Onderscheiding Van der Luijt in Katwijk Winkelomzet gestegen CCO vraagt om prijsverlaging ERIK elekfr. dekens Aantrekkelijk plan voor ijsbaan N wijk Nieuwe chef politie in Noorcl wijk Raadsleden Rijnsburg willen geld voor bad B NIEUWE LEmSE COURANT DINSDAG 21 NOVEMBER 19l Supermarts tl oei op peen uit Katwijk KATWUK AAN DEN RIJN De aanvoer van waspeen steeg in de afgelopen week tot boven de miljoen kg. In totaal bedroeg het aanbod 1.046.000 kg. De afzet verliep vlot. Er was een goede exportvraag. De afzet naar de supermarts en zelfbedieningszaken wordt steeds groter, zowel naar het buitenland als in eigen land. Dat verhoogt de drukte in de pakkerijen, aangezien de meeste daarvoor bestemde peen in plastic kleinverpakking moet worden afgeleverd. De prijzen, die in het begin van de week iets optrokken, liepen tenge- yolgen van de toenemende aanvoer in de loop van de week terug. Door het grote aanbod en de lage prijzen waren de conservenfabrieken bereidwillig tot kopen. De noteringen: A extra ƒ3.50 tot f 5.90 per kist van 20 kg. A I 2,60 tot ƒ5.—. A II ƒ2.60 tot ƒ5,—. B extra 4.10 tot 5.60. B I 2.50 tot 5.50. B II 2.— tot 3.—. C I 2.60 tot ƒ4.20. C II ƒ1,60 tot ƒ2,90. Mocht er wat geringe vorst blijven optreden, dan is er een kans, dat de notering was niet hoog: 7 tot ƒ17. Er was goede vraag naar de sla, die ook wel werd geëxporteerd. De notering was niet hoog: 7 tot 17. Boerenkool wordt tegenwoordig meer geconsumeerd dan vroeger (via de supermarkets gesneden in plastic). Notering: ƒ15 tot ƒ32; andijvie 12 tot 69 bij terug lopende aanvoer. Breekpeen ƒ0.70 tot 3.50. groene kool 6 tot 27, prei 16 tot 26. rode kool 5 tot 19, spitskool ƒ9 tot 19, spruiten ƒ25 tot ƒ51, uien ƒ1,70 tot ƒ4.10. radijs 15, knolselderie 6 tot 23. boemkool I ƒ60 tot ƒ114. II ƒ23 tot 73, bleekselderij 24. kroten 70. krulpeterselie 14 tot 17. peterselie 20 tot 21, appelen 12 tot 17. schorseneren A I 76 tot 94. A II 34 tot 42. B I 56 tot 66. B II 25 tot 40, C I 36 tot 40. Het gesprek in het gezin KATWIJK a. d. RIJN Voor de afdeling van de Christenvrouwen bond sprak ds. L. S- den Boer uit Sassenheim, over „Het gesprek Ld het gezin''. De ouders moeten, aldus de spr., hun kinderen leiden naar de vol wassenheid. Voor een verantwoorde leiding in een christelijke levens sfeer, is een eerste vereiste, dat het huwelijk harmonisch is en op liefde en vriendschap gebaseerd. Dan zal het vertrouwen tussen ouders en kinderen aanwezig zijn en zullen de kinderen in hun moeilijke jaren be grip en steun niet behoeven te ont- Ouders hebben een grote opdracht en een verantwoordelijkheid, maar ook een grote steun in het gebed. Ze hebben een hemelse Vader, die hen bijstaat. Na de pauze volgde een korte be spreking. Presidente mevrouw T. Hartkamp eidde de vergadering. Lenteklokjes twee eerste prijzen KATWIJK AAN ZEE De Len teklokjes afd. C en D zongen zater dag mee op een concours in de Nieuwe Oosterkerk te Rotterdam- Het was voor hen de eerste keer, maar het bleek een prima start. Ze sleepten twee eerste prijzen (met lof van de jury) in de wacht C- behaalde met „De mussen en de mezen" van Cornelia Beets en „In ons kleine polderland" van Jan v. d. Brink 367 punten. D. zong „Mon ohez nous" van Jacques Dalcrose en „Sound the trumpet" van Henry Purcell en be haalde hiermee 370 punten. De afd. D hoopt deze twee num mers o.a. ook te zingen in de uit voering van „De Lenteklokjes" op vrijdag 24 november om half acht in de Triumfatorkerk. Kaarten ver krijgbaar bij de leden en 's avonds in de kerk. De Verpleging over de tienduizend KATWIJK