SOCIAAL BELEID OP LANGERE TERMIJN Duizend gulden ;n TORIES: DIT IS WOORDBREUK j— SER tegen nieuw plafond TIdI Auto uit bocht: twee doden Lutz wil „kritisch" toneel bij Ensemble Oók nog 'n voorschot op uw girorekening? 1 en... tot Ja! Op een rente-girorekening nu31/2% rente krediet Algemene Bank Nederland Tweede Kamer dient formateur te kiezen Athene sust zaak- Veel bijval Cyprus voor de Ridder Felle kritiek Parijs blijft gekant tegen toelating Engeland in de van EEG DINSDAG SI NOVEMBER 1WT Minister vraagt SER prioriteitenlijstje Afschaffing hijslag voor het eerste kind Minister Roolvlnk ne po' innen.! inciaal zijn cte de om de jeugd-: r (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Minister Roolvink heeft de Sociaal-Econo mische Raad gevraagd hem te adviseren over de ontwikkeling van de sociale verzekering op langere termijn, d.w.z. in een periode van 4 tot 6 jaar. De minister wil niet alleen vernemen welke nieuwe sociale voorzieningen de SER in deze periode ingevoerd wil zien en in welke volgorde, maar ook of en zo ja. in hoeverre de raad een beperking mogeliik acht van bestaande voorzieningen. oen heeft :evan- 15—1 is Re-2) re der- >mpe- ;reen- de- Want Doublemint kauwen bevor dert de spijsvertering, 't Is heerlijk en zo gezond. Doublemint reinigt uw tanden en verfrist mond en' adem. Koop vandaag nog een pakje - plezier voor twee merk zelf hoe goed Doublemint u doet. ml 15 —17 I 2—27 Ml Mede gezien de stijging van de so ciale verzekeringspremies per 1 janu ari 1968 acht' (Je regering het gewast op korte termijn maatregelen te ne men om een verdere stijging van de thans reeds hoge premielasten te voorkomen. Daarom heeft de be windsman de SER verzocht op zeer korte termijn een interim-advieS uit te brengen over het denkbeeld van de regering de kinderbijslag voor het eerste kind geleidelijk af te schaffen. Behalve over de programmering van de sociale verzekering is gisteren bij de SER ook een adviesaanvraag ingediend over een zodanige wijzi ging van de Pensioen- en Spaar fondsenwet, dat daardoor de pensioenen (o.a. bij bedrijfssluiting) wordt vergroot. Een derde adviesaanvraag (eind september reeds aan de SER voorge legd) handelt over de vraag of door een wijziging van de Werkloosheids wet het financiële nadeel kan worden weggenomen, dat een werkloze werk nemer bij het aanvaarden van lager betaald werk ondervindt. deJ gd Luit Een- de de ge- sburg wed- punt v s)-J il—H J P—H Jloot- blijft «t Al- bbers A. In Of- (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG De Soeiaal-Econo- ._iische Raad vindt het stelsel, dat de minister van volkshuisvesting lieeft ontworpen voor de jaarlijkse huur- anpassing in niet-geliberaliseerde ebieden, onaanvaardbaar, zo blijkt ;pit een aan de minister uitgebracht roedadvies. Zoals bekend, beoogt de bewinds an voor de niet-vrije gebieden de aatstelijk betaalde huurprijs intact laten, maar de mogelijkheid te penen, dat partijen een nieuwe uurprijs overeenkomen beneden en lepaald plafond. De SER meent, dat dit over het lgemeen voor kwalitatief goede wo- ingen geen moeilijkheden zal op- everen, maar vopr kwalitatief min er volwaardige huizen wel. Wan- ïeer wordt volstaan met het aan- 'en van een plafond dan zullen de niet-geliberaliseerde gebieden rnder druk van de woningschaarste wellicht huurverhogingen worden ifgedwongen, die onverantwoord :ijn. Volgens de raad moeten de huur- idviescommissies een meer wezen lijke taak in huurconflicten krijgen, 'as in tweede instantie dient de rechter te worden ingeschakeld. NVV bepleit stembusakkoord UTRECHT Het Nederlands vak verbond is voorstander van een stembusakkoord. Indien dit akkoord wordt bereikt, moet de vakbeweging haar politieke voorkeur bekend ma ken. Dit mag echter geen partijpoli tieke voorkeur zijn, maar een be- leidspolitieke. Opnieuw klacht Rob Stolk AMSTERDAM Ex-provo Rob Stolk heeft een klacht ingediend bij het gerechtshof, wegens het