Wijkgebouw in KATWIJK Hogere tarieven voor Voorschotense lokalen Kritiek op Bouwfonds ook in raad van Zoeterwoude NIEUWE LEUDSE COURANT 7 (DONDERDAG 26 OKTOBER 1967 B. en W. stellen gemeenteraad voor: VOORSCHOTEN Op 4 september 1964 stelde de gemeenteraad de tarieven vast voor het gebruik van de zaal van het Ambachtshuis ,de lokalen van de voormalige openbare lagere school aan de Schoolstraat en van de overige openbare scholen. De tarieven zyn niet meer toe reikend om de kosten voor onderhoud, verlichting, verwarming enz. te dekken. B. en W. stellen daarom per 1 januari 1968 een tariefsverhoging ZOETERWOUDE De gemeen teraad besloot in zijn vergadering van woensdagavond de subsidie aan de stichting Sociaal-Psychiatrische dienst Zuid-Holland te stellen op 0.37 Mi per inwoner voor 1967 en voor 1968 op f 0.45. De heer Pley had geen bezwaar, maar vond het wenselijk, dat eens geïnformeerd wordt of deze en dergelijke instel lingen gecoördineerd zouden kunnen worden, omdat naar zijn gevoel vele instellingen naast elkaar heenwer- De voorzitter zei, dat een com missie streeft naar coördinatie van de instellingen die subsidie aan de gemeenten vragen, ook om meer inzicht te krijgen in de doelstellin gen van deze instellingen. Voorts besloot.-de raad, naar aan leiding van eert brief van raad van bouwondernemers, om het Bouw fonds Ned. Gemeenten geen mede werking meer te verlenen, omdat dezen instelling baar doei voorbij streeft en eigenlijk een bouwonder neming is geworden die de bouwers beconcurreert- Het Bouwfonds heeft bij de raad een verweerschrift inge diend, waarbij het stellt, dat men ook bij de bouwfondswoningen par ticuliere ondernemers inschakelt. De heren H. J. v. d. Ploeg en G. Koek, bestreden deze wijze van bouwen en vroegen maatregelen om deze instelling geen medewerking meer te verlenen- Wethouder Sies en de voorzitter zeiden ter verdedi ging, dat het Bouwfonds goed werkt en aan zijn cliënten goede voorlich ting en financiering geeft. Deze ma terie werd terugverwezen naar B en W voor nader beraad. De raad 'gafgoedkeuring aan het voorstel van B en W om het maxi-' mum krediet in rekeningcourant voor 1968 op f 350.000 vast te stellen. De verordening op de inning van de straatbelast/ing werd overeenkom stig het voorstel van B en W gewij zigd. Een voorstel om tot verhuur van gemeentewoningen over te gaan deed de heer G. Koek vragen in geheime zitting te gaan. De heer Pley merkte op, dat men niet zo lichtvaardig tot geheime vergade ringen moet overgaan, wanneer dit niet van zeer groot belang is. De voorzitter zei, dat een verzoek van een raadslid om in geheime zitting te gaan wel een belangrijke reden zou hebben. De openbare vergadering werd geschorst. Na 35 minuten werd deze heropend. De voorzitter zei, dat uit het overleg was gebleken dat men wil overgaan op maandhuren en dat men als men een dienstwoning huurt Raad Alkemade gaat begroting behandelen ALKEMADE Öp maandag 30 oktober om 8 uur komt de raad van Alkemade ten gemeentehuize bij een. Het belangrijkste agendapunt zal ongetwijfeld zijn het voorstel tot vaststelling van de begroting voor 1968. Vervolgens het voorstel van B. en W. tot het eervol verle nen van het door de heer P. H. van den Bosch gevraagde ontslag uit zijn functie van gemeente-ontvanger wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Voorstel tot regeling beroep tegen beslissin gen inzake dansvergunningen. Voor stel tot afwijzing van 't verzoek om subsidie van de Stichting Consul tatiebureaus voor Huwelijks- en geslachtsleven te Leiden. Voorstel tot wijziging van de Vleeskeurings verordening en de verordening op de heffing en invordering van keur lonen ingevolge de Vleeskeurings- wet. Voorstel tot verlening van ge meentelijke garanties ten