De vereniging De Verpleging heeft thans meer dan tienduizend leden, een aantal dat het eerste bestuur ruim veertig jaar geleden zelfs niet heeft durven dromen ooit te bereiken. De vereniging heeft als doel de medisch noodzakelijk geachte ver pleging en behandeling van haar leden financieel te vergemakkelij ken Daartoe is zij aangesloten bij de federatie van verenigingen voor ziekenverpleging in Nederland, wat voor de leden gemakkelijk is bij verhuizing naar een andere ge- De lieer H. Ros uit Katwijk overleden KATWIJK AAN ZEE Gister middag is op de leeftijd van bijna 74 jaar in het diaconessenhuis te Leiden tengevolge van een hartaan val overleden de heer H. Ros- De heer Ros heeft tal van func ties vervuld. Zo was hij jarenlang jongensleider, leider van de zondags school en collectant. Ook het verenigingsleven heeft veel steun van hem ondervonden. Een reeks van jaren was hij pen ningmeester van de plaatselijke af deling van de christelijke bouwar- beidersbond, van de zeeliedenvereni ging en van de vereniging Draagt elkanders lasten. De overledene is ruim 37 jaar in overheidsdienst geweest. Na zijn pensionering vestigde hij zich met zijn vrouw in huize Salem. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woens dag:: hoog water 6.02 en 16.18 uur; laag water 1.49 en 14.06 uur. KATWIJK Gisteren is de heer G. van der Luijt onderschei den met de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden bronzen eremedaille. Deze onderscheiding werd hem uitgereikt in zijn woning Frankenstraat 4 door loco burgemeester C. van der Plas. De heer Van der Luijt vierde zijn veertigjarig arbeidsjubileum in dienst van het aannemersbedrijf G. de Best Jzn en Zonen. De loco-burgemeester sprak de jubilaris hartelijk toehem prij zend om zijn trouw. De heer Van der Plas zei, dat er in de afgelopen veertig jaar heel wat is veranderd. Vroeger waren de werknemers blij, dat ze werk hadden, vandaag de dag is de werkgever blij, dat hij een goede kracht heeft. Dat laatste geldt zeker voor een man als de heer Van der Luijt, die de hem toebedachte onderscheiding beslist heeft verdiend. De werkgever van de jubilaris sprak in dezelfde geest. Hij dankte de heer Van der Luijt voor alles wat hij voor het bedrijf heeft ge daan en onderstreepte zijn woor den met de aanbieding van een geschenk. Foto D. Kruyt Supermarkt in Alphen-Noord ALPHEN AAN DEN RIJN Donderdag 23 november wordt een belangrijké dag voor de bewoners van Alphen Noord en meer speciaal voor de huisvrouwen. Op die dag hoopt de heer Zwetsloot zijn super markt te openen, zodat voor het met de dag toenemende inwonertal van deze nieuwe wijk veel ongerief, door het ontbreken van winkels, voorbij De heer Zwtsloot, die zijn zaak onder de naam „Super Euromarkt" zal drijven, heeft het voornemen op de woensdagmiddag voorafgaande aan de opening de dames en kinde ren van Alphen Noord in de gele genheid te stellen zijn zaak te be zichtigen. Oorspronkelijk zou de opening nog deze week hebben plaatsgevonden, maar kleine tegenslagen bij de af bouw in inrichting waren er de oor zaak van dat dit nu uitgesteld is tot volgende week. Ongetwijfeld zal de ze supermarkt in een grote behoefte voorzien. Haagse politierechter Krantenbezorger uit Alplien verduisterde DEN HAAG Een vertegenwoor diger 'e Alphen aan den Rijn had geprobeerd de justitie om de tuin te leiden. Hij werd ervan verdacht, rond f 1600 te hebben verduisterd als krantenbezorger. Toen voor de eerste maal de zaak voor de rechter kwam, beweerde de Alphenaar de gelden te hebben gestort. Om dat op de