TV De Ofarims voor drie jaar naar Las Vegas RADIO NEDERZETTING MET GRAFVELD ONTDEKT de stad en dokter Moore :mber J r 1 13 DONDERDAG 9 NOVEMBER 193T en ZIJ LEf,CE\ ZICH TOE OP KOMEDIE IX LIEDJES Debat I DRANDPUNT heeft gisteravond op I Nederland 2 in een late extra m uitzending de kijkers een uur tegen- Iwoordig laten zijn bij het Eindho- ■vense debat tussen de voorzitter van Ide KVP, mr. P. J. Af. Aalberse en Joud-minister drs. P. C. W. Af. Bo- gaers, woordvoerder van de radi- De lieren Aalberse en Bogaers kon den elkaar goed aan, maar toonden zich geen van beiden scherpe deba ters. Er werd heel lang en uitvoerig om de vragen heengepraat, waarbij alle ideeën van de radicalen op ta fel kwamen. Dit debat vond direct weerklank in het NRU-radioprogramma Iks, waarvoor Henk van Stipriaan be stuursleden van de politieke jonge renorganisaties had uitgenodigd. De christelijke jongeren geloofden niet dat het zo'n vaart zal lopen met de splitsing in de KVP, de afgevaardig de van de PvdA daagde ertoe vit. Schakelgesprek met iaive prof. Van den Broek itas- r (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Driemaal in de maand moet er absoluut geschakeld worden in het NTS-programma „Dag dinsdag". Daarom zal Joop van Tijn in studio Bellevue in Amsterdam spreken met de architect prof. mr. J. H. van den Broek, die zich dan in Rotterdam bevindt. Veel onnodig werk en overbodige kosten, want een gewoon gesprek doet ook voor de kij ker wèl zo rustig en bevattelijk aan. Prof. Van den Broek is een van de belangrijkste architecten van deze tijd. Hij was hoogleraar aan de tech nische Hogeschool in Delft, waarvan hij in 1964 afscheid nam om zich, samen met prof. Bakema, geheel aan de architectuur te kunnen wijden. In het buitenland, o.m. in West-Duitsland, verwierf hij verschei dene prijzen en onderscheidingen. Uitzending op Ned. 2 tussen 9.10 en BrtHichïleften Hoestdrank in tdbletvorm.95ct Hoepla terug op 23 november (Van onze radio- en tv-redactie) I HILVERSUM De VPRO laat ons weten, dat het programma „Hoepla" niet verdwenen is, maar terugkeert op donderdag 23 november a.s. Er rijn nog besprekingen gaande over de adadmij vormgeving. De jonge samenstellers houden tot op zekere hoogte wel de vrije hand, maar zullen bepaalde door de programmaleiding gestelde normen in acht dienen te (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Abraham Raichstadt (29) en Esther Zaied (26), als jong echtpaar optredend onder de naam Ofarim, staan op het hoogte punt van hun populariteit. Zij hebben wereldnaam gemaakt en zijn trots op drie gouden platen. Nu gaan zij tonen, dat zij ook anders kunnen dan hoofd-aan-hoofd droefgeestige of hoopvolle liedjes zingen, ge voelig en met onfeilbare tech niek: zij leggen zich toe op de komedie in liedjes. Nog zijn zij bezig aan hun Euro pees toernee. dat voorlopi g het laatste zal zijn, want binnenkort gaan zij naar Las Vegas, waar zij met een contract voor drie jaren in een befaamde nachtclub optreden. Bo vendien hebben zij een contract voor volgend jaar met Hollywood: regis seur Saïn Spiegel wil een Ofa- rim-film maken. Esther en Abraham, rusteloos de wereld rondtrekkend, voelen er veel voor. In West-Duitsland hebben zij juist drie shows voor de televisie ge maakt. In bonte kleuren en met aller lei lichtvoetige grappen-in-liedjes. In Holland zijn er altijd wel ka zen (en daarom zit Abraham in rood vest en op rode klompen schrijlings op een reusachtige gele kaas), maar de tulpen bloeien er alleen maar in het voorjaar en dus „besproeit" Esther haar man uit een gele gieter. Zij beeldt daarbij een Hollands boe rinnetje uit met een soort Volendams kapje op, in