DR. JOH. VAN DER SPEK KRIJGT NU PAS RUST de stad en dokter Moore Klaus Schuetz burgemeester van W.-Berlijn Hogere luister en kijkgelden SPORTTOTO UITGEBREID VRIJDAG 20 OKTOBER 1967 WEST-BERLIJN Klaus Schuetz, j de 41-jarige vroegere Westduitse staatssecretaris van buitenlandse zaken, is gisteren door het West- berlijnse parlement met 81 tegen 38 stemmen bij drie onthoudingen tot burgemeester van West-Berlijn ge kozen. Schuetz volgt de 51-jarige protes tantse dominee Heinrich Albertz op die onlangs zijn ontslag nam na partijcrisis en maanden van moei lijkheden tussen studenten en de i Klaus Schuetz is met zijn 41 jaar 1 de jongste burgervader die het wes telijk stadsdeel sinds de oorlog heeft gehad. Schuetz, op 17 september 1926 in Heidelberg geboren, behoort tot degenen die de oorlog in volle om vang aan den lijve hebben onder vonden. Toen hij, zwaar gewond, uit krijgsgevangenschap terugkeer de moest hij nog eens de schoolbank in om in 1946 eindexamen te doen, Na de afsluiting van zijn studie germanistiek en politieke weten schappen, die hem ook naar de Har- vard-universiteit in Amerika voerde, was. Schuetz tien jaar lang weten schappelijk assistent aan het Insti tuut voor politieke wetenschappen van de Vrije Universiteit en ook ver scheidene jaren achtereen lid van het Westberlijnse huis van afgevaar digden en van het parlement in Bonn. DEN HAAG Het ligt in de bedoe ling in de nabije toekomst de luister en kijkgelden voortaan samen te brengen onder omroepgelden, waar voor een bedrag benodigd zal zijn van 75 per jaar als luister- en kijk geld. Voor alleen luistergeld zal een bedrag geheven worden van 24 per jaar. Onder de huidige regeling betaalt men voor luistergeld 18 en voor kijkgeld 36, tezamen dus 54. De nieuwe regeling komt dus neer op een verhoging van 21 voor zowel het luister- en kijkgeld en op een ver hoging van alleen het luistergeld van 6 per jaar. AMSTERDAM De Amsterdamse centrale recherche heeft vier in West-Duitsland gelegerde buiten landse militairen naar Amsterdam la ten overkomen in de hoop dat zij een nieuw licht kunnen werpen op de nog steeds onopgeloste wurgmoord op de 28-jarige prostituee Barbara van der Eng anderhalve maand geleden. Zij bevonden zich ten tijde van het misdrijf in de nacht van zaterdag 2 op zondag 3 september met vele andere militairen als verlofgangers in de hoofdstad. Kruiswoord-puzzel zonder zwart Markante 81-jarige kon altijd meer aan dan menig ander Horizontaal: 1. zuil - sociëteit (afk.). 2. meisjesnaam - karakter. 3. kweeksel - slede - scheik. element (afk.). 4. muzieknoot - schoeisel. 5. gewicht -groente. 6. rund - voor zetsel - bloedhuis. 7. Europeaan - uit roep - zwaardvis. 8. vreemde munt - Europeaan buitenhaven. 9. aardap pel - boom. Verticaal: 1. model - voorzetsel. 2. plotseling - bid (Lat.). 3. meisjesnaam - gevolg. 4. de bovenste halswervel - bijwoord - geluid van een ezel. 5. bastaarduitgang - zot -lidwoord. 6. voorlichting - schoeisel. 7. vrouw van Abraham - plaats in Groningen. 8. trustee (afk.) - korter - bekende af korting. 9. nobel - hoekbalkon. OPLOSSING VORIGE PUZZEL 1. Helmond - al. 2. oneer- oele. 3. niet koets. 4. dg - Naarden. 3. eed - Antoon. 6. Riel - Eem - sa. 7. Druten - mak. 8. lire - rue - re. 9. as - ink - elan. