eekagenda s Chr. voortgezet onderwijs in Leiden en omgeving gaat nauw samenwerken met brugklassen an ;n IE ÏK er" Volgend jaar Mammoetwet van kracht Dertien werknemers van Grofsmederij gehuldigd Veiling voor restauratie van Leiderdorpse kerk bracht ruim f8000,- op BRILLANTEN SIERADEN JUWELIER v. d. WATER ;R 1967 *WE LEIDSE COURANT Zaterdag (18 dot.) Muziekschool Rapenburg 22, 3.30 tot B uur: receptie directeur Henk Geir- haert t.g.v. 40-jarig jubileum als piano leraar. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: mid densociëteit en ouderensociëteit, night club met floorshow en café culturelle. Micro-theater Imperium, Vestestraat 8 uur: „De herbergierster". Den Burcht, 8 uur: toneelavond Ons Grunnegerlaand. Afd. Leiden Natuurhist. Ver.: strand- fcxcursie te Noordwijk aan Zee. Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum net „Zachtjes met de deuren". Boshuis, achter Hoflaan. 74, 8 u.: ,J.V. Jong-Leiden, kennismakings- ,'ond met Goernie's groep. Auto Bierman N.V., Stationsweg het ing van 1-17: Simca-show, 10-18 talem en stuitbaar 1: elft :rk procent tholieken lusief da laatrege- één kerk WljS reken- school md op en wa- foorbeeld J. F. e Neder- chriften- ond dat moe hij, dat ei dat ke taak sorteren, i de toe eveelheid kunnen rift, dat rol gaat school- of klassieke professor OEGSTGEEST Lijtweg 9, 10.30 opening dienstverleningscentrum oor zelfstandig wonende bejaarden gehandicapten aoor prof. dr. J. P. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Yerma". DEN HAAG Diligentia, 2.15 uur: Arena met „Het laatste loverbos", 8.15 Albert Vogel met „Om en over Couperus". SCHEVENINGEN Circus-theater, <8 uur: Ned. Operastichting, „Madame (Butterfly". SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-orkest, met Martha Ar- jgerich, piano. SCHEVENINGEN Paviljoen-thea ter, 8.15 ur: De Nieuwe Komedie met „Het treurig lied van het triest café". Dinsdag (21 nov.) Huiskamer Diaconessenhuis, 4 tot 5 afscheidsreceptie dokter J. Bran- Stadhuis, 7 uur: zitting Bouwfonds Jfëd. Gemeenten. I Breestraat 9, 7 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Jacobazaal Den Burcht, 8 uur: K. en -filmclub. [Zuiderkerk, 2,30 uur: jeugdconcert jnkunst, Ned. Kamerorkest, 8 uur concert. Begin van de middag: intocht Sinter- ÖEGSTGEEST Groene of Willi- irdkerk, 8 uur: concert K. en O., lijel-kwartet. Woendag (22 nov.) Groene Kruis-gebouw, Middelweg 38: ïlf 9, ledenvergadering Het Groene Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 u.: weekuur soc. raadsvrouw. Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Gehoorzaal, 8 u.: invitatieconcert De Schouwburg, 8 uur: toneelavond Lit- iris Sacrum. Camera, 7 en 9.15 uur: K. en O., lm van de maand. Vestestraat 40, 8 uun micro-theater nperium. De Herbergierster. Donderdag (23 nov.) Gehoorzaal. 8 uur: Meesterserie K. ii O., Residentie-Orkest met Leonard ose, violoncel. Kleine zaal Gehoorzaal, 2 uur: afd. eiden Ned. Ver. Huisvrouwen, voor- chting veilig verkeer door Leidse ver- eerspolitie. Breestraat 85, 8 uur: Ver. voor Peda- ogiek, mej. C. J. van Reenen over :ugd en litteratuur. Den Burcht, 7.45 uur: Tuinbouw en lantkunde, prijsuitreiking Geef uw :vel een corsage. Vrijdag (24 nov.) Mare 43. 5 tot 6.30 uur: afdeling eiden E.H.B.O., receptie 35-jarig estaan. Feestavond om 8 uur. Lakenhal, 8.15 uur: opening ten- wnstelling boekverzorging, grafiek ti tekeningen. Stationsweg 35. 8 uur: kynologenver. ijnland. Boshuis, achter Hoflaan 74, 7 uur: uilavond voor verzamelaars. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: tie- ersociëteit. LEIDERDORP Dorpshuis. 8 uur: fd. Leiderdorp K. en O., lezing Jan Volkers. Zaterdag (25 nov.) "estestraat 40, 8 uur: micro-theater Imperium, De Herbergierster, i Schouwburg, 8 leris Sacrum. LH.J.-gebouw, Levendaal 101: mid- len- en ouderensociëteit. OEGSTGEEST Het Witte Huis. 2 lot 5.30 uur: schaaksociëteit Palame- toneelavond Lit- oegd sen 'Ubliceert issituatie eptember sen in de (321.500) sven. dit 1966 (22.8 t percen- sen nam de k!a WELKE APOTHEEK? Geopend voor spoedeisende gevallen: ppotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, lel. 24807. Op zaterdag 18 november is in Lei den, voor spoedeisende gevallen, des piorgens van 8 tot 12 uur, bovendien geopend: apotheek Tot Hulp der Mens heid, Hooigracht 48, tel. 21060. Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp en Apotheek Voor schoten zijn de gehele week geopend. .De Oegstgeestse Apotheek is op zon dag 19 november gesloten van 8 tot 24 uur. DOKTERSDIENST Tot zaterdagmorgen 10 uur raad plege men de eigen huisarts. Daarna, tot zondagnacht 24 uur, de dokterstele foon. 5 maal 2. Films Camera (2.30. 7 en 9-15 uur;: Barie- (18 jaar). 3 (Van onze stadsredacteur) tempo van werken en de wijze van voor voortgezet onderwijs in Leiden ZATERDAG 18 NOVEMBER BW (Van onze stadsredacteur) LEIDEN Ook alle leerlingen van de christelqke lagere scholen in Leiden en omgeving, die in het komende jaar „doorstromen" naar het voortgezette onderwys, worden geconfronteerd met de consequenties van de per 1 augustus 1968 van kracht wordende Mammoetwet. Het is daar om verheugend, dat een nauwe samenwerking is ontstaan tussen de chr. lycea in Leiden, de Chr. Kweekschool en alle christelijke ulo-scho len (straks mavo-scholen geheten) in Leiden, Katwijk, Leiderdorp, Lisse, Nieuw-Vennep. Noordwijk, Rijnsburg, Sassenheim. Voorschoten en Wassenaar. Het overleg heeft geleid tot een aantrekkelijke vorm van samenwer king met betrekking tot de zgn. brugklassen. Er komen vooralsnog geen gemeenschappelijke brugklas sen maar de afzonderlijke brugklas sen van mavo- en havo-scholen en athenea en gymnasia zullen wel worden gecoördineerd. Zoals bekend, gaat de h.b.s. in haar huidige vorm volgend jaar verdwijnen om plaats te maken voor het atheneum. Een geheel nieuw schooltype, het havo (hoger De mooiste Kunstnijverheid uit vele landen Wij noemen dat Kunstnijverheid met Kom dus naar de Artishop als u iets heel moois HASSELMAN PANDER GEMEENTE LEIDEN OFFICIËLE PUBLIKATIE HUURAUTOVERORDENING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat voor de duur van drie maanden op de secretarie, kamer 125, ter le zing voor een ieder is nedergelegd de door de Raad dier gemeente in zijn vergadering van 20 maart 1967 vast gestelde verordening op het vervoer met huurauto's en taxi's in de ge meente Leiden. De verordening geeft een regeling van de bedrijfs- en chauffeursvergun ningen en van de verplichtingen van de houders van deze vergunningen, maakt onderscheid tussen huurauto's en taxi's en geeft regels met betrek king tot het innemen van standplaat sen met taxi's. De verordening treedt op 20 no vember 1967 in werking. O ja, even naar PRONONCE voor een mooie ONDERJURK of JUPON. Lido (2.15 en 7.30 uur): Dr. Zhiva- go (14 jaar). Luxor (2.30 7 en 9 15 uur): De on tembare Angélique (18 jaar). Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Zeven tien (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): You are a big boy now (14 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Wat deed jij nou in de oorlog pappie? (14 Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Leiden: 20645. Voor brand weer 5 maal 3. Voor politie 5 maal 4. Molenmuseuro Molen De Valk; geopend dinsdag to' en met zaterdag van 10 tot 5 uur zon dags van 1 tot 5 uui Maandags geslo ten. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: od werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Sted museum De Lakenhal. Oude Singel: op werkdagen van 10 tot 6 zondags van 1 tot 5 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): werkdagen van 9 tot 12 eD van 2 tot S uur. zaterdags en zondags ge- algemeen voortgezet onderwijs) doet dan zijn intrede: fn graad van moeilijkheid zal dit havo liggen tussen atheneum en mavo (middel baar algemeen voortgezet onder wijs), het hudige u.l.o Beroepsonderwijs Er wordt een duidelijk onder scheid gemaakt tussen algemeen vortgezet onderwijs (avo) en be roepsonderwijs. Het beroepsonder wijs wordt verrijkt met enkele schooltypen, zoals het lager, het midelbaar en het hoger economisch administratief onderwijs (l.e.a.a m.e.a.o. en h.e.a.o.)-. Advies schoolhoofd Na de lagere school behoort elk kind zoveel mogelijk op die school te komen, waar het volgens intelli gentie, aanleg en interesse thuis hoort. De toelatende school zal ter dege rekening houden met het ad vies van het hoofd derlagere school. Reeds in de eerste klas van het voortgezet onderwijs blijkt nogal eens, dat de schoolkeuze niet juist is geweest. Mede om die reden draagt het eerste leerjaar van het m.a.v.o., het h.a.v.o., het atheneum en het gymnasium de zgn. brug klas een bijzonder karakter. Op genoemde scholen wordt een gelijk aantal lesuren gegeven in de zelf- de vakken (in het gymnasium aan gevuld met vier uren Latijn). Het tempo van werken en de wijze van aanbieden van de leerstof zullen echter verschillen vertonen. Verkeerde keuze Tijdens dit brugjaar of aan het eind ervan kan een verkeerde schoolkeuze worden hersteld. In dien nodig wordt de ouders het ad vies gegeven een ander schooltype te kiezen voor hun zoon of dochter. Zo kan een kind bijv. uit de brug klas van het atheneum of van het havo naar het mavo worden ver plaatst. In enkele gevallen zal het omgekeerde mogelijk zijn. Om deze voor het kind soms noodzakelijke veranderingen in de praktijk makkelijk en prettig te laten verlopen is een samenwerking tussen de verschillende schooltypen noodzakelijk. Het is deze overwe ging geweest die de chr. scholen voor voortgezet onderwijs in Leiden en omgeving ertoe heeft gebracht de reeds bestaande goede samen werking belangrijk uit te breiden. Uniform proefwerk Er wordt reeds een proef geno men in de eerste klassen van een der lycea en enige ulo-scholen om te komen tot een gemeenschappe lijk programma, met gezamenlijk opgestelde proefwerken en beoorde ling daarvan. Het ligt in de bedoe ling, op deze weg voort te gaan. Via de genoemde samenwerking is veel te bereiken, niet alleen in Leiden, maar ook voor de omge ving, zodat elk kind de aandacht kan krijgen die het individueel no dig heeft. En daarop is het streven van de samenwerkende christelijke scholen voor voortgezet onderwijs in Leiden en omgeving gericht. LEIDEN Niet minder dan dertien werknemers van de Koninklijk* Nederlandse Grofsmederij werden gisteravond in het Antonius Clubhui* in de bloemetjes gezet. Vijf van hen zijn veertig en acht vijfentwintig jaar bü de „Grof' werkzaam geweest. De viering van deze jubilea was geen loutere formaliteit, want tot twee uur in de nacht