Weekagenda Hoofdpostkantoor Gerestraat over drie weken in gebruik OP 3 OKTOBER WIELERCRITERIUM EN DEMONSTRATIE POLITIEHONDEN 2575 Zelfbedieningsruimte dag en nacht geopend Na nieuwbouw Breestraat yftW illanOG volgt stationspostgebouw Pu rheersele^enheid Schultersveldpldn mÊÊff PROFICIA T-MODESHO Wi BIJ DE FAAM WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1067 Donderdag (21 september) Kantine P. C. en L., Derde Binnenvest- gracht, 7.30 u.: Contactruilavond afd. Lei- i Philatelica. Burcht, 8 tot 11 u.: gecombineerde show Corpel-Ligtvoet Gangetje (ook kleurentelevisie). Ver. gebouw volkstuincomplex Noord, Leidse Bond Volkstuindersver- enigingen, prijsuitreiking complexkeu- ringen. Zaal Maria Gijzèmsteeg, 8 uur: dahlia avond Door Eendracht Verbonden. De Doelen, Rapenburg 2, 4 tot 6 u. receptie t.g.v. 25-jarig bestaan volkstuin- dersvereniging Nut en Genoegen. Gehoorzaal, 2 en 3.30 u: concert Maatschappij voor Toonkunst. VOORSCHOTEN kasteel Duiven voorde, 8.30 uur nam. kamermuziek. Vrijdag (22 september) Volkshuis, 11.30 u. nam.: Folk Beat 14, nachtconcert. Burcht, 2 tot 5 en 8 tot 11 u.: gecombi- netrde show Corpel-Ligtvoet Gangetje iet kleurentelevisie). Boshuis, achter Hoflaan 74, 7 uur: ruil- - jr verzamelaars. Gehoorzaal, 8 uur: K. en O.. Residen tie-Orkest, Beethoven-programma. Kleine zaal Gehoorzaal. 2 uur: Leiden Ver. Huisvrouwen, mevr. net „Toneel uit verschillende DEN HAAG Kloosterkerk, 1 orgelbespeling Bernard Renooy. Zaterdag (23 september) Baptisten Gemeente, Oude Rijn 3. Jeugdontmoeting, spr.; Th. Dikkes. ScnouwDurg, 8.30 u. n.m.: Wiegewaai- cabaret met „Kom mee naar bus". Karrewiel, Steenstraat 55, 4 tot 5 r: receptie woningbouwvereniging s Doel t.g.v. 34-j. jubileum van ~A. C. \ld Woerd als bestuurslid. ■)i Burcht, 2 tot 5 en 8 tot tl li.: g'écombi- - neerde show Corpel-Ligtvoet Gangetje (ok kleurentelevisie). Breestraat 19: jongerensoc Boemerang disco-avönd. L,H.J.-gebouw Levendaal 101: tie- nersoc. film, middensoc. film, ouderenso. Afd. Leiden Natuurhist. Vereniging: cursie naar Vogelenzang. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 Haagsche Comedie met „Helder zier het donker". DEN HAAG - Diligentia, 2.15 v Arena met „Ploeft". Zondag (24 september) Burcht, 2 tot 5 en 8 tot 11 u.: gecombi neerde show Corpel-Ligtvoet Gangetji 'ook met kleurentelevisie). Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek D. C. Kok. Rapenburg 9. tel. 24807. Apotheek R. van Breest. Sm'allenburg te Leiden en Apotheek Voorschoten zijn óe gehele week geopend. Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Leiden 20645. Voor brand weer 5 maal 3. Voor politie 5 maal 4 Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Onibaba (18 jaar) Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): Rauwe nachten in Jericho (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Hi tieme leven van een stripteasedanseres (18 jaar). en 8 uur); Westside Story (14 Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Blow Up (18" jaar). Trianon ((2 30. 7 en 9.15 uur): only live twice ((14 jaar.) Films van donderdag Camera (2.30. 7 en 9.15 uur): Lilith (18 jaar). Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): Mondo Bizarrt (18 jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Bertrand on(t)roerend goed (alle leeftijden). Rex (2 en 8 uur): West-side story (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uuri: Blow Up (18 jaar). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uun: Je leeft maar twee keer (18 jaari. iMolenmuseuro Molen De Valk geopend dinsdag to' i zaterdag van 10 tot 5 uui zon an I tot 5 uur Maandags geslo (Va stadsredacteur) LEIDEN Het nieuwe semi-permanente hoofdpostkantoor aan de Geregracht (nr. 8) wordt, als er niets tussenkomt, over drie weken, om precies te zijn op vrijdag 13 oktober, officieel geopend. Zitteu de nu nog in volle gang zijnde afwerkings- en inrichtings werkzaamheden tegen, dan wordt de opening een week later ge steld. Het semi-permanente karakter van het H-vormige, 75 me ter lange en 35 meter brede nieuwe hoofdpostkantoor is nogal rekbaar: de loketten voor het publiek zullen er zeker vier jaar zetelen (totdat de nieuwbouw aan de Breestraat klaar is) en de administratie en expeditie zullen er al gauw tien jaar in gevestigd zijn. Om deze redenen heeft de PTT niet volstaan met een een voudig noodgebouw. Schuttersveld te bouwen. Omdat dit een stenen gebouw moei worden, zal het echter nog wel even duren voor dat dit er staat. Op de plaats van het oude post kantoor aan de Breestraat komt een verdiepingen hoog gebouw. Op de begane grond wordt hier te zijner tijd de loketdienst ondergebracht. De ver diepingen komen ter beschikking van de telefoondienst. Pas als het stations- postgebouw zal zijn gebouwd en het kan nog wel heel wat jaren duren oordat dit plan is verwezenlijkt kunnen alle afdelingen van het post kantoor met uitzondering van de lo ketten daar worden geconcentreerd. dags ten. Badinrichtingen De gemeentelijke oaduincntingen z^d up de volgende lijder «»eopend Luideslraai lb maandag gesiotei dinsdag u11.15 u en 13 30—17.15 u. Woensdag gesloten, uonderoag 13.30- 18.15 u. vrijdag 0—11.15 u en 13 30—18.40 u zaterdag 8—11.15 u en '3.30—10.30 -• Van der Wertstraat, 3»: maandag en dinsdag gesmten woensdag 811.15 en 13.30J 7.15 u„ donderdag 830—11.15 1330-18 15 u.. vrijdag 830—11.15 u. st. l.\30—1845 u_ zaterdae 7.3011.15 ei 13.30—16 30 u MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde. Steenstraat: on werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Veertien loketten en 400 postbussen Het nieuwe hoofdkantoor mag er in alle opzichten zijn. Het publiek zal er aan de veertien loketten bijzonder snel worden geholpen. Bovendien is er nog een royale, dag en nacht ge opende zelfbedieningsafdeling. Het PTT-personeel zal in het nieuwe gebouw heel wat efficiënter kunnen werken dan in het oude post kantoor aan de Breestraat, dat te zij- tijd zal worden gesloopt. De cen trale verwarming ervan is al gedeel telijk ontmanteld en daardoor on bruikbaar geworden zodat er een ste vige stok achter de deur staat om het nieuwe gebouw aan de Geregracht binnen de kortst mogelijke tijd in ge bruik te nemen. In hoog tempo wordt het nu afgewerkt en ingericht: zelfs za.terdags staat de bedrijvigheid niet stil. Verwacht wordt, dat de trek naar het nieuwe hoofdpostkantoor groot zal zijn. Om tebeginnen is het nabij gelegen hulppostkantoor aan het Le- vendaal onlangs opgeheven, terwijl voorts de royale parkeergelegenheid bij het gebouw aan de Geregracht stimulerend op het bezoek zal i ken. Dan is er nog de dag-en-nacht- service in de vorm van de ongeveer 50 m2 grote zelfbedieningsruimte. Hier worden postzegel- en wissel automaten opgesteld: er is een blieke telefooncel in ondergebracht, er staat een vaste schrijflessenaa: er bevindt zich een vernuftige voor postpaketten in het lokaal kan er wel pakketten inwerpen r deze er niet uithalen. Gehoopt wordt, dat deze nieuwigheid zo zal aanslaan bij het publiek dat er geen vernielin gen worden verricht. Gebeurt dit wel, dan wordt deze on bewaakte afdeling gesloten. „Onbe waakt" is overigens niet geheel juist uitgedrukt want het gehele gebouw, dat een vloeroppervlakte heeft vai 1500 m2, zal permanent worden be waakt. In de zelfbedieningsruimte be vindt zich dan ook de wand met 400 postbussen het oude hoofdpostkan toor telt slechts 300 postbussen. Sted. museum De Lakenhal. Out jmgèl: op werkdagen van 10 tot 5 zondags van 1 tot 5 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot kassen zaterdags en zondags e Tentoonstellingen Leids Akad. Kunstcentrum, Rapenburg 73: tentoonstelling van schilderijen en grafiek van Ed Dukkers (fbt en met 1= oktober). tijisniuseum voor Volkenkunde: ten- oonsteliing Baü. beeld en droombeeio tot 1 oktober. De Lakenhal, van 19 augustus tot 1 oktober: schilderijen en monotypes var Kees Buurman (geopend dagelijks 10 tot 