S Klachtenbureau voor Schiphol-lawaai EMS leed verlies van fl,27 miljoen Binnenkort woningbouw in Noordwijk aan Zee Miele VLEET Feest in Rusland Rangeerplan Kijfhoek opnieuw in studie 4 RUSSISCHE DAMES KAMPIOEN Vierhonderd huizen in Duinpark Diamanten paar 111 Katwijk Visserij nieuws bij de PHILIDOR EN LSG MAKEN AANSPRAAK OP KAMPIOENSCHAP BER feüWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 8 NOVEMBER 1967 chting gestaltj commi l (de fi even rking de ouc HoedP toelich EN (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De discussie over de geluidshinder rondom Schiphol in de Kamercommissie voor verkeer en waterstaat is vreedzaam geëindigd. De heren Wiegel (lib.) en Van Thijn (soc.), die aanvankelijk nog al kritisch waren, waren met het antwoord van minister Bakker tevreden. Drs. Van Thijn noem de de mededelingen van de mi nister zelfs „vertrouwenwek kend. Minister Bakker zegde de commis- ■ie toe dat: Deskundigen zullen worden aan gesteld om meetpunten voor de ge luidshinder op te stellen; Een interdepartementale werk groep is ingesteld om een wettelijke regeling tot bescherming tegen ge luidshinder te treffen; De regering is bereid mee te wer ken aan instelling van een klachten bureau, waar omwonenden van Schip hol bezwaren tegen geluidshinder kunnen indienen. Als voorwaarde wordt gesteld dat slechts één klach tenbureau kan worden opgericht. Schuldige Minister Bakker stelde voorop dat hij geen behoefte had om voor de ontstane moeilijkheden een schuldige te zoeken. Regering, betrokken ge- singij meenten en Schiphol zullen er met elkaar het beste van moeten maken, ook al zal geen ideale situatie ontstaan. De heer Bakker zei dat reeds in 1955 bekend was dat de geplande uit breiding van Schiphol geluidshinder zou meebrengen. Naar aanleiding van vragen over de te verwachten hinder voor de ge meente Nieuwer-Amstel besloot de regering aan de commissie-Kosten een rapport over dit onderwerp te vragen. Het interim-rapport van deze commissie is in 1964 aan Schiphol doorgezonden. Het stuk is nooit door T af eltennis jeugd weerde zich goed in Folkestone FOLKESTONE De Nederlandse tafeltennismeisjes hebben zaterdag in Folkestone voor een grote verrassing gezorgd, door samen de sterk bezette internationale kampioenschappen van Kent te winnen. Veronique van der Laan versloeg in de finale haar land genote Ellen Klatt met 21—17 21—14. Ook het dubbelspel eisten de Oran je-meisjes voor zich op: de dames Lisle en Pacitto werden in de finale met 2111 2220 verslagen. Vooral Veronique van der Laan trad op de voorgrond als een veelbelovend tafel tennisspeelster. Behalve in haar eigen leeftijdsgroe pen (tot 15 jaar) kwamen de dames Van der Laan en Mary van Ruiten eveneens uit in de groèp 17-jarigen. Ook hierin bereikten ze aanzienlijk meer dan verwacht was. Pas in de halve finale, werden beide meisjes gestuit. Ellen Klatt werd reeds in de tweede ronde uitgeschakeld. Nader hand wist ze evenwel tot de finale van het troostoernooi door te drin gen. Liverpool nam nu „revanche" LIVERPOOL Liverpool, dat vo rig jaar door Ajax hardhandig buiten het tornooi van de Europese beker voor landskampioenen werd ge plaatst, heeft dinsdagavond voor 50.000 verhitte supporters revanche genomen op het continent. De Duitse kampioen München 1860 ging in het spektakel van de Spionkop met 8—0 ten onder in de eerste wedstrijd voor de tweede ronde van het tomooi om de Jaarbeursbeker. De Britten ston den bij rust reeds met 30 voor. Wereldrecord zwemmen LEIPZIG