AUTO FOREHOLTE N V. GEBR. VAN ULDEN GARAGE VLIETWIJK Ik 'gen enda jjfficieel DAF-Dealer Herenstraat 54-56, Voorhout ShowroomWilhelminasfraaf 16 Telefoon 02532-7341 Katwijk aan Zee, Tel. 01718-4299 Kritiek in Benthuizen op streekplan van G.S. ad en Katwijks feest in Alp hen Oudshoorn - van Egmond V' XTEI'WE LEIDSE COI RWT ZATERDAG 18 NOVEMBER 1967 jke or nteraad nt verleend haar beur e algemen c, waardoo meente :elyk we wijk honderden automobilisten gaven in de afgelopen weken hun mening.... conclusie Drdwijl Dit is wat zij concludeerden gemeenterad heeft de volgei it verlies ongeveer e slechte goedgekeuj ndig bureaj te verklai onderzoekj isten hien beid dit stellen 1 ende koste vestigend b n, hoe den :e kosten Pijlsnel Continu gas op de plank. 123km/u meteen Daf kan dat dankzij zijn vin nige 40 pk. Acceleratie fantastisch: van 0-50 km/u in 6 seconden. Bij leder ander moet je voor een volautomati sche versnelling extra betalen. BljDAF44isde Variomatic een inge bouwd pluspunt. Garantie Een vol jaar garantie.on- geacht het aantal kilo meters en bovendien een netwerk van 1500 dealers in heel Europa- wat 'n zekerheid I Degelijk Je ziet 't aan alles, die degelijkheid. Kijk bij voorbeeld eens naar die perfekte lak. Zo'n wagen blijft als nieuw, en de roestvrij stalen bumpers en wieldoppen ook. Sportief Geen wonder dat DAF zó succesvol is in rallies Overtuigd Een ritje door Amster dam in 't spitsuur h en races. Dankzij de mij ervan overtuigd d Variomatic is de over brenging in elke situatie automatisch optimaal, wereld is. Dat betekent scherper rijden, hogere gemid delden. Ruimte Je zit lekkercomfortabel in 'n ruim interieur. En die enorme kofferruimte is ook zo prettig, daar kan letterlijk alles in. Zuinig Lage aanschaf- en on derhoudskosten. Min der benzineverbruik, wegenbelasting en ver zekeringskosten. En niet te vergeten geen smeerpunten dus niet steeds dat doorsmeren DAF heeft alles plus - plus het pienterste pookje ter wereld - automatlc/variomatic test-'m-zelf U kunt pas over de DAF praten als u er in gereden hebt. Wij nodigen u uit dat te doen. Bel de DAF-dealer in uw omgevingen maak een afspraak voor een uitvoerige, vrijblijvende, „test- 'm-zelf rit". Indien u deze coupon invult, sturen wij u nadere informatie. 'stuur mij zonder enige verplichting in formatie over DAF 44, DAF 33, DAF be stelwagen, DAF pick-up (onderstrepen wat u wenst) Naam:- vijk^spreek] VOOR DE GEHELE BOLLENSTREEK laneveld-T EN KATWIJK EN OMSTREKEN IjklemlllOFFICIEEL DAF-DEALER voor LEIDEN komst in d» kerk. ds.jen omstreken iver: De da VERDAMSTRAAT 6 Telefoon 23041 LEIDEN ie Christer en ZOETERWOUDE zang kwaï GERARD DOUPLANTSOEN 22 - VOORSCHOTEN TELEFOON 01717 - 4455 rouwenbonc t ovfr:mh.' Raadsleden protesteren rghstichting 1 UmsktAanj BENTHUIZEN „Benthuizen is bestuurlijk sterk genoeg om z'n eigen boontjes te doppen". Dit zei gisteravond burgemeester I. J. P. Keyzer naar aanleiding van vragen die door de raad gesteld werden in verband flOrSt met de aanleg van een sporterrein in plan „Zuid". In de door de provin cie goedgekeurde exploitatieopzet van het bestemmingsplan was een HenSt bedra& opgenomen van 50.000. Gezien de uitgifte van gronden kan ook gesteld worden, dat dit bedrag inmiddels beschikbaar is. In het voorstel van B. en W. ging het om een krediet van 35.000. Het raadslid A. van Noort (ARP) bracht in verband met deze uitgave naar voren: „Ik ben niet zo bijzonder gelukkig met dit voorstel, gezien de beperkingen die Benthuizen door het Streekplan Ryn en Gouwe opgelegd worden. Ik wil er bij G.S. op aandringen, dat het kunstmatig kleinhouden van Bent huizen niet te aanvaarden is (tot 2.000 inw.). Het Streekplan is geen plan. het is een sprong in het duister". De heer D. van Soest (Arb. bel.) merkte op: „Waarom moeten we door G.S. gedwarsboomd worden? Ik wil heftig protesteren. Industriegron- den hebben we