Fiolet: ruimte voor profeet van Wittenberg MOHAMMEDAAN DREIGT MET „HEILIGE OORLOG" Een woord voor vandaag Schooldag in twee tenten Veroordelingen zijn nu zinloos VOEDSELPROEVER RIUMT HET VELD kijk, zuiver scheerwol Faculteit van Aix verdwijnt doen beroep op synode Advies commissie: hef binding van Assen 1926 op fi Als Jezus door Johannes gedoopt wordt, zegt een stem uit de hemel: Gij zijt Mijn Zoon, de geliefde; in U heb Ik Mijn wel behagen. Die woorden vinden we in de tweede pericoop van het Evangelie van Marcus. Het is de tweede maal dat de hemel open gaat tijdens het le ven van de Heiland op aarde. De eerste maal hoorden de herders een stem van een engel die vrede verkondigt „bij mensen des welbehagen." Er is veel geschreven over die woorden. Welke mensen mogen zich zo voor Gods aangezicht noemen? Mensen die van goede wille zijn? Mensen die hun best doen om vroom te leven? Mensen die geloviggenoemd worden? Maar is het evangelie dan niet bestemd voor zondaars? Chris tus komt toch om zondaars zalig te maken!" Hij komt toch niet voor de braven, maar voor de behoeftigen! Het begin van Marcus lost de vragen op die in het begin van Lucas opkomen. Wie is de mens van het welbehagen? Mar cus zegt: Dat is Christus. Hij is de enige. Alle anderen schie ten te kort. Maar Christus wil Zijn leven aan ons geven. Zo en 20 alleen worden wij „mensen des welbehagens". De engelen spreken iniet over een menselijke kwaliteit, maar over een Goddelijke gave! We lezen vandaag: 1 Samuel 30 1-15. DINSDAG 19 SEPTEMBER 1967 Conferentie van predikanten KAMPEN Maandag 25 «n dins dag 26 september zal de jaarlijkse conferentie worden gehouden van de vereniging van predikan ten van de vrijgemaakte Gerefor meerde Kerken. Maandag zal ds. J. W. Meijer uit Eemdijk spreken over: „Het ker kelijk leven in Korea". Dinsdag zal, na de bestuursverkiezing dr. J. Douma uit Rijnsburg het onder werp „De toekomst der Gerefor meerde Kerken" behandelen. Portugese kolonie verbiedt r.k. blad MACAO De Portugese koloniale regering van de provincie Macao in China heeft een verschijningsverbod voor tien dagen uitgevaardigd tegen het rooms-katholieke blad „O Cla- rim". Nauw bij de Rooms-katholieke Kerk in Macao betrokken zegslieden hebben meegedeeld dat de kerk rechtstreeks bij de Ptrtugese rege ring in Lissabon protest zal aanteke nen en dit bij het Vaticaan zal herha len als zij geen genoegdoening krijgt. Het verbod tot verschijnen is het gevolg van een artikel, waarin werd verklaard dat het rooms-katholieke St Joseph's college in Macao niet aan de communistische eisen zou vol doen politieke activiteiten op de school toe te laten. Het artikel was ondertekend door de bisschop van Macao, Dom Paulo Joe Tavares. Boos over overgangen naar kerk (Van onze kerkredactie) DJAKARTA De Islam in Indonesië dreigt met een „hei lige oorlog" tegen de christelijke kerken. Dit staat te lezen in een open brief die de leider van de Mohammedanen Fachroeddin uit Bandoeng richtte aan de waarnemend president, generaal Soeharto. De mohammedanen zijn bijzonder ontstemd over het grote aantal geloofsgenoten dat het laatste jaar is toegetreden tot de christelijke kerken. Volgens de laatste statistieken uit Indonesië zouden in het afgelopen jaar op Midden- en Oost-Java minstens 25.000 mensen de Islam de rug hebben toegekeerd en zich heb ben laten dopen. Indonesië was altijd al een van de weinige zendingsvelden, waar het christelijke evangelie vrucht droeg in Leven en welzijn (Vervolg van pag. 1) Zo hóórt het ook, dunkt ons. De we reld is er weinig bij gebaat, indien wij, om haar te helpen, onszelf in een situatie zouden werken die ons onze beurt hulpbehoevend maakt. Aan de andere kant echter dienen wij te beseffen dat de gezondheid van eigen samenleving verplichtingen in houdt jegens een wereld