Modernste Mytylschool van ons land staat in Leiden Weekagenda GROOTSE INTOCHT VAN DE SINT IN LEIDEN Prof. Muntendam verrichtte vanochtend opening ORGELDEMONSTRATIE Dienstverleningscentrum Oegstgeester bejaarden 1957 SIItTFE LEIDSE COURANT DONDERDAG 16 NOVEMBER 19ST Donderdag (16 nov.) Breestraat 85, 8.15 uur: foto- en diashow Jan Wolfslag. Breestraat 19. 8 uur: spreekbeurt evangelist C. van der Schans, onder werp: „Gelooft u in de wederopstan ding der doden?". Gehoorzaal, 7.30 uur: gymnastiekuit- roering Nieuw-Brunhilde. Schouwburg, 7.30 uur: K en O., The Birthday Party. Harold Pinter, door Theatre Royal York. Blauwe-Vogelweg, achter Annakli- niek, 11 uur: opening Mytyl-school door prof. dr. P. Muntendam, rector magnificus te Leiden. Kantine Clo# en Leembruggen, Der de Binnenvestgracht, 7.30 uur: contact- ruilavond Philatelica. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Zo is het of zo lijkt het", DEN HAAG Diligentia, 8.30 Ellen McGillavry, fluit, en Jaap Spigt, clavecimbel. SCHEVENINGEN Circus-theater, 8 uur: Nationaal Ballet m.m.v, Ned. Begeleidingsorkest. Vrijdag (17 nov.) L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: tie nersociëteit, Sailors' Beat. Centrum Koningskerk (Willem de Zwijgerlaan-hoek Koningstraat), 2 tot 11 uur: bazaar. Volkenkundig museum. Steenstraat 1: mej S. Paul over „Een reis door De Lakenhal. 8 uur: Oud-Leiden., dr. Tj. de Haan over „Het schrijven van een dorpsmonografie". Micro-theater Imperium, Vestestraat 40, 8 uur: „De herbergierster". Loge-gebouw Steenschuur, 8 u.: afd. centrum Christenvrouwenbond, bureau Voorlichting Levensverzekering, „wat de overheid doet en wat u zelf moet Auto Bierman N.V., Stationsweg 11-17: Simca-show, 19-22 uur LEIDERDORP Garage Kamsteeg, hoek v.d. Valk Boumanweg- Persant Snoepweg, 8 uur precies: grote algeme ne veiling ten bate van restauratie hervormde kerk. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Yerma". SCHEVENINGEN Circus-theater, 8.15 uur: Amsterdams Volkstoneel met „Rooie Sien". SCHEVENINGEN Paviljoen-thea ter, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met „Het treurig lied van het triest café". Zaterdag (18 nov.) Muziekschool Rapenburg 22, 3.30 tot 5 uur: receptie directeur Henk Geir- naert t.g.v. 40-jarig jubileum als piano- L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: mid densociëteit en ouderensociëteit, night club met floorshow en café culturelle. Micro-theater Imperium, Vestestraat 40. 8 uur: „De herbergierster". Den Burcht, 8 uur: toneelavond Ons Grunnegerlaand Afd. Leiden Natuurhist. Ver.: strand- •xcursie te Noordwijk aan Zee Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum met „Zachtjes met de deuren". Boshuis, achter Hoflaan 74, 8 u.: C.J.V. Jong-Leiden, kennismakings avond met Goernie's groep. Auto Bierman N.V.. Stationsweg 11-17: Simca-show, 10-18 uur OEGSTGEEST - Lijtweg 9, 10.30 rur: opening dienstverleningscentrum voor zelfstandig wonende bejaarden en gehandicapten door prof dr. J. P. ^OEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 tot 5.30 uur: schaaksociëteit Palame- DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Yerma" DEN HAAG Diligentia, 2.15 uur: Arena met „Het laatste loverbos", 8.15 uur: Albert Vogel met „Om en over Couperus". SCHEVENINGEN Circus-theater. 8 uur: Ned. Operastichting, „Madame Butterfly". SCHEVENINGEN - Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-orkest, met Martha Ar- gerich, piano. SCHEVENINGEN Paviljoen-thea ter. 8.15 ur: De Nieuwe Komedie met „Het treurig lied van het triest café" Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende geval len: Doeza Apotheek, Doezastraat 31. tel. 21313. Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apotheek zijn de gehele week geo- Camera (2.30. 7 en 9-15 uur): Barie- Lido (2.15 en 7.30 uur»: Dr. Zhiva- go (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De on- j tembare Angélique (18 jaar) Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Zeven- j tien (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): You are a big boy now (14 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Wat deed jij nou in de oorlog pappie? (14 jaar). Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Leiden: 20645. Vooi brand- Veer 5 maal 3 Voor politie 5 maal 4. Molenmaseum Molen De VaLk geopend dinsdag tn' «o met zaterdag vaD 10 tot 5 uui zon dags van 1 tot 5 uui Maandags geslo GEBOUW VOOR 56 LEERLINGEN UIT 17 GEMEENTEN HEEFT MEER DAN DRIE MILJOEN GULDEN GEKOST LEIDEN Prof. dr. P. Muntendam opende vanochtend aan de Blauwe- Vogelweg (bij de Annakliniek) de modernste Mytylschool van ons land. Deze school met plaats voor rond zestig leerlingen heeft meer dan f 3 milpoen gekost, welk bedrag wel aantoont, dat het onderwijs aan licha melijk gehandicapte kinderen een bijzonder ingewikkelde en kostbare zaak is. Momenteel telt de school 56 leerlingen, afkomstig uit zeventien gemeenten. Het in het complex opgenomen instructiebad van 5 x 12,5 meter, dat een beweegbare vloer krjjgt verstelbaar van 10 cm tot 170 cm is nog in aanbouw. Er zyn o.a. zes leslokalen en een therapielokaal. Voor lezers, die het woord My tylschool niets zegt, is het mis schien nuttig te releveren dat in 1947 in Amsterdam de eerste My tylschool van ons land werd ge sticht en dat Leiden in 1952 dit voor beeld volgde, dank zij het initia tief van een aantal mensen, dat een stichiting oprichtte. Men startte in in een oud schoolgebouw aan de Zuidsingel. In 1959 nam de ge meente school en nieuwbouwplan- nen van de stichting over en van daag is dan de bekroning op deze ontwikkeling gezet. Boekje Het gemeentelijke bureau Voor lichting heeft een door C. Klaren- berg geschreven boekje van 24 pag. uitgegeven, waarin tal van we tenswaardigheden over de Mytyl school zijn te vinden. Fotograaf Dirk Ketting illustreerde het keu rig verzorgde boekje (dat van een zeer toepasselijke omslag is voor zien) met een aantal foto's. Het boekje leert ons onder meer, werkdageD van 10 tot 5 u., ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag onaag van 1 tot 5 uur Sled museum De Lakenhal. Oude j-Ukjel op werkdagen van 10 tot 5 u ;ondags van 1 tot 5 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): ct zondags ge- Badinrlcbtlngen De gemeenleluke badinrichtingen zyc •p de volgende tyder geopend Lindestraat lb maandag geslotei nnsdag tf11.15 u eu 13.30—17JÖ a woensdag gesloten, donderdag 13.30- 8 15 u vrijdag 0—11.15 u en 1330— 18.4c i zaterdag 8—1115 u. en 3.30-1630 Van dei Werfstraai 39 maandag en msdae gesinten woensdag 8—11J5 en 3.3017.15 u. donderdag 8 30—11.15 330—18 15 u.. vrudast 830—11.15 u. a. .■30—18 45 U. zaterdag 7 30—11.15 -i 3.30—16 30 u Tentoonstellingen Botermarkt 3. galerie Van der Vlist. grafiek van Sees Vlag. van 4 tot 23 nov., dinsd. t.e.m. zat 10 tot 6 u.. vrij dagavond 8 tot 10 uur. De Lakenhal: tentoonstelling Spelen en Lezen, antiek kinderspeelgoed uit de verzameling Caljé-van Gulik en oude kinderboeken en kinderprenten uit de verzameling J de Koning, 25 okt. tot 10 dec., dagelijks 10 tot 4 uur. zondags 1 tot 4 uur Het nieuwe Boekhuis. Breestraat 52: expositie kunstboeken, hoofdzakelijk november uit het buitenland. Van 27 oktober17 Rapenburg 73: tentoonstelling Poolse affiches. Leids Academisch Kunstcen trum, van 3 tot en met 22 november, vrijdaes van 9 tot 18 De Lakenhal: tentoonstelling foto wedstrijd Fabrieken Kieken, tg.v. 50- jarig bestaan Leidse Ver. Leidse In dustriëlen. 