Muziekfeest met streng examen t Weekagenda Algemene waardering voor directeur H. Geirnaert Unie-korpsen speelden in Leiden A. L. Gathier overleden Filmcamera en projector Litteris goed op dreef in aardig blijspel Consultatiebureau Oranje-Gr. Kruis naar Bernhardkade Vier Leidenaars m arrest ER HyiEüWE LEIDSE COURANT MAANDAG 20 NOVEMBER 1967 Dinsdag (21 nov.) I Huiskamer Diaconessenhuis. 4 lot 5 •oafscheidsreceptie dokter J. Bran- Stadhuis. 7 uur: zitting Bouwfonds jtfed. Gemeenten. j Breestraat 9, 7 uur: spreekuur Chr. {Emigratiecentrale. Jacobazaal Den Burcht, 8 uur: K. en 0.-filmclub. Zuiderkerk, 2,30 uur: jeugdconcert Toonkunst, Ned. Kamerorkest, 8 uur bewoon concert. Begin van de middag: intocht Sinter- I OEGSTGEEST Groene of Willi- brordkerk, 8 uur: concert K. en O., (Pleij el-kwartet. Woendag (22 nov.) I Groene Kruis-gebouw, Middelweg 38: fialf 9, ledenvergadering Het Groene J Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 u.: spreekuur soc. raadsvrouw. Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Gehoorzaal, 8 u.: invitatieconcert De Schouwburg, 8 uur: toneelavond Lit teris Sacrum. Camera, 7 en 9.15 uur: K. en O., lilm van de maand. I Vestestraat 40, 8 uur: micro-theater Imperium, De Herbergierster. Donderdag (23 nov.) I Gehoorzaal, 8 uur: Meesterserie K. kn O., Residentie-Orkest met Leonard pose, violoncel. 1 Kleine zaal Gehoorzaal, 2 uur: afd. Leiden Ned. Ver. Huisvrouwen, voor lichting veilig verkeer door Leidse ver keerspolitie. Breestraat 85, 8 uur: Ver. voor Peda gogiek, mej. C. J. van Reenen over Jeugd en litteratuur. [Den Burcht, 7.45 uur: Tuinbouw en Plantkunde, prijsuitreiking Geef uw gevel een corsage. j Katwijk aan Zee Triumfatorkerk, I uur: concert Pro Organa et Musica, (as Welmers. orgel en Leids Kamer- US Vrijdag (24,nov.) Mare 43, 5 tot 6.30 uur: afdeling Leiden E.H.B.O., receptie 35-jarig bestaan. Feestavond om 8 uur. Lakenhal, 8.15 üur: opening ten toonstelling boekverzorging, grafiek en tekeningen. ■ekomei Stationsweg 35, 8 uur: kynologenver. rikaanf'inland' Burlini Boshuis, achter Hoflaan 74, 7 uur: •n maru'*avonc* voor verzamelaars. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: tie- bersociëteit. Stadsgehoorzaal, 8 uur: NCR (eis) V tnet Bert Brugmans marionetentheater In ,.Im weissen Rössl". t Engel LEIDERDORP Dorpshuis, 8 uur: :n in <§fd- Leiderdorp K. en O.,-lezing Jan Amerfolkers- The Cj Zaterdag (25 nov.) the Cg "estestraat 40, 8 uur: micro-theater perium, De Herbergierster, geseleij Schouwburg, 8 uur: toneelavond Lit- geredti Sacrum. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: mid- ouderensociëteit. OEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 )t 5.30 uur: schaaksociëteit Palame- ardina eeft iet bc- ,an Sirj WELKE APOTHEEK? itgeverj Geopend voor spoedeisende gevallen: al boeipotheek D. C. Kok, Rapenburg heUel. 24807. erbodej Apotheek R. van Breest Smallen- Leiderdorp en Apotheek Voor noten zijn de geheie week geopend. DOKTERSDIENST ïrkelijil Tot zaterdagmorgen 10 uur raad plege men de eigen huisarts. Daarna, zondagnacht 24 uur, de dokterftele- 5 maal 2. i'xtföxii F',ms ffïÉ"'''''! Camera (2.30. 7 en 915 uur): Barie- <18 jaar). Lido (2.15 en 7.30 uur): Dr. Zhiva- (14 jaar». Luxor (2.30, 7 en 9 15 uur): De on inbare Angélique (18 jaar). Delf{ Rex (2.30. 7.15 en 9 15 uur): Zevcn- (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): You are nediscl) biS boy now 114 jaar) Beerta. Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Wat leed jij nou in de oorlog pappie? (14 q Belangrijke telefoonnummers te Heldoor EHD, Leiden: 20645. Voor brand- te Melièer 5 maai 3 Voor politie 5 maal 4 jcan, Molenmuseum Molen De Valk geopend dinsdag to* /eld): MUSEA EN HORTUS Volkenkunde, Steenstraat: ferkaaeen i in 10 tot 5 u, ook zaterdae Oudheden. Rapenburg: op van 10 tot 5 u.. ook zaterdag i 1 tot 5 uur. useum De Lakenhal, Ouae kgel: op werkdagen van 10 tot 5 u «dags van 1 tot 5 uur Botanicus (Rapenburg): cc ^rkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot s is en zondags se- ftten. J[j Badinrichtingen o De gemeentelijke Daainricbtuigen Qjc P de volgende tyder geopend 0 Usdestram lb maandag geslotet Insdag 911J5 u en 13.39—17J5 u. °,foensdag gesloten, donderdag 13.39- n 1.15 u, vrijdag 9—11.15 u. en 13.39—16.4a 1 zaterdag 8—11.15 a en '3.30—16.30 a oi Van der Werfstraat 39: maandag en o hsdag gesloten, woensdag 811J5 en LEIDES In feitp is het na jaarjm ttziek feest van de „Algemene Sederlandse Unie van Muziekverenigingen", dat gedurende twee week einden 18 en 19, 25 en 26 november in de Gelioorzual wordt ge houden. een concours, beter nog: een reeks van examens, waaraan de Kandidaten zich, uiteraard, vrijwillig onderwerpen. Niet voor alle be trokkenen is het een feest. De mogelijkheiddat men in dezelfde klas blijft het dus een volgend jaar no eens moet overdoen öf erger nog, naar een lagere afdeling zakt, is hier zeer reëel. Het laatste is zaterdag ook een bekende Leidse harmonie. („Workman's Wilskracht"overkomen (o.i. ten onrechte, voor zover het de zeer muzikale vertolking van het vrije werk betreft). De driehoofdige jury, de heren Henk van Lijnsehooten. Jos. Moe renhout en Jos. F- Pala, aan wier bekwaamheid, muzikale routine en gehoorscherpte niet te twijfelen valt, oordeelt streng-zakelijk, zonder ge voelsoverwegingen of het laten gel den van mogelijk verzachtende om standigheden Wie niet voeldoende voorbereid of, indien wèl, zonder be- drevenheidssurplus - tegen - de - ze nuwen, verschijnt, kan beter thuis blijven. Deze straffe behandeling is zeker de enige manier om de am-ateur- korps-ikwaliteiten van boven af op peil te houden. De harmonie- en fanfare-orkesten komen hier kort- en-goed aan de weet, waar ze aan toe zijn. En (om het voorwoord van alge meen voorzitter J. M. P. Wiegers te citeren) „zij kunnen gebruik maken van de op- en aanmerkingen welke worden gegeven in het critisch ver slag, hetgeen van groot belang is voor de verdere uitbouw en ontplooi ing van hun muzikale kwaliteiten". Feest Een feest was het dan vooral voor de gepromoveerden en natuurlijk ook voor de belangstellenden en meegekomen supporters van de ge lukkigen. Die belangstelling was weer niet overstelpend groot. 's-Avonds zag de zaal er wat be ter uit, maar de lege stoelen bleven tooh in de meerderheid. Het programma voor de vier dagen was zeer overzichtelijk en de alge mene organisatie waterdicht. Een uitvoerend comité, uit vijf Leidse korpsen heeft, op een enkele uitzon dering na, goed werk gedaan. Die uitzondering betrof de niet voort durende herkenbaarheid van het korps-in-actie. Weliswaar kondigde een luidspreker-stem allen en alles aan, maar op het podium was ver der niets te zien: geen naam. geen vaandel (behalve van de Unie), zelfs geen nummer. Misschien kan men daar het volgende