Dit jaar aanbesteding veemarkt - sporthal Winkeliers sluiten de rij Krediet en exploitatietekort gaan met tonnen omlaag Meer dieren dan vorig jaar op 31e Vebo Eervol ontslag voor prof. Van Dishoeck Hoofddirecteur Samsom promoveert in Leiden Vier jongens aangehouden NIEUWE LEÏD6E COURANT 4 WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1% Verrassende mededeling van wethouder Stichting samenwerking voor Leidse tennisverenigingen I LEIDEN Besloten is tot oprich ting van de Stichting Samenwerking Leidse Tennisverenigingen Deze stich ting heeft tot doel de gemeenschappe lijke bevordering en verzorging van de tennisbelangen namens de bij de stichting aangesloten Leidse vereni gingen. Onder meer zal de stichting trachten dit doel te bereiken door het behartigen van deze belangen bij de gemeentelijke overheid, de Sport stichting, de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond en andere instel lingen op tennisgebied. Gedacht wordt ook aan commissies voor gemeenschap pelijke trainingen, competitieteams, Bridgeclub Sans A to ut LEIDEN De bridgevereniging Sans Atout begint het nieuwe seizoen met het houden van de ledenvergade ring op 22 sep. in Nieuw Minerva, Vrouwensteeg 11, hoek Boommarkt. Op 29 sep. zal op datzelfde adres de openingsdrive zijn. Hoewel de laatste weken een 20-tal nieuwe leden werd ingeschreven, bestaat voor de liefheb bers van bridge nog gelegenheid zich als lid op te geven. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de bestuursleden v. d. Oever, Vijf-Meilaan 65, tel. 34799 en C. la Lau, Dr. Lelylaan 46 tel.: 22450—24428. o C (Van onze stadsredacteur) LEIDEN Nog dit jaar zal de bouw van de nieuwe veemarkt-sporthal worden aanbesteed. Wethouder Harmsen, die deze verrassende medede ling vanmorgen deed bij de opening van de Vebo, maakte daarmee een eind aan een al jaren durende onzekerheid, die vele uitvoerige discussies in de raad en onderhandelingen met G.S. tot gevolg had. In het laatste stadium was het veemarkt-sporthalplan uitsluitend nog een kwestie van exploitatie-te- kort De financieringsmiddelen wa ren immers beschikbaar. Tot die middelen behoorde een EEG-bijdrage van bijna een miljoen gulden, die zou vervallen als vóór 1 januari 1968 niet met de bouw zou zijn begonnen. Zoals bekend zijn de palen voor de nieuwe veemarkt-sporthal al geruime lijd geleden geheid, „vertikaal opge slagen", was de term daarvoor. B en W zullen de raad voor de medio ok tober te houden raadsvergadering een voorstel doen toekomen, dat het sup- pletoire krediet van het plan met enige tonnen vermindert, terwijl het plan in wezen toch niet wordt veranderd. Bovendien kon de exploitatie-opzet zodanig worden gewijzigd, dat het ge raamde jaarlijkse tekort van 8 ton wordt verminderd tot f 480.000. Aangezien hel beeld van de Leidse begroting voor 1968 een gunstiger in druk op GS heeft gemaakt dan de (nog steeds niet goedgekeurde) be- groting-1967, terwijl bovendien de raad binnenkort wordt voorgesteld de plaatselijke belastingen en de tarie- (ook in de markttarieven) te ver hogen, hebben GS in een deze maand met B en W van Leiden gehouden bespreking nu hun volledige goed keuring aan het plan gehecht.. Omdat men nu dit jaar nog kan beginnen met de bouw, blijft de EEG-bijdrage ge handhaafd. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Johanna Dorothee. dvPC Zwaan en J A A van Werkhoven; Johan Wil helm, z v H van Uijen en P Bree- djjk: Elizabeth Johanna Frederi- ka, d v F Fik en J Aartsen; Al- lard, z v A Zwemstra en A Geb- hard; Gwendolina Ilona Bianca, d v P W J van Staden J E H A Blöte; Robertus Hendrikus Johan nes, 7. v J P J van Kampen en M J H van der Most; Willempje, d v J Hoek en C Schaap; Fran- ciscus Hendrikus Bernardus, z v F A M van den Berg en H M F de Haas; Esther Catharina Pauli na, d v J T M Loerakker en C J Hartog; Michael Ian, z v P H Kuhnell en M J Gaynor. Gehuwd: J ten Brinke en H J K Huner. Overleden: H A Burger, 81 j, wed. van J Koelewijn; J P van der Velde. 63 j. man: D de Ko ning. 21 j, zoon; J. Vromans, 75 i, wed v H J van der Boon; J Sandberg. 84 j. man; H W Zeil- stra, 48 j. man; C Betram. 66 j. man; C Keijzer, 82 j, wed van A Lagas; H de Gier, 76 j, man; D van Assen, 91 j, man; C S M Nieuwenburg, 86 j, wed v D Her mans; W J Kret, 87 j, man. GEMEENTE WIL TURKEN UIT HUIS ZETTEN (Van de Leidse redactie* ABBENES Luidruchtige Turken, die bij particulieren in Abbenes een onderdak hebben gevonden, zullen zo spoedig mogelijk de woningen moeten verlaten, ondanks de verdiensten, die de hoofdbewoners van de huurder: krijgen. De laatste weken hebben vele Turk se gastarbeiders, die werken bij een buitenlandse oliemaatschappij, laat in de avond lawaai gemaakt, toen zij na hun uitgaansavonden in de stad, thuis kwamen. Dit is vervelend voor de wonenden. De politie is er al een paar keer bijgehaald en deze heeft na een onder zoek rapport uitgebracht aan B. en W van de gemeente Haarlemmermeer Deze heeft vorige week in een brief aan de hoofdbewoners gewezen op het huurcontract. Tot nu toe hebben zij nog niet gereageerd. In het uiterste geval kan de gemeente, waarvan de duplexwoningen zijn. het huurcontract verbreken. Zy heeft in ieder geval toe gezegd streng te zullen optreden te gen overtreders van de huurovereen komst, die werd gesloten met bewo- Academische examens LEIDEN, 19 september Doet. ex. Ned. echt: de heer T H A M Thunnlssen (Den Jaag), mevr. M Brulning-Volmer (Leiden), heer C v d Steenhoven (Lelden). d Vaart (Den Haag); fiscaal c.l. (Rot terdam). T J Markenstetjn (Dordrecht), D Hund (Utrecht). G w Kuurman (Utrecht). H Zwlers (Rotterdam), N Stoffelsma (Utrecht). R w M Ebben (Roosendaal): doet. ex. scheikunde: mej. A M J van Tilburg (Leiden), mevr. M H G Overhoff-Sandman (Lelden), de heren W C M C Kokke (Lel den). P Tavenier (Katwijk aan Zee), mej R W Bouwknegt (Leiden): doet. ex. na- natuurkunde: de heer M D Lebret (Lel den); doet. ex. farmacie: de heer J Blom (Leiden); kand. ex. A wisk. en nat.: de heren A Gellvoet (Leiderdorp), R W Bul- terman (Leiden): idem A de heren F E Basters (Katwijk aan Zee). J ten Hoopc heer J C von Vaupel Klelr, (Rijswijk ZH). mej. W van Deudekom (Lei den): de heren F L A Segers (Leiden). J C M Jonkman (Leiden): kand. ex. K1 wisk en nat., de heer RNA Kramer (Den Haag): idem A': de heer P van Tol (Lei den): idem F: de heer R P Desslng (Lei den): idem L: de heren O JGv d Oudleraa (Den Haag), H J R Simonis (Lclden)( G B of (Leiden), J Otter D M de Vries i LEIDEN Het is de bedoeling van burgemeester en wethouders van Lei den dat het nieuwe veemarktcomplex nog dit jaar