Weekagenda Commentaar Leiden vindt aanpak woningnood een intergemeentelijke zaak Raad bepleitte soepele toepassing huurquote Nieuwe verdelingsregeling in januari van kracht P.T.T. op 3 oktober YVONNE. ONTMASKERING DER SCHIJNHEILIGHEID Diplomazwemmei in De Vliet Dr. Van der Kuyp gaat milieuhygiëne doceren Agglomeratie NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 26 SEPTEMBER 1967 9 j U- iS pi Dinsdag (26 septemberl Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Eraigratiecentrale. Breestraat 85. 8 uur: Ver. Pedagogiek. L M. P. Ruyters te Delft over leer- en opvoedingsmoeilijkheden. Schouwburg. 8 uur: Centrum met „Yvonne". DEN HAAG Schouwburg, 8.15 u,: Ned. Danstheater. Woensdag (27 september Fruinlaan 15, 3.30 uur: afscheid mej. dr. A. M, M. Smit als rectrix gymnasium. Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avondge bed. Geref. kerk Oude Vest, 8 uur: herden king 100-jarig bestaan zondagsschool „Zaai uw zaad in de morgenstond". Schouwburg, 8 u.: K. en O., Comedie „Het flauwgevallen paard'.' Steenschuur 6, 8 uur: Leidse ver. Postzegelverzamelaars. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 u.: Ned. Comedie met „In wankel even- Donderdag (28 sept.) Kantine Leidse Apparatenfabriek Os- en Paardenlaan 41, 7 uur: receptie 40-ja- rig bestaan speeltuinvereniging Noorder kwartier. Schouwburg. 8 u.: K. en O., Ned. Come die met „Het flauwgevallen paard". Vrijdag (29 september) Foyer Gehoorzaal, 8 uur: K. en O., Jan P. Strijbos (met film) over „Naar het land van de halve maan". L.H.J.-gebouw, Levendaal 101, 8 uur- tienersociëteit, 1574. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 u.: Haagse Comedie met ..Helder zien in het donker". Den Haag Kloosterkerk, 1 u.: orgel bespeling Bernard Renooy. Zaterdag (30 september) L.H.J.-gebouw, Levendaal 101, 8 uur: middensoc. met „The roary Twenties": ook ouderensociëteit. Breestraat 19: soc. De Boemerang, bin- go-disco-avond. Antonius-clubhuis, 7.45 uur: uitvoe ring accordeonvereniging VIVACE. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Zo is het of 7o lijkt het". DEN HAAG Diligentia, 2.15 u.: Are na met „Het laatste loverbos". SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Concertgebouworkest, met Elly Ameling. sopraan. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7. tel. 23553. Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Leiden: 20645. Voor brand weer 5 maal 3. Voor politie 5 maal 4. Films Camera (2.30. 7 en 9.15 uur): Lilith (18 Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Mondo Bizarro (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Bertrand in on(t)roerend goed (alle leeftijden). Rex (2 en 8 uur): West-side story (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Blow Up (18 jaar). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Je leeft maar twee keer (18 jaar). Molcnmosenm Molen De Valk: geopend dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 5 uur. zon dags van 1 tot 5 uur. Maandags geslo ten. BadlnricbttngeD L> emeenieiyke badinrichtingen zUn op u. volgende tijden geopend Unoestraai lb maandag gesloteL dinsdag t*—11.15 u en 1330—17J5 u.. woensdag gesloten, donderdag 13.30- 1815 u. vrudag 911.15 u. en 13.30-18.45 u zaterdag 811.15 u. eD '3 3016.30 Van der Werfstraat 39: maandag en dinsdag gesloten. woen«dag 811J5 eD 13 30—17.15 u„ donderdag 830—11.15 er 13 30—18 15 u., vrijdag 8.30—11.15 u at l.