5, zondags van 1 tot 5 uur). In het complex is uiteraard ook een grote kluis aangebracht. Grote aan dacht is geschonken aan de brandvei ligheid in het in rood cederhout opge trokken gebouw. Voor een aantal Leidenaars bete kent de verplaatsing van het hoofd postkantoor naar de Geregracht een achteruitgang wat afstand betreft. Daarom wordt achter dé schermen nog steeds hard gewerkt aan een plan om een gecombineerd VVV-ge bouw met hulppostkantoor op het J aarvergadering van L.S.B. LEIDEN Toen voorzitter P. L Wagenaar zaterdagmiddag de jaarver gadering van de Leidse Schaakbond opende waren dertien van de twee twintig aangesloten verenigingen 1 tegenwoordigd. Veel schokkends is uit het bondsleven in het afgelopen jaar niet te melden. Wel heeft mer in de kring der schakers sterk meege leefd niet het eerste tiental var Philidor, dat het bestond om zijn en tree in de hoofdklasse van de KNSB bijna te besluiten met het landskam pioenschap. Over de door de penningmeester, de heer N. E. Plantfeber, voorgelegde be groting werd'nogal lang gediscussieerd omdat verscheidenen wensten dat de post voor wedstrijden vrij aanzienlijk zou worden verhoogd. Daarnaast i de begroting geld gereserveerd voor het 40-jarig jubileum- van de Leidse Schaakbond, dat in de laatste week van oktober 1968 zal worden gevierd met simultaanseances zeskampen vierkampen, terwijl het de bedoeling is voor de invitatie-zeskamp de ze: sterkste spelers van Nederland uit t« nodigen. Het bleek dat liet plan van hel bestuur van de Koninklijke Neder landse Schaakbond om te komen tot stichting van een bondsbureau door vrijwel alle verenigingen wordt ge steund. De wintercompetitie van de LSB zal op 9 oktober starten om in de eer ste week van april 1968 te eindigen. De heren Barkema en Van den Oord jr werden opnieuw tot arbiter be noemd, terwijl de schaakmeester H. Kramer opnieuw als arbiter in hoger beroep zal fungeren. Als bestuursslid werden herkozen voorzitter P. L. Wagenaar; de secre taris, ds. P. J. Mackay; penningmees ter N. E. Plantfeber: wedstrijdleider dr. P Selier en jeugdschaakleider drs. R. Sattler. Bij de rondvraag werd gesuggereerd de oprichting van een schaaksociëteit te bevorderen, daarmee het voorbeeld volgend van Enschede en Amsterdam. Belangrijk was de door het bestuur overgenomen suggestie om het be stuur van de KNSB uit te nodigen de winnaar van het toernooi om het open kampioenschap van Nederland het recht te geven zonder selectiewed strijden mee te spelen om het kam pioenschap van Nederland. De vleugel voor het publiek van het nieuwe semi-permanente hoofdpostkantoor aan de Gere gracht met links van de boom de hoofdingang, die ook toegang geeft tot de rechts gelegen dag en nacht geopende zelfbedie ningsafdeling. De parallel met deze vleugel lopende expeditie- afdeling, die op de foto niet zicht baar is. wordt met de publieke afdeling door een lange midden vleugel, waarin de administra tieve ruimten zijn ondergebracht. Foto N. van der Horst gedistingeerde en prak LEIDEN Modehuis „De Faam" heeft ter opluistering van zijn 90-jarig bestaan gisteren twee modeshows ge- iven. Wanneer we zeggen dat dit odehuis zijn beste beentje heeft voorgezet, dan schieten we in beeld spraak tekort. Wat we aan modellen deze show, luisterend naar de naam proficiatte zien kregenverraadde Jerry Bey bij Leithen gehuldigd LEIDEN De Leidse schaakver eniging Leithen hield haar jaarver gadering. De clubkampioen Jerry Bey werd gehulidigd. Hij ontving uit han den van voorzitter M. J. de Bock de fraaie wisselbeker. Door toetreding van een aantal nieuwe leden ziet het bestuur de ko mende LSB-competitie, voor wat het eerste en het tweede tiental betreft, met optimisme tegemoet. Vooral het eerste tiental, met de jonge spelers De Bruin, Bakker en Leget. kan een belangrijke rol in de competitie gaan spelen! De voorzitter deelde mee. dat er plannen zijn om in het voorjaar van "68 een groot toernooi te organiseren. Ie tiental: 1. Jerry Bey; 2. P. J. Preenen: 3. J. Koet; 4. C. J. Verbiest; A. F. Planier; 6 L. Barendse; 7. Mevgaarden: 8. J. Bakker; 9. G. Leget: 10. A. de Bruin. 