ZWANENBURGPOLDER WORDT BEBOUWD OCCASION SHOW ELAM N.V. The Buffoons: groep die er ineens is Jefferson Airplane y enorm populair Afgeluisterd Uitreiking eerste-hulp- diplomas in Valkenburg Rijkdom aan kleuren op modeshow L'dorp Postkantoor Gerestraat volgende week open OCCASIONS VER ONDER DE WERKELIJKE WAARDE NIEUWE LEIDSE COUR \NT 9 DONDERDAG 5 OKTOBER 1967 Verrassend en vol lof zijn de com mentaren op de muziek van The Buffoons, Nederlands „nieuwste" groep. De zes uit Enschede komende musici hebben een volkomen eigen geluid en zingen voortreffelijk. Vijf van de zes brengen ongelooflijk goe de close-harmony zang. The Buffoons bestaat ongeveer an derhalf jaar. Tijdens deze periode heeft hun manager Gerard Groten huis de knapen buiten vrijwel elke vorm van publiciteit gehouden. Er is hard gewerkt aan een praktisch on beperkt repertoire. En nu ineens is de groep er. The Buffoons zijn van plan door te breken en ze maken met hun vakmanschap en stijl een beste kanö. Nems Enterprise de onder neming die tot voor kort door wijlen Brian Epstein werd geleid heeft interesse voor de groep, die onlangs door Engeland tourneerde. Alle Buffoons-leden hebben voor hun samenstelling ervaring opge daan in cabarets en zalen. Leider is basgitarist Bob Luiten (24), die bo vendien goed zingt. Gerard van Ton geren (28) en Hylke ter Heide (24) Million-seller Humperdinck Engelbert Humperdinck's hit The last waltz staat al wekenlang op de eerste plaats van de Engelse hitpara de. Nog eventjes en er zijn een mil joen exemplaren verkocht. Het ziet er dus naar uit dat de plaat de derde „million-seller" van Humper dinck wordt. In de Verenigde Staten is de plaat inmiddels ook op de hitparade verschenen. In Nederland stijgt het eveneens. zijn de twee lead-singers. Drummer Maarten Assink is met zijn 19 jaar de jongste van het gezelschap. Slag gitarist Eilert van Tongeren (24) is de broer van Gerard. De enige niet-zanger is organist Bjinse de Groot (22). Onder leiding van de Engelse pro ducer Dave Paramor is inmiddels de eerste plaat gemaakt (release van Bovema). De nummers zijn Tomor row is another day en My world felt down (IH 744). CLIFF STOPT GROTE WERK Love-ins, bloemen en hippies. Het zijn begrippen die het doen en het kan niet anders worden weerspiegeld in de muziek. Hitpara des over de gehele wereld krijgen ermee te maken. Love-in-muziek is een mengeling van folk-music, blues, rock 'n roll en Oosters^ ritme. Vooral in de Verenigde Staten is deze muziek populair. Groepen als The Charlatans, The sopjvitch ca mel, The greatful dead en Jefferson Airplane verdienen goud. Vooral de laatste groep is gewild. Met hun lp Jefferson Airplane takes off moesten ze de markt nog wat ver kennen, maar hun nieuwste langspe- ler Surrealistic pillow is een regel- -echte topper. In recotdtijd was er •en gouden plaat. De groepen in San Francisco spe- Eindelijk is nu -zeker wat al lang sluimerde: Cliff Richard stopt met het grote werk. Cliff, die nu 26 jaar is en er daarvan tien in de showbusi ness zit, wil volgend jaar beginnen met het geven van godsdienstlessen. Deze veelbetekenende stap wil en zoveel mogelijk voor niets. Ze niet zeggen dat hij helemaal met ?ven in gemeenschappen van ar- zingen zal stoppen. Cliff tekende na- iesten en vrienden in het district melijk twee jaar geleden een platen- .shbury. Alles is een en al kleur, contract voor tien jaar en hij is dan Icht leven vinden ze