VLEET Eigen dienstencentrum voor Oegstgeester bejaarden MEVROUW SMITS EREBURGERES OEGSTGEEST Tuinbouwschool niet voor bruiloften Ledental DVV S'heim neemt behoorlijk toe Visserij nieuws bij de Katwijkse Water vrienden gaan in nader beraad NIEUWE LEIDSE COURANT 4 MAANDAG 20 NOVEMBER 1< OEGSTGEEST Het Dienstverleningscentrum aan de Lijtweg zou zaterdagochtend officieel worden geopend door het lid van Ged. Staten, prof. dr. J. P. van Praag, tevens voorzitter van de Prov. Commissie van advies inzake de zorg voor bejaarden. Daar hy plotseling door ziekte was verhinderd, heeft de heer S. Menken, eveneens lid van Ged. Staten, zyn taak overgenomen. De kerkzaal van het Gemeentecentrum was volledig bezet toen de voorzitter van het bestuur van het Dienstverleningscentrum, de heer B. Cox allen verwelkomde. Hü memoreerde dat het initiatief tot oprichting van dit centrum onder een gunstig klimaat is genomen, dat er een uitstekende samenwerking is ontstaan tussen kerkelijke en buiten kerkelijke groepen, tussen particulieren en de overheid. Dit centrum, dat reeds korte tijd in gebruik is, biedt tal van diensten en voorzieningen voor zelfstandige bejaarden. Hij wees er voorts op dat door dit centrum de plaatselijke gemeenschap wordt bevorderd. De heer Menken achtte het van uitermate groot belang dat bejaar den zo lang mogelijk in eigen huis en buurt blijven. Hun wordt duj door de te verlenen diensten, waar door de zelfstandigheid verzekerd wordt, zeer veel geboden o.a. tevre denheid en levensvreugde. Hij wenste het bestuur een volgehouden belangstelling toe; immers, men kan vele dingen aanpakken, doch vol houden is niet altijd gemakkeliik. In nauwe onderlinge samenwerking de gemeenschap dienen is iets dat men in ons land dringend nodig heeft. Drs. Snel bracht de gelukwensen over van het ministerie voor Maat schappelijk Werk. Hij sprak de hoop uit dat dit centrum zo aan alle ver wachtingen zal beantwoorden, dat gezegd zal worden, dat het goed ia oud te worden in Oegsteeest. Namens de burgemeester, die met vakantieverlof is, sprak wethouder J. J. Thorn, die zei, dat het ge meentebestuur gaarne zijn mede werking heeft gegeven en dat ook zal blijven doen. Hierna kwamen de heer en me vrouw Heijloo. beiden bejaard naar voren en onthulden zij drie stroken panier met geestige tekeningen, die uitbeeldden wat dit centrum alzo aan diensten voor de bejaarden te bieden heeft en welke activiteiten tot ontplooiine kunnen komen. Een goed voorbeeld daarvan was het optreden van het reeds gevormde zangkoor, bestaande uit 20 bejaar de dames en heren, die O.Lv. Pater P. de Bruin twee liederen zongen. Vier personen nl. mevrouw Sil- jee. namens de Ger. kerk, mr. J. F. X M. Walter, namens de r.k. paro chie, D. de Haan. hervormd en P. Heybroek, van het Humanistisch Verbond, gaven ieder^ hun visie op het vraagstuk der dienstverlening aan bejaarden, waarby tot uitdruk king kwam dat er vooral door in schakeling van vrijwilligers uit de burgerij meer contact en meer be grip is ontstaan, hetgeen voor de Bijzonder op prijs werd gesteld dat de jeugdige heer Hollander het spreekgestoelte betrad namens de jeugd, die zeer wel inzag dat er ook een goede verstandhouding nodig is tussen oud en jong. Daarom bood hij de diensten aan van de jongens en meisjes uit Oegstgeest. Ds. K. Vegter. Ger. predikant sprak namens de Oegstgeester