Pentagon in een fort herschapen verlies Fors verlies van tafeltennisteam HOOGOVENS IJMUIDEN GRATIS ZWARE REEP r Hekken met ijzerdraad Een rijwielhersteller greep* en kreeg de kans bij Hoogovens VS bezorgd over toenemende inflatie en stijgende rente Yvonne Paul liet zich niet ompraten ZATERDAG- 21 OKTOBER 19*7 Duizenden para's staan gereed Ik stel prijs op m er informaties over tewerkstelling bij uw bedrijf Naam- Voornaam: Huidig beroep: Adres: Gehuwd/Ongehuwd Uil „Aanval" 100.000 demonstranten BU4DIKKE25CTSREPEN: KWATTA JDERT v. d. Helm (links) in zijn partij tegen de 31-jarige Fransman Purkart. De teleur stellend spelende Scylla-speler moest zijn partij gewonnen geven, waardoor het Nederlands tafeltennisteam in de Maassluise sporthal met 60 verloor. Opening kunstijsbaan Heerenveen uitgesteld HEERENVEEN De opening van de 400 m kunstijsbaan, die vandaag ln het nieuwe Heerenveense ijsstadi on Thialf door prins Claus officieel zou worden verricht gaat niet door. Reden hiervan is dat tegenvolge van het uitermate zachte najaarsweer de ijsmachines niet in staat bleken de ijsvloer goed te houden. Men zal trachten de wedstrijden, waaraan de leden van de beide kern ploegen en de Noorse rijder Fred An ton Maier en Per Willy Guttormsen zouden meedoen, over veertien dagen te houden. TILBURG In het tornooi om de Coupe der lage landen is vrijdag avond in Tilburg de ijshockey- wedstrijd TYSC Trappers Rotter dam gespeeld. De Tilburgers wonnen de ontmoeting met 5—1. De tus senstanden waren: 51 42 31. WASHINGTON Het Pen tagon is in een fort herscha pen. Rondom het vgfzijdige be tonnen gebouw is een omhei ning van twee meter hoogte, met rollenprikkeldraad, opge trokken. Deze maatregelen zijn genomen om eventuele wanor delijkheden bij het Amerikaan se ministerie van defensie de kop in te drukken. Zoals bekend, zal een massale anti-Vietnammars vandaag bij het Pentagon eindigen. Behalve de 1300 politieagenten, zijn 2500 man van de Nationale garde ingezet en worden 6000 parachutisten bij het gebouw paraat gehouden. De verwachting is dat tussen de 70.000 en 100.000 Amerikanen aan de „aanval" op het Pentagon zullen deel nemen. De regering heeft duidelijk laten weten dat zij vastbesloten ls de orde onder alle omstandigheden te handhaven. Onderminister Warren Christopher verklaarde dat de de monstranten zullen moéten begrijpen dat het verstrekken van een vergun ning geen vrijbrief is voor wetteloos gedrag. Dave Dellinger, de voorzitter van de betogingsorganisatie heeft gezegd dat hij een vreedzaam verloop van de aktie wenst. Tegelijkertijd voegde hij eraan toe dat als het tot ernstige gevaren van geweld komt dit zonder meer de schuld van de regering is. FRANKRIJK OPPERMACHTIG MAASSLUIS Het Neder landse tafeltennisteam heeft in .de met veel spanning tegemoet- geziene interlandwedstrijd te gen Frankrijk een even grote als beschamende nederlaag ge leden. De Fransen, van wie in de laatste interlandwedstrijd in Dordrecht enige jaren geleden nog met 53 gewonnen was, brachten nu een team in het veld, dat belangrijk sterker was dan het vorige. Oranje miste zelfvertrouwen over alle linies. De Fransen daarentegen speelden een tactisch uitgekookt spelletje. Tegen hun niet briljante, maar toch wel zeer sterke verdediging liep iedere aanval van het Oranje-trio te pletter en de overwinning was dan ook volkomen verdiend, zelfs niet geflatteerd. Een goed resultaat had mentaal goed kunnen zijn voor