waarin de behoeften nog vaak zo ontstellend groot zijn. Een gezonde samenleving dus, maar tot welzijn van de wereld. Wil men het anders uitgedrukt: leven ILONDENREIZEN OFFSEASONPRIJZEN Weekendreizen naar LONDEN per nachtboot vanaf 2 dagen Londen met logies en ontbijt voor T. 11U," mogelijkheid tot verlenging tot 5 dagen; Inlichtingen en folders bij uw reisbureau Hoek van Holland-Harwich TYAT het lot van de wereld de rege- ring niet onbewogen laat, blijkt uit enkele in de Troonrede gemaakte opmerkingen over onderwerpen als Vietnam. Wat ons betreft mag men bij buiten landse zaken in deze en andere kwesties stellig meer nog dan thans geschiedt eigen initiatieven ontplooien. Dit zijn trouwens zaken waarin de burgerij al bezig is, zelf in het geweer te komen. Maar het moet worden toegegeven: dat kost nog geen geld. Wat doet men echter persoonlijk aan ontwikkelings hulp? Het buitenlands beleid vraagt ver der zo nodig om soepelheid. En dan denken we aan de opmerkelijke zin snede ln de Troonrede over het Navo-beleid. Inderdaad is, nu wat ontspanning is gekomen tussen Oost en West, de vraag gerechtvaardigd, of daarmee bij de waarschijnlijke verlenging van het Navo-verdrag (in 1969) niet rekening behoort te wor den gehouden. Wat ééns een noodza kelijke bescherming was, kan straks een oorzaak van verstarring zijn. Het element van het zelf-doen. waar van wij hierboven gewaagden, vin den we wèl terug in hetgeen wordt gezegd over de ontwikkelingshulp. De rijksbijdrage gaat omhoog, maar de burgerij behoeft zich niet geremd te voelen in het ontwikkelen van eigen werkzaamheid. ALGEMEEN gesproken draagt de Troonrede overigens meer het karakter van algemene beschouwin gen, al zijn ook die gelukkig niet zel den positief geladen. Maar het is alles misschien kon het ook moeilijk anders, al ware het te proberen geweest nog tezeer geschreven onder de beklemming van het ogenblik. Vandaar de schroom, die wel door hoop wordt gekenmerkt, maar waarin tegelijk be zorgdheid doorklinkt. Gelukkig overigens een volk dat nog zulk een Troonrede over zijn hoofd hoort uitspreken. Een bescheiden stuk weliswaar over toch altijd be scheiden problemen. Maar over wat meer allure zouden we niet hebben getreurd. Juist om dat die allure zou hebben kunnen uitkomen in het opwekken tot bele ven van meer eigen verantwoorde lijkheid. Want het is waarlijk niet zó, dat samenleving en welzijn alleen door de staat worden bepaald. Voor ons had dat best duidelijker gezegd mogen zijn. Gereformeerden tot Lutheranen (Van onz* kerkredactie) GENEVE De wederzijdse veroordelingen uit het verleden hebben hun actuele betekenis ver loren en een volledige kerkelijke gemeenschap mogelijk gemaakt, schrijft de Hervormde Wereld bond aan de Lutherse Wereldfede ratie. De brief werd opgesteld door de conferentie te Torre Pellice in Noord-Italië, waar de Europese ker ken van gereformeerde signatuur on langs vergaderden. De brief is speci aal gericht tot de Lutherse kerken in Europa. ,,Over een paar weken herdenken we samen dat 450 jaar geleden de Hervorming plaatsvond. Als kerken van gereformeerde signatuur worden wij eraan herinnerd dat wij uit die zelfde vernieuwingsbeweging geboren •zijn", begint de brief. loof aan de gekruisigde en opgesta ne Here Jezus Christus de ge meenschappelijke grondslag van bei de kerkformaties blijft. Maar dan wordt erkend dat reeds spoedig na de Hervorming de beide kerkformaties uit elkaar gegroeid zijn en van elkaar vervreemdden. De ze wetenschap rust als een last op ons, zo wordt geschreven. Blijdschap Maar met blijdschap wordt ge constateerd dat een oplossing is ge vonden voor de theologische, politie ke en sociale verschillen die de Lu therse en gereformeerde kerken uit een dreven. De Europese gereformeerde kerken scharen zich geheel achter de resulta ten