werd enthousiast gefeest in het weelderig versierde Clubhuis. De directeur van de KNG, ir. M. C. de Jong, noemde het van groot gewicht, dat bij het bedrijf zo vele jubilea gevierd kunnen worden. Het demonstreert, dat het klaarblijkelijk plezierig werken is in de fabriek. Hij vond het een plezierige taak, na mens de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, de jubi larissen het diploma en de daarbij behorende medaille te mogen over handigen. Veertig jaar in dienst zijn de he ren A. Turenhout (bankwerkerij), C. P. Kooien (kettingfabriek), G. LEIDERDORP De Hervormde Dorpskerk was gisteravond „in" bij de Leiderdorpers. Uit alle delen van dit (snel) groeiende dorp waren ze naar garage Kamsteeg aan de Van der Valk Boumanweg gekomen een steentje bij te dragen voor het restauratiefonds van deze kerk aan de Hoofdstraat, die danig door de tand des tijds i-s aangetast en noodza kelijk herstel behoeft. Bij Kamsteeg werd een veiling houden van allerlei goederen, die door de burgerij, de middenstand en de industrie beschikbaar waren gesteld. Niet minder dan 375 num mers vermeldde de catalogus: le vensmiddelen, fruitschalen, coupons stof, boeken, vleeswaren, toiletartike len. vloerbedekking te veel om od te noemen. Veilingmeester H. Stikkelorum (Ja- pie van de Leidse markt), die trouw werd geassisteerd door zijn zoon, is van acht uur (na het openingswoord Behalve met zijn hamer zwaaide Japie gisteravond in Leiderdorp ook met zijn portefeuille: hij kondigde aan op te houden met afslaan. Misschien wordt dit dus wel een historische foto. Foto N. van der Horst F. HEIJNEN Assurantiekantoor HOGFAVOERD 124. LEIDEN TELEFOON 20098 HYPOTHEKEN BOUWKREDIETEN le hypotheek 510 jaar met of zonder aflossing. Rente vanai 6Vi>%. Boetevrije aflossing tot 10% per jaar mogelijk. 2e hypotheek op discontobasis 5.6%. GROFVUI b OPHAALDI EN.5T. Zilveren jubileum GAB-directeur LEIDEN Vrijdagmiddag is op het Gewestelijk Arbeidsbureau her dacht dat de directeur van het GAB, mr. M. G van Rijswijk, 25 jaar in overheidsdienst is. Op verzoek van de jubilaris bad de viering van dit jubileum een intiem karakter. Als genodigden waren behalve de echtgenote en dochter van de heer Van Rijswijk alleen tegenwoordig de hoofd-inspecteur-directeur van het Districts-Arbeidsbureau in Den Haag en de heer J. Reijerse, inspec teur bij deze dienst. Behalve door hoofdinspecteur J. Boon werd het woord gevoerd door de heer J. Kooiman, voorzitter van de personeelscommissie. De laatsteb bood namens alle ambtenaren enkele boekwerken aan. Buurt 25, maandag: Oude Heren gracht, Ververstraat, Zijlstraat, Oost Havenstraat, Dwars Havenstraat, West Havenstraat, Verversplein, Haven, Havenkade, Kalvermarkt, Kijfgracht, Minnebroersgr., Zuid singel, Herengracht (beide zijden), Korte en Lange Langestraat, Nieu we Waardstraat, Oosterkerkstraat, Waardkerkplein, Waardkerksteeg, Oranjegracht, Kaarsenmakersstraat, Looierstraat, Weverstraat, Veste straat. Groenestegen, Uiterstegracht, Kerksteeg, Waardgracht. Buurt 26, dinsdag: Hoge Rijndijk (van Wilhelminabrug tot Rijn vreugd), Utrechtse jaagpad ,van Wilhelminabrug tot Rijnvreugd), Rijnvreugd, Bruggestraat, Besjes laan, Park „Die Leythe", Roombur- gerweg, Aarstraat, Meerburgerkade Gouwestraat, Amstelstraat, Leede straat, Wierickestraat, IJsselkade, Kasteelhof, Vliststraat, Zaanstraat, Maasstraat. Mcrwedestraat, Drecht- straat, Lingestraat, Spaarnestraat. Lekstraat. Buurt 2". donderdag: Breestraat, Langebrug, Ketelboetersteeg, Wol steeg. Schoolsteeg, Gangetje, Boter