Steeds minder woningen voor minimum inkomens Weekagenda Ruim 400 galerijflats in Morskwartier GESLAAGD VOOR EXAMEN DOKTERSASSISTENTE B. de Kier verlaat de gemeenteraad 1%7 NIEUWE LEIDSE COURANT 3 DINSDAG 7 NOVEMBER 1967 Dinsdag: (7 nov.) Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouwfonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. School Haagweg 4, 8 uur: VOLA. filmavond. Zaal Petrakerk, 8 uur: afd. Noord Christenvrouwenbond, ds. Bos te Lei den over het hedendaagse humanism». Schelpenkade 6, 8 uur: afd. Leiden Natuurhist. Ver., drs. W. Vink over een botanische expeditie in Austra lisch Nieuw-Guinea. Schouwburg, 8 uur: K. en O., Haagse Comedie met „Zo is het of zo lijkt het". DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Centrum met „Slippers". DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Marie-Thérèse Fourneau, piano. SCHEVENINGEN Circus-theater, 7.30 uur: Ned. Opera-stichting met „Der Rosenkavalier". Woensdag (8 nov.) Steenschuur 6, 7.30 uur: ruil- en vei lingavond Leidse Vereniging van Post zegelverzamelaars, toegang gratis, in troductie toegestaan. Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avond gebed. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Nieuw Rott. Toneel met „Ham let". SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest, met Clauda Helffer, piano. Scheveningen Circus-theater, 8 uur: Ned. Operastichting, „Madamo Butterfly". Donderdag (9 nov.) Gehoorzaal, 3 en 8.15 uur: mo deshow Leidse Ver. Industriëlen. Zaal Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Zuid-West Christenvrouwenbond, le zing met dia's over Effatha. Rapenburg 61, 8 uur: K. en O., prof. dr. J. Pen over „Rijk en arm". Antonius-clubhuis, 8 uur: uitvoering instrumentaal muziekgezelschap Cres cendo. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Helder zien in het donker". DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Ned. Kamerorkest met sopraan Jenni fer Vyvyan. Vrijdag (10 nov.) Oude Singel 236, 8 uur: ledenverga dering Door Eendracht Verbonden. Kantine school Kagerstraat 1, 4 tot 6 uur: receptie t.g.v. afscheid dr. A. Bolhuis als rector chr. lyceum dr. W. A. Visser 't Hooft. Boshuis, achter Hoflaan 74, 7 uur ruilbeurs voor verzamelaars. LHJ-gebouw, Levendaal 101: tie nersociëteit, film. Volkshuis, 7 tot 10 uur: vlooienmarkt (werkgemeenschap De Rafel). DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Ned. Kamerorkest. DEN HAAG Dierentuin, 8 uur: Residentie- operakoor. DEN HAAG Kon. Conservatori um, 8.15 uur: Braziliaans strijkkwar tet. Zaterdag (11 nov.) Schouwburg, 3 uur: Leids Studenten toneel, opvoering van „Caligula". LHJ-gebouw, Levendaal 101: mid den- en ouderensociëteit, film. Volkshuis. 1 tot 5 uur: vlooienmarkt (werkgemeenschap De Ratel). Anton;us-clubhuis, 8 uur: uitvoering instrumentaal muziekgezelschap Cres- Boshuis, achter Hoflaan 74, 8 uur: kennismakinesavond C.J.V. Jone- Hockeykantine Roomburg, 8 uur: Jazz Society Leiden Folk Beat 14, trio Wim van den Hoorn (Wim v. d. Hoorn, Rob de Tombe, Henk v. d. Berg) en quintet Ton van Gooi (Ton van Gooi, Hans van Gooi, Wim v. d. Hoorn, Sam Brussee en Henny den Haan). DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Yerma". SCHEVENINGEN Paviljoen-thea ter, 8.15 uur: Nieuwe Komedie met „Kat in de zak". DEN HAAG Lutherse kerk, 8 uur: herdenking Hervorming door Luth. werkgroep voor Kerkmuziek, met solisten. DEN HAAG Diligentia, 8 uur: Haags Zangcollege. