Weekagenda i c Accordeonisten speelden heel verdienstelijk DAMESBEURS MODE THEATER Kunst en Genoegen veertig jaar Bejaarden bazaar Katwijk 4000 bezoekers en f 6000 Leiclse burgemeester bij diamanten bruidspaar L HAKKAART KNIPTE 40 JAAR LEIDSE HOOFDEN NIEWE LEIDSE COURANT Maandag: (2 oktober) Half 8: grote taptoe. Schuttersveld, 8 tot 12 uur nom, Lu napark. Dinsdag (3 oktober) 7 uur: Reveille Stadhuisplein. 7.30 tot 9.30 uur: Uitdeling haring en wittebrood in Waaggebouw (met Wa tergeuzen). ur: Koraalmuziek Van der Werf- In liet Antoniusclubhuis ir: Kinderprogramma Bevrij- dingsplein. 9 uur: Kinderprogramma L. Mors- wegP. C Hooftlaan. 9.45 uur; Kinderprogramma P. Both- 10.50 uur: Kinderprogramma Zee manlaan. 9 tot 10.30 uur: Politiehondendres- suur sportterrein Zoeterwoudsesingel. 9 tot 24 uur: Lunapark Schutters- 9.30 uur: Militaire parade en défilé, stadhuis Breestraat. 10 tot 12 uur: Wielercriterium omge ving Rooseveltstraat 10 tot 12 uur: Tentoonstelling' in De Lakenhal en De Valk. 10.30 uur: Herdenkingsdienst in Pieterskerk (ds. L. Kievit). 1 uur: OPTOCHT, ,,Leidse Lachspie gel", 7 tot 8 uur: Dansfestijn op Lammer- 7.30 uur: Max Tailleur en zijn gezel schap, schouwburg. 8 uur: Operette „Viktoria und ihr Husar", Gehoorzaal. 11 uur: Vuurwerk Schuttersveld. L.H-J.-gebouw, Levendaai 101: eet huis t.g.v. 3 oktober, tienersoc. mid- densoc. en ouderensociëteit. Den Haag Schouwburg, 8.15 uur: Het Nederlands Danstheater m.m.v. het Nederlands Ballet Orkest Joseph's Place (onder Pal, e-hotel) Gevers Deynootweg 134, 10. 0 u.: ca baret chantant Sing Along m n.v. Ann Burton, Inge Tielman, Leo Jnger en Henk Alikema. Delft St Stanislas-college, 8 uur: Het dansensemble R. Woendag (4 oktober) Pieterskerk, 7.15 tot 7-50 uur: avond- Trouwkamer, stadhuis, 4 tot 6 uur: zitting sociale raadsvrouw. Den Haag Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Helder zien in het donker". Diligentia, 8.15 uur: Jaap van de Merwe's cabaret ,,Aaii poes" Joseph's Place (onder Palacehotel), 10.30 uur: cabaret chantant Sing along m.m.v. Ann Burton, Inge Tielman, Leo Unger en Henk Alkema. Nassau Dillenburgstraat 8, 2,30 uur: poppentheater Guido van Deth, met „Jessie en de grijze koning". Galileistraat 2a, 2.30 uur: poppen theater Frank Kooman met „Mimi, de wonderkat". Vrüdag (6 oktober) Zaal Koningskerk, 7.30 uur: ruil beurs voor verzamelaars. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: tie nersoc., Collage-Art. DEN HAAG: Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Helder zien iD het donker". Diligentia. 8.15 uur: Jaap van de Merwe's cabaret „Aaii poes". Kloosterkerk, 1 uur: orgelconcert Bernard Renooy. RIJSWIJK: Kleine Schouwburg, 8.15 uur: Down Town Jazband. DELFT: Aula T.H., 8.15 uur: uit voering zangvereniging „Zang Ver edelt", m.m.v. Het Zuid-Hollands Or kest en solisten o.l.v. Willem Rrüning Zaterdag (7 oktober) L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: mid- densoc.: „Stadsspel met standwerkers- wedstrijd", ouderensoc., prof. dr. J P van Praag over humanisme. DEN HAAG: Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Helder zien in het donker". Diligentia, 2.15 uur: Toneelgroep Arena met „Het laatste loverbos"; 8.15 uur: Jaap van de Merwe's cabaret „Aaii Poes". Mauritshuis. 8.15 uur: The Jaye Consort. Paviljoentheater, 8.15 uur: De Nieu we Komedie met „De dienstlift" en „Een beetje pijn". Nassau Dillenburgstraat 8. 2.30 uur: poppentheater Guido van Deth met „Het ijzeren hek en de vuurrode vis". Galileistraat 2a, 2.30 uur: poppen theater Frank Kooman met „Mimi. de wonderkat'. DELFT: Microtheater, 8 uur: Toneel groep De Flits met „De kinderen van Eduard". Waalse kerk, 3.30 uur: koorconcert met solisten. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen (ook op 3 oktober): Apotheek Reijst Steenstraat 35, tel. 20136. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorscho ten zijn de gehele week geopend. Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Leiden: 20645. Voor brand weer 5 maal 3. Voor politie 5 maal 4, Films 7 en 9.15 uur): Oi, Oi. Oi LEIDEN De accordeongezel schappen Vivace en De Accordea- na's gaven zaterdagavond een uit- vo-rring in het Antoniusclubhuis. Vooraf werd door de voorzitter af- sc1 eid genomen van de vorige, zer verdienstelijke dirigent Lan cet Het was een lovende toe spraak van een zoon tot zijn vader, de-.e keer voor hem „mijnheer Lancel" Bij zijn vertrek naar an dere werkzaamheden kreeg hij de oo konde van de vereniging en m- jrouw Lancel bloemen aanae- bv. en. De opvolger, de heer P. S. Slin gerland, orgelstemmer van beroep, was Lancels accordeonleerling. Als diri ;ent staat hij pas aan het begin, maar hij weet, door ervaring, wat er in een accordeonorkest omgaat en behoort te gebeuren. Do ervaringen, die we met deze amateursensembles gedurende een aanfal jaren opdeden, waren bij zonder gunstig. Er werd hier nooit met het spel geflodderd en het klankbeeld van alle uitgevoerde werken was steeds herkenbaar. Van dit oordeel behoef ik na zaterdagavond, gelukkig niets af te doen. Vooral technisch speel den de ensembles goed en, afge zien van een enkele snelle pas sage, keurig gelijk. Sljngerlands directie was bindend, voortvarend, oplettend. Ik geloof, dat hij het in beginsel reedkan en met zelfkritiek en -correctie dit moelijke, ingewikkel de v erk ook goed zal leren. Enkele opmerkingen mogen in dit beginstadium niet achterwege blijven. De klank was vaak te hard, althans niet voldoende op de te lage en t brede zaalruimte afgestemd. Wat de voordracht betreft: de heer Slingerland bleek in bijna alle ge vallen (behalve in het niet geheel juist geïnterpreteerde begin van „De Kalief van Bagdad) te weten, hoe de muziek moet klinken. Maar hij leidde meestal nog te mechanisch, de klank was dikwijls te obstinaat, niet soepel en elegant genoeg. Het overwinnen van de zwaarte kracht (Strauss), het bevorderen van een elastische niet stotende be weging (tango „Jaluosie") zijn voor de hoer Slingerland het nastreven waard. Een muzikaal resultaat bereik te hij reeds met Würthners, trou wens rechtstreeks voor deze in strumenten geschreven, „Marchen- Sinfr nietta. De, te langzaam ge- norm n fuga van M. Seiber, klonk formeel zeer correct. Camera (2.1 (18 jaar). Lido (2.15 (14 jaar). /.30 uur): Dr_ Zhivagc Hoofdingelanden van Rijnland LI 'DEN Tot hoofdingeland van Rijnla d voor het gebouwd eigendom in Ka vijk, Noordwijk en Wassenaar is ber emd mevrouw A. J. Le Coul- tre - best te Wassenaar en tot haar plaats ervanger burgemeester mr. J. M. Bornike te Noordwijk. Tot hoofdingeland voor het ge bouwd eigendom in Hillegom, Lisse, Sassenheim en Oegstgeest zag zich benoemd burgemeester J. Baron van Knobejlsdorff te Sassenheim met als plaatsy rvanger burgemeester J. Ch. I. van Niekerk te Hillegom. kom naar de 's middags en 's avonds Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De jonge Venus (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Mini, mini, hip, hip (alle leeftijden). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Je leeft maar twee keer (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Bertrand in on (t)roerend goed (alle leeftijden) Molenmaseum Molen De Valk geopend dinsdag co' en met zaterdag van 10 tot 5 uur zon dags van 1 tot 5 uui Maandags geslo- Badinrlcbtingeo De gemeentelijke badinrichtingen zfjD ,p de volgende tpder geopend Lindestraat lb maandag gesloteL iinsdag 9—11.15 u en 1330—17J5 u.. woensdag gesloten, donderdag 13.30- 18.15 u. vrijdag 911.15 u. en 13.3018.40 a zaterdag 811.15 u. en '3.3016.30 -• Van der Werfstraat 39: maandag en iinsdag gesloten, woensdag 8—11J6 en 13.3017.15 u„ donderdag 8-30—11.15 -r 13.30—18.15 u.. vrijdag 8.30—11.15 u et 1.-.3018.45 u_ zaterdag 7,3011.15 en 13.30—16.30 u MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde. Steenstraat: od werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: od werkdage: van 10 tot 5 u„ ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Sted. museum De Lakenhal, Oude Singel: op werkdagen vaD 10 tot 5 u zondags van 1 tot 5 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): od werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot a uur. kassen zaterdags en zondags ge- Tcntoonstellingen Leids Akad. Kunstcentrum, Rapenburg 73: tentoonstelling van schilderijen grafiek vain Ed Dukkers (tot en mei oktober). dijKsmuseum voor Volkenkunde: toonstelling Bali, beeld en droombeeld tot 1 oktober. De Lakenhal, van 19 augustus tot 1 oktober: schilderijen en monotypes van Kees Buurman (geopend dagelijks 10 tot 5, zondags van 1 tot 5 uur). Na de pauze werd de voordracht („Als ik koning was', „Banditen- streiche") al wat losser. De beide groepen (resp. jeugd en uit die jeugd geselecteerde oude ren). waren kwalitatief niet sterk van elkaar te onderscheiden. Ook de moeilijkheidsgraden der uitgevoerde werken verschilden gemiddeld weinig. JOH. VAN WOLFSWINKEL. Leidenaar vliegt met auto uit bocht LEIDEN half vijf is een auto, bestuurd door een 51-jarige Leidenaar, vermoede lijk door een te hoge snelheid bij de Zoeterwoudseweg uit de boch,i ge- vlagen. De auto ramde een lantaarn paal, die werd verbogen. De man kreeg een hoofdwond en is naar een ziekenhuis gebracht. gentlemen prefer van 2.90 af een produkt Inbrekers stelen busjes met f400 LEIDEN 's Nachts is ingebro ken in een woning in de Witte Ro zenstraat. Alle laden en kasten wer den overhoop gehaald. Uit het dres soir namen de dieven twee busjes met een gezamenlijke inhoud van f 400 mee. Vrouw (66) gewond LEIDEN Op het zebrapad van de Rijnsburgerweg ter hoogte van de Houtlaan is zondagavond om half acht de 66-jarige mevrouw C. Ippen uit Leiden aangereden door een 30- jarige motorrijder uit Waddinx- veen. De vrouw kneusde haar lin ker arm, kreeg een gecompliceerde beenbreuk en een open wond aan haar rechterbeen. Raadsagenda Voorhout VOORHOUT De raad is in openbare vergadering bijeen geroe pen voor donderdag 5 oktober, des avonds om 8 uur. De agenda ver meldt o.m.: begrotingswijzigingen over de jaren 1966 en 1967; aankoop van enige percelen grond in de Boekhorstlaan voor verlenging van het trottoir aldaar; nadere vaststel ling van de huren van de woningen van het gemeentelijk woningbedrijf; beschikbaar stellen van f 4500 voor de aankoop van 500 vuilnisemmers; beschik Daar stellen van f 5600 voor de aanschaf van meubilair en een schoolbord t.b.v. de Agnesschool en van f 2600 voor de aanschaf van meubilair en andere benodigdheden voor een leslokaal in verband met de uitbreiding van het aantal leer lingen van de christelijke school; beschikbaar stellen van een krediet van f 23.000 voor verbetering van het gymnastieklokaal bij de Agnes school; bouwen van acht bejaarden- woningen op een perceel gelegen in het plan