waarheid te toetsen, werd de be handeling van de zaak aangehouden en een onderzoek ingesteld. Dat pakte slecht voor de vertegen woordiger uit, zoals nu ter zitting bleek; verdachte liet overigens ver stek gaan- Namens de benadeelde partij waren er twee getuigen die een uiteenzetting gaven van het ge- Men had aanvankelijk getracht tot overeenstemming te komen met de man maar deze gedroeg zich zo onbehoorlijk, dat er niet viel te pra ten. Vandaar dat aangifte bij de po- litie volgde. Die had toen ook een onderzoek ingesteld en geconstateerd, dat de Alphenaar bedragen, door hem als abonnementsgelden ontvangen, niet had afgedragen De boekhouding liet ook veel te wensen over: diverse posten waren niet genoteerd. Nadat verdachte ontslag was ge geven. vernietigde hij de hele ad ministratie. „Daar zal hij dan wel reden voor hebben gehad", veronder stelde de officier van justitie. Ook gelden, die hü had ontvangen bij de verkoop van boeken, waren niet af gedragen. zo deelden getuigen mee. Er waren ook posten genoteerd als „niet geïncasseerd" doch die bleken wel betaald te zijn. Met dit alles rekening houdend vorderde de officier een maand ge vangenisstraf terzake van verduis tering. De rechter veroordeelde overeen komstig die eis. KATWIJK AAN ZEE Morgen om drie uur en om half acht wor den dankdiensten voor het gewas gehouden door de Gereformeerde Gemeente in het gebouw Remise straat. Voorganger ds. Van der Bijl. DEN HAAG De winkelomzetten zijn in september over het algemeen flink hoger geweest dan een jaar te voren. Het feit dat de maand een zaterdag meer telde was hierbij van invloed evenals de prijsstijging. Bij schoenreparaties trad weder een da ling op. die ditmaal versterkt werd door het goede weer. Het Economisch Instituut voor het midden- en kleinbedrijf geeft de vol gende wijzigingen in de geldomzetten over september en de eerste 9 maan den: Zelfbedieningszaken 9% en 10%, mede dank zij assortimentsuit breidingen; kruideniers-bedieningsza ken -f 10 en 6; slagers -f 4 en 4; textiel 9 en +4, maar de omzet in hoeveelheid kan gemiddeld gedaald zijn, waarvan niet gespecialiseerde zaken 7 en -1- 5, herenmode 7 en -4- 2. heren- en jongensconfectie 4- 13 en 4- 3, dames- en meisjesconfectip 4- 9 en 4- 4, stoffen 4- 18 (in augustus 4- 21) en 4- 11: schoeisel -f 21 en 4- 7, in paren 4- 16 en 4- 2; schoenherstel lers 9 en 5: banket 4 7 en 4 4: aardappelen, groente, fruit 4- 8 en 4- 2. kantoorboekhandel 2 (na de grote stijging in augustus), en 4- melk en zuivel -f- 8 en 4- 5. glas, en. 4- 5 en 4- 4. waarvan glas, aardewerk en por selein 4- 5 en 4- 2, huishoudelijke artikelen 8 en 5, luxe artikelen 4- 9 en 4- 8, speelgoed 4- 4 en 4- 7, diversen 4- 15 en 4- 10; bakkers 4- 11 en 4- 7, tabaksfabrikaten 4- 6 en 4- 7, waarvan sigaren 6 en 2, sigaret ten 4- 9 en 4- 10, tabak 4- 12 en 4- 7, nevenartikelen 4- 36 en 4- 29, meube len;, enz. 4- 2 en 4-6, waarvan meube len 4- 11 en 4- 10, beddenvak 14 en 4. .woningtextiel en vloerbedekking 2 en 4- 5. diversen 8 en 0, dranken 4- 13 en 4- 10. drogisten 4- 16 en 4- 14. kappers 4- 8 en 4- 7. waar van heren 4- 10 en 4- 8, dames 4- 3 en 4- 4, parfumerie 4- 21 en 4-21; boekhandel 4- 10 en -f 11; parfume rie, kosmetische en toilet-art. 4- 9 en 4- 10; gouden en zilveren werken e.d. 4- 7 en 4- 3. w.v. gouden en zil veren werken 4. 