Binnen zestig seconden: dramatische ondergang Kessler: ik ben verantwoordelijk Mensenlevens in geld uitdrukken? Aantal dijken bij voorrang op deltahoogte Scheidsrechter zond Keizer uit het veld GRATIS ZWARE REEP i- KANTTEKENING Schoolmelk: goede invloed op prestaties Beslissingswedstrijd Racing BA-Celtic Peking roept kader terug Exportstand op Schiphol MINSTER GEEFT URGENTIESCIIEMA Van der Zwan verlaat KNVB 9 DONDERDAG 2 NOVEMBER 1967 ORANJE KON VOORSPRONG MET TIEN MAN NIET VASTHOUDEN COEN MOVLIJN WAS ANIMATOR IN NEDERLANDSE VOORHOEDE (Van een onzer verslaggevers) t)OTTERDAM Binnen zestig seconden was de dramatische ondergang van het Nederlands elftal een feit. Terwijl Neder land met tien man spelend de wedstrijd leek te beheersen, sloeg Zuidslavië plotseling hard toe. Twee kapitale blunders van Eddy Pieters Graafland velden Oranje. In de 33e minuut van de tweede helft liet de Feijenoord-doelman bij een ongevaarlijke Zuidslavi- sche aanval de bal vallen, waarna Eykenhroek hem voor de voeten van Belin trapte. Deze aarzelde geen moment en schoot hoog in (1-1). Coen Moulyn In zyn karakteristieke houding- (rechts) bij het omspelen van de Zuidslavische rechtsback. Uit de voorzet van Moulijn zal Swart scoren. •fljDELVIK BU4DIKKE25CTSREPEN: KWA¥TA Na de schandalige knokpartij na afloop van de wedstrijd tegen Hon garije en het veel te harde spel van enkele Oranje-spelers in het duel tegen de Denen heeft het Neder lands voetbalelftal andermaal een sportieve klap gekregen. Keizer hoewel onjuist geattaqueerd trap te een Zuidslaaf na en volkomen te recht werd hij van het veld ge- Een schoolvoorbeeld van natrap pen zoals dat helaas wekelijks op de velden voorkomt. Er is maar één maatregel: niet meer meespelen! Het kost scheidsrechters echter vaak moeite meteen de zwaarste straf uit te delen. Daarom: bravo Tschenscher! Blamerend dat bondsofficials de beslissing van de arbiter nog aan vechtbaar durfden noemen. Onbe grijpelijk dat tv-commentator Kuip hof zijn verbazing over de afgang durfde uitspreken. Het Nederlands elftal dient een voorbeeld te zijn voor de Neder landse voetballer. Ook in sportieve zin. En degene die dat niet kan op brengen dient nimmer meer in het Oranje-shirt terug te keren. Voegen wij er alleen aan toe: ook bij Europa-cupwedstrijden graag zul ke scherpe maatregelen. RIJSWIJK Op verzoek van het Centraal Schoolmelkcomité heeft het kinderpsychologisch instituut der rijksuniversiteit te Groningen 'n on derzoek ingesteld naar het effect van schoolmelkgebruik op de intellectuele prestaties. Dit onderzoek, waarbij in totaal 1200 leerlingen van derde en zesde klassen van lagere scholen betrokken waren, brachten aan het licht dat het gebruik van schoolmelk in de och tendpauze een positieve invloed uitoe fent op de intellectuele prestaties van de leerlingen in de tweede helft van de ochtend. Met name kon dit worden aange toond voor de leerlingen van de zesde klassen, zodat men zich af vraagt of bij nog oudere kinderen niet nog grotere effecten door school melkgebruik zouden worden geme ten. Water vergiftigd bij Coenhaven AMSTERDAM De geneeskundi ge' gezondheidsdienst van de hoofdstad heeft gisteren ernstig ge waarschuwd tegen het vissen in de Coenhaven en omgeving en het eten van uit dit water afkomstige vis. Doordat in het water van de Coen haven een hoeveelheid van een zeer giftig insecticide is terecht gekomen is visvergiftiging en vissterfte opge- Er wordt op gewezen dat voor de zuiverheid van het drinkwater niet gevreesd behoeft te worden, aange zien er geen enkele relatie bestaat tussen het water in dit havengebied en de drinkwatervoorziening. NS brachten 14.000 kijkers naar stadion ROTTERDAM De Nederlandse spoorwegen hebben woensdagavond 14.000 voetballiefhebbers naar en van het Feijenoord-stadion in Rotterdam gebracht. Om de toeschouwers te ver voeren, moesten elf extra