Weekagenda Erepenning van Leiderdorp voor dokter H. Bakema V erkeersdrukte bij DE VINK IMPERIUM MICRO-THEATER AAN VESTESTRAAT OPENDE Jubilerende arts drukte honderden handen Eén ei is geen ei Vlagvertoon bij Galerie Van der Vlist I NIEUWE LEID5E COURANT 3 MAANDAG 6 NOVEMBER 1967 Maandag (6 nov.) Zaal Maria Gijzensteeg, 8 u.: leden- jrerg. De Natuurvriend. Stadhuis, 7.30 uur: vergadering ge meenteraad. Dinsdag (7 nov.) Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouwfonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale School Haagweg 4. 8 uur: VOLA. filmavond. Zaal Petrakerk, 8 uur: afd. Noord Christenvrouwenbond, ds. Bos te Lei den over het hedendaagse humanisme Schelpenkade 6, 8 uur: afd. Leiden Natuurhist. Ver., drs. W. Vink over botanische expeditie in Austra lisch Nieuw-Guinea. Schouwburg, 8 uur: K. en O., Haagse Comedie met „Zo is het of zo lijkt het". DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Centrum met „Slippers". DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur; Marie-Thérèse Fourneau. piano. SCHEVENINGEN Circus-theater, 7.30 uur: Ned. Opera-stichting met „Der Rosenkavalier". Woensdag (8 nov.) Steenschuur 6, 7.30 uur: ruil- en vei lingavond Leidse Vereniging van Post zegelverzamelaars. toegang gratis, in troductie toegestaan. Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avond gebed. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur; spreekuur sociale raadsvrouw. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Nieuw Rott. Toneel met „Ham let". SCHEVENINGEN Kurzaal. 8.15 uur: Residentie-Orkest, met Clauda Helffer, piano. Scheveningen Circus-theater, 8 uur: Ned. Operastichting. „Madame Butterfly". Donderdag (9 nov.) Gehoorzaal. 3 en 8.15 uur: mo deshow Leidse Ver. Industriëlen. Zaal Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Zuid-West Christen vrouwen bond, le zing met dia's over Effatha. Rapenburg 61, 8 uur: K. en O., prof. dr. J. Pen over „Rijk en arm". Arttonius-clubhüis, 8 uur: uitvoering instrumentaal muziekgezelschap Cres cendo. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Helder zien in het donker". DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Ned. Kamerorkest met sopraan Jenni fer Vyvyan. Vrijdag (10 nov.) Kantine school Kagerstraat 1. 4 tot 5 uur: receptie t.g.v. afscheid dr. A. Bolhuis als rector chr. lyceum dr. W. A. Visser 't Hooft. Boshuis, achter Hoflaan 74, 7 uur ruilbeurs voor verzamelaars. LHJ-gebouw, Levendaal 101: tie nersociëteit, film. Volkshuis, 7 tot 10 uur: vlooienmarkt (werkgemeenschap De Ratel). DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Ned. Kamerorkest. DEN HAAG Dierentuin, 8 uur: Residentie- operakoor. DEN HAAG Kon. Conservatori- im, 8,15 uur: Braziliaans strijkkwar tet. Zaterdag (11 nov.) Schouwburg, 3 uur: Leids Studenten toneel, opvoering van „Caligula". LHJ-gebouw, Levendaal 101: mid den- en ouderensociëteit, film. Volkshuis. 1 tot 5 uur: vlooienmarkt (werkgemeenschap De Ratel). Antonius-clubhuis. 8 uur: uitvoering instrumentaal muziekgezelschap Cres cendo. Boshuis, achter Hoflaan 74. 8 uur: kennismakingsavond C.J.V. Jone- DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Yerma". SCHEVENINGEN Paviljoen-thea ter, 8.15 uur: Nieuwe Komedie met ,Kat in de zak". DEN HAAG Lutherse kerk. 8 rur: herdenking Hervorming door Luth. werkgroep voor Kerkmuziek, met solisten. DEN HAAG Diligentia, 8 uur: Haags Zangcollege. SCHEVENINGEN Kurzaal. 