Een Oostduitse ploeg, bestaande uit Matthes (wereldrecord houder op de rugslag). Henninger (schoolslag), Gregor (vlinderslag) en de drievoudige Europese kampioen Wiegand (vrije slag), heeft dinsdag een geslaagde aanval gedaan op het wereldrecord op de 4 x 100 meter wisselslag. De formatie maakte een tijd van 3 min. 56,5 sec. en verbeterde daarmee het oude rekord met 0,7 seconden, dat Amerika tijdens de Universitaire Spelen te Tokio vestigde. De Nederlandse jeugd-badminton- ploeg, die zaterdag 18 november in de nieuwe sporthal in Brunssum te gen West-Duitsland uitkomt, bestaat uit Lily ter Metz (Duinwijck). Joke van Beusekom (Drop Shot), Leo Hans- sen, Ad Loog, Gerrv Smits (Victoria) en Piet Ridder (Duinwijck). iemand opgevraagd, ook niet door Nieuwer-Amstel, aldus de minister. Onlangs verscheen het eindrapport. De bewindsman zei dat hij zich achter de hoofdlijnen van dit rapport stelt. Ook ten aanzien van de nor men die voor de geluidshinder zijn opgesteld. De minister van sociale za ken zal op dit punt echter de defini tieve beslissing moeten nemen omdat deze belast is met de zorg voor de milieuhygiëne. Minister Bakker benadrukte dat het rapport een situatie schetst waar we thans naar toe groeien. Er zijn derhalve nog verbeteringen mogelijk. Onderzocht zal worden in hoeverre verschuivingen mogelijk zijn in het gebruik van de landingsbanen, waar door de geluidshinder tot een mini mum beperkt zal blijven. Voorts is het van belang zoals de minister vorige week reeds op merkte dat tijdig de plaats voor een tweede luchthaven wordt be paald. Dat kan behalve in Zuidelijk Flevoland ook in de Markerwaard of op de zandbanken van de Oosterschel- de, die in 1978 zal zijn afgesloten. v. Rijswijk (24) bij brugongeluk Curacao gedood WERKENDAM Bij het brugonge luk in de Sint Annabaai op Curapao waarbij vijftien personen de dood vonden, is ook de 24-jarige Werken damse Kozakken Boys-speler Gerrit van Rijswijk om het leven gekomen. Sinds begin van dit jaar was Van Rijswijk werkzaam aan de brug in Curapao. In december zou hij met verlof naar Werkendam komen. Vanaf zijn achttiende jaar speelde Van Rijswijk als centrale verdediger een belangrijke rol in het eerste elf tal van Kozakken Boys. Hij werd in 1965 (Katwijk) en in 1966 (Rijssen) in het Zuidelijk elftal gekozen. Gerrit van Rijswijk was ongehuwd. Op Curapao was hij verbonden aan een voetbalvereniging. Door briefwis seling hield hij steeds contact met Kozakken Boys. MOSKOU Een kanonschot, afgevuurd van de legendarische kruiser Aurora, vormde giste ren het hoogtepunt van de fes tiviteiten in Leningrad, Moskou, Sebastopol, Wolgograd, Odessa en Brest en overal in Rusland ter herdenking van de Oktober revolutie. In Moskou barstte direct na het schot een enorm gejuich los onder de menigte die zich verdrong op het Ro de Plein en de feestelijk verlichte binnenstad. Het schot in Leningrad werd afge vuurd op bevel van Alexander Be- lysjev, die vijftig jaar geleden als commissaris van de Aurora hetzelfde bevel gaf. Het betekende toen het signaal voor de bestorming van het winterpaleis, de laatste „burcht" van de regering-Kerenski. Ook in het Kremlin was het natuur lijk feest. 