Spinazie a la crème E3 Meer dan 90.000 werklozen Historisch moment na Zes moeilijke jaren KLM heeft voor komende twee jaar honderd vliegers nodig Opleiding tot huisarst verbeteren Glenn Miller Story op unieke plaat Dit hebt u nog nóóit gegeten! Waterstaat en Boltini samen op de film Uit de Haagse hof geplukt Thomassen alles goed/ en[ wel' VRIJDAG 6 OKTOBER 1967 SCHIPHOL Na een periode van zes moeilijke jaren heeft de KLM voor de eerste maal weer nieuwe vliegers aange trokken. Zij heeft 16 man in dienst genomen. Van hen kwamen er 3 uit de 45 die enkele jaren geleden met de spreekwoordelijk geworden „gouden handdruk" van circa 4 jaar salaris de laan uit werden gestuurd met de verzekering, dat zij recht op priori teit zouden hebben zodra de KLM weer nieuwe piloten nodig mocht hebben. Zover is het thans gekomen. Voor onze nationale luchtvaartmaatschappij is dit een historisch moment. Een en ander werd gisteren op een persconferentie bekendgemaakt door de Vereniging van Nederlandse verkeersvliegers. Honderd vliegers Aangezien de KLM in de komende periode van 2 jaar volgens globale berekeningen zeker 100 nieuwe pilo ten nodig zal hebben is thans reeds vastgesteld, dat ook de overige 42 destijds met prioriteit afgevloeide jonge vliegers hun vroegere betrek king terug kunnen krijgen. Maar aangezien 10 van hen daar aan thans geen behoefte meer gevoe len verwacht men, dat er nog 31 vliegers naar het vroegere nest zul len terugkeren. Ter vermijding van misverstand diene, dat voor 1964 reeds 170 vlie gers de KLM verlieten, maar zij de den dit vrijwillig op condities, die zij zelf alleszins reëel vonden en die door de KLM-directie met iedere vlieger individueel werden vastge steld. Daarna bleef echter een groep van 45 jongere vliegers overtollig, die niet wilden vertrekken. Korps uitgebreid (Van o e onderwijsredactie) APELDOORN Sedert verschei dene jaren zijn van verschillende kanten in toenemende mate bezwa ren gerezen tegen de bestaande op leiding tot arts. Faculteiten, studen ten en artsen hebben in vele ge schriften blijk gegeven dat zij die opleiding wensen te herzien. Dit constateerde vanmorgen prof. dr. W. H. Struben, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Maatschap pij ter bevordering van de genees kunst bij de opening van het leden- congres te Apeldoorn. Ook de huisartsen zelf menen, dat de opleiding tot arts zoals deze tot nu toe geschiedt, onvoldoende is om de student die het artsdiploma heeft verworven als huisarts te laten func tioneren in de gewijzigde medische en sociale verhoudingen. Zij achten een specifiek op het huisartsenbe roep aanvullende studie in of na de artsenopleiding noodzakelijk. Algemeen vindt men de opleiding te lang. Prof. Struben zei dat ter verbete ring van de situatie twee zaken voor ogen staan, namelijk wijziging van de opleiding naar inhoud en een bekorting van ten minste een jaar, zodat de studie zes jaar zou duren. Na een zesjarige opleiding tot as sistent-arts zou men in een zeven de jaar moeten kunnen kiezen tussen een specialistenopleiding, een huis artsenspecialisatie of een opleiding tot sociaal geneeskundige. ACADEMISCHE EXAMENS if Dikken, Den Haag; A H w Fiipse «n k A I v Frederlsklust, Botterdam: J F P de Jong. Den Haag: W P P Kohnstamm, Amsterdam: J in de winter 1964/65 ontslagen. Als pleister op de wonde kreeg iedere vlieger 2 tot IVz jaar salaris mee. De meesten van hen konden spoedig in dienst treden bij een aantal bui tenlandse maatschappijen. Als extra meevaller betaalde de KLM hen in 1966 nog eens 1 tot 2 jaar salaris in een uitkering ineens uit, toen de ver eniging van KLM-vliegers in het langlopende geschil met de directie over de voorwaarden van de af vloeiingsregeling in het gelijk werd gesteld. Op het ogenblik telt het vlieger korps