wordt aanbesteed en dat daarna zo spoedig mogelijk met de bouw wordt begonnen. Zeer binnen kort zal een desbetreffend voorstel aan de raad worden aangeboden. Deze mededeling van wethouder Harmsen gaf de opening van de 31e Vebo-tentoonstellirvg vanmorgen een extra feestelijk tintje. De opening wer,j erricht door ir. E. F. Geessink, lid an de directie veeteelt en zuivel van het ministerie van landbouw en vis serij. In zijn openingstoespraak ging deze in op de ontwikkelingen die zich in de veeteelt zullen voordoen en be steedde hij aandacht aan enkele pro blemen rond de veehouderij. Hy ging met name in op de produktie van boerenkaas en de blaarkopfokkerij. Op de vandaag gehouden fokveedag werd ook een zuiveltentoonstelling ze houden. Op deze 31e Vebo was er in alle groepen, behalve bij de geiten, een belangrijke toeneming. Er waren 600 dieren tegen 533 in 1966. Het grotere aantal blaarkoppen was te danken aan het feit dat de Vebo de enige ten toonstelling in het westen was en bij het zwartbont deed ook het zuidelijk deel van Noord-Holland m« Er waren slechts vijf dorpen (Al phen aan den Rijn, Alkemade, Zoeter woude, Woubrugge, Warmond) die voldoende kazen inzonden om mee re dingen naar de door de Federatie van verenigingen van kaashandelaren be schikbaar gestelde beker. Het aantal inzendingen lag vier kazen lager dan in 1966. Er waren bij deze 28 kazen vier Leidse, die eenzelfde gemiddelde behaalden als de Goudse nl. 84 du«- ten. LEIDE KAAS Klasse B (boven 6 kg): 3B N. P Heemskerk, Oud Ada GOUDE KAAS Klasse A (tot 8 kg): Ereprys B: J. G. L. Captein. Zoeterwoude, B. J C. Hoppenbrouwer, Alphen a.d. Rijn; 2C: A. Verbij, Alphen a.d. Rijn; 3A: J v. d. Heuvel, Bodegraven; 3A: P. A Slingerland, Haastrecht; 3B: G. C. Kraan, Alphen a.d. Rijn. Klasse B (8-12 kg): IB: P. C. Rotte veel, Rijpwetering; 1B: Th. J. v. d. Geest. Oud Ade; 2A: J. A. Straaïhot Alphen a.d. Rijn; 2C: N. v. d. Poel Zoeterwoude. Klasse C (boven 12 kg): 3A: Q. de Jong, Hazerswoude; 3B: G. C. Kraan. Alphen a.d. Rijn; 3B: G. W. Verstee- gen, Zoeterwoude. Klasse D (dorpenwedstrijd) (indivi dueel: 2A: J. P. v. d. Hulst, Oud Ade; 2A: Gebr. v. d. Meer, Alphen a.d. Rijn 2A: J. J. J. Verkleij, Alphen. a.d. Ryn: 2C N. P. Heemskerk, Oud Ade; 2C: G. J. de Jong. Zoeterwoude; 2C: C. J. v. Leeuwen, Zoeterwoude: 3B: A Verbii. Alphen a.d. Rijn. OEGSTGEEST Het Hervormd Kerkkoor repeteert voortaan elke don derdag van 7.15 u tot 8.30 u in de grote zaal van het gemeentecentrum aan de Lijtweg. Nieuwe leden vanaf 15 jaar zijn hartelijk welkom. In de regel zingt het kerkkoor elke 3e zondag van de maand in één van de kerkdiensten ter ondersteuning van de gemeente zang. Stralen verbeterd KATWIJK AAN ZEE In wyk noord zijn de afgelopen maanden de straten en voetpaden aanzienlijk ver beterd. Het betreft onder meer de Tu- banten-, Kaninefaten- Friezen-, Sak- sou» K Ailen-Uxaal, Puzzelprominenten De prijswinnaars van de puz zel in ons zondagsblad van 9 sept. zijn: le prijs: f 5: B. Moonen. Ka- naalweg 13. Leiden; 2e prijs f 2-50: mevrouw G. Kraay. Prof. Debijelaan 15. te Voorschoten; 3e prijs f 2.50: C. Gortzak, Kerkstraat 74, Oude Wetering. ALPHEN Toen omstreeks 1950 de bouw in Alphen-West goed op gang begon te komen, werd daar, zoals in iedere nieuwe wijk, reeds spoedig de behoefte