VLEET Man dood na caféruzie Radicalen bemoeilijken overleg van fracties „Besloten NV's goed onderhanden nemen" Oranje heeft kans tegen Oostduitsers Visserij nieuws bij de Hervormde school in Hoornes overtreft de verwachtingen ras sas si liièsH Voorzitter: School is voorportaal van de Kerk Miele "jlOEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 13 SEPTEMBER 196T Eén spreker KVP, CHU en ARP in Senaat (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Het overleg tus- ien de drie christen-democrati sche fracties in de Eerste Kamer wordt bemoeilijkt door het op treden van de christen-radicalen. Met name vier leden van de KVP- fractie, die tot de ondertekenaars van het adres van de groep-Bo- gaers behoren, hebben het voorbe houd gemaakt dat een nauwere -~i werking van KVP, ARP en CHU in de senaat de contacten met de PvdA niet mag uitsluiten. De drie Christen-democratische Senaatsfracties zijn twee maanden geleden op voorstel van de CHU gaan praten over nauwere samen werking bij de behandeling van de begrotingen en wetsontwerpen. De CHU heeft toen een voorstel uitgewerkt om tot een verdeling van onderwerpen over de drie fracties te komen. In beginsel zijn de ARP en de KVP hiermee akkoord gegaan, maar de vier „radicale" KVP-deden hebben gesteld dat zij zich niet van andere partijen met name de PvdA willen afsluiten als deze •amenwerking tot stand komt. UIT DE BOOT Drie senatoren van de ARP, prof. Verdam, prof. De Gaay Fortman en prof. Albeda, hebben duidelijk ge maakt dat zij de samenwerking van de christen-democratische fracties positief beoordelen maar in beginsel 1 Fraaie zege voor Rudi Liebrechts NW. NAMEN Schaatscrack Rudi Liebrechts heeft dinsdag niet tever geefs de lange reis naar het Zeeuws-Vlaamse grensplaatsje Njeuw-Namen ondernomen. Rudi werd op knappe wijze winnaar van de sterk bezette twintigste Scheldecri- terium voor wieleramateurs. Ruud's broer Wim samen met Piet Legierse. en Tonny Barten gingen na 60 km in de slag. Het trio kreeg 25 seconden voorsprong maar werd ech ter ingelopen toen Rudi Liebrechts zijn solo-vlucht inzette. Dit gebeurde direct na de hergroepering met nog ca. 20 km voor de wielen. Met een verbeten trek om de mond forceerde Ruud een snelle winst en hoewel Barten, Legierse, Solaro en Broere nog wel een jagerskwartet for meerden zij grepen de vluchter niet meer in de kraag. Ruud Liebrechts won tevens het premieklassement. De uitslag was: 1. R. Liebrechts (Vlaardingen) 105 km in 2.31.20; 2. op 21 seconden T. Barten (Zevenbergen); 3. B. Solaro ('s-Hertogenbosch); 4. P. Legierse (Den Bommel); 5. B. Broere (Zevenbergen); 6. op 35 sec. M. van Groezen (Made); 7. A. van Overveld (Zegge); 8. op 1.10 C. van Dorst (Roosendaal); W. Liebrechts (Vlaar dingen); 10. L. Schrauwen (Ossen- drecht). zich het recht voorbehouden om eventueel bij stemmingen „uit de boot te vallen". ARP-fraotieleider dr. Berghuis, die sterke sympathie voor de radi calen heeft, heeft zijn standpunt nog niet bepaald. De heer Berghuis heeft wegens ziekte geruime tijd niet aan het werk in de Senaat deelgenomen. Waarschijnlijk zal na het congres van de radicalen in november het standpunt van de radicale senatoren duidelijker worden. Bij de CHU-fractie leeft sterk de wens om bij de komende begrotings behandeling in de Eerste-Kamer in november een begin met de sa menwerking te maken. MUTATIES BIJ MARINE DEN HAAG Commandeur J Doorenbos zal met ingang van 16 okto ber worden belast met de functie van vlagofficier materieel als opvolger van vice-admiraal