van de KLM 633 man. Jaar lijks vloeit er gemiddeld wegens pen sionering en afkeuring 12 man af, zo dat het korps na de aanstelling van 100 nieuwe vliegers over twee jaar volgens de verwachtingen zal zijn aangegroeid tot circa 700 piloten. Prof. ir. F. Hellinga Belgisch eredoctor (Van onze onderwijsredactie) WAGENINGEN Prof. ir. F. Hellinga, hoogleraar in de cultuur techniek aan de Landbouwhoge school en rector magnificus is van daag benoemd tot eredoctor aan de landbouwhogeschool te Gembloux te In zijn rede zei prof. Hellinga dat de landbouw een internationale taak heeft en zich van grenzen niets behoort aan te trekken. In september bijna 3.000 erbij DEN HAAG Na uitschake ling van de seizoeninvloeden is de werkloosheid in september met 2.900 gestegen tot 90.100 mannen. De werkloosheid on der vrouwen steeg van 7.300 tot 8.100, die geheel kan worden toegeschreven aan het seizoen. De geregistreerde arbeidsreserve bleef in september gelijk: 65.800. Enerzijds trad een daling op van 2900 door het seizoen, maar aan de andere kant kwamen er 2900 werk lozen bij door andere factoren. Na de seizoencorrectie resteert dus een stijging van het aantal werklozen met 2900. In de meeste beroepen is het zo, dat de werkloosheid in september verder terugloopt omdat veel jon geren die in de zomermaanden van school zijn gekomen, in de bedrij ven worden geplaatst. Onder het kantoorpersoneel, het horecaperso- neel en de chauffeurs loopt de werk loosheid in deze maand altijd op. In september resulteert dit dan in een daling van de werkloosheid. Maar vorige maand was dit niet het geval. Onder de bouwvak-, metaal- en landarbeiders liep de werkloosheid terug met resp. 900, 900 en 400. On der het horeca- en kantoorpersoneel kwamen er resp. 800 en 400 werk lozen bij. De werkloosheid ging, na de sei zoencorrectie, niet in het gehele land omhoog. Ze bleef gelijk in Friesland Utrecht en Zeeland. In Gelderland zette de daling zich voort. Het aantal werkloze jongeren (on der de negentien jaar) kwam van 9.800 op 7.900, dus een daling van bijna tweeduizend. Vraag De vraag naar mannelijk personeel daalde van 48.200 tot 43.900, welke daling slechts ten dele kan worden toegeschreven aan het seizoen. Voor het seizoen gecorrigeerd liep de. vraag terug van 42.500 tot 40.600. Deze daling houdt voor zestig pro cent verband met de vervulling van vacatures door jongelui. Verder was er veel minder vraag naar metaal bewerkers. De vraag in deze sector is echter nog steeds groter dan het aanbod. 99 99 TF7IE een reeks authentieke opna- men van Glenn Miller's fameu ze Army-Air-Force-Band in electro nic-stereo bij elkaar wenst te hebben, mag zich de Polydor Isp 9901(e) niet laten ontgaan. Deze plaat is een historische documentatie van de rasartiest, die als vrijwilliger bij de Amerikaanse luchtmacht in oorlogstijd een su bliem orkest opbouwde, dat miljoe nen soldaten en burgers swingende ontspanning bood. Glenn Miller (hij verongelukte op 15 december 1944 boven Het Kanaal) maakte tussen 1939 en 1942 in die typische Miller-sound de opnamen die nu op - de plaat een boeiend concert van bijzondere muziek-his- torische betekenis vormen. Een van de eerste nummers is „Little Brown Jug", dat tijdens een radio-uitzending „in elkaar werd gezet". Wereldvermaard werden o.a. American Patrol", Moonlight Se renade", „Body and Soul", „Anchors Avj~igh" en „Blue Skies". ~\NDER de titel „Far East Suite" heeft Duke Ellington, de „hertog van de jazz" spiritueel en vol va rianten oosterse en westerse ele menten tot een boeiend muzikaal patroon geweven. Waar Ellington op zijn reis door het Verre Oosten inspiratie heeft opgedaan, is bijv. in „Ad Lib on Nippon" zo frappant verklankt dat zelfs een bezoek aan het oude Japan se theater hoorbaar wordt. In dit langste nummer (ruim elf minuten) excelleren naast pianist Duke Ellington de bassist John Lamb en klarinettist Jimmy Hamil- Trouwens alle „hertogelijke" mu sici zijn voortreffelijke vakmensen. Dat is op RCA Dynagrove Isp 3782 duidelijk waarneembaar in „Tourist point of view", „Bluebird of Delphi", „Isfahan", Depk Mount Harissa" en „Blue Pepper". Deze muzikale ontmoeting van Oost en West is er een van bijzonde re klasse. De familie Dupont uit Miami (Florida) kreeg bezoek van inbrekers. Toen zij waren ver dwenen werd de schade opge nomen. Deze was niet gering. Gestolen werd voor anderhalf miljoen dollar aan zeldzame munten, voor meer dan vijftig duizend dollar, aan juwelen en voor vijfduizend dollar aan contanten. Kijk, wat de Iglo-koks deden. Zij hakten En kijk nu eens bij uw winkelier in de diep- zorgvuldig spinazie. Die werd snel gaar vrieskast. Daar ligt die verbazend lekkere gekookt. Intussen maakten zij een apart spinazie a la crème! Voor ul Tafeiklaarl romig sausje met exquise kruiden. Dat Alleen maar opwarmen. Niets toevoegenl mengden zij door de spinazie. En toen Niets! Eet vandaag nog deze heerlijke Iglo- proeven... verrassend! keuken-vondst. Spinazie a la crème! Pak van 450 gram 1.45. Met proefbon 25 ct. reductie! Prins Sihanouk waarschuwt China PNOMPENH Het staatshoofd van Cambodja, prins Norodom Siha- noek, heeft China gewaarschuwd dat het zijn land met rust moet laten daar anders de kans bestaat dat Cam bodja pro-Amerikaans wordt. „China heeft er alle reden toe ons met rust te laten. Elke poging om opstanden te ontketenen zou Cambodja slechts naar Amerika toedrijven en de isole ring van China voltooien", zo zei hij. Een Chinese ondermijnende campag- gne zou kunnen leiden tot de val van zijn eigen bewind en een machtsover name door het leger, dat steun zou zoeken bij Amerika. De prins zei tenslotte dat de buiten landse pers Cambodja's koele hou ding tegenover China niet moest uit leggen alsof Cambodja toenadering tot Amerika of bescherming van de Sowjetunie wenste. De Sowjetunie heeft zich nimmer met Cambodja's zaken bemoeid en „de Russen hebben het nooit met mij over de Chinezen", „Concertpubliek gaat veranderen" (Van onze onderwijsredactie) UTRECHT Aan de Utrechtse universiteit promoveerde vrijdag de heer H. de Jager op het proefschrift Cultuuronderdracht en concertbe zoek tot doctor in de sociale weten schappen. Hij stelt dat de veranderde sa menleving in toenemende mate mensen langs andere dan gebruike lijke wegen met het cultuurgoed mu ziek in aanraking brengt met als ge volg dat de aard en samensmelting van het concertpubliek zich wijzi gen. DELFT TH pro ex werktulgk ing: L M J v Halderen, Schiedam; C Pannevis Krimpen a.d. IJssel; J P A de Valck en H Woerkom en C Zijdeveld. Schiedam; prop mijning.: A J v Pesch, Rotterdam; ÉÜ~*i - DEN HAAG Minister Bak ker leidde gistermiddag in het Metropole-theater op een vrien delijke wijze twee filmpjes in die in opdracht van het ministe rie van verkeer en waterstaat waren gemaakt. Hij kon uiter aard vriendelijk zijn want hij had beide filmpjes nog niet ge zien. Hoe de minister er verder over denkt weet ik niet maar wat mij betreft had me één filmpje best gesto len kunnen worden. Dat heette: „Een dag Zuiderzee" en was gewijd aan de geschiedenis der Zuiderzeewerken: 35 jaar geleden werd de Afsluitdijk gesloten; 25 jaar geleden viel de Noord oostpolder droog: 10 jaar bestaat Oostelijk Flevoland nu al en dit jaar zal Zuidelijk Flevoland geboren wor- Jan Wiegel werd uitgestuurd om van deze roemruchte historie een film te maken. Hij begon heel goed: met een fragment uit de beroemde afsluitdijkfilm van Joris Ivens, maar daarna kwam hij in Ehimeloord het circus Boltini tegen en meteen maar achter de muziek aan. Treft die Boltini het even? Zomaar gratis en voor