RADIO Commentaar Nederland kan voor het eerst kleuren-tv zien de stad en dokter Moore Tros-directeur neemt ontslag Puzzelhoek Gaper geen symbool meer voor drogist DINSDAG 19 SEPTEMBER 1967 Donderdag wordt de eerste stap gezet Op twee na nog buitenlandse prodnkties Probleem T~\E V ARA-televisie gaf gisier- avond de beloofde informatie over de status van de ongehuwde moeder in ons land. Er was met zorg gezocht naar verschillend-ingestelde jonge vrouwen, die haar probleem elk uit een andere gezichtshoek za gen. De problemen zijn niet onbekend: het geminacht worden door de omge ving, dikwijls ook door gezinsleden, het soms verstoten worden door de ouders, de moeilijkheden van huis vesting en het vinden van een werk kring. de financiële omstandighe den en het grote obstakel van „waar blijft het kind overdag als ik werk?" Er werd openlijk gesproken over de situatie en de zorg. In de studio was dr. H. F. Heijmans, zenuwarts uit Amsterdam, die een boek heeft geschreven over deze onderwerpen en vooral toelichtte, waarom hij van geval tot geval te beoordelen adoptie van een buitenechtelijk kind voorstaat: het kind in de eerste plaats moet een reële levenskans hebben en de theorie „moeder en kind mogen niet worden gescheiden" acht hij min of meer overleefd. Opmerkelijk was, dat slechts één van de jonge vrouwen het hierin met hem eens was, al maakte zij voornamelijk de indruk, zichzelf de ze overtuiging aan te praten. Als wensen kwamen naar voren: meer begrip van medemensen, fi nanciële overheidszorg tot het kind je naar school kan gaan en vooral betere en meer crèches om de baby overdag acljj.er te laten als de moe der moet werken. Conclusies werden niet getrokken: Achter het nieuws hield zich stipt aan de formule van het probleem belichten, maar geen stelling kiezen. Het was een rustige, niet sensatione le uitzending, waarbij uitsluitend de sociale kant van de dingen werd bestudeerd, zodat nog vele vragen bleven hangen. HAARLEM In verband met een verschil van mening over de afbake ning van de bevoegdheden, heeft de heer H. F. van Loon, televisiedirec teur van de Tros, ontslag gevraagd. Het ontslag is verleend onder dank zegging van de bewezen diensten. Kruiswoord-puzzel zonder zwart HILVERSUM Donderdag ochtend om 10.30 uur is het ein delijk zo ver: er komen kleuren op het scherm. Voor het eerst zullen wij een blik kunnen wer pen op de televisie van (naaste) toekomst: bont en daar door levendiger dan tot nu toe. Vanzelfsprekend is dit nog niet het einde van de mogelijkheden van tv-ontwikkeling: we hebben nog beelrelief, grootbeeld en ste reo-geluid in petto, om eens een paar dingen te noemen. Maar voor Nederland betekent donder dag 21 september een mijlpaal in de geschiedenis van het jongste massa-medium. Daar gaan we dan, om halfelf in de morgen: kleurencamera's zijn ge richt op de minister van economische zaken mr. L. de Block, die de Firato '67. vijftiende internationale ten toonstelling van electronica in het Amsterdamse RAI-gebouw, opent. Ageeth Scherphuis is er bij, om toe lichting te geven. De uitzending duurt een half uur en wordt 's a- vonds, iets verkort, tusen 7.30 en 7.53 eveneens op Ned. 1 herhaald. Als de spits er af is, gaat het met een voorwaarts met de kleuren; die zijn dan niet meer weg te denken. Hoewel de experimentele periode van de Nederlandse kleurentelevisie pas begint op maandag 2 oktober, worden er tot en met zondag 1 oktober toch vrijwel dagelijks wat kleuren ge toond. De NTS en de vier grote omroepen zullen in deze aan de officiële start van de kleuren voorafgaande tien da gen kans krijgen zich te presenteren op het bonte scherm. Mag de opening van de Firato een eigen reportage van de NTS zijn, verder zullen er uitsluitend in het buitenland aange kochte produkties worden vertoond, zodat men wel een indruk