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Concertgebouworkest, met Wale- ri Ormandy. viool SCHEVENINGEN Circus-theater, 8.15 uur: Ned. Danstheater. WELKE APOTHEEK? Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Van Driesum. Mare 110. tel. 20406. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en apotheek Voorscho ten zijn de gehele week geopend. Films Camera (2.30. 7 en 9.15 uur): Chap- paqua (18 jaar). Lido (2.15 en 7.30 uur): Dr. Zhivago (14 jaar) Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Angéli- que, de weg naar Versailles (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Tha Happening (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Een liefde voor twee weken '18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Mün prinses (18 jaar). Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Leiden: 20645. Voor brand weer 5 maal 3. Voor politie 5 maal 4. Contingent woningwetbouw voor '68 met '20 pet besnoeid LEIDEN Het voor het grote publiek interessantste agendapunt van de gisteravond gehouden raadsvergadering was ongetwijfeld het voorstel tot de bouw van 409 centraal verwarmde galerijwoningen (woningwet- bouw) in het Morskwartier. Bij de beantwoording van de over deze zaak gedane opmerkingen, deelde wethouder Piena mee, dat het Leidse con tingent woningwetwoningen voor 1968 waarschijnlijk met twintig pro cent zal worden besnoeid. Hy kon nog niet vertellen, wat hiervoor in de plaats komt maar waarschijnlijk zal het op premiebouw uitdraaien. Gezien de vrij hoge huren van de ze te bouwen flatwoningen (inclu sief verwarming ca. f 160 per maand) uitte wethouder Piena zijn grote ongerustheid ten aanzien van de mensen, die deze huren niet kun nen opbrengen. Hij liet doorscheme ren, dat ook aan de animo voor doorstroming een eind zal komen zodat in de nabije toekomst voor de groep mensen met een minimum inkomen geen qua huur aanvaard bare woningen meer beschikbaar zullen zijn. Naar aanleiding van een vraag van de heer Roorda (PvdA) zei de wethouder, dat het onmogelijk is van het lange-blokken-systeem, zo als ook aan het Jacques Urlusplant- soen is toegepast, af te wijken omdat anders geen haalbare curveprijs kan worden verkregen. Er wordt echter naar gestreefd in de binnen afzien bare tijd bouwrijp te maken Meren- wjjk een aanvaardbare variatie in de bebouwing tot stand te brengen. Waarom niet ruimer? Hij hoopte, dat de woningbouw verenigingen er in zullen slagen voor de Merenwijk een centraal on- derhoudssysteem te ontwerpen. De heer De Kier (prot.-chr.) was het niet helemaal eens met de passage in het voorstel voor de bouw van genoemde 409 woningen waarin wordt gemotiveerd, waarom de Ge meentelijke Woningstichting ze gaat exploitteren. Het Federatiebestuur zou hiermee onder bepaalde voor waarden akkoord zijn gegaan. De heer Roorda merkte nog op, dat zijns inziens de doorstroming niet erg wordt gestimuleerd als de mensen van de ene vierkamerflat naar een andere duurdere vierka merflat kunnen verhuizen, ook al is deze dan centraal verwarmd. Vol gens hem is het zinvoller ruimere doorstromingswoningen te bouwen met vijf of zes kamers, waarvoor de prijs dan ook best nog wat ho ger mag zijn. Stichting h.t.s. De voorgenomen stichting van een h.t.s. en van een school voor» econo misch en administratief onderwijs had de instemming van alle frac ties, wat bleek uit de toespraakjes van de heren Lijten (KVP), Gransch (PvdA) en Duyverman (VVD) en mevrouw Geelkerken (prot.