een rode minijurk en op blauwe klompschoenen. NCRV doet veel aan Radicalen-congres (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De NCRV zal veel aandacht besteden aan het congres van de werkgroep Christen-radica len, dat vrijdag en zaterdag a.s. in Scheveningen wordt gehouden. De actualiteitenrubrieken „Hier en Nu" zullen er reportages van maken. Wat de televisie betreft zorgt „Hier en Nu" voor een extra uitzending, zaterdagavond op Ned. 1 na het laatste journaal om 22.45; De radiorubriek .komt vrijdagavond om 6.45 op Hilversum II met een eerste verslag en zaterdagochtend om 7.32 met het tweede. In de loop van deze dag zijn op Hilversum III (4.02 en 5.02) nog reportages te horen. Verwacht wordt, dat het congres om 4 uur wordt besloten, zodat radio en televisie zich nog kunnen wijden aan berichtgeving over de conclusies. Tirolerachtig is hun kleding als Abraham de kippige Willem Teil speelt en op tien centimeter afstand een reusachtige rode appel op Esthers groen hoedje poogt te doorschieten met een romantische pijl en boog. Op een zeepkistje danst Esther in kleding van 1900 bij het kleine straat orgel, compleet met aap er bovenop, door Abraham-met-pet geslingerd. Heel slank en in leer gekleed paro dieert Esther de tv-figuur Emma Peel en Abraham is dan de onaan doenlijke James Bond-achtige part ner. Zo gaat de show van de ene scène naar de andere. Tussen de op namen dóór brengen vliegtuigen hen voor zaaloptreden verder het land in of even de grens over, want hun im- pressario laat het tweetal niet met rust op zo'n toernee. Hun „dag" duurt ongeveer 13 uur en begint 's middags om 2. Dan ko men ze slaperig en wat moeilijk te voorschijn uit hun zeer duur hotel, waar ze omstreeks drie uur in de nacht belandden, na avondvoorstel ling en souper met voor de show belangrijke personages. Die divang. Ze moeten naar de altijd-dwingen- de, nimmer-geliefde repetitie. De ge wenste dranken moeten klaar staan: heel zoete thee voor Esther, melk met whisky voor Abraham. Het pro gramma is heel listig opgezet: nieuwe gespeelde liedjes wisselen af met be kende en door het publiek beslist ver wachte nummers waarbij Abraham de gitaar hanteert. „Het is hard, heel hard werken", klaagt Abraham, „de mensen denken maar, dat wij niets doen dan massa's geld verdienen omdat onze honoraria zo hoog zijn, en dat wij verder lek ker de wereld rondzwerven en altijd in dure hotels of in vliegtuigen zit ten. Maar wij moeten altijd repete ren en nieuwe nummers instuderen. Wij hebben nooit eens rust" Esther praat niet mee, zij is een stille kleine muis, die zwijgend haar levendige, licht-geïrriteerde man ge lijk geeft. Alleen als het 's nachts heel laat wordt, kan zij zeggen: „Als ik morgen nog in leven moet zijn, zou men mij nu naar 't hotel moeten laten gaan..." „Wat zou ik zonder Esther zijn?" roept Abraham graag uit. Ach ja, ze zijn exclusieve zangers, maar ook knappe komedianten, die twee. Ze weten precies wat ze willen en zijn niet zo onderworpen aan hun impressario en de eisen van het pu bliek, als zij graag laten voorkomen. Ras-artiesten zijn ze, dèt wel! Besturen NRU/NTS uitgebreid (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Nu de TROS een C-omroep is geworden, dienen twee van haar bestuurders lid te zijn van de besturen van NTS en NRU. Als zodanig zijn de heren mr. J. M. Landré en mr. H. J. Minderop toege- Hierdoor is echter het evenwicht in het aantal omroep-vertegenwoordi- gers en van buiten af benoede le den verstoord. Daarom heeft de over heid mr. N. Drost uit Santpoort in beide besturen benoemd en het Nat. Overleg voor gewestelijke cultuur op dracht gegeven, ook iemand