6 en 4- 2, uurwerken 4- 11 en 4- 5. reparaties 4- 14 en 4- 5. (Van onze sociaal-economische redactie) UTRECHT Het Consumenten Contact Orgaan heeft gistermiddag per brief aan de minister van eco nomische zaken gevraagd de prijs voordelen van de devaluatie van het pond sterling aan de Nederlandse Consument door te geven. Naar drs. J. Boersma, voorzitter van het CCO, ons mededeelde, zal de invoer van grondstoffen, halffa brikaten en eindprodukten uit lan den met een gedevalueerde valuta, goedkoper kunnen worden. De Ne derlandse consument zal hiervan moeten profiteren, juist nu de mo gelijkheden tot loonsverhoging in 1968 gering zijn. De heer Boersma, tevens hoofd van de sociaal-econo mische dienst van het CNV, sprak als zijn mening uit. dat door de devaluatie onze economie ongunstig beïnvloed gaat worden. De concurrentie met Engeland en andere landen zal vooral wat be treft landbouw- en scheepsbouw- produkten zich gaan verscherpen. De kans op meer invoer uit gede valueerde landen neemt toe en de kans op uitvoer naar deze landen neemt af. Onze handels- en beta lingsbalans zullen hiervan de gevol gen ondervinden. Het gunstige effect van een ge ringe opleving van de conjunctuur in West-Duitsland, welke voor vol gend jaar verwacht werd, lijkt gro tendeels weer verloren te gaan: met de lonen zullen we daarom nog voorzichtig moeten zijn, aldus de heer Boersma. Ook de werkgelegen heid zal naar zijn oordeel niet ont komen aan de nadelige gevolgen. Mocht Engeland er in slagen zijn economie gezond te maken, dan zal dit op langere termijn ook gunstige gevolgen kunnen opleveren voor ons land. Maar gelet op de weinig verstandige houding van de Britse vakbeweging zette de heer Boers ma hier vooralsnog een groot vraag teken achter. AMSTERDAM Aan aandeelhou ders J. H. de Bussy NV en Drukkerij en v/h Ellerman Harms NV te Amsterdam is medegedeeld dat aan het verwisselingsaanbod voor 100 pet. is voldaan. Op de nieuwe statuten o.m. tot wijziging van de naam in De Bussy Ellerman Harms NV is de ministeriële verklaring van geen be zwaar ontvangen. De verwisseling zal dezer dagen geschieden. Reeds over 1967 zal een gezamenlijke balans verschijnen. FLINKE VERKOOPSTER gevraagd. BANKETBAKKERIJ KEES VAN EGMOND Tussen Den Haag en R'dam Controverse voorziening drinkwater DEN HAAG Er is een contro verse ontstaan tussen Den Haag en Rotterdam over de drinkwatervoor ziening in de toekomst. Overleg over de gezamenlijke aanleg van een groot spaarbekken in de Biesbosch heeft schipbreuk geleden. Zoals bekend heeft Den Haag een dergelijk bekken voor Maaswater (thans betrekt men water uit de Lek) na 1975 dringend nodig. Rot terdam heeft samen met de provin cie Noord-Brabant een N.V. in het leven geroepen voor aanleg van een spaarbekken waarbij van het aande lenkapitaal voor de provincies Zee land en Zuid-Holland ieder tien pro cent zou overblijven. Den Haag heeft geprotesteerd bij Ged. Staten en wil een interprovin ciale N.V., waarin de samenwerken de provincies paritair moeten zijn vertegenwoordigd. VAN LEEUWEN Boslaan 279 Katwijk Telefoon 4336 LISSE De afd. bollenstreek van de Prot. Vereniging van ouders en vrienden van het afwijkende kind houdt vrijdagavond een bijeenkomst in Rehoboth. De heer P. Rutgers, di- riecteur van het landelijke bureau, verzorgt een causerie over het Phi- ladelphiawerk. Verder zal de film „Zegen en zorg" worden vertoond, die laat zien wat er voor gehandi capte kinderen wordt gedaan. Meisjt gewond geraakt in N wijkerhout NOORD WIJKER HOUT Gister morgen omstreeks half elf is de zes jarige N. F. Wolken uit Voorhout op de 's-Gravendamseweg aangere den door een auto toen zij plotseling de weg overstak. Het meisje is met een schedelbasisfractuur en een her senschudding naar het academisch ziekenhuis te Leiden gebracht. Nog