Plassen bij worden groter plannm ym mei RECREATIESCHAP GAAN MEER DAN 90 MILJOEN GULDEN KOSTEN ProvincieReeuwijk, GoudaWaddinxveen Vele piloten van Sehreiner hebben baan Biafra ontkent val Enoegoe Politiepensioen in O Adjudant A. Koerten: nooit spijt gehad van mijn keuze Galerijflat Buitenkist in Oegstgeest-Noord Oegstgeest heeft een sluitende begroting NIEUWE LEIDSE COUR AN". ZATERDAG 7 OKTOBER 1067 Rust en drukte Op de bovenste foto een gedeelte van de Reeuwijkse plassen, zo als het er nu nog uit- Daaronder zoals het er uit zal zien als de plannen van het re creatieschap worden verwezenlijkt: drukte door duizenden toeris ten, die allemaal hun eigen huisje en bootje willen hebben. DEN HAAG De gemeenten Gouda, Reeuwijk en Waddinxveen en de provincie Zuid-Holland willen een recreatieschap Reeuwijkse Plassen stichten, waarbij het gaat om uitbreiding van de plassen, om de Goudse Hout, het Weegje en een nieuwe vaarverbin- ding langs rijksweg 12 tussen de Gouwe en het piassen- gebied. Er zijn reeds plannen ontworpen voor dit gebied, waari-n de oppervlakte water thans 700 hectare bedraagt. Totale uitvoering van de plannen vergt een bedrag van naar schatting 90 miljoen gulden. Het urgentieplan, dat stedebouwkundigen opstelden, zou in vijf Ji zeven jaar moeten worden uitgevoerd. Deze uitvoering kost f 32,2 miljoen. Voor de overige werken zullen vijfjarenplannen worden opgesteld. In het voorstel, dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland de staten doen om deel te nemen aan de ge meenschappelijke regeling voor het recreatieschap, wordt van de Reeu wijkse plassen gezegd, dat het in rela tie met het omliggende landschap een zeer waardevol recreatiegebied kan worden. De Goudse Hout, de Reeu wijkse Hout en het kanaal zijn nieu we projecten. In de stedebouwkundige toelichting wordt ervan uitgegaan, dat binnen het recreatieschap een belangrijke plaats moet worden ingeruimd voor de watersport. De opgestelde plannen voorzien in de noodzakelijke oever verdediging en verbetering van de zeer gebrekkige vaarverbindingen. Het wateroppervlak kan worden uitgebreid met 170 bunder door inun datie van de zandwinningspolder Broekvelden. Door al deze voorzienin gen zal de watersport sterk toene- Daarom moet ook een betere vaar- verbinding met de buitenwereld tot stand komen. Tussen de Gouwe en het plassengebied is een nieuw ka naal ontworpen. Waar dit kanaal bij het Weegje naar het plassengebied SCHIPHOL Van de 33 piloten, die door de liquidatie van Sehreiner Airways op straat komen te staan, zijn intussen reeds 25 door andere maatschappijen overgenomen: 3 door de KLM, 3 door de Canadese Ward- air, 4 door de Antilliaanse lucht vaartmaatschappij, 7 door de Duitse chartermaatschappij Sudflug, 4 door Martinair en 4 door diverse andere maatschappijen. Aangezien 2 van de Schreiner- piloten in verband met hun leeftijd besloten hebben een streep onder hun vliegers-carrière te zetten, zijn er slechts 4 over. voor wie de toekomst nog schrijnende aspecten vertoont. Dit is gisteren medegedeeld door het bestuur van de Vereniging van Nederlandse verkeersvliegers. die over het ontslag met de directie van Sehreiner heeft onderhandeld. Ter persconferentie deelde het be stuur nog mede, dat de onderhande lingen een ietwat eigenaardig karak ter hadden, aangezien zij gevoerd werden met een directie van het bedrijf, die zelf aan handen en voeten gebonden was. Sehreiner Air ways stond immers vlak voor haar eigen liquidatie met een om de hoek kijkend risico van een aanvrage voor faillissement, omdat het bedrijf een miljoenenschuld had. Z.K.H. prins Claus is voornemens op dinsdag 9 januari a.s. het 30ste Hoogovenschaaktornooi te openen. leidt zullen voor het watertoerisme een aanloophaven en een camping worden ingericht. Over de plannen met Sluipwijk wordt in het plan niets vermeld. Vo rig jaar lanceerde het gemeente bestuur van Reeuwijk een bestem mingsplan voor het merengebied rond Sluipwijk, waaruit