dagelijks'ngoede portie vlees vlees etenis-, verantwoord eten Vrouw gedood door kantelende auto Grote autozwendel in Baarn ontdekt Wereldrecord Duitse atlete Mothers of invention: muzikale mengeling van allerlei stijlen Phonoview Nieuwe kledingstof met leereffect W67*- DINSDAG 7 NOVEMBER 1967 Sjoukje Dijkstra was dit week einde even thuis hij haar moeder in Amstelveen. Zij kwam van Orleans en was op weg naar Antwerpen, waar zij de Weense IJsrevue ging bekijken. Hoe kort het oponthoud ook was, haar hondje Prins vond het geweldig weer met de vrouw te kunnen knuffelen. Ongelukken op de weg BUSSUM De 42-jarige me juffrouw W. Romein uit Naar- den is gisteren dodelijk gewond geraakt door een kantelende auto. Mejuffrouw Romein verliet via een zijweggetje per fiets het terrein van het Majella-ziekenhuis. Op dat mo ment botsten op een' kruising twee auto's op elkaar. Een van de wagens, een busje dat geen voorrang had verleend, schoot door, kantelde en belandde onderste- Want Doublemint kauwen bevor dert de spijsvertering, 't Is heerlijk en zo gezond. Doublemint reinigt uw tanden en verfrist mond en adem. Koop vandaag nog een pakje - plezier voor twee - en merk zelf hoe goed Doublemint u doet Buitenlanders kochten met gestolen cheques AMSTERDAM De hoofdstede lijke recherche heeft zaterdag vier buitenlanders gearresteerd die met gestolen travellerscheques goederen kochten in Amsterdam. Bij hun ar restatie had het viertal twee Ma rokkanen, de 26-jarige vrouw van een hunner en een Israëliër reeds voor circa ƒ5000 aan goederen met deze cheques gekocht. Zij liepen zaterdag tegen de lamp toen drie van hen, onder wie de vrouw, tegen sluitingstijd bij een bontzaak een bontjas tegen afgifte van cheques wilde kopen. Door het tijdstip en de snelheid waarmee het trio een keus maakte kreeg de winkelier argwaan en waarschuwde de politie. Zij werden samen met de buiten in een auto wachtende vierde man aangehouden en overgebracht naar het politiebu reau. Bij verhoor bleek dat de che ques in Nice waren gestolen. AMSTERDAM Landlust, deel nemer aan het Europese basketbaltor- nooi voor bekerwinnaars, heeft een bijzonder nuttige oefenwedstrijd gespeeld tegen het Amerikaanse toe- ringteam Gulf. De Amerikanen wa ren duidelijk beter en wonnen na een 37—27 voorsprong bij de rust met 89—65. boven op het wegdek. Mejuffrouw Ro mein werd daardoor getroffen. NOORDHORN Op rijksweg 39 ten oosten van Noordhorn zijn gister middag twee auto's frontaal met el kaar in botsing gekomen doordat een uit de richting Groningen komende auto in een slip raakte. De bestuur der van de tegemoetkomende auto, de 49-jarige B. Schel tens uit Dok- kum, kwam om het leven. BLERICK De 48-jarige decora teur G. Kortink uit Blerick is gister middag even over de Duitse grens ter hoogte van Erkelenz met zijn auto geslipt en in botsing gekomen met een tegenligger. Hij was op slag dood. NUENEN f—Gistermiddag is de 51-jarige M. Maas uit Gerwen leven loos op de Gerwenseweg in Nuenen aangetroffen. De man was kennelijk overreden door een auto. KONGO EIST UITLEVERING HUURLINGEN KINSJASA De Kongolese rege ring heeft Roeanda om uitlevering gevraagd van de blanke huurlingen, die uit Boekavoe hierheen zijn ge vlucht, nadat de stad in handen was gevallen van eenheden van het Kon- golose leger. Het is volgens het Kongolese staatshoofd, Moboetoe, niet uitgeslo ten dat de huurlingen zich via An gola voegen bij de groep huurlingen onder leiding van de Franse ex- officier Denard, die enkele