weekeind iets aan De verplichte werken waren, be halve een enkele draak, déze keer prettig speelbaar en, voor zover ik heb gehoord, geen vervelende stuk ken techniek. Dit vooropgesteld, be hoeft er over de (verschillende) com positorische en muzikale waarden niet te worden uitgeweid- Men kan, wat dat betreft, ook niet te veel eisen en bovendien: de verenigin gen hebben ze niet zelf gekozen. De eigen voorkeur (het vrije werk) is doorgaans veelzeggend ten aan zien van muzikale smaak en ont wikkeling. Ik noem met genoegen, o.a. „Vastenavondmuziek" (Henk van Lijnsehooten), de bewerking van Suppé's „Flotte Bursohe" en „Nederlandse Suite" (Van Lijn sehooten). en (op de derde avond): Mendelssohns Hebriden-ouverture en Liszts Les Préludes, door *F- korpsen uit resp. Koudum en Be verwijk (Hoogoven-Harmonie) te blazen. Uitslagen Fanfare. B. „Kunst en Vriedschap" (7.oeter meer) 288 p, promotie naar C. B. „Irene" (Nieuw Vennep) 299 p. promotie naar C. D. „Concordia" (Berschenhoek) 259Vz p, blijft in D. E. „Door Gunst Verkregen" (Nieuwe Wetering), 241 p, degradeert naar D. E. „Voorwaarts" (Waddinxveen) 297 p, blijft in E. E. „Nieuw Leven" (Vianen) 330 p, promoveert naar F- O ja, even naar PRONONCE oor dames-, heren- en kinder- ONDERGOED 3.3017.15 u„ donderdag 8 30—11.15 3 39—18 15 u„ vrtldag 8 39—11.15 u n. ,..30—18.45 u_ zaterdag 7.30—11.15 er 3.39—163(1 u TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: tentoonstelling boekver zorging. grafiek en tekeningen Kurt Löb, van 25 nov. tot 7 jan., dag. 10 tot 16 uur, zondags 13 tot 16 uur. Botermarkt 3. galerie Van der Vlist. grafiek van Sees Vlag. van 4 tot 23 nov., dinsd. t.e.m. zat 10 tot 6 u.. vrij dagavond 8 tot 10 uur. De Lakenhal: tentoonstelling Spelen en Lezen, antiek kinderspeelgoed uit de verzameling Caljé-van Gulik en oude kinderboeken en kinderprenten uit de verzameling J de Koning, 25 okt. tot 10 dec., dagelijks 10 tot 4 uur. zondags 1 tot 4 uur Rapenburg 73: tentoonstelling Poolse affiches, Leids Academisch Kunstcen trum, van 3 tot en met 22 november, maandags t.m. vrijdags van 9 tot 18 Galerie Walenkamp. Nieuwsteeg: te keningen van Ronald Tolman, tot 8 dec., dagelijks van 2 tot 6 uur, bebal- WASSENAAR kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: tentoonstelling schilderijen en aquarellen van Jacq. Mels en droogboeketten van mej. A. C. Hen- ny, van 6 tot en met 22 nov., maan dags tot en met zat 10 tot 5 uur ook dinsdagavond 8 tot 10 uur; zondags gesloten. B, „Jeugdorkest Volharding" (Berk hout) 300 p, promoveert naar C. E. „Excelsior" (Oostzaan) 288Mi p, blijft in E. E. Kon. Fanfare Corps „West Fri- sia" (Twisk), 306 p, blijft in E. E. „Volharding" (Berkhout) 309 p. blijft in E. A. „Excelsior" (Ammerstol) 253 p. promotie naar B. D. „Door Wilskracht Saamgebracht" (Venhuizen) 289 p, blijft in D. D. „Crescendo" (Westzaan). 333^2 p, promotie naar E. D. „Excelsior" (Warder) 261H p. blijft in D. D- „Beemster's Fanfare" (Beemster) 324 p, promotie naar E. E- „Kunst na Arbeid" (Zuid Schar- wouide) 306 p, blijft in E. Harmonie. C. „Oefenimig Baart Kunst" (Dub beldam) 265 p, blijft in C. F. ..Werkman's Wilskracht" (Leiden) 254 p. degradeert naar E. D. „St. Caecilia (Leidschendam) 215 p, degradeert naar C. D. „Harmonie Orkest Haarlem", 299, p. blijft in D. Joh. van Wolfswinkel LEIDEN Op 82-jarige leeftijd is overleden de heer A. A. L. Gathier. die vele jaren hoofd was van