2.000 gasten van partij, staat en regering woonden de recep tie in het congreszaal van het Krem lin bij. De Amerikaanse ambassadeur Thompson bracht een dronk uit op de Sowjetunie. Felicitaties stroomden binnen; van de Verenigde Naties en zelfs van de Chinese Volksrepubliek. De ongeveer tien correspondenten uit westelijke landen, die op de recep tie aanwezig waren, hebben echter de vier voormalige Russische topleiders, Molotov, Malenkov, Boelganin en Chroesjtsjof niet gezien. Wanneer het stoffelijk overschot nog deze week naar Nederland zou worden vervoerd en zaterdag de be grafenis zou plaatsvinden, is het vrij wel uitgesloten dat de competitie wedstrijd Kozakken BoysNoord- wijk zal doorgaan. Ook cl it jaar geen winst DEN HAAG De Exploita tie Maatschappij Scheveningen heeft in 1966 een verlies geleden van 1,27 miljoen. In 1965 was er nog een winst van 3,7 mil joen. Volgens het jaarverslag moet ook voor 1967 met een verlies rekening worden gehou den. Vooral de verkoop van onroeren de goederen heeft aan het verlies bijgedragen. De kostprijs van deze goederen bedroeg ƒ31,3 miljoen, de taxatiewaarde ƒ31,6 miljoen, de verkoopwaarde bijna ƒ30,1 miljoen. Deze transacties waren nodig om in de financieringsbehoeften van het bedrijf te voorzien. Ook vorig jaar had de EMS liqui diteitsmoeilijkheden. Bovendien kwamen geen rijksgoedkeuringen af op een aantal utiliteitsprojecten, die reeds op tekening waren ver kocht en waarvan de financiering dus was verzekerd. Hierdoor was het onmogelijk nieuwe activiteiten op het gebied van de ontwikkeling van onroerend goed het specifieke werkterrein van EMS te verwe zenlijken COMMISSIE De EMS heeft nog een vordering in rekening-courant op de Zwols- mangroep N.V. ten bedrage van 16,5 miljoen. Een commissie, waar in onder meer oud-minister Veld kamp en oud-staatssecretaris Van den Berge zitten, zal advies uitbren gen over de afdoening van deze De Zwolsmangroep stelt namelijk dat zij een even grote vordering op EMS heeft in verband met de ver liezen en de kosten die in het ver leden ten onrechte voor haar reke ning zouden zijn gebracht. EMS stapt af van een winstbere kening op basis van de taxatiewaar de. Ze zal terugkeren naar het sys teem van resultatenberekening, dat (Van t r verslaggevers) UTRECHT Het nieuwe spoorwegemplacement aan de Kijfhoek tussen Zwijndrecht en Barendrecht, waaraan, zoals men weet. reeds druk wordt gewerkt, is terugverwezen naar de tekentafels. Want door de „containerisa- tie" van het stukgoedvervoer en de ontwikkelingen in de Rotterdamse haven zal ook het enkele jaren geleden opgestelde project voor het rangeerempla cement opnieuw in studie moeten worden genomen. Het is thans reeds zeker, dat er een geheel ander rangeerplan zal moeten Het stadium, waarin dit plan moet worden gemaakt, is gelukkig vroeg: men is nog altijd bezig met het grondwerk en men hoopt het nieuwe plan gereed te hebben, als het grondwerk klaar is, zodat er in het werk geen al grote vertraging optreedt. tot 1963 werd gehanteerd. De resul taten die worden behaald bij ver koop van onroerend goed en niet- geconsolideerde deelnemingen, wor den voortaan bepaald door de wer kelijke opbrengst te stellen tegenover de boekwaarde, gebaseerd op de kostprijs. In 1966 werd niet met nieuwe wo ningbouwprojecten begonnen. Aan het eind van het jaar waren in Den Haag en Rijswijk 247 flatgebouwen in aanbouw. Eind 1967 zouden vrij wel alle woningen-in-aanbouw ge reed zijn. Enkele tientallen huizen zijn nog niet verkocht. Verkopen van vast goed leverden al ƒ35.8 miljoen op bij een kost prijs van 37,9 miljoen. IZMIR Het Russische damesteam is dinsdagavond In Izmir zonder veel moeite voor de zesde maal Europees volleybalkampioen geworden. De Rus sische dames versloegen in de laatste wedstrijd van het damestornooi Polen, de enige concurrent, op