„Als cabaret ben je altijd links" Weekagenda Leider Watze Tiesema (23) zegt over Wiegewaai: 25. MENSEN LACHEN OM IETS WAT ZE MORGEN NORMAAL VINDEN nieuwe letdse courant ZATERDAG 21 OKTOBER 1967 WATZE TIESEMAt Ik heb m'n buik voorlopig vol van Leiden. Foto Van der Horst Zaterdag (21 oktober) Gehoorzaal: postzegel-rudldag afde ling Leiden Phdlatelica. Hockeykantine Roomburg, 8 uur: Jazz-society Leiden, trio Cees Nix. na afloop jamsessions. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: mid- densoc. en ouderensoc., bingo-avond. Antonius-clubhuis, 8 uur: cabaret avond De Royalisten. DEN HAAG Schouwburg 8.15 uur: Haagse Comedie „Van de brug af g SCHEVENINGEN Paviljoen-thea ter, 8.15 uur: nationaal jazz-concours. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest, met Konstanty Kulka, yiool. OEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 tof 5.30 uur: schaaksociëteit Palamedes. Maandag (23 oktober) Middelweg 28. 2 tot 5 u.: verkoop dag handwerkcLub Vlij?. Hei-vormden. Oude Singel 236, 8 uur: afd. Leiden Ned. Chr. Bond Overheidspersoneel, J H van der Jagt over bezuinigings beleid ten aanzien van het overheids personeel. Filmzaal universiteitsgebouw Sta tionsplein 12, 8 uur: afd. Leiden e.o. Kerk en Vrede, prof. dr. H. J. Hee ling in gesprek met ds. W. Jacob, in- diustniepredikanit in Oost-Diritsland, „Hoe vindt u het dat wij, westeuropese christenen, kunnen bijdragen tot de vrede?". Foyer Gehoorzaal, 8 uur: K. en O-, dr. W. P. J. Lignac over natuurparken en woestijnen tussen Rocky Mountains en Pacific. Stadhuis, 7.30 uur: gemeenteraads vergadering. Kagerstraat 1, 2.30 uur: opening uit gebreide chr. lyceum, door dr. W. A- Visser f Hooft. Dinsdag (24 oktober Kleine zaal Gehoorzaal, 8 uur: ver- gadering comité Haarlemmerstraat. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Middelweg 28, 2 tot 4 uur: verkoop dag handwerkclub Vrijz. Hervormden, 's avonds feestelijke gemeente-avond in gemeentecentrum Lijtweg Oegst- geest, 7 tot 8 uur: verkoop van restan ten aldaar. Lakenhal, 8.15 uur: opening tentoon stelling Spelen en Lezen. Burgerzaal stadhuis, 8 uur: Dag. Ver. Naties, prof. jhr. mr. H. F. van Panhuys te Leiden over „De betekenis van de Ver. Naties in een bewapende wereld", medewerking Jeugdkameror- kest Leiden. Jacobazaal Den Burcht, 8 uur: Film club K. en O. Prima Delia Revolu- zione. Janvossensteeg 59. De Ruif, 8.30 uur: opening sociëteit Zisexzo. Jeugdhonk Charlotte de Bourbon- hof, 7 uur: elektrondcaclub De Detec tor. Den Haag Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Comedie met „In wankel even- Woensdag (25 oktober) Oude Singel 236, 8 uur: ledenverga dering Door Eendracht Verbonden. Pieterskerk. 7.15 tot 7.50 uur: avond gebed. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Breestraat 85 ,8 uur: Ver. Pedago giek, forum over seksuele voorldch- Den Haag Schouwburg, 8.15 uur: Nieuw Rott Toneel met „De eerste Schcveningen Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest, met Daniel Baren- Donderdag (26 oktober) Dr. Van Voonthuysenschool, Marnix- straat. 8 uur: installatie G- J. Augusti- ftus als hoofd. De Lakenhal, 8 uur: Oud-Ledden, ir. R- H. Vos, directeur Gemeentewerken, 0ver^de slag bij Hastings en de Burcht Den Haag Schouwburg, 8.15 uur: Raagse Comedde met „Helder zien in het donker". Vrijdag (27 oktober) Gehoorzaal, 7.30 uur: huldigings- en feestavond jubileumfonds N.Z.H.V.M. Aula Acad Ziekenhuis, 7 uur: forum OEGSTGEEST Nog voor ik ook maar iets kan zeggen krijg ik een uit twee vellen bestaand stencil in mijn han den gedrukt met de mededeling: Hier staan alle geijkte gegevens in, die je nodig hebt, zodat je geen overbodige vragen hoeft te stellenDe mandie dit zegt is Watze Tiesema (23 jaar), lid en zakelijk leider van het Wiege- waai'Cabaret. En inderdaad. Uit dit op ietivat relativerende ivijze geschreven stencil kan men heel ivat