Hervormde Kerk moet gezag Barmer-belijdenis erkennen Weekagenda Ds. Spijkerboer tot classieale vergadering: Staat dient dam op te werpen tegen macht van het kwaad Voor GERO CASSETTES Verkeersmaatregelen in kader 3-oktoberfeest SCHUDEL'5 CITROEN Veertigjarig Noorderkwartier op weg naar eigen clubhuis Parade op 3 oktober Schoonheidsspecialiste bij Galerie Walenkamp NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 20 SEPTEMBER TWT Vrijdag (29 september) Foyer Gehoorzaal, 8 uur: K. en O., Jan P. Strijbos (met film) over „Naar bet land van de halve maan". L.H.J.-gebouw, Levendaal 101, 8 uur tienersociëteit, 1574. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 u.: Haagse Comedie met „Helder zien in hel donker". Zaterdag (30 september) L.H.J.-gebouw, Levendaal 101, 8 uur: middensoc. met „The roary Twenties": ook ouderensociëteit Breestraat 19: soc. De Boemerang, bin go-disco-avond. Antonius-clubhuis, 7.45 uur: uitvoe ring accordeonvereniging VIVACE. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur Haagsche Comedie met „Zo ft het of lijkt het". DEN HAAG Diligentia, 2.15 u.: Are na met „Het laatste loverbos". SCHEYENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Concertgebouworkest, met Elly Ameling, sopraan. Maandag (2 oktober) Half 8: grote taptoe. Schuttersveld. 8 tot 12 uur nom. Lu napark, Dinsdag (3 oktober) 7 uur: Reveille Stadhuisplein. 7.30 tot 9.30 uur: Uitdeling haring en wittebrood in Waaggebouw (met Wa- Koraalmuziek Van der Werf- 8.15 uur: Kinderprogramma Bev-rij- dingspleih. 9 uur: kinderprogramma L. Mors- wegP. C. Hooftlaan. 9.45 uur; Kinderprogramma P. Both- 10.50 uur: Kinderprogramma Zee- mandaan. 9 tot 10.30 uur: Politiehondendres- suur sportterrein Zoeterwoudsesingel. 9 jot 24 uurèfLunapark Schutters veld. .9,30 uur: Militaire parade en défilé, stadhuis Breestraat. 10 tot 12 uur: Wielercriterium omge ving Rooseveltstraat 10 tot 12 uur: Tentoonstelling in De Lakenhal en De Valk. 10.30 uur: Herdenkingsdienst in Pieterskerk (ds. L. Kievit). 1 uur: OPTOCHT, Leidse Lachspie gel". 7 tot 8 uur: Dansfestijn op Lammer- 7.30 uur: Max Tailleur en zijn gezel schap, schouwburg. 8 uur: Operette ..Viktoria und i'hr Husar", Gehoorzaal. 11 uur: Vuurwerk Schuttersveld. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: eet huis t.g.v. 3 oktober, tienersoc. mid densoc. en ouderensociëteit. Den Haag Schouwburg, 8.15 uur: Het Nederlands Danstheater m.m.v. het Nederlands Ballet Orkest. Joseph's Place (onder Palace-hotel) Gevers Deynootweg 134, 10.30 u.: ca baret chantant Sing Along m.m.v. Ann Burton, Inge Tielman, Leo Unger en Henk Alkema. Delft St. Stanislas-college, 8 uur: Het dansensemble R. Woendag (4 oktober) Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avond- Trouwkamer, stadhuis, 4 tot 6 uur: zitting sociale raadsvrouw. Den Haag Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Helder zien in het donker". Diligentia, 8.15 uur: Jaap van de Merwe's cabaret ,,Aaii poes" Joseph's Place 'onder Palacehotel) 10.30 uur: cabaret chantant Sing along m.m.v. Ann Burton, Inge Tielman, Leo Unger en Henk Alkema. Nassau Dillenburgstraat 8, 2.3Ö uur: poppentheater Guido van Deth, met „Jessie en de grijze koning". Galileistraat 2a. 2.30 uur: poppen theater Frank Kooman met „Mimi, de wonderkat". Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen (ook op 3 oktober): Apotheek Reijst. Steenstraat 35, tel. 20136. Op zaterdag 30 september is in Lei den. voor spoedeisende gevallen 's mor gens van 8 tot 12 uur. bovendien ge opend: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085 Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschor ten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zon dag 1 oktober gesloten van 8 uur tot 24 uur. Dokte rsdienst Tot zaterdagmiddag 12 uur de eigen huisarts raadplegen. Daarna dok- tersdienst bellen: 5 maal 2. Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Lelden: 20645. Voor brand weer 5 maal 3. Voor politie 5 maal 4. Camera (18 jaar). Lido (2.15 en 7.30 uur): Dr Zhivago (14 jaar). Studio i2.30. 7 en 9-15 uur): De jonge Venus (18 jaar) Rex (2.30, 7,15 en 9.15 uur): Mini, mini, hip. hip (alle leeftijden). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Je leeft maar twee keer (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Bertrand in on(t)roerend goed (alle leeftijden). LEIDEN Op de vergadering van de classis Leiden der Herv. Kerk, gisteren in het wijkgebouw van de Vredeskerk gehouden, bleek weer eens, hoe overstelpend veel vragen momenteel op de Kerk af komen. Praeses ds. H. J. van Achterberg uit Leiden zei in zijn openingswoord, dat bijna niemand in staat is al de ze onderwerpen te overzien. Is het wellicht mogelijk, ringsgewijs stu diegroepen te vormen, waarin bij zondere aandacht wordt geschonken aan onderwerpen, die thans onze aandacht vragen, zoals de verhou ding Rome-Reformatie, de uitver kiezing, de verzoening, de liturgie, de catechese, de maatschappelijke structuren in onze samenleving? De veelheid van onderwerpen bleek ook uit het verslag, dat het synodelid mr. Van Norden gaf over de laatste synodevergadering. De classieale vergadering hield zich met twee onderwerpen meer in tens bezig: met de vraag van het be lijden der Kerk en met het nieuwe kerklied. Grens De vraag naar het belijden der Kerk werd ingeleid door ds. A. A. Spijkerboer, studentenpredikant te Amsterdam. De eeuwen door heeft de Kerk haar geloof beleden. Zy deed dit om haar geloof te formule ren èn om de grens tussen geloof en ongeloof, gehoorzaamheid en onge hoorzaamheid tegenover God te stel len. De Kerk kent geloofsbelijde nissen uit de tijd van de oude kerk. De zogenaamde Apostolische Ge loofsbelijdenis is daarvan wel de bekendste. Uit de tijd van de Refor matie heeft de Heidelberger Cate chismus wel het sterkst zijn stempel op het geloof der Gemeente gezet. In onze eeuw, toen in Duitsland de nationaal socialistische ideologie 5 het 'geloof van de Kerk dreigde te overheersen, heeft in 1933 in Bar men de Duitse belijdende Kerk de Barmer Stellingen geformuleerd. Hierin sprak de Kerk het uit: zo ho ren wij in deze tijd de Bijbel, zo hij sen we in het schip van de Kerk de In deze Barmer Stellingen werd niet alleen positie gekozen tegen de heidense ideologie van het na tionaal socialisme, maar evengoed tegen een verburgerlijkt geloof, waarin geloof in God als een te grote vanzelfsprekendheid werd aanvaard, maar waarbij hele ter reinen van het leven praktisch van onze verhouding tot God wer den buitengesloten. Waarom zijn we het in het verle den er zo gemakkelijk over eens ge weest, dat bijvoorbeeld film en to neel voor een christen taboe waren, maar hebben we de oorlog als een voor een christen onvermijdelijke zaak aanvaard? In de Barmer Stel lingen wordt duidelijk gesteld, dat wij of wel alleen onder de goede heerschappij van Jezus Christus zul len leven, dan wel in de ban van andere krachten terecht zullen ko men; zoals die met name in de tota litaire tendenties van de moderne staat gestalte krijgen. JUWELIER HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 Molen De Valk geopend dinsdag to< i met zaterdag van 10 tnt 5 uur zon dags van 1 tot 5 uur Maandags geslo De gemeenteujKe Dadiuricntmgen zyn •p de volgende tyder geopend Lindestraai lb aiaanoat geslotei tinsdag 911.15 u eu 13 30—17.15 u. woensdag gesloten, donderdag 13.30— lo u vrijdag 911.15 u en 1330—18.4c j zaterdag 8—11.15 u en '330—1630 Van dei Werfslraat 30 maandag en unsdag gesiolen woensdag 811J5 en .3 3017.15 u.. donderdag 8 3011.15 »r 3 30—18 15 u.. vritdae 8 30—11.15 a 3L ,.