kerk- ken en merkte op blij te zijn met dit dienstverleningscentrum omdat van daaruit méér gedaan kan wor den dan elk kerkbestuur afzonder lijk voor zijn bejaarde leden doet. Ten slotte dankte nog de voorzitter van Humanitas, afd. Leiden voor de opname in het bestuur van een bui tenkerkelijke ten dienste van de Oegstgeester leden. Sint in Voorhout VOORHOUT Per motorjacht ep staande op de voorplecht kwam zaterdagmiddag de Sint in Voor hout aan. Hij werd omringd door een viertal zwarte Pieten. Onder gejuich uit honderden kinderkeel tjes besteeg de goedheiligman zijn trouwe schimmel en voorafgegaan door de muziekvereniging St. Ce cilia ging het in optocht door het dorp naar het gemeentehuis. Burgemeester G A. Stolwijk, heet te de Sint namens alle kinderen en alle grote mensen van harte wel kom. In zijn dankwoord sprak Sint Nicolaas vol bewondering over. de mooie Nagelbrug. Vorig jaar was dit nog een obstakel, waar de boot niet onder door kon. Ook had hij veel waardering voor de vele in aanbouw zijnde huizen in het Boek horstplan II. Namens de Vivo-winkeliers mocht de Sint de vijf prijswinnaars van de nieuwe kinderfietsen bekendma ken: mevrouw L. G. Nijssen, mevr. Heemskerk, mevrouw Juffermans. mevrouw J. Warmerdam-Dame en mevrouw H. Ottenheim. De kinderen zongen wat sinter klaasversjes en namen daarna op het terrein van de R.K. jongens school een speculaaspop in ont vangst. Sinterklaas zelf bracht een bezoek aan de bejaarden van huize St. Agnes, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. Kunst na arbeid met De gouden kooi HILLEGOM De amateurtoneel vereniging Kunst na arbeid heeft zaterdagavond in zaal Flora een op voering gegeven van De gouden kooi, een toneelstuk van Hans Nesna. Niet alle spelers waren even rol vast, maar de vaart waarmee het stuk over het voetlicht werd ge bracht maakte veel goed. Vooral OEGSTGEEST Zaterdag vierde mevrouw P. H. Smits-Wit vliet haar zevenstigste verjaardag. Deze dag is voor haar onvergetelijk geworden door de grote belangstelling die zij van allle zijden heeft mogen onder vinden. Zij heeft altijd veel aandacht geschonken aan de belangen van de V.V.D. Voor deze partij is zij raads lid geweest van 1952 tot 1966. Ze was korte tijd lid van Prov. Staten en is nog presidente van de vrou wen Ln de V.V.D. afd. Oegstgeest. Zij is verder hoofdbestuurslid van Adviescommissie in Oegstgeest OEGSTGEEST Wethouder M. v d Voet heeft vorige week de vrou wenadviescommissie voor de wo ningbouw officieel geïnstalleerd. In deze commissie, tot de instelling waarvan de raad onlangs besloot op verzoek van drie vrouwelijke raads leden, hebben zitting de dames H. GramkovKreysig, J Ouwerkerk Van Leeuwen, G J VersteegHoo- gendoorn en H. VossenBosch (voorz.). bijgestaan door een amb tenaar van bouw- en woningtoezicht. Joke Stroombergen speelde haar rol zeer bekwaam. Daarnaast moeten worden genoemd Bert van Beek. Ger van Loon, Jannie Schaaf-Otten en Wiinie van der Veldt, die in dit stuk debuteerde. De regie was in handen van Joke Hoogland. Na af loop waren er bloemen voor de dames. B. en W.van Rijnsburg boos RIJNSBURG In strijd met de afspraak met het gemeentebestuur heeft de commissie van toezicht de tuinbouwschool herhaaldelijk ver huurd voor andere onderwijsdoel einden, onder meer bruiloften. B en W zijn daarover een beetje boos. In juni jl. hebben zij