\30—18.45 tl-, zaterdag 7.30—11.15 en 13.3016 30 u MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur Sted. museum De Lakenhal. Oude Singel- op werkdagen van 10 tot 5 u zondags van 1 tot 5 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): cd werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot a uur. kassen zaterdags en zondags ge- Tentoonstellingen Leids Akad. Kunstcentrum, Rapenburg 73: tentoonstelling van schilderijen eD grafiek van Ed Dukkers (tot en met 15 oktober). Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling BaÜ. beeld en droombeeld tot 1 oktober. De Lakenhal, van 19 augustus tot 1 oktober: schilderijen en monotypes Kees Buurman (geopend dagelijks 10 tot 5, zondags van 1 tot 5 uur). WASSENAAR Kunstzaal Heuff, Hof- laan 7: tentoonstellingen graffito'; keningen Noëlle van Alphen (Antwer pen), gouaches en tekeningen (Va stadsredacteur LEIDEN Tegen twaalf uur sloot loco-burgemeester Menken gister avond de tweede o/yenbare avondraadsvergadering en dan te bedenken dat de voorzitter bij de behandeling van het voorstel fin januari van dit jaar) om van de middagvergaderingen over te gaan op avondvergaderingen had verklaard, dat er naar zou worden gestreefd de vergaderingen om streeks half elf te beëindigen en anders de volgetuie avond door te gaan Dit echter terzijde. De raad moest zich daarna vannacht bovendien nog aan een geheime zitting onderwerpen (op verzoek van de heer Van Aken) naar aanleiding van de berichten in onze krant en andere bladen over schouw burg en veemarkt. JVat wij schreven, op grond van gegevens, ons door B. en W. verstrekt, was de raadsleden onder geheimhouding ook meegedeeld en de heer Van Aken wilde nu wel eens weten waar die geheimhouding begon e/i ophield. Bepalen wij ons nu verder tot de openbare vergadering van gisteravond, dan valt daaruit te vermelden, dat en kele punten langdurige discussies uit lokten: de (vorige keer aangehouden) nieuwe drank- en horeca-verordening, de nieuwe huisvestingsverordening, de ingrijpende verhoging van de restau ratiekosten van de Burcht en het plaatsen van baldadigheid werende hekken rond schoolgebouwen. Hekken rond scholen Dit laatste punt betrof het scholen complex Asserstraat, de scholen aan de César Franckstraat en de scholen aan de Sumatrastraat. In totaal ging het om een bedrag van rond f 30.000 en dat vond de heer Gransch (PvdA) niet opwegen tegen de door baldadig heid veroorzaakte schade. De heer De Bruyn (PSP) was het daarmee eens. De heer Koppen (Noodraad) vond, dat de R.K. lagere school in een van de genoemde complexen was vergeten. Wethouder Sannes zei zelf ook geen voorstander te zijn van dergelijke af rasteringen maar wij moeten het oog toch niet sluiten voor de schade, d:e door baldadigheid wordt veroorzaak', zei hij. Binnenkort wordt nog een aan vullend krediet gevraagd voor de „ver geten" R.K. school aan de César Franckstraat. De drie PSP-ers en vier leden van de PvdA-fractie stemden tegen het krediet voor de hekken. ANIMEERKNAPEIS De stichting van een openbare mid delbare school voor economisch en administratief onderwijs ging na een opmerking van de heer Gransch zon der discussie onder de hamer door wat niet van de nieuwe drank- en horeca- verordening kan 'worden gezegd. Me juffrouw Kappeyne van de Copetlo (VVD), de heer Pompe (Noodraad) en de heer Koopmans (Noodraad) had den hier heel wat over te zeggen en er werden versèheidene amendemen ten ingediend. Eerstgenoemde kwam met begrippen NU IS EEN RINCK-BRIL (door de 5 RINCK-extra's) VOORDELIGER DAN OOIT BOTERMARKT 1 Telefoon 01710-25036 