treinen worden ingezet. Nauwelijks een minuut later maak te Pieters Graafland die tot dan toe uitstekend had gespeeld ander maal een enorme fout. Weer liet hij de gladde bal vallen en nu was Osim erbij om het vonnis over het Neder lands elftal definitief te vellen (12). Lange tijd zag het er naar uit dat Kessler's formatie voor een sensatie zou gaan zorgen. Want na een doel puntloze eerste helft sloeg Oranje in de achtste minuut na rust toe. De subliem spelende Coen Moulijn be diende de op de rechtervleugel voluit sprintende Sjaak Swart met een breedtepass over het gehele veld op maat. De donkere Amsterdammer aarzelde geen moment. Vanaf twintig meter joeg hij de bal laag achter de vergeefs uitvallende doelman Vukce- vic. (1—0). Maar dit even verrassend als bril- Keizer gaf geen commentaar (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Meneer Kessler, in de periode dat u bondscoach bent, zijn twee spelers van het Nederlands elftal uit het veld gestuurd. Een jaar geleden Johan £rdyff, nu Piet Keizer. Voelt u zich voor die daden verantwoordelijk?" Die kardinale vraag beantwoordde bonds coach Kessler een kwartier na afloop in de perskamer met „ja, ik wil me niet aan mijn verantwoordelijkheid onttrekken", maar in de lan ge verklaring die volgde, bleek duidelijk hoe zwaar die verantwoorde lijkheid de jonge bondscoach drukt. Enige kernpunten uit zijn betoog: „Zowel dinsdag als vanmorgen heb ik de spelers geattendeerd op het ex plosieve spel van de tegenstander. Keizer werd vastgehouden met beide benen en wat daarna gebeurde kunt u beter aan de scheidsrechter vragen. Het elftal tiental moet ik helaas zeggen heeft met enorme inzet ge speeld. Ik moet het Nederlandse pu bliek lof toezwaaien. Vanaf het mo ment dat we met tien man stonden, heeft men ons met grote felheid aan gemoedigd. Swart kreeg de opdracht naar het midden te gaan, Van Gorp moest in cidenteel mee- in de aanval. Overi gens, heeft u gezien hoe voortreffe lijk Sjaak Swart draait als hij een zwervende taak krijgt toebedeeld? Afwezige Piet Keizer, de grote afwezige ge durende 72 minuten van de wed strijd: „geen commentaar", was zijn stereotype antwoord op vragen be treffende het opzienbarende incident. Cruyif koelde zijn woede... (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Johan Cruyif had het moeilijk toen zijn vriend Piet Keizer gisteravond tijdens de interland voetbalwedstrijd Ne derland Zuidslavië de moei lijke gang naar de kleedkamers moest maken. De 20-jarige Amsterdammer werd duidelijk beheerst door een wraakgedach- te. Hij scheen zijn woede te koe len toen hij Holcer, wiens over treding aanleiding was tot Kei zers onbeheerste charge, op min der elegante manier over de zij lijn werkte. Zonder dat arbiter Tschencher het bemerkte, kreeg Cruyif bij de schermutselingen die daarna ontstonden een trap tegen de knie. Het is onwaarschijnlijk dat Cruyffie op dat moment nog veel aandacht voor de wedstrijd had. Bijna smekend keek hij, lichte lijk overdreven hinkend, naar de bank waarop Georg Kessler zat. De bondscoach dacht er echter niet over de overgevoelige Aja- cied uit de strijd te nemen. Luttele minuten later sprintte Cruyffie weer achter de passes aan, die de Zuidslavische de fensie in grote moeilijkheden brachten. Het legioen kon opge lucht adem halen... Verzorger v. d. Acker helpt de uit het veld gestuurde Keizer in zün trainings jack. Het enige wat uit zijn mond viel op te tekenen: „het ging niet fijn, ik had ademnood. Zwaar verkouden". Ge vraagd naar de oorzaak van Keizers zwijgzaamheid, zei de bondscoach Kessler: „Ik geloof dat dat een zeer verstandige gedachte van hemzelf is." Scheidsrechter Tschenscher was zeer duidelijk in zijn commentaar: „Er was maar een ding mogelijk: er uit. Die Zuidslaviër hield Keizer vast. Ik floot, hij trok zich los en trapte voor mijn ogen na. Ik vind het heel vervelend dat