Werkloosheid schrikt de beurs niet af „Apartheidsbeleid in hoofdlijnen passend" „OUDERS VOOR DE KLAS" Amerikaanse mariniers slap van marihuana De Gaulle: Ons niet laten overvleugelen Kamerlid Schakel bezocht Z.-Afrika Wel begrip, maar geen instemming Amerika wil overleg zonder voorwaarden in kwestie Vietnam FINANCIEEL WEEKOVERZICHT Skiffeur Wienese en Nereus-acht wonnen in herkansingen Twee jongelui maanden zoek 7 ZATERDAG 9 SEPTEMBER 1967 HONOLOELOE Een Ameri kaanse marinier heeft in een brief aan wat bovendien eigenlijk een geschreven dat een aantal mariniers tijdens een aanval op hun stelling „slap en onbruikbaar"waren door ge bruik van marihuana. De marinier vertelde in de brief dat in zijn sectie 20 mariniers zitten, die bijna allemaal geregeld stuff ge bruiken. „We werden aangevallen in de vroege ochtenduren, en sommigen van de jongens zaten nog marihuana te roken of waren hun hoofd al volko men kwijt." De marinier zei, dat het de verdoof den niets kon schelen of ze gedood werden. Zes jongens, die marihuana hadden gerookt, sneuvelden. Het korps mariniers zal een onder zoek instellen, werd later medege deeld door een militaire woordvoer der. KRAKAU President de Gaulle hield gisteren zijn triomfantelijke in tocht in de oude Poolse stad Krakau. Voor een publiek van verscheidene honderden mensen betoogde hij dat zowel Frankrijk als Polen moeten vermijden dat ze worden overvleu geld door een grotere mogendheid. Waarnemers menen dat hij hier- mee duidelijk 'de Verenigde Staten, respectievelijk Rusland op het oog had. De Franse president zei dat in ternationale samenwerking onontbeer lijk is voor vooruitgang, „maar dan moet het werkelijke samenwerking zijn, en geen opslorping door een enorm buitenlands apparaat". De Gaulle nam in Krakau zijn in trek in het vroegere paleis van de Poolse koningen. Hij bad in hun kerk. Het episcopaat distancieerde zich echter van het bezoek van de Gaulle door hem slechts door een vi caris te laten begroeten. Kardinaal Wojtyla, de r.-k. metro poliet van Krakau en de hogepriester van de Kathedraal waren afwezig. Van r.-katholieke zijde werd ver klaard dat de kardinaal was wegge bleven omdat de Gaulle niet zijn op wachting heeft gemaakt bij kardinaal Wyszynski. (Van een onzer verslaggevers) HOORNAAR „V oor een land met een dergelijke enorme verscheidenheid op velerlei gebied bestaat geen andere oplossing dan de aumftjieid." Dat is de mening van het Tweede Kamerlid M. W. SqtpJkel (a.r.), die juist is teruggekeerd van een bezoek van een maand aan de Unie van Zuid-Afrika. „Anders gezegd: gelet op de feitelijke situatie zie ik geen bruikbaar alternatief. In hoofd lijnen is het apartheidsbeleid passend." De heer Schakel zag zijn opvattingen 1 bevestigd. „Het apartheidsbeleid heeft mijn instemming niet, maar ik heb er begrip voor ik ben me bewust van de complexiteit. Met De Vllliers Graaf, de oppositieleider, heb ik ook gepraat. Zelfs hij had geen alternatief." Op uitnodiging van de regering in Pretoria kwam de heer Schakel naar Zuid-Afrika. De uitnodiging had hij te danken aan het feit, dat hij tweede voorzitter is van de Nederlands-Zuid- afrikaanse Werkgemeenschap (NZAW). Kreeg u alle medewerking en vol ledige vrijheid hij uw pogingen, de verschillende aspecten van het apart heidsbeleid te onderzoeken GLANSPUNTEN „Ja. Ik had voor mezelf uitgemaakt, dat ik niet langs alle glanspunten van het beleid zou worden gevoerd. Ik wil de me het recht voorbehouden om met iedereen te spreken. Dat recht is me zeer loyaal toegekend. Gesproken heb ik o.a. met mensen van het Christelijk Instituut, met oppositiemensen in de kleurlingenwereld en figuren uit de bantoewereld, die er een afwijkende mening op na houden." Bent u geen enkele maal getuige geweest van wrijvingen tussen de versqhillende groeperingen „Nee. Men kan stellen, dat de sfeer in Zuid-Afrika zeer ontspannen is. Dat feldt ook voor de grote bantoe-woon- uurten en de Indiër-buurten in Dur ban. Als blanke kun je je overal onge dwongen bewegen." Is het nooit voorgekomen, dat een neger zich opwond over de wijze, waarop u uw standpunten naar vo ren bracht? „Kijk eens. u moet bedenken dat ik RUSK: GEEN PLANNEN TEGEN CHINA M. W. SCHAKEL geen alternatief WASHINGTON De Verenig de Staten zullen een eventueel verzoek van de nieuwe Zuidviet- namese regering om een bombar dementspauze in Noord-Vietnam in ernstige overweging nemen. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Dean Rusk, zei dit gisteren op een perconferen tie. Als er enige positieve reactie van Hanoi komt. zei Rusk, zal Amerika die aangrijpen. Niemand wil liever vrede dan president Johnson, en Ame rika is nu bereid te onderhandelen zonder voorwaarde. Als de andere partij voorwaarden wil stellen, wil Amerika daarover praten. Uit Hanoi is echter nog geen aanwijzing ontvangen, dat het de kant van de vrede op wil. Amerika zou er geen bezwaar tegen hebben, als Noord en Zuid alleen onderhandel- Ommezwaai den zonder deelneming van Am-erika. Dean Rusk zei ook dat Amerika zich op de nieuwe zitting van de VN-assemblee zal blijven verzetten tegen toelating van communistisch China tot de Verenigde Naties, wan neer daarbij de verwijdering van na tionalistisch China uit de volkerenor ganisatie wordt geëist. Wat Noordvietnamese vliegtuigen betreft, die vanaf de Chinese bases opereren zei Rusk dat vast staat dat Noordvietnamese vliegtuigen bases in China hebben. Maar hij zei dat er geen bewijzen zijn dat de Noordviet- j namese Migs aanvallen op Ameri- kaajise vliegtuigen hebben gedaan, rechtstreeks vanaf Chinese bases. Onverstandig Hij verklaarde geen waarborgen te kunnen geven dat Peking niet zal gaan deelnemen aan de strijd in Viet nam, maar hij voegde er aan toe dat het zeer onverstandig zou zijn van de Chinese leiders zulks te doen. Rusk benadrukte dat Amerika geen plannen heeft tegen communistisch China of tegen Noord-Vietnam als „zij hun buren in Zuid-Vietnam met rust willen laten." Amerika zal elke bijdrage van de j Verenigde Naties verwelkomen, die vrede in Zuidoost-Azië kan brengen", aldus Rusk. „Krachtens het handvest zijn de VN verantwoordelijk alles te doen wat mogelijk is om vrede in Vietnam te brengen." Hij bevestigde dat Ame rika andere landen gepolst heeft over de mogelijkheid van optreden van de Verenigde Naties. me sterk heb beperkt tot het trekken van informaties. Van het poneren van stellingen was slechts zelden sprake." Wat is nu uw indruk over de mate van welvaart van het land en hoe staat het met de ontwikkelingsmo gelijkheden? VOORUITGANG „Zuid-Afrika is geen land. dat in de versukkeling is. Er is vooruitgang voor alle bevolkingsgroepen. Men besteedt ongelooflijk veel kapitaal aan de ont wikkeling van de achtergebleven volks delen. Je kunt gerust stellen, dat er geen land ter wereld is dat op staats- en provinciale begrotingen zoveel geld uittrekt voor de ontwikkelingshulp in eigen land als de Unie." Het is bekend, dat studerende jon geren slechts weinig de gelegenheid krijgen en dan nog voor korte tijd om het ouderlijk huis te be zoeken. Wat is daarvan volgens u de reden? ..We hebben er hier geen voorstel ling van. hoe groot de afstanden daar zijn. Een afstand, die bij wijze \an spreken gelijk is aan die van Rotter damMoskou, wordt vaak per auto afegelegd alsof het de gewoonste zaak van de wereld is. Nee. ik zie de korte en weinig talrijke bezoeken alleen als een praktische noodzaak." Tot een afgerond oordeel over het apartheidsbeleid is de heer Schakel na zijn bezoek uiteraard niet geko men. Hij heeft zich voornamelijk be wogen op de terreinen van de politiek, wetenschap, publiciteitsmedia, transport en religie. Met uitzondering van Kim- berley bezocht het Nederlandse Tweede Kamerlid alle plaatsen van betekenis. Hij voerde honderden gesprekken. TOTAALOORDEEL „Het