-3018 45 u_ zaterdag 7 3011.15 er 3.30—16 30 u MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: os werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur Museum Oudheden. Rapenburg: op erkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Sled museum De Lakennai. Oude iuigel op werkdagen van 10 tot 5 u zondags van 1 tot 5 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): oc werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot ir kassen zaterdags en zondags ge Tentoonstellingen Leids Akad Kunstcentrum. Rapenburg 73: tentoonstelling van schilderijen grafiek van Ed Dukkers (tot en met 1» oktober). tujKsmuseum voor Volkenkunde: 'oonstelling Bali, beeld eD droombeeld tot 1 oktober. De Lakenhal, van 19 augustus tot 1 oktober: schilderijen en monotypes Kees Buurman (geopend dagelijks 10 tot 5. zondags van 1 tot 5 uur). WASSENAAR Kunstzaal Heuff, Hof- laan 7: tentoonstellingen graffito's keningen Noëlle van Alphen (Antwer pen). gouaches en tekeningen van nasche Glazier (Tel-Aviv) en ceramiek van Jan van Stolk (van maandag 25 sept, tot eD met 11 okt., 10 tot 5 u., dinsdagavond 8 tot 10 u.. zondag* geslo ten). Gezas In de stellingen van Barmen van 1933 wordt duidelijk uitgesproken, dat Jezus Christus het ene woord van God is, dat wij hebben te ver trouwen en te gehoorzamen. Zijn gezag geldit over ons gehele leven, zodat er geen gebieden in ons leven zijn. waarop wij aan andere machten toebehoren. In stelling 5 wordt uitgespro ken, dat de staat de taak heeft in onze niet-verloste wereld voor recht en vrede te zorgen. De staat heeft een dam te werpen tegen de macht van het kwaad; hij dient ruimte open te houden voor de verkondiging van het Koninkrijk van God. We hebben ons in onze tijd af te vragen of een overheid, die uit deze op dracht leeft, zich kan en mag bezig houden met de vervaardi ging van kernwapens. Dat kan wel eens een opschorting van de christelijke ethiek zijn. Ds. Spijkerboer is van mening, dat de Herv. Kerk het gezag van de be lijdenis van Barmen dient te erken nen. Daartoe heeft zij zich in het begin van dit jaar tot de classieale vergaderingen gewend. Hij had dus de gelegenheid zelf zijn voorstel toe >te lichten. De olassacale vergadering van Leiden nam nu nog geen be slissing. In januari 1968 hoopt men dit wel ie kunnen doen. Liederen Als tweede hoofdpunt van de agenda werd het nieuwe kerklied aan de orde gesteld. Inleider was de organist van de Pieterskerk, de heer A. Blankenstein. Een proeve vap egn •hieuw kerkboek is in bewerking. Niet minder dan een schat van 700 liederen komt ervoor irn aanmerking daarin, te worden opgenomen. De synode heeft aan alle 54 classes van de Herv. Kerk een aantal liederen toegezonden om deze in de kerk dienst naar inhoud en melodie te toetsen. Het bleek, dat in de classis Leiden nog maar eenklein aantal gemeenten aan deze toetsing toegeko- Het is Seen gemakkelijke zaak een kerklied te testen op zijn bruikbaar heid en op zijn muzikale merites. Teks-t en melodie van een lied moe ten een eenheid vormen. Bij de be oordeling van een lied speelt de eigen geloofsbeleving een grote rol. De heer Blankenstein onder streepte, dat we met het kerklied niet in het luchtledige staan. Er is in dit opzicht een bepaalde traditie. De wezenlijke dingen, die in de eredienst aan de orde komen, moe