biografisch getinte gegevens halen. Als echte cabaretgroep trad het Wiegewaai-cabaret 11 juli 1964 voor het eerst op in de foyer van cle Stadsgehoorzaal. Wiegewaai is ontstaan uit het Rembrandt-cabaret, het schoolcabaret van het Rem- brandt-Lyceum in Leiden. Op één na hebben alle leden van het cabaret deze school bezocht. Zoals gebruikelijk traden ze op schoolavonden op. Bob in 't Hout en Watze Tiesema vonden echter de kwalificatie „schoolcabaret" wat te neerbuigend en ze be sloten een eigen zelfstandige groep te formeren. Dit is het huidige Wiegewaai-caba ret. Hoe ze aan deze naam zijn gekomen Wat verzin je op een bloedhete zomerdag anders dan „Wiegewaai vraagt Watze retorisch in het van zijn hand komende stencil. En daar is niets tegen in te brengen. In dit cabert zit (om met de meisjes te beginnen) Hanneke van der Spek (22 jaar). Een meisje met een goede en mooie stem. Zij volgt nu zanglessen. De tweede vrouw is Anandi Teeuw. Na de m.mls. ging zij naar de academie voor expressie in woord en gebaar in Utrecht. Toen via de landelijke pers haar cabaretactivitetiten daar bekend werden: cabaret zij van de directrice kiezen: cabaret of academie. Zij koos („natuurlijk") cabaret. Naast deze twee vrouwelijke leden telt het cabaret nog twee mannelijke leden, te weten: Bob in 't Hout, die momenteel als principieel dienst weigeraar in de rijkspsychiatrische inrichting in Eindhoven burger dienst vervult als arbeidstherapeut en Watze Tiesema, die na zijn dienstplicht te hebben vervuld zich volledig aan het cabaret geeft. mijn hoofd uitstortte, was het mo gelijk een aantal uitspraken uit zijn mond te noteren. Rancuneus Jullie eerste optreden in de Leidse Schouwburg met het nieuwe programma „Kom mee naar bui "is niet zo best ontvangen, als ik mag afgaan op de kritieken in de plaatselijke bladen. Hoe komt dat eigenlijk? Eerlijk gezegd verdenk ik er de H.H. critici ervan, dat zij met el kaar overleg hebben gepleegd, want uit alle stukjes kpmt dezelfde ten dens naar voren, nl. dat wij ons nog helemaal waar moeten maken en dat de schouwburg vol zat met vrienden, kennissen en familieleden. Dat is pertinent onwaar. Nee, er is nogal rancuneus geschreven, Hebben jullie buiten Leiden wel succes? problematiek der slechthorendheid. Kleine zaal Gehoorzaal, 2 uur: afd. Leiden Ver. Huisvrouwen, mevr. Hö- weler-Smit over „Geneesmiddelen vroeger en nu". L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: tde- nersociëteiit, Milkshake. Boshuis, achter Hof laan 74: ruil beurs voor verzamelaars, 7 uur. Den Haag Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Zo is het of zo lijkt het". Den Haag Diligenttia, 8.15 uur: Borodin-kwantet. Den Haag Kloosterkerk, 1 uur: orgelbespeling Bernard Renooy. Den Haag Lutherse kerk, 8 uur: orgelconcert Piet van Egmond. Zaterdag (28 oktober) Schouwburg, 2.30 uur: Leidse Jeugd- Actie. jeugd-toneelvoorstelling. „Ploeft, de geschiedenis van een spokenfami- lie" (8 tot 14 jaar), toneelgroep Arena Afd. Leiden Ned. Natuurhist. Ver.: paddestoelenexcursie naar Rust en Vreugd Wassenaar. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: mid- densoc.. 't Is weer beatentijd, ook ouderensociëteit. Oegstgeest Het witte huis, 2 tot 5.30 uur: schaaksocdëteit Palamedes. Den Haag Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Van de brug af gezien". Den Haag Diligentda, 2.15 uur: to neelgroep Arena met „Het laatste lo- verbos", 8.15 uur: pianorecital Peter Katim Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Tot Hulp der Mensch- heid, Hooigracht 48, tel. 21060. Op zaterdag 21 oktober is in Leiden, voor spoedeisende gevallen, 's morgens van 8 tot 12 uur, bovendien geopend: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. De zaterdag-, zondag-, avond1- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door apotheek Tot Hulp der Menschheid. De Oegstgecstse apotheek en apo theek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Doktersdienst Tot zaterdagmiddag 12 uur de eigen huisarts raadplegen. Daarna dokters telefoon bellen, 5 maal 2. FILMS Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Qui est vous Polly Maggod? (14 jr). Lido (2 en 8 uur): Dokter Zhivago (14 jr). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Agent 077 Operatie Marokko (14 jr). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De prooi (18 jr). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Houd de treinen in het oog (18 jr). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Mijn prinses (18 jr). Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Leiden: 20645. Voor brand weer 5 maal 3. Voor politie 5 maal 4. Molenmuseum Molen De Valk: geopend dinsdag tot n met zaterdag van 10 tot 5 uur, zon- lags van 1 tot 5 c MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: od werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag condag van 1 tot 5 uur Museum Oudheden, Rapenburg: op .verkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag -.ondag van 1 tot 5 uur. Sted. museum De Lakenhal, Oude iuigel: op werkdagen van 10 tot 5 u :ondags van 1 tot 5 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot jut, kassen zaterdags 'en zondags ge- Bad Inrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zIJd »p de volgende tUden geopend Lindestraat lb: maandag gealotet. tinsdag 911.15 u. en 13.30—17.15 u. woensdag gesloten, donderdag 13.30- 8.16 u, vrijdag 9—11.15 u. eD 13.30=18.45 j zaterdag 8—11.15 a eD '3.30—16.30 Van der Werfstraat 39: maandag en iinsdag gesloten, woensdag 811.15 eD 13.3017.15 u„ donderdag 8.3011.15 »r 3 30—1815 u., vrijdag 8.30—11.15 u m ,.-.3018.45 u„ zaterdag 7.30—11J5 er, 3.30—16.30 u Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling van kindertekeningen en recente -ekenin- gen van Lucia Steinbach, tot 5 novem ber, dag. van 10 tot 5 u„ zondags van 1 tot 5 uur. De Lakenhal: tentoonstelling Spelen en Lezen, antiek kinderspeelgoed udit de verzameling Caljé-van Gulik en oude kinderboeken en kinderprenten uit de verzameling J. de Koning, 25 okt. tot 10 dec., dagelijks 10 tot 4 uur, zondags 1 tot 4 uur Galerile Walenkamp, Nieuwsteeg 11: schilderijen en tekeningen van Cor Blok (tot 27 oktober). WASSENAAR Kunstzaal Heufl, Hoflaan 7: tentoonstelling schilderijen en aquarellen van J. C. W- Cossaar en keramiek en plastieken van Elisa beth Gerst (van 16 okt tot en met 1 nov., maandag tm. zaterdag 10 tot 5 u., dinsdagavond 8 tot 10 uur. zondags gesloten). Ja. 't gaat zelfs goed. Op het ogenblik treden we donderdag, vrij dag en het weekeinde op in de kelder van galerie „De Stalling" in Amsterdam. Daar zitten, we tot eind oktober waarschijnlijk', 't' Dekt 'wel nauwelijks de onkosten, maar het is een leuke 'publiciteit en die heb je nu eenmaal no.dig. Sinds Wiegewaai het cabaretcon cours „Café 67" heeft gewonnen, is het eigenlijk pas goed gaan lopen. Daar werd het als volwassen caba ret erkend. En nu zijn we dan van september af als beroepscabaret van start gegaan. Zijn jullie allemaal volledig Ja, zo ongeveer wel. Onze pianist Jacques van Egmond studeert psy chologie (3e jaars), Arnandi Teeuw doet de kleuterkweek, meen ik, en Bob zit dus in Eindhoven, maar die krijgt overal vrij voor. Het is eigen lijk onmogelijk, er iets anders bij te doen. We treden met het cabaret 4 of 5 keer in de week op. Dat lijkt weinig, maar vergeet niet, je gaat om 6 uur weg en je komt 's nachts om 2 uur terug. We zitten in de kamer van Watze te praten, Prins Hendriklaan 17 in Oegstgeest. Watze (in een soort kleermakerszit op het bed) praat gemakkelijk en vrij uit. Ik hoef alleen maar te noteren en af en toe vragen te stellen. Boven het bed aan de muur hangt een inge lijste reproductie van het schilde rij Alice" van Modigliani. Verder hangen verspreid aan de muren affichies van