Weekagenda ZIG-ZAG naaimachines 249.- 339.- Persgasstation geeft deel vermogen weg C.HJ.O. Leiden achter landelijke organisatie Ds. De Jong naar Leiden Elektrisch in koffer Forumavond in AZ over gehoorafwijkingen NYLON nieuwe leidse courant éh VRUDAG 20 OKTOBER 1967 ÜEÉfe rün&i Vrijdag (20 oktober) Den Burcht, 8 uur: Ned. Ver. van Suikerzieken, feestavond t.g.v. 20-jarig bestaan. Steenschuur 6. 8 uur: afd. Leiden Christen-vrouwenbond, Centrum, J. de Bruyne, arts, over „Angst voor ziek zijn". Zaal Koningskerk, 7.30 uur: ruilclub yoor verzamelaars. L. H. J.-gebouw, Levendaal 101: tie- nersoc. bingo-avond. Antonius-clubhuis, 7.45 uur: gouden Jubileum afd. Leiden Chr. Be drijfsgroepencentrale. Rijksmuseum Volkenkunde, 8 uur: dr. S. Kooijman over zijn studiereis door het Zuidzee-gebied. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Zo is het of zo lijkt het". DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Ned. Kamerorkest, met Vitya Vronsky en Victor Babin, piano. SCHEVENINGEN Paviljoen-thea ter, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met „Kat in de zak". Zaterdag (21 oktober) Gehoorzaal: postzegel-rudldag afde ling Leiden Philatelica. Hockey kantine Roomburg, 8 uur: Jazz-society Ledden, trio Cees Nix na afloop jamsessions. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: mid- densoc. en ouderensoc., bingo-avond. Antonius-clubhuis, 8 uur: cabaret avond De Royalisten. DEN HAAG Schouwburg 8.15 uur: Haagse Comedie „Van de brug af gezien". DEN HAAG Diligentia, 2.15 uur: Arena met „Het laatste loverbos", 8.15 uur: literaire one-man-show door Al- bert Vogel, In Vogelvlucht". SCHEVENINGEN Paviljoen-thea ter, 8.15 uur: nationaal jazz-concours. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest, met Konstanty Kulka, viool. OEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 tot 5.30 uur: schaaksociëteit Palamedes Maandag (23 oktober) Middelweg 28, 2 tot 5 u.: verkoop dag handiwerkclub Vrijz. Hervormden. Oude Singel 236, 8 uur: afd. Leidén Ned. Chr. Bond Overheidspersoneel, J. H. van der Jagt over bezuinigings beleid ten aanzien van het overheids personeel. Filmzaal universiteitsgebouw Sta tionsplein 12, 8 uur: afd. Ledden e.o. Kerk en Vrede, prof. dr. H. J. Hee- ring in gesprek met ds. W. Jacob, in- dustniepredikanit in Oost-Duitsland, „Hoe vindt u het dat wij, west'europese christenen, kunnen bijdragen tot de Foyer Gehoorzaal, 8 uur: K. en O-, dr. W. P. J. Lign'ac over natuurparken en woestijnen tussen Rocky Mountains en Pacific. Stadhuis, 7.30 uur: gemeenteraads vergadering. Kagerstraalt 1, 2.30 uur: opening uit- gebreidè chr. lyceum, door dr. W. A. Visser t Hooft. Dinsdag (24 oktober Kleine zaal Gehoorzaal, 8 uur: ver gadering comité Haarlemmerstraat. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. BreeSfcraait 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. EmigratJiecenitrale. Middelweg 28. 2 tot 4 uur: verkoop dag handiwerkclub Vrijz. Hervormden, 's avonds feestelijke gemeente-avond dn gemeentecentrum Lijtweg Oegst- geest, 7 tot 8 uiur: verkoop van restan ten aldaar. Lakenhal, 8.15 uur: opening tentoon stelling Spelen en Lezen. Burgerzaal stadhuis, 8 uur: Dag. Ver. Naties, prof. jhr. mr. H. F. van Panhuys te Leiden over „De betekenis van de Ver. Naties in een bewapende wereld", medewerking Jeugdkameror- kest Leiden. Jacobazaal Den Burcht, 8 uur: Film club K. en O. Prima Delia Revolu- Janvossensteeg 59. De Ruif, 8.30 uur: opening sociëteit Zisexzo. Jeugdhonk Charlotte de Bourbon hof, 7 uur: elektronicaclub De Detec tor. Den Haag Schouwburg. 