Vogelaar blijft bezorgd over de lozing op zee Miele Prachtige kleurendia 's over Noordkaap-reis Veertig jaar bij de Van den Berghstichting HERENHUIS Niet iedereen ingenomen met hertenkamp in N wijk Cijfers geflatteerd 0111 raad mee te krijgen? Voetbalveld jaar een gereed EEN BEZORGER NIEUWE LEIDSE COURANT 4 WOENSDAG 18 OKTOBER 19tf Uitgebreide discussie over koeien Stemmen staken over versturen protestbrief salarissen NOORDYVIJK Er ontstond al een uitgebreide discussie bij de behandeling van de ingekomen stukken in de raadsvergadering die gisteravond werd gehouden. Er was één bezwaarschrift ter tafel van de heer C. de Ruyter die achter zijn huis enkele koeien houdt. B en W hebben hem aangezegd deze dieren naar een andere plaats over te bren gen. Dit op grond van de bouwver ordening en de volksgezondheid. De heren Ven Nes, Van Leeuw en Bensahop bepleitten consideratie, maar de burgemeester zei, dat de wet moet worden toegepast. Wij zoeken naar een oplossing deze man te helpen, wellicht weten de raads leden een mogelijkheid. De heer Vogelaar en Van Nes verzochten nogmaals dit college de raad volledig en nauwkeurig op de hoogte te houden van de si tuatie rond de lozing van afval water in zee. Dit werd toeaezead. Er kwamen vervolgens enkele onderwijszaken aan de orde. Naar aanleiding hiervan werd door de heer Van Leeuwen gevraagd of er ad iets gedaan is aan een verzoek van de ulo-scholen om verhoging van de bijdrage van de gemeente. Weithouder Den Otter zei, dat on danks herhaald verzoek, één van de plaatselijke schoolbesturen in gebreke gebleven is de boekhou ding te tonen, wat door ons is ge vraagd. Correctie De heer Duindam wilde, naar aanleiding van een voorgestelde sa lariscorrectie voor de ambtenaren, een protestbrief aan de minister zenden omdat bij deze correctie degenen die het meest verdienen nu ook weer het meest ontvangen. Enkele raadsleden waren het met de strekking wel eens, maar zij zagen weinig heil in het verzen den van een brief. Er werd ten slotte gestemd of de brief moest worden verzonden. Het resultaat was dat de stemmen staakten: 99. Op een volgende vergadering zal hierover weer worden gestemd. Het had de heer Van Riems dijk verwonderd, dat in het voorstel bestudering bouw sporthal, het de bedoeling is dit samen met Katwijk te doen. Zijn wij zelf niet groot genoeg dit tej hand te nemen? Hij kon zich niet voorstellen dat men samen meer kans op succes zou hebben dan alleen, temeer omdat een plan voor een sporthal al jaren in onze raad leeft. De burgemeester en wethouder Den Otter zeiden dait een gezamen lijk optreden meer kans op succes heeft, door toepassing van systeem bouw. en subsidiëringsmogelijkhe- Wethouder De Geus zei, dat de begrotingsposiitie van onze gemeen te van dien aard is dat wij, ge zien de grote exploitartietekorten van dergelijke hallen, alleen niet in staat zijn tot bouwen. Wel is de tijd rijp deze zaak nader te be studeren. Wij gaan gezamenlijk studeren, en zo nodig gaan wij alleen door. Sport De heer Van Duijn zou graag een inzicht krijgen van wat het college voornemens is te doen in sport- aangelegenheden. De burgemeester zei, dait dit weinig zinvol is, omdait het mo menteel praktisch alleen een kwes- A. G. de» Jager, BOULEVARD 59 Donderdag 16 oktober afwezig. KATWIJK AAN ZEE TE KOOP WOONHUIS MET BEDRIJFSRUIMTE Sluisweg 34 Katwijk a. Zee. Tel. 2543 SUPER AUTOMATIC 412 4V2 Kg. 1 1195. van den ANKER Dwarsstraat 19 telefoon 3754 Bospleln 13-14 - Telefoon 2561 Katwijk. Inbraak supermarkt te Katwijk aan Zee KATWIJK Gisternacht is in gebroken in de supermarkt van Krijgsman NV aan het Hoornes- plein. Men kwam binnen door een openstaand bovenlicht van een wc aan de achterkant van het ge- Uit twee openstaande kassa's werd tien gulden aan kleingeld ge stolen. Voorts worden vermist 150 pakjes sigaretten, 25 pakjes zware shag, drie grote cervelaatworsten en 3'2 kg biefstuk. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donder dag: hoog water 3.39 en 15.54 uur: laag water 11.55 uur. NOORDWIJK Voor .de aanleg van een verbinding tussen de aan- voerleiding van de Leidse duinwa termaatschappij en het waterleiding net in Noordwijk is een krediet van f 124.500 nodig. Het water wordt direct in het Noordwijkse distribu tienet gepompt. tie van geld is. Wij hebben wel ideeën en plannen maar kunnen wait de realisering betreft slechts bij stukjes en beetjes vooruit. Bij de rondvraag bepleitte de heer Benschop verbetering van de wachtgelegenheid van de bus in Leiden. Met de NZH zal hierover contact worden opgenomen. De heer Schelvis informeerde of er kans is op een voorlopige ver goeding voor de uitgaven gemaakt ten behoeve van de parallelboule vard Daar is nog geen kans op, al dus wethouder De Geus. Dit is ge koppeld aan een komplan en dat is er nog niet. Er volgde ten slotte een beslo ten zitting Burgerlijke stand van Katwijk KATWUK Geboren: Corina Wilhelmina dv A Hoek en M van Beelen, Willem de Zwijgerlaan 47; Marlena dv K C van Beien en C Guijt, Rijnmond 12; Adriana Corne lia dv C Remmelzwaal en J van Dijk, Secr. Varkevisserstraat 113; Petrus Gerardus Andreas Maria zv C H Zeestraten en M J J van Stijn, Molenweg 8; Cornelis Johannes Wil helmus Maria zv C H Zeestraten en M J J van Stijn, Molenweg 8; Astrid dv M Kuijt en T A M Noorlander. Boekhorststraat 92; Wijnand zv M Kuijt en T A M Noorlander, Boek horststraat 92; Anthonie Simon zv L van der Meij en W A C Schalkers, Hoorneslaan 93; Maarten Jacobus Johannes zv C dp Mol en G N S Schoneveld, Thonbeckestraat 76. Jacob Nicolaas zv M J C van Duijn en G M van Beelen, Kortenaerstr 31; René zv J Harteveld en G J Ravens- bergen, Boslaan 265; Jan-Willem Pieter zv E J W M Mulder en A M A Lamme, Nachtegaallaan 2; Ronald Christiaan Nicolaas zv H Koch en. M H T Meeuwenoord, Haviklaan 9; Eric zv G W Groothuis en G J Kruiskamp, Hyacintstraat 19; Maar ten zv L J Imtlhorn en M de Jong, Vuurbaakstraat 2; Clara Carolina dv G Plug en J J Klinkenberg, Ligus terstraat 23; Mensje Dirkje dv W WIJ HEBBEN NOG ENKELE MAISONNETTE WONINGEN te koop langs de Zwarte weg. Prijs 34.700, Vestigingsvergunning vereist. AANNEMERSBEDRIJF B. v. d. PLAS l Prinstererweg 39 Katwijk i Tel. 01718-2521 Culturele avond in Katwijk KATWIJK AAN ZEE De com missie voor culturele ontwikkeling en ontspanning heeft gisteren in de grote zaal van Irene haar eerste culturele avond gehouden. De heer H. van der Maaden liet een groot aantal kleurendia's zien, die hij had gemaakt op een van zijn reizen naar de uiterste punt van Noorwegen, de Noordkaap. De heer Van der Maaden vond, dat Noorwegen wat zijn natuur schoon betreft alle eerder door hem bezochte landen overtreft. De we gen zijn over het algemeen niet breed en bedekt met grint, hoewel men de laatste jaren steeds meer tot asfaltering overgaat. Men kan de Noordkaap ook be reiken via Zweden. Die route is korter, maar de heer Van der Maa den zei de reis door Noorwegen te preferen. Hij reed via Hamburg en Kopenhagen naar Oslo en zo via verscheidene fjorden naar het hoog ste punt. De dia's waren van