8.15 uur: Concertgebouworkest, met Wale- ri Ormandy, viool SCHEVENINGEN Circus-theater, 8.15 uur: Ned. Danstheater. WELKE APOTHEEKT Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Van Driesum. Mare 110. tel. 20406. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en apotheek Voorscho ten zijn de gehele week geopend. Films Camera (2.30. 7 en 9.15 uur): ChaD- paqua (18 jaar). Lido (2.15 en 7.30 uur): Dr. Zhivago (14 jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Angéli- que. de weg naar Versailles (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Tho Happening (14 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): Een liefde voor twee weken '18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Miin prinses (18 jaar). Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Leiden: 20645. Voor brand weer 5 maal 3. Voor politie 5 maal 4. Molenmnsenm Molen De Valk: geopend dinsdag toi en met zaterdag van 10 tot 5 uur zon dags van 1 tot 5 uur. Maandags geslo Wegens „bijzondere verdiensten (Van een onzer verslaggevers) LEIDERDORP Wie eraan ge twijfeld mocht hebben of dokter H. Bakema wel zo gezien is bij zijn patiënten, zou er zaterdag volledig van overtuigd zijn geraakt dat ze hem inderdaad op handen dragen. Bij honderden stroomden ze de zaal van de Scheppingskerk bin den om hem en zijn gezin te felici teren met zijn 25-jarig artsen jubileum. De receptie bereikte haar hoogtepunt, toen burgemeester mr. R. M. Gallas de heer Bakema de zilveren erepenning van de ge meente Leiderdorp aanbood, „voor zijn bijzondere verdiensten jegens de Leiderdorpse gemeenschap"zo als de inscriptie luidt. Hoezeer de patiënten van dokter Bakema die verdiensten waarderen, bleek behalve uit de overweldigende opkomst naar schatting kwamen er tussen de 1000 en 1500 hun op wachting maken ook uit het ca deau dat ze aanboden: een bankstel en een antieke kast. Namens het huldigingscomité „overhandigde" voorzitter W. D. C. van den Wijn gaard dit geschenk tijdens een bij eenkomst die aan de receptie vooraf ging. Voor dokter Bakema was het een bewys dat er tussen hem en zijn MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdageD van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Sted. museum De Lakenhal, Oude Snigel: op werkdagen van 10 tot 6 u zondags van 1 tot 5 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): oc werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 3 uur. kassen zaterdags en zondags ee- Badinri c b tin gen De gemeentelijke badinrichtingen zijn •P de volgende tijden geopend Lindesiraai lb maandag geslotei irnsdag W11.15 u. en 13.30-17.15 u. woensdag gesloten, donderdag 13.30- 8.15 u. vrydag y—11.15 a en 13.30—18.4a j zaterdag 8—11J5 u. en '3.30—16.30 Van der Werfstraat 39: maandag en unsdag gesloten w oen «dag 811.15 en 13.30—17.15 u„ donderdag 8 3U—11.15 t 13 30—1815 u., vrijdag 8.30—11.15 a et ic .30—18.45 u_ zaterdag 7.30—11J5 en 3.30—16.30 u Tentoonstellingen Botermarkt 3, galerie Van der Vlist, grafiek van Sees Vlag, van 4 tot 23 nov., dinsd. tje.m. zat. 10 tot 6 u., vrij dagavond 8 tot 10 uur. De Lakenhal: tentoonstelling Spelen en Lezen, antiek kinderspeelgoed uit de verzameling Caljé-van Gulik en oude kinderboeken en kinderprenten uit de verzameling J de Koning. 