o.a. De Toulouse- Lautrec, Co Westerik en natuurlijk van het Wiegewaai-cabaret. Wat Watze zegt komt er vrij re soluut uit, en soms laat hij zijn woorden vergezeld gaan van een kort satirisch lachje. Een caba retesk trekje, dat hij niet verbor gen kan houden. Afgedaan Hoe zou je het Wiegewaai- cabaret het best kunnen typeren? Het is in ieder geval geen actueel politiek cabaret. Ik bedoel: we ne men geen kabinetscrisis op de hak. We behandelen meer de algemeen actuele dingen en toestanden, maar dan wel op de satirische toer. We moeten van die middelbare-school- mentaliteit af en ik geloof wel, dat ons dat aardig is gelukt. Ronnie Potsdammer, die een keer een op treden van Wiegewaai meemaakte, kwam na afloop naar ons toe en zei: „Jullie teksten kunnen zich meten met de beste beroepsteksten, die er zijn. De stap. die jullie ge daan hebben, kunnen jullie echt Er zijn weinig echt goede cabaret groepen hier, behalve Lurelei dan, maar dat heeft afgedaan. Op het ogenblik komen ze met een pro gramma „Oud zeer". Dat is een pro gramma met oude successen. Kijk, als je daarmee gaat beginnen, is het helemaal dood. Guus Vleugel (de tekstschrijver van Lurelei, red.) is bezig met die musical „De Stunt", Scène uit het Wiegewaai- cabaret: Anandi Teeuw, Bob in 't Hout (toen nog met baard), Hanneke v. d. Spek en Watze Tiesema. Foto Van der Horst waar Jasperina de hoofdrol in speelt. Het is een aardig liedjesprogramma, maar een cabaret dat provoceert, is het niet. Nee, voor mij heeft het af gedaan. Onvolwassen Is hét essentiële van cabaret provoceren? Ik dacht van wel. Het is nodig om af en toe (onbewust) te provoce ren. Iemand met een redelijke men taliteit is niet te kwetsen. Gebeurt dat toch, dan is het een hals. Het laatste wat je moet doen, is jezelf gekwets gaan voelen. Dan zijn het dezelfde onvolwassen jongetjes, die rancuneus zitten te doen als die van Zo is het. Het hangt van het publiek af. Wij willen risico's nemen en brengen be paalde liedjes, die het publiek niet fijn vindt, bijv. het liedje „Cabaret- publiek". Daarin zitten we met z'n vieren op stoelen en doen het pu bliek na, dat naar het cabaret gaat. Het publiek, dat naar het cabaret gaat om eens lekker een avondje progressief te doen en dat hard lacht om de stomme dingen, die 't de vol gende morgen weer precies hetzelfde doet. In feite zijn ze zo conservatief als het maar zijn kan. Houden jullie zelf rekening met het publiek? Ja, dat is nu juist het moeilijke. Je wilt als cabaret een zo groot moge lijk publiek bereiken en dan moet je concessies doen, of je wilt of niet. Het publiek hab, je gewoon, nodjg. Dominee Dat is zo. Bij mij kwamen in het begin de onderwerpen heel makke lijk, maar na 30 liedjes heb je t ge had. Alles. Van oorlog en vrede tot rassendiscriminatie. En dan moet je doorbijten. Het is vaak moeilijk aan nieuwe onderwerpen te komen. Ik heb echt bewondering voor beroeps- teksten-schrijvers. In jullie programma komen ook bepaalde religieuze onderwerpen aan bod. Hebben jullie 't daar moeilijk Je bedoelt „In Holland staat Gods huis". Ja, zo'n onderwerp geeft een zekere geladenheid. Nee, het is geen kwestie van worstelen met een bepaalde achtergrond. Als we het een goede tekst vinden dan nemen we die gewoon. We traden eens op in een of an dere kerkelijke bijeenkomst en op een gegeven moment kwam er een liedje in voor, dat ook over gods dienst ging. Op de eerste rij zat een dominee en het typische was, dat wanneer er iets werd gezegd, de mensen eerst keken wat de dominee deed. Als hij lachte dan lachte iedereen en als hij niet klapte, dan klapte er niemand. Via opmerkingen als „Ik heb m'n buik voorlopig vol van Leiden" en „Voor de publiciteit is het nodig, dat je je in Amsterdam vertoont" belanden wij bij de langspeelplaat, die binnenkort wordt opgenomen bij Phonogram. Ja dat is wel leuk. We moeten die plaat delen met nog drie