de trip, die het Oranje-team a.s. maan dag wacht naar Oostenrijk en Hon garije. Bert Schoof startte in zijn eerste wedstrijd tegen Jacques Hélaine uit gesproken zwak. Hij maakte te veel fouten en had kennelijk meer last van zijn zenuwen dan zijn veel rus tiger spelende tegenstander. Want dit was eigenlijk het ken merkende verschil tussen beide par tijen: de Fransen speelden rustig, weloverwogen hun kansen afwach tend, terwijl de Nederlanders te on- «tuimig te werk gingen. Te snel Veel te snel werd naar een bal geslagen op momenten dat dit nog niet mogelijk was en dan ging het natuurlijk mis. In de tweede game speelde Schoofs wat rustiger en dat bracht hem dan ook verdiende game- winst. In de derde game lukte hem echter niets meer en ging Hélaine bovendien nog veel constanter spe len. Ook de tweede partij van Schoofs tegen de Franse kampioen Jacques Sécretin ging kansloos verloren. Carel Deken wisselde bijzonder goede momenten af met zeer zwak spel. Hij was deze avond beslist geen partij voor Sécretin. Tegen Purkert liep het in de eerste game nog wel, maar toen was het vuur van Deken ook geblust. Bert van der Helm, ongetwijfeld ook nu weer onze sterkste man, had een kans op een overwinning in zijn eerste wedstrijd tegen Vincent Pur kart. Vooral in de eerste game demon streerde hij duidelijk zijn goede vorm. Later werd hij echter veel te onvoorzichtig, hetgeen de routinier Purkart (31) heel handig uitbuitte. En hiermede was eigenlijk de kans op een tegenpunt van Nederlandse zijde al verkeken. hetgeen ook in de score (1521 1021) duidelijk tot uiting kwam. Bondscoach Dusan Tigerman zal nog heel wat moeten schaven aan de Nederlandse ploeg, om deze weer op een peil te brengen, waarmee men zich met de Europese top kan meten. De wedstrijd in Maassluis heeft dat overduidelijk bewezen. De gedetailleerde uitslagen luiden: Bert SchoofsJacques Hélaine 1321 2112 1121} Carel DekenJacques Sécretin 1621 1221; Bert van der HelmVincent Purkart 2113 2022 1921; SchoofsSécretin 12—21 1121; Van der HelmHélaine 1521 1021; Deken Purkart 21 19 17—21 11—21. Fysieke aanval plannen besloten, maar als de politie of de militairen geweld zullen gebrui ken, zou de reaktie afhangen van de „persoonlijke filosofie" van de beto- Het wordt welhaast als een onmoge lijkheid geacht het enorme gebouw met ï'n veertig ingangen te omsinge len. Een „sit-down" demonstratie voor het Pentagon om ambtenaren te verhinderen hun kantoren te berei ken. wordt evenmin onwaarschijnlijk Washington heeft, door de over brenging Van parachutisten voor de handhaving van de orde bij de de monstraties tegen de oorlog in Viet nam, voor de vierde keer in 50 jaar steun van de strijdkrachten gekre gen. In 1963 kwam het leger voor de laatste keer op de proppen. Dit geschiedde naar aanleiding van de mars voor gelijke burgerrechten, doch in de omgeving gelegerde troe pen behoefden niet in te grijpen. onder leiding van brigade-generaal Douglas McArthur voerden toen een cavaleriecharge uit, waarbij een oor logsveteraan en een politieman wer den gedood. Ook tijdens de rassenrelletjes van 1919 werd de hulp van het leger inge roepen. Bij gewelddadigheden von den toen twintig mensen de dood. Bij het recruteringscentrum van het Amerikaanse leger ln het Callfor- nische Oakland Is het gisteren tot gevechten gekomen tussen ruim 10.000 anti-Vietnambetogers en de po litie. Enkele personen, onder wie twee journalisten, zouden verwondfn