van de gespreksgroep van Lu therse en gereformeerde theologen, die tot de conclusie is gekomen dat de wederzijdse veroordelingen uit het verleden hun zin hebben verloren. De conclusie van de brief is, dat de toenemende secularisatie van de Euro pese samenleving de beide kerken op roept om gemeenschappelijk van hun geloof te getuigen in een taal die de mensen van onze tijd kunnen begrij pen. „Slechts als we samen pogen op reformatorische wijze de grote daden Gods opnieuw onder woorden te bren gen. zal de wereld ons geloven." KAMPEN In twee gTOte tenten kan de theologische hogeschool van de vrijgemaakte Gereformeerde ker- I slagen "de macht ïn handen te krij een mohammedaanse wereld. De laatste maanden is het aantal bekeer lingen echter groter dan ooit te vo- BEZORGDHEID Het dreigement om een „heilige oor log" tegen de christelijke kerken te beginnen, heeft grote bezorgdheid verwekt onder de christenen van In donesië en van Java in het bijzonder. Zij vrezen dat de Islam een nieuwe poging zal ondernemen om Indonesië tot een mohammedaanse staat te ma ken. Deze bezorgdheid bleek uit een brief die de Duitse Protestantse Zen dingsraad in Hamburg ontving. Daar in wordt de angst uitgesproken, dat als de mohammedanen werkelijk erin ken volgende week woensdag in Kam pen doorgaan .Het gemeentebestuur heeft gisteren medewerking toege zegd. De tenten kunnen drie- tot vijfdui zend mensen bevatten, aanzienlijk meer dan de Nieuwe kerk, die door de vrijgemaakte kerkeraad te Kam pen niet onvoorwaardelijk ter beschikking was gesteld. De school dagcommissie had hierop geconclu deerd dat de organisatie van de schooldag onmogelijk was geworden. Er is wel even sprake van geweest de jaarlijkse bijeenkomst te ver plaatsen naar Groningen, maar een groep „vrienden van de hogeschool" zoals ze zich noemen is met het ten tenplan voor de dag gekomen. Men zegt de extra-ruimte goed te kunnen gebruiken omdat de indruk bestaat dat er een record-aantal be zoekers zal komen. gen, de christenen tot tweederangs burgers zullen worden van de Indone sische staat. Zij hebben reeds met nadruk ver klaard dat het grote aantal bekeerlin gen vanuit de Islam geen direct ge- Bijbellezen in straten van Londen (Van onze kerkredactie) LONDEN b Wie ooit eens de behoefte gevóeld heeft, om op Trafalgar Square de Londenaren uit de Bijbel voor te lezen, krijgt nu zijn kans. Het Brits en buitenlands bijbel genootschap heeft overal op stra ten en pleinen in Londen en ande re Engelse plaatsen vierzijdige lessenaars neergezet. Ieder, die dat wil, mag maximaal vijf minu ten voorlezen uit e moderne bijbelvertalingen, die op de lessenaar liggen. Bekende personen kerkelijke en openbare leven zijn daartoe speciaal uitgenodigd. Het is een onderdeel van de actie „Het Woord. Een beweging, om de Bijbel hardop te lezen in de taal van het volk". Universitei ten. scholen en kerkelijke vereni- Pinksterbeweging: twaalf miljoen aanhangers RIO DE JANEIRO De pinkster beweging telt op het ogenblik twaalf miljoen aanhangers over de gehele wereld, zo Ls meegedeeld op een we reldconferentie van pinkstergemeen ten. De sterkste groei doet zich tegen woordig in Brazilië voor. Van 1962 tot 1966 zouden de pinkstergroepen daar gegroeid zijn van 1,1 miljoen tot 2,6 miljoen. NED. HERV. KERK Beroepen te Noord-Oostpolder «wijk- m. Kraggenburg-Luttelgeest)A. Sjollema te Vriezenveen, die bedankte Want Doublemint kauwen bevor dert de spijsvertering, 't Is heerlijk en zo gezond. Doublemint reinigt uw tanden en verfrist mond adem. Koop vandaag nog een pakje - plezier voor twee - en merk zelf hoe goed Doublemint u doet. L voor Nieuw Stadskanaal. Ie Tolbert (Gr.): J. A. Poelstra te Eext (Dr.); te Witmarsum (Fr.) - toez.: B. Jager te Gaast en Ferwoude (Fr.); te Zeven hoven: H. R. J. Reyenga te Yerseke; te Nieuw