gevoeld aan winkels. Toch is het steeds voor zich daar vestigende middenstanders een ernstige vraag of hun zaak lopen zal. Er zijn soms win kelstraten, die om de een of andere reden helemaal niet in trek zijn. Met de Van Nesstraat is dit laatste beslist niet het geval geweest. Zij die daar zijn gaan pionieren, hebben suc ces gehad. En die na hen gekomen zijn. eveneens, getuige verschillende win kelvergrotingen van de laatste tijd- Het eerste winkelblok dat indertijd werd gebouwd, zal nu ook een be langrijke verandering ondergaan. De hier gevestigde middenstanders ver keren in ruimtenood. Tussen tweemaal twee winkels staan nu nog, enkele meters naar achteren, twee woningen gebouwd. Deze worden aan hun hui dige bestemming onttrokken. Daardoor ontstaat de mogelijkheid, de voorge vels van de vier genoemde winkel, te vergroten met de tussenliggende grond en door verschuivingen alle belangrijk meer expansiemogelijkheid te geven. Hoe het worden zal, is op bijgaande tekening van het architectenbureau Brouwer te zien.. De vier, nog wat dorps aandoende winkelpuien, worden tot een aantrekkelijk centrum omge bouwd, dat prachtig aansluit bii do overige winkels De vier bij het ontwerp betrokken middenstanders, zijn het ook eens ge worden over de verdeling van de achter gelegen woonruimten. Het is de bedoeling, dat dit plan, waarvoor de heer De Vos initiatief nemer was, nog dit jaar geheel tot uit- Gouden paar in 1 rijdagmiddag afscheidscollege EIDEN Dr. H. E. E. van Dis hoeck, sinds 1951 hoogleraar in de keel-, neus- en oorheelkunde aan de Leidse universiteit zal vrijdagmiddag de collegezaal van het fysiologisch laboratorium zijn afscheidscollege ge ven. Aan prof. Van Dishoeck, die in i 70 jaar is geworden, is met in gang van 1 september 1967 wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd eervol ontslag verleend. Na in zijn geboortestad Leiden me dicijnen te hebben gestudeerd, vestigde de heer Van Dishoeck zich in 1924 als huisarts in Woerden. In 1928 promo veerde hij in Utrecht, waarna hij zich in Groningen specialiseerde in de keei- neus- en oorheelkunde. In 1936 werd hij aangesteld als chef de clinique bij prof. De Kleijn in Amsterdam, waar hij onderzoekingen verrichtte op on der meer het gebied van de audiologie en de allergie en in 1945 de Zwaarde- makerkliniek stichtte. Na in Leiden tot hoogleraar te zijn benoemd vorm den de allergie, de audiologie, de opto- gyrische illusie, het evenwichtsorgaan, de reuk en vele klinische onderwerpen het terrein van zijn onderzoekingen. Prof. Van Dishoeck heeft meer dan 200 publikaties op zijn naam staan. i& oprichter, hoofdredacteur eu uitgever van de tijdschriften „Inter national Rhinology" en „International Audilogy". Tal van Nederlandse Europese en internationale verenigin gen heeft hij mede-opgericht en/of mede-bestuurd. ALPHEN Met nog acht Ne derlandse jongelui is de acht tienjarige Elly de Bruin. Gou denregenplantsoen 35. gisteren per vliegtuig naar Israël ver trokken om tien maanden in een kibboets te gaan werken. Be gonnen wordt met het plukken van bananen. Daarna staan het sorteren van abrikozen en het plukken van sinaasappels op het werkprogramma. Elly is lid van de Zionistenver eniging Ichad Habonin. Zij slaagde dit jaar voor het eindexamen middelbare school. LEIDEN