In Zwammerdam luisterden drie koren naar elkaar NIEUW BANKGEBOUW IN NIEUW-VENNEP NESTOR MARTIN Verkeerstuin P. Bothstraat parkeerterrein iVIEUWE LEOSE COURAPT. VRIJDAG 27 OKTOBER 196Y ZWAMMERDAM Drie koren: „Con AmoreAlphenen de her- vormde kerkkoren van Alphen en „Gemeentezang" van Zwammerdam, maakten een zangersavond in de Zwammerdamse hervormde kerk. Het eerstgenoemde werd geleid door de heer S. Cok, de beide anderen stonden onder directie van Bas Siereveld. Na aftrek van alle zangers bleef er maar een klein publiekje over, zodat men bijna kon zeggendat de koren beurtelings naar elkaar luisterden. De grote zangersavondentijd van wel eer is blijkbaar voorbij. Toch stond dit concert, als vroeger, onder auspi ciën van de afdeling „Leiden en omstreken" van de koninklijke bond, van zang- en oratoriumverenigingen. Het aantal der deelnemende ver enigingen tvas maar een fractie van dat uit de bloeitijd. Er valt over deze avond niet zo veel te vertellen. De programma's waren grotendeels in oude romanti sche stijl, toonden dus bepaald geen vernieuwingsdrift. En die hervor ming is toch wel hard nodig, zal ons sterk ingezonken amateurs muziekleven tenminste niet hele maal verdwijnen. Ik wil hiermee niet een eenzijdig pleidooi voor mo derne muziek houden. Maar er is, óók in vroegere eeuwen, zo ont zaglijk veel moois geschreven, dat het heel jammer zou zijn, als men dat alles ongebruikt liet. De koren zélf hebben meestal ver dienstelijke prestaties geleverd. Som mige werken klonken niet volmaakt zuiver (o.a. „Geloof, hoop en liefde", H. F. Henry), andere verklankin gen kwamen glans te kort, of ver toonden kleine evenwichtsafwijkin- NIEUW VENNEP Nadat de Ne derlandse Middenstandsbank in 1951 de Boazbank had overgenomen zijn er nogal huisvestingsproblemen ge weest. De laatste jaren was men aan gewezen op een houten noodge bouw aan de Hoofdweg. Daar is nu verandering in gekomen, want gis teren kon het personeel zijn intrek nemen in het nieuwe pand aan de Hoofdweg 1413. Het bankgebouw, dat een kaskantoor van Hoofddorp is, beantwoordt volledig aan de eisen van deze tijd. Zo is naast een balie met 3 loket ten een pradhtig ingerichte direc teurskamer, waar men ongestoord GASVERWARMING? 13 CM SLANK PANEELGASRADIATOR schoorsteenafvoer; 72.5 cm hoog, 60 cm breed, 13 cm diep. Type 135.601 - netto capaciteit 4000 kcal/u f 249 Type 136.6011 - netto capaciteit 7200 kcal/u f 353_. Verkoopkantoor voor Nederland Nell Stutterheim N.V. Postbus 1143 - Den Haag Bezoekt onze toonzalen: Noordeinde hoek Heulstraat 's-Gravenhage. Ook zaterdags geopend van 830 uur 1 1730 uur. Staatslening op 98]/4% toegewezen DEN HAAG De uitgiftekoers van de f 250 miljoen 6Vi pet staatslening is bepaald op 98 pet. Alle hogere in schrijvingen en 25 pet van de inschrij vingen op 98Mi pet zijn toegewezen. zaken met cliënten kan behandelen. Tevens is die bank voorzien van een nadhitkluiis, waar in Nieuw Vennep grote behoefte aan was, en zijn er safeloketten aanwezig om daarin kostbare bezittingen te bewaren. Nu de grote bedrijven de mogelijkheid bestuderen om voor hun personeel salardsrekeningen te gaan openen, is men ook bij de Nederlandse Midden standsbank in staat de cliënten de gewenste service te verlenen. De kasuren zijn van maandag tot en met vrijdag van 9.0012.00 uur. Boven het kantoongebouw is een woning voor een van de personeeis- Het pand ds gebouwd door de gebr. Kinkel, de