niets een reclamefilm van rijkswaterstaat cadeau.... Op de t.v. moet je daar duur voor betalen. Enfin, Boltini hield er de vrolijk heid wel in, maar de Zuiderzeewerken waren in het water gevallen. Zo nu en dan kon men nog wel ontdekken ergens in die contreien te verwijlen, maar voor de rest was het een cir- cusgebeuren, zoiets heet dan officieel in de ambtelijke taal: „Voorlich tingsfilm over de landaanwinsten in het IJsselmeer." Bijna zou de andere waterstaatsfilm hierdoor in-de verdrukking zijn ge raakt. Hij is dan ook niet zo preten tievol maar gewoon een oerdegelijk en oerhollandse documentaire, recht toe recht aan, zakelijk, overzichtelijk, leerzaam. Het i-s de 20 minuten duren de documentaire over de verruiming van de havenmond van IJmuiden. Een werk waarop de Nederlandse waterstaat trots kan zijn, want hier is op een werkelijk ontzag inboeze mende wijze de woeste zee bedwon gen. Anderhalf miljoen ton stenen werden uit België aangesleept in 500 voor dit doel omgebouwde spoorweg wagons, onvoorstelbare hoeveelheden asfalt en beton zijn in zee gestort, twee drijvende kraaneilanden hebben een gigantisch werk geklaard, maar Smokkelschip gesnapt ANCONA Het onder Panamese vlag varende vrachtschip Ton Fran is in de Adriatische Zee niet ver van de Italiaanse kust aangehouden. Aan boord bevonden zich 500 kisten Amerikaanse sigaretten. De gehele bemanning is gearresteerd. Het schip is al verschillende keren met smok kelwaar ontsnapt aan de Italiaanse waterpolitie. DOOR Beleefde ik op Schiphol een roezi ge ochtend bij de aankomst van de collectie Japanse kimono's en filmster Mary Tyler Moore, Japan in Den Haag gesitueerd deed pas goed voelen, hoe wij in haast en drukte verschillen met het rustige geduld in elk gebaar, dat de Japanse vrouw kenmerkt. Mevrouw Ouwehand-Kusunaki, ze ven jaar in Nederland (Leiden) wo nend, verklaarde dat heel simpel: de kimono dwingt tot zelfbeheersing. Om bij het begin te beginnen. Het kleden duurt dagelijks een half uur. Moet er een gala-kimono aangedaan worden, dan is een uur nauwelijks voldoende. Gauw-gaw is er nooit bij. Onder de kimono wordt nog een kimono gedragen, even mooi gebor duurd of beschilderd, maar door de fijnheid van het materiaal toch „maar een onderjurk". De kimono slaat breed over, maarwie er in springen of ren nen zou, verstoort de lijn en dus schuifelt de Japanse wouw met klei ne pasjes. „Als wij boos worden, kunnen we nooit uitschieten", in zorgvuldig Ne derlands zegt mevrouw Ouwehand het. Dan klopt ze op de obi, als een kussen om het middel gesnoerd en Wat de Japanse vrouw wel vrije lijk kan doen is schreien. Ze schreit in de slippen van haar mouwen. „Tot ze kletsnat zijn". Maar wij Nederlanders zijn brood nuchter en dus vraag ik, wat ze doen als een kimono vuil wordt? Gedold tornt het hele geval uit elkaar. De kleine draadjes, die loskomen plukt hij stuk voor stuk uit en stopt ze in de mónd. Een pruimpje, dat hij vèr- geet en dus mummelt de Japanse wasbaas automatisch door. „Onze wasbaas vroeger", vertelt zij, „had geen tand meer in zijn mond, maar wel zag je dat kleurige propje tel kens tussen zijn lippen verschijnen". Wil de kimonovrouw iets oprapen, dan zakt ze elegant aan één zijde door de heup, de knieën blijven im mers gesloten en zo zwenkt ze neer, zonder dat er een centimetertje meer been te zien komt, dan oir- baar is. O vrouwen van Nederland, let op als u kort gerokt, wat gemoe delijk en gemakkelijk u strekt in een stoel, over oirbaar gespro kenEén ander voorbeeld van beheersing. Mevrouw Ouwehand moest en zou op een bepaald ogen blik weer thuis zijn. Maar alles was later geworden dan we dachten. Dus snel met een auto naar Leiden. Auto stopte voor de huisdeur. We ver wachtten allemaal een snelle ren. Dag, dag, riepen we al. Ze gleed