H. M. van den Wall Bake, die met ingang van 15 september belast is met de functie van bevelhebber der zeestrijdkrach ten tevens chef van de marinestaf. Commandeur Doorenbos is thans van smaldeel 5. Hij zal dit bevel op 13 oktober overdragen aan kapitein ter zee A. van der Moer, thans plaatsvervangend vlagofficier perso neel. Commandeur E. H. van Rees zal op 5 december a.s. in zijn functie van plaatsvervangend chef van de mari nestaf worden opgevolgd door kapi tein ter zee C. E. Woldering en op 21 december worden belast met de func tie van marine-attaché Washington. Kapitein ter zee Wolderling heeft nu het bevel over het vliegkampschip Hr. Ms. Karei Doorman. Chr. metaalbond over Van Heijst: (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT Met verontwaar- i zorg,heeft de Christe- lijqe Metaalbedrijfsbond kennis genomen van de ontwikkeling bij Van Heijst in Den Haag. eHt ver zoek aan de rechtbank om tijde lijk uitstel van betaling is het ge volg van wanbeleid van de lei ding, waardoor dit bedrijf aan de rand van de afgrond is gekomen. Dit houdt tevens in dat de arbeids- positie van ongeveer 900 werkne mers in Nederland op het spel is ge zet. De verantwoordelijkheid daar voor komt geheel voor rekening van de leiding, die kennelijk een beleid heeft gevoerd waarvoor geen excuus bestaat. In „het Metaalbedrijf" van deze week schrijft de CMB dat het ge beurde bij Van Heijst bewezen heeft hoe kwetsbaar de positie van de werknemers is. Ook de beste voorzieningen en de meest uitge kiende voorzorgsmaatregelen kun nen niet voor honderd procent ga randeren, dat geen ontsporingen zul len optreden. Maar dit neemt niet weg, dat al het mogelijke behoort te worden ge daan om het risico van ontsporin gen tot het minimum te beperken. Noodzakelijk CMB noemt het noodzakelijk, dat de besloten naamloze ven nootschappen eens goed onder- Remise voor Donner HAVANNA In de zestiende ron de van het Capablanca-schaak- tomooi, dat in Havanna wordt gehou den, is de Nederlandse grootmeester Jan Hein Donner dinsdag remise overeengekomen met de Zuidslaviër Gligoric. Donner bezet in het algeme ne klassement de zevende plaats met acht punten. De Deen Larsen staat eerste met ll'/t pt. en een afgebroken partij. DEBUUT KLIJNJAN SUCCES? (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Zonder vlagvertoon en volksliederen vooraf wordt vanavond om kwart over acht in het Olym pisch Stadion in Amsterdam de aftrap verricht voor de interland voetbalwedstrijd Nederland Oost-Duitsland die wordt ge speeld in het tornooi om het Europees kampioenschap voor landenploegen. Zowel het Nederlands als het Oost- duits elftal komen met een ten opzich te van de op 5 april jl. gespeelde ontmoeting in Leipzig, sterk gewijzig de opstelling binnen de lijnen. Bondscoach Georg Kess'er verkoos nog slechts vier spelers van de forma tie die indertijd met 43 verloor van Oost-Duitsland na een 20 en 32 voorsprong, t-w. Wim Suurbier. Henk Groot, Klaas Nuninga en Piet Winst Jan Janssen ronde Catalonië FIGUERAS Jan Janssen heeft dinsdag zijn derde ritoverwinning be haald in de ronde van Catalonië. De Nederlander toonde zich de snelste van een groep van vijftigtal coureurs in de eindsprint en bracht daardoor het eerste gedeelte van de zevende etappe, een rit van 86 km van Cam- prodon naar Figueras. op zijn De Spanjaard Gomez de Moral be hield de eerste plaats in de algemene rangschikking. Jan van Katwijk is dinsdagmiddag op het circuit van Zandvoort militair wielerkampioen op de weg gewor- Bij de