aandragen als animeermeisjes en „ani- meerknapen". Het eind van al dit (door een pauze onderbroken) gepraat was, na het verwerpen van andere amendementen dat van mejuffrouw Kappeyne van de Copello werd aan genomen. Dit betekent, dat het dienst doen van vrouwelijk personeel in horecabedrijven niet aan toestemmini; de burgemeester zal worden ge- Genoemde WD-vertegenwoordig- ster zag ook haar amendement inzake de gemiddelde horizontale verlichtings sterkte aangenomen. De gestelde sterkte van 10 lux werd in de veror dening vervangen door 2 tot 10 lux. Dat is heel donker, vertelde wet houder Menken uit ervaring. Hij zei over de verordening, dat deze is ge baseerd op de praktijkervaring van de laatste tien jaar; zij is een soort gulden middenwea. Restauratie Burcht Had u ons dat toch eerder laten weten, zeiden onder anderen de heren Nijssen (KVP) en Gransch (PvdA) nadat wethouder Piena hen van re pliek had gediend ten aanzien van de restauratiekosten van de Burcht. l)e heer Nijssen had het voorstel een jaar willen uitstellen en ook de heer Gransch wilde het aanhouden. De heer De Kier (prot.-chr.) gooide wat ol> op de golven door te zeggen, dat rea- tauratie van monumenten altijd tegen vallers oplevert. De schoen wrong hem in het ver schil tussen het in 1960 beschikbaar gestelde krediet van f215.000 en de nu gevraagde verhoging van bijna een half miljoen gulden, terwijl het verscheidene raadsleden ook niet lekker zat, dat zij geen zekerheid konden krijgen over de toegezegde subsidies van rijk en provincie Nadat wethouder Piena had verteld hoe alles financieel in elkaar zat en dat het toch heel dom zou zijn om halverwege £en restauratie het werk neer te leggen, terwijl de gewraakte subsidies wel degelijk zijn te verwach ten. ging de raad akkoord met dit Woningniilkrant Lang en breed werd (uiteraard) ook over de nieuwe woonruimteverorde- ning gepraat. Mejuffrouw Van Bu-il (KVP) bepleitte (zoals wy in nns commentaar ook al hadden gedaan Red.) soepelheid bij het hanteren van de in te voeren huurquote. Zij dacht hierbij ook aan gezinnen, die bijvoor beeld hoge extra kosten hebben door Van Ginkel (ankers en kettingen) gaat jubileum vieren LEIDEN In oktober zal het veel tig jaar geleden zijn, dat de naam va de oudste procuratiehouder van d» N.V. Kon. Ned. Grofsmederij, de heer N. van Ginkel voor het eerst op de loonlijsten van de vennootschap De heer Van Ginkel was toen al :n maand of zes in dienst van de onderneming, maar had tot die datum geen salaris genoten: zijn vader, de toenmalige directeur N. C. F. van Gin kel, had geen zacht bedje voor hem gespreid, maar vond het kennelijk ge wenst, dat hij eerst liet zien. wat hij waard was. de jubilaris goed afgegaan: ongeveer zes jaar la Ier werd hem reeds zij het onder de wat vreemd aandoende benaming van chef de bu reau de gehele leiding van de ket- tingfabricage toevertrouwd en op 28 mei 1937 werd hij tot procuratiehouder benoemd. Omstreeks tien jaar later ging de heer Van Ginkel over naar de com merciële afdeling en niet lang daarna werd hij belast met de leiding van de verkoop van ankers en kettingen. Op dit gebied ankers en kettingen kan de heer Van Ginkel tot de weinig talrijke Nederlandse experts worden gerekend. Ten behoeve van de nor malisatie van deze produkten werd meermalen, zowel in nationaal als internationaal verband, een beroep op hem gedaan. Vrijdag 13 oktober van 1617.30 uur zal in de zalen van de Turk, Steenstraat 2. gelegenheid zijn de heer Van Ginkel met zün