dagen ge leden Zuid-Katanga is binnengeval len. Dit schrijft Moboetoe in een telegram aan zijn Zambiaanse col lega Kaoenda. Moboetoe reageerde hiermee op een bericht, dat Zambia (dat zowel aan Kongo als aan Angola grenst) niet alleen aan de voormalige Kata- gaanse gendarmes die zich by de blanke huurlingen in Boekavoe had den aangesloten, maar ook aan 130 huurlingen onderdak zou hebben aangeboden. Moboetoe heeft geen bezwaar tegen de overbrenging van de gendarmes naar Zambia. De blanke huurlingen zullen ech ter vrywel zeker eerst naar Malta worden gebracht en vandaar gaan ze terug naar hun land van herkomst. De Belgische regering heeft al en kele vliegtuigen voor de evacuatie ter beschikking gesteld. Gestolen auto's verhuurd BAARN Met de arrestatie van de 37-jarige autoverhuur der J. N. en zijn 23-jarige com pagnon J. M., beiden uit Baarn, is een omvangrijke autozwendel aan het licht gekomen. Gister avond wrd bovendien de 23- jarige schilder S. uit Baarn aan gehouden. De verhuurinrichting van N. bleek sinds enige maanden voor een belang rijk deel met gestolen en omgebouwde auto's te worden geëxploiteerd, en had bovendien enkele wagens met hetzelf de kenteken in bedrijf, zodat de eige naar tevens wordt verdacht van ont duiking van de wegenbelasting en be nadeling van een of meer verzeke ringsmaatschappij en. Volleybalteam te zwak voor Hongarije (3-1) ANKARA Het Nederlandse da mesvolleybalteam heeft het op de Eu ropese kampioenschappen tegen Hon garije niet kunnen bolwerken. In de eerste twee sets van de te Izmir gespeelde ontmoeting domineerden de Hongaarse meisjes voortdurend en de cijfers lte2 en 15—4 liegen er dan ook niet om. In de derde set kon de Hongaarse coach zich permitteren zijn reser vespeelsters in te zetten. Nederland strafte dit af door inet 1512 de to taal stand op 1—2 te brengen. De vierde set gaf echter weer hetzelfde beeld te zien als in de beginfase en moeiteloos zegevierde Hongarije met 15—5. De uitslagen luiden: finalegroep he ren (Istanbul): Roemenië—Italië 30 (15s7, 155 en 159), RuslandHon garije 3—0 (15—8, 15—8, 15—6), Po len—iZuidslavië 3—0 (15—7, 15—13 15—12), TsjechoslowakijeOost Duitsland 3—0 (15s3, 15—8 ,15—11). Troostgroep heren (Ankara): Frank rijk—Bulgarije tel (15—8, 15—10, 6'15, 15—9). Finalegroep dames (Izmir): Po len Zuidslavië 3—0 (15—7, 15—13, Duitsland 3-0 (15—3, 15—8, 15—11). 15—9), Hongarije—Nederland 3el (15—2, 15-4, 12—15 en 15—5). RuslandIsraël 30 (157, 15—1, 15—1). ISTANBOEL Het Nederlandse volleybalteam heeft maandagavond in de tweede groep (om de achtste tot zestiende plaats) in het tornooi om de Europese kampioenschappen volleybal voor heren met 23 van Turkije verloren. De setstanden wa ren 9—15, 15—6, 9—15, 16—14, 15—6. De uitslagen van de laatste wed strijden die maandagavond werden gespeeld zijn: heren, tweede groep (achtste tot zestiende plaats)Neder land—'Turkye 23 (15—9, 615, 15—9, 14—16, 6—15), Albanië—Zwe den 3—0 (15—1, 15—7, 15—6), Israël —België 3—2 (5—15, 15—9, 3—15, 15—12, 16—14). Dames, finalegroep: Tsjechoslowa kijeOost-Duitsland 3—0 (159, 15—13, 15—7). Twiggy, het wereldberoemde Britse fotomodel, in een Japanse kimono. Zij brengt op het ogenblik een be zoek van twintig dagen aan Tokio, waar zij shows „loopt" en voor com merciële foto's model staat. In het actieve leven van deze tijd le dat 'n gezond advies. Vlees houdt fit de eiwitten in vlees zijn onontbeerlijk voor een goede conditie, voor vitaliteit. Boven* dien, vlees Is goed voor de