Sjaloom in Hillegom en ook ginds in Jeruzalem Miele YLEE' Vrag Ruw herfstweer remde de waspeenaanvoer af in VAN DEN ANKER EEN BEZORGER Noordwijkse jeugd danste f 465 bijeen voor kerk Visserij nieuws bij de Frontale botsing met 5 gewonden in Katwijk c NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 13 NOVEMBER 15 Ds. Van Dijk bij zijn afscheid: HILLEGOM Gisteravond nam ds. W. van Dijk in een drukbezette avonddienst afscheid van zijn Ge meente. Begin december hoopt hij met vrouw en dochter naar fsraël te vertrekken, waar hij zich in Je ruzalem gaat vestigen. Ds. Van Dijk preekte naar aanleiding van de ver zen 20 en 21 van Hebreën 13: De God nu des Vredes, Die den grooten Herder der schapen, door het bloed des eeuwigen testaments, uit de dooden heeft wedergebracht. name lijk onze Heere Jezus Christus; Die volmake u in alle goed werk, opdat Gij Zijnen wil moogt doen; werkende in u, hetgeen voor Hem welbehage- lijk is, door Jezus Christus: Den welken zij de heerlijkheid in alle eeuwigheid. Amen. De scheidende predikant zei, dat als de Gemeente ergens behoefte aan heeft, het vrede is. Wat bedoelen wij daarmee? Sociale gerechtigheid, wegdoen van ruzies en alle oorlog. Vrede, zo zei ds. Van Dijk, is voor ons een onvoorstelbare zaak. Temid den van alle protesterende stemmen, is er De stem, die zegt: Hij is onze vrede. Daad Vrede betekent meer dan tussen menselijke verhoudingen. Waar achtige vrede kan alleen door God worden gemaakt. De bijbelschrijvers hebben gezien, dat de mensen wat God gemaakt heeft, in de war schop pen. Alle tussen-menselijke ver houdingen, die wij stuk breken, zet God weer op zijn plaats. De God des Vredes heeft het niet bij het woord gelaten: Hij heeft een daad gesteld in de zending van Zijn Zoon. Jezus Christus brak een muur af tussen ons en Israël. Maar Christus is ook de weg naar de mens. Met en in Hem is de werkelijke Sjaloom (vrede) op deze wereld gekomen: dat is de boodschap van de Ha- breënschrijver. Waarschijnlijk is de brief mede gericht tot de priesters die tot het Christendom overgingen, maar later en van Voorhout aan Noordwijk Over drinkwatertarief VOORHOUT Naar aanleiding van vragen van raadsleden delen burgemeester en wethouders mee, dat de plaatjes ten behoeve van dc aardgasleverantic zijn besteld, maar nog niet geleverd. Getracht zal wor den de gemeente Voorhout voorrang te verlenen. De palen van de verkeersborden die1 overbodig zijn geworden zullen ndet worden verkocht, maar in voor komende gevallen gebruikt worden voor bevestiging van straatnaam borden. Over betere ventilatie van de raadzaal is deskundig advies ge vraagd. Over de voortzetting van de bebouwing langs het Dorpsplein (negen woningen fa. Van Es en Kusters) kunnen nog geen nadere mededelingen worden gedaan. De aanbesteding van de aanleg van het riool in de Rijnsburgerweg en de Leidsevaart zal in december gehou den worden. Het raadslid J. Warmenhoven had vragen gesteld over de aanmerkelij ke verhoging van het drinkwater- tarief van Noordwijk. Hij wilde we ten welke afspraken gemaakt zijn toen Voorhout zijn waterbedrijf overdeed aan Noordwijk. Burgemeester en wethouders ant woorden hierop, dat de inlichtingen die zy van de gemeente Noordwijk hebben ontvangen over de verho ging vam het watertarief, voor hen aanleiding zijn B en W van Noord- wijik te vragen waarom geen overleg is gepleegd toen bleek dat de eigen waterwinplaats niet voldoende drink water meer kon afleveren en waar om nogmaals de prijs per m3 water met 5 cent wordt verhoogd, terwijl eerder een tariefsverhoging van 5 cent was ingevoerd. IJsclub verlaagt de contributie VOORHOUT Het Ls zo goed als zeker (de jaarvergadering zal haar toestemming nog moeten gevjn), dat de Stichting IJSBAAN Voorhout, het komende seizoen haar contributie gaat verlagen. Was ze per jaar f 6.- voor een gezin (man, vrouw en kin deren onder 16 jaar en f 4.