wereldkampioenschappen kleiduivenschieten 1967. die van 15 tot en met 24 september in Bologna worden gehouden, zal Nederland ver tegenwoordigd worden door de inter nationale meesterscherpschutters C J Beek uit Voorburg en J. P. M. ^Roestenburg uit Eindhoven. Keizer. Van het Nederlands elftal maakten toen verder deel uit Tony van Leeuwen, Miel Pijs, Piet de Zoe te, Sjaak Swart en Jan Mulder. BENIEUWD Velen zijn benieuwd naor de presta ties van de Dordtenaar Jan Klijnjan, wiens verkiezing misschien niet als een donderslag bij neldere hemel kwam. maar die toch op een onver wacht moment de Oranje kleuren zal verdedigen. Of zijn debuut een suc ces zal worden is in grote rrate afhan kelijk van de verrichtingen van het Amsterdamse idool Jonan Cruyff. die na zijn schorsing terugkeert in het i.ationale elftal en samen met Jan Klijnjan de recntervleurel zal vor- De linker-wing Numnga-Keizer kan eveneens tot grote daden komen, hoewel veel Rotterdammers wellicht liever de uitstekend draaiende Coen Moulijn op de linksbuitenplaats had den gezien. Muller en Groot gaan an dermaal zorgen voor een «lerke mid denveldbezetting, terwijl in de verde diging de uitverkiezing van Hans Ey- kenbroek bij insiders enige verbazing opwekte, daar de Spartaan pas hersteld van een blessure - zijn top vorm nog niet heeft bereikt Kennelijk prefereerde Kessler de Rotterdammer toch boven Ajax-stop- per Tonnie Pronk. Dat Eddy Pieters Graafland zou terugkeren onder de lat lag voor de hand, daar Pim Doesburg, nog niet rijp is voor het Oranje-shirt. WIJZIGINGEN Ook de Oostduitse coacn oracht wij zigingen aan in zijn ploeg. Ten op zichte van Leipzig werd doelman We- gang vervangen door Blochwitz. Deze zal behalve Geisler, die gehandhaafd is, Wruck en Bransch voor zich heb ben. Of Frassdorf zal spelen was gistermiddag nog niet bekend. In de Oostduitse voorhoede blijven Ducke, Frenzel. Erler en Vogel gehandhaafd Het Olympisch Stadion was giste ren nog iang niet uitverkocht. Tien duizenden plaatskaarten lagen klaar voor verkoop. Kennelijk is voetbal- minnend Nederland tevreden met de 25 minuten durende samenvatting die de NTS n* afloop zal uitzenden. handen worden genomen. Ont wikkelingen als bij Van Heijst zijn mede mogelijk omdat het beheer en de gang van zaken bij zogenaamde familie-bedrij ven aan de openbaarheid wor den onttrokken. Wij vinden dat een onaanvaard bare toestand, aldus de CMB, zeker waar de belangen van zoveel werk nemers bij een onderneming op het spel staan. Indien het algemeen be lang zich daartegen niet verzet, zou voor alle ondernemingen van enige betekenis een publikatie en ver antwoordelijkheidsplicht noodzake lijk moeten worden. „Wij zien dit als een eis van maatschappelijke zorgvuldigheid die ten opzichte van alle belanghebben den in acht behoort te worden ge nomen," aldus de CMB. ROLDE Gisteravond is tijdens de kermis in Rolde een ruzie tussen woonwagenbewoners met de dood van een hunner geëindigd: de 32- jarige Martijnus Wolters uit Hooge- veen. De vechtenden waren allen min of meer dronken. Vooral twee broers pakten hun neef Martinus hard aan en trapten hem tegen hoofd en li chaam. De politie, die geen honderd me ter van de vechtenden verwijderd was, werd door het publiek ge waarschuwd en scheidde de vech tenden in het café, waar een com plete veldslag aan de gang was. De broers werden gearresteerd. Aanvankelijk had men niet de in druk dat Martinus Wolters er ern stig aan toe was. Toen een dokter kwam, constateerde deze echter de Puskas op jacht DUESSELDORP De vroege