aan te wijzen. Men koos drs. M. J. A. R. Dittrich uit Meerloo. (Van een onzer redacteuren) HAPS Het Instituut voor prehistorie van de Leidse uni versiteit heeft na jarenlange onderzoekingen in Haps (op de grens van Noord-Brabant en Limburg) twaalf boerderijen en een bijbehorend grafveld ont dekt. De eerste bewonderings- sporen beginen omstreeks 1700 jaar vóór Christus, de late steentijd, en lopen door tot de Romeinse tijd, ongeveer tot in de eerste eeuw na Christus. Tot nu toe had men in het noorden, oosten en zuiden van ons land alleen maar grafvelden en in het westen al leen maar sporen van nederzettingen gevonden. begin werd gemaakt met een uitbrei dingsplan. Eerst werden urnen gevon den met verbrande beenderen en in de loop van de tijd nog tientallen bijzet tingen uit diverse perioden tussen de late steentijd en de iizertiid. Walter van der Kamp beuerktc voor de AVRO-televisi boek „De vrouw met hel rode haar" tol een spannend spel, dat vanavond onder de titel ,Jiet zwijgen van de telefoon'' wordt uitgezonden op Ned. 1. V ziet Anne-Will Blank er s (hier op de foto) als de dochter van de plotseling overleden rijke weduwe Gloria Horner. Zij is een van de verdachten, want de weduwe, die er juist huwe lijksplannen ten aanzien van haar dokter Ton Lensink) op hield, stierf geen natuurlijke dood. Ook de dokter raakt onder verdenking, evenals de zoon David, die geestelijk in de u Wie wat heeft gedaan, wordt allengs duidelijk in het licht griezelige verhaal. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 AVRO 7.07 uur Amerikaanse aocumentaire over de geschiede nis van de stad Leningrad. 8.20 uur actualiteiten, gevolgd door het tv-spel „Het zwijgen van de telefoon", een thriller. Willem Duys in Muziekmozaïek: de hobo. 10.00 i Ned. 2 NCRV 7.03 uur: het voorprogramma is van de NTS met ge westelijk en agrarisch nieuws. 8.20 uur Amerikaanse serie „Met de Yankee door Europa'" 9.02 uur gaat het Boedapester Zigeunerorkest spelen en 9.20 uur is er een documentaire over het werk van de leger-gravendienst. 9.56 uur (CVK/IKOR) programma over „helpen' VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 AVRO 7.35 uur (IKOR) avondgebed. 8.30 uur concert van de Bayreuther Festspiele: tweede acte van Wagner's „Lohengrin". 10.00 uur gesprek met mr. Marijnen, voorzitter Rijn- mondraad. 10.55 uur hedendaagse muziek. Hilversum 11 NCRV 7.30 pur orgelconcert uit Helmond: Hans van der Harst speelt Franse muziek. 8.30 uur amusementsprogramma Stekker. 10.40 uur avondoverdenking en 11.00 uur verstrooiing in Studio 2300. televisie radio magnetophons afspeel-apparatuur door \ifothn Younff 99 Moore zag echter iets vreemds aan Davld, klapte niet meer om beter te kunnen kijken. David toonde iets aan de zaal wat Moore nog nooit bij hem had opgemerkt, iets jon gensachtigs dat te maken had met de moeilijkheden om van het leven te kunnen genieten. Intussen had David de tafel bereikt en Moore schoof zijn stoel opzij om plaats te maken voor de kooi. David had zijn oude gezicht bijna weer terug. De hamer tikte en een gezette, donkere man stond op in de zaal. David boog zich naar Perkins. „Wie is dat?" „Zovick. Joe Zovlck. Hij drijft een ijzerwinkel en gaat door voor een luilak." Zovick liep mank naar zijn plaats en Moore zei: „Hij loopt expres kreupel om ons te pesten". „Ja." Perkins richtte zich tot David. „Hij heeft een onge luk gehad, bekken gebroken, scheenbeen en enkel, daarna diende hij een eis tot schadeloosstelling bij ons in omdat hij kreupel bleef. De zaak is voor de rechtbank geweest, maar hij heeft het verloren. Sindsdien probeert hij ons het leven zuur te maken. Daarom probeert