jubileum geluk te wensen. nasche Glazier (Tel-Aviv) en ceramiek van Jan van Stolk (van maandag 25 sept, tot en met 11 okt., 10 tot 5 dinsdagavond 8 tot 10 u„ zondags geslo ten). LEIDEN Op 3 oktober zullen de postkantoren te Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest tot 10 uur geopend zijn voor de normale dienstuitvoering. De post agentschappen zullen die dag gesloten zijn. De lichting van de bijbrievenbus sen zal om 9 uur en 16 uur geschieden. Aan het hoofdkantoor Breestraat zal de laatste lichting plaats vinden om 19 uur. De le briefpostbestelling zal normaal worden uitgevoerd. De bestel ling van pakketpost en aangetekende stukken vervalt. De openstelling voor de Telegraaf, en Telefoondienst blijft ongewijzigd. gehandicapt kind of ziekten. Ook bepleitte zij woonruimteverdeling in agglomeratief verband. Ook de heer Lamers (prot.chr.) bracht de binding van huur aan inko men ter sprake. Hij was van mening, dat dit systeem alleen maar goed kan functioneren als er ook voldoende dif ferentiatie in het aanbod van woniu is. Zo niet, dan kunnen bepaald* groeperingen de dupe worden van deze regeling. Ook hij was voor een huisves tingsbeleid in agglomeratieverband. Mevrouw Kerling (PvdA) was voor soepelheid ten aanzien van de huur quote, terwijl zij was geporteerd voor een gemeentelijke woningruilkrant- tegen-kostprüs. Koophuizen De heer Koppen vond, dat Leiden in navolging van onder meer Warmond koophuizen, die te lang leeg staan, voor de vrije verkoop beschikbaar moet stellen De heer De Kier (prot. chr.) waarschuwde tegen het te ve?i laten vervallen van de economische binding. De heer Frans (PSP) wilde deze binding niet beperken tot de stadsgrens maar tot de streek. Ten slotte vond de heer Van Aken (PvdA), dat het toekomstige bouwbe leid (voor Merenwijk en Stevenshof- jespolder) moet worden afgestemd op de resultaten van de nieuwe regeling zodat er meer differentiatie komt in het woningaanbod. Ook hij voelde veel voor agglomeratief samenwerken op dit gebied. Oproep tot overleg Wethouder mevrouw Den Haan zegde een soepel hanteren van <ia huurquote toe. Het idee van een ruil- krant of iets in deze zin leeft ook bij de gemeente en er wordt daar binnen kort wat aan gedaan. Het samenwer ken in agglomeratieverband is een der eerste punten, die nu worden aknge- pakt. Zij riep de fracties op tot overleg met de fracties in de omliggende ee- gemeenten. De nieuwe regeling, waar bij de woningzoekenden in drie cate gorieën worden verdeeld, gaat in januari in. Ten slotte werd een motie van de heer Van Aken. die beoogde overeen komstig het advies van de betrokken studiecommissie in de huisvestingscom missie ook een maatschappelijk werk ster te benoemen, met 22 tegen 12 stemmen verworpen. „Centrum" in de schouwburg LEIDEN Van de Poolse schrijver Witold Gombrowicz is in ons land niet zoveel bekend. Omdat hij een groot individualist is, kon hij het in Polen niet houden en emigreerde hij. Zijn individualisme is ook heel goed merkbaar in Yvonne, dal dateert van 1938. Telkens komen in de tekst schimpscheuten op Poolse toestanden voor. Hoofdzaak is dat hij de schijnheiligheid aan de kaak wil stellen en de mens confronteert met zichzelf. Hij doet dit symbolisch, naar d gewoonte van dertig jaar terug, doa de mensen vaak voor spiegels te zet ten. Aan het hof van koning Ignat'U: en koningin Margaretha is men met deze voorwerpen nogal in de weer. Dat komt, omdat in deze decadente hofkliek plotseling een hieraan we zensvreemd element