2e tiental: 1. M. J. de Bock; 2. Jac. Galjaard: 3. F. Teleng; 4. J. v. Leeu wen: 5. R. J. Weber; 6. F. v. d. Kaay: 7. C. J. Visser: 8. J. Kempen; 9. C. J. Jonk; 10. A. Monteba. 3e tiental: 1. J. Vink; 2 Schouten: 3. H. van Os; 4. J. Ligt voet; 5. J. v. Oosten: 6. P. Masurel: 7. A Henzing: 8. F. Chang; 9. W. F. de Rid der: 10. A. v. Lunteren. Reclas-eriiigscollecte op zat. 30 september LEIDEN Zaterdag 30 september wordt in Leiden de jaarlijkse reclas- seringscollecte gehouden ten bate var alle landelijke instellingen, die be trokken zijn bij het werk voor men sen. die zichzelf en hun gezin uit het spoor hebben gebracht. Reclassering wil nl. niet alleen de ontspoorde zelf steun bieden, maar ook de gedupeer de gezinnen. Het Leidse collectebu reau is die zaterdag -gevestigd in ge bouw Breestraat 19. zij-ingang School steeg. Wie wil collecteren kan tussen ne gen en drie uur een bus halen. Vele vrijwillige krachten zijn nodig om de binnenstad op straat te collecteren. De huis-aam-huis collecte heeft week daarvóór plaats niet alleen e tische smaak, maar liet tevens zien dat de viering van de hoge leeftijd ,De Faam" een middel is om te tonen over welk een jong, modieus kloppend hart dit modehuis beschikt. Een prettige, elegante, veelomvat tende collectie brengt „De Faamdit najaar. Gedistingeerd en chic in de grote maten; hip en blitz en niet prij zig in de tienerklasse en leuk en praktisch voor de kinderen. Veel bewondering bij de grote ma ten wekten terecht de mantels en arvtelpakken. Twee sprongen eruit: :n lavendellkleurig mantel, met rag- lanmouwen en van kraag tot zoom gegarneerd met bruin bont. Helemaal „en voque" was de „dr. Zjivago-jas' tot op de kuit, -met een lange split op de rug, een ceintuurtje en een af neembaar pellerient-je. De jas was uit gevoerd in bruin-cognac tweed-vis graat dessin en kostte f 149.- Zeer modieus waren de jersey en wollen jurkjes in de wat kleinere maten, te koop voor om en nabij de vijf tientjes. Uitgevoerd in vrolijke kleurstellingen, met verschillend gekleurde biezen op een basiskleur, die meestal cerise of zuurstokroze was. ontlokten ze terecht veel applaus. Favoriet in de tienermode is bij „De Faam" de zgn. „military look", jurkjes met opstaande boordjes, goud kleurige biezen en knopen en uitge voerd in vele kleuren ook in het po pulaire bruin-oranje. Ook gebreide ensembles, voorzien van rokken met brede zomen en te combineren met vele er los bij te krijgen, maar er volmaakt bij passende lange jumpers, werden getoond. Drie kindermanne quins stalen de show door praktische, leuke kinderkleding voor te brengen. Modieus voor een dametje-in-de-dop was een havanna-bruine overgooier met lichtbruine blouse. De cocktail- kleding vormde een feestelijk einde van deze zeer geanimeerde show. De wollen cocktail-ensembles bevestigden de mening, die deze show had ge maakt: De Faam brengt draagbare modieuze kleding zonder onoverko melijke aanslagen op de portemonnee te plegen. mevr. H. Crul-van Brussel. Uurtje vrij? Brei! met Scheepjes Crylor. Adorable! Wie oog heeft voor echte mode breit met Scheepjes Crylor. Goed wasbsar. blijft als nieuw. Vraag het patroon bij uv winkelier of sluur onderstaande bon op. Een lange balie met veertien loketten staat reeds uitnodigend te wachten op de bezoekers van het over drie of vier weken te openen nieuwe hoofdpostkantoor van Leiden. De hokjes achter de loketten moeten (op de geheel linkse na) nog worden geplaatst, evenals het verdere meubilair. Aan de raamkant tegenover de loketten zijn (niet zichtbaar op de foto) een aantal vaste schrijf tafeltjes geplaatst met vaste krukjes zodat het staande invul len van formulieren historie gaat worden. Foto N. van der Horst EEN KEIJZER TAPIJT Vervaardigd met de beroemde tapijt-computer. Sterk, veer krachtig, kleurecht. Gemak kelijk in