niet ver volgen door de officier van justitie van de directie van De Bezige Bij, die in het boek Het slechtste uit pro vo (voorheen Het beste uit provo) een brief heeft opgenomen, waarin werd opgeroepen tot het opblazen van de IJ-tunnel. Stolk is indertijd voor deze brief tot vijf weken veroordeeld. Mr. Hartsuiker, de officier, meent dat de brief nu geen opruiende werking meer heeft. Mocht Stolk het hiermee niet eens zijn, dan moet hij in beroep gaan, zo adviseerde mr. Hartsuiker. Dat heeft Stolk nu gedaan. MAASBRACHT Gisteravond is op de rijksweg Roermond Maastricht, ter hoogte van Maasbracht, een personenauto uit een flauwe bocht gevlogen en tegen een boom gebotst. De 48-jarige me vrouw H. Goldsteyn uit Pey en haar 18-jarige dochter werden op slag ge dood. De 49-jarige echtgenoot, die achter het stuur zat. werd zwaar ge wond opgenomen in het ziekenhuis in Roermond. Tijdens zwemwedstrijden in Amsterdam zijn twee Nederlandse zwemrecords 25 meter-banen gebro ken. Bob Schoutsen bracht het record op de 100 meter rugslag op 1.01.6. Jef Schillemans vestigde met een tijd van 57.8 een record op de 100 meter vrije slag. Ontslagen en touwtrekken (Van onze kunstredactie) EINDHOVEN Nu Ton Lutz met ingang van 1 september 1968 'hout benoemd is tot directeur van het to- 02, oeelgezelschap Ensemble (bestemd 12e - om de schouwburgen in het Zuiden des lands te bespelen) heeft daar niets minder dan een paleisrevolutie plaats. Lutz wil van Ensemble een gezelschap maken dat getuigt van een „kritische" houding in het leven en daarvoor trekt hij „jonge" krach ten aan en stoot hij ouderen af. iboutl Ontslagen zijn naast de huidige di recteur Karl Guttmann en zijn vrouw de dramaturge Louisa Treves, de acteurs en actrices: Caro van Eyck, Jan Retèl, Sigrid Koetse, Magda Janssens, Johan Kaart, Adèle Bloe- mendaal, Rita Maréchal, Coby Stun- nenberg, Annabet Tausk, Ine Veen, Jan Apon, Arnold Gelderman en Jos Knipscheer. Eigener beweging ver trekken: Wil van Seist. Guus Verstraete. Pleuni Touw. Maxim Ha mel. Herman Vinck, Henny Orri, Theo Kling, Roger Coorens pn Paul van Gorcum. A?ngetrokken zijn: Henk Rigters. aL artistiek leider. Krijn ter Braak (vnn „Studio"'), als regisseur, Wilbert Bank als dramaturg, Hugo Claus en Nic-laas Wijnberg (decorontwerper). Voorts de acteurs en actrices: Femke Boersma, André van den Heuvel, Ju les Croiset, Petra Laseur, Mart Ge vers, Rob Borremans, Lou Landré, Jeroen Krabbé, Fank Aandenboom. Senne Rouffaer en Loudi Nijhoff. Van het oude „Ensemble" blijven Jenny Aryan, Canci Geraeds, Heieen van Meurs, Chris Baay, John Leddy, Henk Molenberg, J. C. Nooteboom. Huib Rooymans, Dick Scheffer, Eric Schuttelaar en Lucas Wensing. Verscheidene acteurs zijn reeds door andere gezelschappen gecon tracteerd, anderen hebben echter geen vooruitzicht op nieuw emplooi. Het zal voor de spelers van Ensem ble, van wie de meesten nog altijd in Amsterdam wonen, minder prettig zijn dat minister Klompé erop aan dringt, dat de leden van een ge zelschap dat in het Zuiden speelt, ook in het Zuiden wonen. Vooral voor degenen die menen dat buiten Amsterdam enkel het barbaarse plat teland ligt (door de Amsterdammers geringschattend „buiten" genoemd) zal dit een moeilijk te verteren brok zijn. Of het zg. „kritische" toneel (lees: nihilistisch), dat Ton Lutz voorstaat, in het Zuiden zal aanslaan, blijft nog te bezien. Op grond van een eerder uitge bracht SER-advies zal minister Rool vink binnenkort een wijziging van de Werkloosheidswet indienen die tege moet komt aan de moeilijkheid, dat bij bedrijfssluitingen vaak geen geld meer aanwezig is om de werknemers het loon over de opzegtermijn alsme de achterstallig vakantiegeld e.d. uit te keren. Voorts is een adviesaan vraag in bewerking over het mini mum-dagloon in de Werkloosheidswet. De minister wijst in zijn ad viesaanvraag nog eens op de belang rijke lastenstijging, die uit de ont wikkeling van ons sociale