lijn. Kortom Het tweetal kocht bij handelaren regelmatig autowrakken op. Het was hen alleen te doen om de nummerplaat met bijbehorend kentekenbewijs en een in redelijke staat verkerende chassis. In hun werkplaats werd de carros serie van de auto er af gehaald en vervangen door een carrosserie, af komstig van een gestolen auto. Ver volgens werd deze carrosserie van hetzelfde nummer voorzien als het chassis, waarna de wagen tenslotte kon worden verhuurd en verkocht, zonder dat van fraude ook maar iets kon blijken. Tegen de lamp Zij liepen tegen de lamp toen een van hun verhuurde auto's betrokken raakte bij een aanrijding. Na inbe slagneming wees een technisch onder zoek uit, dat chassis en carrosserie uit twee auto's kwamen. Aangezien beide mannen tevoren wegens joyriding en autodiefstal waren aangehouden, maar wegens gebrek aan bewijs waren vrijgela ten, rezen verdenkingen tegen de verhuurder en zijn compagnon. Eerst nadat nog vier auto's van dief stal afkomstig waren achterhaald, werd tot de arrestatie overgegaan. Beide mannen hebben diefstallen toe gegeven in onder andere Amsterdam, Rotterdam, Zwolle, Apeldoorn en Amstelveen. SAO PAULO De Duitse atlete Liesel Westermann heeft tijdens atle tiekwedstrijden in Sao Paulo het we reldrecord discuswerpen voor dames verbeterd met een worp van 61 meter en 26 centimeter. Het oude record stond sinds augustus 1965 op naam van de Russin Tamara Press. Liesel Westermann la de eerste atle te die de magische 60-meter-grens heeft overschreden. Zij kwam tot de ze prestatie, die tot een van de grootste in de atletiekhistorie van de laatste jaren moet worden gerekend, bij een ontmoeting in Sao Paulo tus sen een kleine Westduitse ploeg en de plaatselijke sportvereniging Pin- heiro Sao Paulo, Tijdrit in Mexico voor René Pijnen IGUALA René Pijnen heeft maan dag het eerste gedeelte van de dér- de etappe van de Ronde van Mexico, een tijdrit over 49 km gewonnen. Pij nen, die na 58 min. en 50 sec. over de finish ging, was de enige renner die de rit binnen het uur voltooide. De uitslag van het eerste gedeelte van de derde etappe luidt: 1. René Pijnen, de 49 km in 58.50 2. Martin Rodriguez (Col) 1.00.42; 3. Sabas Cer vantes (Mex) 1.01.18. Anquetil voorzitter PARIJS es Tijdens de algemene vergadering van de vereniging van Franse beroepswielrenners in Parijs is Jacques Anquetil met algemene stem men als voorzitter gekozen. Roger Pingeon, Raymond Poulldor en Ber nard Guyot werden vice-voorzitters. Europees record LEIPZIG De Oostduitser Frank Wiegand heeft maandag in Leipzig met een tijd van 2.13.5 een nieuw Europees record op de 200 meter wis selslag persoonlijk gevestigd. Het ou de record stond met een tijd van 2.16.3 op naam van de Fransman Alain Mosconi. Geen statiegeld meer voor de ijnfles wi ROTTERDAM Ook voor wijn flessen gaat het statiegeld vervallen. Met ingang van 1 januari 1968 be hoeft de klant het niet meer te be talen. Zoals bekend wordt het op het ogenblik nog in rekening ge bracht voor in Nederland gebottelde wijn. Voor het inleveren van flessen, waarop statiegeld is betaald, is een ruime inleveringstermijn uitgetrok ken. Nieuwe single Jimi Hendrix Jimi Hendrix (10 november spe lend op de tienerbeurs Hippy-Happy in de Rotterdamse Ahoy'-hal) heeft op het London-label een nieuwe single gemaakt. Het is de in juli in New York opgenomen Hush now, een nummer dat 4 minuten en 20 seconden duurt. Het is een der meest enerverende platen die Hendrix ooit maakte. Op de keerzijde staat