ook nodig. Niet al leen glascultuur". De burgemeester wees erop, dat de iffie aange- overloop van de grote steden gericht e school ix ideurdienst ;raden var het onder- /onder lei- Kapel :id bestaat of vragen ie diens en Tafel- r nog con- se Schaak- edeeld dat terugtrok, r deel van ntengevol- 17. de Wei- re bestuur Uil opne- iisen werd schendam) Uit de en in de ng de he- ige op het en aanleg van Schie ;n (insider ring). )ijkstra De bouw- heeft in een haar pend. Ve- Icheepma- deroe be- showroom ot aantal vekelijkse Vermeu- niet door. zal zijn op Alphen, Bodegraven en Woerden. „Alles wat wij in Benthui- doen, gaan in overleg met de gemeente Zoetermeer. Het is bepaald niet zo, dat Benthuizers zich straks in flats van Zoetermeer moeten gaan vestigen. En betreffende de recreatie kan ik u mededelen, dat in Benthui zen alleen de kleinere recreatie geschapen moet worden. De grotere evenementen zullen toch elders ge zocht moeten worden. Als raad kunt u thans moeilijk meer protesteren bij G.S., daar de termijn tot indie ning voorbij is en wij ons moeten houden aan de wettelijke voorschrif ten." De aanleg van de sportvelden zal onderhands worden opgedragen aan de fa. Gebrs. Van der Meer in Benthuizen. Omleidingsweg Dc raad hield de vinger aan de pols bij de mededeling, dat B. en W. met de omringende gemeenten van gedachten hebben gewisseld over het geprojecteerde kassengebied in het ontwerpstreekplan „Rijn en Gouwe". In verband hiermee wilde de heer A. van Noort weten hoe het staat met weg nr. 22 en de omleidingsweg ten zuiden van Benthuizen. De pro vincie heeft deze aangelegenheid in handen. Misschien kan Benthuizen zelf deze omleidingsweg aanleggen en zullen later de gelden weer in de gemeentekas terugvloeien. Als antwoord op vele vragen van de raadsleden merkte de burge meester het volgende op: „In het kader van Groot-Zoetermeer heeft Benthuizen een wezenlijke taak. Aan een niets zeggende spetter heeft Zoetermeer ook niets. Iedere grote stad heeft immers behoefte aan een leefbare omgeving." Met volledige instemming van de raad zal een openbare kleuterschool gesticht worden. Zes kavels grond zullen verkocht worden aan het Pensioenfonds van de Billitonbedrij ven. In totaal zal de gemeente hier voor ontvangen f 54.000. Voor f82.500 zal het gemeentehuis een uitbreiding ondergaan. Een kre diet van f 20.000 werd verleend voor de inrichting van de nieuwe Arn. van Osschool en f 10.000 ten behoeve van de nieuwe kleuterschool. Met algemene stemmen werd de heer L. Grootens benoemd tot hoofd van de nieuwe dienst van gemeente werken en bouw- en woningtoezicht. De heren P. Petersen en L. Polder vaart zagen zich benoemd tot tech nisch ambtenaar bij de nieuwe dienst. Alle andere agendapunten, die wij deze week uitgebreid in onze krant publiceerden, werden aangenomen. Aan het eind van de langdurige ver gadering deelde de burgemeester mee, dat toewijzing is ontvangen voor de bouw van 24 woningwetwo ningen en 24 bejaardenwoningen. Wellicht zal tegelijkertijd (spoedig) een plan van nog eens 24 woningen in de premieverhuur of -koop verwe zenlijkt kunnen worden. Deze laatste zullen echter uitsluitend voor Bent huizers bestemd zijn. Het gaat hier om 6-kamerwoningen met C.V. Tameli jk lusteloze stemming op Leidse veemarkt LEIDEN Ondanks het zeldzaam mooie najaarsweer en een vrij rede lijk marktbezoek was de stemming op de veemarkt gisteren tamelijk lusteloos. De aanvoer was wel goed, maar bleef toch achter bij die van de vorige week en dezelfde periode van vorig jaar, voornamelijk als ge volg van een voor de tijd van het jaar korte aanvoer in de rundveesec tor. Vorige week zijn de prijzen op de slachtveemarkt erg tegengevallen en de veehouders hebben daarom geen haast gemaakt om het nog in het land lopende vee op de markt te hebben. De totale aanvoer bedroeg 3260 dieren. GebruiksVee en jongvee. Zowel aanvoeren als