r i Griep Kerken in VS overwegen stakings- en vastendag Over eenvoudig en voordelig sparen voor een eigen huis. AMRO BANK Wereldorde staat op instorten Uw probleem is het onze.... Jongeren niet eens met ehristen-radiealen Afrikanen schrijven brief aan Blake PREDIKANTEN ALS HULPPSYCHIATERS Regisseurs gaven slechte show DINSDAG 14 .NOVEMBER 1967 J^1- Een ivoord voor vandaag Johannes vraagt de Here Jezus: „Wij hebben iemanddie ons niet volgt, in uw naam boze geesten zien uitdrijven en wij wilden het hem beletten, omdat hij ons niet volgde. Jezus echter zegt: „Belet het hem niet." Dit verhaal volgt onmiddellijk op het gesprek van de discipelen over de vraag wie van hen het meeste is. Eigenlijk wordt hier de discussie voortgezet. De vraag is nu: Wie is beter, de discipelen die Jezus volgen of de mensen die Hem niet volgen, maar wel in Zijn Naam mensen helpen. Eigenlijk gaat het niet om de vraag of de mensen Jezus volgen, maar om de vraag of zij Zijn discipelen wel volgen. In deze tekst (Marcus 9 38) zit een heel actueel probleem verborgen. Moeten we mensen die niet net zo geloven als wij beletten om over hun geloof te spreken? Zo cru stellen wij het niet meer, maar vinden we onze eigen kerk toch niet vaak beter dan een andere? Pas op zegt de Heiland. De vraag is niet of de mensen u wel volgen en uw ideeën. De vraag is of ze „een kracht doen in Mijn naam". Daarmee komt direct de vraag op of wij zelf wel krachten doen tn Zijn naam? Dat is de eis die gesteld moet worden aan het ware geloof. Betekent dat. dat die anderen niet van ons kunnen leren? Beslist nietmaar wel dat wij ook iets van hen kunnen leren. We lezen vandaag: II Corinthe 11 16-33. BIJ UITBREIDING MILITAIRE ACTIES IN VIETNAM RAAD VAN KERKEN MOET GRENS VASTSTELLEN (Van onze kerkredactie) ren. De deelnemers moeten vasten en om hun protest meer indruk te geven r\ *1 massaal optrekken naar de over- DETROIT De Amerikaan- heidsgebouwen in hun omgeving, se kerken overwegen, om bij in het voorstel worden vier punten verdere escalatie van de oorlog genoemd, waar naar het oordeel van in Vietnam een massale sta- de conferentie de grens zou zijn kings- en vastendag uit te roe- v*n naam en adres kunnei behandeling worden genon helmhouding li verzekerd. tljn voorzien Vraag: Kan een weduwnaar een zijner kinderen een schenking doen zonder in strijd te komen met het erfrecht? Moet dit op schrift worden gesteld en door wie? Antwoord: Een vader kan een kind een bedrag in de hand druk ken. mits het geld niet tot een onver deelde boedel behoort en dus volko men eigendom van de vader is. Het komt echter dikwijls voor dat de kinderen de vader in de onverdeelde boedel laten na de dood van hun moeder. Dan heeft de vader niet de vrije beschikking. Als de vader wenst dat na zijn overlijden de overige kinderen niet Inbreng van de schenking vorderen. Is de hulp van een notaris on misbaar. want anders is niet te be wijzen dat de gift vrij van inbreng Is gedaan. Zelfs dan nog is er kans op moeilijkheden na het overlijden, want de kans bestaat dat de gift het wettelijk minimum-erfdeel van ande re kinderen heeft aangetast. Het is dus in elk geval raadzaam eerst de notaris te raadplegen. Voorts is er nog de mogeliikheid dat het hier geen zuivere gift be treft. maar een beloning voor de ar beid, die het kind voor de vader heeft verricht en waardoor het zelf inkomen heeft gederfd. Dergelijke diensten mag de vader altijd belo- Ook kan het geld dienen ter beta ling van onderhoud en huisvesting, door de vader genoten. Dit kan men regelen bij onderlinge schriftelijke overeenkomst. waarbij men de kosten aan de hand van het huishoudboekje bepaalt. Verzoek van lezer: Wie kan mij hel pen aan het gedicht: ,,._.Waar daags de zon en 's nachts de maan. Waar duizend zilvr'en sterren Al wat op aarde rond geschiedt. Daar woont de lieve God." „Een boom stond op een berg ge plant. van goud en vruchten