stillekens uit de wagen, maakt een buiginkje, liep naar het tuinhekje. We wuifden nog eens. Ge lukkig, die was op het nippertje thuis. Maar toenterwijl de auto startte keken we nogeens door de achterruit. Daar stond ze, kaarsrecht, wachtend. De auto zoef de, wij wuifden, langzaam neeg zij, een beeid van rust. Heel langzaam vertraagden we ons uitbundig gezwaai tot een min zaam wenken, het was het minste wat we doen konden. Toen we de hoek omreden stond ze er nog. Stil, geduldig, maar onder de obi moet all® haast gezeten hebben! Dit werk is door Johan Blansjaar nauwgezet op de filmband vastgelegd naar een scenario van Philip Bloe mendal. Zij gaven Ihun film de titel ■nee: „Stenen dragen naar de zee" en deze documentaire ademt dezelfde nuchtere, technische, maar niettemin onbuigzame geest van dit grote wa terstaatswerk zelf. Geen flauwe poespas, maar technisch kunnen. Als we als Nederlanders nog wat be tekenen dan is het in dit opzicht en niet met artistieke bevliegingen van circussen of wat dies meer zij. Laten wij Nederlanders toch niet de kunste naar uithangen, maar gewoon ons werk doen, d.w.z. op het gebied van de film: een documentaire maken als er een documentaire gemaakt most wor den. Johan Blansjaar heeft dat be grepen en hij verdient daarvoor onze gelukwens. EV. GROLLE. (Vervolg van pag. 1) De demonstranten moeten daarom weten dat zij voor de hinder en vrij heidsberoving van de gewone burger een vergunning nodig hebben. Krimp geven aan dit vergunningenstelsel sluit ik bij voorbaat buiten. Daar is geen gesprek over mogelijk." Bezwaren had burgemeester Tho massen tegen het feit dat vaak Amsterdamse praktijken op heel Ne derland worden geprojecteerd. „Daar is geen enkele reden toe. Men be hoeft helemaal niet te buigen in de richting van een mening die in de mode is. Het enige wat belangrijk is dat men weet waar het gezag is." De heer Thomassen sprak zijn hoop uit dat deze mening school zal maken in heel Nederland. Dit agendapunt waar aanvankelijk alleen de heer W. Remeijer (pac.soc.) over wilde spreken om te zeggen dat het niet zo vaak voorkomt dat zijn fractie zich zo ingenomen voelt met een voorstel, lokte door de beant woording van burgemeester Thomas sen nogal wat reacties uit. VERGISSING Een van de eersten kwam van wet houder mr. H. C. G. L. Polak die bezwaar maakte dat de heer Couwen- berg de (onafhankelijke) burge meester gelieerd noemde met de PvdA. „Ik ben er zeker van dat u een vergissing maakte." De heer Couwen- berg was het daar niet mee eens. In tweede instantie zei de heer Cou- wenberg tegen de burgemeester: „U bent tegen liberalisering. U wilt zelfs niet eens discussiëren over het ver vangen van een vergunningsstelsel door een meldingsplicht. Als u zegt dat het een portefeuillekwestie is ge worden, dan lijkt mij dat wat te zwaar geaccentueerd. Stelt u zich eens voor dat de raad door een motie tot meldingsplicht zal besluiten, dan zou dat uw aftreden betekenen." De heer Couwenbeng trok de conclusie dat er in de PvdA over gezagsverhouding diepgaande verschillen bestaan. „Wij als Rotterdamse KVP-ers staan naast de PvdA. Bij deze zaak zal de burgemeester zeker steun vin den bij de CHU, AR en SGP, die ook nogal orthodox zijn georiënteerd. In tegenstelling tot uw voorkeur voor preventieve maatregelen zouden wij de voorkeur willen geven aan re pressieve." Drs. A. J. Lems (soc.) wierp op dat een kort debat over dit onderwerp zeer onbevredigend is. Hij was het met burgemeester Thomassen eens dat de behandeling hiervan bij de discussie over de beleidsnota's beter op zijn plaats is. Mr. K. Staab (lib.) was, behoudens een instemmende interruptie van dr. F. J. Krop (oh.), de enige die zich volledig achter het standpunt van de burgemeester stelde. Bij de beantwoording betreurde burgemeester