interieurverzorging is van de fa. Offringa en de elektri sche installatie van de fa. Tebbens te Nieuw-Vennep. Wederom een instelling die mee gaat met de snelle uitbreiding van ons dorp. Afd. Nieuw-Vennep voor Huisvrouwen NIEUW-VENNEP Woensdag 25 oktober was er in 'De Rank' aan de Eugenie Previnaireweg een oprichtingsvergadering voor een afdeling van de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen. De ani mo van de Nieuw-Vennepse huis vrouwen was bijzonder groot. Na een inleiding van het hoofdbe stuurslid mevr. E. M. de Boef-van der Loo uit Amstelveen kreeg o.a. mevr. N. la Riviere-de Vrieze van de propagandacommissie van de Ned. Ver. van Huisvrouwen het woord. Het resultaat van deze uit eenzetting was, dat 58 dames zich in de pauze als lid aanmeldden. Na de pauze werd mevr. J. A. J. Verkuylen-van der Wulp gekozen tot presidente. Haar eerste officiële daad was mevr. L. A. Dijckmeester-de Brauw echtgenote van de burge meester van de Haarlemmermeer, het eTe-presidenitschap aan te bie- Ook de andere leden van het be stuur werden deze avond gekozen; de taakverdeling van deze be stuursleden zal nog nader worden vastgesteld. Het jonge bestuur kreeg van diverse naburige afde lingen gelukwensen en cadeaus aangeboden- Voorzitter W. Geerlof (Alphen) nam afscheid ALPHEN In Nabij vergader de de Chr. Besturenbond onder leiding van de heer W. Geerlof, die aftrad als voorzitter. Hij is 23 jaar secretaris geweest en daarna 15 jaar voorzitter. Een opvolger kon nog niet worden gevonden. Volgende maand zal men zich daar nog eens over beraden. Hoofdbestuurslid J. van Leeuwen sprak de scheidende voorzitter toe en bood hem een verzilverde si garendoos aan. Beleg in Amerika America-Fund 4^$ PRIJS CA. f 219.- Vraag verdere inlichtingen bij uw bankier of commissionair gen, maar gemiddeld waren de uit voeringen toch wel redelijk goed. Het meeste werk was trouwens niet moelijk. Het Alphense kerkkoor zong on der meer „Gezang 96" van Jellesma, wiens naam we ook bij Con Amore achter „Psalm 116" tegenkwamen. Hij vond de gewone (mooie) melo dieën van beide koralen zeker niet mooi genoeg. Verder een, ook al niet indruk wekkend „Onze Vader" (bew. Tol lenaar). De Zwammerdammers zon gen o.a. iets van Charles Wesley („Jezus die mijn ziel bemint") en „Bede om de Heilige Geest", op een melodie van Bortnlansky. Jammer genoeg konden we het eerste oprtreden van Oon Amore niet meemaken. Dit Alphense koor zong toen namelijk Mendelssohn Psalm 100 en een Gloria van Altink. Muzikaal van betekenis vond ik de beide laatste nummers, door Con Amore gaaf voorgedragen: de be kende mooie Engelse hymne „Leidt Gij ons" en „Ode" van Herman de Wolff. Een trompettist verleende bekwame medewerking. Joh. van Wolfswinkel. Nieuw rooster bij Venneper judoschool NIEUW-VENNEP De heer S. T. Kwee jr. uit 's-Gravenzande is twee jaar geleden begonnen met judolessen. Het is nu nodig gewor den een nieuw rooster op te stellen. Woensdag: 1415 uur: kleuter judo; 1516 u. jeugd (beginners); 1617 u. jongens t.m. 10 jaar; 17 18 u. jongens en meisjes t.m. 12 jaar. Donderdag: 14.3015.30 u. huis vrouwen judo; 1617 u. jongens; 1718 u. meisjes; 1819 u. jongens t.m. 14 jaar (beginners); 1920 u. jongens; 2021 u. dames vanaf 16 jaar; 2122 u. heren. Enige kanttekeningen bij dit nieu we rooster zijn nog wel op hun plaats. Zo is kleuterjudo bestemd voor jongens en meisjes van 5 en 6 jaar. Afhankelijk van de lichame