aardgaswarmte Weekagenda Iemco in het goud Meerburgerpolder krijgt nu eigen winkelcentrum *ïïi «a ®n GEITEN (ONDER DE LUIZEN) VOLKOMEN VERWAARLOOSD Commissie bedrijfstechnisch onderwijs geïnstalleerd Muziekbuurt blijft groeien ffffiUVE LEIDSE COTISANT 3 DINSDAG 10 OKTOBER 19CT Dinsdag 10 oktober Koningskerk, 8 uur: afdeling Lei- den-noord Christenvrouwenbond. Spreekster mevrouw Ameling uit Den Haag over: Levenskunst en levensstijl. Jeugdhonk Charlotte de Bourbon hof, 7 uur: elektronicaclub De Detec tor. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Residentie Orkest o.l.v. Bruno Maderna. Solist Wilhelm Kempff. Rijksherbarium, Schelpenkade 6, 8 uur: dia-avond afdeling Leiden natuur historische vereniging. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur christelijke emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Nederlandse Gemeenten. DEN HAAG Koninklijke Schouw burg, 8.15 uur: Nederlandse Comedie met „Het flauwgevallen paard". Diligentia, 8.15 uur: Jaap van de Merwe's cabaret ,Aaii Poes". Aula gemeentemuseum, 8.15 uur: Het Guarneri Trio (Herman Krebbers, viool, Jean Decroos, cello, en Daniële Dechenne, piano). Zaal Oldeslo, G. Kasteinweg 1, 8.15 uur: West-Nederlands Symfonie Or kest o.l.v. Sam Swaap m.m.v. Ernö Olah, viool. Jodeph's Place onder Palacehotel) 10.30 uur: cabaret chantant Sing along. Gebouw Op Gouden Wieken, 8.15 uur: Nederlands Kamer Orkest o.l.v. Szymon Goldberg m.m.v .Erna Spoor- enberg, sopraan, Janny van Wering, klavecimbel, en Joke Vermeulen, alt- Woensdag 11 oktober Stadsgehoorzaal, 8 tot 2 uur: feest avond plaatselijke kamer van vereni gingen. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: xitting sociaal raadsvrouw. Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avond gebed. RIJNSBURG Flora, 3 uur: ope ning bloemenvaktentoonstelling Rijns- burg 1967. DEN HAAG Koninklijke Schouw burg, 8.15 uur: Nieuw Rotterdams To neel met „Tartuffe". Circustheater, 8.15 uur: Het Natio naal Ballet m.m.v. Het Nederlands Be geleidingsorkest o.l.v. André Presser. Diligentia, 8.15 uur: Jaap van de Merwe's cabaret Aaii poes. Joseph's Place (onder Palacehotel), 10.30 uur: cabaret chantant Sing along. Galileïstraat 2a, 2.30 uur: poppenthe ater Frank Kooman met De muziek mannetjes". SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Residentie Orkest o.l.v. Bruno Maderna m.m.v. Wilhelm Kempff, pia- DELFT Microtheater, 8 uur: to neelgroep De Flits met „De kinderen van Eduard". Donderdag 12 oktober Den Burcht, 8 uur: jaarvergadering Ons Grunnegerlaand. Stadsgehoorzaal, 8 uur: jaarvergade ring KNVB. DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Jaap van de Merwe's cabaret Aaii Joseph's Place (onder Palacehotel), 10.30 uur: cabaret chantant Sing along. Evangelisch Lutherse kerk, 8 uur: Dirk Janszn. Zwart, orgel. Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 uur: bijeenkomst christen-vrouwen Leiden- zu id-west. Ds. J. Bovenberg over: Avontuur met de Bijbel. Vrijdag 13 oktober Stadsgehoorzaal 8 tot 2 uur: feest avond Felicitatiedienst. Boshuis, 7 uur ruilavond. Stadhuis, 2 uur: huwelijk zes bruidsparen tegelijk, georganiseerd t.g.v. tienjarig bestaan Felicitatie- dienst. De Turk, 4 tot half 6: receptie N. van Ginkel t.g.v. zijn veertigjarig jubi leum in dienst van de Grofsmederij. Pieterskerk, 8 uur: Vredesappèl. Auberge Frangaise, 9 uur: Leids zol dercabaret. Gerestraat/Gortestraat, 3 uur: offi ciële ingebruikneming tijdelijke huisvesting ten behoeve van de post en telegraafdinest. LHJ-geboüw, Levendaal 101: Esta- DEN HAAG Circustheater, 8.15 uur: Het Nationale Ballet m.m.v. het Nederlands Begeleidingsorkest o.l.v. André Presser. Diligentia, 8.15 uur: Jaap van de Merwe's cabaret Aaii poes. Kloosterkerk, 1 uur: Bernard Re- nooy, orgeL