een wüze. die de kracht van de Russinnen duidelijk toonde. De Poolse dames konden geen set winnen. De Russische dames veroverden de Europese titel voor de eerste maal in 1949 en prolongeerden deze in 1950 in Sofia en in 1951 in Parijs. Eenmaal iin Boekarest) ging de titel naar Tsjecho- slowakije, maar in 1958 Praag) en 1963 (Boekarest) was Rusland wederom de sterkste. Bij de heren heeft Rusland alle kans ook Europees kampioen te worden. Naast de Russen zijn alleen de Tsjechen nog ongeslagen. Dinsdagavond won Rusland op gemakkelijke wijze van Zuid-Slavië. maar wereldkampioen Tsjechoslowakije handhaafde zijn on geslagen record slechts met grote moei te tegen Hongarije «32> Met de Nederlandse heren gaat het in Ankara nog steeds niet goed Dins dagavond werd in de strijd om de ne gende tot en met de zestiende plaats voor de vijfde maal verloren, ditmaal met 32 van Albanië. De ploeg van Henk Blok bezet nu de vijftiende plaats. Een aanmerkelijk bescheidener klassering dan was verwacht. Frank rijk. België en Israël staan boven de Nederlandse ploeg, landen die in de strijd om het Westeuropese kampioen schap niet tegen Nederland waren op gewassen. De Nederlandse dames verloren in de finalegroep met 13 van Bulgarije. Setstanden: 8—15, 15—11, 4—15 en L0—15. De overige uitslagen luiden: heren finalegroep: Polen Italië 3—0 (15—0 15—4 15—6); Rusland Zuid Slavië 3—0 (151 15—9 15- 8); Tsjecho Slowakije Hongarije 32 (15—5 6—15 15—2 12—15 15—5); achtste - zestiende plaats: Bulgarije België 3—0 (15—5 15—12 15—9); Israël Zweden 30 (153 15—3 155); Dames: finalepoule: Tsjecho Slowakije Hongarije 3—1 (15—11 15—8 915 156); Oost Duitsland Israël 3—0 (15—2 15—2 15—2); achtste - zestiende plaats: Turkije België 3—0 (15—9 15—9 15—8); Italië Zwitserland 3—1 (1511 156 15—17 15—3). Wethouder De Geus hij de middenstand NOORDWIJK Als we momen teel spreken over de plannen en de problemen van de gemeente Noord- wijk moet helaas het accent worden gelegd op het laatste. Dit komt door de moeilijke financiële positie van de gemeente. Aldus wethouder J. de Geus op een vergadering van de le den van de Noordwijkse Midden standscentrale, gisteravond in het Hof van Holland gehouden Een jaar of zes geleden hadden we ook wel problemen, maar we mogen met voldoening vaststellen dat diverse plannen zijn gereali- De wethouder noemde in dit ver band de ri<x>l waterzuiveringsinstal latie. de nieuwe Offemweg, de Zwarteweg en de doorbraak Nieuw» Zee wag-'Voorst raat Toekomst De financiële toestand van de ge meente is sinds die tijd verslechterd, maar dat betekent niet dat we nu maar bij de pakken moeten gaan neerzitten. Noordwijk heeft nog een grote toekomst als recreatie- en agrarische gemeente. Aan de hand van een kaai-t van de provincie Zuid-Holland toonde de wethouder aan, dat Noordwyk, gelegen tussen vijf grote stedelijke agglomeraties, een bijzondere posi tie inneemt. De stroom van toerist en blijft vloeien en zal nog aanzwellen en wy moeten die stroom kunnen op vangen. Als over enkele jaren de nieuwe provinciale weg gereed komt. vlak achter het SJC-terrein. dan komen daarop twee aansluitingen met Noordwyk, een via de Beeklaam en een naar de Van de Montelstraait Po rallelbou leva rd Ook de Panaflflelboulevand vervult in de recreatie een functie. Ailler- eerst als verkeersmogelijkheid en voorts in verband met uitbreiding van de hotelaccommodatie. Het wondt mogelijk de hotels aan da achterzijde een tweede gezicht to g Met de realisering van het plan KATWIJK AAN ZEE