behoeve van voor particuliere woningbouw te sluiten hypothecaire leningen. Voorstel tot vaststelling van de ex ploitatievergoedingen over 1966 voor de bijzondere lagere scholen. Voorstel tot vaststelling van de ver goedingen over 1966 voor het vak onderwijs aan de bijzondere lagere scholen. Voorstel tot verhoging van het krediet voor uitgaven ingevolge de Algemene Bijstandswet. Nieuwe straatnamen deze huur per maand kan worden De huur voor het perceel aan de Mieninig, verhuurd aan P. L. Onder water. wordt verhoogd tot f 2378 per jaar voor 5 jaren, met een op zegtermijn van 3 maanden. Er zal een rechtsgeding worden gevoerd in verband met de onteige ning van gronden voor het Industrie- schap. Een minnelijke schikking met de eigenaar «is niet gelukt. De ge meente heeft de heer F- W. Rolf f 2.50 per m2 geboden, wat is afee- Scheepsbouworders in Nederland sterk toegenomen LONDEN In Nederland waren volgens Lloyd's register of shipping eind derde kwartaal 382.788 ton zee schepen in aanbouw, een verminde ring van 68.182 ton. Nederland staat daardoor op de tiende plaats in de wereld. Daarentegen zijn de orders die nog niet worden uitgevoerd, met 506.994 tot 746.294 toegenomen. In de hele wereld stonden 30 sep tember (uitgezonderd de Sowjetunie en rood-China 1882 zeeschepen met 13,39 miljoen bruto-registerton op stapel 133.171 ton), in Japan 4,24 min (—368.844). Zweden 771.884 22.321), West-Duitsland 1.01 min (4- 100.630), Verenigd Koninkrijk 1,34 min 36.182). Daarna kwamen nog Frankrijk, Noorwegen, Polen, Italië en Denemarken vóór Neder land. Nog niet begonnen bouwop drachten waren 39,55 min 4,2 min), waarvan Japan 12,72 min 1,02 min), Zweden 2,69 min (-f 1,07 min), West-Duitsland 1,72 min 0,4 min), Ver. Koninkrijk 1.13 min (-}- 0,35 min). De bouw werd begonnen van 3,91 (vorig kwartaal 4,52) min ton, te water gelaten 3,96 (4,21) min, voltooid 3,92 (3.65) min. Uitbreiding Chevron door Bagder DEN HAAG Chevron Petroleum Mij. heeft de uitbreiding van haar raffinaderij te Pernis gegund aan Bad ger N.V., namelijk ontwerpen en bou wen van fabrieken die de jaarcapaci teit van 5 miljoen op 12,5 miljoen ton zullen brengen, onder meer een ruwe aardoliedestillatieinrichting (165.000 vaten per dag), een katalytische refor mer, een behandelingsinstallatie voor straatmotorbrandstof e.d. De voor naamste produkten zullen na uitbrei ding zijn: straalmotorbrandstof, benzi ne, verwarmingsolie en stookolie. Bad ger zal onmiddellijk beginnen en hoopt in 1969 gereed te zijn. De raffi naderij is nu 68,4 pet. eigendom van Chevron Oil Europe Inc. en 31,6 pet. Texaco Olie Mij. Nieuwe boorder voor Continentaal Plat RICHMOND -De staat Virginia heeft de statuten goedgekeurd van Ethyl Netherlands Inc., die opspo- rings- en winningsconcessies tracht te krijgen voor het Nederlands Con tinentaal Plat. Vice-president Law rence Blanchard zeide dat met een groep andere Amerikaanse bedrij ven besprekingen gaande zijn. Staat geeft te weinig en te traag DEN HAAG De Vereniging Ef fectenbescherming verklaart in een brief inzake de verdelingswet claims Indonesië aan de commissie van voorbereiding der Tweede Kamer dat het aandeel van de staat in het wei nige. dat ter verdeling beschikbaar komt, bijzonder groot is, namelijk bijna 40 procent. Zij dringt er op aan dat de staat zijn vordering ver- laagt, zodat er meer overschiet voor rechtspersonen en particulieren. Voorts wensen zij dat het weinige prompt wordt uitgekeerd. Een tijd vak van 37 jaar noemt zij onaan vaardbaar. De staat dient de pri vaatrechtelijke gedupeerden tege moet te komen in geld of waarde papieren. in Alkemade ALKEMADE In de agenda van de op maandag 30 oktober te houden raadsvergadering zijn bij de inge komen stukken ook vermeld de besluiten van B. en