DELFT Microtheater 8 uur: to neelgroep De Flits met „De kinderen van Eduard". VOORBURG Christus - Koning kerk, 8 uur: Voorburgse oratoriumver eniging m.m.v. Residentie Kameror kest o.l.v. Rocus van Yperen in Hohe Messe van Bach. Zaterdag 14 oktober Stadsgehoorzaal, 8 tot 12 uur: we reldkampioenschappen accordeon. LHJ-gebouw, Levendaal 101: toneel groep Rehoboth. Stationsplein, 12.50 uur: vertrek voor excursie naar de Pan van Persijn te Katwijk (afdeling Leiden natuur historische vereniging). DEN HAAG Koninklijke Schouw burg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Zo is het (of zo lijkt het)". Circustheater, 8 uur: The American Folk Blues Festival mrn.v. Sonny Ter ry en Brownie McGhee. Diligentia, 2.15 uur: toneelgoep Are na met „Het laatste loverbos"; 8.15 uur: Jaap van de Merwe's cabaret Aaii poes. Paviljoentheater, 8.15 uur: De Nieu- Bewaker veroordeeld LEIDEN Dat een 34-jarige chef bewakingsdienst uit Valkenburg „voor z'n liefhebberij" twee geiten hield, vond de kantonrechter mr. W. de Koning „volkbmen onbegrij pelijk". De dieren waren namelijk aangetroffen in een toestand van volkomen verwaarlozing. Volgens een verklaring van een inspecteur van de dierenbescherming zaten ze in een donker vies hok opgesloten, waren ze bij gebrek aan voedsel sterk vermagerd en zaten ze vol luizen. Uit het rapport van een dieren arts citeerde de kantonrechter: „Bei de dieren hadden een ernstige en besmettelijke luisinfectie, alsmede een sterke mate van bloedarmoede". Een van de geiten bleek drachtig De Valkenburger, die hiervoor op Het matje was geroepen maar niet was komen opdagen, werd conform de eis bij verstek veroordeeld tot een boete van f 75 subs. 15 dagen en een voorwaardelijke hechtenis- straf van een week met een proef tijd van twee jaar. Pleitbezorgster Een 30-jarige timmerman uit Den Haag, die terecht moest staan om dat hij in Oegstgeest in het open baar een windbuks had gekregen, wat in strijd is met de wapenwet, liet zich gisteren bij volmacht door zijn vrouw vertegenwoordigen, om dat hij zelf verhinderd was te ko men. De vrouw ontpopte zich als een vlot en goed pleitbezorgster. Zij vertelde dat haar man de buks pas had gekocht en hem even liet zien aan een kennis, die hij onder weg tegenkwam. Op dat moment passeerden er net twee agenten, die hem een proces-verbaal gaven en de buks in beslag namen. De officier van justitie wilde er rekening mee houden dat het toe val een voor verdachte nadelige rol had gespeeld en eiste slechts f 25 subs. 5 dagen en bij wijze van uit zondering vroeg hij teruggave van de buks. De kantonrechter sloot zich bij dat laatste verzoek aan en ver laagde bovendien de boete tot f 20 subs. 4 dagen. Een 50-jarige directeur van een N.V. uit Voorhout, werd veroor deeld tot f 200 boete subs. 40 dagen. Rechter en officier waren van oor- gentlemen prefer f 1.90 we Komedie met „Het treurig lied van een triest café". Nassau Dillenburgstraat 8. 2.30 uur: poppentheater Guido van Deth met „De vogels en de vogeldief". Galileïstraat 2a, 2.30 uur: poppethe- ater Frank Kooman met „Manus, de vogelverschrikker", 8.15 uur: muzikaal poppencabaret en cabaretprogramma „Vossestreken". SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Concertgebouworkest o.l.v. Ber nard Haitink m.m.v. Zino Francescat- ti, viool. DELFT Alcuïn, Oude Delft 57, 8.30 uur: kwartet Ben Webster. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende geval len: Haven Apotheek, Haven 18, tel 20085. De nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek. De Oegstgeetse Apotheek en Apo theek Voorschoten zijn de gehele week geopend. FILMS Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Mas- culin-feminin (18 jaar). Lido (2.15 en 7.30 uur): Dr. Zhivago. (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Bertrand in on(t)roerend goed. (Alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): 's Nachts langs het strand (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De jonge Venus. (18 jaar). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Je leeft maar twee keer. (18 jaar). ADVERTENTIE MATRASSEN LEDIKANTEN Grote keuze - Lage prijzen deel dat hij op de Veurseweg met zijn auto in hoge mate onverant woordelijk had gereden. Met zeer hoge snelheid reed hij vlak achter een andere auto. Toen deze plotseling afremde moest hij naar links uitwijken om een botsing te ontwijken en daarbij was hij frontaal in botsing gekomen met een tegenligger. Beide auto's werden zwaar beschadigd. De officier eiste f 100 boete subs. 20 dagen en de voorwaardelijke in trekking van het rijbewijs voor de tijd van zes maanden met een proef tijd van twee jaar. Dat zijn rijbewijs in het geding werd gebracht, vond de directeur bijzonder „krenkend", omdat het zijn eerste overtreding sinds 30 jaar was. De kantonrechter was het daar mee wel eens en liet de eis inzake het rijbewijs vallen, maar verhoog de in zijn vonnis de boete. Pastoor Bergers over zijn Kerk LEIDEN Bijzonder Kerkewerik van de Hervormde Gemeente houdt woensdagavond in gebouw Bree straat 19 een bijleenkomst met drs. J. Bergers, pastoor van de Oud- Katholiöke Kerk. Deze avond, die om acht begint, wordt gegeven in een reeks, dje als titel heeft: gesprek met buurkerken. Er is uiteraard ge legenheid vragen te stellen en van gedachten te wisselen. In de pauze wordt een kopje koffie aangeboden. De leiding van deze avond berust bij dr. P. L. Schoonheim. NU IS EEN RINCK-BRIL (door de 5 RINCK-extra's) VOORDELIGER DAN OOIT BOTERMARKT 1 Telefoon 01710-25036 LEIDEN In de koffiekamer van het stadhuis installeerde burge meester mr. G. C. van der Willigen gistermiddag de commissie voor de bedrijfstcchnische school voor individueel technisch onderwijs (i.t.o.). Deze commissie bestaat, overeenkomstigjle op 3 juli door de gemeente raad vastgestelde verordening, uit de heren: J. Lijten (raadslid), mr. P. de Clerq, J. M. Oelmeyer en H. Zunderman (voorstanders openbaar onderwijs), N. L, M. Jansen, O. Hettinga en G. van der Vlist (voor standers r.k. onderwijs) en C. Sweris en A. J. Frèrejean (vertegen woordigers bedrijfs- en organisatieleven). HUISVESTING EERSTE TAAK Burgemeester Van der Willigen wenste wethouder Sannes geluk met dit succes en met hem de afdeling onderwijs. Graag hadden wij een bredere basis gehad, maar dat is niet gelukt. Wij zijn blij, zo zei hij, dat het r.k. volksdeel hierover an ders heeft gedacht en bereid is samen te werken. In de hoop, dat Leiden een goed geoutilleerde i.t.o.- school zou krijgen, verklaarde hij de commissie voor geïnstalleerd. Voorafgaande aan deze installatie voerde de heer S. Sannes als wet houder van onderwijs het woord. De belangrijkheid van individueel technisch onderwijs blijkt uit de grote vlucht, die dit heeft genomen sinds hiermee in 1957 werd begon nen. Momenteel volgen aan de ge meentelijke bedrijfstechnische school 514 jongelui dit onderwijs, van wie 356 op de dagschool en 158 op de parttime—cursus. De huisvesting van de GBTS is heel moeilijk en verdeeld over drie gebouwen, in het hoofdgebouw aan de Medusastraat, in een noodschool in de Timorstraat en in een gebouw aan de Duivenvoprdestraat. Samenstelling Op het ogenblik is deze huisves ting een onhoudbare situatie, aldus wethouder Sannes, maar het depar tement heeft de boot afgehouden tot deze huidige bestuursvorm was tot stand gekomen. Voor de com missie is de huisvesting een van de eerste en belangrijkste taken, waar mee zij zich zal bezig houden. In principe is er in Zuid-West een ter rein beschikbaar en is er al een architect aangewezen. Tot slot zei de heer Sannes nog iets over de samenstelling van de commissie. Er is veel overleg ge weest tussen de verschillende school besturen. De beide bijzondere schoolverenigingen, Don Bosco in 1960 en de Chr. l.t.s. in 1962, heb ben een nodigverklaring voor een eigen i.t.o.