8.15 uur: Ned. Comedie met „In wankel even wicht" Woensdag (25 oktober) Oude Singel 236. 8 uur: ledenverga dering Door Eendracht Verbonden. Pieterskerk. 7.15 tot 7.50 uur: avond gebed. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw Breestraat 85 .8 uur: Ver. Pedago giek, forum over seksuele voorlich- Den Haag Schouwburg. 8.15 uur: Nieuw Rott. Toneel met ..De eerste mevrow Fraser". Scheveningen Kurzaal. 8.15 uur: Residentie-Orkest, met Daniel Baren- boirn piano. Donderdag (26 oktober) Dr. Van Voorthuysenschool, Marnix- straat, 8 uur: installatie G- J. Augusti- nus als hoofd. De Lakenhal, 8 uur: Oud-Leiden, ir, H. H. Vos. directeur Gemeentewerken, over de slag bij Hastings en de Burcht te Leiden. Den Haag Schouwburg. 8.15 uur: Haagse Comedie met „Helder zien in het donker". feestavond! jubileumfonds N.Z.H.V.M. Aula Acad- Ziekenhuis. 7 uur: forum problematiek der slechthorendheid'. Kleine zaal Gehoorzaal, 2 uur: afd'. Leiden Ver. Huisvrouwen, mevr. Hö- weler-Smiit over „Geneesmiddelen vroeger en nu". L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: tie- nersociëteilt, Milkshake. Boshuis, achter Hoflaan 74: ruil beurs voor verzamelaars, 7 uur. Den Haag Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Zo is het of zo lijkt het". Den Haag Diligentia, 8.15 uur: Borodin -kwartet- Den Haag Kloosterkerk. 1 uur: orgelbespeling Bernard Renooy Den Haag Lutherse kerk. 8 uur: orgelconcert Piet van Egmond. Zaterdag <28 oktober) Schouwburg, 2.30 uur: Leidse Jeugd- Actie, jeugd-toneelvoorstelling. „Ploeft, de geschiedenis van een spokenfami- Me" <8 tot 14 jaar), toneelgroep Arena. Afd1. Leiden Ned. Natuurhist. Ver.: paddestoelenexcursie naar Rust en Vreugd Wassenaar. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: mid- densoc., 't Is weer beatenitijd, ook ouderensociëteit- Oegstgeest Het wiltite huis, 2 tot 5.30 uur: schaaksociëteit Palamedes. Den Haag Schouwbui-g, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Van de brug af gezien". Den Haag Diligentia, 2.15 uur: to neelgroep Arena met „Het laatste lo verbos", 8.15 uur: pianorecital Peter Katin. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Tot Hulp der Mensch- heid, Hooigracht 48 tel. 21060. Op zaterdag 21 oktober is in Leiden, voor spoedeisende gevallen, 's morgens van 8 tot 12 uur, bovendien geopend: apotheek D. C, Kok. Rapenburg 9, tel. 24807. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door apotheek Tot Hulp der Menschheid. De Oegstgccstse apotheek en apo theek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Doktersdienst Tot zaterdagmiddag 12 uur de eigen huisarts raadplegen. Daarna dokters- telefoon bellen, 5 maal 2. FILMS Camera <2.30, 7 en 9.15 uur): Qui est vous Polly Maggod? (14 jr). Lido (2 en 8 uur): Dokter Zhivago (14 jr). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Agent 077 Operatie Marokko (14 jr). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De prooi (18 jr). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Houd de treinen in het oog (18 jr). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Mijn prinses (18 jr). Belangrijke telefoonnummers Voor EHD. Leiden: 20645 Voor brand weer 5 maal 3 Voor politie 5 maal 4. Molenmuseum Molen De Valk geopend dinsdag toi en met zaterdag van 10 tot 5 uur zod- dags van 1 tot 5 uur. Maandags ges.lo- MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde. Steenstraat: oi werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur Museum Oudheden, Rapenburg: werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag zondag van I tot 5 uur. Sted museum De Lakenhal. Oi Smgel op werkdagen van 10 tot 5 zondags van 1 tot 5 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): werkdagen van 9 tot 12 en vap 2 to uur kassen zaterdags en zondags BadinrlcbtingeD De gemeentelijke badinrichtingen zyn rp de volgende Ujder geopend Lindestraat lb maandag eeslo Unsdag 911.15 u en 13.3b—17.15 woensdag gesloten, donderdag 13.30- 8.15 u vrijdag 9—11.15 u en 13.30—18.45 j zaterdag 8—11.15 u en '3.3016.30 Van der Werfstraat 39 maandag e unsdag gesloten woensdag 811J5 e 13.3017.15 U.. donderdag 8 3011.15 13 30—18 15 u.. vriidag 8.30—11.15 u i ,..30—1845 tu. zaterdag 7.30—11.15 e ;3.30—16.30 u Tentoonstellingen Galerie Walenkamp. Nieuwsteeg 11: schilderijen en tekeningen van Cor Blok (tot 20 oktober). De Lakenhal: tentoonstelling van kindertekeningen en recente tekenin- LEIDEN De Chr. Hist. Jonge- n Organisatie, afd. Leiden, ver gaderde gisteravond in de Regen tenkamer van het Schaclitenhof over de partijvernieuwing in Ne derland in het algemeen en over de misschien binnenkort zijn beslag krijgende samenwerking tussen de drie grote confessionele partijen in het bijzonder. De lieer Jac. Huy- sen, landelijk voorzitter van de CHJO en spreker op deze verga dering, die bezocht werd door ruim dertig jongeren en bestuursleden van de Leidse CH-kiesvereniging, ging diep in op de noodzakelijke vernieuwing van het CH-beginsel- I11 vacature van ds. J. M. D. v. d. Berg LEIDEN Ds. A. J de Jong te Scheveningen heeft het beroep van de herv. gemeente te Leiden, dat in de vacature van ds. J. M. D. van den Berg op hem was uitgebracht, aangenomen. Het was het eerste be roep voor deze predikantsplaats en dus is men in de Molenwijk zeer verheugd over deze beslissing. Wan neer ds. De Jong naar Leiden komt, is nog niet te zeggen. Het door ds. Van den Berg verlaten huis aan de Van der Brandelerkade zal het ge zin De Jong niet gaan bewonen. Er moet naar een ander huis worden gezocht. Ds. De Jong werd in 1919 te Nieuw-Lekkerland geboren. Hij stu deerde aan de Utrechtse universi teit. Van 1943 tot 1947 diende hij de herv. gemeente te Ederveen en sinds dat laatste jaar is hij predikant te Scheveningen. in de grote wijk Duindorp. Twee jaar is ds. De Jong in Scheveningen voorzitter geweest van de centrale kerkeraad. In zijn Scheveningse tijd werden in totaal acht beroepen op hem uitgebracht. Het gezin De Jong telt vier kin deren, een meisje en drie jongens. gen van Lucia Steinbach, tot 5 no< ber, dag. van 10 tot 5 u„ zondags 1 tot 5 uur. De Lakenhal: tentoonstelling Spelen en Lezen, antiek kinderspeelgoed uit de verzameling Caljé-van GuMk oude kinderboeken en kinderprenten uit de verzameling J, de Koning. 