bleek dat het grootste gedeelte van het dorp zou moeten plaats maken voor een groenstrook. De hervormde predi kant, ds. Enkelaar, voerde toen een aktie tegen het streven van B. en W. Hoe op bepaalde wegen het recrea- tleverkeer, dat op drukke dagen nu al volkomen vastloopt. In goede ba nen moet worden geleid, Is nog een open vraag. Het toeristisch verkeer moet in beginsel zoveel mogelijk uit het plassengebied worden geweerd en naar de buitenrand worden afgeleid. Langs de noordoever van de nieu we plas komt een weg. Een intensie ve recreatieve ontwikkeling ten oosten van de plassen stuit op de voorop gestelde landschappelijke waarde van het gebied. „OMMETJE" Bestaande wegen binnen het plas sengebied zullen als locale verbindin gen gehandhaafd worden, maar daar naast bij voorkeur moeten fungeren als „ommetje" en ontsluiting van piasbermen voor de oever-recreatie. Voor deze oeverrecreatie worden speciale voorzieningen getroffen. In dit kader zullen enkele piashuisjes verdwijnen, waarvoor nieuwe ver- blijfsgelegenheid kan komen door de bouw van zomerbungalows ten westen van de Sloene. De bestaande plas het Weegje is vooral voor hengelsport van belang. Voor spel en verplozing komen rond deze plas speel- en ligweiden en een restaurant, alsmede de bovengenoem de aanloophaven en camping. In de Reeuwijkse Hout, Cen meer gesloten boscomplex met speel- en ligweiden, een spartelvijver en een badstrand, komt ook een camping. Verder een recreatiekern met jachtha vens. die door een promenade onder ling verbonden zijn en met een restaurant. De Goude Hout ligt tegen de stad aan. Het oostelijk deel krijgt een jachthaven met kampeer- accommodatie. Het westelijk deel wordt geschikt gemaakt voor meer intensief gebruik. J. Feitsma (83 j.) in Ymuiden overleden (Van een onzer medewerkers) IJMUIDEN In de ouderdom van 83 jaar is in IJmuiden overleden de oud-secretaris en het erelid van de Gereformeerde vereniging voor drankbestrijding, de heer J. Feitsma. Hij heeft deze vereniging in Fries land en Noord-Holland ook op ande re posten gediend. De heer Feitsma was onderwijzer te Broek onder Akkerswoude, Bayum en Sneek en van 1922 tot zijn pensioen te IJmuiden. Hij was ook bestuurslid van de Bond Patrimo- Britse arbeiders op de vuist met Chinese matrozen LONDEN Potige havenarbeiders en furieuze Chinese matrozen zijn gisteren in de haven van Londen met elkaar op de vuist gegaan. De ruzie begon toen een Chinees in propagandistische ijver de boeze roen van een havenarbeider met een speldje van zijn partijleider Mao Tse- Toeng wilde opsieren. De Brit stelde deze geste niet op prijs en gaf de beeltenis van de leider der culturele revolutie-een in de ogen van de gever zeer onwaardi ge plaats in de modder van de Londense haven. De dodelijk beledigde Chinees, die onmiddellijk assistentie kreeg van landgenoten, sprong de havenarbei der op de nek en toen deze eveneens versterking liet aanrukken worstelde al spoedig een kluwen vechtende zonen van het hemelse rijk en telgen van Albion over de kade. De politie had wel even werk om deze kluwen te ontwarren, maar toen dit gelukt was bleek dat de schade beperkt was gebleven toe een flink aantal blauwe ogen, builen en schrammen aan beide kanten. Arres taties werden niet verricht. De Chi nese zeevaarders trokken zich mok kend terug op hun schip, waar een spandoek enigszins wrang de vriendschap tussen de volkeren van Engeland en China een langdurig bestaan toewenste. Meisje stierf na vermageringskuur HALMSTAD In de Zweedse plaats Halmstad is een 18-jarig meis je aan ondervoeding overleden. Zij had zich aan het begin van dit. jaar met drie vriendinnen voorgenomen te vermageren totdat zij een figuur zou hebben als Twiggy, een bekend Engels fotomodel. Als gevolg van het zeer straffe dieet werkten na verloop van tijd de hersencellen die de eetlust regelen, niet meer. Het meisje woog tenslotte niet meer dan veertig Naar Rotterdams balletensemble ROTTERDAM Er is