- per per soon boven 15 jaar) dit zal nu wor den respectievelijk f 5.- en f 3.-. Penningmeester A. C- Pennings heeft f 3535.- in kas met een schuld van f 4675. Dit laatste is het over schot van een voor enkele jaren aan gegane lening van f 9000, renteloos geschonken in obligaties van f 25.- door ijssportminnend Voorhout. Door de gunstige exploitatie van de land- ijsbaan kon de stichting reeds bijna de helft van deze obligaties uitloten. Op de jaarvergadering zal we*» ruim f 2000.- worden uitgeloot. De elektrische verlichting voldoe» nog niet geheel aan de eisen. Vóór het winterseizoen zal ze worden ver beterd- Agenda gemeenteraad VOORHOUT De gemeenteraad vergadert dinsdagavond om acht uur De agenda: naamgeving nieuwe randweg van het plan Boekhorst, lopende parallel aan de Leidsevaart; verkoop perceel grond in het plan Boekhorst voor de bouw van een derde bungalow; verlenen van me dewerking voor de aanschaf van handwerkmateriaal voor de 1ste tot en met de 3e klas van de Antoruus- school cn aanschaf van leermidde len ten behoeve van de 5e klas dei Antoniusschool. in ve band met uit breiding van het aantal leerlingen, krediet van f 23.000 voor verbete ring van het gymnast eklokaa) bü de Agn esse hooiverzekering van d* Canaeentege.den. de tempeldienst wilden herstellen. Zij hadden NIET in de gaten, dat de zintuigelijke waarneming van het Oude Verbond had afgedaan. Met een toespeling op Jesaja zegt nu de briefschrijver: Mozes was de herder in de woestijn, maar Jezus Christus is de Herder die zelf in de nood en onvrede van de wereld is ondergegaan. In het kader van het Nieuwe Verbond staat Jezus Christus: de Gekruisigde en Opgestane. Over twee punten gaat in Gods heilsge schiedenis: het bloed, de verzoe ning en de Opstanding, die de be doelingen van God zeer duidelijk maken. Daardoor betekent Chris tus voor de oude mens de steen des aanstoots. Als je Hem niet aanvaardt in je leven, gezin en kerk, dan is er geen mogelijkheid meer om te leven. Misschien zegt U: „wyst u die vrede eens aan?". Deze vraag komt voort uit een houding van blind heid. aldus ds. Van Dijk. Dat is juist het geheim. Je kunt de vrede alleen zien door 't geloof; dat is de voorwaarde. Sprekend over de verhouding Kerk-Israël, beklemtoonde de pre dikant, dat bij onbegrip over de plaats van Israël de Kerk niet op de goede wijze Kerk kan zijn. Zich richtend tot de Gemeente drong ds. Van Dyk erop aan zich met het hart bij het kerkelijk leven betrokken te weten. Vrede heb je slechts als je je met lichaam en ziel tot Gods beschikking stelt: politiek, kerke lijk, sociaal, enz. „Wij zullen een stuk „Sjaloom" moeten bewerken: hier in Hillegom en ginds in Jeruzalem". Namens Gemeente en Kerkeraad sprak ouderling L. v. d. Neut. Hillegoms OONA met Alles volgeboekt HILLEGOM Zaterdag bracht de toneelgroep Ontwikkeling, ont spanning na arbeid voor ruim 300 aanwezigen het blijspel in vier be drijven Alles volgeboekt van Kees van Schaik over het voetlicht. De titel heeft betrekking op het tou- ringcarbedrijf De Trekpleister, waarin het gezin Van de Brekel zijn brood verdient. Hun bestaan wordt bedreigd door de concurre rende onderneming ter plaatse. Wanneer blijkt, dat de jongste zoon genegenheid opvat voor de char mante dochter van de concurrent, laaien de conflicten in eigen familie kring hoog op. Piet Geljon speelde de rol van vader Van de Brekel, ter zijde ge staan door Sjoukje van Zuilen, die daarmee bij OONA debuteerde als zijn vrouw. Lenie Paase speelde hart veroverend de recalcitrante schoondochter Thea. De rol van „journalist", die zich ontpopte als de concurrerende touringcaronderne mer was bij Ko Sprengers in goede handen. Henk Warmerdam uit Lisse als meneer Van Wouwel en Sinny Beutik als mevr Van Wouwel sta len de allergenoeglijkste show. De dames ontvingen een fraai bloemen- boeket. Hillegom helpt de Hernhutter»: 725 HILLEGOM Voor de actie ..Hillegom helpt de Hernhutters" bracht de plaatselijke Geref. Kerk, met inbegrip van giften der bevol king f 725.