TE KOOP RUIM WOONHUIS met groot bewoonbaar souterrain. Leeg te aanvaarden. PATRIJSSTRAAT 10 (Overduin). KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 14 november hoopt het echtpaar Vis-Schuitemaker. Boulevard 114, zijn diamanten huwelijksfeest te vieren. De heer Vis is een bekende persoonlijkheid in de Katwijkse ge meenschap. Jarenlang was hij kos ter van de hervormde kerk aan de Boulevard. Als zodanig heeft hij in de jaren twintig de ingrijpende res tauratie van nabij meegemaakt. Als de heer Vis in zijn praatstoel zi*t. komt de recente geschiedenis van Katwijk verrassend humoris tisch tot leven. Wat hemzelf en zijn gezin betreft, heeft de dankbaarheid de boventoon behouden, ook a] was er in de jaren dertig (de heer Vis heeft ook een gist- en botenhandel gedreven) veel zorg om het dage lijks brood. Het water is evenwel nooit tot aan de lippen gekomen. Het echtpaar (de bruid is 77, de bruidegom 82 jaar) geniet een nog goede gezondheid. Met de kinderen en kleinkinderen, die over diverse plaatsen in het land zijn verspreid, hoopt men het feest in huiselijke kring opgewekt te vieren. Middenstandsbeleid deze tijd in KATWIJK AAN ZEE Dc chris telijke middenstandsvereniging heeft haar jaarvergadering gehouden in de conferentiezaal van hotel Riche. Mr. J. van der Muiden sprak over: Ac tueel middenstandsbeieid in 1968. De inleider ging de vele verande ringen van de laatste tijd na. Er is een duidelijke tijn te bespeuren van de particuliere familiezaak naar de grote N.V. Men kan zich afvragen of deze tendens zich zal voortzetten. Zeker is het niet, maar allerlei fac toren wijzen wel in die richting. De samenleving verwacht steeds meer efficiency en service. Er ontstond over de aangeroerde problematiek een levendige gedach- tenwisseling. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donderdag hoog water 8.38 en 21.14 uur; laag wa ter 4.11 en 16 43 uur. KATWIJK Biljart uitslagen Rijnegom 1Katwijk 1 2-6, Katwijk 2Landzicht 2 2-6, DVS 1Katwijk 3 2-6, Katwijk 4DVH 5 5-3. Boerenburg is begonnen. Als ze niet stagneert, zullen daar binnen enkele jaren bijna elfhonderd woningen worden gebouwd, waarin 4000 men sen wonen. Welbewust is in dit plan slechts een beperkte bouw van winkels opgenomen, namelijk acht. om dat wij van mening zijn dat de winkels in de kom van Noordwyk- Binnen voldoende capaciteit heb ben om de behoeften oo te van gen. Wij hebben ook in Noordwijk aan Zee plannen, het plan Noordduinen en het Duinpark. Dit laatste, tussen de Oranje-Nassaustraat en de Duin weg past in het streekplan. Het ziet er naa>r uit dat dit plan, dat onge veer 400 woningen kan bevatten, binnen korte tijd zal kunnen wor den gerealiseerd. Het plan Noordduinen zal meer voeten in de aarde hebben, om/dat dit ails natuurgebied is aangewezen. Hoe meer instanties hierin gemoeid zyn, hoe langer het duurt! Onder alle omstandigheden gaat natuurlijk Boerenburg voor. aldus de wethouder. Vreugde Vóór de oauserie van de wethou der had de voorzitter, wethouder M. C. J. Sedelaar. zijn vreugde uitge sproken over het feit dat de onder linge verhoudingen in de Midden- standscentrale zo goed zijn, dat een dergelijke vergadering mogelijk is. Burgemeester mr. J. M. Bonnike toonde zich verheugd over deze mo- Experimentele visreizen IJMUIDEN De KW 15 Rijn mond I, de KW 141 Willy en de SCH 171 Cornells Vrolijk zijn begonnen aan een exxperimentele reis naar het zeegebied tussen de Faroer- eilanden en IJsland. De haringaanvoer hee.ft in juli en augustus sterk te