-chr.). Laatstgenoemde hoopte, dat ook het O ja, i PRONONCE dames-, heren- en kinder- ONDERGOED Molenmnseuin Molen De Valk: geopend dinsdag to< i met zaterdag van 10 tot 5 uur zod- dags van 1 tot 5 uur. Maandags eeslo- ten. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: od werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 'uu*. Sted. museum De Lakenhal. Oude Siugel: op werkdagen van 10 tot 5 u zondags van 1 tot 5 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): oc werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot uur. kassen zaterdags en zondags ge Badinrichtingen De gemeentelijke badmncntlngen zyr >p de volgende tijden geopend Lindestraai lb. maandag geslotei llnsdag 911.15 u. eu 13.30—17.15 u. woensdag gesloten, donderdag 13.30- 8.15 u, vrijdag 9—11.15 a en 1330—18.45 a. zaterdag 8—11.15 u. en '3.30—16.30 Van der Werfstraat 39: maandag en tinsdag gesloten woensdag 8—11.15 en 13.30—17.15 u., donderdag 8.30—11.15 er i33018.15 u., vrijdag 8 30—11.15 u. sl ,.-.30—18.45 (U. zaterdag 7.30—11.15 er 13.30—1630 u Tentoonstellingen Botermarkt 3, galerie Van der Vlist, grafiek van Sees Vlag, van 4 tot 23 nov., dinsd. t.e.m. zat. 10 tot 6 u., vrij dagavond 8 tot 10 uur. Dc Lakenhal: tentoonstelling Spelen en Lezen, antiek kinderspeelgoed uit de verzameling Caljé-van Gultk en oude kinderboeken en kinderprenten uit de verzameling J. de Koning, 25 okt. tot 10 dec., dagelijks 10 tot 4 uur. zondags 1 tot 4 uur Het nieuwe Boekhuis, Breestraat 52: expositie kunstboeken, hoofdzakelijk uit het buitenland. Van 27 oktober17 november Rapenburg 73: tentoonstelling Poolse affiches, Leids Academisch Kunstcen trum, van 3 tot en met 22 november, maandags tm. vrijdags van 9 tof 18 De Lakenhal: tentoonstelling foto wedstrijd Fabrieken Kieken, t-g.v. 50- jarig bestaan Leidse Ver. Leidse In dustriëlen, 8 tot en met 14 nov. WASSENAAR kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: tentoonstelling schilderijen en aquarellen van Jacq. Mels en droogboeketten van mej. A. C. Hen ny, van 6 tot en met 22 nov., maan dags tot en met zat 10 tot 5 uur ook dinsdagavond 8 tot 10 uur; zondags gesloten. bijzonder onderwijs in de plannen zal worden betrokken. Wethouder Sannes, die blij was met de positieve opstelling van de raad, zegde toe in de regionale commissie het „contact" tussen gemeentelijl* plannen en plannen van bijzondere scholen te zullen bevorderen. Hogere tarieven Nadat het nodige was gezegd over verhoging van legestarieven, markt en staangelden en hondenbelasting, ging de raad akkoord met de voor stellen van B. en W. Voor zover men kritiek had, was dit detailkritiek. ADVERTENTIE MATRASSEN LEDIKANTEN Grote keuze Lage prijzen De heren De Wilde en De Bree (KVP) en Roorda (PvdA) stemden tegen de legestarievenverhoging. Volgens de heer De Wilde hoorde dit punt in de begrotingsbehande ling thuis. Hij en zijn fractiegenoot De Bree stemden ook tegen de ver hoging van de precariotarieven. Over de