Beijerland: I. Boot te Wijngaar den. Aangenomen naar Oud Beijerland (buitengew. wijkgém. in wording): W. E. den Hertog te Den Haag-Loos- duinen; naar Wappenveld (buitengew. wijkgem. in wording) - toez.: C. de Ru te Zandvoort; naar Surhuisterveen (2e pred.pl.): D. Oliemans te Nieuwkoop 1 Dalem: J. F. CHRIST. GEREF. KERKEN Bedankt voor Onstwedde: J. M. Vis ser te Broeksterwoude; voor Benne- kom: G. J. Buü» te Murmerwoude; voor Schiedam: W Heerma te En schede. GEREF. GEMEENTEN UNIE VAN BAPT. GEM. Beroepen te Stadskanaal: R. J. Voor- haar te Hengelo. Emeritaat verleend aan ds. G. Visser te Heerenveen. HET WEER IN EEROPA weer max.temp. neer-1 ei ster® o slag i Innsbruck Madrid ROME Paus Paulus heeft een commissie van drie kardinalen ingesteld om zijn hofhouding te vereenvoudigen. Verwacht wordt, dat aloude ambten, 1 als dat van de pauselijke voedselproever (die de paus tegen vergiftiging moet beschermen), zullen worden afgeschaft. Het aantal edellieden met geplooide kragen en kniebroeken, die men nu nog overal in het pauselijk paleis ziet, zal drastisch worden verminderd en misschien geheel verdwijnen. Paus Paulus heeft er nooit een geheim van gemaakt, dat hij de „zwarte adel", een overblijfsel uit de tijd dat de Kerkelijke Staat een wereldlijke macht was, als verouderd beschouwt. Ook de rijen van de Zwitserse garde, die nu nog 65 man telt. zullen worden gedund. Waarschijnlijk zal nog een handvol overblijven, om de wacht te betrekken bij de toegangen tot het Vaticaan. Dit is zo n sterke, warme meis je*- en jongenstrui met col uit de grote keuzecollectie van Dela- na. Fully fashioned. Zuiver Tas- manie scheerwol, krimpwerend - vervilt niet. Maat 116-164, prijs vanaf ƒ18,50. kindermode, tricotmode volg is van een nieuwe agressieve evangelisatiebeweging. De mohammedanen die tot de kerk toetreden doen dit uit persoonlijke overtuiging. Om politieke en sociale redenen voelen zij zich niet meer thuis in de Islam. VRIJHEID Fachroeddin verzet zich tegen deze overgangen in zijn open brief door te wijzen op de noodzaak van „toleran tie" en „coëxistentie" die de grondsla gen moeten vortnen van de Indone sische maatschappij. De christenen willen echter vast houden aan de principes die tijdens de regering van Soekarno zijn vastge legd. Daarin wordt gesproken over de vrijheid van godsdienst, die noodzake lijkerwijs ook de vrijheid moet inhou den voor mensen om van het ene geloof over te gaan naar het andere. Zij willen dat dit principe ook in de toekomst gehandhaafd zal blijven. cVan onze kerkredactie) ANDUZE (Frankrijk) De theolo gische faculteit te Aix-en-Provence gaat verdwijnen. De generale synode van de Franse Gereformeerde Ker ken (Eglises Réformées Evangéliques Indépendantes) heeft besloten „de col leges voorlopig stop te zetten" door gebrek aan recrutering van nieuwe studenten. Deze kleine kerk (ongeveer 20.000 leden) stichtte in 1939 een eigen theo logische faculteit, die als tegenwicht moest dienen tegen de min of meer vrijzinnige faculteiten van Montpel- lier, Parijs en Straatsburg. Sinds jaren had men al moeite om de faculteit te doen bezetten door het wettelijk vereiste minimumaantal van zeven bevoegde hoogleraren. Verschei dene gasthoogleraren uit het buiten land stelden zich hiertoe kortere of langere tijd beschikbaar. Zo doceerde prof. dr. G. E. Meuleman er van 1954 tot 1959. Een permanente oplossing kon echter niet worden gevonden. Ook liep het aantal studenten sterk terug. Een poging om de faculteit een bre dere basis te geven, in 1963 onderno men, liep op niets uit. Het in 1965 gestarte interkerkelijke „evange- lisch-gezinde" seminarie te Parijs on der leiding van dr. René Pache trok ook nogal wat studenten vn Aix weg. Breuk over hele linie dreigt (Van onze kerkredactie) AMERSFOORT Twaalf le den der Gereformeerde Kerken (vrijgemaakt) hebben een brief geschreven aan de generale sy- node, waarin zij vragen het be sluit van de curatoren der Theo logische Hogeschool inzake de aanvaarding van attesten af te keuren. Zij schrijven diep verontrust t* zijn over de gang van zaken ln het kerkelijk leven, die als God het niet verhoedt, zal leiden tot een breuk over de hele linie. Alleen afwijking van Schrift en belijdenis moet beslis send zijn voor de beoordeling van elkaar. De „koers der kerken" of haar „ge reformeerd karakter" mogen daar voor niet in de plaats worden gesteld, want dat leidt tot persoonlijke en groepswillekeur. Ook synode-uitspra ken dienen niet in plaats van de belij denis te worden gehanteerd voor >1* handhaving in of toelating op de weg naar het ambt De ondertekenaars tonen zich voorts verontrust, doordat de kerkor de als onderling akkoord de laatst* jaren steeds meer wordt geschonden. Zij wijzen daarbij op de schorsing van ds. A. van der Ziel en de „dolean ties" van de laatste tijd. Als ernstig feit vermelden zij daarbij, dat prof. J. Kamphuis publiek tot zulke dolean ties heeft aangespoord. Daardoor wordt principieel en metterdaad vol gens hen de kerkelijke samenleving tot ontbinding gebracht. Nood Zij zeggen tot hun schrijven ge drongen te sijn door de nood der kerkleden, die zich verbijsterd afvra gen voor wie ze moeten klesen en niet willen kiezen voor een persoon of een partij. De brief is ondertekend door ds. C. G. Bos te Zwolle, A. van Dalen t* 's-Hertogenbosch, ds. G. Janssen t* Amsterdam, ds. F. Mul te Hoogkerk, ds. Jac. van Nieuwkoop te Schevenin- gen, ds. Z. G. van Oene te Zwolle, ds. H. van Tongeren te Maassluis, ds. P, Veldstra te Leerdam, ds. J. Verkad* te Groningen, ds. J. J. Verleur te Lisse, ds. W. Vis te Leerdam en P. C. van Wijk te Zaltbommel. Debat geref. synode begonnen LUNTEREN De gerefor meerde synode is vandaag be gonnen met de behandeling van de kwestie-Assen. De commissie van preadvies over deze zaak adviseert in haar rapport met op een na algemerie stemmen, om de binding aan de leeruit- spraken van Assen-1926 op te heffen. De commissie (voorzitter dr. C. Gilhuis te Den Haag en rapporteur dr. A. Kruyswijk te Enschede) heeft niet besproken, of er iets gedaan moet worden met betrekking tot de slachtoffers van de Asser leeruitspra- ken. Zij adviseert hiermee een com missie ad hoe te belasten. Het rapport stelt nadrukkelijk voorop, dat er slechts positieve waar dering kan bestaan voor de zorg van (Van onze kerkredactie) DRIEBERGEN „Kan de ruimte, die wij nu willen bieden aan de onbegrepen en niet verstane profeet van Wittenberg de Reformatie van de Rooms-Katholieke Kerk worden? En kan gelijktijdig heroriëntering op de authenthieke Reformatie van Luther het reformatorisch protest tegen de Rooms- Katholieke Kerk overbodig maken?" Deze vragen stelt de rooms-katholiek dr. H. A. M. Fiolet, secretaris van de Wiliibrordvereniging, in het speciale nummer, dat het evangelisatieblad De Open Deur/Onderweg heeft gewijd aan „450 jaar reformatie". De Lutherherdenking is in onze tijd geen ge makkelijke zaak. aldus dr. Fiolet. In dit opzicht hadden de verdeelde christenen l»2t enige jaren geleden veel gemakkelijker. Maar een hernieuw de studie over de persoon en het werk van Lu ther heeft een streep gehaald door de traditionele rooms-katholieke zwart- en protestantse wit-teke- ning. „De ware Luther, die uit deze studie te voorschijn komt, la weerbarstiger dan alle ge vestigde kerken en alle beleden geloof. De jonge Luther van Wittenberg is een nog altijd gevaar lijke revolutionair, die niet alleen in zijn tijd storm heeft gelopen tegen een verstarde kerk, maar nog voortdurend dynamiet blijft leggen on der elke dreigende christelijke verstarring". „Deze nieuwe visie op Luther is de reden, waar om de katholiek