25 okt. tot 10 dec., dagelijks 10 tot 4 uur. zondags 1 tot 4 uur Het nieuwe Boekhuis, Breestraat 52: expositie kunstboeken, hoofdzakelijk uit het buitenland. Van 27 oktober17 november Rapenburg 73: tentoonstelling Poolse affiches, Leids Academisch Kunstcen trum, van 3 tot en met 22_ november, maandags tm. vrijdags van 9 tot 18 De Lakenhal: tentoonstelling foto wedstrijd Fabrieken Kieken, tg.v. 50- jarig bestaan Leidse Ver. Leidse In dustriëlen. 8 tot en met 14 nov. WASSENAAR kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: tentoonstelling schilderijen en aquarellen van Jacq. Mels en dr oogboeketten van mej. A. C. Hen- ny, van 6 tot en met 22 nov., maan dags tot en met zat. 10 tot 5 uur ook dinsdagavond 8 tot 10 uur; zondags gesloten. Scooter ontvreemd LEIDEN Tussen vrijdag en zondag is uit de Laivge Pieterskerk- koorsteeg een geparkeerde scooter ontvreemdhet is een grijze Lam- bretta, kentekennummer DE 62-96. Leiderdorp hoefde niet benauwd te zijn zaterdagmiddaghet cadeau van de patiënten zat wel goed. Alleen de twee jongsten van het gezin Bakema waren daar, blijkens hun gezichten, nog niet zo zeker Foto N. van der Horst patiënten „toch wel iets meer is dan een zakelijke verhouding"; „de band waar ik altijd naar gestreefd heb", merkte hij op, „wordt nu zichtbaar." Grote kracht De collega van dokter Bakema, dokter G. A. de Bruyne, met wie hij gelieerd is, dankte hem in een hartelijke speech voor de persoon lijke wijze waarop dokter Bakema altijd met zijn vader, wijlen dokter Bijbelkiosk in Zuid-West LEIDEN Het streven om naast de vaste standplaats op de zater dagse warenmarkt ook in Leiden Z W. de Bijbel-kiosk te plaatsen is nu met medewerking van de ge meente Leiden en Markt- en Ha vendienst gerealiseerd. Met ingang van woensdag 11 november zal de Bijbel-kiosk iedere woensdagmid dag van 14 uur tot 17 uur een vaste plaats krijgen op het Bevrijdings plein. Door de plaatsing van de Bijbel kiosk ook in Leiden ZW wil men tegemoet komen aan de reeds lang gehoorde vraag naar christelijke lectuur. Naast de verkoop van bij bels, psalmboeken, gezangenbun dels. zowel Herv. als Geref. uit gaven, is er een keuze uit vele pockets. grammofoonplaten enz. Er kunnen ook bestellingen wor den gedaan. Contactadres voor de Bijbel-kiosk: Diamantlaan 94. G. A. de Bruyne, had samenge werkt en voor de manier waarop hij als mentor voor diens zoon was op getreden. „U deed dat, zoals u ook met uw patiënten omgaat: u durft veel aan de mensen zelf over te laten, en dat is uw grote kracht." In zijn dankwoord aan zijn col lega onderstreepte dokter Bakema kort en krachtig „laten we niet te veel speechen" hoeveel hij aan diens vader te danken had ge had. Na afloop van de huldiging ston den weer de twee open rijtuigen klaar, die dokter en mevrouw Bake ma en hun zes kinderen ook naar de kerk hadden gebracht. Bazaar De Burcht LEIDEN De bazaar van het Eerste Leidse jeugdorkest en de drumband De Burcht heeft netto f 3000 opgebracht. Het geld is be stemd voor een nieuw instrumenta- Anjerfonds geeft subsidie LEIDEN De Werkgroep voor Hedendaagse Muziek ontving van het Anjerfonds een subsidie ter bestrijding van het tekort van het laatst gegeven concert in de La kenhal. Ruitentikker in actie in Leiden LEIDEN In de nacht van vrij dag op zaterdag omstreeks kwart voor 2 zijn twee stenen geworpen door etalageruiten van een juwe- liersbedrijf in de Lokhorststraat. Er ontstonden twee gaten van plm. 25 en 30 centimeter. Uit de etalage is voor een bedrag van ongeveer f 2.500 aan gouden sieraden geroofd, te weten een plateau met gouden