25 okt. tot. 10 dec., dagelijks 10 tot 4 zondags 1 tot 4 uur WASSENAAR Kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: tentoonstelling schilderijen en aquarellen van J. C. W Cossaar en keramiek en plastieken van Elisa beth Gerst (van 16 okt. tot en met 1 nov., maandag t.m. zaterdag 10 tot 5 u., dinsdagavond 8 tot 10 uur, zondags gesloten) de CHJO: 'Een poging tot her oriëntering'. Hij beklemtoonde, dat het on juist was, te menen, dat de CH- jongeren erop uit zijn de centrale plaats, die het Evangelie in heit CH-beginselprogramma altijd ge had heeft, aan dit Evangelie te ont nemen. Verdei- betoogde hij, dait het niet verstandig zou zijn, als de CHU op dit moment zou streven naar een fusie met die ARP, aan gezien dit vertragend zou werken bij de totstandkoming van een de finitieve samenwerking van de drie grote confessionele partijen en een forcering van deze fusie niet één grote protestantse partij, maar een anderhalve AR en een halve CH tot gevolg zou hebben. In de discussie die volgde kondig de hij een duidelijke strategie van de CHJO aan in de komende maan den ten aanzien van de koers die de CHU zal gaan varen in dit op zicht, voor welke koers de uitslag van de Algemene Vergaderingen van KVP en CHU op respectieve lijk 9 en 16 december aanstaande, van het grootste belang zal zijn. De groep tekende tot slot een verklaring aan het bestuur van de CHU, waarin zij het streven van de landelijke CHJO steunde. Van schrik 4 maanden niet achter 'l stuur DEN HAAG Volgens een 26- jarige bouwvakker uit Leiden was hij zo geschrokken van een aanrij ding die hij in de Lindestraat had veroorzaakt, dat hij er snel vandoor was gegaan. De politie wist hem echter spoedig op te sporen. De bouwvakker dacht wie zich binnen 24 uur na een aanrijding bij de politie meldt, niet strafbaar is. maar de Haagse politierechter maakte hem duidelijk dat dal niet geldt wanneer de politie iemand binnen die tijd op het spoor is. De politie had de auto van de man al in beslag genomen, voordat deze zich kwam melden. ,,Dat moest u wel want de auto was verdwenen", zo constateerde de officier van justitie die vaststelde dat verdachte bij het nemen van een bocht met te grote snelheid had gereden en aanzienlijke schade ver oorzaakt. De eis luidde f 50 boete voor de aanrijding en f 100 boete plus vier maanden ontzegging van de rijbevoegdheid voor het doorrij den. De rechter veroordeelde con form die eis. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN geboren: Gerrit C. zv J J Bakhuizen en C Kortlever; Na- dia, dv D J Lankamp en B C v Moolenbroek; Gerrardus H P, zv G Blikman en J C M v Ruiten; Louis J W, zv L J W Berger en C C Marshal; Jelle E, zv E Dijkstra en M M v d Harst; Bertrand A, zv A Oppelaar en J Boom; Alexander M, J M. zv K T Zwetsloot en A M Spruijt; Petra J, dv T F J Togni en J Borrebach. Ondertrouwd: W Zeilstra en D M v Osnabrugge, B Wijrdeman en N M v d Reijden, P W Heijman en H B F Bonga, J de Bree en J van Gent, F Bos en G Esderts, H Wie link en W JM Philippo; T A J Ko- renhoff en Y T G M Bonnet, C J v d Krogt en H C M H v Lochum, J R Faber en D L Welters, W C J Glaudemans en E C M Grimbergen. Getrouwd: O P M Rijsdijk en AR M Langezaal. J Onderwater en N S Neuteboom. J v Lopik en E I de Vet, S F M T Vlek en E P G Aalders. T JM v d Geer en M S T M Arts. N de Haas en J M Sterenborg, R E Peterzen en E Slegtenhorst, J B Erades en C