handel ondergingen geen verandering. Ook de prijzen hielden zich staande bij een matige belangstelling. Vette koeien. Dank zij de wel zeer korte aanvoer herstelden de prijzen voor vette koeien zich weer. Toch ging het in de vleeshandel niet zo best en was er zelfs sprake van een gedrukte stemming. De handel was matig met zelfs een slepende afloop. Vette kalveren. Ook in deze afde ling een zeer korte aanvoer van ver uiteenlopende kwaliteiten, zonder topdieren. Door het korte aanbod kreeg de handel toch nog een vlot verloop en trokken de prijzen weer Wolvee. De ruime aanvoer bestond hoofdzakelijk uit vette lammeren en nog een klein aantal vette schapen. Fokschapen waren er niet aange voerd. De handel, aanvankelijk iets strekzaam door het ruime aanbod, was goed. De lichtere soorten waren iets minder gewild. Varkens. Ondanks iets minder aan voer ging het met de handel nog niet beter. Bij een moeilijk tot stug verloop hielden de prijzen zich nog wel staande. Voor slachtvarkens is de export nog steeds niet overmatig. ALPHEN Het vijftigjarig bestaan van de Katwijkse afdeling van de Ned. Chr. Bouwbedrijfsbond is gisteren op grootse wijze gevierd met een diner in de boven- en benedenzaal van het restaurant in Avifauna. Aan het diner zaten in totaal 850 mensen aan. Dubbel feest was het voor de 76-jarige heer L. C. Blok uit 'Katwijk aan Zee. Sinds de oprichting van de afdeling, waartoe hij mede de stoot heeft gegeven, is hij lid geweest. Het hoofdbestuurslid P. H. de Kleuver uit Zeist speldde hem het gouden bondsinsigne met lauwerkrans op. De binnenlandse vraag was wel iets groter bij een kleiner aanbod. Aan vankelijk liepen ook de prijzen voor slachtzeugen mee omhoog, maar te gen het einde van de week liepen deze weer terug tot het oude prijsni veau. Prijzen per kg. levend ge wicht: lichte slachtvarkens van plm. f2,07 tot f2,23; lichte slachtzeugen van plm. f 1,60 tot f 1,65 en f 1,68. ADVERTENTIE Haarlemmerstraat 181 (hoek Hooglandse Kerksteeg) is het adres van Juwelier-horloger v. d. Water, waar u voor de a.s. feestdagen een waardevol en btyvend geschenk hunt kopen. Wij handhaven onze 30-jarige traditie. Ruime keuze - aparte modellen - de beete merken - prima vakservice - altjjd voordelig. Jubileum van de lieer Verhoeven LEIDEN Op 1 december a.s. hoopt de heer A. Verhoeven te her denken, dat hij 40 jaar geleden in gemeentedienst trad. De heer Ver hoeven is chef van de afdeling Fi nanciën en Belastingen ter ge meentesecretarie, gemeenteontvan ger van Leiden en tevens directeur van de Dienst voor Kasbeheer en Kredietwezen. De heer Verhoeven werd op 21 september 1909 geboren te Borcu- lo Op 1 december 1927 trad hij in dienst van de gemeente Deven ter bij de dienst voor de lande rijen. In 1934werd hij medewerker van de afdeling Financiën te De venter. In 1946 werd de heer Ver hoeven benoemd tot chef van de afdeling Financiën te Alkmaar. Op 1 juli trad hij in dezelfde func tie in dienst van de gemeente Lei- In november 1966 werd hij bo vendien gemeenteontvanger en di recteur van de dienst voor kasbe heer en kredietwezen. Naar aanleiding van dit jubileum zal de heer Verhoeven op 30 no vember te 15.30 uur in de koffie kamer van de Stadsgehoorzaal het middelpunt zijn van een huldi gingsbijeenkomst in interne kring. Na afloop daarvan om 16.30 uur wordt hem een receptie aangebo- ZONWERINGSBEDRIJF - DEKKLEDEN FABRIEK RUNSBURG Rijnsburgcrweg 158 KatwUkerweg 10 Telefoon 5422 Telefoon 2230 Aleer samenwerking tussen drie vakbonden wenselijk RIJNSBURG In hotel-restau rant „De Nonyé" vergaderde gister avond onder leiding van de heer J. Star, de christelijke besturenbond. De heer W. P. v. Leeuwen, districtsbestuurder van het CNV sprak over de positie van de christe lijke vakbeweging, nu en in de toe komst. In onze samenleving zijn verschil lende ontwikkelingen gaande. De au tomatisering neemt b.v. in versneld