namelijk over deze zaak met de commissie van toezicht gesproken, omdat in strijd met het contract het overblijf lokaal veelvuldig werd gebruikt voor vergaderingen, feestavonden, familiefeestjes en recepties. Soepel Met de commissie is toen afge sproken dat de verbodsbepaling zou worden gehandhaafd, maar dat B en W terzake een soepel beleid zou den nastreven Niettemin blijkt de commissie op de oude voet voort te gaan en B en W zullen zich dan ook op korte ter mijn beraden over de vraag welke maatregelen zullen moeten worden genomen. Zij blijven bij hun bereidheid een soepele gedragslijn volgen, maar het gebruik van de school voor brui loften en dergelijke kunnen zy niet toestaan. B en W zijn teleurgesteld, dat de commissie zich niet aan de spelre gels houdt. RIJNSBURG Ingekomen perso nen: F Swart, van Den Bosch naar de Ver. v. Internationale rechtsorde en secretaresse van de Ver. v. Vrou- wenbelangen en Gelijk Staatsburger schap. Haar populariteit dankt zy in de gemeente in niet geringe mate aan haar voortdurende activiteit als presidente van de Stichting voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlich- timg. Ook was zij gedurende tien jaar penningmeesteresse van de afd. Rijnland van het Ned. Roode Kruis. Zij geeft leiding aan het oorlogsgra- vencomité en het Anjercomité en is bestuurslid van de Openbare Lees zaal Reuvens. Door al deze activiteiten heeft zij voor de Oegstgeester burgerij veel en belangrijk werk verricht. De ereken- ning daarvan kwam op haar verjaar dag wel in het bijzonder tot uiting toen de loco-burgemeester, de heer M. v.d. Voet en de gemeentesecreta ris. de heer Jac. de Visser haar de gelukwensen kwamen aanbieden na mens het gemeentebestuur en haar de verrassende mededeling werd gedaan, dat B. en W. hadden beslo ten de eremedaille der gemeente aan te bieden, een onderscheiding die tot nu toe aan slechts enkelen is ten deel gevallen. Mevrouw Smits verklaarde dan ook met deze erkenning van ver dienste zeer vereerd te zijn. Woningen voor bejaarden en alleenstaanden NOORD WIJK De Stichting Huisvestingsbelangen heeft de ge meente het stuk grond op de hoek BoekerslootlaanDr. Hadriaan van Neslaan te koop gevraagd voor dc bouw van zeven bejaardenwoningen, veertien woningen voor alleenstaan den en een woning voor een ver zorgster, met de nodige bergruimten en zeven garages. Het perceel is ongeveer 2140 vier kante meter groot. Als verkoopprijs wordt voorgesteld f 75.000. Restauratie van de watertoren NOORDWIJK —De bijna vijftig jaar oude watertoren moet grondig worden gerestaureerd. De kosten worden geschat op f 122 000. Glorieuze intocht van St. Nicolaas in Lisse LISSE Zaterdagmiddag is St. Nicolaas door juichende kinderen aan de Haven ontvangen. Hij werd verwelkomd door het comité van ontvangst, waarna hij een bezoek bracht aan het gemeentehuis, waar hij werd toegesproken door de bur gemeester.. St. Nicolaas sprak via de luid spreker tot de kinderen en maakte daarna een tocht door de staten van Lisse. Hy bezocht ook de Poel polder en De Engel en beëindigde zijn intocht zoals gebruikelijk in Huize Ter Beek bij de Beekbrug, waar hij op allerhartelijkste wijze werd ontvangen door directrice ei> kinderen. Ds. Kooistra naar Rotterdam LISSE De hervormde predikant ds. S. Kooistra heeft het beroep naar Rotterdam-Delfshaven aangenomen. Ledenvergadering VVV KATWIJK De ledenvergade ring van de VW wordt niet donder dagavond maar dinsdagavond 21 november om 8 uur gehouden in hotel Noordzee. Burgerlijke stand van Rijnsburs RIJNSBURG 'Geboren Willem, z v D M van Vliet en A van Egmond. Van der Koddestraat 14: Truus, d v J Jungerius en C van Egmond, Colle- giantenstraat 53; Hendrika, d v G v d Spijk en .1 van Iterson, Burg. Her mansstraat 44. Overleden: Lena v d Berg. w v G V d Eijkel, 100 jaar. Ondertrouwd: B S R Boekhoudt. 