andere cabaretgroepen. Van Wiegewaai ko men er liedjes Moord voor Moord, Woningnood en Frans Nienhuis op te staan. Je weet wel, dat gaat over dat programma „Men vraagt en wij draaien" voor radio Veronica. Zo in de trant van Marietje, je hebt nog piaar kort te leven en Pietje, jij met je lamme beentjes en dan volgt er een of ander dom plaatje. Liquideren Bob en jij schrijven samen de teksten? Het schrijven van teksten ging vroeger goed samen. We vertelden elkaar de grappen, die we dan later uitwerkten. Nu kan dat niet meer en werken we afzonderlijk. Bij het re peteren bespreken we het met de hele groep en dan kan er worden ge schrapt. Op de repetitie hebben we ongeveer 3/4 van het programma klaar en daaruit komt de rest van zelf. Paul van Vliet heeft eens in een interview gezegd, dat hij hele maal klaar moet zijn voor de repe titie, maar dat is bij ons beslist niet het geval. Hoe sta je zelf tegenover caba ret? Nou, ik vind het leuk om te doen. Het is prettig, dat ik niet om 8 uur naar kantoor hoef. Ik hou niet zo van dat aan tijd gebondene. Dan ben ik liever 's nachits tot 2 Als het niet goed gaat met Wie gewaai, dan liquideren we het en dan ga ik mij als schrijver vesti gen. Als dat niet lukt, ga ik iets anders doen. Nee, ik zou niet graag teksten voor een ander schrijven. Ik heb eigenlijk een hekel aan schrijven (Peinzend) We zouden er 't liefst een goede eigen tekst schrijver bij hebben, maar (reso luut) we vinden dat we het zelf gewoon beter doen. Het is een leuk idee, dat mensen je zien en weten, dat je het zelf hebt geschreven, Dait is een bepaal de intentie, die niet te verwaarlo zen is. Ze kijken je er persoonlijk op aan en ik geloof, dat het zonder die factor niet zou gaan. Sfeer Is het niet een toer om aan on derwerpen te komen? Ja, zeker weL Over Vietnam en rassendiscriminatie kan niet meer origineel worden gedaan. Dat be staat niet. Het is gewoon een kwes tie van terugvallen. Daar heb je dat weer. Dat proberen we te ver mijden. Neem nu de Telegraaf. Dat onderwerp ligt gemakkelijk voor het oprapen. Iedereen doet het (schelden erop), dus wij niet. Bo vendien, wat ^bereik je ermee? Meestal lachen alleen die mensen erom, die de volgende morgen 't eerst naar die krant grijpen. Wat voor politieke richting hangen jullie als cabaret aan? Als cabaret ben je altijd 'links'. Misschien niet politiek, maar toch wel progressief. Wij zijn voor ver draagzaamheid en dat zit toch wel in de politiek linkse hoek, dacht ik. In Nederland is geen rechts cabaret. Of misschien dat van Paul van Vliet en het Leids Zolder Ca baret misschien ook wel, maar wat dat doet, heeft weinig meer met ca baret te maken. Waar hecht je zelf de meeste waarde aan? Het gaat om de sfeer, hè. 't Pret tig brengen van teksten, die hoewel op effect berekend niet uitzonder lijk artistiek zijn. Het gaat ook om een boodschap in een bepaalde toe stand. Natuurlijk wel met iets mu zikaals en visueels om de tekst heen .anders kun je hem net zo goed opzeggen. Het is in feite ge woon een sfeer brengen, waarin de mensen zich prettig voelen. We gaan niet als apostelen te werk. Het is niet dat echte strijdbare, waardoor .je je politiek voelt aan gegrepen. Het is meer een kwestie van de mensen amuseren. Van het toneel af kun je de mensen in die sfeer alles aanpra ten, want als je daar staat, heb je een enorme invloed. Het trieste is alleen, dat ze hard lachen om een toestand, die ze morgen weer als normaal aanvaarden. EEN KEIJZER TAPIJT Vervaardigd met de beroemde tapijt-computer» Sterk, veer krachtig. kleurecht. Gemak kelijk in onderhoud. (390 cm) PER METER1 POSTBUS 39 - HILVERSUM Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Maria del Carmen Ana Ines dr v J W I'Ami en C Alfonso Sanchez Prados; Erik- Jan zn v D Monfils en C Lugthart; Elisabeth Johanna Maria dr v A A Veerman en M J Trouwee; Aagje Pertonella Annette dr v A Vlasman