FRANS SCHIP BOVEN WATER GEBRACHT Felle discussies op teach-in Leiderdorp Met zeven drijvende bokken Verolme bouwt Premier: niet alles tegelijk tweede werf ,Ik voel me niet als in Brazilië een tussen-paus Schiedam door naakte man geschokt Drie bestuursleden van D'66 bedanken als lid Twee doden in Katwijk tengevolge kolendamp Ronald Tolman bevestigt zijn talent Nieuwe korpschef van politie in Noordwijk CHEPEN, MEI iUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 20 NOVEMBER 1967 ROTTERDAM Het Franse vrachtschip President Pierre Angot Is gelicht. W. A. van den Tak's Ber gingsbedrijf slaagde er zondagmid dag met zeven drijvende bokken in het ruim drie weken geleden ns een aanvaring met de Hornland bi' Vlaardingen gezonken schip bover water te brengen. De bokken Ir. J. G. Snip, Simsor Colossus, Arend Condor, Europa ei Heracles (totaal hefvermogen 1801 ton) begonnen 's ochtends om half twaalf met heffen en twee uur la ter was de vrachtvaarder boven wa ter. Direkt werd met leegpompei van de ruimen begonnen; daarm werden één voor één de stroppen Zwitsers: incident met DC-6 onze schuld BAZAL De Zwitserse luchtvaart- I maatschappij Balair is verantwoorde lijk voor het Incident van afgelopen vrijdag, toen een DC-6 van Balair met 91 passagiers aan boord in Alge rije "tot landen werd gedwongen. De directie heeft dit zaterdagavond erkend. Het incident berust op een misverstand. De Algerijnse autoritei ten hadden slechts voor een enkele reis van Bazel naar Johannesburg toestemming verleend door het Alge rijnse luchtruim te vliegen, terwijl aan de gezagvoerder van het toestel was meegedeeld dat de machtiging, zoalj gewoonlijk, ook gold voor de terugreis. Balair heeft haar verontschuldigin gen aangeboden, aldus de verklaring van de directie. Bejaarde weduwe bij brand omgekomen HAARLEM De 72-jarige wedu we E. Lehmann uit Haarlem is giste ren bij een brand om het leven geko- Toen de brandweer het vuur had geblust vond men het verkoolde li chaam van de vrouw. Het stoffelijke overschot is naar de Maria Stichting overgebracht waar sectie zal worden verricht door prof. Froentjes en dr. Zeldenrust. Voorlo pig neemt de politie aan dat er van een misdrijf geen sprake is van de bokken losgemaakt. Vanoch tend zou dat van de laatste bok ge beuren, De gaten in de romp zitten boven 'e waterlijn, zodat ze niet behoe- en te worden dichtgemaakt om het chip te verslepen. Vandaag zou de 'resident Pierre Angot naar de verf Figee te Vlaardingen worden iesleept, waar het schip zal worden •erepareerd. Het Duitse bergiingsbedrijf Ulrich larms is nog lang niet zover met et Duitse vrachtschip Hornland. Ien is reeds dagen bezig met de ossing van de lading stukgoed. Wan- ïeer dit gereed zal zijn, is onbe kend. Er liggen nog steeds drie Mag- nusbokken bij de Hornland. Cuba arresteert predikanten (Van o r kerkredactie) MIAMI (VS) Ds. Sccundino Ber- mudez, voorzitter van de Associatie van Cubaanse Kerken van de West Indies Mission, is deze zomer gear resteerd. Dit hebben zendingsautoriteiten in Miami meegedeeld. Ook Bermudez' familieleden weten niet, waarom hij gearresteerd is en wanneer zijn zaak behandeld zal worden. Uit dezelfde bron wordt vernomen, dat twaalf predikanten. allen oud-leerlingen van de bijbelschool van de West Indies Mission, op Cu ba in werkkampen zijn. Eerder dit jaar zijn 27 oudere pre dikanten vrijgelaten, nadat zij ook enige tijd, zonder gerechtelijke pro cedure of een redelijke verklaring in werkkampen waren vastgehouden. NEW YORK Op het 23.000 ton metende Zweedse passagiersschip Gripsholm is brand uitgebroken maar de bemanning heeft het vuur kunnen blussen. Aan boord van hel schip bevonden zich 150 passagiert en 350 bemanningsleden. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De brand deed zich voor op de Atlan tische Oceaan op ca 70 zeemijl ten zuiden van Newfoundland. De Gripsholm is vanflaag in New York aangekomen. De bok die vorige week vertrok om verder te gaan met het oprui men van wrakken in de vaargeu' heeft het tweede van de drie wrak ken geborgen. De stukken van he schip (een vissersvaartuig) zij) dichtbij de Zuiderpier op de wal ge zet. Nieuwe orders Direkt na de geslaagde berging gaat Van den Tak twee andere gro te opdrachten uitvoeren; het oprui men van de brug die onlangs ovei de St. Anna Baai op Curasao in stortte en het bergen van het in de Gironde gezonken Nederlandse be voorradingsschip Lady Carolina. Zeven bergingsdeskundigen zijn reeds in Curasao aangekomen. Men vermoedt enige weken met de op ruiming bezig te zijn, maar het werk zal zeer afhankelijk zijn van het scheepvaartverkeer in de baai. Van den Tak krijgt de beschik king over een 400-tons bok van de Shell; stroppen, kabels, duikeruit rustingen e.d. worden vanuit Neder land overgevlogen. Op de plaats waar de Lady Caro line is gezonken, bevindt zich reeds het bergingsvaartuig Bever. Vandaag zou tevens de bok Condor de reis naar Zuidwest-Frankrijk beginnen. BRASILIA De Nederlandse scheepsbouwer C. Verolme heeft za terdag te Brasilia tegenover verslag gevers verklaard dat hij een tweede werf in Brazilië gaat vestigen, die waarschijnlijk in het noordooster "an dit land zal worden gebouwd. Daar zullen vaartuigen worden ge juwd die de Amazone en haar zijri ieren kunnen bevaren. Nadere bij mderheden gaf de heer Verolme iet. Wel zei hij dat de bestaande .verf te Jacuacanga bij Rio de Janei ro na uitbreiding en de bouw van een nieuw droogdok voor het herstel van Braziliaanse marineschepen gaat ife eerste oorlogsbodem die daar zal worden behandeld is het vlieg- lekschip Minas Gerais. Vollens de heer Verolme zal uit Rotterdam een drijvend droogdok naar Brazilië wor den gebracht, terwijl het nieuwe droogdok daar wordt gebouwd. In de Canadese stad Montreal is zondag een „beweging van soeverei niteit en associatie" opgericht, die volgend jaar zal worden omgezet in een politieke partij. De beweging streeft naar volledige soevereiniteit van de provincie Quebec, dat wel economisch met de rest van Canada verbonden zal moeten blijven. Zeven bokken brachten zondag de Franse vrachtvaarder Prési dent Pierre Angot boven water. Het schip is leeggepompt en gaat naar een werf in Vlaardingen. DEN HAAG ..Het beleid van dit kabinet heeft voor ieder- j ?en op de lange duur de beste ontplooiingskansen. Ik hoop dat .vij het vertrouwen van ieder een krijgen, want wij hebben een Toed program. Laat ons na ge ruime tijd op onze daden beoor delen. In geen geval wil het ka binet een pas op de plaats ma ken of de boot afhouden. E n ik voel mezelf beslist niet als een tussen-paus". In ueze zin laat minister-president De Jong zich vandaag uit in een inter view met het officieel orgaan