gen hebben opgelopen. De demonstranten, die de hele week voor het centrum in aktie wa ren geweest, gooiden auto's omver om de wegen te blokkeren. Sommi gen wierpen vuurpijlen, stinkbom men en flessen naar de politie. De betogers hadden kennelijk op on lusten gerekend, want vele droegen helmen en houten schilden. Het Nationaal comité voor verant woordelijk patriottisme heeft inmid dels voor vandaag een „operatie dankbaarheid" georganiseerd ter ondersteuning van de Amerikaanse oorlogsinspanning in Vietnam. Deze betoging valt samen met de anti- Vietnammars. Het blad de New York Times heeft de betogers en de ordebewaarders voor ogen gehou den, dat zij burgers van dezelfde staat zijn en elkaar niet als vijan den dienen te beschouwen. Schietpartij op vooravond van FOIX Drie mannen met een snel rijdende auto hebben zich gisteren al schietend een weg gebaand door twee controleposten, die de politie had op gesteld op een weg in de buurt van Foix, in het zuidwesten van Frank rijk. Een politieman kreeg een kogel in een been. De (gesloten) auto werd later verlaten teruggevonden. De controleposten waren opgesteld in verband met een bezoek van presi dent De Gaulle, die maandag naar Andorra en het aangrenzende Franse gebied gaat. Men had hier onlangs ln een gesloten auto een aantal geweren met afgezaagde lopen aangetroffen. De politie heeft extra veilig heidsmaatregelen genomen omdat het gebied waar de president maandag rondreist aan Spanje grenst. In dit land hebben verscheidene leiders van de Franse geheime legerorganisatie OAS een toevlucht gezocht. Bram Staalman is eerste walser in de inilppelwalseiij. Zes jaar geleden - na een uitvoerig gesprek - begon hij zijn staalcarrière bij Hoogovens. En hij weet nu precies waarom zijn zwager hem destijds zo sterk adviseerde óókbii Hoogovens te komen. "1 „Het is vooral de aandacht van de leiding voor de werknemer", aegt Staalman. „Bij Hoogovens wordt ook rekening gehouden met je persoonlijke belangen. En dat maakt het werken hier zo goed. Neem nu mijn gevaL Zes jaar terug kwam ik eens praten en nu al ben ik eerste walser. En dat betaalt goed." Staalman komt iedere dag van Heemskerk naar Hoogovens. In Heemskerk heeft hij (door Hoogovens) een vrije eengezinswoning. „Ja", zegt hij. „Ik kan het iedere flinke kerel aanbevelen. Bij Hoogovens bouw je 'n eigen, zekere toekomst". Bouw uw toekomst op staal Gevechten Anders was het in 1932 bij een betoging van 15.000 veteranen uit de Eerste Wereldoorlog. 600 militairen Afgang Tegen Hélaine speelde Van der Helm beduidend minder dan tegen Purkart. Het was wat men pleegt te noemen een volslagen afgang, Wilt u eenzelfde kans krijgen als die rijwielhersteller? U zit misschien met hetzelfde probleem als indertijd die rijwielhersteller: zekerheid voor de toekomst, promotiekansen in werk dat u ligt, goed loon. Hoogovens biedt mensen die echt willen veel goede kansen in veel soorten werk en uitzicht op een zékere toekomst. Vul onderstaande bon in en stuur hem (in gesloten envelop) aan: Hoogovens TJmuiden, Personeelsvoorziening „Buitenhof HOOGOVENS IJMUIDEN Bouw uw toekomst op staal AA M FINANCIEEL WEEKOVERZICHT AMSTERDAM De effec tenbeurs heeft deze week over wegend in een gereserveerde stemming verkeerd, hoewel het koerspeil zich vrij behoorlijk wist te handhaven. De ontwik keling in Amerika, waar de in flatie toeneemt en de rente stijgt, baart enige zorg, terwijl de discontoverhoging in Enge land