belangrijker ook gebonden regelmatig nieuwe op- lan een status opbouwen. namen te maken. Hij zal geen con- Jefferson Airplane is mede-uitvin- tactbreuk plegen, maar voor zijn !er van de San Francisco-sound. nummers ook geen reclame meer ma- 'anger Martin Balin bracht de ken door radio- en telvisie-opna- roep bijeen en is de leider. Jorma men. irist. Gitarist Paul Kantner, bas- Maar voor het zover is, gaat Cliff Caukonen stuwt de groep als solo-gi- nog wat filmen, o.a. een hoofdrol in 1st Jack Cassady en drummer Two a penny, een film over verdo- pencer Dryden (foto) houden het vende middelen, met een godsdiensti- itme hoog. Zangeres Gracie Slick ge strekking.. orgt voor de aparte zang, die omge- Cliff Richard is een pseudoniem •en wordt door opzwepende klan- voor Harry Roger Webb. Richard een, getrokken uit elektrische instru- zal hij laten vallen én zich voortaan menten. Cliff Webb laten noemen. Dat klinkt Binnenkort komt de groep naar volgens hem prettiger en het herin ons land en dan zal hun show een nert daarnaast ook aan zijn grandio- sensatie voor iedereen betekenen. ze loopbaan. •a-#*#*#*-»-*-»-*#*# Het afgescheiden viervijfde deel van de Tee Set heeft onder de nieu we naam After Tea een eerste plaat opgenomen. Muzikaal-Iejder Hans van Eyck heeft er lekker mee kun nen experimenteren. Het resultaat belooft veel. De nummers zijn The time is high en Not just a flower in your hair. Johnny Lion in de West Pop-zanger Johnny Lion vertoeft tot eind deze maand in de West. Met een groot Surinaams orkest toert hij een maand door Suriname en de An tillen. Johnny ziet in deze tournee een uitstekende mogelijkheid om ideeën die hij in de toekomst in Nederland wil invoeren (vooral show-vormge- ving) daar uit te proberen. MM ieerde iek-ii wik- 1 Clarke, keling" vastgelegd Hicks en Nash. Tot de beete nummers rekenen we: Ye olde toffee slioppe, Stop right there en Have you ever loved Een fijn plaatje is Except from n Teenage-Opera met lekkere liedjes, ge zongen door Keith West en een ontwa penend pril klinkend kinderkoortje. De -kant geeft Mark Wi we lp. The best of the Venture*. Enige goede nummers: Night train én Blue moon. (Liberty SLBY 1375). Fijn, langzaam zingend presenteert Paul Jones zich in Thinkin' ain't for me en Softly (POP 1602). Cliff Richard is weer ouderwets op de single Columbia DM 8245 day I met Marie e Knappe zang en instrumentaal went van The Strawberry children in Love years coming en One stands here (LIB y book. in de pittige (Em die k-an de vigt zijn f popso: There is a mountain. Op dc ke van Epic 5-10.212 staat Sand and foalm. Diana Ross en The Supremes presen teren op Tamla-Motown GO 25.624 de uimmers Reflection en Going down for lie third time. De A-kant onderscheidt rich door een soort ruimtevaart- en an- V Jimmy Ruffin doet op TM GO '5.621 zijn aanhangers een plezier met Don't you miss me e little bit, bahv en t want' her love en op GO 25.616 van V.tzelfde label brengt Marvin Gay Your 'nchanging love en I'll take care of RCA-Victor hecft op LSP-0z:l fe) •en geslaagde reprise gegeven van The '.lenn Miller Story. Alle bekende num mers van de Amerikaanse bandleider, lie destijds de jeugd van toen ver- bijeengebracht: In the Mood, Tuxedo lunc.tion, etc. Inelco bracht de plaat uit. De uit vier man bestaande gitaar- ■jroep The Venture, - reeds in de ja ren vijftig populair maakte een nieu- 758). Melodieus klinken dr Sticks and stones en