wensen over gelaten. September en oktober brachten hierin geen noemenswaar dige verbetering en nu laat de En- gelsewal het er ook lelijk bij zitten. Israël op dia's KATWIJK AAN ZEE Voor de vrouwenvereniging Tryfosa vertelde in het hervormd jeugdcentrum de heer W. A. B. Koelewijn uit Katwijk aan den Rijn over zijn vorig jaar gemaakte reis naar Israël. De cau serie werd toegelicht met een groot aantal dia's. De heer Koelewijn zei, dat Israël de laatste jaren een belangrijk toe ristisch land is geworden. Er zijn dan ook veel interessante dingen te zien, vooral voor mensen in wier opvoeding de Bijbel een plaats heeft ingenomen. Opmerkelijk was het contrast tus sen het toen nog in handen van de Jordaniërs zijnde oude deel van Je ruzalem en het moderne Europees gebouwde nieuwe deel. Het kli maatsverschil is opvallend wanneer men van het noorden naar het zui den gaat. KATWIJK Vanavond om acht uur houdt de Gereformeerde Kerk een wijkbijeenkomst in de Triumfa- torkerk. Ds. G. Lugtigheid uit Zeist hoopt te spreken over: Innerlijke vroomheid en uiterlijke levenshou ding. gelijkheid de Noordwijkse midden stand nader te informeren over de mogelijkheden en de moeilijkheden van het gemeentebestuur. Wij zijn zeer belangstellend uw reacties daarop te vernemen. De directeur van gemeentewer ken. de heer P. J. J. Dessmg, gaf vervolgens een beschouwing, aan de hand van een paar kaarten, hoe een uitbreidingsplan tot stand komt. Ten aanzien van de parallel - boulevard zei de heer Dessing dat 60 a 70 procent van de benodigde gronden eigendom van de gemeen te is. Over de rest wordt onder handeld of is een onteigenings procedure aan de gang. De heer Dessing gaf voorts een uiteenzetting van wat in het plan Boerenburg tot stand komt. In deze wijk worden ongeveer 50 straten aangelegd. AJs alles naar wens ver loopt, zal dit jaar ongeveer dc helft van het plan bouwrijp zyn gemaakt. SUPER AUTOMATIC 412 4 Vi Kg. 1195.— van den ANKER Dwarsstraat 19 Telefoon S754 Bosplein 13-14 Telefoon 2561 Katwijk. IJMUIDEN De visserij is weer op gang gekomen. Dinsdagmorgen zocht de hele vloot hals over kop uiteenlo pende bestemmingen op. Een nieuw doel kozen de KJV 15 Rijnmond 1. de KW 123 Holland en de SCH 171 Cor nells Vrolijk Fzn. Zy gaan naar het gebied ten noorden van IJsland. Daar hebben verscheidene Duitse schepen de laatste dagen grote hoeveelheden haring gevangen- Nu er op de Noord zee en in de Ierse Zee bijzonder wei nig te halen valt willen de onderne mende rederijen proberen om ver van huis aan hun trekken te komen. Voor dat men de netten overboord kan zet ten zal men er ongeveer vier en een halve dag stomen op hebben zitten. Het valt te hopen dat deze inspan ningen met succes worden bekroond. De schepen die al in de Donegalbaai aan de noordwestkust van Ierland ver bleven moesten met schrale resulta ten genoegen nemen. Bovendien was de haring weer bijzonder klein van stuk en ijl. Dat zal de prijzen nietten goede komen. In de Noord liep de vis serij iets beter dan op de voorgaande dagen. Men noteerde soms trekken van tegen de tachtig manden hoops. Het merendeel bestond uit over het algemeen kleine schelvis. De loggers en kotters die dicht bij huis de netten overboord wierpen vingen redelijke hoeveelheden schol, gul. wijting en ook wel wat tong. Ook de spanvis- sers konden weer in actie komen. Over hun resultaten was nog niets ba- Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 5 vaartuigen. Zij zorgden voor een aan voer van 2213 kisten vis. waarvan 510 kisten schelvis 180 kisten radio, 55 kisten wijting, 290 kisten gul en ka beljauw. 