van het Netderlands Katholiek Vakverbond, Ruim Zicht. Wat het kabinet doet is misschien minder opvallend, maar het houdt op veel punten rekening met de toe komst. Wij werken aan een evenwich tige vooruitgang. Op lange termijn AR en CHU in Noordholland nauwer samen DEN HELDER De CHU en ARP in Noordholland gaan nauwer za- menwerken. Na de CHU-kamerkring in Den Helder heeft nu ook de AR-kamercentrale besloten het ad vies van de commissie te volgen en voortaan de niet-huishoudelijke ver gaderingen van AR en CHU geza menlijk te houden. De AR-kamer- 1 centrale beslaat vrijwel het gehele gebied Noordholland benoorden het IJ. Indonesië: Nederland stookt Papoea's op DJAKARTA Generaal Pangabe- an. waarnemend opperbevelhebber van het Indonesische leger, zou in bedekte termen te kennen hebben ge geven. dat de „beweging voor een vrij Papoeazo die tenminste werke lijk bestond in West-Irian, door mensen in Nedeland geleid wordt. Pangabean zou hebben gezegd dat de Nederlanders er op een of andere I manier in zijn geslaagd de Papoea's op te stoken tot verzet tegen de ande- Indonesiërs. gaat het om dezelfde idealen. Eerder wilde men alles tegelijk, het dreigde te hard te gaan, maar Bruintje kon dat niet trekken, aldus de premier' Werkloosheid De klacht van de vakbeweging dat het kabinet te weinig doet aan de bestrijding van de werkloosheid kan hij wel begrijpen. Hij is het er echter niet mee eens. De economische toestand is wat labiel. De maatrege len staan in verband met de feite lijke gang van zaken. Te forse maat regelen zouden de weegschaal naar de andere kant doen doorslaan. Het kabinet werkt hard aan voorstellen om werknemer» beter te beschermen in hun positie. De werk nemers zullen beslist niet worden blij gemaakt met een dode mus. De premier onderstreept dat werk gevers en werknemers hun verant woordelijkheidsbesef tonen als het gaat om het loonbeleid. Hij verwacht niet dat het kabinet veel zal moeten ingrijpen bij de vrije loonpolitiek. Over de christen-radicalen volstaat de premier met te zeggen, dat hij de discussies over de grondslagen van de samenleving nuttig vindt. De poli tieke belangstelling is nog nooit zo groot geweest. Er zit volgens de heer De Jong in het programma van de christen-radi calen veel wat in de verschillende partijen leeft. Voor het overige blijft de premier in zijn positie graag bui ten de discussies hierover: „Ik laat me als KVP-lid niet een bepaald etiket opplakken. Rapport: beheerders voor Laboratoria SCHIEDAM De Delftse kunste naar Jan Schoonhoven heeft ontzet ting en verontwaardiging gewekt, door xlch zaterdagmiddag tijdens de opening van de verkooptentoonstel ling „Balans" midden in de expositit geheel te ontkleden en zich door de Japanse schilderes Kusama te laten beschilderen. Tientallen genodigden verlieten onthutst de aula. De directeur van het Stedelijk Museum, de heer J. Paalman, trachtte verschrikt een ein de te maken aan de onwaardige ver toning door het licht uit te draaien. De naakte Schoonhoven (die dezer dagen voor Nederland een internatio nale prijs kreeg) kleedde zich pas weer aan toen de beschilderingslust bij de Japanse was uitgewoed. Het VVD-raadslid G. P. Ver- hulsdonk heeft aan B. en W. van Schiedam gevraagd of het college van het schokkend gebeuren op de hoogte is en of dit voorval er op kan duiden dat de plaatselijke