is verschenen. Prins Philip wil zich gaan verloven met een meisje, dat niet alleen lelijk is, maar ook nergens op reageert. Dat prikkelt de hele omgeving. Beurtelings wordt men kwaad of bang, men scheldt en fleemt om beurten, maar aan haar invloed ontkomt niemand. Noem haar symbool van het geweten, of wat an ders maar haar aanwezigheid is er de oorzaak van, dat ieder zijn echte aard laat zien. Ze neemt het masker af en dan komt er niet veel moois te voor schijn. Geen wonder, dat men van haar af wil. En als ze dood is, begint de schijn heiligheid opnieuw. In de serie abonnementsvoorstellin- gen gaf „Centrum" er gisteravond een uitstekende opvoering van. Het anti realisme van de schrijver manifesteer de zich in het uitzonderlijk decor var Roger Chailloux en werd geaccen tueerd door de voortreffelijke regie Oud-Hortuszich t pas volgend jaar open van Peter Oosthoek. De hoofdrollen waren sterk bezet. Ann Hasekamp lie- een zeer genuanceerde koningin zien en gaf een prachtig staaltje solo toneel weg in het wat gerekte laats'e bedrijf. Frans Vorstman stond haar als koning en als speler trouw ter zijde. De jolige, wat operette-achtige figuur van kamerheer kwam voor rekening van Leen Jongewaard Joop Admiraal was de meer cerebrale dan gevoelige prins, die zich wil verloven met Yvonne. Grote bewondering konden we hebben voor de net van de toneel school gekomen Elsje de Wijn, voor de uitstekende wijze waarop ze deze „stomme" rol op plastische wijze, met veel schakering uitbeeldde. Een heel knappe prestatie! Het zou aanbeveling verdienen, dat bij een dergelijk stuk in het program ma wat meer werd gezegd over de bedoelingen van de schrijver. A. C. Bouwman Sempre Avanti in nieuw uniform LEIDEN De leden van het christelijk muziek- en toneelgezel schap Sempre Avanti worden in een nieuw uniform gestoken, dat waar schijnlijk op 27 oktober in de Stads gehoorzaal zal worden gepresenteerd. De vrouwelijke leden zullen straks te zien zijn in een gemeleerd witte bloes met strakke donkerrode rok en de heren krijgen een jagersgroen jasje met zwarte sjaalkraag, zwarte broek, wit overhemd en zwarte strik. De volgende uitvoeringen staan op het programma: vanavond in Nutsge- bouw te Alphen aan den Rijn; vrijdag 20 oktober te Leiden in De Burcht; vrijdag 27 oktober in Stadsgehoorzaal; vrijdag 3 november te Zwyndrecht, vrijdag 17 november in Leidse Schouw burg: vrijdag 24 november in Stads gehoorzaal te Leiden; vrijdag 8 de cember in 's-Gravendeel; donderdag 14 december te Alblasserdam. LEIDEN Het zwembad „De Vliet" in de Voorschoterweg toonde vrijdag avond een vrolijke aanblik. Onder lei ding van chef-badmeester J- W. Rompes had zich een aantal dames verzameld voor het examen-zwemmen voor de di ploma's A, B en C. Een hoogtepunt was het gekleed zwemmen van de dames E. i Bommel, M. van der Krogt en E. P. Heiden, die speciaal voor deze gele genheid in zeer „prille" kleren waran gestoken. Diploma A: C Karlas, F Weststrate, A Hoogenboom, D Bink, M Visser, M van der Krogt. E van der Berg en M P C Schouten. Diploma B: E van Bommel, M van dec Krogt en E P de Heiden. Diploma C: A Hellendoorn. Zaterdag werd het diplomazwemmen voortgezet met de andere kandidaten. Diploma A meisjes: Monique van Bom mel, Joke van Vliet. Ingrid Spuyman. Ir ma Groenendijk, Mar ja Groenendijk, Jo ke van den Berg, Marjolein Blom, Leny Hoogstraten, Hanny Verstraaten, Elly Heemskerk, Brigit Bethe, Edoth Blinker- hof, Nicoline Brinksma, Dinka de Vries, Betity Dullemeijer, José van