Beatty hem te negeren." Zovick riep luid: „Hee ik heb wat te zeggen." De president zei: „Goed Joe". Hij zei het met tegenzin en de zaal werd stil om te luisteren. „Ik geloof dat wij vandaag geen speciaal programma heb ben he? Klopt dat?" „Dat is zo, Joe." „Nou er is dan geen programma, maar er zijn wel dokto- Moore lette nu scherp op Zovick. „Er is iets waar de stad zich nogal druk over maakt. Het gaat over het ziekenhuis." Perkins schreeuwde: „Ga zitten idioot" en Beatty klopte met zijn hamer. „Ik ben niet van plan te gaan zitten. Dit gaat ons allemaal aan. Wij hebben hier een ziekenhuis een beroerd zieken huis en ik kan het weten. Ik wil maar zeggen het ia versleten en bouwvallig. Ik hoor dat dokter Moore van plan is het te sluiten en dat hij weg gaat..." Moore riep hard: „Ik sluit niet en ben niet van plan te vertrekken. „En dit is geen plaats om hierover te discus siëren." „Natuurlijk is het wel de plaats om er over te discussiëren. Heeft iedereen dokter Moore gehoord? Hij zegt dat hij niet van plan is het ziekenhuis te sluiten. Nou, dat had ik wel gedacht, en we zouden dit in hem kunnen waarderen. Ik wil alleen maar zeggen dat wij allemaal bij deze zaak zijn betrokken. Het gaat ons allemaal aan, als familievaders en als zakenmensen." Iemand riep: „Houd op, Joe". „Ik houd niet op voor ik uitgepraat ben. Ik wil zeggen dat het ons allemaal aangaat. Ik zie daar meneer Stoner in de hoek zitten. Als dokter Moore niet wil discussiëren, mis schien meneer Stoner dan wel." Beatty had zijn hamer opgeheven met het duidelijke plan aan deze toestand een eind te maken. Toen de naam van meneer Stoner genoemd werd liet hij de hamer in de lucht zweven en hij keek wat Stoner ging doen. Stoner stond langzaam van zijn stoel op. Er viel een zonnestraal door het raam op zijn bril, zodat niemand de uitdrukking van zijn gezicht kon zien, behalve dan de dunne, strakke mond. Stoner wachtte even om de aandacht van iedereen in de zaal te krijgen. Hij sprak zonder stemverheffing, maar zijn snijdende woorden waren duidelijk te horen. „Jullie hebben net gehoord wat Joe Zovick zei over het voortbestaan of het sluiten van het ziekenhuis. Dat het een zaak is die ons allen aangaat" Een zaoht geluid naast hem deed David omlaag kijken. Harry was tot voorin zijn kooi gesprongen en hief zijn trillende neus omhoog. Afwezig stak David een vinger door het gaas en krabde Harry achter het oor. „Joe Zovick ziet het verkeerd. Het gaat ons niet allemaal aan." Overal klonk gemompel. „Het gaat ons niet allemaal aan en ik zal Je zeggen waarom niet." Hij deed een stap vooruit en hij begon nog snijdender te praten. „Het ziekenhuis is namelijk particulier bezit Dokter Moore is de eigenaar. Niemand heeft er mee te maken, wat hij ermee doet. De stad heeft geen stem in deze zaak. Hij kan doen wat hij wil of wat de omstandigheden noodzakelijk maken, het gaat de stad net zo min wat aan, of hij zijn huis of zijn auto verkoopt." Perkins zei: „Ellendeling!" De mensen aan de tafels om hem heen hoorden het en keken om. Stoner veranderde van positie en zijn brilleglazen fonkelden alsof zij onafhankelijk van hem commentaar gaven op het woord van Perkins. „Of een particulier ziekenhuis op dit ogenblik wenselijk is een ander, kan zeker een punt van overweging zijn, maar ik ben het met dokter Moore eens, dat het hier niet de juiste plaats is om erover te discussiëren." Hij ging zitten en het was volkomen stil in de zaal. Na een poosje schraapte Beatty zijn keel, dronk wat water en leunde op zijn hamer. „Nou mensen, dit schijnt dan afgedaan. We kunnen dus verdergaan..." (Wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 13