zwaar. Men werd hem in het ganse land van verre reeds gewaar Vraag: Wat Is LSD° Antwoord: Bepaalde stoffen, met de verzamelnaam fantastica (of psy choanalytica of hallucinogenenl kun nen beelden geven, die een schizofre ne indruk maken. De bekendste zijn het Mexicaanse cacteeëngif meacali- ne en het synthetisch bereide lyser- geenzuurdiëthylamide (LSD 251. Dit middel wordt gebruikt om „ex perimentele psychosen" op te wek ken bij normale personen. De vergif tigde krijgt „ziekte-inzicht", hij schijnt zich niet alleen dingen uit zijn vroegste jeugd, maar zelfs van voor zijn geboorte te herinneren. In de regel kan hij een geregeld geor dend verslag uitbrengen over zijn psychotische ervaringen In enkele studiecentra (universiteit van Cali- fornië en te Parijs) werd LSD 25 gebruikt voor gezamenlijke intoxica ties. Zo heeft men wel eens honder den studenten tegelijk In een LSD-roes gebracht De gevaren bleken toen geenszins denkbeeldig. Er kwamen na de roes depressieve toestanden voor, tijdens de roes vervielen velen in een agres sieve. anti-sociale houding. LSD be hoort tot de verdovende middelen, die niet in de handel mogen zijn. Fr Is een zwarte markt. Het illegale gebruik in bepaalde Amsterdamse kringen is bekend. ASPRO' Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem bijtijds 'ASPRO'. 'ASPRO' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. 2 ASPRO* Cf6*t*e4fZe' Dit voorstel is aan de nationale raad van kerken gedaan door de con ferentie voor kerk en samenleving, die deze raad georganiseerd had. De ze conferentie, bedoeld als follow-up van de wereldconferentie voor kerk en samenleving in Genève in 1966, telde zevenhonderd deelnemers. De meesten waren officieel afgevaardigd door hun kerken. Volgens het voorstel moet de natio nale raad van kerken de grens vaststellen, waarbij de kerken een vastberaden „neen" moeten laten ho ren. Wordt deze grens overschreden, dan moeten de kerken alle Amerika nen oproepen, om binnen 36 uur hun zaken en industrieën te sluiten, het vrachtvervoer stop te zetten, de scho len vrijaf te geven enzovoort. De staking moet een volle dag du- i overschreden: het gebruik van kern wapens. een invasie in Noord-Viet- I nam, een militaire actie tegen China of bombardering van de dijken van de Rode Rivier in Noord-Vietnam. conferentie deed daarnaast zouden kunnen worden, zoals boycots tegen fabrikanten, die ook oorlogsma teriaal produceren, een weekbulletin over Vietnam van de nationale raad van kerken, aankoop door de kerken van tv-zendtijd voor de kwestie-Viet- De kerkelijke pers kreeg de sug gestie, om eigen verslaggevers naar Vietnam te zenden. Een groep Afrikaanse en Azia tische landen heeft maandagavond bij de Algemene Vergadering van de V.N. een ontwerp-resolutie ingediend wdarin verplichte economische sanc ties tegen Zuid-Afrika worden voor gesteld. Wetsrollen uit Roemenië naar Israël JERUZALEM In Israël zijn 865 wetsrollen uit Roemenië aangekomen. Zij vormden de laatste zending van 1/e cuiueruiut ueeu Udaiiiflaai j_;_ voorstellen, die a. direct venvezentijk I 3015 rden jhe de laatste dne jaar Convent: ernstig bezwaar tegen beurs op zondag DEN HAAG Het Convent van christelijk-socialf organisaties en de raad van overleg van de Katholiek sociaal-economische organisaties heb ben in een brief aan de directie van de Jaarbeurs te l'trecht hun ernsti ge bezwaren geuit tegen de voorge nomen openstelling op zondag van de voor- en najaarsbeurzen. De in beide organen samenwer kende organisaties zien het open stellen van handelsbeurzen op zon dag als een steeds verdergaande aan tasting van het karakter van deze dag als dag van rust en bezinning. Het resultaat van de onder de deelnemers gehouden enquête, waar bij ruim 37 procent zich uitsprak voor opening op zondag achten de organisaties een te zwakke basis voor een zo ingrijpend besluit. DEN HAAG De ARP, CHU en KVP moeten elkaar bij de bespre