ten ook in het kerklied weerklank vinden. Het kerkboek moet in de zen altijd een open boek blijven: de Kerk zal steeds weer nieuwe woorden en nieuwe vormen vinden om de lof van God te bezingen. Daar de persoonlijke instelling bij de beoordeling van het kerklied zo'n .grote rol speelt, is het begrijpelijk, dat er verschillende stijlen in het kerklied bestaan. Het is noodzake lijk, dat de Gemeenten zich bezin nen op de vraag of verschillende stijlen in één kerkbundel eikaar kunnen verdragen of elkaar ook schade kunnen berokkenen. Zingen De classieale vergadering sprak niet alleen over het nieuwe kerklied, ze toetste zelf ook een aantal nieu we liederen in de praktijk. Al met al was de vergadering het er over eens. dat we ons er in kunnen ver heugen, dat er aan een nieuw ge zangboek gewerkt wordt. Zij achtte het echter niet goed mogelijk zich nu reeds een oordeel te vormen over de 12 aangeboden liederen, laat staan over een gehele bundel. Daarom werd het karakter van de nieuw -te verwachten bundel als proeve van een nieuw kerkboek ook sterk onderstreept. Men zou het in het algemeen ge lukkig vinden, als verschillende bundelingen van liederen ons in de toekomst zouden bereiken: liederen voor de kinderen, liederen voor de jeugd, liederen voor de eredienst. De classieale vergadering vaardigt met ingang van januari een preki- kant af naar de generale synode. Als primus lid werd gekozen ds. S. Kooi- stra van Lisse. als secundus lid ds. P. Kloek te Leiden en als tertius lid ds. M. Hanememaayer te Alphen aan den Rijn. Verder dient te worden vermeld, dat de mogelijkheid onder ogen zal worden gezien te komen tot uitwis seling van waarnemers met de clas sieale vergadering van de Gerefor meerde Kerken. Ten slotte werd door een commissie aandacht ge schonken aan vormen van kerke- werk, die speciaal zijn gericht op de recreatiegebieden binnen de classis. I. dat van 2 oktober te 6 uur tot 4 oktober 1967 te 12 uur: a. het Schuttersveld gesloten is verklaard voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee. alsmede voor voetgangers. in beide richtingen; gedurende een aantal dagen vóór en na de afslui ting zal een tijdelijk inhaalverbod van kracht zijn; b. behoudens het onder IV ver melde. de geslotenverklaring in één richting van de Blauwpoortsbrug en de Steenstraat niet zal gelden; II. dat op 2 en 3 oktober 1967: a. de wegen, waarop de 3 okto- bermarkt wordt gehouden, gesloten zijn verklaard voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trek dieren en vee, in beide richtingen; b. een parkeerverbod is vastge steld voor het gedeelte Haarlem- DUBBEL GESTOOKTE NV DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ LEIDEN LEIDEN De speeltuinvereniging A oorderkwartier bestaat veertig jaar en dat was aanleiding voor het bestuur gisteravond een receptie te houden in de kantine van de Leidse Apparatenfabriek aan de Os- en Paardenlaan. De vereniging heeft onlangs Koninklijke goedkeuring^ aan gevraagdonder meer om de weg (waarvoor al ruim 8.500 bijeen een lang begeerd eigen clubhuis bracht) te effenen. Onder de reeeptiegangers bevon den zich onder anderen de wethou ders Piena en Sannes, raadsleden (van wie sommigen in meer dan één kwaliteit aanwezig waren zo vertegenwoordigde de heer G. van der Vliet zowel de Recreatieraad als de commissie sport- en jeugd zaken) en vertegenwoordigers van zusterverenigingen en organisaties op jeugdgebied. Voorzitter J. J. v. d. Huizen stel de kort na de opening zijn mede bestuursleden stuk voor stuk aan de genodigden voor omdat deze be stuursleden -het toch maar zijn, die de vereniging laten draaien: eerste secretaris