Groenendijk, G J F •Pardon en M Kriek, J C H Peeters en J v Heil. Overleden: T v d Logt, 73 jaar, man; P P Jansen, 71, m: H M Kla verveld, 67, wed v P v d Loo; S J Beurze, 91, m. De Zijlbrug. die commissaris Klaasesz maandag 30 oktober in gebruik zal stellen, gaat een be langrijke schakel vormen in het toekomstige Leidse wegennet. De in het verlengdè van de Willem de Zwijgerlaan gelegen brug geeft aansluiting op de nieuwe Leiderdorpse woonwijken en veenstreek. Ongetwijfeld zul len de Spanjaardsbrug en de Lage Rijndijk na de ingebruik neming van de nieuwe brug in belangrijke mate worden ontlast maar de Zijlbrug komt pas ten volle tot haar recht als ook de nieuwe brug over de Haar lemmertrekvaart en de wegen over 't Schuttersveld en door de Kikkertpolder gereed zijn. Foto Van der Horst nniiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiinmiininniiin) Solglytt weer thuis LEIDEN De Victoria Regia met aan boord 60 bewoners van het ver pleeghuis Solglytt is vanmiddag af gemeerd bij de Wilhelminabrug na een tiendaagse vaartocht naar Duits land. Laatste rusthaven was IJssel- monde, waar men gisteren tegen 5 uur aankwam. De reis is allen zo goed bevallen, dat men nu al over de tocht van volgend jaar spreekt. LEIDEN Het bestuur van de Stichting Persgasstation, die in liqui datie is, heeft een belangrijk deel van het vermogen van de stichting geschonken aan verenigingen, stich tingen en organisaties. Het totale be drag van de schenking is f 34.000. Tegelijkertijd is een bedrag van f 40.000 geschonken aan de Kamer van Koophandel en fabrieken voor Rijnland, waarmee het Persgassta tion altijd goede contacten heeft on derhouden. Zoals bekend is al een bedrag van f75.000 toegezegd aan de gemeente voor het oprichten van een fontein op de hoek van de Kooilaan en de Surinamestraat. De Stichting Persgasstation werd in de Tweede Wereldoorlog in het leven geroepen om met benzi- neschaarste kampende bedrijven, in staat te stellen met persgas in hun transportbehoeften te voorzien. Het bedrag van f 34.000 is toegeval len aan de volgende verenigingen en organisatiesOorlogsgravenstichting f 1000, Leids Dierenasyl f 1000, Rijn landse Molenstichting f 5000, Ned. Be lastingmuseum te Rotterdam f 5000, Stichting Leidse Sportbevordering f 1000, Het Leger des Heils te A'dam t.b.v. 't Leidse korps f 1000, Het Ned. Roode Kruis t.b.v. haar afdeling Rijnland te Oegstgeest f 1000, idem t.b.v. Leiden f 1000, Ko ningin Wil'helminafonds Amsterdam f 1000, Kon. Ned. Ver. EHBO, t.b.v. de afd. Leiden f 1000, Leidse Uni versiteit, t.b.v. de Jelgersma-kliniek voor aanschaffing tv f 1000, Clubhuis „In de vroolijcke Arke" f 1500, Jeugd werk Geref. Kerk in Leiden f 1000, Jeugdwerk N.H. Kerk in Leiden f 1000, Stichting clubhuizen Jeugdha- ven in Leiden f 1000, Chr. Jeugd- hulp in Leiden f 1000 R.K, Blinden- In Leiden start jongerensoos ZISEXZO LEIDEN Onder het motto „Door de jeugd, voor de jeugd" start dindsdagavond in De Ruif (Janvos- sensteeg 59) met subsidie van de Ne derlandse Vereniging voor Seksuele Hervorming een jongerensociëteit, die de naam Zisexzo gaat dragen. Mevrouw Zeldenrust van de NVSH zal spreken maar daarna is het met ingang van 2 november elke donder dagavond in De Ruif aan de jonge ren zelf om door dans, discussie en andere activiteiten eikaar bezig