juist hij het was, want ik heb hem meermalen meegemaakt bij Europacupwedstrijden enzo en hem altijd een bijzonder fijne speler gevonden. De Zuidslavische coach Mitic ten slotte kwam met een onverwacht compliment voor het Nederlands team, zij het dat dit tegelijkertijd een ontevredenheidsbetuiging aan zijn eigen spelers betekende. Hij zei: „Over het Zuidslavische spel ben ik niet tevreden. Uw spelers deden met z'n tienen meer dan wij met z'n el- Historisch geraamte bij boerderij ontdekt STEVENSWEERT Bij graafwerk zaamheden in de stallen van een ou de boerderij in Stevensweert, is gistermiddag een nagenoeg volledig menselijk geraamte gevonden. Het lag ongeveer een meter onder de grond. Volgens deskundigen zou het dateren uit de tijd van de „bokkenrijders" (roversbende) in het einde van de 18e eeuw. Er zal een nader onderzoek worden ingesteld. jant gescoorde doelpunt bleek niet vol doende tegen een zeer fel spelende Zuidslavië. Dat kon ook haast niet anders, want Nederland was nume riek in de minderheid. De wedstrijd was achttien minuten oud toen het drama Piet Keizer zich voltrok. VASTGEHOUDEN De 24-jarige Ajacied werd vastge houden door Hoker. Eén seconde kon Keizer zijn zenuwen niet beheersen. In een reflexbeweging trapte hij de Joegoslaaf terug. Scheidsrechter Tschenscher's beslissing was reso luut: vo.or Piet Keizer was de wedstrijd ten einde; zijn inter land-carrière staat op zeer losse schroeven. Het wegzenden van .Piet Keizer drukte een duidelijk stempel op het spel van Oranje, dat op het gladde veld aanvankelijk beter uit de voeten kon dan de Zuidslaven. Toch duurde het tot de 16e min aleer Nederland zijn eerste doelrijpe kans kreeg. Een vloeiende combinatie tussen Moulijn en Cruyff leverde een effectvolle voorzet van de Amsterdammer op. Piet Keizer liep goed door en leek met een liètige boogbal te scoren. Doelman Vukcevic tikte de bal met zijn vingertoppen echter over de lat. STERKER Zuidslavië werd echter allengs ster ker. Eddy Pieters Graafland stond echter op zijn plaats bij schoten van Spreco en Rora. Ondertussen misten de Nederlandse aanvallen elke verras sing. Johan Cruyff sprintte steeds in de vrije ruimte. Hij werd echter niet gelanceerd en dat is ook voor het moraal van Cruyffie niet bevorder lijk. Toch werd het steeds meer duide lijk dat de samenwerking tussen Cruyff en Moulijn meer inhoud had dan die tussen Keizer en Moulijn. Maar vooralsnog hield de stevig in grijpende Zuidslavische defensie stand, ondanks goed stuwend werk van Wim Jansen en de soms slecht plaatsende Bennie Muller. Ook tij dens het Oranje-offensief vlak voor rust toen kopballen van Muller en Cruyff in de handen van Vukcevic terecht kwamen. ONDER DRUK Hoewel Zuidslavië Lasarevic had vervangen door Novak bleef Oranje ook na rust meer in de aanval. Voor al na het doelpunt van Swart kwam de Zuidslavische defensie onder druk te staan. Coen Moulijn groeide naar een grootse vorm, maar zag zijn haarscherpe voorzetten door niemand afgerond. Ook niet door Cruyff, streng bewaakt door Ramljak, die stellig betere wedstrijden heeft gespeeld. Toen Joegoslavië dan door twee ge lukkige doelpunten aan een voorsprong kwam, was de strijd gestreden. Wel probeerden SuurBier en Israel door mee te gaan in de aanval een gelijkspel uit het vuur te slepen, het zat er niet meer in. Zelfs moest debutant Jan van Gorp, die goed ingreep maar wat zwak was in het plaatsen, alle zeilen bijzetten toen Rora was doorgebroken. Aan de andere kant zag Jansen een goed schot na een pass van Moulijn, tot hoekschop verwerkt. Ook een kop bal van Eykenbcoek na een hoek schop van Moulijn in de voorlaatste minuut werd bekwaam gestopt. BUENOS AIRES De 2—1 over winning die Racing Buenos Aires dinsdagavond thuis op Celtic behaal de, heeft een derde wedstrijd noodza kelijk gemaakt om de houder van de wereldbeker te kunnen aanwijzen. In het eerste