uitstekende kwaliteit. Ze lieten het machtige Noorse landschap schitterend uit komen. De avond stond onder leiding van de heer L. Dompeling. Jongen (5) onder auto SASSENHEIM Gistermiddag stak het 5-janig zoontje van de fa milie Kiebert voor zijn woonhuis aan de Teylingerlaan plotseling de weg over, waarbij hij tegen een auto opliep. Dokter Bots uit Voorhout, die de eerste hulp verleende consta teerde een lichte hersenschudding. van der Plasen en D van der Meij, Zuidstraat 57L; Gerard Pieter zv G van der Bent en L van der Plas, Koningin Wilhelminastraat 14A; Coerd Franciscus zv F Snel en C P den Boer, Fagelstraat 51; Brenda Desirèe dv A P van Alphen en J R Eshuis, Prins Bernhardlaan 334; Sinmone Dirikje dv C Wijnands en T van Duijin, Jan van Galenstraat 11; Alida Martina dv J J Zuijder- duijn en J A van der Plas, Boslaan 27. Ondertouwd: D W Taal 22 jaar te 's-Gravenhage en S Boers 23 jaar Rijnstraat 92; P A de Vries 22 jaar te Valkenburg ZH en L Schaart 18 jaar Secr. Varkevisserstraat 62; A J Guijt 22 jaar Seinpostdwarsstr. 3 en J P Martijn 22 jaar Adm. de Ruijterlaan 43; W Barnhoorn 22 jaar Jan van Brakelstraat 37 en A H Brussee 21 jaar Tramstraat 13; A van Duyvenbode 24 jaar Lauwe- straat 43 en S M van Vliet 23 jaar te Leiden; M M Schaap 19 jaar Meerburgkade 32 en M E van der Boon 17 jaar Roest van Limburg straat 1; J van Beelen 25 jaar eni M C van Dongen 21 jaar Ouwehand- straat 21; C Bergsma te Sneek en J A Vooijs 20 jaar Annadwarsstr. 14. Gehuwd: D Schuitemaker en W F M Roijers, Toek. adres: Katwijlk, Prinses Beatrixlaan 27; T van der Plas en D van Duijn, Toek. adres: Katwijk, Burgersdijlkstraat 17D.; C van der Bent en O M Brussee, Toek. adres: Katwijk Annastraat 20; D K de Vreugd en J van Delft te Rijms- burg, Toek. adres: Katwijk, Sein poststraat 9; J Tangeman te Sassen - heim en B Haasnoot, Toek. adres: Katwijk, Voorstraat 18; C de Mooij te. Rijnsburg en I W Rzeszowski, Toek. adres: Katwijk Buitensluisstr. 3; A van der Groep te Leiden en J W J M Vink, Toek. adres: Leiden, Jaagpad 122; G C van der Plas en M H J Keijzer te Oegstgeest, Toek. adres: Leiden, Witte Singel' 19; J Denkers te Arnhem en P Moster- man; J G Kok en A van der Ent te Berkel en Roodenrijs; W M van Rijs- bergen en A Kolkman te Diepen veen; NAM Staal en H J van Heus- den te Rotterdam, Toek. adres; Rot terdam. Banierstraat 89B. Overleden; J P H Paardekooper 65 jaar te Wassenaar; A Nijeboer wv IJ de Wilt 95 jaar; L Dubbelaar wv 'A van den Oever 89 jaar. NOORDWIJK In het kerkgebouw van de Van den Berghstichting viel mejuffrouw E. E. Meenks gistermiddag een hartelijke huldiging ten deel. Zij was de eerste die veertig jaar aan de stichting is verbonden. Veertig jaar geleden deed zij er haar intrede als leerling-naaister en zij werkte zo voortreffelijk, dat al na ongeveer vijf jaar haar benoeming tot hoofd van de naaikamer volgde. Geneesheer-directeur dokter C. Steketee sprak de jubilaresse toe, haar prijzend om haar trouw, vakbekwaamheid en nauwkeurigheid. Hij onderstreepte zijn lofuitingen met de aanbieding van een geschenk onder couvert. Van vele kanten werden mejuffrouw Meenks cadeaus aangebodent behalve veel bloemen vooral ook huishoudelijke voorwerpen. Zij hoopt namelijk in het voorjaar met pensioen te gaan. Dan komt een voor haar in aanbouw zijnd huisje gereed en daarom waren de artikelen op huis houdelijk gebied haar zeer welkom. Op de foto ziet men de jubilaresse tijdens de drukbezochte receptie temidden van haar familieleden. Foto N. van der Horst. KATWIJK AAN