tempo toe. In onze samenleving ko men voor de mensen slechts lang zaamaan meer mogelijkheden voor de ontplooiing van capaciteiten en aanleg. Over de rechtvaardigheid van bestaande inkomstenverhou dingen wordt druk gesproken. De activiteiten van de vakbewe ging zijn gericht op deze vernieu wing en de begeleiding van de voort gaande ontwikkeling. Hiervoor is een geïnspireerd handelen nodig. Christelijke vakbeweging acht het C.M.V. noodzakelijk om met ver nieuwde energie op de samenleving te kunnen inwerken. De structuur van de christelijke vakbeweging moet zijn aangepast aan de maatschappelijke ontwikkeling. Zij moet tevens stoelen op een ge meenschappelijke besluitvorming binnen de vakcentrale. De heer Star legde de vergadering hierbij het volgende ter bespreking voor: Is het vanuit een oogpunt van doelmatigheid en besparing van kosten niet gewenst de concentratie en coördinaten van taken en werk zaamheden in handen te geven van het CNV. Uit de vergadering kwam hierop naar voren dat men inder daad moet streven naar grotere een heden in de vakbeweging. De christelijke vakbeweging moet o.a. regelmatig komen tot het formu leren van wensen en verlangens, waarbij de motivering van de leden niet mag ontbreken. Er blijken bij de drie vakcentrales verschillende opvattingen, wensen en bezwaren naar inhoud en motive ring parallel te lopen. Hierdoor wordt samenwerking tussen CNV, NW en NKV zeker mogelijk. Men moet echter eikaars zelfstandigheid respecteren en bereid zijn met rede lijke handhaving van eigen zelfstan digheid naar anderen te luisteren. Het algemene werk van de christe lijke vakbeweging, zoals dat uit de centrale doelstelling voortvloeit, moet op het plaatselijk vlak worden (Advertentie} Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 Rijnsburg georganiseerd, geregeld en gecoördi neerd. Een en ander vindt onder meer plaats in het kader van de besturenbond. Een nieuwe omschrij ving van taak en plaats van bestu renbond zal zeker nodig zijn. In zijn slotwoord dankte de voor zitter de spreker voor zijn bijzonder interessante bespreking. Hij merkte hierbij nog op dat hij het jammer vond dat er maar vier van de zeven plaatselijke besturen van de diverse vakverenigingen vertegenwoordigd Eerste hyacinten in Rijnsburg RIJNSBURG Konden wij verte den week melding maken van de aanvoer van de eerste narcissenn, de ze week werd door de firma Oskamp uit Voorhout voor een primeur ge zorgd. Zij voerde op veiling Flora de eerste hyacinten van dit seizoen aan in de variëteit Anne Marie. Aanvan kelijk werd hiervoor een zeer hoge prijs betaald. De firma Oskamp werd op de voet gevolgd door twee collega's, zodat er vrijdag al zo'n slordige 4000 stttks ter veiling kwa men, waardoor de prijs uiteraard een gevoelige tik kreeg. Naast deze voorjaarbloemen ook de aanvoer van narcissen is se dert vorige week flink toegenomen worden er nog steeds grote hoe veelheden chrysanten aangevoerd, die tegen lage prijzen worden opge- Zoals altijd is dit ook van invloed op de andere bloemsoorten, zodat zelfs de anjers, die om deze tijd van het jaar toch echt niet zo groot in aantal zijn, op een prijsniveau lig gen dat zeker niet lonend voor de kwekers mag worden genoemd. De exporteurs tonen weinig of geen belangstelling voor de bloemen, aangezien hun afnemers in het bui tenland worden overstelpt met aan biedingen. tegen zeer lage prijzen, vanuit Italië en Frankrijk. Agenda gemeenteraad RI.TNSBURG De gemeenteraad vergadert woensdagavond 22 no vember om acht uur. De agenda: onderzoek geloofsbrief nieuwbe noemd lid van de raad, de heer L. van Tilburg; aankoop woning Ba ron van Wassenaarstraat 9; aankoop woning Langevaart 33; regeling aangaan vaste- en kasgeldleningen voor 1968; begroting waterleiding bedrijf 1968; begroting grondbe drijf 1968; gemeentebegroting 1968.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5