Flashing, een gro tendeels instrumentaal nummer, dat het fabuleuze gitaarspel van Jimi laat horen. Prijsvraag van Patricia Paay Aan Patricia Paays nieuwste plaat je Wat moet ik doen (IH 756) is een unieke prijsvraag verbonden. Ach terop de hoes namelijk kunnen kopers lezen hoe ie gratis aantrek kelijke prijsjes kunnen verdienen. Men moet indachtig de titel van het nummer in maximaal 30 woor den kunnen verklaren wat Patricia doen moet De origineelste antwoor den komen voor het volgende in aan merking: Een dagje uit met Patricia, met Een mengeling van allerhande ge luiden, van allerlei stijlen. Klassieke flarden, ruige beat, flower-klanken. Dat is de muziek zoals The mothers of invention die de laatste tijd met overweldigend succes op vele po diums en op platen de wereld instu ren. Met ordeloze kleren en dito hoofden „doet" de zevenkoppige Amerikaanse groep het bij iedereen die van hedendaagse muziek houdt Hun laatste langspeler Absolutely Free laat er alles van horen. Frag menten van Strawinsky, Kurt Weill, de Beatles en andere grootheden zijn vermengd met een aparte eigen sound. Het is muziek waar je aan moet wennen en je moet jezelf goed onder andere een bezoek aan een grammofoonplatenconcern en een op name-studio (bijwonen van een op name), een gezellig etentje en een avondje uit in Amsterdam. Vele, vele langspeelplaten. De antwoorden moeten voor 24 no vember in het bezit zijn van Patri cia, Postbus 16, Heemstede. Inprenten wat er vandaag wordt ver langd, anders is de rumoerige plaat niet té pruimen. De man van The mothers of inven tion is Frank Zappa, langbehaard, besnord, speelt gitaar en spreekt voortdurend tijdens het optreden. Rondom zijn mede-musici, besche nen door flikkerende lichten en veel, heel veel geluid producerend. De „mothers" zijn melancholisch, sa tirisch, fel en volgens insiders su per-talenten. Hun eerste plaat (Freak out) haal de in de States een super-verkoop en het gaat ernaar uitzien dat het met Absolutely Free dezelfde kant opgaat. Frank Zappa heeft er dit van ge zegd: „Het voornaamste is dat we in feite een onmogelijkheid zijn. Ge meten naar commerciële maatsta ven hebben we het publiek niets te bieden. Vraag het elke disc-jockey. Hij zal het u direct zeggen. Hetgeen ze willen zijn wij. We zitten niet in zaken en toch verdienen we veel. We hebben enige van de grootste meesterwerken en/of gruwelijkhe den ooit in een live-optreden ge bracht, op onze naam staan. Het is een geënsceneerde krankzinnigheid. Films en een juke-box zijn in combinatie sinds kort Phonoview, het ste snufje in de tienerwereld. In het kijk-lulsterapparaat zitten twintig filmpjes, die eenzelfde aantal platen in de juxe-box visueel begeleiden. Afgeluisterd 9 Druk en letwal rommelig klinken de twee nieuwste nummers die de groep Tomorrow op Parlophone R 5627 heeft gezet! Revolution en Three jolly little dwarfs. 9 Zeker even goed als A whiter shade of pale (orgel!) klinkt het nieuwe num mer Homburg van de groep Procol Ha- rum. Op de achterkant het pittiger Good captain Clack (HSS 1222). 6 Del Shannoo zingt voortreffelijk op zijn allernieuwste knalplaat: Run away en He created (LIB 55993). Een uitschie ter! 9 Ola en the Janglers opnieuw op de markt met swingende beatnummers: Strolling along en Juliet (Fuckler SO 25.666). 9 Een knaller zijn de meeslepende nummert van de blinde pop-zanger Ste- vie Wonder die op Tamla Motown GO 25.157 zijn uitgebracht: I'm wondering en Every time I see you I go wild. 9 Vanwege een vrouwelijk lid mei een fijne «tem klinken de nummers Guess I'll learn how to fly en Nothing yon can do but cry van de groep The Household anders dan anders. Lekkere muziek (UA 25.668). 