verhoging van de markt- tarieven ontspan zich een discussie tussen de heer Gransch (PvdA) en wethouder Harmsen. De wethouder zei onder meer, dat de nadelige sal di van de markten zorgenkinderen van de gemeente zijn. Na de verho ging zal de warenmarkt volgend jaar nog voor een tekort van f 46.000 zorgen. De heer L. Klevering werd ont slag verleend als ambtenaar van de burgerlijke stand. De informatieve nota van B. en W. over de industriële werkgelegen heid in Leiden zal in de volgende vergadering aan de orde komen. Verscheidene fracties waren van oordeel, dat zij de nota te laat had den binnengekregen om haar se rieus te bestuderen. LEIDEN Op zaterdag 28 oktober en 4 november werd het examen Doktersassistente afgenomen onder toezicht van de Koninklijke Neder landse Maatschappij tot bevordering der Geneeeskunst. De uitreiking van de diploma's had plaats in de gebouwen van de Leidsche Onder wijsinstellingen, Oosterkerkstraat. De Opleiding Doktersassistente van de L.O.I. is als enige in Leiden en omgeving door de K.N.M.G. er kend, welke Maatschappij de di ploma's waarmerkt. Er slaagden 94 kandidaten, te: mej. C. J. M. Arkesteyn, Rotterdam; mej. M. Blansjaar, Leiden, mej. M. M. C. de Boer, Hazerswoude; mej. C. A. van der Boog; Wassenaar; mej. M. G. van der Boon, Wou- brugge; mej. L. B. P. Bosma, Leiden; mej. R. Bosman, Rotterdam; mej. Y. E. M. Bosman, 's-Gravenhage; mej. C. M. P. Bovenlander, Delft; mej. W. M. T. Brouwer, Delft; mej. E. W. van Diemen Arbeiter, Leiden; mej. M. T. B. A. Diepstraten, Leiden; mej. E. A. M. Dingen, Rijswijk Z.H.; mej. M. du Ry van Beest Holle, Oegstgeest; mej. C. G. M. van Dijk, LEIDEN De heer B. de Kier, lid van de prot.-chr. fractie van de ge meenteraad, heeft wegens druke werkzaamheden besloten met ingang van 1 januari a.s. het raadslidmaat schap neer te leggen. Hoewel hij achttien jaar lang met plezier en met inzet van zijn hele persoonlijk heid lid is geweest van de raad, heeft hij toch gemeend dit besluit te moeten nemen aangezien zijn dage lijkse werkzaamheden er te zeer door in de knel beginnen te komen. Volgens de lijst zal hij worden op gevolgd door dr. J. W. Hekkelman maar het is nog onzeker of deze de benoeming zal kunnen aanvaar den. In ieder geval zullen er in januari nu tenminste twee nieuwe gezichten in de raad komen zoals wij al berichtten, legt immers ook drs. G. J- de Bruyn van de PSP- fractie het lidmaatschap neer. Het is niet onmogelijk, dat er nog enkele vacatures zullen komen. De heer De Kier (58) volgde de MSG-op leiding- Hij is concierge van de Christelijke Kweekschool en be kleedt verscheidene functies op maatschappelijk en kerkelijk terrein. Zo is hij voorzitter van de stichting bejaardencentrum Haagwijk en van de Federatie van Woningbouwver enigingen Leiden en omstreken. Voorts bekleedt hij een bestuurslid maatschap bij de Prot -C'hr. Woning bouwvereniging; hij is ook diaken van de Hervormde Gemeente. RAMMEIEN MET VUILNISEMMER NIET TOEGESTAAN DEN HAAG De zoon van een 43-jarige fabrikant uit Leiden had het ouderlijk huis verlaten en was na vele omzwervingen terecht ge komen bij een inwoner van Zeist. Dat was de ouders ter ore gekomen en zij togen, vergezeld van een ken nis, naar Zeist om de zoon te halen. Er werd eerst overleg gepleegd met de Zeister politie, die echter