geen revolvers voor Sl. Hubertus VOORHOUT De leden van de vogelschietvereniging „St. Hubertus" hielden in het stamhuis „De Bonte Koe" de jaarvergadering. Besloten werd ook dit jaar een schietavond voor de vrouwen van de leden te houden. Voorzitter J. Lakeman kon nog niet zeggen of er naast het schieten met de buks op oefenavon den ook met revolvers zal worden geschoten. Penningmeester J. de Roode kon een batig saldo van ruim duizend gulden vermelden. Verder werd het verloop van de schuttersdag op Koppermaandag besproken. Er zal op houten vogels worden geschoten, die ronddraaien aan een hoge houten mast Bij de eerste vogel en het zaalschieten zal de koningschutter worden aangewe zen. De heer P. van Werkhoven kreeg met 20 x 58 punten een gou den medaille als de beste schutter van de maand. Op 29 december zal 's avonds wor den geschoten om wildprijzen. Als troostprijs is er bout. Bedrijfsklaverjassen LISSE De stand in de compe titie bedrijfsklaverjassen is na ze ven wedstrijden: 1 Elka 992 punten, 2 Van Zanten 980, 3 Hobaho I 977, 4 Van Stein 964. 5 Hobaho II 951, 6 Persoon 937, 7 De Meulder 920, 8 De Vlinder 914. 9 Gemeente 893. 10 PTT 885. LISSE De afd. Lisse van de Christen Vrouwenbond houdt mor genavond om 8 uur eep vergadering in Salvatori. Er zullen kleurendia's van de voornaamste merkartikelen worden vertoond. Verder zal een „merkwoordenspel" worden gehou den. LISSE De pluimvee- en konij nensportvereniging „Lisse en om streken" vergadert om 8 uur van avond in Salvatori. De heer S. van Rhode uit Hillegom zal een causerie houden. LISSE De buurtvereniging „Wilhelmina" heeft woensdag een feestavond in het KAB-gebouw. NOORD WIJK Dankzij de me dewerking van baronesse Van Hee- ckeren van Brandenburg-Gevers kan de Noordwijkse ïjsclub de be schikking krijgen over een perceel grond aan de Gooweg, dat zich uit stekend leent voor de aanleg van een ijsbaan. Er komt een vierhonderd meter baan en een kinderbaantje, terwijl het middenterrein geschikt kan bej NOORD WIJK Dit is hoofd inspecteur J. F. Basten te Zwolle, de nieuwe korpschef van de Noord wijkse politie. Zoals we gisteren berichtten, is de heer Basten benoemd tot opvolger van de overleden hoofdinspecteur A. N. Merkelbach. De heer Basten hoopt zijn functie in Noord wijk zo spoedig mogelijk te aanvaarden. Meer deelnemers maaltijden voor jaarden NOORDWIJK In verband met de toeneming van het aantal deel nemers aan de warme-maaltijden- voorziening voor bejaarden moet een warmkast worden aangeschaft. Dit om te voorkomen, dat het eten door het overscheppen koud wordt Kosten f 2750. NOORDWIJK De gemeente raad wordt voorgesteld de boerde rij Parlevliet te verkopen aan de heer C. D. Wassenaar voor f 125.000. Aan de gebouwen kan geen waarde meer worden toegekend. Het gaat in hoofdzaak om de 11.68.01 hectare weiland. NOORDWIJK Voorgesteld wordt het gedeelte van de 's-Gra- vendijkseweg van de Zwarteweg tot de toegang van de vuilnisbelt aan het openbaar verkeer te ont trekken. Dit gedeelte verkeert in een erbarmelijke staat. worden gemaakt voor de beoefe ning van allerlei buitensporten. De gemeenteraad wordt voorge steld een garantie te geven voor de door de ijsclub aan te gane lening van f 95.000. De gemeente zal het middenterrein van de ysclub huren voor f 1600 per jaar. Bezwaren tegen hotelbonw in Noordwijk NOORDWIJK Zoals we eerder berichtten, is de N.V. trustmaat schappij Terratrust van plan aan de Koningin Astridboulevard een hotel met garages en zwembad te bou- Enkele omwonenden hebben be zwaren tegen het plan ingediend vooral in