de Hervormde ulo-school aan het Noordeinde. Hij was ook op kerke lijk gebied actief, onder anderen als lid van de hoofdcommissie voor d« eredienst. Zijn stoffelijk overzicht is in allo stilte bijgezet op Rhijrihof. Rijbewijs kwijt - toeli in auto DEN HAAG Volgens een 25- jarige caféhouder uit Leiden was hij door een samenloop van omstandig heden achter het stuur van zijn auto gaan zitten, hoewel hem zijn rijbe wijs voor de tijd van zes maanden was ontnomen. Hij wilde zijn vrouw naar Noordwijk brengen, maar werd door de politie aangehouden. De Officier van justitie kon die samenloop van omstandigheden niet zo erg ontdekken, want echt drin gend was dat autorijden nu ook weer niet. De eis luidde een week gevangenisstraf. Vonnis: een week gevangenisstraf voorwaardelijk, een geldboete van f 150 en ontzegging van de rijbevoegdheid voor een jaar. Veertig jaar bij Leidse Muziekschool LEIDEN De heer Henk Geirnaert, die veertig jaar geleden als pianoleraar werd verbonden aan de Leidse Muziekschool, waarvan hij sinds 1946 algemeen directeur is, heeft zich zaterdagmiddag tijdens een bijzonder geanimeerde receptie in het schoolgebouw aan het Rapenburg kunnen „loven" aan de grote waardering, die in brede kring voor zijn persoon en iverk bestaat. Hel bijna voltallige college van B. en W. be hoorde tot de velen, die de heer Geirnaert en zijn vrouw de hand kwamen drukken. groei, dié vele problemen met zich bracht, ook op personeelsgebied. Nu rest nog de verdere uitbouw van de school. De heer Sannes hoop te. dat de heer Geirnaert en zijn staf tezamen met het bestuur die uit bouw tot een bevredigend resultaat zullen brengen. De heer Sannes kou de jubilaris verzekeren, dat iedereen bijzonder tevreden is over het direc teurschap van de heer Geirnaert. Hij bood hem een envelop met in houd aan. Het gemeentebestuur on derstreepte de feestvreugde met een bloemstuk Ten slotte schetste dr. C- Vlam. voorzitter van Toonkunst, de grote plaats, die de muziekschool, „gebo ren uit de in 1834 opgerichte Maat schappij voor Toonkunst", inneemt in het Leidse muziekleven. Evenals de vorige sprekers bood hij een ge schenk aan. Namens de leraren en leraressen sprak de heer H- Buurman, die woor den van bewondering en respect uitte. Hij bood de jubilaris een film camera met toebehoren aan. Marjan van Leeuwen, die de ruim 2500 leerlingen vertegenwoordigde, wees op de grote invloed van de heer Geirnaert op het Leidse muziekleven in het algemeen en op de Muziek school in het bijzonder. U staat te genover geen enkele leerling „neu traal" aldus mejuffrouw Van Leeu wen en u hebt hierdoor bereikt wat u bereiken wilde: geestdriftige be oefening van de muziek, niet ter wil le van het applaus maar om de mu ziek zelf. Namens de leerlingen bood zij een filmprojector aan. Volgende spreker was mede-direc teur L. Stevens, die releveerde, dat de heer Geirnaert, toen deze het heft van dé school in handen kreeg, hier een „verzameling particuliere leerlingen" aantrof. Hij heeft de ba kens echter tijdig verzet. De heer Stevens dankte zijn collega voor de prettige samenwerking en hij con stateerde met voldoening dat de heeT Geirnaert met alle stromen van ziin tijd is meegegaan met een onnavolg bare jeugdigheid. School uitbouwen Wethouder S. Sannes sprak als voorzitter van de Muziekschool. U bent als directeur wel eens een beet je lastig omdat u ook Ln deze kwali teit uw artistieke