te houden en te vormen. Wordt deze sociëteit een succes, dan zal worden getracht een eigen lokaliteit te vin- Tot de initiatiefnemers behoren het echtpaar Nagtegaal (Vol dersgracht 39a) en Betty Karreman, die hiertoe een werkgroep hebben gevormd. Het betreft hier geen landelijke primeur. Ook in Amsterdam, Den Haag en Utrecht zijn dergelijke so ciëteiten al opgericht. Hoe hetwerk zal groeien en of men bij voorbeeld te zijner tijd ook zal kunnen over gaan tot het verstrekken van anticon- ceptionele middelen, is nu nog niet te voerzien. Iedere jongere is wel kom in deze sociëteit, ook homofie- in fraai opbergmeubel r Lelden Maarsmansteeg8 tel. 20B85 Nieuw Vennep; Firma W. Los, Acacialaan 2fl LDealer voor Alkemade, Leimuiden en Leimuiden tel. (01721)- 412 J LEIDEN Voor allen, die een gelioorafwyking hebben of die kinderen hebben met een gehoorafwyking, voor allen, die met slechthorenden in contact komen en voor allen, die door hun beroep of anderszins belang stelling hebben voor de problematiek der slechthorenden wordt volgende week vrijdagavond om 8 uur in de aula van het Academische Ziekenhuis een forumbijeenkomst gehouden. Dit gebeurt op initiatief van de be sturen der afdeling Leiden van de Ned. Vereniging van Slechthorenden en van de „Chr. school voor slechthorenden en spraakgebrekkigen" te Leiden. De heer A. Schütten. hoofd van genoemde zal, als voorzitter funge ren van forum, waarin verder zit ting hebben; mevrouw dr. E. Steen- whfkel-Mühleisen, psychiater voor kinderen met leermoeilijkheden en slechthorenden; de heer A. P. Dees, vader van een doof en een slecht horend kind; dr. P. J. Kostelijk, 'keel-, neus- en oor-arts; de heer P. H. van Rijn, lid van het hoofd bestuur van genoemde NVSH; de heer J. v.d. Schaaf, maatschappelijk werker en chef van de afdeling jeugdzorg voor slechthorenden te Amsterdam; drs. A. Spoor, audio loog. Ook expositie Voordat de eigenlijke forumbij eenkomst begint, is voor belangstel lenden van 7 tot 8 uur gelegenheid een expositie te bezichtigen op het gebied van hoorapparatuur. Het ligt niet in de bedoeling, dat de forumleden daarna een korte in leiding zullen houden, maar dat zij gelijk zullen beginnen met het be antwoorden van vragen, die even tueel tevoren schriftelijk in een vra- genbus kunnen worden gedeponeerd. Dat er veel te vragen zal zijn, lijkt ons een uitgemaakte zaak. De pro blematiek en de onwetendheid op dit terrein zijn immers groot, zelfs bij artsen en ook bij de betrokkenen zelf. Voor toesteldragers zal een ring leiding en een aantal koptelefoons beschikbaar zijn. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij -mevrouw Huizing, Emmaplein 5, Oegstgeest, tel. 51365, en de heer A. Schutten, Handelstraat 25, Leiden. bond St. Odilia te Amsterdam t.b.v. de afdeling Leiden f2000, Stichting Vrienden Medisch Kleuterdagver blijf „Margriet" in Leiden f3000, Prot. Chr. Ver. voor B.L.O. f 1000, Ned. Padvindstersgilde t.b.v. „De blauwe vogels" f 1000. Ned. Padvin ders Ver. t.b.v. het B.E.-werk f 1000, Prot. Chr. Ver tot opvoeding en on derwijs aan doofstomme kinderen „Effatha" in Utrecht f 1000, My- tyl-stichting in Leiden f 5000, „Phila delphia" in Leiden f2500, Stichting clubhuis „De Sperwers" in Leiden f 1000, Ned. Kath. Gidsenbeweging, t.b.v. „De blauwe vogels" f 500, Kath. Verkenners, t.b.v. het B.E.