re Hongaarse en Spaanse voet balinternational Ference Pus- in 1966 zijn actieve voetballoop- kas die in 1966 zijn ac tieve voetballoopbaan bij Real Madrid beëindigde en trai ner werd bij de Ameri- naar Europa komen om voetbal lers te contracteren, die in de Verenigde Staten willen spelen. De Gaulle zeer tevreden over bezoek Polen PARIJS De mening van dagbla den van de niet-communistische op positie in Frankrijk, dat De Gaulle's bezoek aan Polen een diplomatieke mislukking is geweest, wordt niet ge deeld door de regering. Minister Couve de Murville ver klaarde „dat het nooit de bedoeling is geweest de houding van de Poolse regering inzake het Duitse vraagstuk in enkele dagen te veranderen." De Gaulle zelf sprak over „een nieuwe bladzij in de geschiedenis van onze buitenlandse betrekkingen" Volgens hem moest het gewicht van het bezoek worden gezocht in zij zijn laatste onderhoud met Gomoel- ka. „Dit was", aldus De Gaulle, „zeer openhartig, zeer duidelijk, buitenge woon interessant en. naar ik meen, zeer belangrijk" Volgens het Poolse communistische partijorgaan Tribuna Ludu hebben de Poolse leiders „met zeer groot ge- noegen" de uitnodiging voor een te genbezoek aanvaard. Verwacht wordt, dat dit bezoek al volgend voor jaar zal plaats hebben. Dopingconferentie uitgesteld MILAAN De ronde tafelconfe rentie van een speciale commissie van de UCI (Internationale Wielerfe deratie), die op 15 september in Mi laan zou worden gehouden en waar op de officiële lijst van verboden sti mulerende middelen zou worden op gesteld, is verschoven naar een nog I nader bekend te maken datum. IJMUIDEN In de Noord vingen de trcilers tussen 58 NB en 59 NB veel schelvis. De IJM 99 Egmont was bijzon der op dreef en zette in een paar da gen een kleine duizend kisten scheep- Daarbij ving men nog wat koolvis, wij ting, gul, kabeljauw en makreel. De Egmont verscheen triiet aan de IJmuider markt. Het schip stoomde naar de En gelse haven Grimsby waar de laatste dagen betere prijzen worden geboekt. Wanneer de besomming van de Egmont zalt, zal ook de IJM 5 Maria Elisa beth zich met ruim 1200 kisten naa* Grimsby begeven De haringvisserij op de Noordzee had et veel meer te betekenen. Op de slechte berichten van de laatste da gen besloten de schippers van de uit varende schepen koers te zetten naar de Ierse Zee. Daar hadden de vangsten een sterk uiteenlopend karakter. De beste vangers konden de dag besluiten een totaal van 100 kantjes. Men noteerde echter ook vaartuigen die wei nig of niets aan boord kregen. Bijzon der teleurstellend was. dat men in dit visgebied niets van de makreel te bo- sceuren kreea. Onder de kust De loggers en kotters onder de Ne derlandse kust behaalden betere resulta ten dan m het begin van de voorgaande week, maar over hield het beslist niet De beste vangers lieten gemiddelde trekken aantekenen van 40 kg tong en een mand of vijf andere vis. Dit betrof voornamelijk schol. De vaartuigen die zich in dit gebied bezighielden met de jacht op de kleine gul hadden iets meer succes doch ook zij waren het wel beter gewend. De loggers en kotters die hun heil verder uit de buurt zochten, behaalden over het algemeen betere resultaten, ook hun verrichtingen deden de 'bemanningen niet met blikken van de hoogste tevredenheid rondlopen. Een enkel vaartuig kon uit een trek 50 kg tong en een mand of zes schol en wij ting bergen. In de meeste gevallen kwam len daaraan niet too- Wat er wu Aan de IJmuider markt zorgden 23 vaartuigen voor een aanvoer van 4180 kisten vis, waarvan 1050 kisten schel- 590 kisten wijting. 