Binnenkort bouw van 413 woningen in Mor sk war tier Weekagenda 4.95 336 woningen aan Churchill-laan en Jacques Urlusplantsoen afgeleverd Midden 1969 bouwstroom Meren wijk COSTER Jeugdwerkhuwelijk in Leiden Verontruste winkeliers in Haarlemmerstraat ONDERJURKEN kieuwe leidse couraot domderdac 23 september 193t Donderdag (28 sept.) Kantine Leidse Apparatenfabriek Os- en Paardenlaan 41. 7 uur: receptie 40-ja- rig bestaan speeltuinvereniging Noorder kwartier. Schouwburg, 8 u.: K. en O., Ned. Come- die met „Het flauwgevallen paard". Vrijdag (29 september) Foyer Gehoorzaal, 8 uur: K. en O., Jan P. Strijbos (met film) over „Naar het land van de halve maan". L.H.J.-gebouw, Levendaal 101, 8 tienersociëteit, 1574. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 u.: Haagse Comedie met „Helder zien i donker". Den Haag Kloosterkerk, 1 u.: orgel bespeling Bernard Renooy. Zaterdag (30 september) L.H.J.-gebouw, Levendaal 101, 8 middensoc. met „The roary Twenties": ook ouderensociëteit. Breestraat 19: soc. De Boemerang, bin go-disco-avond. Antonius-clubhuis. 7.45 uur: uitvoe ring accordeonvereniging VIVACE. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met ,.Zo is het of 'c lijkt het". DEN HAAG Diligentia, 2.15 u.: Are- na met „Het laatste loverbos". SCHEVENINGEN - Kurzaal, 8.15 uur: Concertgebouworkest, met Elly Ameling. sopraan. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7. tel. 23553. Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Leiden: 20645. Voor brand weer 5 maal 3. Voor politie 5 maal 4. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Oi, Oi. Oi (18 jaar). Lido (2.15 en 7.30 uur): Dr Zhivago <14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De jonge Venus (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Mina, mini, hip, hip (alle leeftijden). Trianoin (2.30, 7 en 9.15 uur): Je leeft maar twee keer (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Bertrand in on(t)roerend goed (alle leeftijden). Molenmuseum Molen De VaLk: geopend cün9dag tot en .met zaterdag van 10 tot 5 uur zod- dags van 1 tot 5 uur Maandags geslo ten. Badinrichtingen De gemeen letyke badinrichtingen zyD Op de volgende tijder geopend Lindestraat lb maandag geslotei dinsdag 9—11.15 u. en 1330—17J5 u. woensdag gesloten, donderdag 13.39- 18.15 u, vrijdag 9—11.15 a en 13.30— 18.45 u zaterdag 8—11.15 u. en '3.30—1630 Van der Werfstraat 39: maandag en dinsdag gesloten. woen*dag 811.15 en 13.30—17.15 u., donderdag 8.30—11.15 1330—1815 u., vrijdag 8.30—11.15 u at lc.30—18.45 iL. zaterdag 7.30—11.15 en 13.30—16.30 u. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde. Steenstraat: od werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Sted. museum De Lakenhal. Oude Singel: op werkdagen van 10 tot 5 u zondags van 1 tot 5 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): cd werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot a uur. kassen zaterdags en zondags ge- Tentoonstellingen Leids Akad. Kunstcentrum, Rapenburg 73: tentoonstelling van schilderijen en grafiek van Ed Dukkers (tot en tr oktober) Rijksmuseum voor Volkenkunde: toonstelling Bali, beeld en droombeelo tot 1 oktober. De Lakenhal, van 19 augustus tot 1 oktober: schilderijen en monotypes van Kees Buurman (geopend dagelijks ld tot 5. zondags van 1 tot 5 uur) WASSENAAR Kunstzaal Heuff, Hof- laan 7: tentoonstellingen graffito's en te keningen Noëlle van Alphen (Antwer pen), gouaches en tekeningen van Me- nasche Glazier (Tel-Aviv) en ceramiek van Jan van Stolk (van maandag 25 sept, tot en met 11 okt., 10 tot 5 u., dinsdagavond 8 tot 10 u.. zondags geslo ten). Voor BRILJANT JUWELIER HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 aaijers (Den Haag): doet. ex. he taal- en letterkunde: mevr. in Duljkeren-Romljn (Leiden): godgeleerdheid: i (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Met een duidelijk verheugd gezicht kon wethouder C. J. Piena gistermiddag in de ont spanningszaal van het bejaarden