8 tot en met 14 nov. Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg: te keningen van Ronald Tolman, tot 8 dec., dagelijks van 2 tot 6 uur. behal ve zondag en maandag. WASSENAAR - kunstzaal Heuft Hoflaan 7: tentoonstelling schilderijen en aquarellen van Jacq Mels en droogboeketten van mej. A. C. Hen- ny, van 6 tot en met 22 nov., maan dags tot en met zat 10 tot 5 uur ook dinsdagavond 8 tot 10 uur; zondags gesloten. dat de naam Mytyl, ontleend aan het door Maurice Maeterlinck ge schreven sprookje van de Blauwe Vogel, eigenlijk niet juist is. Het gehandicapte kind in dit sprookje heet namelijk Tyltyl; de naam van zijn zusje is Mytyl. Buren op bezoek Alle omwonenden van de school hebben een exemplaar van dit boek je gekregen alsmede een uitnodi ging om vanavond tussen 8 en 9 uur de school te komei) bezichtigen. Een goede buur is beter dan een verre vriend .heeft het gemeentebe stuur gedacht. Gezien de ervaringen die een soort gelijk initiatief bij de opening van het tijdelijke hoofdpostkantoor aan de Gerestraat heeft opgeleverd, is het betrekken van de omwonenden in een dergelijk complex nog zo gek niet. Temeer, daar de Mytylschool nogal afgelegen ligt tussen bos schages en bomen. Met opzet ove rigens, want een dergelijke school vraagt een rustige omgeving. Mooie opdracht Voor stadsarchitect ir. Th. K. J. Koch, die de school heeft ontwor pen, is dit een van de mooiste op drachten uit zijn loopbaan gewor den. De bestemming van dit com plex stelde zulke bijzondere eisen aan de ontwerper, dat deze zich intens vertrouwd moest maken met de onderhavige materie; on bekend mag onbemind maken, het omgekeerde is evenzeer waar. Het resultaat van het denk- en tekenwerk heeft de stoutse ver wachtingen overtroffen van school hoofd mej J. M. Hilarius en haar staf van negentien medewerkers en medewerksters, onder wie art sen, hcilgymnasten en logope disten. De school is nu al drie maan den in gebruik en geen enkel de tail heeft tot nu toe teleurgesteld. De school is opgenomen in de 2e systeembouwserie HB 80 en ge bouwd door aannemingsmij NV Gebroeders Van Heeswijk te Eind hoven onder directie van de dienst Gemeentewerken. Th. Dobbelman te Amsterdam nam. geassisteerd door Els Boone en Betty de Lange, de decoratieve voorzieningen voor zijn rekening, waaronder stenen tafels, die ..praathoekje3" vormen op de geheel afgeschermde schoolpleinen Enkele delen van dit plein zijn zelfs overdekt en verwarmd ter willle van leerlingen, die zich vrijwel niet kunnen bewegen in hun wagentjes. Instructiebad Het H-vormige complex is bijzon der verfijnd en smaakvol afgewerkt. De gangen en deuren zijn breed ter wille van de wagentjes. De voor ste vleugel bevat de medische en para-medische ruimten zoals massa gekamers en dokterskamer. Een groot gymnastieklokaal, of beter: therapielokaal completeert deze vleugel, die door de „begonia gang" is verbonden met de les ruimten. Daartussen liggen de speelplaatsen. O, ja, even naar PRONONCE voor een GEZELLIG NACHTHEMD Het instructiebad is nog in aanbouw en moet nog van muren en dak wor den voorzien. Het water zal hier een constante temperatuur van 32 gra den Celsius hebben. Bijna 30 scholen De Internationale Unie van de Bescherming van het Kind heeft in 1923 de Verklaring van de Rechten van het Kind uitgegeven. Door deze verklaring erkennen de mannen en vrouwen van alle volkeren, dat de mensheid aan het kind het beste wat zij heeft moet schenken. In deze verklaring lezen wij o.m. ,,Het lichamelijk of geestelijk gebrekkige kind moet geholpen worden" en „Het kind