overheid en de museumdirecteur deze richting van de cultuur onderschrijven. Enige tijd geleden hebben Schoon hoven en Kusama met een dergelijk» uitspatting in Delft opschudding ge bracht. De 100e vlucht voor kerk van Moerkapelle (Van c s onderwUsredactle) UTRECHT Het Utrechtse studen tenblad Trophonios heeft een geheim rapport van de Academische Raad ge publiceerd, waarin voorstellen worden gedaan om tot een betere organisatie van het wetenschappelijk onderwijs te komen. Het rapport pleit voor het aanstellen van beheerders voor instituten en labo- i ratoria. omdat vele wetenschapsmensen door de grote hoeveelheden administra- tief werk nauwelijks aan hun eigen taak toekomen. Een speciale opleiding voor leiding gevend personeel pp het terrein van universitair beheer is gewenst. De persoonlijke vrijheid bij weten- schappelijk onderzoek wenst het rap- I port beperkt te zien. (Van e r verslaggeefsters) MOERKAPELLE Zaterdag i» in het kader van de Aktie 300, om de restauratieschuld die op de hervormde kerk van Moerkapelle rust weg te wer ken. de honderdste luchtpassagier van het Rotterdamse vliegveld Zestienho ven opgestegen. Mejuffrouw J. Verweij. uit Waddinx- veen. die de honderdste passagier wa» mocht in een van de vliegtuigjes een vlucht boven haar woonplaats maken. Want zoals bekend wordt er niet al leen boven Moerkapelle gevlogen, maar ook boven andere plaatsen, waar de belangstellenden vandaan komen. In totaal zijn er nu al 120 vluchten gemaakt. Zaterdag was het goed vlieg weer Maar men heeft lange tijd niet kunnen vliegen vertelde ds. A. Boertje, de predikant uit Moerkapelle, die op het idee van de aktie kwam. LEIDERDORP De politieke, teach-in van de jeugdgroep Happy Jack zaterdag heeft een geanimeerd verloop gehad. Er was een bevredi gende belangstelling en de discussie stond op een redelijk niveau. Er was stof tot spreken genoeg. Voor zitter A. van Duijn uit Noordwijk moest zich inspannen om het tijd schema enigszins aan te houden. Het gesprek werd het meest emo tioneel toen Vietnam aan de orde kwam. De heer J. M. Tieken (KVP) zei begrip te hebben voor Amerika en daar volgde een storm van protest op. Forumlid C. van Duijn uit Noord- wijk (ARP) wilde de hele voorge schiedenis als secundair beschouwen. „Laten we ons maar houden by wat we duidelijk waarnemen: een af schuwelijke mensenslachting. Daar moet onmiddellijk een eind aan ko men. Stopzetting van de bombarde menten zonder voorwaarden is daar toe i eerste vereiste". Vietcong Ook werd betoogd, dat Amerika zo reëel moet zijn de Vietcong als onderhandelingspartner te aanvaar den. Zoland dat niet gebeurt, hebben alle mooie woorden en oproepen van président Johnson geen zin. Bij de woningnood kwam uitvoe rig de doorstroming ter tafel. Sterk kwam op de voorgrond, dat men in Nederland in het algemeen te weinig geld voor een huurwoning over heeft. Uit de zaal werd opgemerkt, dat de minstbetaalden in elk geval geen hoger percentage van hun in komen voor een woning kunnen uit trekken. Ten aanzien van de ontwikkelings hulp werd naarvoren gebracht, dat in ons eigen land ook nog genoeg te doen is. Ds J. P. Honnef ging fel tegen dit soort opmerkingen in. Hij sprak over een vicieuze cirkel. De onderontwikkelde volken zijn arm doordat ze onderontwikkeld zijn Bod Rijn-Schelde op Machinefabr. Breda VLISSINGEN Rijn-Schelde