een initia tief genomen tot de vorming van een eigen Rotterdamse balletgroep, aldus is vermeld in de beleidsnota van de wethouder van kunstzaken bij de ge meentebegroting voor 1968. Rotterdam heeft een eigen orkest en een eigen toneelgezelschap, aldus de nota. De balletgroep moet een kleine groep zijn die tot taak b>?eft het geven van instructieve demonstra ties. Zo'n groep wordt voor het Rijn mondgebied met ruim één miljoen in woners zeker geen overbodige weelde Er wordt echter meteen bij dit punt aangetekend dat de essentiële vraag is, of de financiële toestand van de gemoente het gedoogt het jaar lijks voor zo'n balletgroep nodige geld te fourneren. Want zo'n groep kan het nu eenmaal niet zonder subsi die stellen.... UTRECHT De voorzitter van het produktschap voor pluimvee en eieren, de heer H. H. Garrels, heeft vanmiddag in Utrecht de 59ste ten toonstelling Ornit.hophilia geopend. Hij merkte op dat in de loop van de jaren de tentoonstelling uitgegroeid is tot een grootse jaarbeurs op het gebied van de pluimvee-industrie. Hy zei dat nu per 1 juli de ge meenschappelijke Europese markt in werking is getreden, de concurren tiepositie van onze pluimveehouderij beter is geworden. De pluimveehou derij heeft, zoals bekend, een paar moeilijke jaren achter de rug. Toekenning „cum laude" bevoegdheid van de senaat (Va e onderwijsredactie) DEN HAAG „Het ligt niet in mijn vermogen in de strikte zin van het woord er zorg voor te dragen dat het predikaat cum laude bij een promotie wordt verleend. Deze toe kenning is evenals de toekenning van het doctoraat zelf, uitsluitend de bevoegdheid van de senaat en ook de redressering van een onregelmatig heid kan alleen door de betreffende senaat, geschieden". Dat antwoordt minister Veringa op vragen van de socialistische Kamer leden Masman en Tans. Het gaat hier om een promotie te Utrecht waarbij aan de promovendus het predikaat cum laude op grond van een administratief verzuim zou zijn onthouden. Tiveede-Karnerlid Voogd „Geef de pers voorschotten" DEN HAAG Het socialistische Tweede-Kamerlid Voogd heeft minis ter Klompé gevraagd of het gewenst en mogelijk is de pers voorschotten te verstrekken op de financiële com pensatie-regeling. Er is een dergelijke schikking in voorbereiding omdat de pers nadeel ondervindt van de tele visie-reclame. Drs. Voogd dringt erop aan de re geling met grote spoed te bevorderen nu de indruk bestaat dat het menings verschil tussen organisaties van dag en nieuwsbladpers over de compen satie-regeling is opgelost- LAGOS Federale troepen van Nigeria zijn gisteren bezig geweest haarden van verzet op te ruimen in de Biafraanse hoofdstad Enoegoe. De "federale regering in Lagos maakte woensdag de verovering van Enoe goe bekend, maar dit is van Bia fraanse zijde tegen gesproken. De radiozender van de afgeschei den republiek riep donderdag om, dat Biafraanse militairen de aanval op Enoegoe hebben afgeslagen en ten westen van de stad meer dan twee honderd federale soldaten hadden gedood. Van militaire federale zijde is gezegd, dat het uitroeien van ver- zetshaarden in Enoegoe nog wel even kan duren omdat de stad door heuvels is omgeven. Uit berichten van radio-Biafra valt op te maken dat op een vijftigtal kilometers ten westen van Benin, de hoofdstad van het midden-westen, hevig wordt gevochten. Bij Agbor zouden de Biafraanse troepen 33 federale militairen hebben gedood. Subsidie van twee ton voor sporthal DEN HAAG Voor de bouw van overdekte sporthallen zal voortaan een subsidie van maximaal twee ton kunnen worden verkregen. De hal moet aan de volgende eisen voldoen: een vrij speeloppervlak van mini maal 22 bij 42 meter met boven het (gehele) speelveldoppervlak een obstr kelvrije hoogte van tenminste zeven meter. De rijkskeuring voor een der gelijke hal moet zijn verleend BA 1 januari 1967. j OEGSTGEEST „Als jongen al trok mij de omgang met mensen van allerlei slag aan. Ook, en misschien wel juist hen die hulp nodig