet meer met een kaal hoofd te lopen. Het Weense Huis maakt voor hem een haarstukje. Zo vakkundig, dat het niet te onderscheiden is van eigen haar. Discrete behan deling Maakt U eens een afspraak. L. van Tongeren. Breestraat 32. Tel. 25212. na 6 uur 23612 of 42452. St. Nicolaaseadeaux. Voor spikes, basketbal, trainings voetbal- en balletschoenen, trainingspakken, schaatsbroe- ken, schaatspakken, schaats- mutsen, truien, sport jacks en moderne heuppantalons, is en blijft Sporthuis van Delft. Steenstraat 45, DE zaak voor Leiden. Te koop gevraagd 0 Orgel gevr. ouderwetse kast geen bezwaar, minstens 16 of meer reg. Liefst met harp. Aanb. mevr. School- broek. Nic .Zasstraat 35b, tel. 010—284464. -*uio Moioren 450,Ook genegen brom fiets in te ruilen. 2e Gorte straat 64. 0 Te koop: 2 CV (eend) In goede staat. Te bevragen I. van Staveren, Voorweg 67, Hazerswoude. Aangeb SIMCA 1000 de luxe. Jaar 1964. Verkeert in pr.st. Garantie. Vraagprijs 2700,Te bevr. Mozart- straat 73, Leiden, 's Avonds tussen 6—7 uur. 10 AUTORIJLESSEN voor 47,50. Vervolg- en losse lessen 6.50. Fonkelnieuwe V.W.'s. Bondsautorüschool „De Centrale". Aanmeldings adressen: LEIDEN: Beesten markt 1. hoek Steenstraat, tel. 21532. KATWIJK AAN ZEE: Rijnmond 103. telefoon 3765. ALPHEN AAN DEN RIJN: Hooftstraat 207. telef. 3256 0 Ford Transit 1966. Is nieuwe motor <1500 km ge lopen) en wordt verkocht met onze volle garantie. Kan ook uitgerust worden voor personen-vervoer. Inruilen financ. mogelijk. Prijs f 3250.-. Autoservice Pieter van Ruiten, Kagerstr. 26. Leiden, tel. 54913. Fiat 850 Coupé 1967. Deze wagen is nog nieuw (1000 km gelopen); werd door ons gebruikt als show-model en wordt thans met aantrekke lijke korting en volle garan tie verkocht. Profiteer snel deze unieke kans. In- ;n financ. mogelijk, met aanbet. van f 1500,- Auto- ce Pieter van Ruiten. Kagerstraat 26. Leiden, tel. 54913. 0 Ford Anglia 1963 de Luxe Deze prachtig onderhouden, wagen is voorzien van nwe banden en div. accessoires. Is door ons volledig nagezien wordt dan ook verkocht t onze bekende garantie. Inruil en financ. reeds mo gelijk met aanbet. van f 500. Autoservice Pieter van Rui ten, Kagerstraat 26, Leiden, tel. 54913. 0 Fiat 600 D 1966. Slechts 12.000 km gelopen en in staat van nieuw. Met onze volle garantie kost dit zui nige en sportieve automo bieltje slechts 3250.Inruil en financ. reeds mogelijk met f 700.- aanbet. Auto service Pieter van Ruiten. Kagerstraat 26, Leiden, tel. 54913. 0 Van Ruiten's occasions: bekend door hun kwaliteit, lage prijs en onze persoon lijke service en garantie. Al onze wagens worden afge leverd na volled. inspectie beurt en. met 10.000 km schriftelijke garantie. Onze verkoop is geopend tot 19.00 uur - ook zaterdags. Het adres: Kagerstraat 26. Lei den, Tel. 54913. 0 Woningruil. Aangeboden te Den Helder 4 kamerwo ning, huur f 90,- p. mnd, ge vraagd 4 kamerwoning in Leiden of omgeving. Hogere huur geen bezwaar. Mars diepstraat 71, Den Helder. Diversen Er wordt gesproken. De bazaar van „de Molenwijk" Oude Vest 13. Ze geven het bijna weg! Wij hebben een grote partij goederen ge kocht te veel om op te noemen. Timmerdozen brandweerauto's beren, enz., enz. 22-23-24 nov. Het grote Rad van avon tuur draait 's avonds op Oude Vest 13 voor 1 kwartje een grote Italiaanse pop of een Amerikaanse Timmer- doosü! 22-23-24 nov., Oude Vest 13. Groot feest!! Natuurlijk op Oude Vest 13 od 22-23-24 nov. a.s. De grote uazaar van de „Molenwijk" alles moet weg! Prachtige Italiaanse poppen, beren, fietsen enz., 't Is ongelooflijk. Zoveel voor zo weinig geld kunt U kopen op de bazaar van de Molenwijk, Ohde Vest 13, 22-23-24 nov. van 's avonds 7 uur tot 10.30 uur. Fruit manden - Levensmiddelen - Textiel enz. Alles moet weg! 0 Paraplu-reparatie (ook voor opvouwbare) wandel stokken, invalidestokken, rubberdoppen. Reparaties worden alleen aan de zaak aangenomen. Paraplu-mag. Van Oerle. Haarlemmerstr. no. 95. 0 Autoschade en expertise snelle afwerking. Eig. plaat werkerij en spuitinrichting Blonks Autobedrijf. Nieuw straat 33-41 Leiden Tel. no 30600 0 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste model len o.a. Taunus 17 M. Opel Rekord, Volkswagenbusje m. open dak. Garage Werk hoven, Maredijk 34a, telef 22300—32735. 0 Markiezen. Rolschermen Al. Jalouzieën. Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkan toor van Melchers Markie- zenfabriek C. E. Jedeloo Juffermansstraat 35. Oegst- geest. Tel. 01710-53105 Kinderfoto's en huwelijks- reportages. Foto Van Bern- melen. Zuidbuurtseweg 30. Zoeterwoude. tel 01715353 0 .Jtosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in ver lovingsringen, gouden. zil veren en verzilverde artike len. Het adres voor alle re paraties en uurwerken. Steenstr. 16. Tel. 26854. Wasserij Spronk, lakcn- pakketservice. Lakens, slo pen en tafellakens 6 stuks, gewassen en gestreken voor 2,80. Uitsluitend brengen en halen. W. Singel 14, Leiden. Wasserij Spronk. Gebroken ruiten, glas-ln- lood-reparaties worden door mij met spoed hersteld. Glas- reparatiebedrijf D. Galjaard. De Sitterlaan 76, telefoon 32916. Voor goed verzorgde dag schotel a ƒ2,50 tussen 12 2, 17—19 uur met plaats v< 40 personen naar: SAM'S SNACKROOM, Vrouwen- kerkkoorstraat 7, Leiden. teL 33009. Ook voor uitzending. Sleutels bijmaken zoals Cylihder - voordeur - auto contact - Yale en Lips- sleutels. Klaar terwijl U wacht. Hartwijk. Nieuwe Beestenmarkt 711, Leiden. Telefoon 26627. deze krant behoort tot het (christelijk* dagbladeenheid met grote onlage)

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 8