W. tot het geven van straatnamen: 1. Noordhoek (het te saneren ter rein tegenover het gemeentehuis); 2. Anemonenstraat, Mimozastraat, Gerberastraat, Fresiastraat en Ro zenhof (nieuwe straten ten oosten van de Sotaweg); 3. Middenweg (in aanleg zijnde verbindingsweg tussen Sotaweg en de Baan); 4. Sterrenlaan (de van de Sota weg in westelijke richting even wijdig aan de Alkemadelaan lopende 5. Westmeerlaan (de van hel Zuideinde naar het Braassemermeer lopende en weer op het Zuideinde uitkomende weg in het bestem mingsplan „Witte Singel"); 6. PrinsWillem-Alexanderlaan (de in noordelijke richting lopende nieuwe weg tussen de percelen Beatrixlaan 5 en 7 te Kaag) Voorts de besluiten van B. en W. tot benoeming van de volgende ambtenaren: P. L. Siero: chef van de sectie bouw- en woningtoezicht van de af deling openbare werken in de rang technisch hoofdambtenaar-A: A. J. F. Beerends: commies ter gemeentesecretarie, afdeling open bare werken; H. C. Zethof: adjunct-commies le klas ter gemeentesecretarie, afdeling financiën; F. Smith: adjunct-commies le klas ter gemeentesecretarie, afde ling bevolking; mej. C. M. Bartels: klerk 2e klas op arbeidsovereenkomst naar bur gerlijk recht ter gemeentesecretarie, afdeling financiën. Inschrijving Kluwer on 7 november AMSTERDAM De inschrijving op f944.000 gewone aandelen van f20. tevens in stukken van 5 en 50 aande len. voor een kwart winstgerechtigd over 1967 a 350 pet. staat open op 7 november bij de Algemene Bank Ne derland, begin claimhandel 30 oktober, storting 21 november. Vier dividendbe wijzen vormen een claim, de eerste 3 op f 100 nominaal, van het vierde zijn er drie nodig. Beursnotering te Amsterdam wordt gevraagd. Kluwer verwacht over 1967 tenminste gehand haafde winst, en in volgende jaren verdere groei en besparing door sa menvoeging van uitgeverijen. De kosten zijn gestegen door lonen en salarissen en 3 ton door hogere postta- rieven. alsmede door ingebruikneming ener tweede drukkerij te Deventer. De omzet is in omvang gestegen en dit zal in het vierde kwartaal voort- gaap. De advertentie-omzet van dag bladen is gedaald, doch dit heeft wei nig invloed. Verschillende tarieven zijn veroogd. De overgenomen H. Stam Internationaal heeft f5 miljoen kapitaal, voorts is er een 5 pet. lening van f 1 min. en f 1,5 min, hypotheken. De omzet is 30 pet. van die van Klu wer. Deze emissie en voldoende kre dieten dekken de overneming. De in vesteringen waren in 1967 (1966 f6.2 1.9) min., waarvan f 4 min. grond in begrepen in de nieuwe drukkerij, de afschrijving was f 1,1 min. De omze- tindex was in 1966 367 met 1957 op 100. De winst was in 1966 (1965) f 1,72 (1,58) min. De kostenindex was 421. D. Drukker en Zn. (diamantin dustrie): Tot president-commissaris, te vens gedelegeerd commissaris is be noemd prof. dr. E. H. van der Beugel, tot commissaris prof. dr. C. J. F. Böttcher. KATWIJK AAN ZEE De noordgevel van het te bouwen wijkgebouw van de Hervormde Gemeente, waarvoor morgen de aanbesteding wordt gehouden. Beruime tijd geleden publiceer den wij al eens een ontwerp, maar dat is sindsdien gewijzigd. Het wijkgebouw, ontworpen door het architectenbureau Ver loop-Van der Mey, komt te staan op de hoek Emmastraat - E. A. Borgerstraat. Boven een kelder ruimte komen op de begane grond een hal met garderobe, een wijk- zaal met podium (7 x 18,5 meter, 250 zitplaatsen) en twee vergader lokalen van 10 x 4 en 10 x 9 meter. V oorrangskruising Prov.weg-Parklaan SASSENHEIM Het beruchte kruispunt Provinciale weg/Parklaan is eindelijk een voorranigskruising geworden. De Provinciale Water staat heeft borden geplaatst waaruit blijkt dat het verkeer over de Pro vinciale weg voorrang heeft op het verkeer van de Parklaan en W. Warnaarlaan. Aan te nemen is dat