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Alleen zijn ruige haardos wat witter en zijn oog opslag misschien wat zachter, maar hij is nog altijd de rijzige markante dr. Johan van der Spek, die je zag bij elk evenement van de Ned. Hervormde stichtingen voor zenuw- en geesteszieken (nu ere-voorzitter)op vergaderingen van het Oranje Groene Kruis, achter de groene tafel van de Nationale Christelijke Geheelonthoudersvereniging, op Groene Kruis-bij eenkomsten, als lid van de Centrale Raad voor de Volksgezondheid, als Wat heeft deze man in zijn leven gewerkt. Hij, het levende bewijs van „werken is gezond" blijkt als 81-jari- ge ongebroken. Praktizeert nog als zenuwarts (nu kun je eindelijk de tijd geven, die je patiënten eigenlijk nodig hebben). Dr. Van der Spek IS nu eenmaal een man, die aan het werk moet blij ven, al remde hij sinds zijn pensione ring als geneesheer-directeur van Maasoord (1951) geleidelijk af. Nu treedt hij terug uit zijn laatste officiële functies. Vorige week onop vallend afscheid (hij houdt niet van tam-tam) van de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid, zaterdag laat hij zich (onder ons) uitluiden als voorzitter van het Oranje Groene Kruis (van 1939 af) en ook de lande lijke Centrale Raad voor de Volksge zondheid zal hem over een paar we ken niet meer zien, evenmin als het Interkerkelijk Protestants Zieken huisbureau. waarin alle christelijke ziekenhuizen samenwerken. „Als oud mannetje kan je daar toch niet blij ven verschijnen?" Ach nee, een „afscheidsonderhoud" wilde hij eerst niet. Heb nooit inter views gewenst. Maar nu, vooruit, om dat het de laatste keer is dan. Maar houd het alsjeblieft rustig, zeg. Dat is dr. Van der Spek ten voeten uit, de man, die altijd meer dan een ander leek te kunnen. Dat bleek al in zijn studietijd. We hebben dat opgezocht. Een gewoon mens haalt gymnasium alpha of beta. Hij deed beide. Een student concentreert zich door gaans op één faculteit. Van der Spek deed eerst op zijn slofjes theologie, werd kandidaat tot de heilige dienst en studeerde daarna nog even door lot zijn doctoraal. Om vervolgens welgemoed de me dische studie aan te vatten, die hij niet met zijn artsexamen beëindigde, maar met een promotie die klonk als een klok. Zijn proefschrift ging over „Het gevoel". Ondanks zijn drukke leidende werkkringen aan psychiatrische in richtingen als de Willem Arentszhoe- ve in Den Dölder, Meer en Bosch en Bethesda Sarepta te Heemstede en Maasoord in Poortugaal, waren zijn contacten daarbuiten velerlei (zie bo ven). Ook als docent, want de rijksuni versiteit in Utrecht profiteerde van zijn kennis in de pastorale psycholo gie (privaat-docent) en de Neder- landsche Economische Hoogeschool trok hem aan als lector in de psycho logie. En nog is niet alls gememoreerd, maar genoeg daarover. Dr. Van der Spek zal al boos genoeg zijn. Kan hij iets zeggen over zenuwarts vroeger en nu? 'De problemen waardoor mensen geestelijk in de knoei kunnen raken zijn inderdaad anders dan vroeger. Hoofdpunten het werk, het huwelijk, het religieuze le ven. Het werk: velen voelen zich in hun werkkring niet happy, soms ach teruitgezet (meestal terecht overi gens). Het huwelijk en de religie: de mensen zijn allemaal veel bewuster dan vroeger. Ze beleven alles. Vroe ger kwamen ze daar veel minder aan toe, hard als ze moesten ploeteren (lange arbeidstijden) tegen honger- loontjes. Dr. Van der Spek kent nog uit ei gen aanschouwen de bittere armoede die vroeger werd geleden. Een gezin dat als middagmaal alleen aardappe len kon nuttigen (als de aardappele ters van Van Gogh). Nog ziet hij dat gezin in Utrecht, waar hij voor Armenzorg eens kwam in zijn jonge jaren. Op tafel de schaal en aan een koordje daarboven een zoute haring, waar allen hun aardappel langs streken om er toch maar een smaakje bij te hebben. Je zou kunnen zeggen: de mensen hadden het zo druk met het voorzien in het meest elementaire, dat ze aan andere problemen niet eens toekwa men. Daarbij