ringen en colliers met edelstenen. Later vond de politie in Lokhorst straat en Schoolsteeg enkele gouden ringen terug. Lichten knipperden Wind legde verkeer op rijksweg 4 stil LEIDEN Zondagmiddag is op rijksweg 4 tussen het Haagsche Schouw en Wassenaar een enorme file ontstaan doordat de twee groe pen van elk drie rode lichten voor de Rijnbrug begonnen te knipperen. Het euvel bleek te zijn veroorzaakt door de harde wind. die, gezien in de richting Oegstgeest, de rechter afsluitboom half had gesloten. De brugwachter bleek niet thuis te zijn. Eindelijk gelukte het de po litie een in Voorschoten wonende employé van Rijkswaterstaat te vin den, die het euvel kon verhelpen. J'oetganger aangereden Leidse automobilist van 17 gegrepen LEIDEN Dank zij een kapotte koplamp is het de politie gelukt in de nacht van vrijdag op zaterdag een 17-jarige Leidse jongen te ar resteren, die enkele uren daarvoor en wel om kwart over 2, op een ze bra op de Haarlemmerstraat (nabij de Pelikaanstraat) met zijn auto de 22-jarige Rijnsburgse voetganger M. van Klaveren aanreed. De Rijnsbur ger moest met een diepe hoofdwond en heupletsel naar het Academisch Ziekenhuis worden gebracht. LEIDEN Zoals wij zaterdag be richtten, zijn enige Leidenaars ge arresteerd terzake van de inbraak bij Rneymbong aan de Haarlemmer straat. Zij hebben inmiddels een be kentenis afgelegd; de gestolen kle dingstukken ter waande van f 800 zijn teruggevonden. LEIDEN Eén ei is geen ei, moet op een goede dag een kip hebben gedacht. Het resultaat van dit „denkwerk" kwam terecht by cafetariahouder J. H. van Vonde- ren, Morsstraat 18. Nu heeft de heer Van Vonderen in zijn leven al heel wat eitjes gehalveerd maar het ei, dat hij nu in handen kreegDe foto toont dit aan. In het (overigens complete) ei bleek een kleiner eitje schuil te gaan, dat eveneens compleet was; zelfs de schaal ontbrak om het kleine eitje niet. Foto N. van der Horst (Van verslaggevers) LEIDEN VOORSCHOTEN De vandaag ingegane afsluiting van de Voorschoterwcg, die volgens Provinciale Waterstaat hooguit twee weken gaat duren, heeft tijdens het spitsuur vanmorgen op Haagweg, Churchill-Iaan en Leidseweg een grote verkeersdrukte veroorzaakt, die tot flinke stagnaties leidde. Op een- gegeven ogenblik was er zelfs één lange stilstaande file van de tijdelijke verkeerslichten bij De Vink tot de spoorbomen op de Haagweg in Leiden Met man en macht heeft de rijkspolitie te Voorschoten gewerkt om de verkeersdrukte zo goed mo gelijk af te voeren. Dat gaf bil De Vink echter grote problemen. Stond bijvoorbeeld aan de kop van de file, die linksaf moest slaan naar de Leidseweg, een grote vrachtwagen, dan was ook het recht doorga ande verkeer gesitremd. Verkeerslichten Voorlopig wil de Voorsehotense politie het verkeer 's morgens van 7 tot 9 en 's middags van half 5 tot 6 uur met verkeerslichten rege len, maar vanmorgen bleek al, dat ook nog een paar extra politieman nen nodig zijn om met de hand de 'scherpe kantjes* van de files wat 'bij te schaven'. De situatie bij De Vink is trou wens extra lastig doordat hier bo- LEIDEN Eindelijk was het dan zo ver. Na maanden van hoop en vrees en hard werken door de „Imperialisten" kon zaterdagavond om zeven uur burgemeester G. C. v. d. Willigen het ifiicro-Theater Imperium, Vestestraat 40, openen. De burgemeester zei, dat het gemeentebestuur met veel enthousiasme van de plannen had gehoord. Hij hoopte, dat de grote