verzeke ringsstelsel is voortgevloeid. De pre mie van de sociale verzekering, uit gedrukt in een percentage van het premieplichtig inkomen, is van 1957 tot en met 1967 gestegen van 23.1 naar 34,0 pet. Per 1 januari a.s. zal daarop nog een stijging komen van 1,3 pet. Van 1953 tot en met 1966 namen de totale uitkeringen toe van ƒ916,9 min. tot ƒ8235,0 min., een toeneming dus met 7318 min. Verantwoord beleid Om een verantwoord beleid te kunnen voeren wil de regering bij het treffen van nieuwe voorzieningen geen incidentele beslissingen van ge val tot geval nemen, maar een poli tiek op langere termijn uitstippelen, rekening houdend met de sociale wenselijkheden en de economische mogelijkheden. Een voordeel van deze methode is ook, dat bij loononderhandelingen de partners tijdig zekerheid hebben om trent de hoogte van de sociale verze keringspremies. Kinderbijslag Wat de kinderbijslag betreft gaan de gedachten van de regering uit naar een verlaging van de kinder bijslagpremie. Dit zou moeten geschieden door eerst het bedrag van de k.b. voor het eerste kind te fixe ren, dus niet meer te koppelen aan de index, en daarna deze hele uitke ring zeer geleidelijk af te schaffen. Dat zou dan in een periode van onge veer 6 jaar moeten gebeuren. Na de algehele afschaffing zou de premie voor de Kinderbijslagwet Loontrekkenden, die per 1 januari a.s. is vastgesteld op 3,1 pet. met ca. 1,7 pet. kunnen worden verlaagd. In zijn adviesaanvraag over de Pensioen- en Spaarfondsenwet heeft minister Roolvink de SER gevraagd het vraagstuk van de bescherming van toegezegde pensioenen in de ruimste zin in studie te willen ne men. Een interim-advies wil hij heb ben over punten, die urgent zijn voor het veilig stellen van pensioenen, die door werkgevers aan werknemers zijn toegezegd. De aanvraag legt aan de SER o.m. de volgende vragen voor: 1. Dient de mogelijkheid tot het in eigen beheer houden van pensioen fondsen nader te worden beperkt en zo ja. in hoeverre kan toelaat baar blijven, dat gelden van zg. eigenbeheersfondsen worden belegd in of anderszins berusten bij de onderneming, waaraan het fonds is verbonden? In hoeverre kunnen voorschriften worden gegeven, dat de werkgevers de ter zake van pensioentoezeggin gen verschuldigde premies bij voorschot afdragen en hoe kan zo goed mogelijk worden voorkomen, dat van de werknemers ingehouden premies niet voor de pensioenop bouw worden aangewend? 1. Is het in de Pensioen- en Spaar fondsenwet vermelde voorschrift van een diensttijd van 5 jaar, alvo rens aanspraak kan worden ge maakt op uitgesteld ouder domspensioen, wel juist (Dit voorschrift kan er volgens minister Roolvink oorzaak van zijn, dat ve len op de pensioengerechtigde leef tijd geen volwaardig pensioenni veau kunnen bereiken). Onze kantoren lichten u graag verder in. Reders: gevolgen devaluatie nog niet te overzien DEN HAAG De Koninklijke Ne- derlandsche reedersvereeniging heeft naar aanleiding van de devaluatie van het pond sterling meegedeeld dat het niet mogelijk is thans reeds de gevolgen ten volle te overzien, omdat de consequenties voor de diverse sec toren van de scheepvaart zullen va riëren. In het algemeen kan worden gesteld dat in die vaargebieden, waar de vrachtinkomsten aan het pond zijn gelieerd, een ernstige terugslag in deze inkomsten zal worden onder vonden. Met name in de kleine han delsvaart laat het zich aanzien dat de gevolgen van de devaluatie zich in ernstige mate zullen doen gevoelen. Rapport PvdA-jongeren (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG „Naar onze mening bestaat er op het ogen blik een wezenlijke tegenstelling in de maatschappij tussen hen die vervuld zjjn van onvrede ten aanzien van de sociale struktuur en hen die dat niet zijn. Het is rond deze tegenstel ling dat in de toekomst de par tijvorming dient plaats te heb ben. Zo heet het in een vandaag gepu bliceerd rapport van een commissie uit de Federatie van Jongerengroe pen in de Partij van de Arbeid. Dit rapport besluit met een resolutie, waarin de PvdA-jongeren zich GORKUM „De meeste reac ties komen van gewone mensen, die vinden, dat het maar eens uit moet zijn. De doorsnee-mensen willen niet meer verveeld wor den door allerlei minder-ontwik- kelde lieden. Dat wijst erop. dat een programma als „Zo is het" in de toekomst weinig kans meer zal hebben in Nederland. Men zou het niet meer nemen" Aldus de burgemeester van Gorkum, mr. L. R. J. Ridder van Rappard aan wie wij vroegen naar de reacties op zijn optreden in het t.v.