aanvaardden ze min of meer lijdelijk hun lot. Nu ligt dat allemaal anders. Geluk- Elsink doet bod op Koopermoolen AMSTERDAM De Nederlandse cabaretier Henk Elsink heeft een bod van 150.000 gedaan op zijn eigen theater-restaurant De Koopermoolen, dat op 23 augustus door de Amster damse rechtbank failliet werd ver- Het theater-restaurant was eigen dom van de gelijknamige naamloze vennootschap, die door een minder gelukkig beheer van de zakelijke lei ding in financiëlp moeililkheden was geraakt. De N.V. ging falliet, het thea ter-restaurant werd met inventaris en goodwill ter verkoop aangeboden. Verticaal: 1. honderd - la. 2. enige - iris. 3. Leende -Uri. 4. met - Aal ten. 5. orka nee - R.K. 6. Noor - tenue. 7. Dee - Dommel. 8. alt -Eos - ara. 9. les - nn - Aken. Vlottere toelating pleegkinderen uit Korea en Vietnam? (Van onze parlementsredactle) DEN HAAG Op het ministerie van justitie wordt een kleine commis sie ingesteld om te onderzoeken of de richtlijnen voor de toelating van bui tenlandse pleegkinderen kunnen wor den verruimd, zo heeft minister Po lak gisteravond meegedeeld bij de be grotingsbehandeling In de Tweede- Kamercommissie voor justitie. De a.r. afgevaardigde dr. Boertlen bepleitte mede namens de meerder heid van de cotnmissie opnieuw een zodanige verruiming van de toela tingsnormen, dat Nederlandse gezin nen, die een Koreaans of Vietnamees pleegkind wensen, niet meer zulke grote obstakels op hun weg vinden als thans het geval is. Verzoeken „Op korte termijn moet worden bestudeerd of de richtlijnen nog wel juist zijn", antwoordde minister Po lak. Op het ministerie liggen nu 500 verzoeken om toelating van Kore aanse en Vietnamese pleegkinderen. Aan 312 kinderarme gezinnen (met twee kinderen of minder) die een aan vraag hebben ingediend, is een vra genlijst toegestuurd; 168 kinderrijke gezinnen hebben van het ministerie het advies gekregen hun aandacht primair te richten op opname van een Nederlands pleegkind. Dr. Boertien zei in de mededelin gen van de minister „een nieuwe len te en een nieuw geluid" te hebben gehoord. BRUSSEL De Luikse seinwach- ter, die is aangehouden na de spoor wegramp bij Fexhe le haut clocher op 4 oktober, is gisteren voorlopig vrijgelaten. Zijn verdediger had gesteld dat verdere detentie niet no dig was voor het verdere onderzoek van de zaak tegen de seinwachter. Zoals bekend kwamen bij dit spoor wegongeluk 13 mensen om het le ven. Zeker zeventig werden gewond. RADIO VAMVOM1 ïterco: Radio Fllharmo- orkest en soliste (oon.). STicuws. 22.40 Actualltel- .55 Licht gevarieerd pla- hoorspel. 21.30 Licht solist. TROS: DRAADOMROEP GRAMMOFOONPLATEN VANAVOND VAN 18—20 UUR I. Gioacchtno Rossini Mars 2. Uit .'.Don Pasquale": IV. India: Letters in het zand, do- STELE VISIEf VAA WO AD Nederland I. NTS: 18.83 Plpo 19.07 In kleur: roverzlcht. STER: 20.16 Re- ïe. AVRO: 20.20 AVRO'B :vizler. 20.50 Selektle uit de NTS: 22.40-22.45 Nederland II. NTS: 18.35 Pl- >o de Clown. 19.00 Journaah rv-feuilleton. 19.33 Waarheen net het weekend? 20.00 Jour nal, STER: 20.16 Reclame. lymolsche wedstrijden In Nederlands progr. kanalen: 18.25 School-t.v. 18.55 Zand- foonmuzlek. VPRO: 7.55 Deze (9.35-9.40 Waterstanden). Sores van Dorus: licht pro gramma. (herh. van 11 okt. 11.) 10.55 Lichte grammofoonmu- zlck. 11.00 Nieuws. 11.02 Lichte muziek voor koperorkest (gr). 11.25 Oosteuropese kroniek, Walsorkest. 12.15 12.27 Mededelingen tigers. 14.40 Radio Jazz Magazt- - NRU: 15.00 Sociale utopie onmisbaar. lezing. 15,30 Zestig jaar jazz. 15.55 Het Voor-Olympisch Hockey-toer- nooi ln Londen: Neder- land-Nleuw Zeeland. 16.0( Nieuws. 