duel had Celtic met 10 gezegevierd. Gemmel gaf gisteren Celtic uit een strafschop, toegekend wegens een overtreding van doelman Cejas tegen Johnstone, andermaal de leiding, maar nog voor rust kopte Raffo de gelijkmaker in (11). Kort na de her vatting schoot Cardenas Racing Bue nos Aires naar 21 en die voorsprong gaven de Brazilianen niet meer uit handen. De derde wedstrijd zal zaterdag in Montevideo worden gespeeld. Jaarbeursbeker NOVI SAD De eerste wedstrijd uit de tweede ronde van het tornooi om de Jaar- beursstedenbeker tussen Vojvodlna Novi Sad (Zd-Sl) en Lokomotive Leipzig <0-Dld> is in een doelpuntloos gelijkspel geëin- Real Zaragoss landenploegen heeft woensdag Aan de lnvitatieschaat veen worden gehouden, i Duitse afvaardiging ook 0 Jaap Oudkerk heeft Gentse wlnterbaan een voor beroepsrenners dernlee op de volleybalcompetitie (i DONNER WEER NAAR ZEGE zijn leidende positie ln het schaaktornooi van Venetië tevlgd. Na tien ronden bezit de Neder landse grootmeester 8'/» punt. een punt meer dan de Amerikaan Larry Evans, die In de tiende ronde niet verder kwam dan een puntendeling tegen de Hongaar Len gyel. Wereldkampioen Petrosjan moest zijn partij tegen de Italiaan Paoll afbreken. De resultaten van de tiende ronde lui den: Zinser (Fr) - Pachman Ts( SI) Vt—'/t, Lengyel (Hong) - Evans (VS) Canal (Peru) - Janosevic Z (SI) Vs—Vi. Donner (Ned) - Tatai (Italië) 1—0. Robatsch (Oost) - Calapso (Italië) 1—0. Kupper (Zwits) - Magrin (Italië) 1—0. Paoli (Italië) - Pe trosjan (Rusland) afgebroken. De stand luidt: 1. Donner 8V« punt, 2. Evans Vit. 3. Janosevic en Petrosjan 6'/t en een afg., 5. Pachman en Robatsch 5'/., 7. Lengyel en Kupper 5, 9. Canal 4Vi. 10. Tatai en Zinser 4, 12. calapso 3, 13. Paoll 2'/> en een afg., 14. Magrin 1. Winst op Bouwmeester Ree dicht bij schaaktitel DEN HAAG In de derde partij van de beslissingskamp om de Neder landse schaaktitel is Hans Ree er woensdag in geslaagd het eerste volle punt binnen te halen. Hij heeft nu in de tweekamp met Hans Bouwmeester met 21 de leiding en in de vierde en laatste partij aan remise voldoen de om zich definitief kampioen van Nederland te kunnen noemen. Wan neer Bouwmeester echter wint, zul len er nog twee ontmoetingen wor den gehouden, waarvan de eerste op vrijdag. Evenals de twee voorgaande partij en werd het ook gisteren een Sicili- aan die door Ree zeer combinatoir werd gespeeld. Op de zeventiende zet offerde hij een stuk, Bouwmeester nam het stuk aan, maar kwam daar door in een bijzonder precaire posi tie. Na spectaculaire verwikkelingen, waarbij Ree in hevige tijdnood kwam, verloor Bouwmeester veel stukken en na de tijdcontrole, na 41 zetten, gaf hij op. PEKING De grote meerderheid van de tijdens de culturele revolutie uit hun functie gezette Chinese functionarissen en politici zijn ge rehabiliteerd. Deze conclusie kan worden getrokken uit de jongste Chinese persberichten. De hoogste gezagsdragers en hun aanhangers zullen echter niet in hun leidende functies worden hersteld. Waarnemers geloven dat de amb tenaren en politici dringend nodig zijn voor het weer op gang brengen van de industrie en het economisch In de berichten en commentaren uit China staat dat veel functiona rissen bij het begin van de culturele revolutie het slachtoffer waren ge worden van de burgelijk-reactionai- re lijn van de Chinese Chroestsjef. ,,Na hun politieke omscholing en na het bekennen van hun vroegere po litieke fouten moet hen thans niets meer in de weg worden gelegd." Betere operaties voor rijkere personen AMSTERDAM De kosten stijging schept in de ziekenhuis- werled niet alleen een econo misch probleem, maar ook een emotioneel en ethisch vraag stuk. Dit zei dr. P. A. de Groot, geneesheer-directeur van het protestants-christelijke diaco- nessenhuis Bronovo in Den Haag, vandaag op een bijeen komst van het Nederlands con gres voor openbare