lijke en geestelijke conditie kunnen ook 4-jarigen worden ingeschre ven. De judolessen voor huisvrou wen zullen op diverse punten zeer sterk verschillen met de andere. Hoofdzakelijk bestaan de lessen uit damesgymnastiek en zal de „ele gance" van het judo sterk belicht worden. Tevens worden er met de dames diverse nevenzelfverdedigingsspor- ten, zoals Jiu-Jitsu, Judo-do en Ai kido, behandeld. Dat de heer S. T. Huwelijksboot van diamant LEIDEN Op 6 november vie ren de heer en mevrouw Ouwer- kerk-van Zijp hun diamanten brui loft. 's Middags van kwart over drie tot half vijf geven zij thuis (Jan Lievensstraat 1) een receptie. Abraham Ouwerkerk begon en eindigde zijn loopbaan in een was serij. Hij had elf jaar een kruide nierswinkel in de Vestestraat en was ook enige tijd depothouder van een petroleummaatschappij, maar keerde op 45-jarige leeftijd teru^ in de was serij. Na zijn pensionering was hij tien jaar bewaker van de fietsen stalling bij het zwembad Poelmeer. Zijn vrouw, Alida van Zijp, doet ondanks haar hoge leeftijd (ze is 80, een jaar ouder dan haar man) nog steeds boodschappen op de fiets. Het echtpaar, in de buurt bekend als „ome Bram en tante Da", heeft vier kinderen, zeventien klein- en veertien achterkleinkinderen. Kwee jr. (Ie dan) e staand judoleraar is, blijkt wel uit het feit, dat hij aan 20 politie-agen- ten uit de Haarlemmermeer les geeft. Momenteel zijn er bij zijn school (Nippon-Judo-Ryu) 120 leer lingen ingeschreven. De lessen wor den gegeven in het Gereformeerd Jeugdhuis „de Rank". LEIDEN Het aanvankelijk voor de inrichting van een verkeerstuin bedoelde terrein aan de Pieter Both straat, waarop later een rolschaats- baan werd geprojecteerd omdat vol gens nieuwe pedagogische inzichten het onjuist is kinderen alleen ver trouwd te maken met de (niet wis selende) situaties in een verkeers tuin, zal nu waarschijnlijk parkeer terrein worden. De animo voor de rolschaatssport is in de laatste jaren afgenomen. Het afscheidingshek kan worden gebruikt voor afzetting van een voet balveld, terwijl het terrein als par keerruimte veel nut kan hebben in verband met het nabijgelegen voet balcomplex van Roodenburg. Burgerlijke stand van Hillegom HILLEGOM Geboren: Wilhel mus Christianus Hendricus z.v. W M J van der Eist en J F P Rotteveel; Ingrid Johanna Wilhelmina d.v. J L Rector benoemd voor Bloemswaard HILLEGOM Met ingang van heden heeft de bisschop van Rot terdam, mgr. M. A. Jansen de heer G. F. Knaap benoemd -tot rector van het bejaardencentrum Bloems waard in Elsbroek. Rector Knaap was tot vandaag kapelaan van de St. Hildegardiskerk te Rotterdam. Dit is een van de acht parochies die door de sanering en ontvolking van Rotterdams binnenstad worden op geheven. De nieuwe rector is 59 jaar. Hij zal niet alleen de geeste lijke verzorging van de bewoners van Bloemswaard op zich nemen, maar ook de bejaardenzorg in de beide Hillegomse parochies. van der Lans en C Hoogkamer; An drea Maria Johanna d.v. A J De- naijere en A M S Bosma; Gerwin z.v. G Philippo en J A Kool. Ondertrouwd: T Beijk en M J van den Aardwegh; L van Dansik en C E A van Dam; P C Nijssen en A G M Jepkes. Getrouwd: W H Mink en P C War merdam; K Coster en M G A T van der Linden; F C J van Hoekelen en P M W, van Schie;. G Hoogkamer, en M Treur. Overleden: L A Bisschop?, m 58 jaren; G Hijlkema v 75 jaren; J1 Mink 69 jaren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4