een aanwijzing is van de spanningen rond de Britse eco nomie en het pond sterling. Het Amerikaanse Dow Jones-ge- middelde voor industriële aandelen naderde deze week de barrière van 900 en men is ginds erg gevoelig voor de vraag, of deze mijlpaal in neer waartse richting zal worden gepas seerd. De laatste weken heerst in Wall Street een onrustige stemming, welke verband houdt met de proble matiek in Amerika. Intussen stapelen de moeilijkheden voor de betalingsbalans zich op, daar het deficit steeds groter dreigt te wor den. Het geld wordt al maar duurder, de inflatore krachten worden sterker en het is duidelijk, dat afremmende maatregelen dringend nodig rijn. Maar ook Johbson moet er rekening mede houden, dat volgend jaar ver kiezingstijd is en zijn partij moet winnen, zodat hij gehandicapt wordt in het nemen van drastische maatre- Deze gang van zaken in Amerika heeft een zekere uitstraling op ande re landen. Dat Engeland b.v. deze week het disconto moest verhogen tot externe factoren, met name de zuigkracht van Amerika op inter nationale kapitalen, die aangetrokken worden door de hoge rente in de Ver. Staten. De labourregering in Enge land heeft overigens al moeilijkheden genoeg. De handelsbalans ontwikkelt zich teleurstellend, er is een hardnek kige havenstaking, verder een spoor wegstaking en de ontevredenheid ln Het is, als men bovenstaande schets in aanmerking neemt, niet te verwon deren, dat onze effectenbeurs deze week gereserveerd gestemd was. Ons land is gevoelig voor de gang van zaken in prominente landen. We denken b.v. aan de renteontwik keling in ons land. Het zit er nu niet in, dat een daling van de rentevoet te verwachten is voor de e.v. tijd, eer der zal de rente iets aantrekken, on der invloed van externe factoren. Het is jammer voor de economie van ons land, dat de rentevoet voorlo pig niet omlaag wil, want nieuwe in vesteringen. welke nodig rijn voor de werkgelegenheid, zullen de remmende werking ervan ondervinden. Ook de effectenbeurs ondervindt de gevolgen van de stijve rente, die eerder om hoog dan omlaag wil. De hausse van het eerste halfjaar is geleidelijk dood gelopen en nieuwe impulsen uit een dalende rentevoet zijn niet te ver wachten. Laten we hopen, dat de buiten- Danlon-personeel naar België EMMEN Een aantal werknemers van het uitgebrande bedrijf van de N.V. Danlon kousenfabriek te Emmen zullen volgende week naar het nabij Luik gelegen Belgische stadje Mar- che vertrekken. Het gaat om 48 zoge naamde vormers, die in een daar ge vestigde fabriek kousen gaan vor men, welke voor verpakking en afle vering naar Emmen zullen worden gestuurd. - Verwacht wordt dat hierdoor 10.000 6 pct„ is voornamelijk toe te sehrij- j dozijn paar kousen per week in Ne derland gereed kunnen worden ge maakt. Ook na de hervatting van de bijproduktie in de grote hal van de AKU, welke tot de gereedkoming van de nieuwe Danlon-fabriek in bruik leen werd verkregen, zal de vorming van kousen in België plaats vinden. Hier komt pas een eind aan als de vormerij in Emmen de hele produk- tle weer kan opvangen. landse handel, welke in het derde kwartaal vrij gunstig voor de dag kwam, ook verder een goede ontwik keling heeft, met name wat betreft de export. Veel zal afhangen van de gang van zaken in de Duitse Bondsre publiek, onze belangrijkste handels partner. Philips gedaald Kon. Olie zal op 2 november a.s. met haar resultaten over het derde kwartaal verschijnen. De