Ma chinefabrieken en Scheepswerven is met Machinefabriek Breda v/h Bac ker en Rueb overeengekomen, dat de ze de vierde werkmaatschappij van Rijn-Schelde zal worden. Aandelen Brad van f350 ex dividend-1967 kun nen verwisseld worden tegen f 400 Rijn-Schelde plus f450 contant. Sa menwerking bij ketelinstallaties voor elektrische centrales, industrie, alge mene apparatenbouw en onderdelen voos de kern-installaties ligt in het verschiet en Breda's elektronische, elektrotechnische en mechanische werkzaamheden betekenen voor Rijn-Schelde een welkome uitbrei ding. Men zal eikaars kennis gebrui ken en de mankracht en productiemid delen op de beste wijze aanwenden. Breda blijft onder eigen naarfi wer ken. Het bericht met balansen en winst- en verliesrekeningen, verschijnt in de eerste maanden van 1968. In verband hiermee zal Rijn-Schelde 15 november niet noteren Ook in Breda wordt geen notering opgemaakt. en omgekeerd. Het westen is rijk ge worden over de ruggen van de arme volken heen. Ontwikkelingshulp mag geen genadegift, geen aalmoes zijn. Het gaat om een recht van de on derontwikkelde landen. Ambachtsschool Een der forumleden vestigde de aandacht op de grote bedragen die via missie en zending naar deze lan den gaan. waarbij men er allang van is teruggekomen zieltjes te winnen. De bevolking wordt metterdaad ge holpen. Het plan als Leiderdorpers een ambachtsschool in een ontwikke lingsland te bekostigen, vond weinig weerklank. Er werd gezegd, dat men er met zulke druppeltjes op een gloeiende plaat niet komt. De forumleden hadden uitdrukke lijk te kennen gegeven niet namens een politieke partij, maar uitsluitend persoonlijk te spreken. Holland Fund vooruit AMSTERDAM Het vermogen van Holland Fund is in het 30 september afgelopen boekjaar toegenomen tot f 17,53 (vorig jaar 14.16) miljoen door de koersstijging op de beurs, partjeipa- .ties: met 800 tqt 36:800. afgifteprijs2£ pet. tot f 495.53. De partcipaties die nen tot onderliggende waarden van het Verzekering investeringsplan (VIP) van Abbey Leven Nederland (tevoren Intercontinentale Levensver zekering Mij), lid van Abbey Interna tional en verbonden met ITT. Ver kocht zijn Textiel Unie. Nijverdal, Schuttersveld. Verenigde Touw. Zeeuwsche Confectie. Amstleven. Ha venwerken. Van Berkel. Exportpapier. Van Ommeren, Stokvis. Thomsen. sterk verminderd is Eerste Neder- landsche. aankopen zijn" geschied in Amev. Nijllmij en RVS, door aandelen- dividend is Stad Rotterdam, opgeno men zijn Gist-Brocades. Nutricia. Bols. Industriële Handelscombinatie en Sanders Behang, gekocht conver teerbaren Amsterdamsche Ballast, ver kocht 6 1/4 pet. convertibelen Meelfa brieken. Beheerders achtten de voor uitzichten op economische groei gunstig. LEIDEN Drie bestuursleden van de afdeling Leiden van D '66, de heer C. A. Chorus (voorzitter), mevrouw M. A. Zoutendijk (secretaris) en de heer C Lukeij (lid), hebben met ingang van 18 november 1967 bedankt voor het lidmaatschap van D '66. Ze maken dientengevolge ook geen deel meer uit van het plaatselijk bestuur. De drie bestuursleden hebben hun besluit genomen op het congres van D '66 dat zaterdag in Helmond is gehouden. Zy hebben zich laten leiden door de volgende overwegingen: 1. Naar hun mening is het bestaansrecht van D '66 vervallen, omdat met grote meerderheid is gekozen voor een conserva tieve partijopbouw, die de mogelijkheid van doorstroming van nieuwe ideeen in de weg "staat. 