-werk, f 500, Vrienden van het Diaconessen- huis in Leiden f 1000. EEN KEIJZER TAPIJT Vervaardigd me! de beroemde tapijt-computer. Sterk, veer krachtig, kleurecht. Gemak kelijk m onderhoud. (390 cm) Landelijke primeur NY SH-spreekuur voor jongeren in Leiden LEIDEN Dc Nederlandse Vereni ging voor Seksuele Hervorming (NVSH), althans het district Leiden, dat 6000 leden telt, start een lande lijke primeur: een apart spreekuur voor jongeren, dat voorlopig elke - eerste donderdagavond van 8 tot 9 uur wordt gehouden in het NVSH-bureau Papengracht 26, het Dr. Jan Rutgershuis. De afdeling Leiden vindt dit een logische consequentie van de recente beslissing van het hoofdbestuur om een jeugdlidmaatschap in te stellen voor jongeren Van 16 jaar en ouder, aan wie dus ook anticonceptionele middelen kunnen worden verstrekt. Het Leidse spreekuur kent echter geen leeftijdsgrens; ook jongeren be neden de 16 jaar kunnen op het spreekuur terecht voor advies of in lichtingen, onverschillig of men nu lid is of niet. Het jongerenspreekuur is onder meer ingesteld omdat de aanwezig heid van ouderen op het gewone spreekuur soms remmend werkt. Bedrogen minnaar dreigt met moord DEN HAAG Huisvredebreuk en bedreiging: zo luidde de aan klacht tegen een 41-jarige kraan machinist uit Voorschoten, die gis teren voor de Haagse rechtbank verscheen. De man was in relatie gekomen met een vrouw uit Leiden die voorgaf ongehuwd te zijn. De verhouding kreeg een min of meer intiem karakter. In werkelijkheid was de vrouw wel getrouwd en ver bleef haar man tijdelijk in het bui tenland. Op een nacht in juni werd de machinist door de wettige echtge noot de deur gewezen, nadat hij door het vernielen van een raam was binnengekomen. Begin juli was de bedrogene teruggekomen en, zwaaiend met een bijl, had hij aan gekondigd: „Jouw vrouw maak ik binnen een week kapot; ze heeft geen week meer te leven". De machinist betoogde gisteren dat hij van mening was nog steeds toegang tot de woning van de vrouw te hebben, omdat de achterdeur al tijd voor hem werd opengelaten. De vrouw ontkende dat laatste. De officier van justitie wilde er rekening mee houden dat verdachte in verband met verminderde toe rekeningsvatbaarheid op proefver lof was gesteld en eiste zes maan den gevangenisstraf met aftrek van voorr arrest. De verdediger was van mening dat zijn cliënt met de drie maanden in voorarrest doorgebracht, zwaar genoeg was gestraft. Vonnis over 14 dagen. PSP Leiden kiest nieuw bestuur LEIDEN Op een gisteravond in restaurant Zomerzorg gehouden jaarvergadering van de PSP, afde ling Leiden, zijn een nieuwe voor zitter en enkele nieuwe bestuursle den gekozen. Voorzitter G. W, van der Meiden had zich niet har kiesbaar gesteld: zijn plaats wordt ingenomen door mej. Anne van de Zande. Vice-voor zitter en propagandist wordt Peter Kretzschmar. Hans Kretzschmar werd gekozen als lid van het be stuur. Herman Amptmeijer za] de functie van vormingsseoretaris ver vullen. Secretaris blijft mevrouw M. W. J. van Hal-Klap en penning meester blijft P. van 't Zelfde. De vacature van propagandist kon nog niet worden vervuld, daar tegen de kandidaat voor deze functie. Jan Boer, grote bezwaren bleken te be staan, waarop deze zich téi-ugtrok.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3