25 kisten haai, 640 kisten ha ring. 390 kisten makreel. 110 kisten diversen, 280 stuks stijve kabeljauw. 10 kisten schol en 180 kg tong. Verder waren er 490 kleine kisten schelvis, 36 kleine kisten wijting, 985 kleine kisten haring en 1310 kleine kisten makreel. In de platvissector viel dus weinig of niets te beleven. Het beetje schol en tong was bij lange na niet voldoende om de behoefte van de han del te kunnen dekken. De vraag was LEIDEN De tweede ronde van de Leidse schaakcompetitie heeft in de eerste klasse al duidelijk gemaakt dat eigenlijk maar twee teams aanspraak kunnen maken op het kampioenschap, nl. de reserve tientallen van Philidor en LSG. LSG 2 sprak door een overduidelij ke zege (IViZVt) op het gevaar lijke Leithen alle speculaties over mogelijke verzwakkingen in de LSG-gelederen duchtig tegen, en kan zich nu opmaken voor een spannende concurrentiestrijd met Philidor 2. In klasse 2B werd de uitslag HazerswoudeLSG 4 (voorlopig '.28'2) voor de Leidenaren nog imponerender. nl ltz9*2. In klasse 3B was de uitslag van de ontmoe ting RoelofarendsveenVTL van belang. Zoals verwacht slaagden de 'veners' erin, zij het na arbitra ge. een minimale maar zeer nut tige zege te boeken (5^4'4). In 3C zag Philidor 5 kans zich flink te revancheren voor de nederlaag tegen Voorschoten 3. Het debute rende 'Reed' werd daarvan met IVi8% het slachtoffer. Een kans hebber in deze afdeling is ver moedelijk ook Koudekerk, dat met 73 Alphen 4 de baas bleef. In klasse 3D ten slotte boekte 'Re vanche' een knappe 82-overwin- ning op Bodegraven. LEIDS KAMPIOENSCHAP De Leidse kampioenschappen zijn van start gegaan met de partijen van de eerste ronde. In de hoofd klasse behaalde LSG-cragk Jacob Kort een duidelijke zege op de jonge Noordwijker Soesilo en won hij ook zijn vooruitgespeelde partij uit de tweede ronde tegen de Al- phenaar Piet de Jong. Korts enige mededinger. Martin Stam van Phi lidor, versloeg de Alphenaar Don- De oudere broer van Soesilo, die voor LSG uitkomt, brak zijn par tij tegen v. HJalderen (Phil.) af in een weinig rooskleurige stelling. De jeugdige Alphenaar v. Loon remiseerde met LSG-veteraan Demmendal. In de eerste klasse valt op dat alle witspelers hun partij wisten te winnen. Uitslagen: BarendseVer biest 10, v. HartenDe Bruin 10, BonefaasKardol 10, Vol- ten—Kooy 10. DriesKoet 10. Weinig verrassende uitslagen dunkt ons. In de tweede klasse waren juist de zwarLspelers in de meer derheid. Uitslagen: ClementWels 01, de WekkerGeyer Vt, Er- brinkKleiweg 01, WeberTe- leng 01 en SikkelTh. v. d. Berg 01. In de derde klasse ten slotte waren de witspelers weer alles overheersend. Uitslagen: De Laaf v. d Leek 10, Changv. Tol 10. NassVerkuyl 10. VASCATOERNOOI Onze stadgenoot A. v. d. Berg, topspeler van Philidor 1, heeft zich met de nieuwe kampioen van Ne derland Hans Ree en meester Lan- geweg aan de kop genesteld van het enorm sterk bezette Vasca- toernooi in Amsterdam, met dit voorbehoud dat de Leidenaar eerst nog zijn afgebroken partij tegen de sterke Bussummer v. d. Lijn tot winst voert, maar daarover be staat weinig twijfel. De Leidenaar zal met 5*4 uit 6 mede aan de lei ding komen. Leidens tweede man is nu weer R. A. G. de Graaff. die na een formidabele winstpartij nu 4 pun ten heeft. In de zevende ronde ont moet hij echter de gevaarlijke Bakker en deze party kan beslis send zijn voor plaatsing in A- of B-groep. dan ook nieit groot Voor de