blijft natuurlijk een moeilijke zaak om een totaaloordeel over de sa menleving te vormen. Ik heb me bij voorbeeld niet op de hoogte gesteld van het toelatingsbeleid, het passenbe- leid, de misdaadbestrijding. Daar was geen tijd voor." Veertig katten ivaren teveel voor de buurt AMSTERDAM Onder grote be langstelling van de buurtgenoten, heb ben ambtenaren van bouw- en wo ningtoezicht met vijf politieagenten gisteren veertig katten uit een wo ning op het Meidoornplein gehaald en overgebracht naar een asiel. Buren van de eigenaar, een 52-jari ge werkloze, hadden bij B. en W. geklaagd dat de dieren een doordrin gende geur verspreidden en de situa tie onhoudbaar was. Omdat niet werd opengedaan, moesten de ambtenaren de deur open breken om binnen te komen. In de woning wachtte een opgewonden heer ze op. die wild met een brood mes zwaaide. Nadat hij en zijn vrouw waren ge kalmeerd, kon worden begonnen met het vangen van de katten, die op de stoelen, tafels en zelfs in pannen in de keuken lagen. De Biologische dienst van de GG en GD ontsmette tenslotte de woning. Overigens acht het a.r. Tweede l\oo"É*n lprlpTI VJltl Kamerlid zich niet de juiste man nC&C11 1CUCU Y a11 om een oordeel te vellen over de f ,*1' J samenleving in Zuid-Afrika Die 1311111)6 VCFDl 311(1 'pretentie heb ik niet. Ik reken' mezelf tot de mensen, die enige matiging in hun oordeel over de Unie betrachten. Maar ik heb wel gezien, dat de mensen met de huidige situatie tevreden zijn. Iedereen maakt een volkomen ontspannen indruk." Fietser verongelukt BORNE In de buurtschap Bor- nerbroek, gemeente Borne, in Over ijssel is vrijdagmiddag de 78-jarige A. H. Hammink verongelukt. De heer Hammink kwam op de fiets uit een zandweg en stak zonder uit te kijken de weg over. Hij werd door een vrachtauto aangereden en was op slag dood. RODEN Te Hoogkerk is vrijdag de 51-jarige mevrouw H. Bos-Hut uit Roden door een auto aangereden. Zij was op slag dood. sen de volkeren. Taal, religie en cul tuur wegen aanzienlijk zwaarder. „Stel je eens voor, dat ze in Nederland ver schillende provincies gingen vormen met ais inwoners, pak weg, Eskimo's, Grieken, bewoners van het stenen tijd perk en ga zo maar door. In zo'n geval is het toch logisch, dat apartheid ont staat en zelfs aan te bevelen is?" DOWNERS GROVE Tien j mensen, onder wie negen leden van één familie, zijn levend verbrand bij een botsing tussen twee auto's in Downers Grove, een voorstad van Chicago. H. M. van den Wall Bake chef van de marinestaf DEN HAAG Met ingang van 15 september zal vice-admiraal H. M. van den Wall Bake worden belast met de functie van bevelhebber van de zeestrijdkrachten, tevens chef van de Marinestaf, als opvolger van de 14 augustus overleden vice-admi raal A. H. J. van der Schatte Olivier. De 54-jarige admiraal Van den Wall Bake vervult thans de functie van vlagofficier van de Koninklijke Marine. Piet de Wit tweede ZURICH Op de Oerlikonbaan in Zürich moest Wereldkampioen Piet de Wit vrijdag tijdens stayers wedstrijden voor amateurs over vijf tig kilometer genoegen nemen met een tweede plaats. De Zwitser Her- ger was winnaar. Dries Helsloot klasseerde zich met een ronde ach terstand als vierde. Tiemen Groen werd samen met zijn Italiaanse koppelgenoot Damiano eerste in een omnium voor beroeps renners. Raymond De Loof won een stayerswedstrijd voor beroepsren ners over 100 kilometer. De Fransman Raynal werd tweede en onze landgenoot Oudkerk derde. Wereldkampioen Proost bracht het niet verder dan een vijfde plaats met vijf ronden achterstand op de win- In Driebergen hebben politici nu eens niet in een politieke arena met elkaar gewedijverd, maar op de racebaan. Met duize lingwekkende snelheden ijlden vele heren Kamerleden gisteren voort op hun kleinwielige mo torvoertuigjes in een even ener verende als spannende karting- wedstrijd. Getooid met helmen tegen het vallen ziet men hier de Kamerleden