moet ten volle de voor delen genieten van sociale zorg en daten voor deze school niet zal af nemen. En over de prognose met be trekking tot de spastische verlam mingen durf ik geen oordeel te vel len. Wel kan men door verbetering van verloskundige hulp trachten een vermindering van het aantal ge boorteletsels te krijgen, anderzijds staat het allerminst vast, dat in de naaste toekomst een doelmatige strijd aangebonden kan worden te gen de verschillende virussen, die hersenontsteking kunnen veroor zaken. En wat hebben wij in deze te verwachten van het gebruik van medicamenten en het roken van sigaretten in de zwangerschap Wij weten, dat zij bevorderend kunnen werken op het ontstaan van aange boren gebreken". Prof. Muntendam eindigde met een woord tot het hoofd van de Mytylschoolmej. Hilarius. ,Jk heb u in het begin van dit jaar over uw werk horen spreken in een mannen- club. Het enthousiasme, de liefde waarmee u over uw werk sprak, waren indrukwekkend en wij allen wisten na uw voordrachtdat u de aangewezen vrouw voor dit werk in Leiden bent. Enige jaren geleden verscheen een tijdschriftartikel van een collega van u, dat eindigde met de woorden: het Mytylonderwijs is een moeilijke maar erg mooie taak van onderwijs. Ik open deze nieuwe school met het uitspreken van de hoop, dat mej. Hilarius nog lang voor dit zware maar mooie werk gespaard mag blijven, daarmede aan de Blauwe-Vogelweg haar witte vo7 gel offerend aan al die kinderen, die haar hulp zo van node hebben". 'N WAGEN OM ZÉLF TE BEZITTEN, n ford corsair Laat ons het U bewijzen. AUTOMOBIELBEDRIJF „rijnland" n.v. Lammenschansplein 6 Leiden. c(\/ deze week grootse MOSSEL VERSTEEGE OEGSTGEEST De ontwikkeling van de activiteiten van het Dienst verleningscentrum. dat onmiddellijk na de opening van het gemeente- centrum aan de Lijtweg waarin de Stichting enige lokaliteiten heeft ge huurd op 4 sept. j.l. met zijn werkzaamheden reeds is begonnen, is nu zover gevorderd, dat de officiële opening op zaterdag 18 dezer in de grote zaal van het Gemeentecentrum zal plaats hebben. Diverse activi teiten zyn reeds op gang gekomen. Begonnen werd met de opbouw van een onmisbaar apparaat van vrijwillige medewerk(st)ers. Uiter aard is het nog niet mogelijk ge weest met alle 1400 zelfstandig wonende bejaarden persoonlijk con tact te zoeken, maar door middel van een circulaire, die zoveel mo gelijk door vrijwillige bezoeksters werd bezorgd en toegelicht, zijn zij dadelijk op de hoogte gesteld. Het centrum, dat coördinerend optreedt, is inmiddels een belang rijk ontmoetingspunt voor vele be jaarden geworden, waar zij in de gezellige recreatiezaal een home vinden en gelegenheid hebben om bij de leidster alle gewenste infor maties te krijgen. De bejaardenso ciëteit is weer tot nieuwe bloei ge komen. Er is een hobbyclub gevormd met circa 25 deelnemers onder lei ding van enige Rode-Kruis-welfare- werksters. Drie groepen, elk van circa 17 deelnemers en deelneem sters, komen eens per week samen voor bejaardengymnastiek. Er is een bejaardenzangkoor met ruim 20 deelnemers. In het centrum is ge legenheid voor pedicurebehande ling, waarvan druk gebruik wordt gemaakt. Onder leiding van drie vitale be iaarden wordt eens in de drie we ken een ontwikkelingsmiddag voor en ten dele door bejaarden ver zorgd. De eerste maal had dit plaats op 3 november. Deze werd aangebo den door de Past-Rotarians, waar bij ds. Kamma een inleiding hield en dia's liet zien van Land en Volk van Nieuw-Guinea. De belangstelling onder de be jaarden voor uitzending en ten dele ter plaatse gebruiken van warme maaltijden driemaal per week bleek zo groot, dat met het beschikbare aantal vrij