hebben. Je bent als politieman de gemeenschap van dienst. Ik heb er dan ook nooit spijt van gehad dat ik dit beroep heb gekozen". Aldus de heer A. Koerten, die per 1 november als adjudant van de korps rijkspo litie te Oegstgeest met pensioen gaat. „Natuurlijk vertegenwoordig je het gezag. Je moet een zekere afstand bewaren en zo nodig optre den. Als ik dat laatste niet doe, behoef ik er als politie-ambtenaar niet te zijn". „Het meest gebruikte van de drie wapens die ons ter beschikking staan, is en be hoort te zijn de -- mond, niet de gummiestok of het pistool," vindt de op 9 oktober 1907 in Heeg (Fries land) geboren heer Koerten, die deze maand veer tig jaar overheids dienst volmaakte. Op 1 oktober '27 ging de jonge Koerten in mili taire dienst hu kwam bij de be reden wapens. Hij werd huzaar bij het eerste regiment huzaren te Amersfoort en verliet dit elitekorps op 1 april 1929 als wachtmeester. De volgende dag trad hij in dienst als agent van politie van de ge meente Delft, op 1 jan. 1933 werd hij er agent-rechercheur. Redding Aan zijn Delftse periode heeft de heer Koerten een tastbare herinne ring overgehouden: voor het redden van drie mensen uit een te water geraakte auto ontving hij de bron zen erepenning voor menslievend hulpbetoon. Gemeenteveldwachter in Oegst geest werd de heer Koerten op 10 oktober 1933. Zijn benoeming tot re- Afscheid adjudant Koerten O'geest OEGSTGEEST Adjudant A. Koerten, groepscommandant van de rijkspolitie, gaat wegens het bereiken van de zestigjarige leeftijd op 1 no vember met pensioen. Hij heeft 35 jaar lang politiewerk in Oegstgeest verricht. Er is een comité opgericht om de adjudant een afscheidsgeschenk te geven. De heer N. van Weizen, Piet- Heinlaan 82, heeft hiervoor zijn postrekening (14.15.04) opengesteld. Over de afscheidsbijeenkomst zal nader worden bericht. Onderwijszaken OEGSTGEEST Voor voorzie ningen aan de centrale verwarming van de Hofdijckschool, waarover al van de aanvang af klachten bestaan, stellen B. en W. voor medewerking te verlenen. Het bedrag per leerling van de ulo Duinzicht stellen zij voor op f 130 vast te stellen. Een aanvul lend krediet van f 21.522 moet wor den beschikbaar gesteld voor de school aan de Kamperfoelielaan, een aanvullend bedrag van f 15.181 voor de verbouwing van de Mariaschool. chercheur volgde op 1 dec. 1941, die tot opperwachtmeester-rechercheur op 1 maart 1943 en die tot hoofd wachtmeester-rechercheur in juni 1943. Na de bevrijding werd hij korpschef van de Oegstgeester ge meentepolitie. bij de overgang van gemeentelijke in rijkspolitie in januari 1946 werd hy groepscom mandant in de rang van adjudant. Functies In en buiten zijn werkkring kreeg adjudant Koerten in de loop der ja ren een groot aantal functies toe bedeeld. Zo is hij al ongeveer tien jaar examinator voor de politiedi- ploma's B, een jaar of vijf rijksge committeerde bij de examens van de politie-opleidingsscholen voor het lagere personeel, twintig jaar du- cent bij de (vrijwillige) opleiding voor het politiediploma B (voor be vordering tot brigadier gemeentepo- liite of opperwachtmeester rijkspo litie), vijf jaar secretaris van de Oranjevereniging Oegstgeest, vice- voorzitter van de plaatselijke afde ling van de Vereniging voor Vei lig Verkeer (die hij vijftien jaar geleden hielp oprichten), comité lid rondrit bejaarden, adviseur van Burgerlijke stand van Oegstgeest OEGSTGEEST Geboren: Patricia Wilhelmina Maria, d.v. G. C. van Vel- zen en M. J. van Schie; Claudia Moni que, dv W Colijn en M Y Lesquillier; David Ian, zv A Robson en AM Will- kom; Anne Marie, dv D de Rover en L J Vermeij, Willem George, zv A A van Dockum en I A van Wilgen; Marc Francois, zv G Schamlé en R H Weich- han. Ondertrouwd: J van Staveren en E A Groen. Getrouwd: N J J Slingerland en H W M van Rijn; W C van Schaik en H J M Rijkers; J Slootweg en J C Voer man; G C van der Plas en M H J Overleden: P J Teske, wv P Nie- boer. de verkeerscommissie uil