23 te Leiden en C K Lindhout 21. Petr. van Saxenstraat 99. Getrouwd: D Ravensbergen en A v Egmond. Oegstgeesterweg 81: adres m.i.v. huwelijk: Rijnsburg, Langevaart 37: J Schouten te Oirschot en P Lind hout, Rijnsburgerweg 105: H H Pit te Sassenheim en N Schoneveld. Anemo- nenstraat 28. adres m.i.v. huweliik: Ca- Beatavond in Katwijk KATWIJK AAN ZEE De beatavond in het recreatiegebouw zaterdag is goed geslaagd. Onge veer honderdtachtig jongelui heb ben zich kostelijk vermaakt op de tonen van de plaatselijke beatband The Smokestack. Er werd peen wanklank gehoord en er heerste een fijne sfeer. Wethouder H. Haasnoot en de jeugdraadsbestuursleden Van der Veen en Kulk kwamen ook een kijkje nemen. De avond droeg een echt instuif- karakter. De eerste bezoekers kwamen al om zeven uur en om negen uur kwamen er nog jonge lui binnen. Voor dit jaar staan nog twee avonden op het programma: op 9 december een filmvertoning mei discussie en op 30 december een oudejaarsavond met stijldansen. Foto Kruyt BLIJDE INKOMST IN HILLEGOM HILLEGOM Zaterdagmiddag loeide de scheepsfluit van de stoom boot. die Sint Nicolaas ook in Hille- gom bracht. Op de Wethouder Bal verskade stond een „smaldeel" van de muziekvereniging „Crescendo"; tegen half dirie meerde het s.s. Spanjeaan de haven, waar hon derden plaatsgenoten „de blijde in- comste" gadesloegen. Voor afgegaan door de mannen van Crescendo" en gevolg door een gesohenkenwagen maakte de Sint in een landauer een rit door het dorp. Bij de familie Trossel aan de Hoofdstraat versoheen de Spaanse gast met zijn gevolg op het loopdak, waar hij niet moe werd zijn knechten tot het strooien van pepernoten aan te vuren. Honderden kinderen zon gen de aloude Sinterklaasverzen en zagen een vertelsel in aanschouwing overgaan. SASSENHEIM De jaarlijkse algemene ledenvergadering van de buurt- en speeltuinvereniging DVV werd in Het Bruine Paard gehou den. Voorzitter Mazee sprak van een goed jaar. Van het St. Nieolaasfeest en de twee cabaretavonden is uit bundig genoten. Dankzij de mooie zomer was er volop drukte in de speeltuin Hij zei trots te zijn op het werk van de commissie jeugdrecreatie. De toekomst wordt met vertrouwen tegemoet gezien mede gezien het grote aantal nieuwe leden. Volgens het jaarverslag van de secretaris was het oppassen in die speeltuin een probleem. Dit is ech ter opgelost door het in dienst tre- deh van de heer Van der Zwet, die de heer Van Nobelen opvolgt. De gemeente is men dankbaar dat de sloot naast de tuin is gedempt. De grond voor uitbreiding is be schikbaar, maar er moeten eerst nog voorzieningen worden aangebracht Het bestuur betreurt het, dat maar zo weinig leden zich disponibel stel len voor het onderhoudswerk. Het aantal leden is gestegen tot 380. Het jaarverslag van de penning meester wees uit, dat de vereniging er financieel goed voorstaat. Er is een ruim batig saldo. De