ddt een belangrijke verbetering is, daar het verkeer uit de richting Noordwijk. ondanks de lichten, vrij wel nooit voorrang gaf aan het ver keer van de Parklaan Sassenheimse schaakclub SASSENHEIM De leider in het algemeen klassement, de heer J. Boogerd uit Lisse, heeft na zes ron den spelen zijn positie verder ver stevigd. Met een score van 5% punt heeft hij een resultaat van 92 pet behaald! De heer C. Kamer bezet de tweede plaats met 4% punt, dank zij zijn overwinning op G. Bouw meester en de nederlaag, die C. v. d. Lip tegen C. H. Erbrink leed. De heer C. v. d. Lip staat derde met 4 punten. Deze week werden de volgende wedstrijden gespeeld: C. Kamer G. Bouwmeester 10, C. H. Er- brinkC. v. d. Lip 10, E. van DijkE. J. Bosch 01, C. Clement J. Kroon 10, J. BoogerdA. v. Pijpen 1—0, E. v. d. Zaag—F. van Dijk 1—0. J. J. den Bak—M. A. Koppenaal afgebr., C. P. v. Nieuw koop—J. de Jonge afgebr. SASSENHEIM Zondagavond werd tijdens het lof bij de St. Pan- orajtiuskerk een bromfiets gestolen door een jongen die uit een inrich ting te Zeist was weggelopen, samen met een vriend. De laatste ont vreemdde te Delft een bromfiets Beiden werden te Rotterdam aange houden. Tevens werden zij ervan verdacht in de Haarlemmermeer te hebben ingebroken Speciale koopavond LISSE Voor de invaliden uit de hele bollenstreek zal tegen Sinter klaas een speciale koopavond wor den gehouden. Vroom en Dreesmann in Haarlem zal de zaak een speciale avond alléén voor de invaliden open stellen. Er zal worden gezorgd voo*- rolstoelen, zodat degenen die niet kunnen lopen, toch het hele waren huis door kunnen. Ook voor vervoer naar V D wordt gezorgd. Zij die van deze koopavond gebruik willen maken, kunnen zich opgeven bii mevrouw De Graaf-Theling, Von Bönninghausenlaan 1, Lisse. Ook zij die voor vervoer van de invaliden met een auto willen zorgen, kunnen dit opgeven. De koopavond wordt gehouden od maandag 13 november. Dr. Beijer over zijn Australische reis LISSE Het departement Lisse van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen heeft gisteravond in de Witte Zwaan het seizoen geopend. Dr. J. J. Beijer die onlangs een reis heeft gemaakt naar Australië, hield daarover een causerie. Hij gaf eerst een beschrijving van de reis zelf en stond daarna stil bij het leven in Australië. Zeer uitvoerig vertelde hij ook over de dieren- en plantenwe reld. Hjj illustreerde zijn betoog met kleurendia's AFSCHËÏrTzUSTER VAN DER HARD NOORDWIJKERHOUT Zr. J J. C. van der Harg, op 1 juni 1951 als wijkverpleegster in dienst getreden bij het Wit-Gele Kruis in Noordwij- kerhout-dorp. zal op 1 november wegens pensionering de dienst van het Wit-Gele Kruis verlaten. Op 1 november zal van 3.30 uur tot 5.00 uur in het wijkgebouw aan de He renweg gelegenheid worden geboden van zr. Van der Harg afscheid t« nemen. De eerste verdieping wordt in gericht als kantoorruimte voor de vereniging van schipper-eigenaars. De flatwoning erboven zal even eens door deze vereniging worden gehuurd. Volgend jaar om deze tijd hoopt me)i het gebouw gereed te hebben. Capalux naar Daim DEVENTER Alle aandelen van N.V. Nederlandse Capalux Mij, sta tutair te 's-Hertogenbosch, zijn overge nomen door N.V. Daim (Deventer Al gemene Industriële Mij, die reeds bij de oprichting van Capalux in 1950 een derde van de aandelen in handen had. Capalux begon met vervaardiging van geplooide aluminium capsules in licen- sie van Bruuns Fabriker AS te Kopen hagen. Voorts sloot zij 10 jaar gele den een kennisovereenkomst met Me thal Clusures Ltd. West-Bromwich, voor vervaardiging van rol-sluitingen bij Daim, die zonder schroefdraad worden afgeleverd, omdat de schroef draad op de fles door een machine wordt aangebracht. Capalux levert deze machine. Hiervoor bestaat in