verband met de hoogte en uit vrees, dat het karakter van de zuidduinen verloren zal gaan. Volgens B. en W. wijkt het plan inderdaad op enkele punten van de bebouwingsvoorschriften af, maar niet zo ernstig, dat op grond daar van een vergunning moet worden geweigerd Veld voor hockeyclub NOORDWIJK De gemeente raad wordt voorgesteld een ge deelte van het weiland nabij de Achterweg dat is bestemd voor uit breiding van de vuilnisbelt voorlo pig gratis ter beschikking te stellen van de pas opgerichte Noordwijkse hockeyclub. IJMUIDEN Verscheidene spanvis- sers zochten aan het eind van de vo rige week de noordelijke toegang tot het Engelse Kanaal op. Deze expedi tie leverde een niet venvacht succes op. De combinatie van de IJM 210 Wi- ron 1 en IJM 209 Meyert Menno haalde in een betrekkelijk korte tijd 300 kisten kleine makreel, 380 kantjes haring en 300 kisten haring boven wa ter. Ook de IJM 221 en de IJM 211 gingen met een behoorlijke hoeveel heid van deze vissoorten strijken. De Nederlandse vaartuigen hadden daar overigens het rijk niet alleen. In hun gezelschap bevonden zich enkele Franse kotters en een paar Westduit- se treilers. Ook die haalden redelijke vangsten scheep. Heel wat schepen hebben ru deze omgeving als opera tiebasis voor de nieuwe reis gekozen. Ook de vaartuigen die de Ierse wate ren tot bestemming hebben zullen het eerst daar gaan proberen. Valt het tegen dan kan men altijd nog door- Zwevend net De VL 90 Caroline heeft op de thuisreis van Ierland uit in die con treien al een paar trekjes gedaan. De haring zwom echter te hoog voor het treilnet. zodat men niet meer dan vijf karntjes kon buitmaken. Ditmaal is de treiler uitgerust met een zwevend net, dat op elke gewenste hoogite kan wor den ingesteld. Met dit hulpmiddel zal de eventueel aanwezige haring wei nig- kansen op ontsnappen hebben. De VL 105 Elisabeth probeerde het tussen Portland Bill en het eiland Wight. Deze poging leverde weinig of niets op. De meeste Nederlandse vaar tuigen hebben nu de omgeving van de Donegalbaai aan de noordwestkant van Ierland verlaten De vangsten daar lieten bijna alles te wensen over. Toen het weer bovendien een grimmig ka- Haagse politierechter Noordwijkerhouter zonder rijbewijs DEN HAAG „Als ik stop dan ben ik toch mijn rijbewijs kwijt", zo luidde de overweging van een 21-jarige autobestuurder uit De Zilk en daarom reed hij door na op de Duinweg een aanrijding te hebben veroorzaakt. Behalve dat dit een gevolg waé van de omstandigheid, dat hij links door de tocht ging, speelde ook de drank een niet onbelangrijke rol in het gebeurde. Er was een alcohol promillage van 2.35 in het bloed aan getroffen. De officier van justitie eiste twee weken gevangenisstraf benevens tien maanden intrekking van het rijbe- De rechter wilde rekening houden met de eerlijke verklaring van de man uit Noordwijkerhout en ver oordeelde hem daarom tot f 150 boe te, intrekking van het rijbewijs ge durende tien maanden met aftrek en een week gevangenisstraf voorwaar delijk met een proeftijd van twee Produktiebedrijf A. H. Zwanenburg werd gemoderniseerd HAARLEMMERMEER - Op vrij- dag 24 nov. zal het uitgebreide en gemoderniseerde produktiebedrijf Zwanenburg van Albert Heyn NV officieel in gebruik worden geno men. Dit uitsluitend brood, banket en gebak producerend bedrijf vormt een voorzetting van de in 1955 in Zwanenburg gebouwde broodfabriek en de zes in Amsterdam gevestigde banketbakkerijen van de Gebr. Hoeve, met wie Albert Heijn NV in 1958 een belangengemeenschap sloot. Om de produktie van deze zes bak