kingen van „de achttien" vinden op basis van een gemeenschappelijk, modern en dynamisch program. Al dus een verklaring van de landelijke voorzitters van de Arjos. de CHJO en de JOKVP, de jeugdorganisaties van de drie partijen. De eerste en belangrijkste stap naar nieuwe politieke verhoudingen in Nederland is een duidelijke pro gressieve stellingname van de ARP, CHU en de KVP. aldus de drie voor zitters. Bij de opstelling van het gemeen schappelijk program en bij de presen tatie van het beleid zal men meer rekening moeten houden met datgene wat onder de jongeren leeft. Het gaat nl. ook om een nieuwe'mentaliteit en een nieuw engagement. Verschillende stellingen van de christen-radicalen zullen naar de mening van de drie voorzitters bij veel jongeren sympa thie opwekken en dienen dan ook serieus overwogen te worden. Een stembusakkoord als vaste ver bintenis met andere dan de christelijke partijen zal deze christelijke partijen echter verhinderen hun eigen identiteit waar te maken en wordt derhaive juist in een tlid. waarin men meer dan ooit van de politieke partyen een eigen ge zicht verlangt, moeilijk verdedigbaar. Bovendien is het tijdstip waarom men de gedachte lanceert niet zo geluk kig. In de eerste plaats is het nog steeds niet duidelijk, welke richting de PvdA op gaat Vervolgens dreigt men het ge sprek van de „achttien" hiermee te doorkruisen, doordat de samenwerking van de drie chr. partijen een ander perspectief heeft dan de samenwerking van deze in een groter geheel met an dere partijen. De drie voorzitters gaven deze verklaring uit, kennelijk als reac tie op het congres van de christen radicalen met instemming van de Roemeense regering door joodse gemeenten in het land naar Israël zijn gestuurd. De rollen zijn afkomstig van opgeheven joodse gemeenten in Roemenië. Vele van deze gemeenten zijn opge heven omdat Roemeense joden naar Israël zijn vertrokken. De kolonie van Roemeense joden in Israël is om streeks 300.000 zielen groot. De rol len zullen in Israël bestemd worden voor nieuwe synagogen en synagogen in de ontwikkelingsgebieden. Over de gehele wereld is een groot tekort aan deze wetsrollen die met de hand foutloos op perkament moeten worden geschreven. De wetsrollen uit Roemenië verkregen vertegenwoordi gen een waarde van enige miljoenen guldens. Bij het in ontvangst nemen van de laatste zending verklaarde Israëls mi nister van godsdienstzaken, dat ter wijl andere Oosteuropese staten wa pens naar het Nabije-Oosten sturen de Roemeense regering begrip heeft gehad voor de bijbelse geboden in de wetsrollen „gij zult niet doden" en „geen volk zal het zwaard tegen een ander volk opnemen". Sparen voor een eigen huis een eigen woning op elk is bij de AMRO Bank een gewenst moment elk be- heel eenvoudige zaak. drag van zijn spaarreke- Zonder ingewikkelde re- ning opnemen. Dus ook gelingen of vervelende verplichtingen. van die voordelige spaar rekening waarop Want wie spaart bij de AMRO Bank vandaag AMRO Bank, mag 6% (zes procent!) voor de aankoop van LLmh rente vergoedt AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK Conferentie over Veel vrouwelijke ziekenhuisbeleid studenten maken studie niet af UTRECHT Op 9 en 10 februari zal er een conferentie worden gehou den voor besturen en directies van ziekenhuisinrichtingen onder het mot to „Beeld en beleid". Kerk en Wereld te Driebergen zal dit in samenwer king doen met het Interkerkelijk pro testants ziekenhuisbureau. AMSTERDAM Slechts een derde van de vrouwelijke studenten be haalt het doctoraal. De rest maakt de studie niet af. Een vijfde studeert niet !ang2r dan twee jaar, twee vijfden vier 'a' °P de conferentie worden jaar en 'korter. Ongeveer dertig pro- gesproken- over de funotie en plaats cent v-EfW de niet-afgestudeerde vrou- I van het ziekenhuis in de maatschap- weiijke studenten hebben hun kandi- P'i va" vai).d3ag *n ^ie van daats. 