Boekhorst; voorzieningen te treffen aan negen woningen aan de Mgr. Broerestraat tot wegneming van vochtbezwaren; stopverbod, in te stellen voor beide zijden van een gedeelte van de Herenstraat, vanaf de Prof. Nolenslaan tot aan de Na gelbrug; voorstel tot het onbewoon baar verklaren van de woningen: 's-Gravendamseweg nrs. 13 t.m. 47 (oneven); Prinsenweg nrs. 1 en 3; Loosterweg nrs. 43 en 45; Jacoba van Beierenweg nrs. 36 en 38. Be jaarden woningen in Boekliorstplan 2 VOORHOUT In 1966 heeft het gemeentebestuur bij de provinciale directie van Volkshuisvesting een aanvraag ingediend om geldelijke steun voor de exploitatie van acht bejaardenwoningen. Om deze rijks bijdrage te verkrijgen is het nood zakelijk dat een raadsbesluit wordt overgelegd. Burgemeester en wet houders stellen in de komende ver gadering van donderdag dan ook voor, dit door de raad te laten be krachtigen. De acht bejaardenwo ningen zullen worden gebouwd in Boekhorstplan n en voorzien wor den van centrale verwarming. De voorlopige huurprijs is vastgesteld op f 18,33 per week plus centrale verwarming ad f 3,17 per week. Snelheidsbeperking bij Nagelbrug VOORHOUT Gedeputeerde Staten hebben burgemeester en wethouders in antwoord op hun brief d.d. 26 april 1967 doen weten dat tot een snelheidsbeperking bij de Nagelbrug zal worden overge gaan, indien uit te verrichten snel- heidsmeti'ngen blijkt dat daaraan een werkelijke behoefte bestaat. Verscheidene raadsleden, onder wie de heer J. Warmenoven, hebben op verkeersmaatregelen bij de Nagel brug aangedrongen. Uitbreiding sportveldencompiex in Voorhout? VOORHOUT Een van de vele agendapunten van de raadsvergade ring van donderdagavond luidt: een pachtovereenkomst met een ge meentenaar betreffende een per ceel weiland in de Elstgeesterpol- der met ingang van 1 januari 1969 op te zeggen. AlsAnotief voeren B. en W. aan, dat deze opzegging voor een eventuele uitbreiding van het sportveldencompiex en ook het door trekken van de Churchill-laan nood zakelijk is. Ook in verband met de Grondkamervoorschriften is het no dig dat dit voorstel vroegtijdig word», ingediend. Financiële actie start deze week LEIDEN De christelijke muziekvereniging Kunst en Genoegen (wereldkampioen Kerkrede 1966) bestaat volgend jaar op 1 oktober veertig jaar. De in 1928 als jongens-mondaccordeonclub opgerichte ver eniging met 217 leden, van wie er 180 een plaats in het drum-, trom petter - oS pijperkorps hebben, is van plan Leiden van dat komende ju- bileum ruimschoots te laten meegenieten. De voorbereidingen zijn reeds ge ruime tijd geleden begonnen onder leiding van het huldigingscomité, waarvan de heer W. D. A. Truijers voorzitter is (penningmeesteresse is mevrouw J. BlootBregman, Linnaeushof 6, Sassenheim, gironr.: 727051). Onder voorzitterschap van burgemeester Van der Willigen is een crecomité gevormd, waarin nog 12 bekende Leidenaars zitting heb- Deze week verspreidt het huldi gingscomité onder een aantal Lei denaars en bedrijven een aanbeve lingsbrief met het verzoek op giro rekening 72.7051 een bijdrage voor het jubileumgeschenk aan beide korpsen van K en K te storten. Het is een „bedel-actie" daar wil het comtié rond voor uitkomen. ..maar", zegt voorzitter Truijers, -,onze jongens leveren toch een Man aangereden: remmen weigerden LEIDEN Een 58-jarige voet ganger uit Leiden is zaterdagmiddag omstreeks half zes op de Haarlem merstraat geschept door een auto. Ilij kreeg snijwonden aan het ach terhoofd en moest naar een zieken huis worden gebracht. De man stak plotseling de weg over, een bestelauto probeerde te remmen, maar