onderhoud. (390 cm) PER METER2 POSTBUS 39 - HILVERSUM LEIDEN „Drie oktober" wordt dit jaar gevierd op maandag en dinsdag. Maandagavond begint het feest met de taptoe van het gehele Leidse verenigingsleven. Dan kykt de ene helft van Leiden naar de andere helft die met vlaggen en vaandels, trommels en instrumenten en wat dies meer zij voorbijtrekt. Kort en goed: de taptoe is bedoeld als hulde aan de grote mannen van 1574. Voor de toekenning van de uit 1962 daterende ereprijs, de Spaanse degen, worden dit jaar de sportverenigingen (met uitzondering van de gymnastiekverenigingen) beoordeeld. De dag begint als vanouds met de re veille, om 7 uur op het Stad huisplein. Daarna begint de uildeling van haring en wittebrood in de Waag. Er zullen 13.000 haringen en 3500 broden worden uitgereikt aan in totaal ongeveer 7500 mensen. De ha ring is ongezouten. Hij vmoet alleen nog worden schoongemaakt. De zee verkenners van de Jan van Galen- groep zullen als Geuzen naar het Waaghoofd varen. De koraalmuziek is weer om 8 uur in het Van der Werfpark. Het bestuur van de Drie- Octobervereeniging heeft enige zorg dat de deelnemers aan het vergrijzen zijn. Jeugdige zan gers dus van harte welkom bij de 75-jarige Herman Stenz. De repeti ties zijn op 25 en 29 september in de In Zuid-West (omgeving Roose- veltstraat) zal van 10 tot 12 uur een wiclcrcriterium met tal van bekende prominenten worden gehouden. Er wordt o.m. gereden om de grote Drie-oktober- wielerrondebeker. Twee klassen zijn geformeerd: junio ren en amateurs en beroeps. Dc orga nisatie berust bij dc Swift-combina- Van 9 uur tot half 11 is er op het sportterrein aan de Zoeterwoudsesin- gel een spectaculaire demonstratie met politiehonden. De honden zullen een serie proeven afleggen. De „boef" zal het bijzonder moeilijk krij gen. Men verzekerde ons: het wordt een uniek schouwspel! In plaats van de traditionele poppen kast voor de jeugd komt op dezelfde plaatsen de muzikale clown „Up Ki- ki", 8.15 uur op het Bevrijdingsplein, 9 uur Lage MorswegP. C. Hooft- laan, 9.45 uur rolschaatsbaan Pieter Bothstraat en 10.30 uur Zeemanlaan. Om half 10 biedt het programma een kleine militaire parade langs het stad huis. Om bezuinigingsredenen is het aantal onderdelen beperkt gehouden. Van 10 tot 12 uur zijn De Lakenhal en het molenmuseum De Valk geopend voor een tentoonstelling van voorwer pen die betrekking hebben op Lei- dens beleg en ontzet. Ds. L. Kievit gaat om half 11 voor in de herdenkingsdienst in de Pie terskerk. den. gezien in een lachspiegel. Zon der iets of iemand te kwetsen wordt op goedmoedige wijze dc draak gesto ken met een aantal Leidse verschijnselen. Dit jaar zijn er geen Leidse deelnemers, omdat de mede werkers een zware en ondankbare taak hebben. De lengte van de op tocht zal ongeveer drie kilometer be dragen. Het aantal deelnemers is 300 en alleen de Leidse muziekkorpsen, 7 in totaal, lopen mee. Er zal weer geen pauze zijn. Op de Lammermarkt zal van 7 tot 8 uur de beatband van het Rijnlands lyceum optreden. In de Stadsgehoor zaal biedt de Drie-Octoberver- eeniging haar leden 's avonds een operette aan, „Victoria en haar hu zaar". Het Haagse operettegezelschap M.V.O. (orkest 35 man, aantal mede werkenden ongeveer 100) verzorgt de ze voorstelling. Kaartverkoop en plaatsbespreking op woensdag 27 sep tember. Ten slotte het Lunapark en het vuur werk op het Schuttersveld. Ver over de honderd inrichtingen zullen op het Schuttersveld weer voor de ware kermissfeer zorgen. Er is weer een aantal nieuwigheden bij. Het feest wordt om 11 uur besloten met het grootse vuurwerk. Vermelding verdient ook nog, dat op 2 oktober de echtgenoten van de bestuursleden aan de rust- en ver pleeghuizen 1000 stukken taart, 500 zakjes snoep, 250 sigaren en bloemen zullen afleveren. Ten bewijze dat de mensen die door lichamelijke omstan digheden aan hun plaats gebonden zijn, die dag niet worden vergeten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3