2. Van de geest van het appèl is naar hun gevoel in de ge lederen van D '66 steeds minder terug te vinden. Vrouw nog in levensgevaar KATWIJK Het afgelopen week einde zijn door kolendampvergifti ging twee inwoners van Katwijk overleden. Een derde Is in zorgwek kende toestand opgenomen in het beademingscentrum van het zee hospitium. Gistermiddag tegen half twee vond men in een zomerhuisje aan de Meidoornstraat beneden voor de kamerdeur het levenloze lichaam van de 22-jarige Jeroen den Hol lander. Zijn 21-jarige vrouw C. den Hol- lander-Inithorn, werd boven op bed aangetrofffen. Door zuurstof toe te dienen, konden de levensgeesten worden opgewekt, waarna opneming in het zeehospitium volgde. Haar toestand is nog ernstig. Het vorig jaan getrouwde echtpaar was zaterdagavond laat thuisgeko men na een zilveren bruiloftsfeest te hebben meegemaakt. De oorzaak van de kolendamp vergiftiging moet worden gezocht in het feit. dat de kolenhaard nagenoeg afgesloten was, terwijl er door het Concert in Kativijk KATWIJK AAN ZEE Donder dag 23 november om 8 uur zal in de Triumfatorkerk te Katwijk aan Zee (tegenover het raadhuis) een concert worden gegeven onder aus piciën van Pro Organo et Musica. De medewerkenden zijn het Leids kamerkoor met werken van Da Pa- lestrina, Brahms. Schein en Distier en Jan Welmers, orgel. LEIDEN Toen ruim een jaar geleden de nu 19-jarige Ronald Tol man een aantal tekeningen expo seerde b(j Taveerne Tastevin, karak teriseerden wij zijn werk als gru welijk'wat niet op de kwaliteit sloeg. Nu hij (tot 1 december) nieu we tekeningen toont bij Galerie Walenkamp, kan worden vastgesteld dat de wereld van Ronald Tolman er niet minder gruwelijk op is ge worden. De mannen en vrouwen die die wereld bevolken, zijn allerminst welgeschapen: het zijn gedrochten met te grote hoofden, te grote voe ten, te kleine lichamen en vooral angstaanjagende ogen. Ze lachen ook nietals ze het wel doen pro duceren ze hoogstens een grijns. Ook zonder het woord „Vietnam", door Tolman in een van zijn tekeningen expliciet gebruikt, is het duidelijk dat wat hij aantreft, uitbeeldt al thans, nog steeds een verschrikking Daarmee wil niet gezegd zijn dat in het werk van Tolman geen ont wikkeling te bespeuren is. De voor uitgang is zelfs evident: de tekenin gen die hij laat zien zijn veel per soonlijker dan het nog duidely'k sur realistische vroegere werk. De aard- mannetjes-achtige figuren hebben plaats gemaakt voor mensen, die overigens hun afkomst van het sur realisme niet verloochenen, maar duidelijk een zelfstandiger leven Opvallend is de toevoeging van teksten een experiment waarmee Tolman zich als een van de eersten waagt op een terrein dat in de toe komst wel eens intensief ontgonnen zou kunnen worden. Die teksten citaten uit eigen en andermans werk ondersteunen het beeld en voe gen daaraan een dimensie toe. Tolman streeft daarmee naar een integratie van poëzie en schilder kunst twee uitingen die te lang naast elkaar hebben geleefd. In het work van Cor Blok. dat een paar weken geleden bij Walenkamp hing, was eenzelfde streven waar te np- Interressant bij Tolman is dat hij zich bij de opening van deze expo sitie heeft doen kennen als dichter. In een oplage van 150 exemplaren verscheen van