Vanmiddag promoveerde aan de Leidse universiteit cén der twee hoofddirecteuren van Samsom. mr. R. H. Samsom. Promotor was prof mr. C. H. F. Polak. De titel van het proefschrift luidt „Openbaar bestuur en privaat onder- nemingsbestuur". Mr. Samsom doet een poging het openbaar bestuur en de lei ding van een particuliere onderneming met elkaar te vergelijken. Dit met het oog op de mogelijkheid de bestudering van beide in één bestuurswetenschap te verenigen. De promovendus gaat na wat bestu ren is en concludeert, dat kan worden gesproken van een tot elkaar naderen van beide bestuurssferen, aantoonbaar in bestuursdoeleinden, beginselen vao bestuursinrichting enzovoort. Hij stelt in dit verband, dat het onderling begrip en de samenwer king tussen openbaar bestuur en pri vaat ondernemingsbestuur ten bat-a van het openbaar belang kunnen worden bevorderd door de overgang van functionarissen van de openbare bestuurskring naar die van het pri vaat ondernemingsbestuur en om gekeerd te stimuleren. De heer Samsom (voor het personeel van Samsom 'mijnheer Ridder') trad in 1929 in dienst van de onderneming werd in 1943 tot directeur benoemd. Hij werd geboren in 1907. Na zyn eindexamen middelbare school ver bleef hij in Frankrijk en Duitsland als volontair bij uitgeverijen en boekhan dels. Daarna werkte hy, eveneens als voluntair, enige tijd op de secretarie van Bodegraven onder leiding van df toenmalige gemeentesecretaris, de heei Lomun. Eind 1936 legde hij in Leiden het doctoraal examen Nederlands Recht af. Alph ien DEN HAAG Prinsjesdag is gisteren bijzonder rustig verlopen. Zoals gebrui kelijk had de politie hier en daar wel wat incidentele moeilijkheden met jon gelui. Het gevolg was. dat in de periode liggend tussen 12 uur en kwart voor een vier jongens werden aangehouden, varië rend van tien tot en met zestien jaar. Zij wilden zich op last van de politie niet verwijderen en werden ten slotte meegenomen naar het bureau. Bij een café op de Herengracht hield zich een troep jongelui op. die kennelijk ergens op uit waren. De politie heeft deze jonge lui „in beweging gehouden", zoals dat in yaktermen wordt genoemd. ALPHEN Volgende week woensdag hoopt het echtpaar N. van Egmond zijn gouden huwe lijksfeest te vieren. Die dag ko men zij met de naaste familie leden bijeen in de benedenzaal van de Salvatorikérk. 's-Mid- dags van half drie tot vier uur is daar voor een ieder gelegen heid gelukwensen aan te bieden. De bruidegom (nu 76) werkte aanvankelijk bij de steenfabriek van Piek en Wernink in De Hoorn. Later was hij 36 jaar werkzaam als d akpannensor- teerder bij Oosthoek en Zoon. Zowel bruid (71) als bruidegom geniet een goede gezondheid. Zij hebben vijf kinderen gekre gen, van wie er één is overle den. Er zijn zeven kleinkinderen. Wegwijzers naar de Alpheuse industrie ALPHEN Hoewel alle voorberei dende werkzaamheden om een doel treffend „bewegwijzeringssysteem" in de Alphense industriewijk West tot stand te brengen tot nu toe op dood spoor zijn geraakt, heeft Alphens Be lang de moed nog niet opgegeven. Ge zocht wordt naar een goedkopere op lossing f Geref. jeugd start winterseizoen WOUBRUGGE De komende dagen zullen de besturen van de Gerefor meerde jeugdverenigingen enkele bij zondere activiteiten ten toon spreiden, als inleiding