-programma „Voor de vuist weg" Van vorige week vrij dagavond. In dat programma fulmineerde de heer Van Rappard tegen de NVSH. die hij vulgariteit ver weet. tegen de medewerkers van „Zo is het" en tegen de gemeente Amsterdam, die zich achter een jury verschool om het weigeren van een literaire prijs aan Jan Cremer te motiveren. Die reacties zijn gekomen, in groten getale. „Ik ben nog bezig met het ontcijferen van tele grammen. Telefoontjes heb ik het hele weekeind gekregen. Is hij blij met deze bijval? „Ik heb het er niet om gedaan." zegt hij. „maar het is prettig, dat het ge zond verstand begint mee te spreken." Overigens nog lang niet in vol doende mate, vindt hij, wijzend op de honende manier waarop de heren Van Dis en Tilanus beje gend werden toen ze in de Twee de Kamer tegen de subsidie aan de NVSH stemden. „Ook de kerk en de christelijke bladen nemen niet voldoende stelling tegen ze- denondermijnende activiteiten in ons land, vindt hij." ATHENE De spanning tussen Griekenland en Turkije over de kwestie Cyprus is ver minderd, nadat deze tijdens het weekeinde een hoogtepunt had bereikt. D it zei de Griekse mi nister van binnenlandse zaken generaal Patakos gisteren. Hij meende dat Griekenland in tegenstelling tot Turkije geen overijlde maatregelen had genomen. ,,Wij zijn er zeker van dat wij de kwestie door onderhandelingen met Turkije kunnen regelen om een gewa pend conflict te vermijden. ANKARA Turkse oorlogssche pen patrouilleerden gisteren voor de noordkust van Cyprus, over het ei land vlogen straaljagers en in Anka ra doen onbevestigde berichten de ronde dat Turkse vliegtuigen reeds aanvallen hebben uitgevoerd op Grieks-Cypriotische stellingen. Volgens betrouwbare kringen heeft de Turkse regering in een nota Athe ne o.a. gevraagd: de opperbe velhebber van de Cyprische strijd krachten, generaal Grivas, moest van het eiland verdwijnen, de 20.000 Griekse militairen daar moesten wor den teruggetrokken, de druk op de Turkse bevolkingsgroep moest wor den gestaakt. De Griekse regering doet alles om het klimaat op Cyprus te verbeteren. Zij heeft oud-premier Pipinellis tot minister van buitenlandse zaken be noemd. Pipinellis staat bekend om zijn vriendschappelijke houding je gens Turkije. Ook heeft de regering generaal Grivas teruggeroepen en hem nieuwe orders gegeven. Wat deze orders zijn is niet bekend. Grivas is inmiddels op Cyprus teruggekeerd en heeft zich onmiddellijk in zijn villa terugge trokken. Aangenomen wordt dat Gri- vac opdracht heeft gekregen elk ge wapend conflict met de Turken te vermijden. Geruchten willen dat hij ontslagen ia. uitspreken voor: 1. besprekingen in zo groot mogelijke openheid over stembusakkoorden tussen politieke groeperingen met vergelijkbare doelstellingen, 2. verkiezingen van de kabinetsformateur door de Tweede Hoofdredacteur aangeklaagd HEERLEN Notaris prof. dr. E. A. A. Luyten heeft tegen de hoofdre dacteur van het Limburgs Dagblad, de heer Van Neerven, een klacht in gediend wegens smaadschrift De klacht berust op twee artikelen: „Wal gebeurde er met de Vascomij?". Prof. Luyten, bewindvoerder van Vascomij, meent dat hierdoor twijjel wordt gesuggereerd aan de integriteit van zijn notariaat. De hoofdredacteur van het Lim burgse Dagblad zegt niet te weten waarop de klacht gebaseerd kan zijn. De artikelen bevatten slechts