kerijen te concentreren, werd beslo ten tot uitbreiding van de fabriek in Zwanenburg De totale vloerop pervlakte bedraagt 8250 m2, waar van nieuwbouw bijna 5000 m2. RIJNSBURG In de vergadering van de commissie tot onderzoek van de begrotingen is B. en W gevraagd of zij er geen behoefte aan hebben de ge- Icldcbrief b(j de begrotingen zelf te schrijven. B. en W. antwoorden, dat het stuk door een ambtenaar namens hen wordt geschreven en dat ze niet van plan zijn in deze werkwijze veran dering te brengen. Ook is gevraagd of het mogelijk is de gewone dienst van de gemeente begroting 1968 te belasten met een bedrag van f20.000 ter storting in een te vormen reserve voor de stich ting van een zwembad. Volgens B. en W. is dat onmoge lijk. Wel wil het colelge de totstand koming van een zwembad graag zo spoedig mogelijk gerealiseerd zien. Va ken bn rgeriveg Naar aanleiding van een vraag over de verkeerssituatie op de Val- kenburgerweg antwoorden B. en W., dat deze weg bij de realisering van het bestemmingsplan Frederiksoord aan betekenis zal winnen. Dan zal he* vermoedelijk noodzakelijk wor den de weg te verbeteren. Voorge steld wordt de bestaande toestand voorshands te handhaven. B. en W. voelen er niets voor het liggeld voor woonschepen te verho gen. Gevraagd is of de subsidie van f 300 voor de plaatselijke CJMV niet kan worden opgetrokken tot f 1000. B. en W. zijn bereid deze zaak te be zien, maar ze willen eerst door cij fers er van worden overtuigd, dat de verhoging noodzakelijk is. Aankopen Rijn>burg RIJNSBURG De raad wordt voorgesteld de woning Langevaart 33, eigendom van de heren A. L. en A. van Delft te Valkenburg en me vrouw C. J. Oudshoorn te Oegst- geest, te kopen voor f 8.000. Dit ter realisering van het bestemmings plan Dubbele Buurt en ter voorbe reiding van de uitvoering van het tweede saneringsplan. Voorts stellen B. en W. voor over te gaan tot de aankoop van de wo ning Baron van Wassenaarstraat 9, eigendom van de heer C. van Vel- zen, voor f 9.000. Dit onder meer ter realisering van het bestemmings plan West-1. rakier aannam zijn de treilers naar dj zuidelijke wateren gestoomd. Ook ii deze buurt moesten zij tot dusvenj met matige resultaten genoegen nt In de Noord Voor de treilers in de Noord wa niet veel succes weggelegd. De beat trekken werden met niet meer da dertig manden hoops bekroond. Dt meeste thuisvarende schepen hebbed dan ook tegenvallende ladingen aar boord. De schelvis ws>s sterk in dj meerderheid. Verder ving men makreel en geringe hoeveelheden wijting en kabeljauw. De koolvis in geen velden of wegen te bekennet Heel watt betere berichten kwamej binnen van de loggers en kotters 1 de ST-boeien. Zij vingen veel soms wel 500 kilo op een dag. Dat aan de aanvoer in IJmuiden best 1 merken. Maandag kreeg men niet n der dan 115.000 kilo te verwerken. Tong Ook aan de andere Nederlandse afl slagen werd veel tong aangevoerd Aan bijvis bemachtigden deze schepeï wat schol, wijting en guL De loggen en kotters die op de nieuwe reis di netten onder de Nederlandse kus overboord zetten, konden mooie ho« veelheden schol, gult wijting en eer enkele kabeljauw bergen. De tong wal hier aanzienlijk schaarser dan in dj meer noordelijk gelegen dreven. Wat er was Aan de IJmutider markt verscheneij 84 vaartuigen. Zij zorgden voor aanvoer van 11.370 kisten vis, w van 690 kisten schelvis, 460 kisten v ting, 360 kisten gul en kabeljauw, 18j kisten kleine gul, 260 kisten koolvisj 2800 kisten haring. 1860 kisten kreel, 1690 kisten schol, 90 kisten tai bot, 680 kisten diversen, 1020 srtul stijve kabeljauw en 115.000 kilo tong Verder waren er 50 kleine kisteij schelvis. 