gaven niet onder stoelen of banken steekt. De heer Sannes constateerde, dat de hepr Geirnaert de school heeft zien groei en van 250 tot 2500 leerlingen, een 'N FORD CORSAIR Gratis proefrit bij: Automobielbedrijf „RIJNLAND" N.V. Lammenschansplein 6 LEIDEN Ovatie De heer Geirnaert getuigde na al deze goede woorden van zijn dank baarheid jegens het gehele leraren korps en het gemeentebestuur. In gentlemen prefer de laatste zes jaar is veel stand gekomen, coastateerde hij met blijdschap. Hij dankte met name ook mevrouw Teebaal, die haar man op zo'n voortreffelijke wijze is opge volgd in het bestuur. De vele receptiegangers, onder wie oud-wethouder J. C. van Schaik, brachten na deze woorden de heer Geirnaert een spontane ovatie. Foto: Voor iedereen die hem zaterdagmiddag de hand kwam drukken, had muziekschooldirec teur Geirnaert een persoonlijk woord. Foto N. van der Horst Zachtjes met de deuren LEIDEN Zaterdagavond opende „Litteris Sacrum" zijn sei zoen met de opvoering van het blijspel „Zachtjes met de deuren geschreven door Michel Fermand. Dit stuk zou men een school voorbeeld kunnen noemen van wat een blijspel is. Met dezelfde ge gevens kan men wanneer ze anders worden gebruikt een drama op bouwen. Het hangt van de schrij ver af, hoe hij ze hanteert. De spanningen tussen ouderen en jongeren en het geharrewar dat daardoor in gezinnen komt, kan men optimistisch bekijken, nuchter, even wichtig en dan 'kan men de zaak wel bij elkaar houden. Meer geëmotioneerden lopen grote kans brokken te maken. Van de grootmoeder af. tot de jongste toe. doen ze in het huis van de zakenman, allemaal wel een beetje wonderlijk. Grootmoeder heeft een vriend ge vonden, die ze met vals spelen zijn geld ontfutselt en hem dan nog laat adviseren hoe ze het moet beleggen. Haar kleindochter, enfin, laten we het terwille van degenen die de komende opvoeringen nog gaan zien, allemaal maar niet vertellen. Litteris heeft van dit dwaze maar toch ergens tegen de werkelijkheid aan leunende verhaal, onder regie van Bram Harteveld een vlotte en aantrekkelijke opvoering gegeven. Er waren veel jongeren ingescha keld, di bewezen, dat wat spelers materiaal betreft. Litteris de toe komst niet met zorg tegemoet be hoeft te zien. De één was beter dan de ander, Na feestje bocht DEN HAAG Een 24-jarige scheepswerktuigkundige had in de Korevaarstraat te Leiden een bocht te ruim genomen, waardoor hij te gen een verkeerszuil botste. Hij kwam van een feestje en had alco holhoudende dranken gedronken. Eis: f 250 en twee weken gevan genisstraf voorwaardelijk. Vonnis: idem plus een jaar ontzegging der rijbevoegdheid. Jeugdbuitencentrum volgende maand open LEIDEN Naar wij vernemen zal het nieuwe Jeugdbuitencentrum. gebouwd aan de Vlietweg (voorma lig Zoeterwoude), in de tweede helft van december officieel worden ge opend. Zoals bekend, gaat dit nieuwe centrum het oude centrum aan de Korte Vliet, dat door omlegging van de vaarroute moet verdwijnen, ver vangen. De opening zal op een avond plaats hebben. V er gimiiin gloos varkens gefokt DEN HAAG Een veehouder uit Ter Aar had de varkensfokke rij uitgeoefend zonder de vereiste vergunning te hebben. De vergun ning is hem inmiddels verleend. De veehouder verzocht de econo mische politierechter daarom de zaak als afgedaan te beschouwen. De officier zei, dat de overtre ding toch maar was gepleegd en eiste 40 boete. De rechter maakte er 30 van. LEIDEN In de vrijdagavond gehouden ledenvergadering van de afdeling Leiden van het Oranje- Groene Kruis werd een overzicht gegeven van de werkzaamheden van de afgelopen anderhalf jaar. Voor bereidingen werden getroffen om de consultatiebureaus, die gehouden worden in het gebouw Langestr. 