18,02 Volksmuziek uil India. VARA: 16,30 Harmo- nle-orkest. 16.50 Studentenpro- j. 8.32 Voor de nuisvrouw. 9.15 Gevarieerd mu ziekprogramma en kunstkro niek. ll.oo Nieuws. 11.02 Samen naar de kerk. lezing. 11.15 Mu- 12.00 Stereo: Country and 120.00 Stereo: Country and Western Express (ar.). 12.15 Marktberichten. heldsvoi lingen alltelten.' 12.50 Over missie en zending. NRU: 13.00 Openbaar Kunstbezit. 13.10 Verzoekpla ten voor de militairen. KRO: 14.00 P.M.: een weekblad met veel plaatjes. (16.00-16.02 Nieuws). NRU: 16.30 Franse les. HIRO: 17.00 Elkaar leren ken- Illlvcrsum III. 240 m. en FM-kanalen. KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 DJlnn: gevarieerd programma. (10.00 en 11-00 Nieuws). NRU: 12.00 Nieuws. 12.02 Nederlands fabrikaat: lichte muziek. NCRV: 13.00 Nieuws. 13.02 Ramblers Radio Reprises. 13,30 Zuidzee-serena- de. 14.00 Nieuws. 14.02 T(w)iene- - iws. 15.02 Voor Country and western muziek. 16.00 Nieuws. 16.02 Lichte platen. 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Sportshow: reportages, uitslagen en com- TELEVISIE MORGEN Nederland I. NTS: 13.30—14.00 Teleac - herhaling van 15 oktober jl. 15.30 Nieuws ln 't kort. STER: 13.31 Recla me. NTS: 15.34 Weektournaal met titels voor slechthoren den. STER: 15.37 Reclame. KRO: Klokke Vier. famlllcma- gazine. 17.00-17.30 Voor de kln- BELGIë ■lands progr kan. 2 en 1016.00-18.00 volksuniversiteit. kig. Maar er zijn weer andere bezwa ren voor in de plaats gekomen. Denk aan het praktisch geheel wegvallen van de onderlinge controle, die er vroeger heel duidelijk was, ook in de steden. Aan het vacuüm waar we met z'n allen op elk gebied in zitten. De gevolgen daarvan krijgt onder meer de zenuwarts te verwerken. Maar zeg, ik moet weer verder (blik op horloge). Is het genoeg zo? Ik zeg nog eens, nadrukkelijk: Rustig, hoor! Minister Polak over Phil: Geen vervolging tegen VPRO (Van onze parlementsredactle) DEN HAAG Minister Polak (justitie) ziet niets in een strafvervol ging tegen de VPRO vanwege het laten verschijnen van een naakte da me, op het scherm. „De kans op suc ces zou zeer gering ztfn", vermoedde de bewindsman gisteravond in de Tweede Kamercommissie voor justi tie, waar de BP-afgevaardigde mr. Kronenburg hem vragen over deze kwestie stelde. Mr. Kronenburg zei, dat de „ont wikkelde, welopgevoede mens het menselijk naakt als schoonheid kan zien". „Maar de daarvoor niet opgelei de mens gaat bij het zien van naakt gauw over tot het maken van grap pen, obscene opmerkingen en toespe- Prudent Daarom moet de overheid in dit soort zaken uiterst verstandig zijn en niet schromen in te grijpen. „De over heid handelt onvoorzichtig en onwijs als ze uitgaat van het standpunt, dat alle bloot schoon is." Minister Polak vond de uitzending met Phil Bloom niet gelukkig, maar ook weer niet zo verschrikkelijk, dat de strafrechter ingeschakeld moet worden. „Men heeft flink willen doen om ie kijken hoeveel mensen- er aanstoot aan zouden nemen. Dat is gelukt en ik weet niet of ik de VPRO daarmee kan gelukwensen". Per 1 augustus DEN HAAG Minister Klompé (CRM) wil een wijziging van de wet op de kansspelen, speciaal wat be treft de sporttoto. Gebleken is dat de Nederlanders jaarlijks vele miljoenen guldens in de Duitse lotto steken. Om dit te voorkomen wil minister Kompé samen met minister Polak van justi tie een wetsontwerp indienen tot uit breiding van de sporttoto. Er is hierover reeds gesproken met de Stichting Nationale sporttotalisa- tor en binnenkort volgt een bespre king met de KNVB. Minister Klompé heeft gisteren een en ander meegedeeld in de vaste com missie voor cultuur, recreatie en maatschappelijk werk uit