Angelim Warm sounds op HSS 1213. Ray Charles is er weer helemaal met In the heart of, night en Something 's got to change op AP 25.632. Nieuwste single van The Monkees (RCA-Victor 66-1007) met Pleasant val ley sunday en Words. Het betere werk. The Élgins zingen bekend werk op Tamla-Motown GO 25-623 met It's bean h long, long time en I understand mv Het Italiaanse zangeresje Gigliola Cinquetti is op Artone CG 25.613 te beluisteren in La Rosa Nera en Ho il more tenore. Een aardig plaatje. The Easybeats doen een aanval op de hit-parades. United Artists nam Hea ven and hell en Pretty Girl op. Twee steengoede en brandnieuwe nummers van de Friday on mv mind-jongens. (TJA 25.612). Vince Edwards zingt op UA 25.615 zijn swingend I can't turn hack time en goed ritmisch The lively one. Een knap stukje tweestemmige mu ziek zingen Jess and James in de hum mers The end of me en Let me go home (PB 25.598). V Dwingend en goed zijn de numme Excuse me baby en Greedy girl van Tl Magic Lanterns op Epic 5-10062. 0 Country-zang van Tammy Wynettc i You good girl's gonna go bnd (Epi 510134). Op de B-kant het gevoelig Raad van Warmond akkoord met ontwerp- bestemminsp lan (Van een onzer verslaggevers) WARMOND Met negen stemmen voor en twee tegen heeft de ge meenteraad gisteravond zijn fiat gegeven aan het ontwerp-bestemmings- plan Zwanburg. Dit betekent dat ondanks alle bezwaren die tegen dit plan van burgemeester en wethouders zijn ingebracht, de Zwanburger- polder zal worden bebouwd. Hoewel allé raadsleden wél wat bedenkin gen tegen 't plan hadden, vonden de meeste dat de bezwaren niet opwogen tegen de voordelen die zij ervan verwachten. Alleen de heren A. A. Schepers (VVD) en A. C. van Schie (KVP) onthielden er hun goedkeu- rinê aan. De laatste nam daarmee in de zeshoofdige KVP-fractie een minderheidstandpunt in. KVP-fractievoorzitter A. A. Wil- lemsen was van mening dat de twee vraagstukken waarvoor het gemeen tebestuur zich primair gesteld ziet, de woningbouw en de recreatie, door de uitvoering van het plan nader tot een oplossing worden gebracht. Het bezwaar van de VVV, woningbouw in de Zwanburgerpolder, onder schreef hij niet. De open brief van het historisch genootschap Warmelda noemde hij historisch onjuist. Bovendien wees hij er op dat de door Warmelda aan gehaalde citaten van schrijvers geen betrekking hadden op de onderhavi ge polder. Onder hilariteit merkte hij op dat ook Jan Wolkers, zoals in de openbrief was gesuggereerd, niet „met zijn meisje in de Zwanburger polder heeft gebivakkeerd, maar achter het seminarie". De bezwaren van het actie-comité Zwanburg schreef hij voornamelijk toe aan een andere waardering van de weide- en bollengronden; over de berekening van dat actie-comité merkte hij op dat daarbij geen reke ning was gehouden met de gezins verdunning. De heer Willemsen, die er zijn spijt over uitsprak dat gisteravond niet het hele recreatieplan kon wor den behandeld en er op aandrong zo hard mogelijk aan dat plan te wer ken, verzocht ook dringend het tem po van de woningbouw in de polder aan te passen aan de bevolkings groei, omdat hij vreesde dat er an ders toch een forensendorp zou ont- Ten slotte verklaarde hij zich „graag akkoord" met het plan, waarmee hij burgemeester en wet houders feliciteerde. Brug over Leede Zijn fractiegenoot G. J. van der Kroft zwaaide het college nog uit bundiger lof toe, vooral voor de ma nier waarop de voorlichting