krijgt van dekleuren op zichzelf, maar (nog) niet van hetgeen de omroepsecties op dit gebied zelf presteren. Er zijn twee uitzonderingen: een KRO-repor- tage, verleden ..jaar in Kerkrade ge maakt, en het eerste door de NTS opgenomen filmpje „Paulus de boska bouter", in de serie van Jean Dulieu, welke zondag 1 oktober 's middags in Monitor haar entree maakt. In het zelfde programma is ook de Ameri- Geheim Kimble opgelost kaanse getekende kinderreeks „Tonto de Indiaan" kleurig te zien. Verder blijft „Monitor" wit-zwart. Van alles Het is wel boeiend, dat er moet worden begonnen met gekochte series, want nu krijgt men van alles wat Het zullen Amerikaanse kleuren zijn, wel ke we te zien krijgen en het zal er van afhangen, hoe het procédé zich op het Nederlandse scherm gedraagt U weet reeds, dat de kleurentele visie zich voorlopig (ook tijdens de experimentele periode en waarschijn lijk nog geruime tijd daarna) voorna melijk zal bewegen op het amuse- mentsvlak. Daarom hebben verschil lende omroepen, die in de experimen tele tijdsduur elk twee eigen produk ties zullen maken en voor de rest in het buitenland gekochte films en ban den vertonen, zich er op toegelegd een tienerprogramma in kleuren te maken. Het programma, dat U in de Fira- to-tijd krijgt te zien. is ook volledig op ontspanning gericht. De AVRO is op de avond van donderdag 21 sep tember het eerst aan bod. Dat komt omdat de AVRO die avond aan de beurt van uitzenden is op Ned. 1. Tussen 8.20 en 8.30 uur kunt u dan kijken naar specimen van de Roe meense volksdans, -muziek en -zang, samengebracht in he nationale ballet Oltenia. Een stuk folklore, dat het voor een groot deel moet hebben van de kleurigheid, waardoor de bewe ging pas goed tot recht komt. Aparte instrumenten zoals doedelzak, pansfluit en cimbaal worden voor de begeleiding van de dans gehanteerd. Onnodig te zeggen, dat alles gebeurt in de mooiste klederdrachten. Twee netten De kleurentelevisie zal over beide netten afwisselend uitgaan, zij het dat de meeste in deze proefweek over Ned. binnenkomen. Vrijdag 22 sep tember zijn er twee uitzendingen, één van de VARA op Ned. 1. en één van de NCRV via Ned. 2. De VARA ver toont een kleurenfilm over de konink lijke paleizen van Engeland: Bucking ham Palace, Windsor Castle, Kensing ton Palace, Holyroodhouse. Hamp ton Court en St James Palace. De camera's zullen zich vooral richten op de in deze paleizen aanwezige kunstcollecties. Deze uitzending duurt van 7 tot 7.56 uur en om 8.50 kan men op het tweede net terecht voor 25 minuten Lucy Show: Lucy en mr. Mooney in „Bloemen en kwekers". radio- en tv-redactie) Horizontaal: 1. Jaargetijde - rivier in Duitsland; 2. myth, figuur - onbep. voornaamw. - meisjesnaam. 3. wel aan - uitstalling. 4. stapel - plaats in Gelderl. 5. in loco (afk) - vlies of vel - getroffen. 6. genoeg gekookt - roei pen - muzieknoot. 7. vlug - stad in Duitsland. 8. schande - aardrijkskun dige aanduiding (afk.) -deel van de bijbel (afk.). 9. eerbaar - streling. Verticaal: 1. telwoord - optelling. 2. mondeling - jaar (Lat.). 3. meisjesnaam - familielid - plechtige gelofte. 4. bijb. figuur, opvolgster van Vasti - water in Z.H. 5. meisjesnaam - op een andere plaats. 6. biersoort - myth, figuur - jongensnaam. 7. voeg woord (Fr.) - slede - telwoord - groente. 8. meisjesnaam. 