hem een gestencild en in eigen beheer uitgegeven dicht bundeltje. Zyn poëzie ademt een zelfde melancholie als zijn tekenin gen. Regels als „De zon wordt weg- gestompt door zwarte/vuisten en de meeste vogels vliegen" zijn ty perend voor deze bundel, waarin overigens ook nogal eens wat school- jongens-romantiek opduikt. En om dan nog maar ccn kritisch geluid le laten horen: als Tolman schrijft: „Hij wist, met ieder woord heb ik het volgende vermoord", is de lezer geneigd eraan toe te voegen: „dat heb ik meer gehoord" (wat dan nog mooi rijmt op „woord" en „ver moord" ook), met andere woorden: de poëzie van Tolman is niet hele maal van vreemde smetten vrij. Hoewel zijn gedichten zeker niet slecht zijn, lijkt het talent van Tol man als tekenaar ons voorlopig gro ter. Zijn techniek is, zeker voor wie weet dat Tolman autodidact is, be wonderenswaardig. Degenen die op grond van zijn debuut vorig jaar verwachtingen van hem koesterden, hoeven zich zeker niet teleurgesteld te voelen. Ronald Tolman bewijst dat de door sommigen afgezworen figuratie ook nog een andere functie kan hebben dan een louter decora tieve. Er is alle reden zijn verdere ontwikkeling nauwlettend in het oog te houden, L.K. zachte weer nagenoeg geen trek stond. De schoorsteen werd door de brandweer in orde bevonden. Om kwart voor één afgelopen nacht werd de politie gealarmeerd voor een tweede geval van kolen damp. nu in de Kaninefatenstraat. Hier was overleden de 77-jarige we duwe C. Durieux-Haasnoot. Nader vernemen wij dat mevrouw Den Hollander is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den. De weduwe Durieux woonde sa men met haar dochter. De dochter is ook onwel geworden, maar niet in ernstige mate. NOORDWIJK Tot korpschef van de plaatselijke politie als opvol ger van hoofdinspecteur Merkel- bach is benoemd de heer J. F. Bas ten, hoofdinspecteur te Zwolle. De heer Basten is op 2 oktober 1919 te Leeuwarden geboren. Na zijn hbs-opleiding volgde zijn poli- tie-opleiding bij de commissaris van politie te Leeuwarden. In 1943 be haalde hij zijn inspecteursdiploma. Omstreeks die tijd is de heer Bas ten ondergedoken, omdat hij het niet verantwoord achtte langer bij de politie werkzaam te zijn met al die Duitse instructies. De heer Basten is sinds 1 juli 1945 inspecteur te Zwolle en sinds 3 jaar hoofdinspecteur. Hij is ge- Leidse politie achtervolgde met succes autodief LEIDEN In de afgelopen nacht omstreeks kwart voor 1 werd op de Breestraat een geparkeerde Opel Caravan ontvreemd Anderhalf ««r4,lat" signaleerde de bemanning van een patrouillewagen der Leidse politie de gestolen auto op het Plantsoen. De politiemannen zetten een achtervolging in en ten slotte gelukte het hun op de Telderskade de auto klem te rijden. De bestuurder, een 20-jarige straatmaker, werd ingerekend. ging gedaan een geparkeerde auto te ontvreemden. De contactdraden waren al doorverbonden en de mo tor was reeds gestart toen een der omwonenden wakker werd en op onderzoek uitging. Hierop nam de autodief de benen. Belang van Lanschot in Bank Luykx 's-HERTOGENBOSCH Het ban kiershuis F. van Lanschot meldt dat zij een overeenkomst van duurzame samenwerking heeft gesloten met N.V. J. Luykx. bankiers te Roosendaal, waarin zij een belang verworven heeft. Luykx zal een zelfstandige directie voren oncier de directeuren de heren