6en Het blijkt, dat er een duidelijk .ens verstrekte mej. H. Impasse rond Zuid-Afrika (Van onze kerkredactie) MINDOLO Verontrust over de huidige' impasse in de strijd tegen racisme en kolonialisme in het zuiden van Afrika heb ben enkele Afrikaanse kerke lijke leiders een open brief ge richt aan dr. E. C. Blake. de secretaris-generaal van de We reldraad van Kerken. Zij doen daarin drie voorstellen, waarmee de kerk, misschien in sa menwerking met de VN. iets zou kun nen doen om het geweten van het westen wakker te schudden. Zij vre zen. dat anders de derde wereld uit barst in gewelddaden, waarbii verge leken de recente rellen in de Verenig de Staten onbetekenend zijn. Zij noemen het allereerst zeer ur gent. dat de kerk de theologische rechtvaardiging van de Verenigde Na ties bestudeert „In voorbije eeuwen hebben de christenen geloofd, dat de staat even zeer Gods schepping is als de kerk. Is het nu niet waarschijnlijk, dat in Gods voorzienigheid de VN is opge richt. om de staat aan te vuiler en te zijner tijd te vervangen als instru ment, om orde en vrijheid te handha ven in een internationaal tijdperk? STOCKHOLM Het is gewenst, dat predikanten zoveel onderricht in psychologie en psychiatrie krijgen, dat ze zo nodig patiënten van zieken huizen kunnen overnamen en daarvoor door de ziekenhuizen gehonoreerd Dit voorstel is gelarceerd in een Zweeds artsenblsd. Volgens dit blad raken de Zweed/ art»»- vei werkt, omdat zij steed* meer psychisch zieker, moeten behandeien. Onaenicht in de psychologie e ne psychiatrie is vooi een aa- staand predikant volgens dit blad belangrijEer dan de studie in Hebreeuws of leks. De heersende mode van verveling en ontgoocheling over de activiteiten van de VN' kon dan gezien worden als een biina godslasterlijke ontken ning van de nieuwe vorm van politie ke organisatie, die God ons open baart". zo schrijven zij. Verder willen zij. dat door middel van een zorgvuldig uitgestippelde campagne de gemeenten een beter be grip voor de feitelijke situatie in Zuid-Afrika wordt bijgebracht. Ook moet de kerk veel meer doen, om de leidende figuren in de zakenwereld in Europa en Amerika te bereiken, die directe economische belangen heb- ben in Zuid-Afrika. De brief. waarvan „In de Waagschaal" als enig Nederlands blad een afschrift kreeg, is onderte kend door Ralph Dodge, methodis- i tisch bisschop in Rhodesië. ds. Gabriel 1 Setiliane, jeugdsecretaris van de pan- Afrikaanse conferentie van kerken, i dr. Arthur Rlaxall en mr Wilfrid Grenville-Grey. die allebei aan het i oecumenische centrum van Mindolo verbonden zijn. Grotere interesse voor het ulo DEN HAAG De relatieve be langstelling voor het uitgebreid lager onderwijs of het middelbaar alge meen vormend onderwijs neemt, zrifs exclusief de leerlingen van de brugklassen van scholengemeenschap pen. iets toe. Het totaal aantal leerlingen nam dit schooljaar toe met twee procent en het aantal toegelaten leerlingen tot het eerste leerjaar met drie procent. Van de gemiddelde generaties twaalf- en dertienjarigen, waartoe de toegelatenen in 1966 en 1 f>67 in hoofd zaak behoorden, ging in dit jaar 31,5 procent naar het ulo tegen 30 3 in 1966. Deze percentages hebben betrek king op het ulo zorde'- dr brugklas sen. Voor het ulo. inclusief .le brug klassen blijken deze percentages 33 i voor 1967 en 32,' voor 1566 te bedra- 1 gen. E. M. Schokking, praeses van de Amsterdamse Vrouwelijke Studenten Vereniging (AVSV) gisteren in haar toespraak ter gelegenheid van de ope ning van het dertiende AVSV-lus- trum in de au'a van de Universiteit van Amsterdam. De cijfers zijn een voorlopige en voorzichtige conclusie van een enquête, die ihet vrouwelijke studen tencorps heeft laten houden onder re ünisten en oud-leerlingen van de uni versiteit ter gelegenheid van zijn 65- jarig bestaan. Van de ondervraagden heeft 55 pro cent geen betrekking. Als voor naamste oorzaak werd opgegeven het huwelijk