9. plaats in Friesland - tegen. OPLOSSING VORIGE PUZZEL 1. hap, 2. Asten, 3. ren, 4. degen, 5. enter, 6. nader, 7. boter, 8. eng, 9. roest, 10. gil. HARDENBERG. HILVERSUM De AVRO maakt een abrupt einde aan de bij vele kij kers zo geliefde serie „De vluchte ling". Het geheim dat de charmante, droefgeestige dokter Richard Kimble van her naar der heeft gejaagd, wordt donderdagavond al opgelost. Hij zal (natuurlijk) onschuldig blij ken te zijn en de waren misdadiger krijgt zijn verdiende loon. Voor een groot deel van de kijkers is het echter al geen geheim meer. Een van de Nederlandse dagbladen heeft de slotuitzending, die in Ameri ka al is vertoond, tot en met verra den en haarfijn verteld hoe de vork in de steel zit. Of dit blad zijn lezers daarmee een dienst heeft bewezen, valt te betwisten: voor hen is immers de aardigheid er af! De AVRO toonde zich zeer teleur gesteld over deze voorbarigheid en zij besloot er dan maar een eind aan te maken. Zij had nog drie afleverin gen in petto, "maar zendt die niet meer uit. Bedoeling was, deze in sep tember/oktober te vertonen en dan begin november de geschiedenis te beëindigen. Nodig was dat nog niet eens geweest, want in Amerika heeft de reeks wekelijks gelopen geduren de drie seizoenen, er zijn dus nog stapels afleveringen die wij nooit heb ben gezien. Inderdaad weten journalisten die over tv-uitzendingen schrijven, ge woonlijk de hele inhoud van een ver haal, maar men zou alle spanning bij het kijken wegnemen, indien men verloop en slot alvast publiceerde. Daarom zullen wij u over de laatste „Vluchteling" verder ook niets vertel len: misschien hebt u er nog niet van gehoord. Zaterdags is er geen kleurenuitzen- ding, maar 's zondags (24 september) laat de NTS ons voor éénmaal Shir ley Temple zien als vertelster in de serie Amerikaanse sprookjes „Er was eens". Op Ned. 1, tussen 4.10 en 5 uur „Moeder de Gans" in kleuren en mèt Shirley, die nu allang doktersvrouw en moeder van drie kinderen is. Maandags gaan we weer naar Ned. 2, waar de KRO (8.05 - 8.30 uur) een eigen opname laat zien: een samen vatting van het Wereldmuziekcon cours Kerkrade 1966, toen al gemaakt en zorgvuldig bewaard. Dinsdags komt de VARA een half uur op Ned. 1 met een van de laatste films met Buster Keaton, de beroem de komiek (Amerikaans) en woensdagsavonds vertoont de NTS op hetzelfde net een Amerikaanse speelfilm ,,De vechtjas", waarvoor 7 kwartier wordt uitgetrokken. Series Behalve de Lucyshow zullen nog enkele al lang lopende series nu in kleuren gaan verschijnen. Enkele er van ziet U volgende week al bij de AVRO: op vrijdagavond de eerste af levering van een nieuwe reeks „Lui paard op schoot" en op zaterdag (30 september) een deel van „The Thun- derbirds", Britse marionettenfilm, Beide verschijningen op Ned. 1. Eveneens op cte zaterdagavond, komt de NCRV op Ned. 2 met een kleurenfilm van een half uur (9.10 uur): een documentaire over het verste deel van de Arabische woestijn. Op zondag 1 oktober maakt de NTS dus in „Monitor" de Fira- to-proefweek rond met de twee kin deruitzendingen. Op 2 oktober gaan we officieel van start met het bonte scherm, zij het oclx niet met meer dan 6 a 7 uur per week. Kleur in Duitse school-tv HAMBURG In het laatste tri mester van de schooltelevisie 1968 wil Duitsland beginnen met enkele programmaseries in kleuren te doen verschijnen. Men denkt daarbij aan onderwerpen waarbij tinten een be langrijke rol spelen. Bijv. beeldende kunsten, biologie, klederdrachten van verschillende volkeren enz. Het goed volgen van deze lessen houdt echter in, dat scholen ook over kleurenontvangers zullen moeten beschikken en daarvoor wordt eerst actie gevoerd. door A fj at hu Ytturtff De film „De perzikdief', welke de NTS vanavond op Ned. 2 laat zien, voert de kijker terug naar de laatste weken van de eerste wereldoorlog, toen Bulgarije en Servië eikaars vijanden waren. De vrouw van een Bulgaarse kolonel, die ook bevel voert over het krijgsgevangenkamp, betrapt in haar tuin een jongeman, die perziken steelt. Het is de krijgs gevangene Ivo, een Serviër die voor de oorlog teken leraar was. Tussen deze twee mensen groeit een uitzichtloze ge negenheid, die in de film wordt uitgesponnen in een intelligent dialoog, waarin tevens de levenssfeer van die tijd wordt uitgebeeld. Op de foto ziet U de vrouw Liza en haar vijand/ vriend Ivo. De film is gemaakt in samenwerking tussen de Bulgaarse staatsfilmmaatschappij en de Bulgaarse televisie. Regisseur Vulo Radev maakte er zijn debuut mee. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 KRO 7.10 uur aflevering van Batman. 8.20 uur documentaire over krotten en krotbewoners in Nederland. 9.00 uur avontuur van „De wrekers". 9.50 uur gesprekken over de Miljoenennota in Nieuws poort. Ned. 2 NTS 7.30 uur samenvatting reportage opening Staten-Generaal en Troonrede. 8.05 uur documentaire over Nederlandse suikerindustrie in Ethiopië. 8.30 uur Bulgaarse speelfilm „De perzikdief'. VANAVOND TE HOREN Vakbeurs Indro '67 open (Van een onzer redacteuren) UTRECHT Wandelend door de bonte opsmuk van de Bernhardhal op het Croeselaanterrein, waar gistermid dag dr. R. J. H. Kruizinga, staatsse cretaris van sociale zaken en volksge zondheid, met een bemoedigend woord de 6e Internationale Drogisten- beurs Indro opende, komt men snel tot de overtuiging, dat de gaper geen symbool meer is voor de drogist. We zagen hem alleen nog hangen boven de stand van de drogisten vakschool, boven een keur van ver pakte geneesmiddelen en gedroogde kruiden, waaraan de winkelier van vroeger zijn naam te danken heeft. Verder is het moeilijk te begrijpen, dat men inderdaad met de oude krui denverkopers heeft te doen. Kruiden en geneesmiddelen moet men moei zaam zoeken: cosmetica, toiletartike len, babysets, gifvrije olijke pieppop- pen en -dieren, badkamerartikelen, wasmiddelen, zepen en parfums, kaarsen in alle soorten, maten en kleuren, plus collecties kerstboomarti kelen e.d. voeren veruit de boven toon. Indro '67 leert eens te meer, hoe zeer de drogisterij een warenhuis in 't klein is geworden en voor hoeveel zaken u bij hem terecht kan. Voor zakenlieden blijft de beurs open tot en met zaterdag, andere nieuwsgieri gen moeten wachten, tot de beursaan- biedingen in de winkels zijn. We zagen er vrolijke nachtmutsen om het kapsel te beschermen, een Duits procédé om afgebroken nagels te verlengen, nieuwe vlekkenstiften, en een bloedstelpende stof tegen ver wondingen bij het scheren, zo ver pakt dat het een boekje lucifers lijkt. Verder middeltjes om ook 's win ters bruin te blijven, papieren weg- werpserviezen en een nieuwe gasaansteker die geen vonk maar een vlammetje geeft. Bij veel aantrekkelijks viel het ons toch ook op, dat de kleuren steeds onnatuurlijker en heller worden. Dat geldt voor bijoux, maar ook voor kaarsen en voor de meeste kerstboom- artikelen. Kunstkerstbomen met veel7 tintige, glinsterende slappe plastic smakeloosheid en de hardgetinte gro te versieringen ervoor niet minder. Een prettiger nieuwtje merkten wij op in huishoudhandschoenen die lucht toelaten tussen huid en rubber, naalden leken ons het toppunt van zodat de handen niet meer zo gauw vochtig door transpiratie worden. Hilversum I AVRO r Willem Duys' Muziekmozaïek. r amusementsprogramma „Op de zomertoer". r jazzrubriek. r oude opnamen: Radio Kamerorkest speelt Wer ner's „Muzikale jaargang". Hilversum II KRO r klassieke muziek o.m. door het Radio Kameror kest. onderbroken door het verhaal „Dirk is dood' van Mischa de Vreede. r muziek uit Israël. BEATLES MAKEN KERST-SHOW (Van c e radio- en tv-redactle) LONDEN De Beatles zullen bin nenkort een grote nieuwe tv-show in kleuren maken, welke bedoeld is om naar vele landen ter wereld te wor den geëxporteerd en tijdens de kerst dagen vertoond. De titel zal ongeveer luiden: „Met magische vaart naar de verten". Het programma duurt een uur. Er worden onderhandelingen ge voerd voor de verkoop van de show, maar deze zal geducht duur zijn. En aangezien de meeste landen, waarin Kerstfeest wordt gevierd, voor die dagen (of dag) zelf grote produkties maken, dient eerst te worden afgetast hoeveel belangstelling ervoor bestaat Dan pas gaan de opnamen beginnen. 