van mening was, dat hier ingrijpen niet mogelijk was. Niettemin gingen de ouders naar de betrokken woning en belden er in het avonduur aan. Hoewel licht in huis brandde, werd de deur niet geopend. Daarover maakte de vader zich zo kwaad, dat hij een vuilnis emmer greep en daarmee de voor deur ging rammeien. Nu hij voor de Haagse politierech ter terecht stond terzake van vernie ling verklaarde hij, dat de deur al leen maar was beschadigd, maar ge tuigen, onder wie ook de echtgenote van verdachte, hadden gezegd, dat eerst een plank uit de voordeur was geslagen en vervolgens een stuk van het paneel. Het bleef de officier van justitie om het even, of er nu van vernieling of beschadiging moest worden ge sproken. Feit is, dat rammeien met een vuilnisemmer niet is toegestaan. Rekening houdend met de omstan digheden vorderde hij f 100 boete. De raadsvrouwe, mevrouw mr. M. J. Kieft-Karreman, schetste in het kort de gang van zaken en meende, dat een lagere boete op z'n plaats was. Daar was de rechter het niet mee eens; hy veroordeelde conform de eis. Dankdag Chr. Geref. Kerk LEIDEN In de. chr. geref. kerk wordt woensdag om 3 en 8 uur dankstond voor gewas en arbeid ge houden. Ds. Carlier zal voorgaan. (Rotterdam): doet. landsc taal- cn letterkunde: de heer G C Haarzuilens; mej. A. T. Edixhoven, Voorschoten; mej. W. Godschalk, Utrecht; mej. I. A. de Graaff, Haar lem; mej.. A. J. M. Haaker, Bad hoevedorp; mej. A. J. Hayes, Was senaar mej. V. J. B. S. Hendriks, Wassenaar; mej. A. van Iterson, Wassenaar; mej. M. J. M. Jacobs, Utrecht; Mej. M. A. C. Kaulartz, 's-Gravenhage; mej. M. J. C. Kemp, Breukelen mej. G. M. Kool, Over- schie; mej. W. Kormelink, Nieuw koop; Mej. M. M. M. de Korte, Gouda; mej. A. Krijgsman, Zoeter- meer; mej. H. A. W. Kuipers, Al phen a.d. Rijn; mevr. M. J. P. Later- veer-Maghielse, Leiden; mej. H. M. van Leeuwen, Alphen a.d. Rijn; mej. P. J. J. Lutz, Vinkeveen; mej. C. D. H. Marks, Leiden; mej. L. J. Mar- tijn, Leiden; mej. A. W. van de Meent, Alphen a.d. Rijn; mej. L. C. M. Nota, Woerden; mej. G. F. Rozet, Wassenaar; mej. L. C. M. Rutgers, Haarlem; mej. H. A. Schelke, Leiden: mej. Y. E. M. Scholtz, Leiderdorp; mej. O. J. Schut. Vlaardingen; mej. L. M. Smit, Aalsmeer; mej. I. M. T. Snorn, Voorburg; mej. M. W. H. Sommeling, Oegstgeest; mej. C. Spies, Noordwijk aan Zee; mej. A. L. van der Steen, Leiden; mej. M. Stevens, Utrecht; mej. M. Straus, Wageningen; mej. E. van de Water, Voorburg; mej W. G. M. Willemsen, Leiden; mej. M. B. Witter, Voor schoten; mei. G. C. Wolters. 's-Gra venhage. Deze kandidaten volgden de mon delinge dagcursus van de L.O.I., ter wijl de volgende kandidaten de schriftelijke/mondelinge L.O.I.-op- leiding volgden. Mevr. H. M. Battjes Delft; mej. A. J. ter Beest, Varsseveld; mej. E. P. T. Boog, Utrecht; mevr. G. G. v. d. Bovenkamp-Teesink, Amsterdam; mej. T. J. Brakeboer, Bergen; mej. C. L. Breestraat, Geervliet; mevr. G. J. G. Derksen-Key, Maartensdijk; mej. A. G. Dik, Alkmaar; mej. A. Fictoor, Rotterdam; mej. C. S. M. Gales, Hilversum; mej. M. G. M. de Graauw, Bergen op Zoom; mej. E. H. M. Hager, Utrecht; mej. G. Ha mer. Zwolle; mevr. J. A. Hanssen- Patist, De Bilt; mej. P. J. Heijnen, Rotterdam; mej. H. Hilbrands, Assen; mej. A. Hoekstra, Amsterdam; mevr. H. H. Janse-Kruisifix. Rotterdam; mej. J. A. de