- byeen. KATWIJK AAN DEN RIJN Het ruwe herfstweer aan het begin van de afgelopen week remde de aanvoer van waspeen wat af. Prompt liepen de prijzen van het produkt omhoog tot wel boven de f 8 per kist. De aanvoerders zorgden daar na voor een grotere aanvoer, met het gevolg, dat de noteringen terug liepen tot het niveau van de vorige week. Er was een grote exportvraag. soms wel tot rondom de 40 procent. Engeland kocht in toenemende mate; verder waren het West-Duitslaiid (grove peen) en België, die belang stelling hadden. De industrieën, in BeiLgië en in eigen land, kochten behoorlijk grote voorraden op. De normale binnen landse handel was maar traag. Noteringen De noteringen waren over het ge heel genomen zwak: A extra f 4,60 tot f 10 per kist van 20 kg, AI f 2,90 tot f 8.80 All f 2,60 tot f 5,80, B ex tra f 4,70 tot f 8.10 BI f 4.20 tot f 8,30. BII f 1,70 tot f 3.40. Cl f 1,90 tot f 5, CXI f 1.60 tot f 3.30. B-eek peen noteerde f 0,70 tot f.4.80 en bospeen f 28. In totaal werd 802.000 kg waspeen verhandeld. 55 ton minder dan in de vorige week. Met de bloemkool loopt het af. Er kwamen nog geen 4000 stuks meer onder de klok. De prijzen waren: eerste soort f 70 tot f 104 en tweede soort f 15 tot f 82. Boerenkool werd in toenemende hoeveelheden aangevoerd voor f 17 tot f 30, groene kool f 11 tot f 24, rode kool f 9 tot f 22. spitskool f 8 tot f 49. Andijvie was ook voor export be stemd. de aanvoer steeg, de prijzen waren aardig van f 12 tot f 59. uien f 0,90 tot f C radijs f 14. bruine bo nen f 86. tomaten f 3.60 tot f 6.80 per MUNOKNOP DE LUXE 421 4 Va kg. 1495.- Dwarsstraat 19 Telefoon 3754 Bospleln 13-14 - Tel. 2561 Katwijk. 6 kg, appelen f 22 tot f 24. prei f 19 selie f 14 tot f 15, krirlpeterselie f 20 tot f 21, schorseneren AI f 77 tot f 94, BI f 58 tot f 68. BII f 16 tot f 40, Cl f 14 tot f 42. CII f 11 tot f 29. In en uit Kativijk KATWIJK vertrokken: D. J. van der Plas van Jan Evertsenlaan 11 naar Duitsland, R. H. Cox van Wassenaarseweg 75 naar Den Bosch, C. J. Sip van Baljuwstraat 47 naar Amsterdam, M. Vlasman van De Waal Malefytstraat 114 naar Leiden, J. Ouwehand van Boulevard 40 naar Den Helder, C. Grubé van Beste- vaerweg 34 naar Rijnsburg, W. Fran ken van Princestraat 31 naar Voor schoten, J. van Marie van Binnen- sluis 1 naar Delft, J. de Graaf van Duinstraat 25 naar Oudewater. C. Benda van Dahliastraat 10a naar Den Helder. Gevestigd: M. Burer van Leiden naar Talmastraat 35, R. van Burk van Deil naar Boekhorststraat 30. R. Kant' van Amsterdam naar Koe koeklaan 3, A. Lubbers van Pakistan naar Laan van Nw Zuid 56, B. Brou wers van Den Haag naar Borger- straat 63. G. van Haastrecht van Rot terdam naar Anjerstraat 8. J. Peters van Haarlem naar Voorstraat 21e, J. Peters van Haarlem naar Voor straat 21, F. E. van Wingerden van Den Haag naar Te Brittenstraat 6. Y. Kaya van Turkije naar Tram straat 14, S. Kaya van Leiden naar idem, C. Ouwehand van Rijnsburg naar S. Varkevisserstraait 285, J. van Steijn van Leiden naar Voorstraat 64. H. van Steijn van Sassenheim naar Voorstraat 64, G. Feijnenbuik van Voorschoten naar Ligusterstraat 33, A. Boer van Delft naar Talma straat 26, A. Boer van Delft naar Talmastr. 26. J. v. Nes w Amersfoort naar Drieplassenweg 17. H. Heeker van Leek naar Drieplassenweg 17. K. Poot van Vlaardingen naar Bui- tensLstraat 53. F. van den Heuvel van Utrecht naar De Visserstraat 135. S. J. Aucamp van Noordwijk naar Boulevard 107. M- Remmel- zwaai van Portugal naar Hoornes- plein 85, J. Tangeman van Sassen- heim naar Voorstraat 18. J. Kruize van Vlagtwedde naar Hoorneslaan 575. C. de Mooij van Rijnsburg naar Buitensl.straat 3. P. Grootendorst van Maarssen naar Voorstraat 117, G. Gordijn van Schoonebeek naar Fazantstraat 16. K. Gordijn van Lei den naar Fazantstraat 16. M. van Cuilenburg van