55 ,Goed, meneer Moriseau". Hij keek langzaam naar de drie doktoren, een voor een en zei; „Nou.-..eh?" Perkins deed een paar stappen voorwaarts: „Wat te nouën? Waarom ging die kerel dood, of waarom kon men ons niet bereiken?" Het commissielid Lund begon zijn kaak te bewegen alsof Ihij een pruim tabak in zijn mond had en Ladd leunde vermoeid met zijn hoofd tegen de muur en sloot zijn ogen. Moore zei: „Howard!" Het klonk fluisterend en afkeurend. Miller zei: „Jullie weten wat ik bedoel en jij Perkins weet het ook goed. Jullie drieën gaan over de gezondheid van d» bevolking, die ligt in jullie handen. Jullie zijn de doktoren uit de stad en „Waar heeft u het over?" vroeg Perkins. „Is de volksge zondheid in gevaar? Nou, dat betwijfel ik toch sterk. En voorts duld ik geen inmenging van drie..." Hij maakte zijn zin niet af en keek de heren een voor een minachtend aan. Moore zei opnieuw: „Howard!" „Ik ben hier vijftien jaar, Ed Moore ongeveer dertig, jaar....". Perlrings keek naar dokter Ladd die zijn ogen had opengedaan en zei: „Nooit nagerekend", en ze daarna weer sloot. „In die tijd heeft niemand van ons ooit een patiënt weg gestuurd. We werken als het ware dag en nacht. In al die tijd dat we hier zijn, heeft niemand van ons echt vakantie gehouden". Moore keek naar hem. „Ik nam vier dagen toen ik gmg trouwen. Toen ben ik naar een medisch congres geweest met mijn vrouw. En ik had dit reisje naar New York misschien met een halve dag kunnen bekorten. Howard, niemand beschuldigt ons ervan dat we niet hard genoeg werken." ,,Ze zijn gekomen om ons een uitbrander te geven, blijk baar moet ik ze eraan herinneren wat er gebeurd is. Nie mand van ons, dokter Ladd inbegrepen, die niet jong meer is...." „Komende maand maart vierentachtig." „....is ooit thuis gebleven als hij 's nachts geroepen werd. Wij doen allemaal ons uiterste best, doen nog aan liefdadig heid ook en we doen dat vrijwillig ook, omdat wij geen tijd hebben die papierwinkel voor het gouvernement te verzame len. Wat gebeurt er nu? Ed is op weg naar New York, dokter Ladd was op het platteland op een ongewoon uur voor hem en ik had op dat ogenblik een spoedgeval. Meestal ben ik om die tijd op mijn kantoor. Zo is het gegaan, niemand was te bereiken. Is het ooit eerder voorgekomen? Zou het ooit weer gebeuren? Neel En ik weiger behandeld te worden als een misdadiger, omdat iets dergelijks bij toeval eens is voorgeko men". Perkins sloeg zijn jas open, haalde een opgevouwen papier uit zijn zak en liep naar de tafel waar hij het neerkwakte. „Daar is het rapport van de lijkschouwing van Truelove. Kwam met de middagpost. U zult de medische taal wel niet begrijpen, maar het betekent dat geen dokter ter wereld hem had kunnen redden. Het is een wonder dat hij nog levend in het ziekenhuis is gekomen, en als je het mij vraagt, is dat nog jammer ook". Perkins trapte venijnig tegen te stoel die Moriseau had gebruikt, hij draaide zijn rug om en ging naar Moriseau toe Miller zei: „Dokter Moore", en Moore schoof ongemakkelijk met zijn zware lichaam op de wankele stoel heen en weer. „Dokter Moore, de stad heeft u altijd beschouwd als het hoofd van de medische verzorging in Haddon, misschien omdat u al zo lang hier bent, misschien omdat het zieken huis van u is, misschien omdat u altijd belang heeft gesteld in het geneeskundig welzijn van de stad als geheel. Hoe je het ook bekijkt, zo beschouwt de stad het u bent het hoofd". Moore legde zijn arm over de rug van de lege stoel vlak bij hem. ,,Ik denk niet dat de anderen minder belang stellen in het welzijn van de stad. Wat dat betreft zijn we gelijk. En ik geloof niet dat iemand van ons als het hoofd kan worden beschouwd". Lund verbrak de lange stilte. „Het is toóh een feit, Je