67 na de opening van het gezondheids centrum Leiden-Noord aan de Bern hardkade op dinsdag 28 nov. daarheen te verplaatsen. Bovendien werd het besluit genomen de bene denverdieping van het pand Kanaal straat 68 per 1 jan. 1968 te bestem men tot uitleenbureau voor verple- gingsartikelen. Voor de wijkver pleegsters en de leidster-docente van het kraamcentrum van het Oranje-Groene Kruis zal hier dan te vens een gelegenheid zijn spreekuur te houden. Uit het verslag van de penning meester bleek duidelijk, dat vooral gezien de stijging van de salaris sen en de sociale lasten gedurende de laatste jaren, aan een tekort en een contributieverhoging niet is te ontkomen. Voorgesteld werd een verhoging van f 12 naar f 15 per jaar (hier over werd reeds overleg gepleegd met het Groene en het Wit-Gele Kruis). Namens enkele bejaarde leden vroeg de heer C. Kuiken de contri butieverhoging achterwege te laten voor leden boven de 65 jaar. Ge zien het grote aantal (bijna 13 deel) bejaarde leden bleek dit niet haalbaar. Met 1 stem tegen werd tot de voorgestelde verhoging be sloten, terwijl werd toegezegd re kening te zullen houden met die be jaarden, die in bijzonder moeilijke financiële omstandigheden verke ren en daarbij geen beroep kunnan doen op de ABW. Door het vertrek van ds. J. M. D. v d Berg naar IJmuiden en het be danken van de heer F v d Laaken moest in twee bestuursvacatures worden voorzien. Als nieuwe be stuursleden werden voorgesteld en benoemd mevr A. MulderHomberg en de heer C. de Visser, terwijl het bestuur werd gemachtigd t.z.t. uit zijn midden een voorzitter aan te wijzen. Ten slotte gaf de heer D. de Boer een uiteenzetting over de samen werkingsplannen met het Wit-Gele Kruis, die allereerst gericht zijn op niet-principiële activiteiten. Ons Grunnegerlaand bestond 45 jaar LEIDEN De Leidse vereniging „Ons Grunnegerlaand" vierde za terdagavond haar 45-jarig bestaan. De nieuwe voorzitter, de heer J, G. Fokkema, heette in het bijzonder de vertegenwoordigers van de zuster verenigingen van Beverwijk, Delft, Dordrecht, Den Haag. Rclfterdam en van de Friese vereniging uit Lei den welkom. In het kort vertelde hij iets over de vereniging. Mevrouw Vriend, wier man van de oprichting af 38 jaar voorzitter van de vereni ging was geweest, overhandigde de heer Fokkema de nog in haar bezit zijnde voorzittershamer. Na het zingen van „Van Lauwers- zee tot Dollard tou" voerden de Grunneger Randstadspeulers het be kende toneelstuk „Onder ain dak" van Johan Fabricius op. De heer J. Schuitema uit Delft had de regie. De avond werd besloten met dan sen op muziek van de heren J. Meer- poel en C. Ernst. Academische examens F.ngelse taal- en letterkunde: me F Snorn-du Pon (Voorschoten), J Reitsma (Schevenlngen). maar allen waren zonder voorbe houd goed. Cecile Heinders zegde haar tekst uitstekend en speelde met variatie. Kees Nix's gesticulatie is wel eens wat dru!k, maar dat komt wel goed. Sjoerd M. maakte van de won derlijke, verlegen Georges een uit stekend type. Het hoogtepunt van alles was voor ons de scène tussen Rosien Hasselbach-Gaykema, als de groot moeder, en Bob Hageman als va der. Dat was kostelijk en vooral door het ingehouden, wat droge spel van eerstgenoemde van een ongelooflijk® humor. Tot slot was er veel applaus en een overvloed van bloemen. A. C. BOUWMAN Collecte ten bate van tbc-patiënten LEIDEN Op zaterdag 25 novem ber wordt een collecte gehouden ten bate van de Stichting steunfonds van de Vereniging tot behartiging der belangen van t.b.c.