-afdeling aangevraagd. Al leen de r.k. groepering verklaarde zich later bereid tot samenwerking met het openbare i.t.o. Uit deze samenwerking is nu de nieuwe be stuursvorm voortgekomen. Als tweede taak zag de heer San nes het uitbreiden van het aantal vakinrichtingen van het i.t.o. De GBTS kent momenteel de vakrich tingen metaalbewerken, timmeren, schilderen en metselen (met straat maken). Ds. Kooistra bedankt LISSE Ds. S. Kooistra heeft bedankt voor het beroep dat de ker- keraad van de hervormde gemeente- in Twello op hem had uitgebracht. zoekt U een GOUDEN RING voor dame of heer JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft hem. Ook in briljant Altijd voordelig, 's Maandags gesloten. de kraan voor het water de knop voor het licht aardgas voor warmte hoe eerder, hoe beter! LEIDEN De N.VIemco vierde gisteren haar gouden jubileum met een personeelsbijeenkomst in restaurant Van der Heijden en een receptie in het bedrijf. Iemco-Leiden startte vijftig jaar geleden met twee monteurs in een pand aan de Mare. De groei was geweldig: nu telt het gouden bedrijf, dat zich op elektrotechnisch gebied beweegt, meer dan honderd personeclsletlen. De leiding van Iemco is in han den van mevrouw M. C. Beurze-v. d. Berge (wier man vijftig jaar gele den het bedrijf stichtte) en de heer E. van Nieulande. In 1935 verhuisde het toen reeds tot 35 personeelsleden gegroeide bedrijf naar de Nieuwe V erlichtingsactie Leidse politie LEIDEN De gemeentepolitie zal in het kader van een actie van het Verbond voor Veilig Verkeer deze maand een verscherpt toe zicht houden op het naleven van de voorschriften betreffende de ver lichting op alle soorten voertuigen. ALP0- PAARDEVLEES I ALLEEN BU ALBERT HEIJN Wethouder slaat donderdag eerste paal (Van onze stadsredacteur) LEIDEN Er is goed nieuws voor de bewoners van de vrij geïsoleerd gelegen wijk Meerburgerpolder achter de Wilhebninabrug: wethouder Piena slaat donderdagochtend om half 12 de eerste paal voor een winkel centrum met 15 woningen aan het verlengde van de IJsselkade en de Zaanstraat. De N.V. Huurman en Zn te Leiden, die het winkelcentrum (dat uiteraard een bescheiden omvang heeft) gaat bouwen, hoopt het complex in de zomer van komend jaar te voltooien. Aangezien in de zeven winkels alleen bedrijven in de consumptieve sfeer worden gevestigd, zullen de huisvrouwen van de Meerburgpol der met vreugde kennis nemen van dit project. Vijfti De zeven winkels krijgen een op pervlakte tussen 40 en 180 m2; twee zgn. .dagwinkels' komen met 't front aan de Zaanstraat, terwijl de an dere winkels zullen uitzien op een vijver met plantsoen aan de verleng de IJsselkade. Boven de winkels komen in totaal 15 flatwoningen, te weten 12 vier- kamerwoningen en 3 driekamerwo nijgen. De huur van de vierkamer woningen gaat exclusief servicekos ten f 190.- per maand bedragen. Hel gehele complex zal centraal worden verwarmd. De onderhandelingen over de ver huur van de winkels zijn al in een vergevorderd stadium. De Bouw en Exploitatiemaatschappij Huur man bereidt de exploitatie voor, waarna deze wordt overgenomen door de NV Mij- „Stad Rotterdam - anno 1720" Op bovenstaande tekening ziet men het vooraanzicht van de win kels die aan de verlengde IJssel kade zijn geprojecteerd. Rijn, waar de uitbreiding zich ge stadig voortzette. In 1965 werden alle panden van Iemco aan de Nieuwe Rijn tot een modern winkelbedrijf samenge voegd. Het bedrijf heeft zich in de laatste jaren ook