heren A. M. Mazee. G. F. Ver hoog en G. v d Niet werden herko zen. In de vacature v d Krogt werd gekozen de heer S. Postma. Hierna werd de aftredende heer v d Krogt door de voorzitter toege sproken. Hij noemde het scheidende bestuurslid één van de sjouwers, die 16 jaar klaar stond voor de vereni ging. DW is hem hiervoor zeer dankbaar. Zijn dankwoorden onder streepte hij met een afscheids cadeau (een fraaie luxe sigaren doos). De heer Van der Krogt dankte voor de prettige samenwer king en het cadeau. De voorzitter deelde nog mee, dat Sinterklaas weer vier avonden de jongere kinderen van del leden thuis zal bezoeken. Voorts wordt een feestmiddag in het KSA-gebouw gehouden. De kerstverloting zal 6000 loten (a f 0.10 per stuk) omvatten. ÏJMU1DEN In de IJrauider vis- hallen stond in de afgelopen weken de tong aan de spits. Men kreeg van de loggers en kotters niet minder dan 250.000 kilo toegediend. Dat kwam neer op 5000 kisten. Alleen maandag en dinsdag losten de havenarbeiders al 160.000 kilo. Dat was te danken aan de goede vangsten van de voor gaande week. Deze ruime aanvoer had een ongunstige invloed op de prijzen. De tong 1, die nog niet zo lang gele den tegen de negen gnlden per kilo aanzat, werd nu steeds onder de vier gulden gedrukt. Vrydag werd de laag ste koers genoteerd: f3.85. Ook de andere soorten moesten er aan geloven. De slips haalden een ge middelde van amper vier gulden. De grootmiddel liet de meeste veren. Woensdag zakte het peil na een inzet van f3,87 tot f3.11. Donderdag lag het gemiddelde met een notering van f3.46 tot f3.24 nog lager. Door de ruime vangsten per schip konden toch redelijke uitkomsten worden bereikt. Deze vaartuigen namen ook een aan voer van rond 4000 kisten schol voor hun rekening. Hiervoor was de be langstelling niet al te groot. Vooral de schol 2 moest het ontgelden. Donder, dag en vrijdag had men voor deze soort op de laatste afslag niet meer over dan f 17. HersteL De kleinmiddel en de schol zakten donderdag naar een notering van f33 tot f28. Vrijdag volgde een herstel. Toen haalde men een top van f 43. Het laagste bod lag op f38. De grote en de grootmiddel kondep niet boven de vijftig gulden komen. Dinsdag leek het er even op alsof men zou door stoten maar de koers bleef od f 47 hangen. Haringhandel. De haringhandel moest het van de treilers beslist niet hebben. Deze schepen brachten uit de Ierse wateren slechts 700 grote en 2600 kleine kis ten aan de wal. De visserij is in die omgeving de laatste dagen dan ook bijzonder slecht geweest. De spanvis- sers zorgden voor een aanvulling van rond 2000 kisten. De belangstelling liet niets te wensen over. Vrijdag ging men tot f 42 Op die dag noteer de men ook de laagste koers voor de hele week: f28. Op de andere dagen schommelde het gemiddelde rond de dertig gulden. gedeelte in de premiekistjes gedepo neerd. Hiervan loste men er 4200 tegen slechts 1400 grote kisten. Over het al- gerrteen haalde de makreel in de klei ne kisten een redelijke notering met woensdag een top van bijna veertig gulden. De visjes in de zogenaamde halkisten hadden heel wat meer moei te zich staande te houden. De kwali teit was niet al te best. Donderdag lag de vismeelfabriek op de loer. Maar de koers bleef tenslot te een fractie van het minimum ver wijderd. De treilers hadden in de meeste gevallen een lange reis achter