willige chauffeurs (vijf per dag, bij toerbeurt) die elk 7 maaltijden thuisbezorgen, niet aan alle aanvragen kan worden voldaan, zodat de leidster de aanvragen op urgentie bij een bezoek aan de be jaarden thuis toetst. Getracht wordt het aantal vrijwillige chauffeurs nog uit te breiden. Het bestuur heeft prof. dr. J. P. van Praag, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland en voor zitter van de provinciale Commissie van Advies voor de zorg voor Be jaarden, bereid gevonden zaterdag de opening te verrichten. Zo is het dienstverleningscentrum een centrale plaats in de Oegstgeee- ter samenleving gaan innemen. sociale verzekeringen". Het waren zeker deze gedachten, aldus prof. Muntendam in zijn openingsrede die in 1947 mej. Van Tholen geïnspi reerd hebben tot de oprichting in Amsterdam van de eerste dagschool voor lichamelijk gebrekkige kinde- Het Amsterdamse voorbeeld heeft navolging gevonden en er zijn nu bijna dertig Mytylscholen in Neder land, die wel verschillen in in richting en exploitatie vertonen, maar eenzelfde doel nastreven, na melijk om door onderwijs, begeleid door medische en paramedische ver zorging het lichamelijk gehandicapte kind zo mogelijk een min of meer zelfstandige positie in de samen leving te waarborgen. Het probleem is. dat het lichame lijk gehandicapte kind niet zelden behoort tot de groep van zogenaamd dubbel-gehandicapten. hetgeen zeg gen wil. dat ook in verstandelijke zin het kind als gehandicapt moet worden beschouwd. Niet zo heel zel den vindt men dit in de groep van de zogenaamde spastische kinderen. Het is duidelijk, dat. hoezeer men ook uit gevoelsoverwegingen hier toe liever niet zou willen overgaan, met name om ouders niet teleur te stellen, men aan een selectie niet kan ontkomen teneinde de groep, waarby men enig resultaat van het onderwys mag verwachten, de kans op het optimale rendement niet te ontnemen. Het aantal Mytylscholen is in twintig jaar snel toegenomen. ,.Zie ik het wel, dat zal de vraag naar plaatsing voorlopig blijven toene men en wel in de eerste plaats door de bevolkingstoename en de toene mende mogelijkheden om jonge ge handicapte kinderen in leven te houden. Wel staat hier tegenover, dat het aantal kinderen met kinder verlamming als leerlingen voor een Mytylschool in de toekomst mini maal zal zijn. Daarnaast moeten we helaas verwachten, dat het aantal verkeersslachtoffertjes als kandj- Morgen veiling voor restauratie oude dorpskerk LEIDERDORP Morgenavond 8 uur precies begint in garage Kam steeg de grote veiling ten bate van de restauratie van de oude dorps kerk. Dezer dagen is aan alle Lel- derdorpse woningen de uit 375 num mers bestaande catalogus bezorgd. Daaruit blijkt dat de veiling een grote variatie van goederen te zien zal geven, ook gevarieerd in grootte en prijs. De voorbereidende commissie hoopt, dat om lialf 8 alles in de ga rage Kamsteeg in gereedheid is ge bracht om de deuren te kunnen openen. Er zal een podium worden gebouwd, waarop de notaris, de heer Dil, zijn assistent, mr. Koeken, de veilingmeester, de heer Stikke- lorum, diens zoon en een vertegen woordiger van de kerkvoogdij van de herv. gemeente zullen plaats ne men; De rechthoekige ruimte wordt gedeeld door een vijftien meter lange vlonder, waarop de goederen (voorzover mogelijk) worden uitge stald. De laatste dagen zijn nog vele schenkingen ontvangen. Het is on mogelijk, alles onder de hamer te brengen. Dan zou de veiling tot diep in de nacht duren. Er zijn nu al genoeg goederen voor een vol gend jaar te houden bazaar. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Wie mocht denken, dat Sinterklaas dit jaar niet officieel in Leiden zou komen, heeft het bij het verkeerde eind. Ondanks de moei lijkheden. die zich dit jaar (en ook vorige jaren) voordeden, is de Sint- Nicolaas-Intocht-Commissie erin geslaagd Sinterklaas een grootse in tocht te bereiden. Dinsdag 21 november komt Sinterklaas in Leiden. De Commissie vond. dat de intocht de laatste jaren wat summier en pover was verlopen. Dit kwam ook door de moeilijke financiële positie. Naast een subsidie van het gemeentebestuur en een bydrage van de oudercommissies van de scholen die meedoen, draagt het onderwijzend personeel ook oen steentje by- Dit is echter niet voldoende. Allereerst heeft men aangeklopt bij de gemeente. De commissieleden kwamen toen tot de voor hen verba zingwekkende ontdekking, dat de in tochtcommissie indertijd (vóór de oorlog) officieel door B. en W. was geïnstalleerd. Dat betekent, dat men bij financiële moeilijkheden bij de gemeente kan komen. Een ander punt is, dat de commis sie dit jaar de intocht grootser wilde opzetten. Daarvoor is geld nodig. De gedachten gingen uit naar de mid denstand, want al is Sinterklaas een feest voor de kinderen, de mid denstand zou dit feest toch niet graag missen. Dit stuitte aanvanke lijk op verzet bij de oudercommis sies, die bang waren voor een com merciële optocht, zoals in Amster dam. Dit is echter niet het geval. Alle kinderen Begin oktober van dit jaar zijn 1200 brieven naar de plaatselijke middenstand verzonden. Het resul taat was miniem. Ongeveer 40 mensen reageerden op het rondschrijven en in eerste instan tie kwam er f 300 binnen. Na af trek van de onkosten zou hier maar weinig van overblijven en toen heeft men bij wethouder S. Sannes aangeklopt. In de commissie, die uit onderwij zend personeel bestaat, is nu op ge nomen de voorzitter van de Leidse Middenstandscentrale, de heer J. C. J. Lambermont, die het contact tus sen de commissie en de middenstand onderhoudt. In principe heeft de commissie de kinderen van de eerste klassen van alle lagere scholen op het oog. Hoe wel naar al deze scholen uitnodigin gen zijn verstuurd om mee te doen, hebben de meeste r.k. scholen en de Geref. schoolvereniging het laten af weten. Zij hebben geantwoord, dat er geen animo voor is. Volgens de commissie is men bang. dat het ei gen feest erdoor in de knel zou ko men. De commissie vindt dit een misverstand. Naast Hervormde scho- Indere route De samenstelling van de stoet Is: voorop de Marinekapel van Val kenburg. dan het rijtuig van de Sint en drie zwarte Pieten, rijtuig met bestuur, twee auto's versierd met bloemen, een postkoets met in oude stijl geklede kinderen (aange boden door de Middenstandscentra le), een paar auto's met reclame en een postkoets met kinderen. Voor het mogen meerijden in de stoet betalen de middenstanders onge veer f 120 per wagen. Ook de route is veranderd. Om tien over half één komt Sinterklaas met de „trein" aan en verlaat hij het station aan de achterzijde. Dan Sta tionsweg. Steenstraat. Haarlem merstraat (tegen het verkeer in). Pe likaanstraat, Hooigracht, rechtsaf de Nieuwe Rijn op, Botermarkt, Breestraat, Stadhuis. Daar volgt om half twee de officiële ontvangst van Sint door B. en W. van Leiden. De St. Franciscusdrumband houdt onder tussen op het plein de 1100 kinderen bezig. Er wordt wat gezongen en Sin terklaas spreekt de kinderen toe. Na afloop volgt om twee uur etn feest in vier zalen van de Stadsge hoorzaal. waar de Sint op bezoek zal komen. Verder is er een variétépro gramma met poppenkast. Alle kinde ren krijgen een zak snoep. In totaal zijn er 30 rtian onderwijzend perso neel nodig om ervoor te zorgen, dat het feest goed verloopt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3