feiten. Prof. Luyten, zegt de hoofdredacteur, heeft geweigerd gebruik te maken van het aanbod een communiqué te publiceren. Lijk van pastoor uit Maas opgevist BERGEN Uit de Maas tussen Well en Wellerlooi in de Noordlim burgse gemeente Bergen is gister middag het stoffelijk overschot opge haald van een man. Het betreft hier waarschijnlijk de 61-jarige pastoor N. de Lever uit Vught, die sinds vrij dag 3 november werd vermist. De auto van de pastoor werd indertijd aangetroffen bij het Maashotel in Arcen. zeven km van de plaats waar het stoffelijk overschot is gevonden. LONDEN Oppositieleider Edward Heath richtte gisteren voor de televisie scherpe ver wijten aan het adres van de re gering, vooral over het tijdstip waarop de devaluatie van het pond is bekendgemaakt. „In de afgelopen 37 maanden heeft de regering meer dan twintig keer verklaard dat het pond niet zou de valueren en dat een devaluatie het levenspeil een stuk omlaag zou bren gen." „Een devaluatie is, zoals premier Wilson zelf gezegd heeft, de erken ning van een nederlaag en in dit geval een erkenning dat alle offers van het Britse volk in de afgelopen drie jaar tevergeefs zijn geweest." In het Lagerhuis had de minister van financiën, Callaghan, scherpe aan vallen van de oppositie te verduren. De Labour-gelederen, die verre in de meerderheid zyn, sloten zich ech ter aaneen. De conservatieve Macleod beschul digde de minister van woordbreuk, en eiste het aftreden van Callaghan. Op vragen van verontruste leden van de linkervleugel van Labour ont kende Callaghan dat de genomen be zuinigingsmaatregelen tot deflatie zullen leiden. Uitstel van loonsver hogingen staat niet voor de deur. Zestien Labour-afgevaardigden, bc- Zware verliezen op heuvel 875 SAIGON De Noordvietnamezen hebben aan een bataljon Ameri kaanse parachutisten, dat heuvel 875, vlak bij het omstreden Dak To bezet hield, zware verliezen toegebracht. Van de 300 Amerikanen sneuvelden er 72 en werden er 85 gewond. Door een intensief vuur van sluipschutters konden de para's niet meer met helikopters worden be voorraad. De ingesloten Amerikanen werden met mortieren en raketten bestookt, terwijl sluipschutters hen vanuit de bomen onder vuur namen. De aanvallen van de Noordvietna mezen volgden elkaar snel op. Uit eindelijk werden de verdedigers ont zet door versterkingen die zich door drie kilometer dicht bamboe- en struikgewas hadden geworsteld. Vliegtuigen hebben weer een aan val uitgevoerd op de haven Haiphong en op installaties in de buitenwijken van Hanoi. De leider van de democratische fractie in de Staat, Mansfield, heeft van Saigon geëist, dat het rechtstreeks met het nationaal be vrijdingsfront in onderhandeling treedt, omdat gesprekken met Hanoi bij voorbaat tot mislukken gedoemd zijn. BRUSSEL Ondanks de ge wijzigde situatie in Engeland door de devaluatie van het pond blijft Frankrijk, zich toch nog verzetten tegen de Britse toe lating in de EEG. Devaluatie van het pond was een van de voorwaarden die president De Gaulle stelde voor toetreding in de Euromarkt. Toen gisteren de ministerraad van EEG in Brussel bijeenkwam om over de Britse deelname te praten was het de Franse minister van buitenlandse zaken, Couve de Murvillc, die alle initiatieven torpedeerde. Dc discussie over de slepende kwestie van het Britse EEG-Iid- maatschap vorderde dan ook niet, Minister Yuns sprak hierover zijn te leurstelling uit. „We hebben zo lang zamerhand een vergrootglas nodig om te kunnen zien of we nog wel vordering enmaken", verzuchtte de Nederlandse bewindsman. De Duitse minister van buiten landse zaken, Brandt, stelde voor dat de commissie nu een aanvulling op haar advies van twee maanden gele den over de Britse toetreding zou moeten maken in verband met de ge wijzigde situatie, waarin de gevolgen van een eventuele Britse deelname zou worden onderzocht Minister Cou ve de Murville voelde daar niets voor. Ook verzette hij zich krachtig te