de remmen weiger den. Door naar rechts uit te wijken wist de bestuurder de voetganger gedeeltelijk te ontwijken. De bestel auto botste tegen een geparkeerde auto, schoot het trottoir op en kiwaim tegen een Ihuis tot stilstand. prachtige prestatie. En dat rnag ook gezegd worden van bestuursleden en instructeurs. De klinkende suc cessen die zij behalen zijn een keu rig visitekaartje van Leiden. De Lei denaars zijn trots op hun K en G als dat een show met 180 keurig ge- kleden muzikanten weggeeft. Er loopt dan voor zo'n zestigduizend gulden op straat". Kettingbotsing LEIDEN Vrijdagavond om half acht heeft op de Rijnsburgerweg een kettingbotsing plaatsgehad, waarbij vier auto's betrokken wa ren. Een auto uit Bodegraven moest plotseling remmen voor een voet ganger die overstak op de zebra. Dit gebeurde zo abrupt, dat drie er achter rijdende auto's er boven op vlogen. De auto's werden zwaar beschadigd. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. KATWIJK AAN ZEE De in Musica gehouden bazaar van de plaatselijke afdeling van tte alge mene bond van bejaarden is een groot succes geworden: 4000 bezoe kers en een omzet van f 6000. Zaterdagavond om acht uur maak te mevrouw Wouda de naam bekend van de pop in Katwijkse kleder dracht: Dieuwertje. Zeventien ba zaarbezoekers hadden deze naam geraden, zodat om de pop moest worden geloot. Marleentje Rijsdam was de gelukkige. Dank Na afloop van de bazaar was er een gezellig samenzijn voor de on geveer 25 medewerkers. Eén van hen, de heer L. van der Plas, sprak namens allen hartelijke dankwoor den aan het adres van voorzitter C. de Jager, die zich erg heeft beijverd voor de bazaar. „Het is vooral aan u te danken, dat alles zo geweldig is verlopen". Oecumenisch huwelijk in Alphen a. d. Rijn ALPHEN Zaterdag had in de eeuwenoude Hervormde kerk aan de Oudshoornseweg een bijzondere huwelijksplechtigheid plaats, waar bij ds. G. Cadée en de r.k. priester R H. M Middelhoff, rector te Bergen in Noordholland, het huwelijk van de heer Hubert Johan Casper Theodoor acob von Frijtag Drabbe met Ada Carolina Marie Tolk kerkelijk be vestigden. Voor deze huwelijksbevestiging bestond grote belangstelling. Onder anderen was aanwezig de deken van Alphen aan den Rijn, E M A Paap. Het orgel van de kerk werd be speeld door de heer A. W. Ehlhart. In zijn prediking getuigde priester Middelhoff van de wens tot een in niger samengaan van de gelovigen in de gehele wereld. Academische examens ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN Geslaagd: doet. ex. Ned. recht: de heer J A F M Forster (Voor burg); doet. ex. rechten vrije studier.: de heer C D H Dijxlioom (Rotterdam): doet. ex. Ned. recht: de heer F J Vanho- rick (Amsterdam): prop. ex. godgeleerd- (Rotterdam); doet. e: 1 en 1 M C J M Jor de hr H P A J v d Spek (Den Haag): heer' C 'schepel c.l.. (Leiden): doet. ex. fiscaal recht: de heren H Jansen (Arn hem), F W Imhof (Utrecht), Gvd Kolk (Zaltbommel): kand. ex. W. sociologie: de heer J H M L D van IJzeren (Den Haag) kand. ex. Ned. t.- en 1.: de heer F J Etienne (Papendrecht): kand. ex. Ned. recht: mej. F M A Aerts (Leiden) en de heren J Aikens (Leiden), C W Andrea (Leiden). J Th Bakker (Leiden), G H Becht (Lelden), mej. M Bellaart (Leiden): doet. ex. fiscaal recht: de heer J W v d Berge (Lelden): kand. ex. Ned. recht: de heren HrJ Beukers (Leiden), V B Blalsse (Leiden), mej. L G Bleeker (Leiden), mej. A Burgersdljk (Leiden), de heer H Bijker (Lelden), mej. jj|' Haag) W M Cagellng; kand. i heer Ph F J Cllc" Ned. recht: mej. n). de heer RL/ fiscaal recht: de heer M M Doerga (Leiden), kand ex not. studier.: de heer j W A Donker (Rot terdam), W van Dorp (Leiden); kand. ex. fiscaal recht: de heer R L Eggermont (Leiden); kand cx Ned recht de heer A Ellas (Lelden); kand. ex. not. studier.: Ned^recht: nej. M Fischer Le c (Leiden); kand e lomC J P M Groene wegen (Lei- kand. ex. fiscaal recht: de heren J M Hendriks (Loosduinen), M G L nd ex no stu- kand ex Ned recht: mej L Hoek (Leiden), de hrn P J Huisman (Haag), M W J Jitta (Leiden); mej. A F Kist (Leiden), de hoer E R Klersk (Leiden), kand ex not studier.: de heer W J Knoppel (Den Haag); kand ex. Ned. recht; de heer R J C M de Ko ning (Roosendaal); kand. ex. fiscaal recht: de heer P H J v d Krabben Lelden); kand. ex. not. studier.: de heer C rj Krol (Den Haag); kand ex Ned recht: de heren A J W v d Mnde Roosendaal), R H Lou- zada (Leiden); kand. ex. fiscaal recht: de heer J H van Lunteren (Leiden); kand. ex. Ned. rechtL.de heer R G Mazal (Lel den), mej L Ch van Meer (Leiden), de heer W E Merens (Leiden), mej. A M van Nierop (Lelden), mej. E W J M Nollen (Leiden), de hrn A C van Noort (Leiden) H C Nuljt (Leiden), W Panman (Den Haag) mej P M Roest (Oegstgeest), de sen (Leiden), E Schille I E M Scholtes (Lelden), de heren P H J M Seuren (Oegstgeest) H R C N Smit (Lelden), mej. SLM Smuling (Leiden), mej. A M Steen (Lelden), de heren 'Tn L J Steenmetser (Oegstgeest), J W A A M Swane (Lelden), R Veenhoven (Leiden), H A N Versluijs (Den Haag). H J A M Vinkesteijn (Leiden), mej W H Vos (Lei den), de heren W A de Vries (Hazers- woude). I H J M van Waesberghe (Lel den), de heer H J Westrik (Leiden); kand. ex. fiscaal recht: de heren W F G E J M Wijnen (Lelden), H N A J Zijl mans (Leiden), C J Gebuis (Lelden), mej. M Dlttmann (Amsterdam): kand. ex. Ned. recht dé heer J L v d Graaff (Valken burg): kand een Ned recht G J Amneve- link (Den Haag). Lezingen in Oudheden LEIDEN Voor het komende sei zoen 'heeft het rijksmuseum van oud_ heden het volgende lezingenpro gramma opgesteld: 17 oktober prof. dr. W. B. Emery (Londen): „Excavations n Saqqara Seasons; 31 o'kttber dr. J. H. C. Kern: „Egyptische oudheden in Turijn"; 14 november dr. H. J. Franken: „Opgravingen in Dei'r 'Alia"; 28 no vember drs. L. P. Louwe Kooy- mans: „De nederzetting en graven van de late klokibekercultuur Molenaarsgraa". LEIDEN Burgemeester Van der Willigen bracht vanmiddag een bezoek aan het echtpaar Van Tongeren-Doesburg Lanooy, dat zestig jaar is getrouwd. Het diamanten echtpaar woont in de President Steyn- straat (nr. 32). Het echtpaar vierde vrijdag het eigenlijke feest in een zaaltje. Dat was wel nodig, gezien het grote aantal feestgangers: 9 kinderen, 32 klein kinderen en 30 achterkleinkinderen. De bruidegom, heeft na de lagere school eerst enkele jaren gevaren, waarna hij in de handel ging.. Hij verkocht groente maar ook bont en metalen, om maar eens een paar vreemde combinaties te noemen. Beide echtelieden zijn 79 jaar oud. Zaterdagavond omstreeks half ne gen was het het drukst. De gratis door de heer Kornet beschikbaar gestelde zaal, werd toen door 250 belangstellenden bevolkt. Vooral het rad van avontuur trok veel aftrek. Om tien uur waren er geen prijzen meer en moest het rad worden stilgezet. Vanmiddag zette de afdeling haar activiteiten voort. Voor het eerst werd de nieuwe sociëteitszaal in hotel Riche in gebruik genomen. Bromfietser tegen eeu personenauto KATWIJK AAN ZEE Op de hoek Zeeweg-Waterloopje is zater dagmiddag om kwart over vijf een bromfiets in botsing gekomen met een personenauto. De bestuurder van de bromfiets, de 24-jarige Simon Guijt, liep