schouwburg nu gauw zal volgen. ,Jmperium"dat als een grap be gonnen is, heeft doorzetting getoond. De burgemeester sprak de wens uit dat de mensen in hun programma vaak rekening gaan houden met dit micro-thealer. Door het omdraaien van een knop stelde de burgemeester de toneelverlichting in werking. Tevoren had de voorzitter, Bert Dronkert, dank gebracht voor de vele hulp die Imperium van instan ties en particulieren had verkregen- Een lang begeerde wens is in ver vulling gegaan. Het doel is, in dit theater goed toneel te brengen. Imperium hoopt de belofte te kun nen waar maken. Herbergierster Na dit officiële gedeelte volgde de opvoering van Carlo Goldoni's „De Herbergierster", het stuk waar men tien jaar geleden mee startte. Ofschoon we Goldoni op zijn best vinden in zijn echte Venetiaanse volksstukken, geeft hij toch ook in dit stuk kostelijk toneel. Een ge- sjochte markies en een edele graaf maken het hof aan Mirandolina, de herbergierster. Daar is ook nog een baron die vrouwenhater is. Miran dolina vindt dit een belediging voor haar sexe en weet hem verliefd te maken. Dat geeft verwikkelingen, vooral omdat er nog twee toneel speelsters komen logeren en dat waren in Goldoni's tijd niet zulke brave lieden- Enfin het slot is dat ze trouwt met de knecht Fabrizio. die haar vader al had aangewezen. Onder regie van Jan Bartels man is er een zeer goede en vlotte voorstelling van gegeven. Zowel publiek als opvoerenden moeten nog wat wennen aan dit theater, dat het toneel, deze avond vlak bij het publiek had. maar dat zijn dingen die men zeker zal over- Vooral Jan Kijne als de markies speelde voortreffelijk; zonder de grenzen van het ridicule te over schrijden zette hij een uitstekend tvDe op de planken. Ans Aiting liet een vlotte beweeglijke en goed ge- v..,leerde Mirandolina zien, terwijl de toneelspeelsters zeer goed wer den getypeerd door Maart je Anker en Yke Dulfer. Wout Anker en Loek Krassen- burg typeerden hun figuren ook prima. Bert Dronkert gaf een Fa brizio te zien, die goed gevarieerd van expressie was. Cees Parmentier was een toege wijde knecht van de baron. Het dankbare applaus van de ge nodigden bewees dat men deze op voering zeer waardeerde. We hopen dat Imperium nog vele van zulke geslaagde opvoeringen in dit thea ter zal geven. A. C. Bouman vendien vele keren per uur de spoorbomen dicht gaan. terwijl het doorgaande verkeer op het fietspad ook voor de nodige problemen zorgt. Toen de verkeerslichten van morgen omstreeks negen uur wer den uitgeschakeld, moest nog een politieman achterblijven om regel matig te kunnen ingrijpen als de situa/tie daartoe aanleiding gaf. O ja, even naar PRONONCE voor een mooie ONDERJURK of JUPON. Opening Mytylschool LEIDEN Volgende week don derdagochtend om 11 uur zal de rector magnificus van de Leidse uni versiteit, prof. dr. P. Muntendam, het nieuwe gebouw van de Mytyl school aan de Blaauwe-Vogehveg officieel openen. Hiertoe wordt des morgens een bijeenkomst gehouden in het gymnastieklokaal van de school. Burgerlijke stand van Oegstgeest OEGSTGEEST Geboren: Jo hanna P dr v S van der Ven en P Meijer; Robert-Jan zn v R A Oost en H de Jager; Peter R zn v P G Roodhuyzen en D J A van Breda Vriesman. Ondertrouwd: J van der Meer en F M Beverwijk. Getrouwd: C P Lubbe en J W M Scholten: C J Vreeswijk en E W C M de Rooij; A J van der Putte en MAM Altorf; J W Filippo en G Wevers; J W Dekker en M M Ger- brands; A W Tmmermans en W T van Kappen. Overleden: F M van der Hoeven: W Veneman, e v A J Duverman. De lieer D. v. d. Ende plv. geer.