de Tweede De minister zegde de commissie, die vrijwel algemeen had aangedron gen op verruiming van de maximum prijs van de toto. toe te zullen bevor deren dat deze kwestie snel zal wor den afgehandeld. Er is thans interdepartementeel overleg gaande over de wijziging van de wet op de kansspelen. De bewindsvrouwe zei te willen trachten het thans gaande overleg in zo verre te versnellen dat een eventu ele wijziging van de wet nog per 1 augustus kan worden gerealiseerd. Dr. Joh. van der Spek VANAVOND TE ZIEN Nederland 1 AVRO 8.20 uur AVRO's Televizier. 8.50 uur Seth Gaaikema selectie uit zijn one- show. Nederland 2 NCRV 8.20 uur De eeuwige vluchteling. Eerste deel uit de nieuwe serie Vidocq van de Franse televisie. 8.45 uur Internationaal gezien: magazine met amuse ment, kunst, nieuwtjes op allerlei gebied. 9.30 uur Farce Majeure. 10.25 uur Pré-Olympische wedstrijden in Mexico-city (reportages). VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 VARA 7.35 uur Kunst nader beschouwd in Kriterium. 8.35 uur Gesprek van Wito Stoel met de geestelijke John Robinson over 'diens boek „Maar dat kan ik niet geloven". 9.00 uur Radio Filharmonisch Orkest met soliste. 10.55 uur Prettig weekend (licht gevarieerde platen), Hilversum 2 NCRV/TROS 7.00 uur Voor de tieners. 9.00 uur Het huis met de dwergen, hoorspel Marianne Colijn. 9.45 uur Romantic concerto door het Metropol Orkest met Guus Jansen, piano. 10.40 uur All-in: gevarieerd programma. Weer tv-rechtbank HILVERSUM De VARA zendt dit seizoen op twee achtereenvolgende avonden weer een aflevering uit van de tv- rechtbank. D ezaak die maandag 23 oktober aan de rechtbank wordt voorgelegd, is een klassiek voorbeeld van een crime passionel. De verdachte is Dirk de Vogel, die de student Simon van Wageningen, zou hebben vermoord. De student is de minnaar van zijn vroeger meisje. President van de rechtbank is prof. mr. C. Bronkhorst. De rechters zijn mr. J. Roelse en mr. E. van Dijk-Vis- ser. Officier van justitie is mr. G. J. P. Cammelbeek. Mr. H. Huizinga heeft de verdediging. De eerste zitting van de rechtbank is maandag van negen uur tot kwart over tien en de tweede zitting dinsdag van tien over negen tot twintig over door Xtfoihtt Younfj 82 „Trek het je niet aan. Meer dan de helft van de geneeskun- ue' heb ik geleerd na mijn studietijd, voor het merendeel van de oudere doktoren uit de buurt. Tegenwoordig willen wij niets meer van de ouderen leren, een gevolg van een nieuw opvoedingssysteem, maar eh... ik stel me voor dat je toch het een en ander van Adam Fairchild hebt geleerd." „Jazeker." ..Zo gaal het ook in een plattelandspraktijk. Tob er maar niet over." Deze vernederende ervaring zorgde ervoor dat David nog harder ging studeren. Hij studeerde tot laat ln de avond; hij zette een boek rechtop tegen de toilettafel en las terwijl hij zijn das strikte. Hij las tijdens het eten. Op een dag toen hij met een boek onder zijn arm op weg was om te ontbijten, ging hij even kijken of er nog post voor hem was. Hij verwachtte nog steeds de vergunning. Hij vond een uitnodi ging om te lunchen in de Rotary Club. Hij gooide hem direct weg. Verder een haastig geschreven boodschap van Moore op twee receptenpapiertjes. Moore vroeg of hij naar Beaver Floods kon gaan om de oude Alice Henderson op te zoeken. Het hoefde niet erg officieel te zijn, zei Moore. maar daar hij de oude vrouw enige tijd niet had kunnen opzoeken, vond hij het prettig te weten hoe het haar ging. Fr volgden nog wat verwarde regels en krabbels die een plattegrond]* vormde van de route. Toen de kerkklok tien sloeg, ging David op weg. Hij reed langzaam de