de ge meenteraad. bestuurslid Nat. re classering en Vereniging tot be scherming van dieren. afdelingen Oegstgeest. Lesgeven doet de heer Koerten graag. Zijn benoeming per 1 okto ber 1967 tot vaste docent aan de politieschool (voor gemeentepolitie) te Wassenaar is voor hem dan ook niet alleen een eervolle, maar ook plezierige zaak. Adjudant Koerten werd op 30 april 1957 onderscheiden met de ereme daille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Hij heeft zes kinderen: vier zoons en twee dochters. Raatl Oegstgeest op 12 oktober 1 OEGSTGEEST De raad komt don derdag 12 oktober om half 8 in open bare vergadering bijeen. Op de agen da staan oun.: benoeming leden ad viescommissie woonruimtewet, behan deling subsidienota. verklaring met be trekking tot de levering van aardgas, overname grond bij De Kempe- naerstraat 91, grond- en bouw- voorschot voor een flat van „Buiten- lust" en verkoop van grond, onge grond verklaring beroepschrift dr. F. A. Rodrigo tegen weigering verbouw Karei Doornamiaan 1. kasvoorzienin- gen 1968, verbetering c.v. Hof dijckschool, stencilmachine Montesso rischool, gordijnen e.d. lokalen school Kamperfoelielaan, verbetering verlich ting Julianaschool, uitbreiding Mari aschool, vaststelling bedrag per leer ling ulo Duinzicht. OEGSTGEEST In de vacature van mevrouw B. C. Bolhuis-Montagne stellen B. en W. voor te benoemen in de adviescommissie woonruimtewet mevrouw J. van Tongeren-van der Kuy of mevrouw J. Koster-Niemeiier. OEGSTGEEST B. en W. stellen voor enkele stroken grond aan de De Kampenaerstraat aan te kopen van de heren L. K. en D. A. van der Ven a f 15 per vierkante meter. OEGSTGEEST De vergunning tot uitbreiding van zijn woning Karei Doormanlaan 1 is in juli 1967 aan dr. F. A. Rodrigo geweigerd. Hij is daarte gen in beroep gekomen, welk bezwaar B. en W. voorstellen ongegrond te ver klaren. Het college is niet bevoegd vrijstelling te verlenen van de bepa ling, dat een aan- of uitbouw niet meer dan 2/5 van 'de breedte van het huis mag betreffen. OEGSTGEEST Zoals bekend, is de woningbouwvereniging „Bui- tenlust" van plan een flat met 32 woningen aan de Gerberalaan te bou wen, tussen de Dahlialaan en de Begonialaan. B. en W. stellen nu voor de hiervoor benodigde grond aan „Buitenlust" te verkopen en voor de grondkosten (f 144.000) en bouwkosten (f 829.250) geldleningen te ver strekken. Geen belastingverhogingen OEGSTGEEST Ook 1968 kan de gemeente ingaan met een sluitende begroting. Weliswaar is het bedrag voor „onvoorziene uitgaven" (f69.352) aanmerkelijk kleiner dan op de begroting 1967 (f 123.359), doch voorstellen tot verhoging van de belastingen behoeven B. en W. de raad niet voor te leggen. Aan uitgaven ramen zij f 1.204.000 meer dan in 1967, aan inkomsten f 1.150.000 meer dan in het voorgaande jaar. Bijna de helft van de kostenstijging wordt opgevangen door hogere uit keringen uit het gemeentefonds. Voorts valt de omstandigheid, dat de Rijnzichtweg van het viaduct af onlangs als tertiaire weg is aangewezen (waardoor een belangrijke provinciale uitkering wordt ontvangen) zeer gunstig.samen met het tijdstip, waarop voor deze weg grote bedragen aan rente en aflossing moeten worden geraamd. Vooral door de uitgaven ingevol ge de bijstandswet bleek het niet mogelijk ruimte in de begroting over te houden ter dekking in 1969 van kosten voor het zwembad, de sport hal en overige verplichtingen t.a.v. het nieuwe Rijnlands lyceum. Blij ven de uitgaven op de huidige ma nier stijgen, dan valt in 1969 aan be lastingverhoging niet te ontkomen. In vergelijking met wat de regering verstaat onder „redelijk" en met wat in zestien omliggende gemeenten wordt berekend, heeft Oegstgeest een laag belastingpeil. „Verhoging kan dus kwalijk als iets verontrus tends worden aangemerkt", schrij ven B. en W. Urgente werken als zwembad en reconstructie Rijnzichtweg konden worden aangevangen, de financie- ringsaanvragen voor systeemschool, reconstructie De