en de kinderen. „Een Handvol Koren" blijft verschijnen ZEIST De Zendingskalen- der-nieuwe-stijl onder auspiciën van de Nederlandse Zendingsraad (waar voor de kalenders van „Baarn" en „Oegstgeest" met ingang van volgend jaar verdwijnen) heeft niet tot gevolg, dat de kalender „Een Handvol Ko ren" van de Gereformeerde Zen- dingsbond niet meer zal verschijnen. De uitgaven van de GZB staan bui ten het plan tot combinatie. De op laag 1968 is praktisch al de deur uit en er wordt al druk gewerkt aan „Een Handvol Koren" 1969. verschil bestaat tussen het beeld dat de buitenstaander heeft van het zie kenhuis, de werkelijkheid en de toestand zoals die volgens vele deskundigen zou moeten zijn. Prof. dr. A. Querido. hoogleraar in de sociale geneeskunde te Amster dam. zal zijn visie geven op de ge wenste functie en plaats van het zie kenhuis. Dr. A. J. H. Bartels, oud-staatssecretaris van volksgezond heid, zal de problematiek belichten vanuit de financieel-economische kant. De conferentie wordt geleid door mej. C. J. Wigbers, cursus leidster van Kerk en Wereld. Bruno de Roeck: (Van een onzer medewerkers) EDE Onze hele wereld orde staat op instorten, omdat het geen orde is, maar wanorde. Er is een revolutie op komst. De vraag zal zijn, aan welke kant wij, de christenen, zullen staan. De verdrukten zullen het brood opeisen, dat wjj hun onthouden. Zul len wij onze welvaart verdedigen of solidair zijn met de verdrukten, ar men en rechtelozen? Aldus pater Bruno de Roeck (be kend als lid van de Sjaloomgroep) op het herfstweekend van de Neder landse lutherse jeugdbond. Geloven, zo zei hij, is niet het zet ten van een handtekening onder een serie artikelen, maar lichaam van Crhistus zijn, dat wil zeggen mens zijn in solidariteit met alle andere mensen. Geloven is nu doen, wat mor gen pas mogelijk is. Sportieve aktieve mensen hebben graag King bij de hand. Want King pepermunt geeft in 'n wip nieuwe frisse energie IKOR-journalist C. J. Hamelink gaf praktische aanwijzingen voor de ontwikkelingshulp: geen leningen, maar schenkingen: een internationale belasting voor ontwikkelingshulp; de markt in de ontwikkelde landen zo veel mogelijk openen voor de ontwik kelingslanden. Drs. A. J. Schouten van de stich ting bijstand buitenlandse werkne mers informeerde de deelnemers aan deze conferentie over de contacten met de gastarbeiders. In verschillende plaatsen van ons land zullen de komende maanden con tacten worden gelegd, werkgroepen van start gaan en bladen met infor matie verschijnen. De lutherse jeugd richt zich het komende jaar op „de naaste dichtbij". Directeur Tornado krijgt een prijs AMSTERDAM De z.g. N.C.D. pr(Js, ingesteld in 1963 door het Nederlands centrum van directeuren is dit jaar toegekend aan de heer J. van der Toet, directeur van de N.V. fabriek van me taalwaren Tornado in Dordrecht. Deze prijs wordt door een onpartij dige jury tweejaarlijks toegekend aan degene, die in belangrijke mate heeft doen blijken van inspirerende inzich ten in het leiden van een onderneming als directeur. Voor de eerste maal werd deze prijs in 1959 toegekend aan dr. Hub. J. van Doorn, president van de raad van be stuur van van Doorne's automobielfa briek N.V te Eindhoven. Chr. Middenstand gooit geen deuren dieht (Van onze soc.-econ. redactie) T TTRECHT De Christelijke LJ Middenstandsbond heeft in het nieuwe nummer van De Ondernemer voor veel nieuws gezorgd. De CMB betoogt, dat het samengaan met het Neder lands katholiek ondernemers- verbond in een federatie nog niet het dicht gooien van de deur voor de beide andere mid denstandscentrales, de Konink lijke Nederlandse midden standsbond en het Nederlands verbond van middenstandsver enigingen. betekent. De CMB en het NKOV blijven voor de toekomst streven naar verbe tering van het overleg van alle mid denstandscentrales gezamenlijk. Prijsbeleid Wat betreft de vrije loonpolitiei voor 1968, gelooft de