Hof Gaia Son, Eugenie Damen, Hendrieka Treur, Jacoby Treur, Karin Breuker, Els de Bu. vry, Vercmique van der Kolk, Nicoline van Lunteren. Liliane van der Pol, San dra van Hattum, Nicoline Segaar. Diploma A jongens: Arco van Bemmel, Leo van Nopen. Fredy Raar, Arnold Duynisveld, Kees Bosman. Frans Zonne veld, Kok Jansen, Dick Bengeling, Jaap tBarreveld, Henk Sasburg, Ronnie van der Wal, Gerrit Gijzen, Roel Cramer, Jan Harm Padmos, Alexander de Vries, Da vid de Vries, Willem de Ruiter, Freddy Petli, Hans Ouwerkerk. Tjeerd van Wen- gen, Robert Kimmen, Herman Doeleman, Barry Marijt, Pieter Neuteboom, Tom Blom, Peter Groesbeek. PhildDDes KuJ- Diploma B meisjes: Marianne de Boer, Adrie Kok. Marleen Louwrier, Adrié der Krogt, Leny van Buuren, Loes Gaykema, Colja Blom, Els Lautenslager, Mieke van Veen, Glandia Sdngeling, Con. Mierlo. Carla van den Berg! AnJa de Wit. Diploma B jongens: Chris Witte, Ro gier van Alphen, Rob van Bemmel. Henk Kramer, Henry van Swieten, John van Swieten, Frank Lautenslager Raymond Kimman. Nico Stouten, Henny Singeling. Ruud Snoeken. Arnaud van Lunteren. Zwemvaardigheid I meisjes: Henriëtte Smit, Jeannette Dees, Coory Pelgrim. Sonja Seriier, Marjan van Bommel, Joke van der Zeeuw. Annke Bürgerjon, An- nemieke Brinksma, Ceesje de Lange. Pauli Schutte, Maria Pompe. Margreet Teunissen. Gerda Markenstein. Siaan Kruit- Zwemvaardigheid I jongens: Jan Dul lemeijer Ad Goedhart. Louis van Dijk. Sjaak Janson, Kees Bredeveld, Harry Roffel. André Adriaansche, Antoon Dijk. Kees Seriier. Peter Dullemeijer. Pieter van Vliet. Jan Michael Bouman. Johan Smit, Julius van Hattum. Zwemvaardighed II meisjes: Francien Rits. Marga van Tiem. Margriet Pompe. Zwemvaardigheid II jongens: Kees do Jong, Jan van Staveren, Kees Lev Friso van Voorthuizen. Kees Ashman. Guus Smit. Zwemvaardigheid III meisjes: Corry Labordus, Marion van Alphen. Adrie Knol, Annemieke Hoek. Joke Pelgrim Zwemvaardigheid III jongens: Wouter Hins, Rudolf Doderer, Lieuwe Labordus. Jan Willem Hillebrandt. Zwemvaardigheid IV meisjes: Goinnie LEIDEN Oud-Hortuszicht heeft een nieuw gezicht gekregen. Het terrein van de vroegere thee- en speeltuin omgetoverd in een fraaie wandel- i speelgelegenheid. Voor het ophogen van de grond werd gebruik gemaakt van de aarde uit de bloemperken op het Vijf-Meiplein, die moesten ver dwijnen voor de bouw van de deg- winkels. De tuin, die is afgesloten door een voorlopig hek, zal pas in het voorjaar 1968 worden geopend. Dan zal ook het nieuwe hek zijn geplaatst. liet ge meentebestuur heeft namelijk beslo ten de tuin 's avonds te sluiten. Voor het gazon zou het niet goed zijn als de tuin eerder werd geopend. Er moet ook nog een aantal banken wor den geplaatst. Foto N. van der Horst Gemeente-avond in Oegstgeest OEGSTGEEST De centrale Her vormde gemeenteavond op donderdag 28 september om 8 uur in het gemeente- centrum is gewijd aan het thema „De oecumenische betekenis van het niieuwe lied". Medewerking verlenen prof. dr. J. W. Schulte Nordholt, de r.k. rector T. Naasitepad, het Hervormd kerkkoor en twee koren van de (r.k.) WilLibrord-pa- Verkoopdag in geiiieentecentrum OEGSTGEEST Woensdag 27 sep tember wordt in het gemeentecentrum een verkoopdag gehouden ten bate dit gebouw. De openingstijden zijn 2—5 uur en van 7—10 uur. PERSONALIA Drs. L. Lamers, hoofd van de direc tie bijstandszaken van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappe- I lijk werk, is bevorderd tot directeur. LEIDEN Voor de periode van 1 januari tot 