de Benelux, Nederlandse Antillen en Su riname sterk groeiende belangstelling. De orderstand is uitstekend. Verlies Kleding Smits ALMELO Kledingindustrie H. Smits en Co. verwacht niet meer 1967 zonder verlies te kunnen afsluiten. Wel zijn de voorraden verkleind. De kleinhandel in herenkleding blijft te rughoudend bij plaatsing van orders en onderbezetting ontstond, zodat men de voor een groot deel vaste kosten niet genoeg kon goedmaken. Pe ver- dering van produktieprpces gaat voort om de doorlooptijd te verkorten. Mede door produktie van andere artikelen was de bezetting in het tweede half jaar beter en er waren lichte tekenen van opleving. De verkoop voor het voorjaar loopt trager dan vroeger en is dus nog in volle gang. Toch krijgt men de indruk dat de markt zich althans voor het voorjaar herstelt, zo dat voor het eerste kwartaal 1968 nor male bezetting te verwachten is. De markt gedoogt echter geen hogere prij zen, mede door de buitenlandse con currentie en de kosten zullen verder stijgen zodat de druk op rendement toeneemt. Texoprint hoopvol HELMOND Texoprint verwacht een bevredigend 1967 ondanks kosten van reorganisatie te Enschede, Boeke- lo en Helmond, die volgens plan ver loopt en tot grotere efficiency en lage re kostprijzen zal leiden. De afstand tussen raad van bestuur en be drijfsvoering wordt kleiner, perso neelsbeleid en administratie uniform en zuiniger en het inkoopbeleid ge makkelijker te centraliseren. De twee fabrieken behouden zelfstandige be drijfsvoering. Afzet en produktie van exotische artikelen bleven toenemen, 'doch voor Europese artikelen bestaat nog steeds overproduktie en zware concurrentie. Voor de statutenwijzi ging is wegens gebrek aan quorum een tweede vergadering op 7 novem ber te Utrecht nodig. De heren drs. A. P. Lambréchtsen en D. Lookeren Cam pagne zijn in de raad van beheer be noemd. Emissie van Amev UTRECHT Amev (Algemene Mij tot Exploitatie van Verzekeringsmij- en) zal f6.458.000 gewone aandelen a pari uitgeven met voorkeur voor gewo ne aandelen in de verhouding één op twee.. De prospectus verschijnt in no vember en spreekt de verwachting uit van bij gelijkblijvende winst 20 pet dividend over 1967 over verhoogd ka pitaal, waarbij de nieuwe aandelen ten volle in de winst delen. Shell Canada meldt hoger winst AMSTERDAM - Shell Canada meldt dat de winst over de eerste 9 maanden in 1967 (1966) 32,62 (31,68) miljoen Canadese dollars bedroeg of 9,98 per aandeel A. de bruto-winnin'g van ruwe olie en gasbenzine steeg 2 pet. tot 63.400 vaten per dag, winning en verkoop van aardgas 13 pet. tot 8,8 min. kubieke meter per dag, zwavel- winning 13 pet. tot 1611 ton per dag, verkoop van olieprodukten daalde 1 pet. tot 175.800 vaten per dag. Gedaal de omzet van autobenzine werd goed gemaakt door toeneming in het derde kwartaal, doch er is minder stookolie verkocht, vooral door daling van graan- en ertsverschepingen en stakin gen bij de Grote Meren, Voor de west kust zijn geen economisch winbare hoeveelheden, doch wel kleine hoe veelheden gas aangetroffen. Het twee jarig boorprogramma zal waarschijn lijk in november worden hervat. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag: hoog water 9.09 en 21.48 uur; laag water 4.26 en 16.59 uur. Nieuws van en Raad Leimuiden LEIMUIDEN Morgenavond 8 uur vergadert de gemeenteraad. Agenda: Gedachtenwisseling met ir. F. E. Kuyken, directeur van het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland, omtrent gemeente lijke aangelegenheden van stede- bouwkundige aard (o.a. voorberei ding ontwerp-structuurplan)voor stel tot aankoop van een gedeelte grond van J. Keijzer alhier ten be hoeve van de woningbouw; voor stel tot vaststelling van het krediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeen ten voor 1968: voorstel tot vaststel ling van een beheersverordening voor het woningbedrijf; voorstel tot benoeming en herbenoeming van leden van de Adviescommissie woonruimtewet; voorstel tot be schikbaarstelling van een krediet voor herstel van trottoir en voet paden; voorstel tot benoeming en herbenoeming van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim. Aankoop grond Dorp Zuid Leimuiden LEIMUIDEN Ten behoeve ven de verdere voltooiing van de bebou wing aan de oostzijde van het be stemmingsplan .JDorp Zuid" is het noodzakelijk te beschikken over een gedeelte van ongeveer 230 m2 van de achtertuin van de heer J. Keij zer, Dorpsstraat 30 alhier. De heer Keijzer is bereid dit ter rein aan de gemeente over te dra gen tegen een prijs van f 7.50 per m2 onder voorwaarde, dat de ge meente hem voor zijn terrein aan de achterzijde een recht van uitweg verleent ep overigens voor een pas sende afrastering op de grens van het hem resterende terrein zorg Voor wat betreft het recht van uitpad is mede bepalend, dat deze uitgang kan worden gecombineerd met het te maken toegangspad voor de ter plaatse te bouwen woningen, zodat hieraan zonder bezwaar kan worden tegemoetgekomen. LEIMUIDEN De trottoirs van de Dorpsstraat, de Dokter Stapen- séastraat, alsmede een gedeelte van de trottoirs en voetpaden in de uit breiding behoeven dringend een grote onderhoudsbeurt, waaronder Clubkampioenschap judo Langer aar TER AAR Er is bijzonder hard gestreden om de judo-clubkampioen- sohappen voor de jeugd in Lange- raar. Het werd ook een succes voor de heren Hol, Van Eijk, Blom en Beukers van het Sportinstituut Goe- deraad te Alphen. Er was veel be langstelling voor deze kampioen schappen. De heren G. van Eijk en K. Blom gaven eerst een demon stratie van Nagonakata. Bij de jeugd werd Wim Koeleman eerste, Simon Weststeijn tweede en Leo Aartman derde; bij de junioren werd Henri Wassenburg nummer één en Paul Goenewegen tweede en bij de se nioren was het Bert Wassenburg, die alles overtrof, gevolgd door K. Bos als tweeae en J. Wassenburg als Kampioen in alles categorieën bij de jeugd werd Wim Koeleman en bij de junioren Henri Wassenburg. Zij kregen daarvoor een diploma. Voor de goede resultaten, die zij wisten het behalen, werd be vorderd; Frans Groenewegen, witte band/oranje slip, Chris Droogh, gele band. Kees de Groot, groene band, Simon Weststeijn, gele band, Wim Koeleman oranje band. Henri Wassenburg. groene band/ bruine slip en Paul Groenewegen oranje band met bruine slip. Kermis bij Happy Jack LEIDERDORP'Zaterdag houdt het in september gestarte Jeugdcen trum Happy Jack een kermis. Acht banen en raketjes zullen ndet te vin den zijn maar er is wel gelegenheid om te ballengooien, hengelen, auto racen, schieten enz. Ook kan de toe komt „voorspeld'' worden en aan het eind van de avond zal een Ameri kaanse verkoop worden gehouden. Inlichtingen over Happy Jack geeft mej. M. v. d. Goot, MaunitssingeTl52. Op 1 november 10 uur wordt van de 4 pet obligatielening 1952 I 's-Gravenhage f 800.000 uitgeloot, van de 4!4 pet 1953 f 500.000. van de 3% pet 1954 I f 125.000, betaalbaar 1 fe bruari 15 januari en 1 februari. Voorgesteld wordt de tarieven als volgt vast te stellen: 1 uur per week per jaar f75 (was f55); 1 uur per 2 weken of 2 uur per maand f 38 (was f28); 1 uur per 3 weken f25 (was f19); 1 uur per 4 weken of per maand f 19 (was f 14). Deze verhogingen leveren de gemeente Voorschoten een vermeerdering van f 1000 per jaar op. Ook de tarieven voor de gebruiks- vergoedingen van de gemeentelijke gymnastieklokalen worden met on geveer 20 pet verhoogd. Verenigin gen of afdelingen met personen be neden 18 jaar gaan per jaar beta len: 1 uur per week f 110 (was f 90); 1 uur per 2 weken f55 (was