9 Goed zangwerk van het negerdno Marvin Gaye on Tammy Terrell is te beluisteren in de nummers Four pre cious love et» Hold me oh my darling (Tamla Motown GO 25.644). Een beat-toppertje wordt naar onze smaak het nieuwste plaatje van de groep Georgia Pines: The candymen en Movies in my mind op AP 25.678. 9 Het bekende knappe werk van Mar tha and the Vandellas op de nieuwe nummers Love bug leave my heart alo ne en One way out (Tamla Motown GO 25.635), (Van onze moderedactrice) Het leren wambuis uit de mid deleeuwen is in onze twintigste eeuw in de mode teruggekeerd. Na de luxueuze suède kleding is vooral de jeugd gekomen tot het vrywel ruwe leer, zy het dan dat het soepeler en dunner is gemaakt ter wille van het prettige dragen dan de oor spronkelijke buis was. Maar men wil meer. Veel kleuren en ook goud en zilver. Geen wonder, dat de textielin dustrie zich dit deel van de markt slechts node zou zien ontgaan. Zowel voor kleding als voor bekleding van stoelen en banken ls het leer een geduchte concurrent. Zo is een textielprodukt ontwik keld, waarbij een polyuretaan-film op een geruwd katoenweefsel is aan- Waterdicht Men tracht de produktie zo op te voeren, dat het materiaal ook per meter (150 cm breed) -in de detailhan del komt Men verwacht dan een prijs van ongeveer 16 per meter. Vistram is waterdicht doch ademt evenals leer. Een enorm voordeel wanneer het voor kleding gebruikt wordt. Het blijft soepel tot 40 gra den (dus geschikt voor wintersport- pakken en -jacks). Het kan gestreken worden (tot 160 graden). Dat strijken zal wel nodig zijn, want bij proeven met een staal bleek ons dat het niet snel kreukherstellend is. Het is bestand tegen oliën, benzine en op losmiddelen. Wat we na enige proe ven volledig kunnen onderschrijven. Het kan met een spons en zeepwa ter worden afgewassen. Een branden de sigaret zal er niet snel een gaatje in branden. In elk kledingstuk vervaardigd van Vistram staat een etiket met was- en strijkvoorsohriften. Deux-pièces in kersrode Vistram met een brede rood-witte ceintuur, een ontwerp van het Parijse Huis Chloé. Zowel de ontwerpers als de confec- tie-industrie tonen grote belangstel ling voor dit nieuwe produkt. „Geen beenderen van mensen in Antwerpen" DEN HAAG Volgens de Indiase ambassade berusten de uit België afkomstige berichten, dat in de ha ven van Antwerpen gebroken en ge malen mensenbeenderen zouden zyn aangevoerd, niet op feiten. De ambassade noemt deze berich ten „morbide en onwaar". Het India se ministerie van handel, dat de be weringen heeft onderzocht, is tot de conclusie gekomen dat ze onjuist en ongegrond zijn. India heeft de groot ste rundveestapel ter wereld (171 miljoen) en een exporteerbaar over schot aan dierlijke beenderen, dat vijf maal groter is dan de huidige uitvoer. Daar er zo'n goedkope en grote voorraad dierlijke beenderen is, heeft i-j£ommerc'eel Seen zin om men selijke beenderen te verzamelen, hetgeen niet alleen afschuwelijk, maar ook veel duurder zou zijn, zo deelt de ambassaoe ons mee. De heer R. van Damme, een Bel gisch Industrieel die nauwe handels relaties met India onderhoudt, heeft verklaard dat de wijze waarop dier lijke beenderen worden opgehaald de aanwezigheid van menselijke tel'U0 d€ zendinfien volkomen

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 7