ontwikkeld tot een der grootste installatiebureaus in ons land op het gebied van aardgasver warming, waarvoor een doorlopend bezette storingsdienst in het leven is geroepen. Receptie en feest De personeelsbijeenkomst werd gisterochtend gehouden. Woordvoer der van het personeel (dat enige maanden heeft gespaard voor een cadeau voor de directie) was de heer P. van der Klauw. Na een toepas selijke toespraak droeg deze namens het personeel een geschenk over voor de directiekamer: een nieuwe verlichting. Mevrouw Beurze en de heer Van Nieulande kregen boven dien een persoonlijk geschenk. De bijeenkomst werd afgesloten met een lunch. Bijzonder druk was het daarna 's middags in de zaak, waar een re ceptie werd gehouden. Onder de ve len, die de directie de hand kwamen drukken, bevond zich ook burge meester Van der Willigen, Verder gaven hoofden van gemeentelijke diensten, afgevaardigden van de Kamer van Koophandel en tal van zakenrelaties blijk van hun belang stelling. Zaterdag wordt voor het personeel nog een grote feestavond gehouden in het Antoniusclubhuis. Onderzoek naar wolfspinnen LEIDEN De Nederlandse or ganisatie voor zuiver wetenschappe lijk onderzoek heeft dr. K. Bakker, lector in de algemene dierkunde aan de rijksuniversiteit in Leiden, een subsidie verleend voor een oecolo- gisch onderzoek aan wolfspinnen in Meijendel, het duingebied van de Haagse waterleiding. Dit onderzoek wordt onder super visie van dr. Bakker verricht door drs. P. K. M. van der Aart, die de resultaten daarvan te zijner tijd in een dissertatie hoopt neer te legden Eiif Kif Kif at...luceuirir:: LEIDEN Nog deze maand wordt een begin gemaakt met de aanleg van Scarlattistraat, Pagani- nistraat, Griegstraat en Smétana- straat in Zuid-west. Hier zijn nog in aanleg de Beethovenlaan en het Strausspad. In Noord worden de aanleg van de Willem de Zwijgerlaan (weste lijk deel), de oprit naar de Zijl- brug en de Oegsitgeesterweg door de Kikkerpolder voortgezet. Herbestratingen worden uitge voerd aan de Stille Rijn, Vondel- laan, Mariënpoelstraat, Lammen- schansweg (ventweg tussen Zoeter- woudseweg en Tomatenstraat) en Bachstraat. Ook de aanleg van de Lange- gracht, het bestratingswerk bij het noodpostkantoor en de asfaltering van de Haarlemmertrekvaart du ren voort. ,fi| Lorrie met basaltblokken kantelde Kleuter (31/a) aan dood ontsnapt LEIDEN Een Leidse kleuter van VA jaar is gistermorgen om streeks half tien aan de dood ont snapt Het kind was in de Piet Heinstraat aan het spelen, toen er een schutting op hem viel Hij kreeg een wondje boven het linker oog, maar bleef verder ongedeerd. Het ongeluk gebeurde, toen op het terrein van De Landbouw aan de Rijnsburgersingel een lorrie, be laden met 36 basaltblokken met een gewicht van 36 ton, kantelde en op de schutting terechtkwam. De basaltblokken kregen snel heid en een kwam tegen het huis Piet Heinstraat 20 terecht. De voor gevel scheurde, twee ruiten werden vernield. Een ander basaltblok kwam op een caravan terecht. Het dak en de linkerkant werden be schadigd. De caravan werd door de kracht van het blok tegen een auto geduwd, die aan de achterzijde schade opliep. De basaltblokken worden ge bruikt bij het verzwaren van de heistelling. De lorrie kantelde, toen de grond begon te verzakken. CONGWËDSTRIJD JEUGDSCHAKERS LEIDEN Op maandag 30 okto ber houdt de afdeling jeugdschaak van de Leidse schaakbond een gong wedstrijd voor de jeugd vanaf 11 jaar. De wedstrijden worden gehou den in het speellokaal Steenschuur 6 en beginnen om 10 uur- Men kan zich opgeven bij drs. R. Sattler, Zaanstraat 57, Leiden onder vermelding van naam, leeftijd en instelling waar men onderwijs ge niet. Scholen kunnen zich ook col lectief melden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3