gezond heidsregeling in Amsterdam. Een operatie om een mens het leven te redden door inplanting van kunst matige hartkleppen kost momenteel f 70.000. Er wordt wel gesteld dat het recht van de patiënt op medische hulp niet het recht is om torenhoge kosten te maken. Maar dan rijst de vraag: hoe is een mensenleven in geld uit te drukken? aldus dr. De Groot. „Levenswinst'9 „In de Verenigde Staten berekent men de „levenswinst" naar het inko men dat de potentiële slachtoffers konden verdienen nu zij langer in leven blijven. Volgens deze kost-baat analyse levert elke aan tbc-bestrij- ding uitgegeven dollar, vier dollar op en elke aan vroegtijdige kankerbe handeling bestede dollar negen dol lar." (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De transitohal van Schiphol zal donderdag 30 novem ber worden uitgebreid met een infor matiecentrum voor de export De voorzitter van de Federatie van de Nederlandse Export drs. W. S. Schmoutziguer deelde dit woensdag middag mee in het Hiltonhotel. De twee miljoen bezoekers die jaar lijks in de hal wachten op vertrek van hun vliegtuig of bekenden ko men afhalen, zullen tijdens deze wachtperiode geïnformeerd worden over de Nederlandse produkten. Daar toe is een bandrecorder beschikbaar die in vier talen iets over de aard van het produkt en de exportmoge lijkheden zal vertellen. De heer Schmoutziguer sprak de hoop uit dat de hal van Schiphol in de toekomst niet alleen als wacht ruimte en overstapstation gebruikt zal worden, maar vooral voor het aan knopen van internationale contacten. Soldaat stal uit politieboot wapens VENLO De politie te Venlo heeft gisteren de 20-jarige dienst plichtige soldaat J. S., afkomstig uit Venlo, aangehouden die verdacht wordt van inbraak in een boot van de rivierpolitie te Venlo waaruit ondermeer twee karabijnen en een paar honderd scherpe patronen wer den gestolen. Beide wapens zijn opgespoord. In de woning van de aangehoudene heeft de politie tijdens huiszoeking een groot aantal goederen gevonden, die van andere inbraken afkomstig Wapens gestolen uit Oorlogsmuseum OVERLOON Inbrekers hebben in de nacht van maandag op dinsdag twee lichte mitrailleurs, een sein- pistool, onderdelen van een stuk luchtdoelgeschut en de kop van een granaat gestolen uit het oor logsmuseum in Overloon. In dit museum worden oorlogsmaterialen uit de laatste Wereldoorlog tentoon gesteld. De inbraak werd ontdekt tij dens een routine-controle. Er werd echter geen munitie vermist. AMSTERDAM Mevrouw E. O- verdijk (70) werd gisteren in Amster dam bij het oversteken op een zebra pad door een truck met oplegger aan gereden. Zij kwam onder de wielen van de wagen terecht en was op slag dood. Volgens getuigen stapte zij het zebrapad op toen de rechtsafslaande combinatie bijna was gepasseerd. Ver moedelijk heeft het slachtoffer, dat slecht van gezicht was, de wagen niet bemerkt. (Van onze parlenientsredactie) DEN HAAG Minister Bak ker acht het niet onmogelijk dat in 1978 een aantal buitenwater keringen nog niet op Deltahoogte zullen zijn gebracht. De bewinds man vindt dit echter niet scha delijk voor de waterkering mits de dijken die thans als zwak moe ten worden aangemerkt tijdig versterkt zijn. De hoogste urgentie hebben thans De waterkeringen Delfland, Schle- land, Goerce en IJsselmonde in Zuid-Holland. Iu Zeeland hebben pri oriteit de Borsselenpolder, de Emma- polder, de Emanuelpolder. de Helle gatpolder, de Nieuw-Leusderpolder en de waterkering Hoofdplaat. De minister herinnerde eraan dat de Deltawet 1953 voor het op Delta hoogte brengen van buitenwaterkerin- gen een termijn van 25 jaar heeft gesteld. Hij beklemtoonde dat de wa terkering niet benadeeld zal worden als in 1978 dit werk niet geheel vol tooid zou zijn op voorwaarde dat bo vengenoemde zwakke dijkvakken voorrang krijgen. Bovendien zal in 1972 wanneer een aantal zeearmen zal zijn afgeslo