ZEE Op het ogenblik is men bezig met de her- strating van een deel van de Tram straat. Bij de kruising Noordeinde- Stationsweg wordt een zebrapad ge legd. Intussen is ook het Noordeinde niet voor het \ferkeer toegankelijk wegens de aanleg van elektriciteits kabels naar het vernieuwde gebouw van de Raiffeisenbank. Het verkeer wordt via de Havenstraat omgeleid naar de Boulevard door de Konin gin Wilhelminastraat. KATWIJK AAN ZEE De ker- keraad van de hervormde wijkge- meente Hoornes heeft de heer S. Barnhoorn benoemd tot ouderling als opvolger van de heer A. Guijt, die naar een anidere wijk is vertrok ken. De heer Barnhoorn was al ja ren actief als wijkbezoeker. Spreekbeurt in Valkenburg VALKENBURG De heer J. Kruithof uit Monster spreekt mor genavond om 8 uur in zaal De Vries ''oor de Hervormd-Gereformeerde Evangelisatie. Te koop: omg. Duinoord te Katwijk Prijs 68.000.- k.k. Inl. Mak. en Ass.kant. MINNEE Parklaan 76 Katwijk NOORDWIJK Bij het raads voorstel een krediet uit te trekken voor de inrichting van een herten kamp zei de heer Berrevoets met dit voorstel niet erg gelukkig te zijn. Hij vond dit een tamelijk on nodige uitgave. Ook de heer Van Riemsdijk be- Schelvis uil beschuldiging NOORDWIJK Bij het voorstel tot verhoging van de watertarieven heeft de heer Schelvis B. en W. er van beschuldigd, dat zij met dub bele cijfers werken. „Ik vind het een kwalijke zaak dat als de raad van de een of andere zaak moet worden overtuigd, steeds opnieuw kennelijk geflatteerde cijfers worden genoemd. Het is wel toevallig dat wanneer zo'n zaak is gerealiseerd er heel an dere bedragen uit de bus komen. Deze gang van zaken dreigt symp tomatisch te worden". Wethouder Den Otter zei niet on middellijk hierop te kunnen ant woorden, omdat hier een technische toelichting bij nodig is. De burgemeester maakte bezwaar Fluor De heer Vogelaar informeerde er naar hoe in de toekomst het water uit Leiden zal worden gedistribueerd Wordt dit met ons water vermengd? Hoe zit het met de fluoridering? Het is niet de bedoeling dat dit water vermengd wordt, omdat we dan veel grotere bergingsmoge lijkheden moeten scheppen. Er is een verzoek van Leiden tot fluo ridering te mogen overgaan. Mocht dit worden afgewezen dan zal een aanvullend krediet nodig zijn om dit door ons te kunnen la ten doen. Het einde van de uitvoerige dis cussie was, dat de heer Duindam als enige tegen het voorstel tot wij ziging van het waterleidingtarief stemde. twijfelde de urgentie van dit voor stel. Het zal de vraag zijn of G.S. deze uitgave zullen goedkeuren. De heer Vogelaar juidhte het plan toe en wilde nog een uitbreiding, bijvoorbeeld met een waterpartij en bosschages. De burgemeester zei dat dit een experiment is. Wij doen voorzichtig aan en zullen later zien wat er eventueel bij kan komen. De heer Alkemade verklaarde zich eveneens voor. Hij zag dit als een poging onze plaats leefbaar te houden. Het voorstel werd aangenomen met de stem van de heer Berrevoets D NOORDWIJK Bij het voorstel aan de gemeenteraad het gemeente lijk sportterrein met een voetbal veld uit te breiden, vroeg de heer Vogelaar naar de mogelijkheid van aanleg met graszoden inplaats van inzaaien. Als dit mogelijk is zal het veld zeker een jaar eerder bespeel baar zijn. Toegezegd werd dit te zul len onderzoeken. Gevraagd te Noordwijk voor NIEUWE LEIDSE COURANT en PAROOL Nadere inlichtingen de Heer C. J. G. v. d. Hulst, Marjoleinstraat 13 Noordwijk Binuen. Telefoon 01719-4197

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4