centrum Rijn en Vliet een belang rijke meevaller voor de gemeente Leiden bekendmaken. Nog dit jaar kan met de bouw van 413 woning wetwoningen in het Morskwarticr worden begonnen. Hy deed deze mededeling tijdens een bijeen komst, waarop de laatste van de 336 woningen aan de Churchill- laan en het Jacques Ursusplant- soen in gebruik werd genomen. De heer J- P. van der Zeeuw, directeur van Panagro Warmond, die de aannemer van dit project is vertelde, dat op 18 juni 1965 de eerste paal was geslagen en dat dit project in 2Vz jaar tijds op vrij nor male wijze (dat wil zeggen: op tijd) is uitgevoerd. De sleutel van de laatste woning overhandigde hij aan wethouder Piena. Deze zei, dat vorig jaar om, deze tijd de toekomst aangaande de wo ningbouw er somber uitzag, omdat naar verwachting het gehele contin gent woningbouw voor 1967 niet in Leiden zou kunnen worden gereali seerd. Ten dele is dit contingent in Lisse ondergebracht, waar ongeveer 180 woningen in de Poelpolder in aan bouw zijn. Dit zijn ruime 4-kamer- flats, die begin volgend jaar zullen worden opgeleverd. Wie hiervoor belangstelling heeft kan zich tot de stichting Huisvesting wenden Afronding Leiden-Noord krijgt binnenkort zijn Gezondheidscentrum opgele verd- Dit betekent voor deze wijk een belangrijk stukje afronding. Dit geldt eveneens voor Zuid-West, waar de oplevering van de dagwinkels aan de Vijf-Meilaan en aan het Ur lusplantsoen bijna een feit is. De bouw van vrijesectorwonjingen langs de Voorschoterweg en het on langs in de raad goedgekeurde plan voor een wijkpark zullen Zuid- West definitief als woonwijk afron den. De hoop echter, dat dit jaar of zelfs volgend jaar met de bouw in de Merenwijk kan worden begon nen, is door langdurige onteigenings procedures de bodem ingeslagen. De meevaller, die wethouder Piena (met gepaste trots, zoals hij zei) open baar kon maken, is dus de bouw in het Morskwartier. De onderhandelingen hierover zijn vlot verlopen. In allerijl moest echter geld worden gevonden om de grond voor deze woningbouw bouwrijp te maken. Besloten is de rioleringswerkzaamheden voorlopig buiten hel bouwrijpmaken te houden. Deze zullen op een later tijdstip wor den uitaevoerd Aparte woonwijk De bouw van 413 woningwetwo ningen in de Mors gaat ruimschoots uit boven het contingent (289) van dit jaar, zodat zelfs het contingent 1968. voor een groot deel zal moeten worden aangesproken. De uitbreiding aan de Diamant laan. waar vorig jaar 303 (centraal verwarmde) woningwetflats gereed kwamen, krijgt hiermee een belang rijke impuls. Ook het winkelcentrum (een supermarkt, tien winkels en 193 woningen) zal binnenkort zijn voltooid. Het is duidelijk dat dit gebied, dat in totaal ongeveer 1180 woningen gaat omvatten, al het aan zien van een aparte woonwijk krijgt. Het woningbouwproject in het Morskwartier bestaat uit twee ge deelten- Begonnen wordt met de bouw van twee blokken van 193 woningwetwoningen in drie en vijf bouwlagen. Aannemer hiervan is NIEUWE OOGST KERSENWIJN per fles 2.29 SHERRY mediur- y 3.95 Steenstraat 8 Tel. S Herenstraat 6 Tel. Haarl.straat 204 Tel. 1 Verkeerslichten bij W annonde rbrug LEIDEN Vrijdag 29 september wordt de verkeerslichteninstallatie bij de Warmonderbrug in gebruik ge steld. In de week van 29 september tot 6 oktober zullen uitvoerige proe ven met de installatie worden geno men om tot een zo goed mogelijke definitieve opstelling te komen. Het ligt in de bedoeling voortaan bij el ke nieuwe verkeerslichteninstallatie een dergelijke proef toe te passen. Onze fotograaf nam deze sugges tieve foto van hoogbouw in het Morskwartier. Onder het motto ..ieder in zijn eigen hokje" wordt een uit tien woonlagen bestaand flatgebouw opgetrokken. Foto N. van der Horst H. Heemskerk uit Nieuwkoop. Er komen 143 vierkamerwoningen en 50 van drie of twee kamers voor al leenstaanden. Hoognodig te van de Woningstichting, de sleutel uitreikte aan de heer en mevrouw W. A. Wallaart, die de bewoners zijn van de laatst opgeleverde woning. Mevrouw Den Haan zei, dat het voor het bureau Huisvesting een hele taak was geweest deze 336 woningen aan de juiste mensen toe te wijzen, maar nu zijn er dan toch in het kader van de doorstroming 750 gezinnen met deze woningen geholpen. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Youetta Wini fred Elise, d v W Demmendal en J E Sanders: Hanneke Maria Irene, d v H J van der Steen en J van Hoog; Maurdna, d v J Gijsman en M C Wee- ber: Nicole Maria, d v J P van der Linden en M C Bijleveld; Claudia Mo nique, d v W Colijn en M Y Lesquil- lier; Andrea, d> v E P J de Winkel en P J van Beek; Marc Francois, z v G Schalmé en R H Weichhan; Marjolein Christine, d v A M A van Haasteren en C H Kluiters; Helena Janna, d v C Freke en H van Duij venbode. Overleden: H J Hoogevorst, 71 Jr, echtgenote van P J Visser. Gehuwd: A Bedet en M R Schellij- gerhout. LEIDEN Gisteren trouwden mejuffrouw M. Schelling er hout en de heer A. Bedet. Na de huwelijks sluiting in het stadhuis had de kerkelijke bevestiging plaats in de gereformeerde kerk aan de Oude Vest door ds. H. U. Buitink. De bruid (27) is sinds vier jaar hoofdleidster bij het clubhuis Oude Vest aan de Oude Vest, uitgaande Het tweede gedeelte bestaat uit 216 woningen in zes lagen van een vrijwel gelijk type als aan de Chur chill-laan. Alleen de afmetingen zul len volgens de nieuwe bouwnormen iets ruimer zijn. Het merendeel van deze woningen heeft vier kamers. Verder zijn er 12 van vijf kamers en 12 van twee kamers. Deze flats komen aan de Verleng de Warmonderweg, evenwijdig aan de Diamantlaan te liggen. De bou wer van deze 216 flats is Panagro uit Warmond. De 413 galerijflats in het Morskwartier zullen alle centra le verwarming krijgen en de blok ken van meer dan drie woonlagen ingebouwde liften. Na voltooiing van wat nu in aan- boifw is of wat binnenkort in aan bouw komt, zullen in het Morskwar tier nog ongeveer 300 woningen wor den gebouwd. Behalve 60 bejaarden woningen zal een belangrijk gedeel te hiervan in de particuliere sector worden uitgevoerd. De bouw hangt alleen nog af van het tijdstip, waar op de gronden in eigendom zijn ver kregen. De onderhandelingen hier over zijn gaande. De heer Piena zei nog, dat de hoop bestaat dat in elk geval mid den 1969 kan worden begonnen met de zogenaamde bouwstroom voor de Merenwijk. Dit is hoognodig om de grote aantallen woningbehoevenden in Leiden en ook de gezinnen uit de saneringsgebieden passende woon ruimte te kunnen bieden. Hierna was het woord aan mevrouw wethouder Den Haan, die als presiden LEIDEN Zoals bekend, hebben B. en W. in hun begeleidingsbrief by de begroting voor 1968 onder meer naar voren gebracht, dat de vraag of de Haarlemmerstraat geheel of gedeeltelijk voor het verkeer moet worden afgesloten, onder ogen moet worden gezien. Mede naar aan leiding hiervan is er een comité van „verontruste winkeliers" gevormd, dat zich in een brief met vragen hee'ft gericht tot alle Haarlemmerstraat winkeliers. Mogelyk wordt binnenkort een vergadering gehouden met de winkeliers. In de brief worden de winkeliers de volgende vragen gesteld Viindt u het een prettig gevoel dat er allerlei maatregelen worden genomen de Haarlemmerstraat be treffende, zonder dat u in staat bent uw mening daarover bekend te ma ken? Is het naar uw mening nood zakelijk onze krachten te bundelen teneinde een vertegenwoordiging te hebben die onze belangen bij de overheid kon bepleiten? Is u met ons van mening dat Duikel maar, buitel maar, stoei maar! De nieuwe vloerbedekking is gemaakt op zo'n stel jonge honden. Het is dan ook Richelieu-tapijt; dat is schoon in een paar minuten, dat brengt sfeer in huis: zo mooi...zo zonnig. Een tijd om gelukkig te zijn, van de Stichting Jeugdhaven. Daarvóór was zij groepsleidster van het kindertehuis Wees een Zegen te Amsterdam. De bruidegom (23) werkt als hoofdleider van clubhuis De Mirt aan de Lage Rijndijk, dat van de zelfde stichting uitgaat. Eerder was hy drie