ten meer geld voor verhoging van dijken beschikbaar komen. Voer 1968 en 1969 is geld voldoende uitgetrok ken om de noodzakelijke werken uit te voeren. De regering heeft zich reeds in het voorjaar bij monde van de toenmali ge minister de Quay bereid verklaard bij te dragen in het herstel van de zeewering te Vlissingen. Het wachten is op de voorstellen van het wa terschap Walcheren. „Deze vorm van waarderen is hard vochtig en wrang. Toch zal onze overheid moeten blijven zoeken naar een methode om kosten en baten af te wegen en vast te stellen. De over heid moet uitmaken wat ons land over heeft voor en kan uitgeven aan ge zondheidszorg." Taakver del in g „Een betere taakverdeling tussen de ziekenhuizen moet worden nage streefd. Als de patiënt in een ander dan zijn eigen ziekenhuis beter kan worden geholpen, moet hij daar in worden opgenomen." De gemeenschap heeft recht te we ten wat binnen de ziekenhuismuren gebeurt, mogclyk is en voorkomen kan worden. De ziekenhuiskunde is nog onvoldoende op gang gekomen. Aan een groot landelijk ziekenhuis- researchinstituut bestaat grote behoef te. Een up-to-date ziekenhuisbed kost thans circa 100.000. Planmatige ver deling van de bedden verdient dus be paald aandacht, zo zei dr. De Groot. C3T De elfjarige Ingeborg Bosshardt, wonende aan de Baarsjesweg te Amsterdam, die sinds zaterdag is verdwenen. Het kind verliet om ongeveer half twaalf de ouderlijke woning en keerde niet terug. Zij is ongeveer 1.50 meter lang, heeft een tenger postuur, donker blond haar en bruine ogen. Inge borg draagt een geel-wit-bruin geblokte mantel, een bruine Schot se rok, zwart-witte kousen en bruine sandalen. Hun, die inlichtingen over haar huidige verblijfplaats kunnen ver schaffen wordt verzocht, zich in verbinding te stellen met de chef van de Amsterdamse kinderpolitie telefoon (020) 64466/62456, of met de politie ter plaatse. DEN HAAG Jaap van der Zwan, tot voor enige tijd sportverslaggever bij tie NCRV en sinds 1 augustus in dienst bij de KNVB als man voor de public relations en buitenlandse be trekkingen heeft zijn ontslag inge diend en gaat als TV-verslaggever naar de AVRO/R'TN. Dat is het snel le slot van een enthousiast begonnen betrekking. De KNVB had toegezegd dat Van der Zwan samen met financieel ex pert De Fouw naast de heer H. Burgwall kwam te staan. Dat bleek in de praktijk niet het geval te zijn. Van der Zwan werd voor allerlei andere werkzaamheden ingeschakeld. Hem restte toen één besluit: ontslag nemen Plan overdekte kunstijsbaan DEN HAAG De in het voorjaar opgerichte „Stichting kunstijsbanen Zuid-Holland" is vrijwel gereed met een plan voor de bouw van een over dekte kunstijsbaan, bevattende een vierhonderd meter-wedstrijdbaan, vierhonderd-meter-wedstrydbaan. en tribunes voor 14.000 personen Omdat de overdekte kunstijsbaan in de eerste plaats bedoeld is voor de bevolking van de provincie Zuid-Hol land, streeft de stichting er naar deze baan te bouwen op een plaats, gelegen tussen de Europoort-agglomeratie en Den Haag. Verlies van Ned. volleybalteam IZMIR Het Nederlands volleybal team (dames) heeft woensdagavond in het Turkse Izmir de eerste wedstrijd uit de finalepoule van het tornooi om het Europese volleybal kampioenschap met 30 van Tsje- choslowakije verloren. De setstanden waren: 151, 15—6, 158. De uitslagen van de wedstrijden in de finalepoule (dames) luiden verder: Hongarije Israël 3—0 (15—7, 15—5, 154); Rusland Bulgarije 3—0 (15—5, 15—3, 15—10); Polen Oost-Duitsland 3—1 (15—11, 17—15, 13—15; 15—10). CAIRO Het nationale bevrij dingsfront en het front voor de be vrijding van bezet Zuid-Jemen zijn het gisteren eens geworden over de vorming van een gezamenlijk® dele gatie, die met Engeland de machts overdracht moet regelen. Zuid- Arabië zal in januari van het ko mende jaar onafhankelijk worden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9