markt. Vismarkt. Stadhuisplein Koornbrugsteeg. Dwarskoornbrug steeg, Maarsmansteeg, Mandema kerssteeg, Vrouwensteeg (geheel), Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn (geheel). Den Burcht, Burchtsteeg, Nieuwstraat, Hartesteeg, Beschuit steeg, Moriaansteeg, Hooglandse- kerkgracht, Koppenhinkstceg, Hoog- landsekerkkoorsteeg. Middelweg, Oude Rijn (beide zijden), Hoogstr. Kaasmarkt, Hooigracht. St. Pancras- steeg. Ir. Driessenstraat, Middelste gracht. Buurt 28, vrijdag: Korevaarstraat, Plantsoen, 4e Birmenvestgracht, Rijnstraat, Kraaierstraat, Haven straten 2e en 3e, le, 2e en 3e Gorte straat, Geregracht, Levendaal, Oranjeboomstraat, Cathrijnestraat, Barbarasteeg, St. Jorissteeg, Koene- steeg, Nieuwe Brugsteeg, Wielma- kersteeg, Hogewoerd, Watersteeg, Plantage, Utrechtse Veer, Veer- straat. Eerste hyacinten in Roelof arendsveen ROELOFARENDSVEEN Vrijdag- morgen werden aan de bloemenvei ling Roelofarendsveen door de heer P. Baars uit Lisse de eerste hyacinten Anne Marie aangevoerd. Op de lingklok werden deze afgedrukt voor 49 tot 51 cent per stuk. tot de vele aanwezigen van drs. I. Pels) tot ver na middernacht bezig geweest om al deze goederen aan de man of vrouw te brengen. Hij deed het op een vlotte en vaak humo ristische wijze. Dat verkopen is Japie wel toever trouwd. Zo tussen de bedrijven door vertelde hij, dat dit van juni af zijn 72ste veiling is. En nog dagelijks krijgt hij vele verzoeken om als afslager op te treden, en heus niet alléén uit Leiden en omgeving. Nee, zelfs uit Zeeland en Groningen, om twee uitersten te noemen. ,,Dit is beslist mijn laatste" zei hij. ,,'t Is erg leuk werk en ik doe het met lief dg, maar ik, heb ook noo mijn zaken". Notaris J. A. Dil, die werd geassis teerd door mr. J. M. M. Koeken, had de supervisie. Hij knikte goedkeu rend als de heer Stikkelorum pro beerde er iets meer uit te halen. Trouwens, over de opbrengst van de bij opbod verkochte goederen mocht men beslist niet klagen. De „vis" werd duur betaald. Leiderdorp heeft zich dus niet on betuigd gelaten. Het tastte diep in de beurs. Burgemeester mr. R. M. Gallas, die met zijn vrouw bijna de hele avond aanwezig was, deed dap per mee. Hij genoot zichtbaar van de „graagte" waarmee werd gebo- De organisatiecommissie heeft er nadat het laatste nummer aan bod was geweest nachtwerk van ge maakt om te weten hoe groot precies de opbrengst van deze in alle opzich ten geslaagde veiling en de verkoop van koffie en frisdranken was. Me de-organisator Siem de Groot kon vanmorgen de verheugende medede ling doen dat een bedrag van f 8200 aan het fonds kon worden toege voegd. De tweede fase van de restauratie is dus weer'n stapje dichterbij geko men. Het fonds telde een kleine f 40.000 de toezeggingen meegere kend zelfs meer dan f 50.000. In to taal moet de kerkelijke gemeente f 100.000 bijdragen. „TOCH WEER 'N FORD CORSAIR" EI ONS DE MAN DIE HET WETEb KON Vraagt U eens inlichtingen bij: AUTOMOBIELBEDRIJF „RIJNLAND" N.V. Lammenschansplein 6 Leiden Opgravingen en sterrenkunde op de televisie LEIDEN In zyn wetenschappe lijk televisiemagazine „Gamma" zal de KRO op maandag 20 november tussen 21.40 en 22.11 uur via het tweede net in een gesprek met prof. dr. J. H. Oort, directeur van de Leidse Sterrewacht en voorzitter van de Stichting Radiostraling van Zon en Melkweg, aandacht schen ken aan de ontdekking en het son- derzoek van de quaars, misschien de verst verwijderde waarneembare objecten in de kosmos. Verder zal een reportage worden uitgezonden van de opgravingen, die onder leiding van drs. G. J. Verwers door het Instituut voor Prehistorie der Leidse Universiteit te Haps (N.