jaar op De Jelburg in Het jonge paar woont voorlopig in het ouderlijk huis van de bruid: Dorpsstraat 109 te Benthuizen. De ouders van de bruid gaan namelijk 5 oktober voor tien maanden naar hun in Nieuw-Zeeland en Canada wonende kinderen. Begin 1968 wordt een flat in Leiden betrok ken: Boshuizerkade 5. Busdiensten op 2 en 3 oktober LEIDEN Maandagavond (2 oktober) en dinsdag 3 oktober zul len de autobusdiensten uiteraard weer moeten worden aangepast aan het feestprogramma, onder meer omdat van maandagavond 6 uur tot woensdag de weg over het Schut tersveld voor alle verkeer zal zijn gesloten. De NZH-bussen rijden tot het moment, waarop ook de Turf markt zal zijn afgesloten via de 2de Binnenvestgracht en Stationsweg naar het station en daarna via de Steenstraat. Dinsdag worden de diensten aan gepast aan de afsluitingen vin fiere centrum (van half 9 tot half 5), van de Montgommerystraat in Zuidwest (van half 10 tot half 1) en van het Stationsplein (van half 2 tot half 3). De bussen van Citosa en Langhout rijden van en tot het (met NZH-bus sen bereikbare) Levendaal. Promoties LEIDEN De heer R E van der Ploeg, geboren te Soerabaja. en thana 5 gepromoveerd tot wonende te Leiden, is gepromoveerd ioi doctor ln de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld „Aromatische substitutie door e heer T B Gebbink. geboren te Eind- iromoveerd tot doctor in de facul- der geneeskunde op proefschrift ge- Den Haag: Spui/hoek Kalvermarkt. Rjjsvgk: In da Bogaard. Leiden; Nieuwe Rijn/boek Haitesteeg. Interieurbouwers het nuttig kan zijn dat er een bun deling is bij het optreden naar bui ten bij diverse zaken d)ie de Haar lemmerstraat betreffen? Is u bereid het optreden naar buiten, zoals het schrijven van inge zonden stukken en het medewerken aan opinie-peilingen de Haarlem merstraat betreffende na te laten indien deze zonder medewerking van het comité wordt gehouden? Wilt u een vergadering bijwo nen teneinde een definitief comité te kiezen en een en ander monda- ling toe te lichten? Amrobank ontdekte: Procuratiehouder verduisterde effecten (f20.000) DEN HAAG De 51-jarlge pro curatiehouder van de Amrobank J. A. van W. uit Rijswijk heeft de laatste twee jaar een aantal ef fecten verduisterd ter waarde van ƒ20 000. De man is in verzekering gesteld en zal morgen bij de of ficier van justitie worden voorge leid. Bij een intern onderzoek be merkte de Amrobank de vermis sing van een aantal effecten, die klanten bij de bank in bewaring hadden gegeven. De verdenking viel op de procuratiehouder. De man bekende de effecten te hebben verduisterd. Hij verkocht ze voor 20.000, het geld ging in het gezin op. De klanten zijn door de bank schadeloos gesteld. Inbraken in Leiden LEIDEN In de nacht van dinsdag op woensdag is ingebroken in een kleuterschool aan de Os- en Paardelaan. De dader kwam binnen via een tuimelraam. De kasten van de hoofdleidster werden onder zocht. Gestolen werden een pick-up, een koffer met een aantal kleuter- plaatjes en een administratieboek met gegevens over de afgelopen vijf jaar. Uit twee geparkeerde auto's op de Haarlemmerweg zyn twee accu's gestolen met een gezamenlijke prof. dr. w J c Verhaart. De heer P J Christen, geboren t« 's-Gravenhage en thans wonende te Voor schoten, ls gepromoveerd tot doctor in stereospeclfleke anzymatische hydrolyse van sarin in plasma". Promotor was prof. dr. E M Cohen. Dokter Vogel neemt vrijdag afscheid VOORBURG De directeur-g*> neesheer. de heer G. Ph. Vogel van het diaconessenhuis te Voorburg neemt o? vrijdagmiddag 29 september a.s. afschei 1 van dit ziekenhuis wegens zijn benoe ming aan het academisch ziekenhuis te Leiden. Er zal een afscheidsreceptie zijn van 17 tot 19 uur in de huiskamer van het zusterhuis. DAMES NYLON ALLE KLEUREN ALLE MATEN HAARLEMMERSTRAAT 172-174-179 HERENSTRAAT 9 MICZA waarde van f 250. Uit een gepar keerde auto in de Bachstraet is een reservewiel me. band or.', vreemd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3