een op twee plaatsen gespleten onderlip en een wond aan zijn tong op, zijn duo- passagier, de 40-jarige W. Guijt, kreeg een wond boven zijn linker oog. Beiden zijn naar het acade misch ziekenhuis te Leiden gebracht. Dief steekt brüini in garage LEIDEN In de nacht van zater dag op zondag is ingebroken in een garage aan de Korevaarstraat. De inbreker kwam binnen door uit de etalageruit wat stukken karton te verwijderen. Uit wraak dat hij niets kon vinden om mee te nemen, heeft hij de afvoerslang van een meng- benzinewagentje in brand gestoken. Om 6 uur 's morgens ontdekte een voorbijganger de brand. Hij waar schuwde de politie. De brandweer heeft het vuur met zand gedoofd. Inbraak in kantine LEIDEN In de nacht van vrij dag op zaterdag is ingebroken in de kantine van het tennispark Room burg. De dader verschafte zich toe gang door een toiletraampje te ver nielen. Ontvreemd werden een elek trische wandklok, een aantal dozen met repen, een spaarvarkentjê met tien gulden en een draagbare radio. MAANDAG 2 OKTOBER 1907 Nieuw orgel voor Geref. Gemeente LISSE Naar wij vernemen heeft de kerkeraad van de geref. gemeente de orgelbouwers N. D. Slooff in Ouderkerk aan den IJssel opdracht gegeven het kerkorgeltje te vernieuwen en uit te breiden voor een bedrag van f 65.000 ex clusief de bijkomende kosten, die geraamd worden op f 10.000. Het óverromantische karakter van het oude orgel, dat zeer typerend is voor de tijd waarin het (30 jaar ge leden) werd gebouwd kon en mocht niet worden gehandhaafd volgens het rapport dat werd uitgebracht aan de kerkeraad. De orgelcommissie meende dat men als kerkeraad en gemeente geen belang heeft bij de ontwikke ling in de orgelbouw van de laatste jaren, waarin bewust wordt ge werkt. in de richting van allerlei scherpe boventonen. Men meende de gulden middenweg gevonden te hebben in de volgende dispositie: Manuaal III: 17 Viola di Gamba; 18 op het klankbord boven de kansel: 1. Holpijp 8', 2 Prestant 4', 3 Ge dekte fluit 4', 4 Nachthoorn 2', 5 Scherp 2—4 st., 6 Dulciaan 8'. Di rect achter het rugwerk komt de speeltafel te staan, vlak onder de toog waar nu het front zich bevindt. Voor de organist zal dit het voor deel meebrengen dat hij de gemeen te beter hoort zingen, wat de bege leiding ten goede zal komen. Achter de speeltafel wordt het hoofdwerk geplaatst of wel het 2e klavier, dat bestaat uit 10 stem men. Manuaal II: 7 Quintadeen 16', 8 Prestant 8', 9 Roerfluit 8', 10 Oc taaf 4', 11 Vlakfluit 4', 12 Quint 2 2/3, 13 Octaaf 2'. 14 Siflet 1'. 15 Mituur 3-5 st., 16 Trompet 8'. Het derde klavier komt direct achter het hoofdwerk en bestaat uit niet minder dan 8 stemmen. Zoals boven al gezegd, heeft de orgelcom missie ernaar gestreefd het nieuwe instrument vooral niet te scherp en te hard van klank te doen zijn. Vandaar het zo uitgebreide zwei- werk met de mooi zachte stemmen. Manuaal III: 17 Viola di Gamba; 18 Vox Celeste, 19 Gedekt 8', 20 Roer fluit 4', 21 Octaaf 4', 22 Gemshoorn 2', 23 Terst 1 3/5, 24 Kromhoorn 8'. Pedaal: 25 Subbas 16', 26 Fluitbas 8' 27 Octaafbas 8', 28 Koraalbas 4', 29 Dazuin 16', 30 Trombond 8'. 