-B.) zijn gedaan en waarbij men voor de eerste maal in Nederland De vier koninklijk onderscheiden werknemers van de Grofsmede rij: A. Turenhout, G. Kooien, C. P. Kooien en N. de l' Ecluse v.l.n.r Foto N. van der Horst Kooien (elga-lasser), E. van Ginkel (draaierij) en N. de 1'EcIuse (draaierij). Het zilveren jubileum werd gevierd door de heren J. La- terveer const ructieafd.), W. Sprin ger (constructieafd.), J. W. Snik (portier), P. Arnoldus (tekenka mer), J. P. Buis (gieterij), H. A. Weeber (ketelmonteur), D. de Haan (werkplaats) en J. B. van Rijn (bec- ke-hamer). Loco-burgemeester S. Menken deelde mee, dat hem een prettige boodschap was opgedragen. Namens het college van B. en W. wenste hij vier van de jubilarissen geluk met de van regeringswege toegekende onderscheidingen. De heer Turen hout speldde hij de eremedaille in zilver op en de beide heren Kooien en de heer De l'Ecluse de eremedail le in brons. Directeur De Jong reikte de koninklijk onderscheiden jubilarissen bovendien de bijbeho rende draagmedailles uit. Op het officiële gedeelte volgde een gezellig feest, dat o.m. werd op geluisterd door „The metal music players" (samengesteld uit KNG- personeelsleden), Henny Langeveld met accordeon, het cabaret Hans Borghart en het Charles Combo. OOK VERLOVINGSRINGEN Haarlemmerstraat 181 Altijd voordelig. Maandag 27 november en 4 december de gehele dag geopend. Eerste paal voor 193 woningen in Morskwartier LEIDEN Op een wijze, die een zekere deskundigheid verraadde, heeft wethouder C. J. Piena de eerste officiële (maar in feite de achtste) paal geslagen voor de bouw vam een project van 193 woningwet woningen in het Morskwartier. Twee weken geleden is het voorstel in de raad aangenomen en reeds nu kan met de bouw hiervan worden begon nen. Dit project maakt deel uit van een groter project van 409 woningen, waarmee ook eerdaags zal worden begonnen. Het tweede gedeelte bestaat uit 216 woningen in zes la gen van vrijwel gelijk type als aan de Churchill-laan. Alleen de afme tingen zullen volgens de nieuwe bouwnormen iets ruimer zijn. Het project, waarvoor nu de eerste paal is geslagen, bestaat in totaal uit drie blokken: een blok aan de Opaalstraat met 100 galerij woningen en 22 garages, in het verlengde daar van een blok van 18 met negen gara ges en er tegenover aan de To paaslaan een blok van 75 woningen met 20 garages. Het eerste blok bestaat uit vijf woonlagen, waarvan de bovenste (vijfde) woonlaag met driekamerwo ningen bestemd is voor alleenstaan den en bejaarden. De andere woonla gen hebben vier kamerwoningen. Wethouder Piena noemde de ge beurtenis gistermiddag een histo rische stap voor Leiden, omdat Lei den nu buiten zijn grenzen is getre den nl. in het voormalige Oegst- geesterdeel van de Mors. Bij de grenswijziging in '66 is dit stuk aan Leiden toegewezen. Langzamerhand nadert de Mors zijn voltooiing. Binnenkort volgt de oplevering van het winkelcentrum (een supermarkt, tien winkels en 193 woningen). Als alles klaar is, zullen er in deze nu al aparte woonwijk een kleine 1200 woningen staan. Al is het een druppel op een gloei ende plaat, aldus wethouder Piena (er zijn immers bijna 6000 woning zoekenden), toch is het voor Leiden een kleine stap om uit deze moei lijke situatie te komen. Aannemer is de Gebr. Heemskerk uit Nieuwkoop en architect is de heer E. F. Groosman.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3