Jong, IJsselsteijn; mej. A. M. W. van Katwijk, Uden; mei. D. J. Kempe, Vlissingen: mej. C. M. Kops, Heiloo; mej. H. F. M. van der Lee. Medemblik; mej. W. G. Lindhout, St. Maartensdijk; mej. M. T. G. van Montfoort, Ermelo; mej. B. E. M. Nooy. Amersfoort: mej. J. J. L. M. Nyst. Zeist; mej. J. L. J. M. Paalvast, Breda; mej. C. G, de Regt, Axel; mej. N. Rodenhuis, H.I. Am bacht; mej. A. B. Rozema, Rotter dam; mej. M. M. J. Ruissen, Rotter dam; mej. J. A. M. van Schooten, Noordwijkerhout; mej. M. W. Schret- len. 's-Gravenhage; mej. P. Simonis, 's-Gravenhage; mei. E. M. C. Smeets, Oss; mej. G. S. Steeman. Medem blik; mevr. W. F. J. Tolk-Ulrich, Spaubeek; mej. A. A. M. Vollebragt, Zoetermeer; mej. E. M. de Vries, Rockanje; mej. A. M. Zwemstra, Heerewaarden. Er werden 21 kandidaten afge wezen, van wie 2 in de gelegenheid worden gesteld een herexamen af te leggen. Praten in Leiden over de BVD en Nienw-Links LEIDEN De democratisdh-so- cialistische studentenvereniging Po- liteia organiseert in het Prytaneum, Rapenburg 6, twee belangwekkende bijeenkomsten. Ze beginnen beide om acht uur. Vrijdag 10 november staat een openbare debatavond op het pro gramma over de BVD. Sprekers: Van Santen, ex-lid CPN, en mejuf frouw Goudsmit, Tweede-Kamerlid en lid van D66. Donderdag 16 november spreekt Han Lammers over Nieuw-Links in verband met het komende congres van de PvdA. Iedereen is welkom. en uitgebreide keuze FOURNITUREN pJEWEN^^I^ I Leiden Maarsmansleeg 8 lel. 20685 I Z wemweclstri j den in herfstvakantie LEIDEN De uitslagen van de in de herfstvakantie gehouden zwemwed strijden in het Zweilandbad voor la gere scholieren zijn: Meisjes: 1 Hammerskjoldschool 166.3. 2 Chr. Nat. School (Asselrstr.) 173,7; 3 Ruds Steinersch- 175,6; 4 Lorentz- school 181,1; 5 Prof. Telderssch. 184,4; 6 Oppenheimsch. 185,3; 7 Pestalozzi- sch, 186,8; 8 Kon, Julianasch. 190.6; 9 Don Boscosch. 192,8; 10 CNS (Kenne- dylaan) 193,8; 11 Pacollisch. 195,6; 12 Lucas Luydensch. 196,3; 13 Kooipark- sch- 196,6: 14 Stadhouderslaansch. 201: 15 St. Antoniussch. 201,1. Jongens: 1 Prof. Telderssch. 159,3; 2 Lucas Leydensch. 161; 3 St. Barbara- sch. 162,7: 4 St. Josephstr. 167,8; 5 Hammerskjoldsch. 168,9; 6 Pestalozza- sch. 169,9; 7 Kon. Wilhelminasch. 170,1; 8 Gunningsch. 172,5; 9 Rud. Steiner sch. 172.9: 10 Oppenheimsch. 173; 11 Du Rieusch 174,1; 12 Kon. Julianasch. 177,2; 13 Stadhouderssch. 178; 14 Pa- collisch. 178,4; 15 Lorentzsch. 181,1. Totaaluitslag: 1 Hammerskjoldsch- 335,2; 2 Prof. Telderssch. 343,7; 3 Rud. Steinersch. 348,5; 4 Pestalozzisch. 356,7: 5 Luc. van Leydensch. 357,3; 6 Oppen heimsch. 358,3; 7 Lorentzsch. 362,2; 8 Kon. Julianasch. 367,8; 9 St. Barbara- sch. 369,7; 10 Pacollisch. 374; 11 CNS (Kennedylaan) 375; 12 Gunningsch, 375,3; 13 Pr. Margrietsch. 375,7; 14 Kooiitparksch. 