-generaal van Financiën DEN HAAG Met ingang van 1 december 1967 is benoemd tot plaats vervangend secretaris-generaal van het ministerie van Financiën, de heer D. A. P W van der Ende, thans hoofd van de inspectie der rijksfinanciën van dat ministerie. De heer Van der Ende werd op 3 september 1913 te Schiedam geboren. Na van 16 juli 1930 tot 12 juni 1939 als ambtenaar ter gemeentesecretarie te Schiedam werkzaam te zijn geweest begon de heer Van der Ende zijn loop baan bij 't ministerie van Financiën Aanvankelijk is de heer Van der Ende bij de afdeling begrotingszaken van dat ministerie werkzaam geweest, laat stelijk Ln de rang van administrateur als hoofd van het bureau begrotings voorbereiding- In april 1953 werd hij als financieel raad tewerkgesteld bij het voormalige Hoge Commissariaat der Nederlanden te Djakarta. Na zijn terugkeer in Nederland in augustus 1956 is de heer Van der Einde tot 1 januari 1959 secretaris geweest van de commissie tot herzdenong van de comp tabiliteitswet. waarna hij werd belast met de leiding van de inspectie der Rijksfinanciën. Eredoctoraat voor prof. dr. P. J. Gaillard LEIDEN Vandaag neemt prof. dr. P. J. Gaillard, hoogleraar aan de medische faculteit, een eredoctoraat in ontvangst aan de jubilerende uni versiteit van Luik. Accu gestolen uit geparkeerde auto LEIDEN Uit een aan het Plant soen geparkeerde auto is een accu van 6 Volt gestolen. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Bij Galerie Van der Vlist aan de Botermarkt is zater dagavond een expositie geopend van Sees Vlag. Ludovicus Mutz hield een openingsspeechje, waarin hij iets zei over de techniek van de exposant. Sees Vlag, in 1934 in Gouda ge boren en nu wonend in Den Haag, toont op deze tentoonstelling grafiek van de laatste jaren. Hij werkt met linoleum en vooral door een goed gebruik van kleuren weet hij soms verrassende effecten te bereiken. Zijn kunst heeft een sterk decora tieve inslag en is overwegend figu ratief. Galeriehouder Hans van der Vlist, die met Sees Vlag zijn tweede ex posant introduceert, was ervan overtuigd dat „Vlagvertoon" in Lei den een gunstig onthaal zal vinden. Tot 23 november is er gelegenheid te kijkèn en eventueel te kopen. Ophaaldienst voor veiling Leiderdorp iverd groot sucees LEIDERDORP Wat zaterdag in ons dorp zowel in natura als in geld is opgehaald voor de op vrijdag avond 1 7november om 8 uur bij Kamsteeg te houden algemene vei ling voor de restauratie der oude dorpskerk heeft alle verwachtingen geslagen. Gevoegd bij alles wat de financiële restauratiecommissie al van middenstand en bedrijfsleven had ontvangen kan worden gezegd dat het een rijk-voorziene en zeer gevarieerde veiling wordt, waar iedereen, van jong tot oud, iets van zijn gading zal vinden. Textiel, aar dewerk, levensmiddelen (20 pak ketten speelgoed, siervoorwerpen enz-, te veel om op te noemen. En alles nieuw. De catalogus, die in de week van de veiling huis aan huis zal worden verspreid zal tussen de 350 en 400 nummers bevatten. Er is zoveel ont vangen, dat een groot aantal voor werpen al kon worden gereserveerd voor een eventueel volgend jaar te houden bazaar. De restauratiecommissie raadt vooral met het oog op Sinterklaas ieder aan op 17 november naar deze veiling te komen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3