effecten beurs was in de markt voor Olies, in navolging van Amerika en het fonds steeg deze week van 142,50 tot 144,30. Unilever ondervond de nade lige invloed van de Britse problema tiek en kwam van 110.50 op 107,60. Nog slechter bracht Eindhoven het er af, waar geen lichtje brandde. Philips daalde van 116,20 tot 112,20. In Deli Mij ontstond een rel, die de koers van ƒ86 tot ƒ94 omhoog joeg. Er ging een gerucht over een uit te brengen bod op de aandelen van Amerikaanse zijde. De directie heeft het gerucht tegengesproken, echter wel toegegeven, dat een groep uit Amerika haar onlangs benaderd heeft om meer dan de helft der uitstaande aandelen in handen te krij gen. Dat is echter geweigerd. Nu ziet de beurs uit naar een aankondiging van de zijde van het bestuur, welk percentage op de aandelen zal wor den terugbetaald, hetgeen in het na jaar zou geschieden. Het prospectus van de nieuwe staatslening is inmiddels uitgekomen. De koers der oude SVa pet. lening stelde zich gisteren op 99 15/16 pet. Men denkt ter beurze, dat de emissie- koers zich omstreeks 99Vs pet. zal Belgische vrouw stak zichzelf in brand BRUSSEL Een 56-jarige vrouw heeft zich gisteravond op een braak liggend terrein in de Belgische hoofdstad met benzine overgoten en in brand gestoken. De ongelukkige vond de dood voordat omstanders konden ingrijpen. Het motief van de zelfverbranding is onbekend. AMSTERDAM De 38-jarige Ne derlandse Yvonne Paul, die nu al tien d&gerr op Schiphor bivakkeert, heeft zich gisteren niet laten ompra ten haar ogenschijnlijk zinloze aktie te staken.. Zoals bekend,, wenst de vrouw naar New York terug te gaan, waar ze een flatje zou hebben, maar de Amerikaanse immigratie-autori teiten wensen haar niet toe te laten. Gistermorgen heeft de vrouw, die over niet veel meer dan een tartden-- borstel beschikt,, een kort bezoek ge bracht aan het Amerikaanse consu laat-generaal im Rotterdam. Toen ze onverrichterzake weer terugkeerde naar de vertrekhal van Schiphol', stonden een paar goede bekenden haar daar op te wachten. De laatsten trachtten tevergeefs haar over te halen naar het huis van haar oudera in. Amstelveen te gaan. Ook een gesprek met haar vadrar liep op niets uit Functionarissen van de Amster damse luchthaven zitten met dit ge val een beetje in dé maag. Ze zouden de vroiïw wel willen verwijderen, maar zelf geeft ze daar geen aanlei ding voor. Mejuffrouw Paul is niet in het be zit van een pas, dioch vast staat dat rij de Nederlandse nationaliteit bezit. Ze weigert nog altijd op vragen in te gaan. welke de reden van haar uitwij zing uit Amerika tot onderwerp heb- Ro vers vereisten zich in kist LONDEN Drie bandieten hebben zich gisteren op de luchthaven van de Britse hooifcfcstadi meester gemaakt van een houten kist, waarvan zij dachten dat deae voor duizenden dol lars aan platina Ibevatte. De rovers stormden een depot bin nen van een luchtvaartmaatschappij, verspreidden aijnmoniak, waardoor drie mensen brandwonden opliepen, grepen toen de begeerde kist en maakten zich uit de voeten. Dit laatste geschiedde zo snel dat zij met hun auto eqn motorrijder om ver reden en twee mensen, voetgan gers. licht verwondden. De verbazing en de teleurstelling van de dieven moet wel zeer groot zijn geweest, toen ae de kist open maakten. Deze bleek slechts een sta len bankschroef ter vaarde van nog geen vijftien gulden te -bevatten.^.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5