Kempenaerstraat en derde loods Poelgeesterweg heb ben G. S. gepasseerd en liggen bij de minister. Behalve scholenbouw en kleinere objecten blijven op het ur gentieplan dan nog over kapitaals- werken als de verdere reconstructie van de Rijnzichtweg, reconstructie van de Abtspoelweg, de sportterrei nen (eerst die voor korfbal) en het terrein Poelgeesterweg. Brug Als het bestemmingsplan voor de Morsebelpolder nog in het begro tingsjaar kan worden vastgesteld en door G. S. worden goedgekeurd, zal met het bouwrijp maken van de gronden en de bouw van de nieuwe brug over het Oegstgeesterkanaal moeten worden begonnen. Van de verder op de begroting 1968 voorkomende posten noemen wij: verkeersvoorzieningen i.v.m. de nieuwe verkeerswet (f20.000), ver betering ontwatering terreinen zen dingsschool (f27.500), verbouwing kantoor gemeentewerken (f15.000), aankoop vrachtauto en zand- en zoutstrooier (samen f 42.300) en der de loods Poelgeesterweg (aanvulling f150.000). Ijsbaan Een schetsplan is gemaakt voor de aanleg van een ijsbaan ten westen van de Pastoorswetering bij de „Grünerie"; het terrein zou buiten het ijsseizoen als open speel- en sportterrein voor de jeugd in die omgeving kunnen worden gebruikt. Het plan voor de aanleg van korf- balvelden ten noorden van de riool waterzuiveringsinstallatie wordt spoedig aangeboden, daarna komt de reconstructie van de hockey- en tennisvelden aan de Abtspoelweg/ Laan van Alkemade aan de beurt. In het begrotingsjaar zullen de raad voorts voorstellen bereiken over de wijze waarop B. en W. menen dat het zwembad en de sporthal in be heer en exploitatie moeten worden gebracht. Oegstgeest telde per 1 januari 1967 14.048 zielen (januari 1966 14.643). Een overzicht van het aantal wonin gen en woningzoekenden wordt in een afzonderlijke nota verstrekt. De raad zal de begroting 1968 in no vember behandelen. aangebracht. Het worden galerij- woningen van vier kamers, een bad- ruimte en een keuken. De woonka mer, de drie slaapkamers en de keu ken krijgen centrale verwarming vanuit een gasgestookte ketel iri een centraal ketelhuis. Volgens een voorlopige berekening wordt de huurprijs ongeveer f 160 per maand (inclusief centrale ver warming). De woningen worden ge bouwd uit het contingent 1966. Scherp verzet van werkgevers Rijksbemiddelaars moeten verdwijnen (Van onze soc. economische redactie) DEN Haag Hel bestuur van d« Stichting van de Arbeid heeft van daag heftig gediscussieerd over het al of niet handhaven van het College van Rijksbemiddelaars bij een vriie loonpolitiek in 1968. De vakbeweging stond op het stand punt dat er geen rijksbemiddelaar» meer nodig zijn- Moet er ingegrepen worden in de loonontwikkeling, dan moet de minister van sociale zaken dit voortaan zelf maar doen en niet het College van Rijksbemiddelaars. De werkgevers verzetten zich daar unaniem tegen. Zij wilden geen be slissing hierover nemen zonder over leg met de regering. Na het schorsen van de beraadslagingen omstreeks half twee bestond de vrees dat het al of niet laten voortbestaan van het Col lege van Rijksbemiddelaars het breek punt in de besprekingen tussen werk gevers en werknemers zal worden. Het bestuur van de stichting be sprak vandaag de loonpolitiek voor volgend jaar aan de hand van de dis cussie-nota, die wij gisteren reeds pu bliceerden. Over de omvang van de stijging van de lonen in 1968 is niet gesproken, omdat men dit aan de vrij heid van de bedrijfstakken wil over- De onderhandelingen per bedrijfs tak dreigen hierdoor moeilijk te wor den, omdat de stijging van de sociale premies al op ongeveer twee procent wordt geschat en er volgend jaar bo vendien nog een huurverhoging op komst is en de prijzen met circa drie procent omhoog zullen gaan. Een 5 procent-loonstijging, zoals het centraal planbureau heeft gesugge reerd. zal daardoor geen reële ver betering van de inkomenspositie van de werknemers in 1968 betekenen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5