210 kisten gul en kabeljauw, 630 kisten kl. gul, 350 kis ten koolvis, 320 kisten haring, 200 kis ten makreel. 380 kisten schol, 10 kisten tarbot 160 kisten diversen. 460 stuks stijve kabeljauw en 13.000 kg tong. Verder waren er 180 kleine kisten schelvis. 100 kleine kisten wijting, 1500 kleine kisten haring en 2180 kleine kis- n makreel- Het leeuwendeel van de makreelaan- jer kwam voor rekening van een grote Zweedse kotter die een kleine 2000 kis- in de markt zette. Voor de buit van deze ringzegenvisser bestond een grote belangstelling. De gemiddelde prijs be droeg f 25, zodat de schipper met een tevreden lach een zeer goede besom ming kon incasseren. De tong was over het algemeen wat goedkoper. De grootmiddel in het bijzon der was het kind van de rekening. Na een toch al lage inzet van f 3.71, be taalde men later niet meer dan f 3.20. Schol De schol moest eveneens enkele stap pen terugdfoen. De fcleinmiddel en de eentjes begonnen met een notering van f 59 lang niet slecht doch zakten weldra weg naar f 42. De schol 2 was nog min- in trek en moest zich na een start f 45 een lage koers van twintig gulden laten welgevallen. De haring moest met een iets lagere beginkoers van f 32.40. genoegen nemen, maar door een hogere slotnotering, haalde men toch een beter gemiddelde dan op de voorgaande dagen. Bij de schelvis stelde de braad de pen- nen in de schaduw. De gunstige verhou ding bedroeg zeker een gulden of tien. Bij de gul marcheerde de grootste soort met een notering van f 64 tot f 50, braaf mee in het prijzengelid. Dat kan niet worden gezegd van de kleine gul, die na een inzet van f 30, op een slotkoers van f 22 werd gedrukt. Vafeidaag aan de markt Voor de IJmuider markt meldde zich onder meer de KW 74 Tetman Hette, die net te laat binnen was om de dins- dagmarkt te kunnen halen. In Scheveningen In Scheveningen had de aanvoer niet veel te betekenen. De meute van han delaars kon slechts een keus doen uit 197 kleine kisten haring. 60 kisten schol en 300 kg tong- Bromfietsers naar het ziekenhuis KATWIJK Gistermorgen om ze ven uur is de Katwijker Jacob Heems kerk op zijn bromfiets in botsing ge komen met een personenauto. Hij liep een diepe snijwond in de kuit van zijn linkerbeen en hoofdletsel op en brak zijn linker enkel en zün rechter sleu telbeen. Men vervoerde het slachtoffer naar het academisch ziekenhuis te Leiden. Het ongeluk gebeurde op de hoek ZeewegWyborghstraat. Gisteravond om half zes raakte de 17-jarige fabrieksarbeider Jan van den Oever met het voorwiel van zijn bromfiets een trottoirband in de Rijn straat. Hij verloor de macht over het stuur, kwam te vallen en liep een hersenschudding op. Ook hij is naar het academisch ziekenhuis gebracht. De jongeman reed met een snelheid van ongeveer 40 km- Bedrijfsleider van zwembad Katwijk KATWIJK De raad van beheer van de NV Sportfondsenbad Kaïtwijk heeft tot bedrijfsleider van het bin nenkort te openen overdekte zwem bad benoemd de heer D. P. H. Tim mermans te Utrecht KATWIJK: 34371 KATWIJK Het aantal inwoners nam in augustus met 100 toe. van 34271 op 1 augustus tot 34371 op 1 september. Het inwonertal vermeer derde door geboorte en vestiging met respectievelijk 75 en 227 en daalde door overlijden en vertrek met res pectievelijk 19 en 182. Gevestigd in Katwijk KATWIJK Gevestigd: A. de Mooy van Rijnsburg naar Piet Heinlaan 7: P. Minke van Rotterdam naar Fagel- straat 25; R. Hulmer van Haarlem naar Fagelstraait 34: E. van Rees van Vlaardingen naar