1 september 1968 is tot buitengewoon hoogleraar in de mi lieuhygiëne aan de Leidse Universi teit benoemd dr E. van de Kuyp, di recteur van het bureau voor Open bare Gezondheidszorg te Paramaribo en docent in de gezondheidsleer aan de Geneeskundige School aldaar. Hij zal de Boerhaaveleerstoel bezetten, die tot die datum is bezet door prof. dr D. Price. Dr Van der Kuyp, die op 23 okto ber 1913 te Paramaribo werd gebo ren, studeerde aan de Geneeskundige School in zijn geboortestad, waar hij in 1938 het diploma Surinaams ge neesheer behaalde. Zes jaren was hij gouvernementsgeneesheer bij de Dienst ter Bestrijding van Volks- en Besmettelijke Ziekten op Curasao. Hij studeerde drie jaren aan de Uni versiteit van Amsterdam, waar hij in 1950 werd bevorderd tot arts en ir hetzelfde jaar bij prof. dr N. H Swellengrebel promoveerde. Als vertegenwoordiger van Surina me heeft dr Van der Kuyp verschei dene internationale conferenties bij gewoond. Ingezonden Kinderpostzegels Nog een goede week en de actie voor kinderpostzegels gaat van start. Dan zullen de kinderen van gelukkig héél véél scholen weer komen bellen en met groot genoegen uw be stellingen opnemen. Voor het gehele land begint de acttie op 3 oktober. Hier in Leiden en omgeving gaat dat niet, maar zullen de inwoners van Leiden, Leiderdorp, Zoeterwoude, Oegstgeest en Voorschoten de jeugd op 4 oktober zien verschijnen. Het comité Leiden, onder leiding van de nieuwe voorzitter, mr. H. R. Goudsmit, zal proberen de opbrengst wéér groter te laten zijn. In 1966 werd in Leiden voor 14058,75 aan kinder postzegels verkocht 1600,méér dan in 1965) en voor 4908,aan kaarten 380,meer dan in 1965). Het kan nog beter! Vanaf 1958 lot en met 1966 werd voor ruim 9 miljoen gulden uitge keerd aan bouwsubsidies voor kinder tehuizen. Leiden kreeg van de op brengst voor 1966 16.360, Het comité voor kinderpostzegels: mr. H. R. Goudsmit, voorzitter, G. A. M. van Wely-van Deene. secretaresse. Leiden blijkt steeds meer gepor teerd te zijn voor daadwerkelijke samenwerking in agglomeratief ver band. Ook tijdens de gisteravond gehouden vergadering van de Leid se raad is dat weer duidelijk naar voren gekomen en zelfs ook in de afwezigheid van burgemeester Van der Willigen deze woont momen teel namelijk mèt de secretaris in Zweden een congres bij over... ag glomeratievraagstukken. Zoals wij kortgeleden berichtten, zullen B. en W. van Leiden de raad binnenkort een nota voorleggen over de mogelijkheden, die een ag- glomeratieve bundeling van krach ten kan bieden. Wethouder me vrouw Den Haan kon gisteravond naar die nota verwijzen toen bij de behandeling van de nieuwe woonruimteverordening verscheide ne raadsleden informeerden naar de perspectieven, die er toch ook op huisvestingsgebied moeten liggen in een intergemeentelijke samenwer king. Wij achten dit toeleven naar een dergelijke „streekgedachte" een ge zonde ontwikkeling. De vraag of het hier wat Leiden betreft om een wenselijkheid dan wel een noodza kelijkheid gaat, kan onbeantwoord worden gelaten omdat het immers om samenwerking gaat. En van een goed gefundeerde samenwerking plukken alle partners de vruchten. pedagogiek: mej. M E Weijers (Ermelo); kand. ex.N.W. sociologie: de heer J Wuls- man (StramprolJ): doet. ex. W. sociologie: mevr. E J Rutgers v d Loeff-Ibcr (Lel den): doet. ex. W. sociologie; mevr. N Smlt-Schoemaker (Delft); kand. ex. W. so ciologie: de heer J A C M v d Burg (Den Haag).

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3