de rug en dat was aan de kwaliteit niet ten goede gekomen. Schelvis De schelvisaanvoer van 1750 grote en 400 kleine kisten werd niet gelijk matig over de week verdeeld. Zo was er woensdag alleen maar een partijtje braad, dat uiteraard van deze situatie profiteerde. Men moest f 56 betalen om nog enigszins aan z'n trekken te kun nen komen. Donderdag was er hele maal geen schelvis. Op de drie an dere dagen vertoonden de noteringen flinke schommelingen. Vrijdag bij voorbeeld betaalde men op de eerste afslag voor de pennen f 46 om op de laatste rondgang niet verder te gaan dan f21. De grootste schelvissoort was vrijdag onder de vijftig gulden niet to Dinsdag haalde men nauwelijks een gemiddelde van veertig gulden. De wijtingaanvoer kwam voor een groot deel van de kustvissers. Men bereikte een totaal van 1500 grote en 100 klei ne kisten. Sommige vaartuigen voer den na zeer korte reizen mooie hoe- KATWIJK Zoals wij bericht ten. heeft het bestuur van De Wa tervrienden moeilijkheden met dc raad van beheer van het overdekte zwembad over de huurcondities. Het zwembad wil het geven van zwemlessen aan zichzelf houden, het bestuur van De Watervrienden ziet het geven van zwemles als een spe ciale taak van zijn vereniging. Het bestuur van De Watervrien den wil geen verdere stappen ne men alvorens met de leden te over leggen. Daartoe is voor donderdag avond om kwart over acht een al gemene ledenvergadering uitge schreven, die wordt gehouden in zaal Duyvenbode, Meerburgkade 5. Het thans zitting hebbende dage lijks bestuur stelt zich op de tweede secretaris na, de heer A. van Beelen, herkiesbaar. Voorts wil men het be stuur uitbreiden met enkele jeugd leden. KATWIJK AAN ZEE De jong- volwassengroep van de hervormde Wij'kgemeente Zuid-West komt woensdagavond in de consistorie van de Oude Kerk Bijeen. Majoor P. Vons commandant van het Leger des Heils te Leiden hoopt te spreken. Verder worden er dia's vertoond van Nieuw-Guinea, gemaakt door de Katwijkse zendingspredikant ds. Kuijt. Aanvang 8 uur. Klap. De dichte soort verkeerde bijw steeds op de rand van de afgrond Donderdag viel de klap. De katten) centrale kon toen verscheidene par. tijtjes die het minimum niet haddei kunnen halen in bezit nemen. De gestripte wijting haalde dinsdai een top van f35. Daaraan kon men la ter niet meer tippen. Donderdag koi men in de meeste gevallen voor terecht. De rond 3000 kisten kabeljauw gul bestonden voor het grootste ge deelte uit de kleinste gulsoort. Di moest ten opzichte van de voorgaand week met zeer lage noteringen genoe gen nemen. Toch moest de kattencen trale er pas vrijdag aan te pas komer Op de andere marktdagen bleef i iets boven het minimum. Kabeljauw. Ook de andere gulsoorten lietei aanzienlijke veren. Het gemiddeld) lag op ongeveer f 25 en dat was zekei twintig gulden minder dan in d) voorgaande week Ook in dit gevai moest de hoeveelheid goed maken wal men aan de prijs te kort kwam. Di kabeljauw was evenmin in tel. Vrij; dag betaalde men op de laatste af slag voor een kist middel niet meei dan f55. De grote kabeljauw wai toen voor gemiddeld f 75 te koop. Beide soorten bleven de hele weel onder de honderd gulden. Ook voor de regels kabeljauw legd^ men niet veel belangstelling aan di dag. Donderdag kon meri zich een re gel kleine van goede kwaliteit al vooi f 28 aanschaffen. De koolvis was met een produktij van 350 kisten weer schaars. De zwarl te soort was sterk in de meerderheid! De noteringen waren aan de matig» kant. Vrijdag had men op de laatste ronde voor de grote zwarte soort niet meer over dan f59. De grote witte koolvis ontmoette heel wat meer waardering. Dinsdag diende men ge middeld f 175 neer te leggen. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmui der markt onder meer de IJM 9 Haar lem met 600 kisten, waarvan 275 kis ten schelvis, 80 kisten kabeljauw. Ill kisten koolvis, 30 kisten makreel ei 85 kisten wijting plus 250 kleine kis ten diversen en 80 stuks stijve kabel jauw, de VL 90 Caroline met 365'kis ten. waarvan 285 kisten makreel, 31 kisten haring en 45 kisten diversei plus 525 kleine kisten diversen, de IJl1 57 Zeehaan met 900 kisten, waaivai 420 kisten schelvis, 250 kisten kabel jauw, 120 kisten koolvis, 60 kisten wij ting en 50 kisten diversen plus 265 kleine kisten diversen, de KW 144 CorJ nelis den Duik met 560 kisten, waar van 30 kisten kabeljauw. 30 kisten koolvis en 500 kisten makreel plus 500 kleine kisten diversen, de KW 225 Azimuth met 128 kisten, waarvan 3 kisten tarbot. 50 kisten tong, 50 kisj ten schol 25 kisten - wijting, de KM 32 Sakina Martina met 225 kisten waarvan 5 kisten tarbot. 110 kistei tong, 90 kisten schol en 20 kisten wij ting plus 30 stuks stijve kabeljauw, de KW 195 Pieter Jacob met 118 kisten waarvan 3 kisten tarbot, 60 kisten tong, 25 kisten schol en 30 kisten di versen, de KW 124 Sursum Corda met 61 kisten, waarvan 2 kisten tarbot, 31 kisten tong, 10 kisten schol en 15 kis ten diversen, de KW 190 Margaretha Christina met 55 kisten, waarvan 2 kisten tarbot, 30 kisten tong, 8 kisten, schol en 15 kisten diversen, de KW 18C Solea met 60 kisten, waarvan 2 kisten tarbot. 34 kisten tong. 7 kisten schol en 17 kisten diversen, de KW 93 Jean- nette met 61 kisten, waarvan 2 kisten tarbot, 30 kisten tong, 9 kisten schol en 20 kisten diversen plus 34 stuk» stijve kabeljauw, de KW 152 Soli Deo Gloria met 61 kisten, waarvan 1 kist tarbot, 35 kisten tong. 10 kisten schol en 15 kisten diversen en de IJM 154 Protinus met 68 kisten, waarvan 3 kis ten tarbot. 34 kisten tong. 15 kisten schol, 8 kisten wijting, 1 kist diversen plus 35 stuks stijve kabeljauw. Voor de lossing van 5 uur meldden zich 16 vaartuigen met 6 kisten tarbot, 413 kisten tong, 366 kisten schol, 82 kisten wijting, 33 kistei) gul, 99 kisten diversen en 370 stuks stijve kabeljauw. Voor de lossing van 7 uur noteerde men 40 vaartuigen met 42 kisten tar bot, 819 kisten tong, 870 kisten schol, 160 kisten haring, 97 kisten wijting, 108 kisten gul. 266 kisten diversen, 295 stuks stijve kabeljauw, 110 kleine kis ten schol en 54 kleine kisten wijting. Verder waren er 8 spanschepen met 2400 kisten haring, 1050 kisten kleine makreel en 25 kisten guL Volgens de opgaven van de schippers bestond de totale aanvoer uit 90 kisten tarbot, 2066 kisten tong, 1676 kisten schol, 695 kis ten schelvis, 360 kisten kabeljauw, 260 kisten koolvis, 1865 kisten makreel, 2595 kisten haring, 444 kisten wijting, 178 kisten gul en 711 kisten diversen. Bovendien stonden op de lijst 363 klei ne kisten haring, 1073 kleine kisten makreel, 134 kleine kisten wijting. 50 kleine kisten schelvis, 90 kleine kisten schol en 1014 stuks stijve kabeljauw.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4