F. A. C. M. en R. J. G. M. van Hasselt. Zij werd in 1878 opgericht door de 'neer J P. G. Luykx. werd in 1966 NV en is een complete han delsbank met vooral relaties in west Brabant. Voor Van Lanschot is het lopende boekjaar zeer gunstig met stijging van toevertrouwde gelden, ook spaargel den, kredietverlening aan bedrijven en bedrijfswinst. Centraal Beheer groeit AMSTERDAM - De Coöperatieve Vereniging Centraal Beheer meldt dat het premie-inkomen der aangesloten organisaties in 1966 16 pet. gegroeid is tot f33,1 miljoen voor schade cn 12 pet. tot f3178 min. voor pensioen. Bij Centraal Risico was f713 min. herver zekerd. Het aantal opdrachten aan de Vereniging voor Centrale Elektro nische Administratie was 246 (vorig jaar 215). Uitgekeerde pensioenen en schaden beliepen f34,27 30,83) min be legd vermogen van leden f 726.9 647.7) min.. administratiekosten f9.98 (8,6) min LEIDEN De heer J. H. Visser van De Natuurvriend is tweede ge worden tijdens een wedstrijd van de ledenraad van de Ned. bond van aquariumhouders in Nederland. Deze wedstrijd om het kampioen schap van -Nederland werd in het jaarbeursgebouw in Utrecht gehou- trouwd, heeft drie kinderen en is niet bij een Kerk aangesloten. Van zijn hand zyn verscheidene artike len en enkele boekjes verschenen, vooral op verkeerstechnisch gebied. Van de zomer is hij met zijn vrouw voor het eerst in Noordwijk geweest. ÏWarki- en visserijberichten IJMUIDEN. 20 november Besommin gen in guldens. KW 180—7300, KW 88—2610. KW 187—7810, KW 200—6630, KW 127—9090. KW 197—7300, KW 172—5890. KW 93—680. KW 21—3600, WK 25—2500. WR 7—5350, WR 45—9070, WR 37—6600, WR 33—710 en WR IJMUIDEN. 20 november Besommin gen in guldens: KW 180—7300. KW 88—6210. KW 187—7810. KW 200—6630. KW 127—9090, KW 197—7300, KW 172—5890. KW 93—6800. KW 21-3600. WR 25-2500, WR 7—5350, WR 45—8070. WR 37—6600, WR 33—7010 en WR SCHEVENINGEN. 20 november Vlsse- rljberlchten. Totaal aan de markt: 1975 kisten verse haring. 920 kisten makreel, 660 kisten kabeljauw. 685 kisten koolvis. 300 kisten schelvis. 220 kisten wijting, 300 SCHEVENINGEN. 20 i serijbertchten. Totaal aa kisten verse haring. 92C jes makreel. VLAARDINGEN. 20 november visse- rllbericht Steurharlng 81—83, steurharlng BARNEVELD. 20 november Vette kal- verenmarkt. Aanvoer: 454 stuks. Handel redelijk. Prijzen: le kwaliteit 3.80—4.15. 2e kwaliteit 3.5S-3.7S. 3e kwaliteit 3.10-3.40. ROTTERDAM, 20 november vee markt. Aanvoer: totaal 1759 dieren, waar- 386 varkens. Prijzen i I 2.20—2.26, II 2.14—2.20, III 2.08—2.1: minder, handel redelijk, iets stijver In prijs. RIJNSBURG. 20 november Groente veiling: B peen 400150, A peen 37(^-42». waspeen 280—410. brcekpeen 10O—350. EllEN EN ZEILEN Caltex Napels 18 Socol Dorestad 18 ZW Oucssant Gulf Hansa' 1» Genua ve Kelletla 18 Lavera nr Algien Korenia 18 NNO Las Palmas Thamesha- Keizerswaard 8 ZW Bermuda ;rean 18 Bonaire verw .adon U^ZO Puerto Rico 18 Wellington Naessllon 18 Z Gagllarl NiJkerk 18 Kaapstad verw Onoba 18 v Ballkpapar nr Oosterburgh 18 Newarp Poeldijk 20 Miami verw Palamedes 18 ZW Azoren Rose 18 ZO Venetie Rcglna Ida 18 Sandettl Straat Kremanile 18 Hong- Stad Kampen Alexandria nr Walvisbaai TJtjalergka 18 Hongkong Rlcbeeck 18 NO Nukalla iglrl 18 ZO Kp Guarda- Zaanland 18 OZO Wake Ei- Zafra 18 O Gibraltar

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 7