ontkomt er niet aan". Moore draaide zijn scherpè blauwe ogen naar hem toe. „Ik probeer er niet aan te ontkomen. Ik vind dat de doktoren een berispingweptjienen voof wat er gebeurd is. Misschien ik meer dan de anderen, laten we het zo dan maar stellen". Miller zei: „De stad beschouwt de doktoren als groep verantwoordelijk. Ze beschouwen u als leider van de groep". Moore keek hem doordringend aan boog toen zijn hoofd en liet zijn handen tussen zijn gespreide knieën hangen. Hij luisterde gedwee. „De doktoren zijn verantwoordelijk voor het verschrikkelijke wat gebrud is. Dokter Perkins zegt dat zijn rapport aantoont dat hij toch gestorven zou zijn. Dat is niet terzake. Jullie zouden de oorzaak van zijn dood kunnen zijn. Door onachtzaamheid- Jullie zijn als doktoren te kort geschoten, omdat jullie geen systeem hebben ontwikkeld waardoor een dergelijke situatie voorkomen had kunnen worden". Dokter Ladd bij de muur slaakte een aantal ongearticuleer de en woedende kreten. Iedereen keek naar hem. Het oude hoofd was opgeheven; de blauwe ogen keken in het rond, maar alsof ze ver weg waren. Zijn stem trilde. Wordt vervolgd Hilversum I. 402 nt. AVRO: 18.00 Nieuws. 18 M Actualitei ten. 18 30 Promenade orkest. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Mu- ziekmozaïk 20.00 Nieuws. 20.05 Licht orkset met zangso liste. 20.35 Licht programma. Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Radio kamerorkest (opn.): oude muziek. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. KRO: 19.00 Nieuws. 19.10 Actualitei ten. 19.30 Concillepostbus. 19.35 Vaudeville. 20.00 Stereo: Radio kamerorkest en soliste: klassie ke muziek. 20.55 Voordracht. 21.20 Instrumentaal ensemble (opn.): kit roep d 22.C nuziek. 21.45 irtet: moder- Geestelljke liederen (opn.). 22.30 Nie 22.40 Overweging. 22.45 land!: programma over 23.15 Gesprekken over het fessionele karakter van de tholleke Universiteit. 23.45 Ste reo: Licht orkest 23.55-24.00 Nieuws. 11. een Nederlandsf dustrie i zikdief, en 10: 18.55Zand- l Éefje: progr. v. d i Nederlands. 20.C Journ. 20.25 Adle Richard (Je de la Lune), spel c' tchard. Vertallnf studio. 23.00 Jourr persoverzicht. 7.35 Lichte grammofoonmuziek (ver- ■olg) VPRO: 7.55 Deze dag. Va- 9.00 Stereo: Klassieke grammo foonmuziek. 9.35 Waterstan den. 9.40 Schoolradio. 10.00 7J0 Nieuws. 7.32 Radiokrar de muziek (gr.) R.30 Nieuws. 8.32 Stereo: Lichte grammo- foonmuziek. 9.00 Voor de zie- ken. 12.27 Mededelingen t.b.v. 12 50 Ooerafra 15.50 Bijbelvertelling Dfoonmuziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Iartet (gr.) 12.00 Llhcte gram- ifoonmuziek. 12.22 Voor het atteland. 12.27 Mededelingen i.v. land- en tuinbouw. 12.30 srco: Tango rumba orkest zangsolisten. 13.00 Nieuws. moderne muziek. 1 piano: klassieke i 16.00 Nieuws. 16.02 Lichte ne- derlandse muziek (gr.). 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de leugd. 17.30 Dansorkest met so listen. 18.00 Nieuws. uit de protestants i FM-kanalen: Kaleldoscoop: 2 02 Opnvl t.'muzk k. 13.05 Licht plat 13.02 Actualitel- Hollands publiek, .vs. 16.02 Platenpro- -an AVRO'S Jeugd- SUKKELTJE EN BRUUNKE 57. Na afloop bedankt dc burgemeester de kunste- hartelijk voor zijn concert. „Maar we moeten ook deze kleine vreemde lingen bedanken; zij heb ben eigenlijk het concert gered, door zo snel in te grijpen. En daarom benoem ik hen tot „Steun pilaar van het Muziekwezen!' morgen komen halen en voortaan ieder jaar op dezelfde datum!" zegt de burgemeester. Dat is een verrassing. Na het concert gaan de vriendjes voor het laatst naar het huisje van Krimp en Hol. „Morgenvroeg vertrekken we naar Ouwe Pim de Tovenaar! Wat akelig, dat we geen nieuwe hoed hebben!" be treurt Stikkeltje. „Daar kan niemand iets aan doen!" zegt Hol. FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 13