378,7 en 15 Stadhou derslaan 379. Er namen in totaal 30 scholen met 471 scholieren deeL Hoogenbosch Schoenen meldt dat het eerste halfjaar van 1967/68 gunstig is geweest. De kostenstijging is ruimschoots gedekt door 14 pet. om zetstijging. In het derde kwartaal was de stijging everf groot. De nieuwe Mytylschool LEIDEN Zoals wij hebben be richt, opent prof. Muntendam vol gende week donderdagachtend de nieuwe Mytylschool aan de Blauwe- Vogelweg, omgeving Annakl indek. Deze school voor gehandicapte kin deren telt bijna zestig leerlingen. In het gebouwencomplex is ook een instructiebad opgenomen, dat begin volgend jaar gereed komt. De totale stichtdngskosten bedragen circa f 3 miljoen. Directrice van de school is mejuffrouw J. M. Hilarius. Foto N. van der Horst Medisch Bureau kreeg f 5500 voor speelruimte LEIDEN Vanmorgen om half negen heeft mr. H. R. Goudsmit namem het comité kinderpost zegels een bedrag van f 5.500 over handigd aan mevrouw De Jong van het Medisch Opvoedkundig Bureau te Leiden. Dit gebeurde in het nieuwe hoofdpostkantoor aan de Gerestraat. Dit bedrag, een voor schot, wordt bestemd voor het maken van een speelruimte in het Bureau aan de Rijnsburgerweg. Burgemeester Van der Willigen kocht hierna aan het loket de eerste serie kinderpostzegels 1967. Namens het bestuur van het Medisch UpvoedKundxg Bureau dankte dokter J. G. Bazuin mr. Goudsmit voor de schenking. Vlooienmarkt in Volkshuis voor geluidsinstallatie. LEIDEN In de grote zaal van het Leidse Volkshuls wordt vrijdag cn zaterdag een vlooienmarkt ge houden. Op die dagen kan men daar koopjes op huishoudelijk en artistiek gebied vinden. Speciale attracties zijn een grab belton voor jong en oud en een waarzegtent. Ook is er een Ameri kaanse verkoping. Naast deze koop jes zijn er nieuwe artikelen, zoals textiel, speelgoed en levensmiddelen te krijgen. De vlooienmarkt, die uitgaat van het Leidse Volkshuis en werkge meenschap „De Ratel" heeft tot doel geld bijeen te brengen voor de ge luidinstallatie. Met dit geld wil men de installatie van de grote zaal be langrijk verbeteren. Artikelen voor de vlooienmarkt of de verkoopstands kunnen dage lijks bij ihet Volkshuis worden afge geven of na een telefoontje aan huis worden afgeihaald. De vlooienmarkt is vrijdagavond van 7-10 en zater dagmiddag van 1-5 uur geopend. Hardrijders voor de kantonrechter LEIDEN Voor de kantonrech ter stond gisteren een 21-jarige chauffeur uit Nieuwe Wetering te recht, die in de late avond van de eerste augustus jl. op de Hoge Rijn dijk onder Zoeterwoude met een snelheid van negentig kilometer een overstekende voetganger had aan gereden. Gevolgen: bekken- en pols breuk, amputatie onderbeen. De chauffeur zei slechts 70 kilo meter te hebben gereden en de voet ganger niet te hebben gezien, door dat hij vermoedelijk vlak voor de auto was overgestoken. Volgens ge tuigen was het slachtoffer echter al bijna de weg over. Eis twee geldboeten van f 100 subs. 40 dagen en onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden. Von nis conform de eis. Een 24-jarige arbeidsanalist uit Sassenheim had op de Parklaan in zijn woonplaats te hard gereden en een boom geramd. Vonnis: f 150 subs. 30 dagen. Een 22-jarige bloemist uit Haar lemmermeer had te Sassenheim een botsing veroorzaakt doordat zijn remmen weigerden. De remleiding bleek vrijwel geheel doorgeroest. Vonnis f 75 subs. 15 dagen en voor waardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid gedurende zes maan den met een proeftijd van twee jaar. Hypotheekbanken: De hypotheken zijn in het derde kwartaal met f 25 miljoen toegenomen, in de eerste 9 maanden met 18 min tot f 2616 min. pandbrieven en schuldbekentenissen f 50 min, resp. 26 min. tot f 2508 min.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3