op het winterprogramma. Hierbij zijn ook andere jongeren steeds welkom. Op donderdag 21 september wordt om 8 uur in de kerk een filmvoorstel ling gegeven. Op het programma staan ondermeer oude kluchten en de dorps film van De Lofstem. Eveneens in de kerk wordt vrijdag om 8 uur een zangavond gehouden. Hieraan verlenen hun medewerking dr. K. Dronkert uit Leiden, de organist Adriaan Bol en de sopraan Elly Brui- Voor zaterdag zijn gepland kinder spelen 's morgens en een roeiwedstrijd op de Woudwetering in de middag uren. Na de broodmaaltijd voor de leden wordt 's avonds nog een avond gebed in de kerk gehouden, volgens de nieuwe liturgie in de Gereformeerde Kerken. Ten slotte zijn er op zondag nog twee jeugddiensten, waarin ds. Deth- mers zal voorgaan. Medewerking ver leent een kopersextet uit de plaatse lijke Harmonie. RaacKagenda Woubrugge WOUBRUGGE Op maandag 25 sep tember komt de gemeenteraat' bijeen. Do agenda vermeldt: Beëindiging huurover eenkomst perceel Kerkstraat 19 Hoogma- de; onderwijsaangelege'nheden: aangaan van geldleningen; grondtransacties; be noeming leden woonruimte-commissle. WOUGRUGGE In de kantine van de voetbalvereniging werd gisteravond een klaverjaswedstrijd gehouden. De uitslag: 1 K Los 5271 p. 2 A Rijnberg 5113 p. 3 mevrouw Boere 5081 p.4 M J van der Horst 5014 p. 5 D Schuilen- berg 5006 p. 6 H Haak 4925 p.7 M Ter horst 4823 p. Volgende wedstrijd op dinsdag 3 oktober. Nieuwe voorzitter voor Lagewaardse polder KOUDEKERK De heer M. Maat „r. heeft wegens het bereiken van de hiervoor vastgestelde leeftyd afscheid genomen als voorzitter van de Lage- waardse polder. De nieuwe voorzitter, de heer H. W. Kok, sprak hem toe. Hij haalde herinneringen op uit de oorlog, toen de polder werd geïnundeerd en releveerde de overgang van wind- op elektrische bemaling. De heer J. Peters werd benoemd tot poldermeester. ALKEMADE De collecte voor de kankerbestrijding heeft in deze ge meente in totaal f 3114-63 opgebracht, aan welk bedrag nog kon worden t. gevoegd de Inhoud over 1967 van een 14-tal collectebusies. te weten f 290.37 Verdeeld over de diverse domen ie de opbrengst als volgt: Roelofarendsveen f 1324.84 Oude Wetering f 948-80 Rijpwetering f 494.02 Oud-Ade f 305.66 Nieuwe Wetering f 192.55 Kaag f 139.33 voering komt. Twee winkels zoude zelfs nog vóór Sint Nicolaas kla* moeten zijn. Het werk zal worden uitgevoen door de aannemer R. A. van Leeuwen die van zes inschrijvers de laagste wai VVV-werk Alphei) ALPHEN Het bureau voor V.V.V gevestigd Merelstraat 4 (tel. 2600) wiens werkzaamheden worden behat tigd door mejuffrouw I. J. Lutz, heet ter bevordering van het vreemdelia genverkeer o.m. 216 inlichtingen teli fonisch, 49 mondeling en 112 schriftt lijk verstrekt. Voorts werden in het afgelopen ver enigingsjaar door haai- 250 folder; over Alphen aan den Rijn uitgegeven M.b.t. het vogelpark Avifauna verzon: men 520 folders in het Nederlands gf steld, 80 in het Frans, 310 in h; Duits en 245 in het Engels. Er werden 152 poststukken verzon den, 141 hotellijsten uitgereikt of ver zonden en 20 plattegronden der ge meente verkocht. De verstrekte drukwerken en in lichtingen betroffen de onderwerpen Alphen aan den Rijn en andere ge meenten (117), hotels enz. (86), pen sions en kamers (10), woongelegenhe: (huizen) (12), zomerhuisjes