tong zak ten de noteringen dan ook flink, hoe wel van goedkoop met een hoogste koers van f 8.80 niet mocht worden gesproken. De schol moest met uit zondering van de tweetjes eveneens terug. De vier grootste soorten haalden nu niet meer dan een gemiddelde van f 65. De tweetjes bereikten een top van f 72. De belangstelling voor de ha- ring van de treilers uit de Ierse Zee viel tegen. Men ging niet hoger dan f 22. Later zakte het peil tot f 14.40. De betere kwaliteit makreel bedong met een hoogste bod van I 38 een re delijke koers. De mindere soorten moesten tevreden zijn met een lage notering van f 13. De vraag na«ar de grotere schelvis- soorten nam toe. De grootste soort zat nu dik boven de tachtig gulden. De kleinmiddel deed het met een top van vijftig gulden ook goed. De pennen en de braad sloten zich hierbij met een gemiddelde van f 35 op redelijke wijze aan. De gestripte wijting lag met een notering van f 50 tot I 40 weer goed in de markt. De dichte soort stond met een koers van f 37 tot f 33 niet zo in aanzien. De belangstelling voor de gul bleef over de hele linie De grootste soort was onder de zes tig gulden niet te koop en was op de eerste afslag nog een paar gulden duurder De kattencentrale had geen enkele kans om wat kleine gul te be machtigen. Op de eerste afslag betaal de men grif f 57. De grote witte koolv. bleef in de groep van de grote rond- vissoorten aan de kop met een note ring Van f 234 tot f 222. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmui der markt onder meer de KW 39 Wil- helmina Johanna met 1000 kisten en 520 kL kisten diversen en de IJM 99 Egmont met 1260 kisten en 250 kl. kisten diversen. Blitz won verdiend LEIDEN Debutant Blitz heeft in de eigen zaal in ZuicKWest een ruime overwinning» behaald op Jumpers 3. Goed verdedigend werk van Ouwe hand en v. Tongeren maakte het de gevaarlijke aanvallers Rietkerk (28) en v. Dijk (27) mogelijk de score hoog op te voeren 70—41. Stars A. 21—112. Overige uitslagen: Kwiek Sport 2 Blóte 2 39—49, Bona Stars C—Blitz B 29—30. Programma voor deze week: Bone Stars 4Blitz 1, Blitz 2Valiant 2, Argus A Blitz A, Blitz B Bona Stars UITSLAGEN AFD. LEIDEN NEVOBO Heren le klas: WS 3Donar 2 sch. n.o.. VVS 4—DVO 1 1—3. de Valken 1— R.burg 1 0—3, Castell. 2—DSS 1 1—3, Castell. 1—Kangeroes 3 3—0, R'burg 2 Donar 1 03. Heren 2e klas: LUSV 3—LUSV 2 3—1, GGV 1DAC 1 sch. n. o.. Catena 1 WW 1 sch. n. o„ Raaphorst 1DSS 2 2—2. Blijf Fit 1—Leython 1 0—3, SUES 1 —Castell. 3 2—2. Heren 3e klas: DOG 1—Donar 3 2—2. Armada 1LUSV 4 sch. n. o.. Leython 2Catena 2 22. Meerburg 1de Val ken 2 3—1, DVO 2—VVS 5 1—3. Heren 4e klas A: Kangeroes 4 Raaphorst 3 3—0, DAC 2—R'burg 6 3—1, Raaphorst 2—de Valken 3 3—0. DSS 3 Castell. 4 3—0. Leython 4—Castell. 6 2—2. WW 2—Advendo 1 0—3. DVO 3 WS 6 0—3 Heren 4e klas B: Donar 4—WW 3 3—0. Advendo 2—SUES 2 3—0. Augus- tinus 1—GGV 2 0—3, Castell. 5—de Vinnen 2 0—3. In Up Go 1—LUSV 5 LUSV n. o.. R'burg 4—Cat ena 3 Catena n.o.. R'burg 5Meerburg 2 3—0. Dames le klas: DAC 1—DVO 1 3—0. Kangeroes 2—LUSV 1 0—3. Castell. 1—R'burg 1 2—2. de Valken 1 —WW 1 30. R'burg 2Argos 3 03. Dames 2 klas: Donar 1—DAC 2 3—0. SUES 1Castell. 2 03. Nw Brunh. 2 —DAC 3 3—0. de Valken 2R'burg 3 22. Dames 3e klas Donar 2—DAC 4 30. Leython 2 -Armada 2 30. Catena 1—Armada 1 2—2. de Vinnen 2 GGV 1 0—3. Castell. 3—Argos 5 3—1. Dames 4e klas: In Up Go 1—Castell 4 3—0. Catena 2—WW 2 0-3. DSS 1— Raaphorst 2 0—3, Meerburg 1—In U© Go 2 3—1.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5