f45); 1 uur per 3 weken f40 (was f30); voor Leimuiden is begrepen het opnieuw stellen van de opsluit banden, alsmede het op nieuw onder profiel brengen van de tegel bestrating. De totale kos ten van deze werkzaamheden wor den door de Technische Dienst ge raamd op f 13.500. Bouw van Fasson vordert goed HAZERSWOUDE Sinds de di recteur van het Amerikaanse be drijf voor gelijmde papiersoorten Fasson, de heer Charles D. Miller, begin dit jaar de eerste paal de grond inheide, is er heel wat werk verzet in de Hazerswoudse buurt schap Groenendijk. Het aannemingsbedrijf F. de Boer is een eind gevorderd met de bouw van de produktieruimte ter grootte van 5000 vierkante meter opper vlakte. Er wordt een totaal van 13.500 vierkante meter bebouwd; hieronder bevinden zich een kantoor en een kantine van waaruit men uitzicht op de Oude Rijn krygt. In het produktiebedrijf komen 150 tot 200 personen te werken. Met de bouw is een bedrag van 4Vz miljoen gulden gemoeid. Fasson heeft een optie op een ter rein ernaast voor uitbreiding. Schaakclub H'woude was kansloos HAZERSWOUDE Het eerste tiental van de Hazerswoudse Schaakclug heeft op verrassende wij ze een 7%Vz nederlaag geleden, in het kader van de competitie van de Leidse Schaak Bond. Het vierde team van het Leids Schaak Genoot schap gaf de Hazerswouders, die overigens uitkwamen zonder hun kopman Vos, geen schijn van kans. HAZERSWOUDE Het eerste he renteam van de tafeltennisvereni ging Avanti heeft de competitiewed strijd tegen DDC 6 met 73 gewon nen. De winst werd naar Hazers- woude gehaald dankzij winst in het enkelspel van Aartjan van de Poel (3). Ron Fase (2) en Aartjan Pannebakker (2). Door dit resultaat hebben de Avanti-spelers een tweede plaats in de derde klasse van de NTTB-com- petitie bereikt. Sinterklaas-mars in Alphen ALPHEN Zaterdag 18 novem ber zal door de Wandelkring Leiden en Omstreken de elfde Sint-Nico- laasmars worden gehouden. Er kan worden gelopen over de afstanden 5, 10, 15 en 20 km. Start plaats St. Jozephzaal aan de Para dij slaan. Voor de 20 km afstand wordt aldaar vertrokken tussen 13 en 14 uur. Voor de overige afstan den van 13 tot 15 uur. Bouwvakker kreeg hersenbloeding ALPHEN Gistermorgen werd een 50-jarige Amsterdamse bouw vakarbeider, werkzaam in Alphen- Noord, plotseling onwel. Hij zakte bewusteloos in elkaar. In het ziekenhuis Rijnoord werd een hersenbloeding geconstateerd, die ook zonder dat de man zich heeft gestoten of is gevallen, kan zijn ontstaan. De toestand was van morgen nog zeer ernstig. Bazaar voor actie restauratie kerk OUDE WETERING Zaterdag middag en -avond zal in het jeugd- gebouw weer de grote jaarlijkse bazaar worden gehouden voor de A.R.K. (actie restauratie kerk), 's Middags om 2 uur zal de bazaar worden geopend en deze gaat tot 's avonds laat door. In de middag uren zullen in hoofdzaak de arti kelen worden verkocht die door ver schillende breiclubjes zijn vervaar digd. Verder zijn in de gemeente vele goederen opgehaald die worden verkocht of verloot. Met de verlo ting is zelfs een droogkap te win nen. Naast deze verkoop zijn er nog attracties zoals schieten, sjoelen, ballen gooien e-d.. dit alles om mooie prijzen. Ook voor de inwendige mens is er van alles le koop, Aan het eind van de avond zullen de resterende artikelen aan het rad van avontuur worden opgeruimd. De gehele op brengst komt ten goede aan de A.R-K. ter aflossing van de schuld die door de restauratie is ontstaan. 