31 Trompet 4'. De orgelbouwers zijn al begonnen. Er zal tijdelijk gratis een éénkla- viers pijporgel met pedaal geplaatst worden. Men hoopt in april 1968 het orgel op te leveren. LEIDEN Vanmorgen werd in de kapperszaak van de heer C. F. Cornelisse een bijzondere bijeen komst gehouden. Zowel de heer Cornelisse als zijn bediende, de heer L. Hakkaart, vierde een veertigjarig jubileum. De heer Cornelisse her dacht het feit, dat hij 40 jaar ge leden als 25-jarige een kapperszaak begon. De heer Hakkaart vierde zijn 40-jarig jubileum als kappersbe diende. Als jongetje van 13 jaar trad hij bij de heer Cornelisse in dienst en sinds dat tijdstip is hij niet meer van zijn zijde geweken. Burgemeester mr. G. C. van der Willigen, die beide kappers kwam Korte Vliet stinkt: ratten vluchten VOORSCHOTEN De Korte Vliet, grenswater tussen Leiden en Voorschoten en verbinding tussen de Oude Rijn en de Vliet, is door de Provinciale Waterstaat ter hoogte van Allemansgeest afgedamd in ver band met de bouw van de nieuwe Hooghkamerbrug in dc Voorscho- terweg en de toekomstige verbre ding van de Korte Vliet Doordat het water in de Korte Vliet--'hans niet meer str.oomt, ge raakt het sterk vervuild. Op de Korte Vliet komt o.a. de riolering uit van Leiden Zuid-West (20.000 inwoners). De rioolwaterzuiverings installatie komt de eerste maanden nog niet in werking. De Korte Vliet is reeds nu op verre afstand te ruiken, de vissen beginnen naar adem te happen, zelfs de waterratten vluchten via het land naar beter water. Burgerlijke stand van Oegstgeest OEGSTGEEST Geboren: Lide wij Gabrielle Maria, dv P. M. de Vries en O. E. M. Kortmann; Geesken Regina, dv P. Dommerholt en S. C. J. Moeyaert; Hayo Aurelius, zv J. J. S. Busscher en M. Drost; Heieen Hendrika Elizabeth, dv M. van der Pompe en H. S. van Sprang. Getrouwd: R. M. B. M. de Rooij en C. M. Vervoort; R. A. Lesquillier en G. S. Klein; J. Bron en N. L. van WARMOND Het spreekuur van de voorzitter en de secretaris van de woonruimteadviescommissie is ver plaatst naar dinsdag 10 oktober van half acht tot half negen 's avonds. gelukwensen, noemde het veertig jarig dienstjubileum van de heer Hakkaart een hele prestatie. In de hoop, dat hij de onderschei ding af en toe zal dragen als voor beeld voor de jeugd die dan zal zien wat toewijding betekent, speldde burgemeester Van der Willigen de jubilaris de bronzen medaille, ver bonden aan de orde van Oranje- Nassau, op. Vandaag zal er van 4-8 uur gelegenheid zijn te feliciteren. DRIE INBRAAKJES IN LEIDERDORP LEIDERDORP Het afgelopen weekeinde zijn i'n Leiderdorp drie inbraa'krjes gepleegd. Echter zonder resultaat. De enige buit was een klein model scliroevedraaier. Van twee houten bankgebouwtjes wer den de ruiten ingeslagen. Verder is ingebroken in het ge bouwtje van de Felicitatiedienst. De ïnlbreker had een doos koffie klaar gezet om mee te nemen, maar toen 's avonds laat de directeur binnen kwam, verdween hij met achterla ting van de doos. De politie houdt de in/braken in de bankgebouwtjes op baldadigheid en k waj ongenswerk. Recreatieschap Kag g er zoom LEIDERDORP In antwoord op vragen van de raadsleden ir. R. Poels en drs. J. P. van Oostrom antwoord den B. en W., dat zij met hen van mening zijn, dat het gebied rondom de Zuidhollandse plassen een uniek recreatiegebied is. Voor de gemeenten die nauw bij het gebied Kagerzoom zijn betrokken is het van belang, dat zo spoedig mogelijk een verder uitgewerkt plan voor dit gebied ter beschikking komt Om dat te bereiken, zouden de betrokken gemeenten met elkaar en met de provincie in overleg moeten treden. Aangezien het bedoelde recreatie landschap zich voor verreweg het grootste deel uitstrekt over buiten Leiderdorp gelegen gebieden zijn B. en W. echter van oordeel, dat het initiatief in eerste instantie niet van Leiderdorp behoort uit te gaan. Over de vorm waarin een en ander zal moeten worden gegoten, is in dit stadium nog niets te zeggen. Een re creatieschap behoort wellicht niet tot de onmogelijkheden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3