Bussum naar Vlier straat 37, A- van der Kooy van Is raël naar Rijnmond 102. LISSE eind november, begin voor wijk »e Lisse Geschikt voor oudere scholier. Franse avond Warmond WARMOND Zaterdag was De Burcht in Franse sfeer, passend bij deze avond, die ten doel had jonge mensen een indruk van karakter en sfeer van stad en platteland in Frankrijk te geven. W. J. M. de Jong sprak enthousiast en met hu mor over eigen ervaringen en d« zanger-gitarist Wim Goosen zong bekende liedjes van de chansonnier George Br assens. Men dronk Frans* wijn en at enige daarbij passende kaassoorten. W.%RMOND Het ligt in het voornemen van de burgemeester de raad dinsdag 28 november in open bare vergadering bijeen te roepen WARMOND Als ambtsdrager» van de Herv. Gemeente waren ge kozen Mw. G. Oudshoorn, Mw. S. de Nie-Knoppert en de heer K. Beu- mer. Zij hebben hun verkiezing niet aanvaard. De kerkeraad heeft nu in deze drie vacatures gekozen Mw. J P. A. Visch-Couvee als ouderling, de heer H. F. Bontje als diaken en de heer A. v. d. Welle jr. als ouderling kerkvoogd. De ouderlingen Södel en Vel'lekoop en de kerkvoogd Wolf» die aftredend waren, hebben hun Herverkiezing aanvaard WARMOND Donderdag a.s. 's avonds om acht uur komt in de school met de Bijbel de Jonge- Kerkgroep bijeen. Kapelaan T. Wey- ermans hoopt een causerie te hou den over de veranderingen in do r.k. Kerk. Hillegom heeft te veel .waakhonden' HILLEGOM Dinsdagmiddag gaan B en W antwoorden op de al gemene beschouwingen van de vier fractievoorzitters. Vantevoren wordt een korte raadsagenda afgewerkt. Allereerst wordt bepaald welk be drag per leerling voor de scholen van gewoon, voortgezet gewoon en uitgebreid lager onderwijs beschik baar wordt gesteld. Aan de hand van de ontwerp begroting voor 1968 kunnen de kosten per leerling voor het openbaar gewoon lager onder wijs worden gesteld op f 92.50 (was in 1967 f 90). B en W stellen voor het bedrag per leerling voor het voortgezet lager onderwijs en voor het uitgebreid lager onderwijs te verhogen met hetzelfde percentage, waarmee de uitgaven voor het vglo stijgen tot f 154 en het mulo tot f 121. Vorig jaar waren deze bedragen resp. f 140 en f 110. Daarna komt een voorstel ter tafel tot beschikbaar stelling van 'n krediet voor 't slopen van de oude Julianaschool aan de Julianastraat. Het college acht het niet verantwoord het gebouw voor een ander doel geschikt te maken. De raad wordt gevraagd het nodige krediet van f 10.000 beschikbaar te stellen. De hondenbelasting gaat op de helling. De praktijk wees uit, dat houders van honden bij de aangifte hun hond als waakhond aanmerkte om zo aan de hogere belasting te ontkomen. Van de 320 honden die in HiUegom worden gehouden staan er 187 als waakhond te boek. Men wil de hondenbelasting van f 20 bren gen op f 25. KINDEROPERETTE IN SASSENHEIM SASSEN HEI M In het KSA-ge bouw trad zaterdagavond voor een zaal vol belangstellenden de kinder- operettevereniging „Beatrix" op. De bejaarden van Huize St. Bernardus hadden met de verzorgsters een plaatsje op de eerste rij gekregen. Mevrouw Hulsbergen-Hessen, die de algehele leiding had, vertelde nog dat de opbrengst van de fancy-fair was besteed aan het opknappen van het clubhuis. Hierna was het de beurt aan de jeugd. De 65 deelne- mertjes in de leeftijd van 4 tot 13 jaar voerden op ongedwongen wijze de kinderoperette „Koningskeuze" van Geertruida van Vladeracken op. De jeugd van 12 tot 16 jaar bracb* het sprookje „Doornroosje". Applaus was de beloning voor de kinderen, diie hun rolletjes goed be heersten- Tot slot werd een verloting gehouden. Statutenwijziging Albert Heijn ZAANDAM Albert Heyn zal op 27 november een aandeelhoudersverga dering bijeenroepen ter behandeling van een statutenwijziging o.m. ter ver dubbeling van het maatschappelijk ka pitaal tot f50 miljoen, invoering van aandelen van f20 en cf (vereenvoudig de) stukken, afschaffing