CMB, dat hier uit gevolgen zullen voortvloeien voor het prijsbeleid. Loonontwikke ling en produktiviteitsstijgirg wor den ontkoppeld en een gedeeltelijke doorberekening van de loonstijging in de prijzen zal onvermij(';!ij:. zijn. Ook al door de druk van d» :ndirec- te belastingen op de prijzen mag het prijsbeleid niet al te star worden gevoerd. Voor de twee vergaderingen, die het hoofdbedrijfschap detailhandel de afgelopen maanden heeft gewijd aan de vijfdaagse voor het winkel personeel, heeft de CMB geen goed woord over. Het verbond spreekt over de bestuursleden als „regis seurs van shows, die de image van de detailhandel een slechte diens' hebben bewezen. Eind november Bond-ig wordt nog een derde opvoering wacht". De CMB vindt dat gesprek moet worden begonnen tus sen werkgevers en werknemers in de detailhandel, waarbij de christe lijke middenstandsbond zich op voor hand al uitspreekt voor het werkne mersstandpunt, namelijk een vrije •aterdagmiddag voor l et personeel Vrije lonen De vrije lonen voor 1968 blijken liier en daar de gemoederen nogal herig te houden. In krlnge* van ar beambtenorganisatiea toonde men zich al eerder weinig enthcusias'. In NL.iB. landbouwkringen blijken ook ernsti ge bedenkingen te leven. „Ons Plat teland" van de Nederlandse christe lijke boeren- en tuindersbond (werk gevers) is er niet gelukkig mee. De landbouwlonen zullen wel weer achter gaan blijven. Zal het Landbouwschap nog een loonadvies moeten opstellen voor de provinciale afdelingen? Hoe wordt de verhou ding veehouderij en akkerbouw? De CBTB vindt dat de landbouw de centrale loonadviezen maar wat soe pel zal moeten formuleren, zodat er ruimte blijft voor provinciale aan passing. De Nederlandse christelijke agra rische bedrijfsbond (werknemers) schrijft in Samenwerking, dat geen rekening wordt gehouden met de zwakke bedrijfstakken. Dit is in strijd niet wat de vakbeweging be hoort te doen. Het schild zijn voor Je zwakken wordt met voeten getre- Invoering van vrije lonen in een tijd van werkloosheid is ook tact'ich onjuist. De NCAB acht conflicten (ook met de overheid) beslist niet uitgesloten. Het was beter geweest in ieder geval een minimale loonsverbetering vast te stellen. Da: het een harde strijd gaat worden staat bij voorbaat wel vast. aldus de hew A. IJska, voorzitter NED. HERV. KERK Beroepen te Oosterhout: J. Visbeek te Kats en Wilhelminadorp (Z.): te Schiermonnikoog: H. Brouwer te Ber gen op Zoom. Aangenomen naar Eist bij Ameron- gen: J. v. Malenstein te Kampen; naar Nijverdal (4e pred. pl.-toez.): P. Datu- ma te Suawoude (Fr.). Bedankt voor Westerhaar-Vriezen- veensewijk: C. B. Schuurman te Vol- lenhove (O.); voor Noord-Oostpolder (wijkgem. Emmeloord, geestel. verz. leden geref. bond - toez.): J L. W. Kop- penhol te Haaften;: voor Wezep: J. Bo gaard te Ernst (Gld.): voor Zuid- Beijerland: A. Lam te Zierikzee: voor Haarlem (vac. dr. N. v Egmond): W. v. Waasbergen te Vaals en Gulpen. GEREF. KERKEN Beroepen te Bodegraven: J. W. de Roo te St. Annaparochie: te Vollenho ven (stad) en Kraggenburg: kand. J. Bulthuis te Assen: te Nijkerk: L. Bui tenhuis te Oosterwolde (Fr.). Bedankt voor Rotterdam-Hillegers- berg (vac. J. v. Reeven): H. J. Lugtig- heid te Hengelo (O.). Benoemd tot voorganger te Wierum: J. J. Dik, evangelist te Zaandam, die dit heeft aangenomen. GEREF. KERKEN (vrUgem.) Beroepen te Rotterdam-Zuid: P Gurp te Oldenhove. Aangenomen naar Alkmaar-Broek op Langendijk: S. S. Cnossen te Gronin- gen-Gost. Bedankt voor Heemse: A. Jagersma te Groningen-Oost. CHRIST. GEREF. KERKEN Tweetal te Deventer: H. W. Eerland te .Amersfoort en W. Heerma te Ensche- ie-Oo»t; te Gorkum: D Biesma jr. te Aalsmeer en A. W. Drechsler te Den Nieuwerkerk (Z.)te Groningen: D. Hakkenberg te Dordrecht. Bedankt voor St Annaland: P. Blok te Dirksland: voor Haarlem: G. A. Zijderveld te Middelburg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 2