gen tet denkbeeld, dat Jean Rev. de voorzitter van de Europese commis sie. voor het ontwerpen van die aan vulling op het commissie-verslag of ficiële contacten met Britse instanties zou hebben. Zo kan de mythe ontstaan dat er reeds onderhandelin gen zijn geoper.d, zei hij. De Murville vond op dit punt met name minister Luns tegenover zich. Deze stelde dat Rey helemaal geen toestemming van de raad nodig heeft voor contacten met Britse vertegen woordigers. horend tot alle „vleugels", hebben ge zegd achter de devaluatie te staan. Ze onthulden dat ze vorige week op het hoogtepunt van de errisis een beroep op Wilson hebben gedaan het pond tc devalueren. Een aantal centrale banken is erin geslaagd het krediet van 1,6 miljard dollar dat Engeland naast de lening van 1,4 miljard dollar van het Inter nationale monetaire fonds ter be schikking wordt gesteld, bijeen te brengen. De VS dragen 500 miljoen dollar bij. West-Duitsland 250 miljoen, N e- d e r I a n d 50 miljoen en enkele an dere landen de rest. Engeland heeft Frankrijk niet om een bijdrage ge vraagd. Intussen hebben ook Cyprus en Nieuw Zeeland besloten te devalu eren. Uit Madrid is gemeld dat de peseta niet 16,6 procent is gedevalu eerd, maar 14,3 procent dus even veel als het pond sterling). Deze devaluatie zal leiden tot prijs stijgingen. Men verwacht niet dat reizen van reisbureaus naar Spanje veel goedkoper zullen worden, maar nu de peseta nog maar een stuiver kost, wordt Spanje als vakantieland niettemin nóg aantrekkelijker. Scherpe daling Newvorkse beurs NEW YORK Op de Newyorkse effectenbeurs deed zich gisteren een van dc scherpste koersdalingen voor s'nds de oorlog in het Nabije Oosten, dit als gevolg van de devaluatie van het Britse pond en de verhoging van het bankdisconto in de VS. Na het eerste handelsuur herstelde de markt zich weer, hoewel er toen al ongeveer acht miljard dollar van de totale koerswaarde was afg?gaan. De bedrijvigheid was 7.0 groot dat de tikker een achterstand van vijf mi nuten opliep. Aan het eind van de dag was de meerderheid van koersdalingen meest van fracties tot twee punten of meer nog steeds zeer groot Vooral werden getroffen de fondsen met grote Britse belangen, spaar- en leen- instellingen en openbare nutsbedrij ven. De laatste fondsen waren bang voor een verdere stijging van de ren te. Goudfondsen waren daarentegen vast. Vermoedelijk rekende men op verhoging van de goudprijs als ge volg van de devaluatie. Sportfederatie wil socioloog UTRECHT - De Nederlandse sportfederatie gaat een socioloog aantrekken om na te kunnen gaan welke mogelijkheden er zijn voor de sociale begeleiding van de topspor ters. Dit werd gistera 'ond in Utrecht besloten tijdens een buitengewone le denvergadering van de NSF in Utrecht. De nota van dr. W. van Zijll over de sociale begeleiding van de presta- tiesport die in feite als uit gangspunt voor het gesprek moest dienen, werd door de NSF zelf van j tafel geveegd en achterhaald door het plan een commissie te benoemen die de zaken nog een? bestudeert, daarbij geholpen door een socioloog. Het comité Topsoort kreeg wel ge legenheid zijn visie kenbaar te ma ken, maar mocht tijdens de discussie geen voorstellen lanceren. Bij de bespreking van de verhou ding tussen sport en recreatie werd het ingediende rapport al evenmin in bespreking gebracht. Ook hier zal een commissie aan het werk gaan. Post en De Roo gediskwalificeerd MILAAN De strafcommissi; van de Italiaanse wielerbond heeft Peter Post en Jo de Roo. die in de tijdrit om de Trofee Baracchi op de derde plaats eindigden, gediskwalificeerd. Post en De Roo werden gediskwa lificeerd omdat zij, ondanks her haalde waarschuwingen van de wedstrijdleiding, te dicht achter de Belgen Eddy Merckx en Ferdinand Bracke de later, winnaars ble ven rijden. Om dezelfde reden wer den ook de Italianen De Pra en Dell» Bona gediskwalificeerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5