115 kleine kisten wijting, 38( kleine kisten haring en 1080 klein! kisten makreel. De havenarbeiders waren tot laai in de morgen met de lossing van deze 4 overstelpende produktie bezig. No kwam de mechanisatie van het afvoer- apparaat goed van pas. Na elke los! sing waren de hallen in een betrekke- 1 lijk korte tijd weer leeg. j - Zakkende pryzen De tongprijzen zakten door de ruimt aEtnvoer nog meer- Vooral de groot' middel werd het kind van de reke ning. Aan het eind van de markt be taalde men niet meer dan f 2,68. D» tong 1 en de slips belandden weer onj der de vierguldengrens. Eerstgenoemd de soort zakte naar f 3,78, de slipi naar f 3,63. Ook de schol moest er aan gelo ven. De grote en de grootmiddel wa ren na een :nzet van f 43,- later voor dertig gulden te koop. De scholletjei van de onderkant kon men in de meeste gevallen voor f 17.- bemachtï- lar De grotere schelvissoorten lagen goed in de markt. Voor de grootste exemplaren had men op de eerste ron de f 61,- over. De pennen en de braad- schelvis waren niet zo in trek. Op de laatste afslag haalden deze soorten amper twintig gulden. Kattencentrale De gul zakte nog verder op de prij- zenladder. De kleinste soort maakte weer kennis met dc kattencentrale, omdat verscheidene partijtjes de nimumprijs niet hadden kunnen halen. De haring van de spanvissers bracht redelijke prijzen op. De grootste hebbers betaalden f 32,-. Onder de f 23.- kon men niet terecht. De kleine makreel bleef op een notering vanl f 17,- hangen. De grote soort bereik te een top van f 35.-. De grote en de middelkabeljauw gingen op de eerste afslag tegen gemiddelde van rond honderd gulden van de hand. Later moest men onge veer 25 gulden prijsgeven. De grote witte koolvis was voor zijn doen met een hoogste bod van f 112.- tameliik goedkoop Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmui- der markt onder meer de KW 173 Aquarius met 58 kisten, de KW 52 So lo Gratia met 46 kisten de KW 191 Deo Volente 1 met 50 kisten, de KW 116 Vier Gebroeders met 45 kisten, de KW 156 De Vrouw Bregtje met 66 kis ten. de KW 193 Vrouw Pruna met 54! kisten, de IJM 209 Meyert Menno me: 350 kisten, de KW 154 Willy met 140 kisten, de KW 146 Cornells van Bee- ien met 48 kisten, de IJM 205 Wiron 6 met 200 kisten, de KW 161 Gijsbert Bastiaan met 58 kisten, de KW 134 Lirl Taat met 300 kisten de KW 34 Rose Marie met 110 kisten! de KW 222 Maarten Cornelis met 164 kisten, de KW 105 Alida Jacoba met 75 kisten, de KW 3 Koraalbank met 170 kisten, de KW 217 Cornelia met 84 kisten, de KW 73 Maria Jacoba met 47 kisten! de I KW 145 Anna Lydda met 68 kisten, de' WR 61 Bastiaan met 86 kisten, de KW 67 Arie met 90 kisten, de KW 201 Tat-; jana met 70 kisten, de KW 117 Mare Liberum met 61 kisten, de KW 132 Jacoba Catharina met 73 kisten, de KW 99 Maria Theresia met 90 kisten, de WR 57 Johanna Cornelia met 47 kisten, dt WR 32 Marco met 110 kis ten. de KW 22l Arie Jacob met 72 kisten, oe KW 122 Zeeland met 825 kisten, de VL 153 Liesje en Rutger met 600 kisten, de IJM 37 Delft met 605 kisten en de SCH 117 Onderne ming 3 met 450 kisten. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 280 kisten schelvis, 250 kisten wijting, 450 kisten gul en kabeljauw, 400 kis ten koolvis, 80 kisten haring, 2200 klei ne kisten haring, 700 kisten makreel, 1450 kleine kisten makreel, 300 kisten schol, 100 kisten schar, 300 stuks stij ve kabeljauw en 8500 kilo tong. hai

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 6