van het statu tair winstaandeel voor directie waarna commissarissen de beloning zullen vaststellen en verlaging voor commissarissen van 3 tot 2 Ij pet van de overwinst. Het winstaandeel werd reeds jarenlang vrijwillig beperkt. Als het quorum ontbreekt, zal een tweede vergadering op 14 december nodig zijn. Worst en oorknopjes voor burgemeester NOORDWIJK AAN ZEE De zaterdag door de jeugd in De Rank gehouden disco-avond ten bate van de restauratie van de hervormde kerk heeft netto f 465 opgebracht. Onder de gasten bevond zich bur gemeester Bonnike. die in een toe spraakje zei, dat hem vooral de ge zellige sfeer had getroffen. „AUs ik u hier zo bezig zie. dan denk ik: wij ouderen hebben vroeger toch wel wait moeten missen". De dansavond werd afgerond met een grote verloting. De burgemeester ging met een worit en oorknopjes voor zijn vrouw naar huis. ONI zorgde voor daverend succes LISSE De opvoering van het toneelstuk „Het hing in de lucht" is zaterdagavond voor de toneelver eniging „ONI" 'n geweldig succes ge worden. De tot in alle hoeken gevul de zaal vormde al een goed begin. De grote opkomst stemde ook de kerkvoogdij dankbaar. De heer J. Buitenhuis die namens de kerk voogden sprak, was blij dat daar door de nieuwe vloer in Rehoboth weer wat meer in zicht kwam. Wat de opvoering van het toneel stuk betreft: met het blijspel in drie bedrijven beleefden de aan wezigen een plezierige avond. Voor de spelers in heit bijzonder worden genoemd: mej. P. H. Luyk en de heer J. D. Hul, die beiden een dub bele rol hadden te spelen, het ene ogenblik als man en het andere mo ment als vrouw, waarin ze bijzon der goed slaagden. Bridgevereniging Sans Atout LEIDEN' Uitslagen parenwedstrij den (laatste rondes) van Sant Atout, ge houden op 10 nov. Tussen haakjes de hr. - -Aenmey 118 (714): 2 v d Star—Stikvoort 102 (696): 3 mevr. Toelkemeyer—mevr. Van Brakel 104 (661); 4 Van Rhijn—Van Brakel 91 (659): 5 hr. en mevr. Vissers 110 (650); 6 V d Drift—Eling 98 (649); 7 mevr. v d Drift— mevr. den Dekker 116 (642); 8 Crama—v d Mark 131 (639): 9 hr v d Zeeuw—mej. v d Zeeuw 101 (604): 10 hr. en mevr. Bernard 109 (566). Groep rood: 1 mevr. Crama—hr. v d Heuvel 110 (693); 2 Plu—van Dijk 111 (683); 3 v d Oever—Rijnsburger 110 (679); 4 mevr. v d Heuvel—mej. Postma 112 (667); 5 La Law—Plaizier 107 (659); 6 mej. Brunéhr. Kop 105 (652); 7 hr. en mevr. de Koning 118 (647); 8 hr. en mevr. Kruts 94 (639): 9 Jonkers—van Zanten 119 (620); 10 mevr. Vlaardingerbroek—mevr. Paes 94 (541). LISSE „De Spartaan", atletiek vereniging voor de bollenstreek, houdt op vrijdag 24 november een klaverjasavond in het Parochie huis aan de Bondstraat. De deelne ming staat open voor leden vanaf 16 jaar, donateurs, toto-spelers, ad verteerders, jury-leden en ouders van leden. LISSE Vanavond om 8 uur wordt in De Witte Zwaan de twee de Nu'bsavond van dirt seizoen gcihou- den. Dinsdagavond houdt de IJsclub Lisserbroek in Contact de (jaarver gadering; 7.30 uur. LISSE Standvan het bedrijfs- klaverjassen na zes gespei'de par tijen: 1. Elka 853 punten; 2. Hoba'ho I 852; 3. Van Zanten 848; 4. Van Stein 817; 5- Hobaiho II 813; 6. Per soon 807; 7. De Meulder 796; 8. De Vlinder 772; 9. Gemeente 768; 10. PTT 757. Vrijdag de volgende ont moetingen: Van Zanten-Persoon; Elka-Gemeente; Hobaho I-De Vlin der; Van Stein-De Meulder; PTT- Hobalho II. IJMUIDEN In de afgelopen week kwam de kustvisserij weer op gang. Dat was goed te merken aan de aan voer in de IJmulder vishallen. In het midden van de week kreeg men een grote stroom vaartuigen te verwer ken. Zy liepen na een korte tyd vis sen binnen om van de sterke vraag te kunnen profiteren. Over het algemeen slaagde men in deze opzet. De handel was bereid voor de gul, wijting en schol van goede kwaliteit goede prij zen te betalen. Zo kon het gebeuren dat ongeveer 3000 kisten kleine gul van de kustvaart in hun geheel langs de normale