en E G Guijt; Hendrikus Engelbertus Cornelis zn v H J van der Wal en C M van der Helm; Claudia Juliana Elisabeth Mangaretha dr v C J van der Hoorn en J M C van der Voorn. Overleden: A L J van Waas 60 jaar man; T Haasdijk 82 jaar wed van A Notenboom: G Wortman 54 jaar man. Gehuwd: H G J van der Steen- hoven en A van Heerineen. Academische examens AMSTERDAM, V.U. Geslaagd voor kand. scheikunde: J C Stoot, Aalsmeer: kand. Engels: H L Stappers. Alphen a. d. Rijn; kand. biologie: mej. C J W van Duyn, Delft; kand. II geneeskunde: W Bronsveld en E W v d Hoek, Den Haag; doet. H geneeskunde: M van Hilten; kand. politicologie: F A van Sark, belden Den Haag; kand. rechten: M C Kroon; doet. rechten: R P Voous; kand. sociolo gie:^ G K D Dronkcrt. allen te Leiden: kand. sociologie: J F Schippers) Voor- Vroeger op f De vergaderingen van de Leidse gemeenteraad zijn om de democra tie te dienen van de middag naar de avond verschoven. Het blijkt geen onverdeeld succes, 's Avonds zit de praatstoel lekkerder dan des middags en zo heeft ongemerkt de doodsvijand van de democratie zijn intrek in de raadzaal genomen: het geleuter. Een afdoende remedie: de vroege ochtend als vergadertijd. Chtv-ster Mejuffrouw mr. E. A. Haars op een CHU-avond in Leiden: Beer- nink is een heel knap man en een zeer bekwaam minister, maar hij is volkomen ongeschikt om voor de televisie te verschijnen". De CHU zoekt nu een heel dom en onbekwaam iemand met sex- appeal om deze taak van de heer Beernink over te nemen. Samenspel 9 Dezelfde mejuffrouw Haars op de zelfde avond in Leiden over de sa menwerking tussen de christelijke partijen: „Samen denken en samen een richting zoeken is wat anders dan je zelf opgeven". Je chumaintiendrai. Falloutsiders De Commissaris der Koningin zal in Leiden een nieuwe BB-post openen voor de A-kring Zuid-Hol land die, fallout-beschermd is. Bij nucleaire neerslag moet het werk in de commandopost namelijk nor maal kunnen worden voortgezet. Het werk voor wie eigenlijk? De 400.000 mensen uit de kring zijn toch niet fallout-free? UVD De student Rob van Harrewijn: Er was al lang bekend, dat aan de Leidse universiteit werd gespion- neerd. De BVD dacht ook: de ontgroe ning raakt uit de tijd, nu naar een ontrodina. Eeuwigheidswaard De gemeenteraad van Lisse is er mee akkoord gegaan dat tegenover restaurant De Nachtegaal een groot bloembollenbedrijf wordt geves tigd. De heer F. J. Avan der Eer den, eigenaar van het restaurant, raakt daarmee een stuk van zijn uitzicht kwijt. Zijn commentaar op het raadsbesluit: Een levend schil derij met een eeuwigheidswaarde wordt voorgoed vernield". Voor een restaurateur zou het mischien geen kwaad kunnen als hij de soep wat minder heet op diende. Er blijven heus nog wel wat schilderijen over in Lisse, al liggen die natuurlijk niet tegenover De Nachtegaal. Bont De Sassenheimse afdeling van de Nederlandse vereniging van huis vrouwen wordt in Sassenheim wel eens de bontmantelclub genoemd, onthulde de presidente van de Ze leek er nog trots op te zijn Onbekend Een 25-jarige werkster uit Leiden mag twee jaar lang geen auto be sturen. In Den Haag had zij met haar auto in kennelijke toestand, zoals dat heet, een meisje op een bromfiets aangereden. Van de week vertelde ze de Haagse politierech ter dat ze naar een feestje was ge weest en daar nogal wat sherry had gedronken een drankje dat ze nooit eerder had geproefd. Ze had natuurlijk ook kunnen zeggen, dat ze dat meisje op die bromfiets nooit eerder had gezien. Monumentaliteit Wethouder Piena heeft een proces verbaal gekregen, omdat hij een huis aan de Nieuwe Rijn heeft la ten slopen, dat op de monumenten lijst stond. Toen het huis er niet meer stond, kwam hij er achter dat het een monument was geweest. Het valt ons allen mee dat die monumentenlijst zelf dus nog niet was weggegooid.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3