Fagelstraart 31; E. van Rees van Vlaardingen naar Fa- gelstraat 31; I. Schulinck van Maas tricht naar Dahliastraat 20d; R. Paling van Boskoop naar Dahliastraait 14b; S. Scholte van Hillegom, G. van Mars bergen van Lisse. C. van der Laan van Lisse, F. Gardenier van Doorn en P. van Deventer van Leiden, allen naar Nachtegaallaan 5; A. Schip horst van Leiden naar Valkenburgse- weg 11a; L. Varkevisser van Alphen naar Nachtegaallaan 41; D. de Groot van Leiden naar Havenstraat 9; S. van Beelen van Bergen op Zoom naar Rijnmond 97. KATWIJK AAN ZEE Een druk bezochte receptie hield gisteren in de late middaguren het jong getrouwd paar Kees Houwaard en Alice Meijroos in hotel-restaurant JNoordzee" aan de Boulevard. Zij waren daarvoor door de Haagse wethouder van Economische Za ken, de heer B. Bol, in de raads zaal aan de Javastraat in Den Haag in de echt verbonden, waar na hun huwelijk kerkelijk werd ingezegend in de Julianakerk aan de Kempstraat door de Herv. pre dikant ds. L. Lagerweij. Bruid en bruidegom zijn beiden werkzaam bij het Chr. nijverheidsonderwijs in Katwijk. De heer Houwaard is leraar aan de Chr L.T.S in Kat wijk aan den Rijnde bruid is verbonden aan de Prinses Mar griet Huishoud- en Industrieschool te Katwijk aan Zee Jacomina KW 2 IQ wordt verbouwd in Wonbrugge WOUBRUGGE De KW 219 Jaco- ina, indertijd op de Noordzee ge zonken en later gelicht, wordt op het ogenblik op scheepswerf De Dageraad verbouwd en vernieuwd. In november hoopt men zover te zijn, dat zij wee» zee kan kiezen. Het schip was eigendom van rederij A. van der Plas. Tijmstraat 22 en is verkocht aan de heer N. van Duyn uit de Princestraat. Het wordt op De Dageraad drie meter verlengd en van een nieuwe bovenbouw en een nieuw visruim voorzien. De Jacomina is in 1964 gebouwd bij Vooruit te Zaandam. Zii mat 26 x 6,34 2,92 hieter. Oud-Katwijk: 600 KATWIJK AAN ZEE Het Genoot schap Oud-Katwijk heeft ziim zeshon derdste lid ingesohreven. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Donderdag: hoog water 12.16 uur; laag water 7.33 en 20.11 uur. WARMOND De burgemeester zal niet op donderdag 14 september, maar op vrijdag 15 september spreekuur houden en wel 's morgens van 1012 Chr. muloschool in Rij n<-burg aanbesteed RIJNSBURG De bouw van een christelijke muloschool is vanmorgen aanbesteed. Inschrijvers waren: fa. J. Slootweg Zn. in Valkenburg voor 736,900, Aannemersmij. Van Rhijn N.V. in Katwyk voor 779.000, B. van der Plas in Katwijk aan Zee voor 808.000, fa. W. Ouwehand Zn. in Katwijk voor 760.000, combinatie Den Haan-Van Egmond-Van Iterson in Rijnsburg voor f 753.000, fa. L. de Best Zn. in Katwijk voor 795.000. Het werk is gegund aan de laagste in schrijver, de firma Slootweg. RIJNSBURG Donderdag om acht ir wordt in de Petrakerk de tradi tionele startavond van de gerefor meerde mannen- en vrouwenzangver eniging eghouden. Drs. Koffeman, voorzitter van de gereformeerde man nenbond, zal spreken over het onder werp: Hoe beschouwen wij de Bijbel? RIJNSBURG Donderdagavond om acht uur wordt in de chr. geref. kerk de bijbelkring van de plaatselijke af deling van het Nederlands Bijbelge nootschap gehouden. Spreker is ds. J. van Nieuwkoop, gereformeerd predi kant in Scheveningen. Het hervormd kerkkoor verleent medewerking. RIJNSBURG Vrijdagavond om acht uur hooprt ds. S. de Jong uit Hou ten iin de zaal achter de christelijke ge reformeerde kerk een spreekbeurt te vervullen voor de hervormde evange lisatie. Bouwkosten bedroegen 3/4 ton li r huiih KATWIJK AAN ZEE Gisteravond is de hervormde