-patiënten in Nederland. Collectanten kunnen zich die dag melden in het gebouw Steenschuur 4-6. Het collectebureau is vanaf 's morgens tien uur geopend. Bestuur SSRL LEIDEN Het bestuur van de Societas Studiosorum Reformatorum Lugdunensis is voor het jaar 1967- 1968 als volgt samengesteld: L. M. van der Mey, praeses; mej. F. Mud- de, ab-actis: A. G. Visser, quastor; R. Eikerbout, vice-praeses; mej. J. Verschoor, assessor I; L. J. de Jong. assessor II. Het ab-actiaat is geves tigd: Oude Hoefstraat 57, Leiden. Fietsster kreeg geen voorrang LEIDEN Zaterdagavond om streeks kwart over 6 verleende een automobilist op de Haagweg geen voorrang aan de op het fietspad rij dende negentienjarige mevrouw E. de Klerk. Zij liep een ribfractuur op. De 30-jarige voetballer W. Roos uit Honselersdijk brak zondagmid dag in de wedstrijd tegen Lugdunum 3 een been. Leids meisje in Voorschoten onder scooter VOORSCHOTEN Op het kruis- punt Voorschoterweg-Hofweg is gis termiddag omstreeks 2 uur het 13- jarige meisje P. J. uit Leiden bij het oversteken gegrepen door een scoo ter, bestuurd door de 32-jarige H. S. uit Den Haag. Het meisje, dat met de fiets de weg overstak, kreeg kneuzingen en schrammen aan be nen en handen. Voor onderzoek is zij naar een ziekenhuis in Leiden gebracht. Inbraken in Leiden LEIDEN Er is ingebroken in. een werkplaats aan de Zijlstraat. Uit een aan de Havenkant gelegen eta lage werd een elektrische boorma chine ontvreemd. Zondagmiddag is een ruit ingesla gen van een bloemenkiosk op het Noordeinde. Er wordt een bedrag van^f 0,20 en een doosje sigaren ver- LEIDEN In de afgelopen nacht omsitreeks 4 uur arresteerde de po litie terzake van diefstal van melk op de Haven een 18-jarige schilder, een 20-jarige schilder, een 20-jarige straatmaker en een 16-jarige lood gieter. Zij zijn voor verder verhoor ingesloten. Binnenbrand in huis Cobetstraat LEIDEN Tijdens afwezigheid yan de bewoonster brak brand uit in een huis aan de Cobetstraat door dat een kachel te dicht bij de kolen haard stond. De stoel en de gordij nen verbrandden: er ontstond een gat in de vloer en het plafond werd zwartgeblakerd. De brandweer doof de het vuur. Zilveren jubilaris in bejaardentehuis LEIDEN Vandaag vierde Jacob Verharen (82) zijn zilveren jubi leum als bewoner van het Gerefor meerde Minnehuis (eigendom van de Hervormde Gemeente). Wat het aantal „woonjaren" betreft, wordt de heer Verhasen, die nooit ge trouwd is geweest, slechts geslagen door de heer A. Bloot, die al 33 jaar in dit bejaardentehuis, geves tigd in de Kaarsenmakersstraat. Omdat de jubilaris van vandaag uit Leidschendam afkomstig was toen hij zijn intrek nam in het Leidse tehuis, waren vanochtend ook enige afgevaardigden van de sociale dienst der gemeente Leid schendam naar de Kaarsenmakers straat gekomen om met directeur J. Kooy de heer Verharen op beschei den wijze in het zonnetje te zetten. 'Voorts was een deputatie van het bestuur aanwezig.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3