over het plan was verzorgd. Ook alle andere raadsleden bleken het daarmee eens Een moeilijk punt, zowel voor de voor- als voor de tegenstemmers, was de brug over de Leede. De heer Van der Kroft meende, evenals zijn fractievoorzitter, dat een beweegba re brug niet te realiseren is; als enige mogelijkheid zag ook hij een vaste brug. Het plan van het college kwalifi ceerde hij als „een goed plan'Vin wezen, aldus de heer Van der Kroft, is er geen alternatief. Hij wees er ook op dat de zandwinning cjoor an deren ter hand zal worden genomen, als Warmond het niet doet. De KVP-er Van Schié vond een brug over de Leede onaanvaardbaar. Ook hij had geen behoefte aan meer water in het plassengebied, zag hij bijna geen enkel voordeel voor de middenstand en vond hij het veel beter woningen te bouwen langs de Herenweg en in de Hof polder. Met het oog op de vakanties was hy te leurgesteld over het tijdstip waarop het plan ter inzage was gelegd. Van de andere KVP'ers, die allen min of meer uitvoerig motiveerden waarom zij voor het plan zouden stemmen, stelde de heer A. C. van Moorsel voor een commissie in het leven te roepen om levensvatbare bedrijven in de polder een kans te geven. Ook vond hij dat het aanbe veling verdient met een bouwteam te gaan werken en daarbij met be trekking tot de voorlichting op de ingeslagen weg verder te gaan. de VVD'er Schepers kreeg, toen deze zijn „waarschuwend woord tegen dit miljoenenplan" liet horen. Het ont lokte de burgemeester de wat zure opmerking dat het publiek kenne lijk te weinig ervaring had met raadsvergaderingen om te weten dat daar niet wordt geklapt. De heer Schepers was van mening dat de berekeningen in het plan niet klopten en vond in het algemeen dat het plan van te gnote omvang is voor een gemeente als Warmond. Om praktische en financiële redenen zou hij tegenstemmen. Het protestants-christelijke raads lid J. Breedijk had weinig tijd nodig om te vertellen dat hij met het plan akkoord ging. Uit de Prediker en Spreuken citerend, vond hij dat men risico's moet durven nemen. In zijn dupliek merkte de burge meester onder meer op dat de mid denstand niet hoeft te vrezen dat in de polder een geweldig winkelcen trum ontstaat en dat men in het al- meen er te weinig voorstelling van heeft wat er straks gaat gebeuren: de bewoners komen heus niet als koeien in de polder te zitten. Ten slote werd het ontwerp-be- stemmingsplan met de stemmen van de wethouders G. Tulp en mr. V. C. Groenendijk en van de raadsleden A. A. Willemsen, Th. H. Weijers, Th. J. P. de Winter, A. C. van Moor sel en G. J. van der Kroft (allen KVP), J. Breedijk (prot.-chr.) en H. Scheltens (PvdA) voor aangenomen. Man ernstig gewond Auto paar keer over de kop, toen in een sloot LEIDERDORP Bij een inhaal manoeuvre op rijksweg 4a is vanmor gen omstreeks half tien, een auto, be stuurd door de 34-jarige C. W. van Nobelen uit Abbenes, een paar keer over de kop geslagen en in een sloot terechtgekomen. De man werd uit de auto geslingerd en bleef ernstig geWond aan het hoofd op straat liggen. De eerstehulpdienst heeft hem naar het academisch ziekenhuis in Leiden ge bracht. De auto werd totaal vernield. VALKENBURG Morgen begint de Hervormde mannenvereniging 't vergaderseizoen in de consistorieka mer van de hervormde kerk, om 8 uur. Ds. G. Zonrteveld heeft toege zegd het voorzitterschap te zullen aanvaarden. Nieuwe leden zijn har telijk welkom. VALKENBURG De EHBO