kanalen werden afgeno men. De kattencentrale kwam er nie* aan te pas. Dinsdag betaalde men op de eerste afslag voor deze soort ntiet minder dan f 67,-. Natuurlijk kon men dit fraaie peil niet handhaven- Vrijdag haalde men niet meer dan f 28,- maar het ge middelde over de hele week liet niets te wensen over. Ook de twee andere soorten vonden een goede aftrek, zodat de besommingen een zeer lonend ka rakter hadden. Schelvis De treilers uit de Noord namen een aanvoer van 2200 grote en 800 kleine kisten schelvis voor hun rekening. Voor de grotere soorten was de be langstelling in het begin van de week groter dan op de laatste dagen. De grote schelvis zat dinsdag op de eerste afslag dicht tegen de negerebig gulden, maar moest later met heel wart. min der genoegen nemen. Bij de kleinere soorten ging het precies andersom. De braadschelvis haalde vrijdag met een hoogste bod van f 56.- de toD voor do hele week. Wijting Dankzij de goede resultaten van de kustvissers berenkite de wijtingaanvoer eën totaal van 1500 grote en 150 klei ne kisten. De treilers lieten in dit op zicht lelijk verstek gaan. Maandag noteerde men voor beide soorten een gemiddelde van bijna zestig gulden Daarna liep de interesse sterk terug. Vrijdag hertaalde men voor de dichte wijting na een inzet van f 15,- niet meer dan f 12,- Ook de gestripte soort moest een eind terug en was na een redelijke start van dertig gulden in de meeste gevallen voor f 17,- te koop. Treilers De treilers zorgden ook voor rond 1500 kisten gul en kabeljauw. De gro te kabeljauw was tot en met donder dag redelijk, in trek en klom steeds boven de honderd gulden. Vrijdag trad een inzinking in. Het gemiddelde zakte tot tachtig gulden. De middel kabeljauw bleef net boven de hon- derdguldengrens. Donderdag zorgden verscheidene kustschepen voor een aangename verrassing door ongeveer 2000 stuks stijve kabeljauw aan de markt te brengen. De vissen staken in een zeer goed vel doch de ruime pro- duktiie had een sterke prijsdaling tort gevolg. Men kon zich aan het emd van de markt een regel van tien stuks kleine voor f 36,- aanschaffen. De re gels grote moesten genoegen nemen met een gemiddelde notering van ze ventig gulden. Eén der auto's vloog in brand KATWIJK Gisteravond om tien voor twaalf zijn bij de zuidelijke in gang van het vliegkamp Valken burg twee personenauto's} frontaal met elkaar in botsing gekomen. Vijf personen werden ernstig gewond naar het academisch ziekenhuis te Leiden gebracht Het ongeluk gebeurde doordat een der auto's op de verkeerde weghelft reed. Alle inzittenden waren jonge lui. In een Volkswagen zaten de 21- jarige M. Meyll en de 26-jarige J. Kroon, beiden uit Sassenheim. Deze auto raakte aan de voorkant in brand waardoor de inzittenden ook brand wonden opliepen. In de andere auto. een Skoda, re den vijf inwoners van Wassenaar. Van hen werden gewond de 22-jarige Biljartuitslagen Klasse C IA: Sassenheim 1De Turk 1 4-3, Vios 3De Engel 1 7-0, Royal Sport 1De Turk 3 7-0, Passage 1 Luto 1 2-5, Vios 1De Taveerne 1 4-3. Klasse C 1B: De Engel 1Soldaatje 1 4-3, De Turk 2Oude Haven 1 0-7. Sport 1Sassenheim 2 2-5, De Taveer ne 2—Vios 2 2-5, Piet Güs 1—Roval Sport 2 3-4. Klasse C2: De Roode Leeuw 1De Turk 4 7-2. De Roode Leeuw 1—Vios 4 9-0, Amicitia 1Berg en Dal 1 6-3, Sport 2De Zeekant 1 7-2, De Turk 4 —Piet Gijs 2 5-4. KOT 1—De Engel 3 2-7. Klasse C 3A: Luto 2De Zeekant 2 4-5, Sportlust 1—De Zeekant 2 7-2, Piet Gijs 3—Passage 2 7-2. Sportrust 1—Ta veerne 7-2. Amicitia 2—-Welgelegen 1 2-7. Klasse C 3B: De Parel 1De Beurs 1 5-4, Soldaatje 2Luto 3 0-9, De Parel 1 —Sport 3 2-7, Royal Sport 3—Oude Ha ven 2 7-2. Sassenheim 3De Beurs 1 7-2. Klasse C 4A: Welgelegen 2—KOT 3 5-4, Centraal 1Passage 3 4-5, Sassen heim 5De Parel 2 2-7, Vios 5Sport rust 2 6-3, De Parel 2—De Zeekant 3 6-3. Klasse C 4B: Luto 4Piet Gijs 4 7-2, De Engel 4—Welgelegen 3 7-2, De Ta veerne 5De Roode Leeuw 