school in De Hoornes in gebruik genomen. Zij kreeg als naam de Prins Willem-Alexander- school. Wethouder j-j Haasnoot hoopte, dat volgend jaar een tweede systeem- school in de Hoornespolder kan wor den gebouwd. De nieuwe school telt namelijk a! meer leerlingen dan i stlijk i». D« wethouder xei er niet ze- Jtér va* ts tijn, dat ds rijksoverheid n de scholenbouw de prioriteit geeft die zo dringend nodig is De voorzitter van het schoolbestuur, ds. W. Vroegindewey, merkte op. dat school staat of valt met de be kwaamheid van het personeel en de geest die er heerst. Behalve het be kwaam maken van de leerling voor de maatschappij is vooral van betekenis hem bekend te maken met de naam des Heren. De onderwijzer(es) dient het kind te vertellen over het .verbond Gods, op dat het een blik 'mag slaan inGods vaderhart, dat vol liefde is voor de zondaar. Bijbel, kerk en school horen bij elkaar. Men zou de school kunnen zien als een voorportaal van de kerk. Moeilijkheden Onderwijsinspecteur A Boogaard herinnerde aan de vele moeilijkheden die bij de totstandkoming van de school moesten worden overwonnen. Aanvankelijk gestart met een plan voor een traditionele school, ontwor- pen door het Katwijk»® architecten- Ir|:<gM| SUPER AUTOMATIC 412 4 Vi Kg. 1 1195.— van den ANKER Dwarsstraat 19 Telefoon 3764 Boeplein 13-14 Telefoon 2561 Katwijk. bureau Verloop-Van der Mey, moest plotseling worden omgezwaaid naar een systeemschool. Dit type systeem bouw is evenwel moeilijk van traditio nele bouw te onderscheiden. De school 5 zij er nu staat, heeft alle ver wachtingen overtroffen. Namens de centrale kerkeraad sprak de heer J- de Groot, namens de school hoofden de heer J. Vink, namen wijkkerkeraad de heer Jac. van der Plas. voor de zondagsschool de heer G. Vooys en ten slotte was het woord aan het hoofd van de nieuwe school, d« heer W. van der Plas. Men was algemeen van oordeel, dat de school aan alle eisen vol doet. zowel wat interieur en inde ling als het exterieur betreft Met de bouw van de school was 3/4 ton gemoeid. Bij de opening waren ook aanwezig de heren P- C. Priester en T. Meij- vogel, respectievelijk directeur en ad junct-directeur van Openbare Werken, de predikanten De Vos. Kool en Bou- man en aannemer Joh. van Hee»wjjk- Stichting Dorpskuiswerk Haarlemmermeer-Zuid LISSE Verschenen is het tiende jaarverslag van de stichting Dorpshuis werk Haarlemmermeer-Zuid. waarvan het bestuur wordt gevormd door de voorzitters van alle aangesloten afde lingen. Het werkterrein van de stich ting strekt zich ook uit over dorpen in de bollenstreek. Tastbare resultaten van de activiteiten der stichting zijn het dorpshuis Het Eiland te Beinsdorp en he'. binnenkort te bouwen dorps huis te Lisserbroek. waarvoor de bur gerij f 20.000 bijeen bracht; waarschijn lijk begint de bouw over enkele maan den. Voor Abbenes, dat zich nog moet be helpen met een verouderd dorpshuis, zijn de plannen nog niet in een actueel stadium gekomen. Succes voor DJO in Leinniiden LISSE De wandelsportvereniging DJO heeft deelgenomen aan de vierde meer en drechttocbt in Leimuiden, ge organiseerd door de WSV „NAS" al daar. Dank zij het goede weer werd het een mooie wandeltocht De Lisser wandelaars keerden terug met drie groepsprijzen en voor alle deelnemer* een herinneringsmedaille. LISSE Het Comité Activering Jeugdwerk (CAJ) zal op donderdag 21 september in De Witte Zwaan de winteractiviteiten en eventueel te houden wintercursussen bespreken* Aanvang 8 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5