en vakar tie-oorden in Nederland (19), platte gronden (20), jeugdherbergen (15! kampeerkaarten (36), musea e.d. (2' bussen en treinen (35), „Laura-Rij wielvierdaagse" en „Hollandia-Roe; wedstrijden" Alphen (17), toerism; binnen- en buitenland (14). bloemer corso's en Taptoe Delft (16), „Av: fauna" (45), diversen (22). Stveekmuziekschool in 4lphen ALPHEN In de bestuursvergade ring van juni 1966 van de verenigiDj Alpheus Belang is o.m. besloten finau ciële steun te verlenen aan een com :ie van enkele ingezetenen die dt mogelijkheid onderzoekt in Alphec den Rijn een streekmuziekschool op te richten. De Culturele Raad der provincis Zuid-Holland werkt aan dit initiatie! mee. Een rapport hierover is in studii bij de besturen van een aantal gemeen -tene waarvan men verwacht dat zij be langstelling hiervoor hebben. Enkel gemeentebesturen hebben inmiddeli positief gereageerd. Een vergaderinj met deze gemeentebesturen is in voor- Alpheus zwembad behaalde record ALPHEN Het zwembad De Hoorn heeft het afgelopen jaar een topjaar! gehad. Bij de sluiting van het bad gis teren bleek, dat 356.200 zwemliefheb- bars het bad in 1967 hadden bezocht In de tien jaar, dat het bad nu bestaat is het bezoek elk jaar omhooggegaan In 1964 bereikte het bezoekersaantal een record door het mooie zomerweer, r dit aantal is altijd nog zo'n 20.000 minder dan dit jaar. Ook het aantal zwemdiploma's is veel groter dan vorige jaren. In totaal zijn er 1119 diploma's uitgereikt. Bejaardensoos ALPHEN De in groot aantal gis termiddag naar de Salvatorizaal geko men bejaarden hebben voor hun drie wekelijkse bijeenkomst een goede ver vanger gekregen voor ds. Schuring, ia de persoon van ds. Veenhuizen. An ders, wat minder druk, dan eerstge noemde, wist hij toch ook voortreffe lijk de toon te vinden, die tot de be zoekers sprak. De waardering voor zijn leiding was algemeen. En wat de pro grammaverzorging voor deze middagen betreft, hierbij zal mevrouw Bijl, die ook al zo lang meedoet in deze kring, zich niet onbetuigd laten. Na ppening en een inleidend woord van ds. Veenhuizen werden pla ten gedraaid voor jarigen en jubilaris sen. Het echtpaar Van Egmond kwam in het middelpunt van de belangstel ling in verband met zijn vijftigjarig huwelijksfeest. Na de eerste pauze vertoonde de heer L. Koning dia's van de bejaardenreis fin van Israël, met welk land hij nauwe banden heeft. Het laatste deel van de bijeenkomst werd weer verzorgd door mevrouw Baart-Borst uit Amsterdam. Ze vertel de een verhaal uit de werken van de Zweedse Selma Lagerhof. Evenementenagenda moeilijk te realiseren ALPHEN Het bestuur van de ver eniging Alphens Belang heeft ander maal het afgelopen verenigingsjaar een poging ondernomen tijdig op df hoogte te komen van de door de plaat selijke verenigingen te houden open bare bijeenkomsten. Langs deze weg dacht men te voorkomen, dat ver scheidene belangrijke uitvoeringen i» de gemeente dezelfde avond plaats hebben met het onontkoombare ge volg. dat eikaars belangen worden ge hinderd Deze bemoeiingen van Alphens Be lang zijn helaas niet met succes be kroond. De medewerking der belang hebbende verenigingen is gering. Momenteel is het bestuur doend» hiervoor een andere oplossing te zo* ken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4