2 2-7, Pas sage 4Sassenheim 4 4-5, Sportrust 3 —Amicitia 3 5-4, De Roode Leeuw 2 De Engel 4 7-2. Standen: Klasse C IA Vios 3 3 2 1 17— 4 Tavei Royal Sport 1 Vios 1 Passage 1 De Turk 1 De Engel 1 De Turk 3 14— 7 14— 7 12— 9 12— 9 10—11 8—13 7—14 6—15 5—16 bestuurder H. Zandvliet, de 19-jarige mejuffrouw H. Lourier en de 21- jarige T. Ooaterveer. Hun verwon dingen bestonden onder meer uit beenbreuken en hersenschuddingen. Collecte voor de astmabestrij din g KATWIJK Deze we«k wordt gecollecteerd voor het Nederlands Astma Fonds. Zeker 800.000 Neder landers die lijden aan astmatische ziekten, moeten dikwijls vechten te gen ademnood. Het Astmafonds wil deze grote groep Nederlanders helpen maar het kan de astmabestrij ding alleen doel treffend aanpakken, wanneer ons gehele volk daaraan meewerkt. Wie de collectebus heeft gemist, kan gireren op rekening 411000 t.n.v. het Ned. Astma Fonds te Utrecht. Maimiioetwerf Verolme ROTTERDAM Verolme heeft op Rozenburg een bescheiden begin ge maakt met de bouw van een mam- moetwerf voor schepen van 500.000 ton en groter. Een aannemersbedrijf maakt een deel van een 80 m brede helling, omdat men binnenkort moet beginnen met bouw van zware secties voor drie supertankers van 240.000 ton voor Esso. Het is echter niet de bedoe ling vooruit te lopen op de rege ringsbeslissing over garanties voor mammoetwerven in het Rotterdamse. Verolme zal dan ook nog niet begin nen met het graven van grote dokken voor schepen van 900.000 ton. Stand Kldsse C2: De Engel 3 3 De Roode Leeuw 3 Sport 2 3 Vios 4 3 De Turk 4 3 Berg en Dal 1 3 Amicitia 1 3 Piet Gijs 2 2 De Zeekant 1 3 K.O.T. 1 2 Stand Klasse C 1B: Oude Haven 1 3 Sport 1 3 Royal Sport 2 3 Sassenheim 2 3 Soldaatje 1 3 De Engel 2 3 Piet Gijs 1 3 Vios 2 3 De Taveerne 2 3 De Turk 2 3 23— 4 18— 9 16—11 14—13 14—13 12—15 10—1? 8—10 13— 8 13— 9 12— 9 12— 9 10—11 10—11 9—12 7—14 5—16 Haring De haringrtreilers uit de Ierse ren tekenden voor een aanvoe 2200 grote en 2400 kleine kisten, spanvissers konden hieraan slechts kisten toevoegen- In deze sector men verder te doen met 600 800 kleine kisten pilchards. De ki teirt van de haring liep sterk ui Dat was hierdoor ook het geval de prijzen. Vrijdag ging soorrt met een top van f 53,- strijl De minder goede kwaliteit moest vreden zijn met f 16,-. Dónsdag vi belangstelling met een hoogste van f 22.- en een laagste van f 1140 lemaal gering. Met spanning wachrt men nu de sultaten af van de drie grote hel Iers dóe zich naar het gebied ten nt den van IJsland hebben gerept daar hun aandeel in de rijke hai vangsten, voornamelijk door vaartuigen, op te eisen. Wellicht hj ben vóór hun terugkomst de spam sers ook iets aan de geringe prodi kunnen verhelpen. Naar verluidt, moet zich in de geving van de Colbertbank en he genaamde Bankje van Boulogne melijk veel. licht kuitzieke, haring vinden. Blijven deze berichten houden, dan zullen zich ongetwij: enkele combinaties naar deze begeven. Makreel Aan makreel losten de havenarl ders 1200 grote en 2900 kleine kii Ook voor deze vissoort waren de zen aan grote schommelingen oi hevig. Woensdag had men op de e ronde voor de betere soort f 54,- Veel makreel had door de lange duur nogal te lijden gehad. Hiei had men op die dag niet meer dan f 12,20. Vrijdag was het nog ger. Toen zakte de koers weg f 11.50 en dat betekende weer werk voor de vismeelfabriek die in d opzicht de laatste tijd bepaald verwend was. Schol De scholprodukbie lag om en de n by 4000 kisten, ook dit had danken aan de'opleving van de viss rij in de kustwateren. Maandag ki men dót nog niet voorzien. De not ring voor de grote en de groortmidd bleef op dóe dag slechts twee guide van de honderd gulden verwijdei I Dinsdag was die hoge notering al dertig gulden gezakt. Maar daarna g men bijzonder weinig terrein prijs, dat het gemiddelde raiet veel te v sen overliet- De kleinmiddel en de schol 1 han haafden