H. van Oosten, penning meester J. Rijnsburger, tweede secretaris P. Bink, tweede voorzit ter C. Nievaart (die al 39 jaar zit ting heeft in het bestuur), de heer P. van Rossum en mevrouw Van Rossum. De voorzitter wijdde ook enige woorden aan het damescomité, het comité vakantiebezigheden en de bouwfondscommissie. Ons grote doel voor de naaste toekomst blijft een clubhuis, aldus de voorzitter. „Wij willen meer zijn dan alleen meer een vereniging met een tuin, waarin kinderen kunnen spelen". Hij herinnerde nog aan het kinder feest, dat veertien dagen geleden werd gehouden ter gelegenheid van het jubileum. Reden van bestaan Wethouder Sannes stond st.il bij de ontwikkelingen, die het speel tuinwezen heeft meegemaakt in de afgelopen veertig jaar, een ont wikkeling, die nog steeds aan de gang is. Zijns inziens heeft het ge organiseerde speeltuinwezen nog steeds reden van bestaan ondanks het streven naar vrije speel- Wethouder S. Sannes behoorde gisteravond tot de velen, die het bestuur van de jubilerende speel tuinvereniging Noorderkwartier de hand drukten. Hij vertegen woordigde zowel het gemeente bestuur als de recreatieraad (waarvan Noorderkwartier voor zitter J. J. v. d. Huizen zelf ook lid is). Foto N. van der Horst gelegenheden. Bezinning op de vraag naar de toekomstige plaats van het speeltuinwezen blijft echter geboden. Ook moet niet worden voorbijgegaan aan aan sluiting smog elijkheden op andere vormen van jeugdwerk. Ten aanzien van de jubilerende vereniging merkte de wethouder op, dat Noorderkwartier bekend staat als een „op juiste wijze gerunde vereniging", die een belangrijke plaats inneemt in het noorden van Leiden. Namens het gemeentebe stuur en ook als voorzitter van de recreatieraad bood hy gelukwensen Mini-clubhuisje Verder spraken onder anderen de heer Schoutemaker van de N.U.S.O., de heer F. Knaap, voorzitter van Zuiderkwartier (die met enthousias- LEIDEN Als onderdeel van de herdenking van het ontzet van Lei den zal op 3 oktober a.s. een mili taire parade plaats vinden. Het défilé zal worden afgenomen door de afscheid nemende garnizoens commandant van 's-Gravenhage. Het défilé zal precies om half 10 voor het Stadhuis worden afgeno- Troepen, die deelnemen aan het défilé: Koninklijke Militaire Kapel; 1 compagnie Mariniers uit Rotter dam; 1 compagnie Vlootpersoneel uit Valkenburg; 1 compagnie van het Regiment van Heutz; 1 com pagnie fte voet) Ï3 Pantser Infan terie Bataljon: 1 squadron LIMOS (opleidings-troepen) van de Ko ninklijke Luchtmacht; 1 squadron luchtmachttroepen uit Ypenburg. Het lopende deel zal worden ge volgd door een rijdende compagnie van 43e Pantser Infanterie Batal jon en een collonne rijdend mate rieel van de vliegbasis Ypenburg. De parade zal traditioneel wor den voorafgegaan door twee pelo tons van de Leidsche Studenten Weerbaarheid „Pro Patria". Het geheel zal onder commando staan van'de kolonel der intendance Th. H. Wessels. me opwekte tot meer contact tus sen leden en bestuur), de heer Wee- ber, tweede voorzitter van de Leid se Bond en de heer P. Bol, voor zitter van de jubileumcommissie. In de afgelopen twee jaar is door verkoop van oude kranten en lor ren f 4.034,73 bijeengebracht, deelde de heer Bol mee. Tezamen met wat reeds in kas was voor het te bou wen clubgebouw is in totaal nu f 7.894,76 beschikbaar. De heer Bol kon ten slotte de verheugende mededeling doen, dat de jubileum commissie f 700 heeft overgehouden van het voor de jubileumviering bestemde bedrag. Een meisje bood dit bedrag aan in een miniatuur clubhuisje. De oud-voorzitter van Noorder kwartier haalde nog allerlei leuke herinneringen op aan