ver gaderde gisteravond in het zaaltje van het BB-gebouw. Voorz. A, van Delft, tevens instructeur van de EHBO-cursussen verwelkomde in het bijzonder dokter G. van Delft. We zijn, aldus de voorzitter, dank baar dat we thans een eigen dokter in de gemeente hebben, die tevens ook de cursussen verzorgt. De heer Van Delft roemde vooral ook het vele werk door dokter Bergman voor de Valkenburgse EHBO verricht. Maar door drukke werkzaamheden was het hem niet mogelijk dit werk te blijven doen. Vijf cursisten hebben aan het exa- amen deelgenomen, van wie er drie zijn geslaagd. Voor de nieuwp cur sus is reeds een tiental aanmeldin gen binnen. Secretaresse mevrouw Öesterholt' Vis gaf een uitgebreid overzicht van de werkzaamheden van het af- LEIDERDORP Versteegs tex tiel hield gisteravond in het Dorps huis de eerste van een serie van drie modeshows. Er was veel be langstelling. Drie mannequins en twee junioren, Else en Richard, droegen modellen voor de komen de winter: japonnen, pakjes, deux- piêces, twinsets, truien en rokjes. De japonnen en pakjes van Spen cer High sprongen er uit. Ze zijn niet alleen bijzonder mooi. maar te vens in extra grote maten verkrijg baar. Het, materiaal van deze col lectie was zuiver scheerwol, dioleen, astralan en terlenka. Opvallend was de rijkdom aan kleuren. Nieuwe tinten waren oker en linde-groen. Leuk Een lurex-truitje gedragen op een rokje van pletvrij fluweel was leuk om te zien en ook praktisch. Het zal het beslist goed doen. De kinderen waren hartverove- rend in hun optreden. Ze showden prettige schoolkleren en warme nachtkleding. In de pauze trad de bekende tv- ster Bueno de Mesquita op. Hij imi teerde op meesterlijke wijze tal van bekende artiesten met als hoogte punt een imitatie van Sammy Davis jr- Vervolgens maakte meer kennis met de hélomea-panta- lons met dikke wollen truien, dus ters en pyama's. Voooral de huis- pyama trok de aandacht. Het leek ons een heerlijke dracht. Vanavond en morgenavond om kwart over acht wordt de show herhaald. gelopen jaar. Penningmeesteresse mevrouw V d Clooster Sloet tot EverloIgnatius gaf een financi eel overzicht. Batig saldo f 38.72. Dankbaar Na de pauze werd door de burge meester overgegaan tot uitreiking van de diploma's. Het ledental, al dus de burgemeester, laat zien dat er in Valkenburg veel animo be staat voor het werk van de EHBO- We zijn dankbaar dat velen zich de moeite getroosten dit mooie en zo noodzakelijke werk te doen. De namen van de geslaagden zijn mevr NoortBotermans, mevr Van LeeuwenOuwehand en mej W de Wit. Zij ontvingen behalve hét EHBO-diploma met draagspeld een EHBO-trommel. slippartijen op rijksweg 4a LEIDERDORP Op rijksweg 4a is gisteravond om kwart over zeven een auto, bestuurd door een inwo ner van Rotterdam, tij diens het inha len geslipt. De bestuurder werd er uit geslingerd en kreeg verwondin gen aan het hoofd. De EHD bracht de man naar het Academisch zie kenhuis iin Lei'dren. Gistermiddag om 2 uur slipte op rijks-weg 4a een auto, bestuurd door een Amsterdammer. Bij een inhaal manoeuvre raakte de auto tengevol ge van een gladde band in een slip. De politie heeft de band in beslag genomen. Tegen de bestuurder is proces-verbaal opgemaakt. Dr. Van Gelderen hoogleraar in de kindergeneeskunde LEIDEN Tot gewoon hoogleraar in de kindergeneeskunde, om onder wijs te geven in de klinische aspecten van groei en rijping van het kind, is aan de Leidse Universiteit