1 uur per 4 weken f 30 (was f 25). Alle andere gebruikers gaan per jaar betalen: 1 uur per week f140 (was f 115); 1 uur per 2 weken f75 (was f60); 1 uur per 3 weken f50 (was f40); 1 uur per 4 weken f40 (was f30). In Adegeest: Eengezins- in plaats van etagewoningen VOORSCHOTEN Voor de stich ting van 36 etagewoningen in Ade geest door de NV Bouw- en Han delsmij Waddinxveen had de ge meenteraad al eerder grond ver kocht. De Bouwmaatschappij heeft nu verzocht in plaats van de etage woningen op het betrokken terrein 18 eengezinswoningen met garages te mogen bouwen, een en ander in verband met de gewijzigde situatie op de bouwmarkt. B en W stellen de raad voor gun stig te adviseren. De koopsom van f 180.000 blijft gehandhaafd. Torenflat in Vlietwijk krijgt 25 garageboxen. VOORSCHOTEN In 1959 besloot de raad tot verkoop van grond in Vlietwijk II aan de NV Brandwijk in Leidschendam voor de bouw van een torenflat van 32 woningen in 8 woonlagen. Naderhand werd dit plan gewijzigd in een torenflat van 36 woningen in 9 lagen. Met de bouw van deze torenflat is inmid dels begonnen. De Bouwmaatschap pij heeft nu B en W verzocht de er naast gelegen grond te mogen ko pen en te gebruiken voor de bouw van 25 garageboxen en de aanleg van 25 parkeerplaatsen. B en W hebben geen bezwaar, mits de koop som van de totale grond van flat e.d. verhoogd wordt met f 37.500. De wederpartij gaat hiermee ak koord. De flat wordt gebouwd aan het Frans Halsplantsoen, hoek Jo hannes Vermeerplantsoen. IJsclub Voorschoten bouwt eigen huis VOORSCHOTEN Op de ijs- baan in Vlietwijk zijn de grond werkzaamheden begonnen voor de bouw van een clubhuis van IJsclub Voorschoten, B en W hebben toe stemming verleend tot plaatsing van een houten gebouw. Dq ijsclub heeft d'e hand weten te léggen op een houten gebouw van 25 x 10 ru met een schuin dak dat oorspronke lijk als noodschool heeft gediend. De totale stichtingskosten bedragen slechts f 15.000, een bedrag dat door de IJsclub zelf opgebracht kan wor den. Het geheel komt op een stenen fundering te staan. Verwacht wordt dat het gebouw nog voor het ijsseizoen gereed zi«l zijn. Onderwijs start in 1968/69 SCHOOL MET 14 LOKALEN IN NOORDHOFLAND VOORSCHOTEN In de verga- dering van 15 september 1967 be sloot de raad over te gaan tot over plaatsing van de openbare Wethou der Schrama-school voor g.l.o. naar Noord-Hofland en tot stichting van een derde openbare kleuterschool, eveneens in Noord-Hofland. Tevens werd medewerking verleend voor de stichting van een r.k. lagere en kleuterschool en een christelijke kleuterschool in Noord-Hofland. Er wordt naar gestreefd het onderwijs met het cursusjaar 19681969 te la ten starten in Noord-Hofland. Hier voor wordt uitgegaan van een aan tal van 14 lokalen. B. en W. zien als voorlopige op lossing de bouw van een permanen te 14-klassige school met enkele ge meenschappelijke voorzieningen in systeembouw aan de Admiraal de Ruytersingel. Zij vragen hiervoor een krediet van f 800.000. Burgerlijke stand van Voorschoten VOORSCHOTEN Geboren: Yvonne G. W., d. v. A. C. Koks hoorn en J. W. Heijn; Paulus F. J., z. v. A. J. J. Everstijn en A. M. Ticheloven; Marius E., z. v. J. G. P. Hartel en M. Blokker; Casper, z. v. H. Melchers en R. Tegelaar; An- thonia G. M., d. v. H. P. M. van der Salm en A. M. A. van der Does; Antoinette F., d. v. A. F. J. van der Haagen en D. Douterman; Michelle A., d. v. P. J. Caseley en E. J Klaas- se Bos; Edwin, z. v. S. Th. Sies en A. M. van Ruiswijk; Gerrit A., z. v. J. H. van der Veen en E. M. van der Meulen Ondertrouwd: A. C. L. Trel en D. M. Sneeloper. Gehuwd: R. D. J. Woertman en H. J. van Asselt; R. J. Braggaar en C. M. van Dam. Overleden: R. A. Vink, 74 jaar. Afscheid adjudant Koerten in 0'peest OEGSTGEEST Adjudant A. Koerten, groepscommandant van de rijkspolitic alhier, neemt 30 okto ber officieel afscheid in een besloten bijeenkomst in het gemeentehuis. Daarna stelt hij van 17.3019 uur zijn woning (Dorpsstraat 66) open voor een ieder die afscheid van hem wil nemen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 7