stad uit, want nog nooit in zijn leven had hij zo'n dag gezien. De zon stond nog laag en vulde de frisse lucht met een bleek gouden glans. Boven de riviertjes hing een nevel, de bomen stonden in een rose gloed en de weiden waren wit van de rijp. Zo iets moois had hij nog nooit gezien. Elk grassprietje, elk blad was ermee bedekt, sprook jesachtig mooi. Bleke blauwe slierten rook stegen uit de schoorstenen van de boerderijen op. Nog wat blauwe en grijze koolplanten waren in de tuinen achtergebleven, toma- tenranker. waren zwart geworden van de vorst en hier en daar stond nog een pompoen. Op de smerige weg die David nam, lagen stukken ijs die in plassen zouden veranderen, zodra de zon hoger kwam. Nu werden ze versplinterd onder de wielen van de auto. Onder de indruk van deze VTeemde wereld, reed David een half uurtje voort. Moore's kaartje lag naast hem. Tenslotte kwam hi' bij een steile heuvel met een open weide bij de top. Een terrein was afgesloten door een hek en in het midden daarvan stond een paardehindernis met twee stan gen die verwijderd waren. Verderop was een afgesloten ruimte waar een vrouw aan het paardrijden was. Zij nam net een hindernis. Hij bracht zijn wagen tot stilstand om het gestamp van de hoeven op de harde grond te kunnen horen en zijn pols ging sneller. Paard en berijdster kwamen onstuimig aansnellen, of ten minste dal leek hem zo. Nu zag hij dat het Adele Perkins was. Zij was gespannen, maar zeker van zichzelf en het paard was jong en vurig. Met belangstelling keek hij hoe ze de hindernis zouden nemen, maar het paard stopte plotseling met de voorbenen wijd uit elkaar, het hoofd naar voren, met trillende neusvleugels en opengesperde ogen van angst. David deed het portier open toen hij zag dat Adele zich in het zadel pprichtte. Daar hij een ongeluk vreesde, sprong hij uit de wagen. Paard en berijdster waren wonderbaarlijk vergroeid. Het paard liep met zenuwachtige danspassen op zij, weg van de hindernis en Adele boog zich voorover om tegen hem te praten en hem op de nek te kloppen. Het paard kalmeerde, maar was toch nog erg schichtig, schudde met het hoofd en rammelde met zijn bit. Armstrong begfeép dat hij Adele zag op een ogenblik.dat .zij rin groot .gevaar was. Geschrokken en een beetje kwaad omdat zij zo roekeloos was, sprong hij over de greppel langs de weg. Het gras kraakte onder zijn voeten. Voorzichtig liep hij op het hek toe. Hij stond daar, maar wist nog niet wat hij doen moest, maar hij was ervan overtuigd dat er iets gedaan moest worden. Hij durfde niet te roepen, daar anders het zesfuwachtige dier wel eens zou kunnen schrikken. Adele, in beslag genomen door het paard, scheen hem niet te zien. Tot zijn grote schrik bemerkte hij dat zij het dier dwong terug te gaan naar het beginpunt. Zij draaide rond en het paard bleef trillend staan. Zij praatte tegen hem en trok aan de teugels en daar gingen ze weer in wilde galop naar de hindernis. David greep het hek stevig beet. Wordt vervolgd CEtallkW Cetaflex witte houtlijm Misael Botello De Braziliaan heeft geen vrouw meer, zijn huis ligt in puin zijn vrienden liggen in l^et zieken- Explosieve „worstjes" als het laatste. Misael, visser i roep. had een aantal vrienden uitge nodigd om het feit te vieren, dat hij van zijn vrouw was gescheiden. Om zijn vrienden een goed maai voor te zetten besloot hij zelf achter het fornuis te gaan staan. Geestdrif tig wierp hij een handvol worstjes in de sissende pan, te laat beseffend dat hij een greep had gedaan in een doos met staven dynamiet. Ce scheej»- *811 FERDNAND pi1,/TM»

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 15