opeens op de achterste bank bij een Luther-herdenking verschijnt en waarom de reformatorische christen plotseling niet meer zo rustig op de eerste rij zit. De Luther-herdenking 1967 gaat een in gewe ten verplichtende vraag aan alle kerken en alle LETHERNEMMER DE OPEN DEER christenen worden, waaraan geen ontkomen meer mogelijk is. Bewijzen kunnen wij het niet, maar als alle tekenen niet bedriegen, staan wij midden in een tijd waarin wij een even belangrijke, misschien zelfs veel dieper ingrijpende over gangsperiode naar een geheel nieuw mens- en wereldbeeld beleven. De vraag is nu is deze: kan de gezamenlijke bezinning op het eigenlijke, waarom het Luther in zijn geloofsopstand tegen de kerk te doen was, niet leiden tot de Reformatie van de kerk? Van alle kerken? En kan zij daardoor haar verdeeld heid niet van binnenuit te bóven komen? Bij deze oecumenische Luther-herdenking heeft het weinig zin, stenen te gaan gooien in de geschiedenis. Beide kerken staan schuldig voor God, dat de hernieuwingsbeweging van Luther is uitgelopen op een kerkscheuring. Wij moeten bei den tegenover God onze schuld hieraan bekennen en daardoor elkaar bevrijden van dit verleden. Eén kerk Wij moeten leven in 1967 met een waarachtig oecumenisch toekomstperspectief op 2017! De door de kosmische oecumene: in het jaar 2017 zal door de kosmische oecumene: in het jaar 2017 zal er of één kerk dienstbaar staan aan Europa óf er zal in Europa geen kerk meer zijn", aldus dr. Fiolet. Aan dit speciale nummer van De Open Deur/Onderweg werkten verder mee dr. J. P. Boendermaker, dr. J. J. Buskes, ds. G. P. Klijn en dr. K. J. Kraan. Deze editie is in een ver- hoofde en ongedateerde oplaag verschenen, zo dat verspreiding op ruimere schaal en langere termijn mogelijk is. Het zal ook gebruikt wor den in het godsdienstonderwijs op de scholen en op de catechisatie. de Asser synode voor het gezag van de Bijbel. Het kan echter niet de exclusieve wyze volgen, waarop d« Asser synode uitspraken deed over de betekenis van Genesis 2 en 3. De commissie heeft ook aandacht geschonken aan de vele (veelal be zorgde) opmerkingen, die de kerken aan de synode deden toekomen. Er bestaat vrees, dat door opheffing van de binding aan Assen het hek van de dam gaat en dat leervrijheid haar intrede zal doen. Bij haar advies gaat de commissi* er van uit, dat de belijdenis duide lijke uitspraken doet over de oor sprong van de zonde en de gevolgen van de val. Een opheffing van de binding neemt de betekenis hiervan niet weg. De commissie vindt het niet nodig, dat de synode de binding aan de belijdenisgeschriften door een speciale uitspraak bevestigt. Het commissielid, dat zich met het advies van de meerderheid van de commisie niet kan verenigen, is ou derling J. van Die uit Den Haag. Hij vindt, dat de Asser synode een con fessionele leeruitspraak heeft ge daan, die naar haar aard bindend is. Men kan aan deze uitspraak slechts de bindende kracht ontnemen door aan te tonen, dat zy strijdig is met de Bijbel. Dit is niet gebeurd en daarom mag de binding volgens de heer Van Die niet opgeheven wor den. Gelijk bekend hebben „deputaten voor advies inzake de leeruitspraak van de synode van Assen 1928" eveneens de synode geadviseerd, te besluiten dat de uitspraken van Assen niet langer bindend zijn, maar was er ook daar één (dr. J. Schel haas), die de binding wil handha- Bondsdag herv. vrouwen op g.g. UTRECHT Op donderdag 28 sep tember zal de Bond van hervorm de vrouwenverenigingen op g.g. haar zestiende bondsdag houden in het N.V.-huis op de Oude Gracht 245 te Utrecht. Verschilende sprekers zullen het on derwerp „Dus gemeente met de daad" behandelen. Ds C. den Boer uit Zeist heeft daarvoor dan ge sproken over: „Gemeente zijn naar het Woord".

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 2