zich na een top van negent gulden op maandag eveneens in h voorste prijzen gelid. Deze schept brachten slechits 50.000 kilo tong de wal. D» eentjes stonden aan spits en lieten maandag een top f 8,20 per kalo aantekenen. Opvallend was vrijdag het grote ve schil tussen start en finish. De rondgang werd besloten met een hooi ste bod van i 8,13, Niemand rekent op een forse teruggang, doch later b wees een laagste bod van f 5.50 eens hoe onberekenbaar het koersve loop in de visserij wereld kan ziia. Vandaag aan de markt Vandaag verschenen ln IJmulden de markt de KW 111 Avontuur met de KW 214 Klaas Dubbelaar met 90 ten en 150 stuks stijve kabeljauw, de K 49 Antje met 590 kisten en 480 klei: kisten diversen, de KW 212 Marl» 40, de KW 222 Maarten ComeUs de KW 36 Stern met 55, de KW 169 Dii Jan met 60, de KW 55 Johanna Lyd met 40, de KW 24 Cornells met 66. de K 96 Nico met 34, de IJM 221 II. TJM 210 Wiron 1 met 78. de K W12 And met 130, de WR 37 Sagitta met 51, IJM 73 De Hoop 3 met 61 kisten en stuks stijve kabeljauw, de KW 173 Aqu rius met 61, de KW 211 Geertruida ni 10, de KW 110 Rianne met 33, de IJM met 38. de KW 148 Dirk van Beelen m 59. de KW 186 Anna Jacob met 78, de K 62 Leendert Arie met 55. de KW 26 Co cordia met 68. de KW 187 Elly met 1 de K W88 Vrouw Immetje met 80, de K 98 Arendje met 73, de KW 155 Fidu< met 91. de KW 191 Deo Volente met I de KW 152 Soli Deo Gloria met 82, KW 197 Willem Senior met 77. de KW 1 Vertrouwen met 62. de WR 45 Dieuwi met 66, de IJM 54 Swift met 80, de K lard met 67, de KW 1 78. de KW E Jacob Senii Aleida met met 71, de IJM 154 Protli KW 156 De Vrouw Bregtje met WR 7 Maryanne met 95. de KW 40 Al 20. de KW 200 Antje met 76, de K 103 Wim 70. de WR 56 Spes Nost: mei o». ue w ui 45 De Hoop 1 met 80. KW 172 Comelis Schaap mei 88. de K 94 Willem met 49, de KW 180 Solea n 65. de KW 196 Aagje Adriana met 90. KW 127 Klaziena Marijke met 98. de 162 De Vier Gezusters met 72. de KW Zeearend met 25. de KW 30 Ermine re 49. de KW 126 Agathi KW 93 Jeannette met menwerking met 50. met 63. de IJM 239 Noottgedacht met de KW 59 Floris met 55, de IJM 3 Noon zee met 35. de KW 182 Allee met 17, KW 160 De Vrouw Alida met 49. de K 125 Maarten Senior met 93. de KW Vrouw Pruna met 70. de KW 29 Ada 115, de KW 17 Cornelis Judith met 6L. KW 106 Karla Ellen met 50. de KW Kniertje met 106, de KW 72 Leendert J; coba met 59. de KW 185 Tokio met de KW 70 Arie Junlro met 75, de WR Tiny met 66. de KW 108 AUda met 'iana Catharina met 30, 0| dc KW 92 KW 119 IJsbrand met 37. de KW net 82. de KW 14 Zephjl griet Jozi met 44. de KW 202 Mari de KW 120 Flai :ndje rr 124, geraad met 69. de SCH 27 Ondernemini met 85 kisten, 20 kleine kisten diven en 10 Ostuks stijve kabeljauw, de KW Dirk Maria met 58. de KW 117 Mare berum met 100. de KW 194 Eben Haëz< met 70. de KW 73 Maria Jacoba met de KW 43 Rijnmond 2 met 135 kisten 1225 kleine kisten diversen, de KW Rijnmond 4 met 105. de IJM 46 De Hoe 4 met 65. de KW 52 Sola Gratia de KW 33 Llamda ..iet 70 kisten stuks stijve kabeljauw, de KW 87 Albi tros met 100. de KW 206 Yvonne Yolani 120. de KW 127 Comelia met 110, d kabeljai de KW 145 Anna Lydia met de SCH 135 Cornelia Maria met \V.£n yeine kls,en diversen, de KI i3- Pacoba Catharlna met 14°. de KW Alida Jacoba met 135 kisten en 25 st_ stijve kabeljauw, de KW 221 Arie Jaco met 64. de KW 146 Cornelis van Beele de WR 32 Marco met 120, de KV S^irK^, H6 Vier Gcbroeders met KW 213 Jana met 73. dc KW 99 Theresla met 64 kisten en 37 kleine ki» ten diversen, de IJM 18 Gelria met 48. kisten diversen en de VL 153 Liesj. Rutger met 630 kisten. Volgens de opgaven van de schippei F. annvoer "it 58 kisten tarbot 1927 kisten tong. 1443 kisten schol. 335 kü w." ?2- kis,en 8") en kabeljauw 10 kisten koolvis, 250 kiste kisten haring. 533 kisten i 735 kisten diversen, o 3 kleine kisten haai

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4