Thomassen het dat het tot deze discussie was gekomen. KRACHTIG „Vrijwel nergens in Nederland zijn klachten over demonstraties binnen gekomen, alleen Amsterdam maakt hierop een uitzondering. Het kan alle maal als een wereldverschijnsel wor den gezien. Dan duikt het eens hier op, dan weer daar. Mocht het zich eens in Rotterdam voordoen dan dient de burgemeester een krachtig standpunt in te nemen." De raad ging er meer akkoord, bij de behandeling van de begroting na der op de demonstratievrijheid terug te komen. Geldgebrek bij UAF (Van onze onderwijsredactie) UTRECHT Het Universitair Asylfonds is begonnen met een ac tie onder duizenden afgestudeerden om geld te krijgen. Het UAF heeft denten geholpen, maar het moest in het jaar 19651966 nog 14 stu denten geholpen maar het moest een half jaar geleden een beurzen stop instellen wegens geldgebrek. Astronaut in VS verongelukt HOUSTON De 35-jarige Ameri kaanse astronaut Clifton Williams is om het leven gekomen toen gisteren een door hem bestuurd straalvliegtuig bij Talahassee verongelukte. Het toe stel dat hij bestuurde was van het zelfde type, een T-38, waarmee vorig jaar twee astronauten. Basset en Elliot, verongelukte. Williams, majoor bij de mariniers, is de achtste Amerikaanse ruimtevaarder die bij een ongeluk omkomt. Onder hen bevonden zich Grissom, White en Chaf fee, die levend verbrandden toen hun ruimtecapsule bij een proef in brand Williams was nog niet ln de ruimte geweest. Hij zou echter reserve-piloot zijn in de Gemini-10 lancering van vol gend jaar. Ton Lutz krijgt Van Dalsumprijs ROTTERDAM De Van Dalsum prijs, die jaarlijks door de gemeente Amsterdam beschikbaar wordt ge steld voor de beste rolprestatie van een acteur(trice) in een toneelwerk van een Nederlandse schrijver wordt voor 1966/'67 toegekend aan Ton Lutz voor zijn rol in „Thyestes" van Hugo Claus die hij o.a. heeft ge speeld tijdens het Holland Festival in een Nederlands-Belgische co-produk- tie. De prijs is duizend gulden. Vergeving (6) Het boetekleed siert de christen. Wat deed het goed toen wij lazen dat de GerefKerken vergeving vroegen aan de Geref. Kerken (vrijgemaakt). Maar wat deed het pijn te vernemen dat de vrijgemaakten dit van de hand wezen. Er zijn aan weerszijden fouten ge maakt. Als nu ook de vrijgemaakten het boetekleed zouden aandoen en schuld zouden belijden voor God en de mensen, dan zou alles weer goed komen. Bergschenhoek Jac. v.d. Kooy Vergeving (7 en slot) De heer M. L. van der Vloed uit Rotterdam verweèt de heer G. Stein- man, dat hij had geschreven dat in da Geref. Kerken (vrijgemaakt) het stand punt wordt ingenomen dat alleen bij hen de zaligmakende kerk gevonden wordt. „Het lijkt mij dat de cshrijver op dit punt verantwoording aan de lezers verschuldigd is, want vele le zers zullen zich wellicht afvragen: wio heeft dit ooit geschreven of gele raard?" aldus de heer v.d. Vloed. Ik geloof dat de heer Steinman niet lang naar bewijzen behoeft te zoeken. Nog onlangs schreef prof. drs. L. Doe- kes in De Reformatie (vrij gemaakt-ge reformeerd) het volgende: „We kunnen zeggen: buiten de Vrij gemaakte Kerk is geen zaligheid. God heeft de kerken vrijgemaakt, opdat ze zich weer onder Zijn Woord zouden buigen." We moeten de „zaligheid", waarom het in de kerk volgens de belijdenis gaat, echter niet interpreteren als: al leen maar „straks in de 'hemel ko men/. Zalig leven en sterven hoort bij elkaar. De kerk moet de volheid van Christus vasthouden. Dan kan ik zeg gen: hier wordt de zaligheid geschon ken. Een kerk die gebonden wordt door mensenbedenksel, drukt de zalig heid weg. Het Woord Gods wordt er bedekt. Als men zich gaat afscheiden van de weelde van de Geref. belijde nis, dan verhindert men de zaligheid".

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 11