vroeger merweg, gelegen tussen Maresingol en Musschenbroekstraait, aan de zij de der bebouwing, aansluitend aan het ter plaatse geldende stopver bod; III. dat op 3 oktober 1967 van T tot 18 uur: a. de geslotenverklaring in één richting van de Breestraat de Bo termarkt. de Vismarkt, de Aal markt en de Boommarkt niert zal gelden; b. de toegangswegen tot de bin nenstad gesloten zyn verklaard voor het verkeer met voertuigen (uitgezonderd handwagens, rijwie len en motorvoertuigen op twee wielen) en rij- en trekdieren. Voor het doorgaande verkeer blij ven de volgende routes beschikbaar. 1. van de Morsweg over de Rijn- zichtbrug, Haagweg. Witte Singel, 7r.°terwoudse Singel en Hoge Rijn dijk; 2. van de Rijnsburgerweg, via Oegst geest; 3. van de Haarlemmerweg, via Oegst geest; 4. van de Hoge Rijndijk langs de Zoeterwoudse Singel, de Witte Sin gel en de Haagweg; 5. van de Haagweg als onder 1 aangegeven. Het is verboden in bovengenoemd tijdvak met een voertuig, waarvoor de verkeersafsluiting geldt, in de binnenstad op de openbare weg een plaats in te nemen. Deze voertuigen mogen, behoudens geldende verbo den. worden geplaatst in de zij straten van de MaresingeL van de Herensingel, van de Witte Singel en van de Zoeterwoudse Singel. Zij, die binnen de afsluiting met een zodanig voertuig wensen te worden toegelaten, moeten hiertoe by de commissaris van politie een vergunning aanvragen. De kosten hiervan bedragen f 5. IV. dat van S oktober 18 uur tot 4 oktober 1967 1 uur: de Stations weg, de Steenstraat en de Rijns- burgersingel gesloten zijn verklaard voor het verkeer met voertuigen (uitgezonderd handwagens, rijwie len en motorvoertuigen op twee wielen), in beide richtingen. Robertson (Leiden), (Van een onzer verslaggevers LEIDEN Alle sombere voor spellingen ten spijt is Galeries Walenkamp (Nieuivsteeg 11, voor wie het nu nog niet weet) nog steeds niet uit het Leidse leven verdwenen. De laatste maanden leek het er teel op, maar daar was het ten slotte zomer voor. Van die rustperiode heeft galeriehouder Ben Walenkamp gebruik gemaakt om het een en ander te verande ren. De belangrijkste verandering is, dat hij de dagelijkse leiding heeft overgedragen aan mej. Lia Hooymans. De heer Walenkamp blijft teel eigenaar van de galerie, waarvan de naam dan ook niet is veranderd. Als gevolg van deze „commando wisseling" zal de galerie een wat an der gezicht krijgen. Had Ben Walen kamp zich een reputatie verworven in het brengen van duidelijk avant- gard-ische getinte kunst („hard ed ge" en zo), zijn opvolgster gaat het meer zoeken dn schilderijen waar voor je niet ao verschrikkelijk op je tenen hoeft .te gaan staan. Die verandering is niet minder in gegeven door commerciële overwe gingen dan door persoonlijke voor keur. Als je iets verkoopt of pro beert te verkopen, moet je erachter kunnen staan en de nieuwe galerie houdster lukt dat nu eenmaal niet bij de kunst waarvoor Walenkamp warm liep (en loopt). Verandering van smaak dus, die misschien doet kopen. Dat kan, ook voor een gale rie. nooit kwaad. Mej. Hooymans, 22 jaar geleden in Oegstgeest geboren, heeft zich na de mms behalve een tijd in Frankrijk vooral in kantoorlokalen opgehou den. Dat zij van meer markten thuis is, bewijst het diploma schoonheids specialiste dat zij tussen allerlei an dere in een kast heeft liggen. Ook in een galerie kun je daar natuurlijk weinig mee doen, al moet het voor adspiranit-kopers een geruststellende gedachte zijn dat de kunst aan de man wordt gebracht door iemand die zich heeft gespecialiseerd in schoonheid. Foto: N. van der Horst.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3