benoemd dr. H. H. van Gelderen. Dr. H. H. van Gelideren, die od 2 november 1924 werd geboren en te Bandung en Amsterdam het gym nasium bezoohit, verbleef van 1942 tot 1954 in interneringskampen op Java. Van 1946 tot 1951 studeerde hij eerst te Leidien en daarna aan die universiteitvan Amsterdam medi cijnen. In 1955 promoveerde hij bij prof. dr. G. M. H. Veaneklaas te oefschrift, getiteld mortality in the Netherlands'. In 1954 wend dr. Van Gelderen, die voordien assistent was geweset van prof Van Lookeren Campagne te Domburg, in het sanatorium Berg AppL aus Omdat er voor deze. zoals ver scheidene raadsleden zeiden„histo rische raadsvergadering" grote be langstelling was, werden de beraad slagingen niet in het gemeentehuis maar in 't Trefpunt gehouden. Aan welke kant het publiek stond, bleek uit het applaus dat als enige spreker LEIDEN Volgende week vrijdagmiddag am 3 uur zal het semi- permanente nieuwe hoofdpostkantoor aan de Gerestraat, waarover wij onlangs uitvoerig schreven, officieel worden geopend. In dit gebouw zullen de loketdiensten, de telegraafdiensten, de expeditie en de admi nistratie worden gehuisvest. Met ingang van maandag 16 oktober kan het publiek voor alle post- en telegraaf zaken terecht in het nieuwe hoofd postkantoor. De oude kantoren aan Breestraat en Boommarkt gaan dan dicht. en Bosch te Bilthoven en bij prof. dr. J. H. de Haas op het Nederlands Instituut voor Preventieve Genees kunde te Leidein, aangesteld als as sistent op de'Leidse Kinderkl indek. Chef de cliuicjue In 1956 werd hij benoemd lot waarnemend chef de ohnique en een jaar later tot chef de olimque, wel ke functie hij tot 1963 vervulde. In 1950 maakte dr Van Gelderen, die in 1957 werd ingeschreven ais specialist in de kindergeneeskunde en in diat zelfde jaar een leerop dracht ontving, een reis naar Scan dinavië en Engeland, waar hij de onderwijsmethode bestudeerde. Van mei 1963 tot mei 1964 was hij in Nigeria als lector verbonden aan de universiteit v-an Ibadan en werkte hij tevens als geneesheer in hel aca demisch ziekenhuis aldaar. Bij zijn terugkeer werd hij benoemd tot lec tor in de kindergeneskumde aan da Leidse universiteit. Dr. Van Cfelderen, van wiens hand tal van publikaties zijn ver schenen, ié lid van het hoofdbe stuur van het Centraal Genoot schap voor Kinderherstellings oorden en Gezondheidskolonies, districtsadviseur van de Vereni ging voor Kindergeneeskunde, lid van de commissie Gezondheidsraad voor Mazelenvaccinatie, plaats vervangend lid van het bestuur van het Leids Instituut voor Huis artsgeneeskunde en lid van de ra dactie van het Maandschrift voor Kindergeneeskunde vrijdag 18.00 uur 21.00 uur zaterdag 10.00 uur 18.00 uur zondag 12.00 uur 18.00 uur HAARLEMMERWEG 2-4 - LEII TEL. (01710)-33141* ONZE PRIJZEN STAAN OP ZIJN KOP NU UW KANS •zua -'00SE/-Vjf "'OSZl/'VrtZ "'0562/ cSff "'OSZZ/mi -'0SZfr/-'608fr Onze cijfers over de eerste 8 maanden zijn bekend. Wij kunnen U nu hiervan laten profiteren. Financiering nu met veel lagere aanbetaling mogelijk. KEUZE O.A. UIT: ALLE RENAULT produkten VELE FORD modellen SIMCA 1000-1300-1500 Tourist PEUGEOT 403-404 OPEL KADETT, combi 1200 en 1500 MERCEDES 180 Diesel ('61MORRIS 850-1100 B.M.W. 700 HILLMAN IMP. enz. enz. Ook zeer qoede, bruikbare oudere jaartal wagens. (Spec, prijzen) KOM LANGS EN OVERTUIG U, MET EEN KOPJE KOFFIE, STAAN WIJ TOT UW DIENST.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9