J. H. Jansen van de KVP (aan kop), onmiddellijk gevolgd door mr. C. A. Bos van de CHU. In navolging van buitenlandse centra heeft de Amsterdamse effectenbeurs deze week een gunstige stemming aan de dag ge legd. waarbij behalve de internationale aandelen 'ook geselec teerde lokale fqndsen flinke koerswinsten behaalden. De staking in de Amerikaanse auto-industrie heeft tot dusver weinig vat op de markt gehad. De werkloosheid in ons land, die deze week wel bjjzondc in de belangstelling kwam, heeft de effectenbeurs niet afgeschrikt en het publiek bleef aandelen kopen. Voor de komende maanden houdt men ernstig rekening met een verde re stijging van de werkloosheid. De moeilijkheden van de metaalfabriek Van Heyst en Zn., die voor het pu bliek zo maar uit de lucht kwamen vallen en een zekere onrust verwek ten. hebben de risico's van de huidige werkgelegenheid als het ware on derstreept. Als men daarbij vergelijkt de stem ming op de effectenbeurs, waar het koerspeil verder is aangetrokken, dan kan men van een zekere discrepantie spreken tussen het min of meer som bere geluid over de werkgelegenheid Strijd om Europese roeititels week de ommezwaai van de republi keinse kandidaat voor het president schap Romney naar het kamp van de felle tegenstanders van de Vietnam- politiek. Zijn beschuldiging want dat is het toch wel van een hersenspoeling, maar meer nog zijn toelichting daar na, zijn ernstig. Hij beticht de regering van niet juis te informatie over een zaak waar Amerikaanse en Vietnamese levens mee gemoeid zijn. Als Romney gelijk beeft, faalt in. baar is. Washington de democratie, is het de meningsvorming via de communica tiemiddelen van geen waarde en zijn de politici niet voor hun taak bere kend. We zijn geneigd Romney te zien als een man wie niet ontgaat dat de „duiven" in Amerika aan de winnen de hand zijn. De Vietnam-politiek is er in toenemende mate aan kritieki nagepraat' •nderworpen. T ragisch Dean Rusk werd op de persconfe rentie gevraagd of hij meent dat het Amerikaanse volk het geduld verliest over de vordering van de oorlog. Hij antwoordde ongeduld te oegrij- pen, maar vervolgde: „Het is tragisch dat het in 1967 nodig is dat onze jonge mensen op de proef gesteld en geofferd worden na al wat ge beurd is sedert 1945 om een wereldor de te scheppen om duidelijk te maken dat agressie niet aanvaard- Gcorge Ronincy van Michigan, dat de regering Johnson bij het geven van in lichtingen over de oorlog in Vietnam een gebrek aan oprechtheid heeft ge- „Maar tezelfdertijd", aldus Rusk, „wil ik niet verwikkeld raken in wat de campagne zou wil- VICHY Hoogtepunten voor de Nederlandse kolonie waren vrijdag tijdens de Europese kampioenschap pen roeien die in het winderige Vichy worden gehouden, de over winningen van skiffeur Jan Wie nese en de Wartena-acht. Niet de zege bracht de toeschouwers langs de oevers van de Allier in vervoe ring, wel de wijze waarop de triom fen tot stand kwamen. Zowel Jan Wienese, als de acht van Nereus gestart in een tempo van 49, beheersten hun herkansing volkomen en leidden vrijwel van start tot finish. De vreugde over de behaalde fi naleplaatsen stond in schrille te genstelling tot de ontluistering die zich aftekende op de gezichten van de leden van Nereus vier zonder stuurman. Evenals in de series ein digde de Kloostermanvier ook in de herkansing als laatste. Ter ver ontschuldiging mag worden aange voerd dat op Kloosterman na alle roeiers last hadden van darmstoor nissen. Dat Rouwe en Hartsuiker in de zware herkansingen kansloos zou den zijn, stond bij voorbaat vast. Koorts en het licht dieet dat Hart suiker was opgelegd, hadden de conditie van de Utrechter te sterk aangetast. De Westduitser Berger en Ott zegevierde met groot machts vertoon. Meer verwacht Meer hadden de Nederlanders zeker van Droog en Van Dis in de dubbel twee verwacht. Het Russische duo aangevoerd door de befaamde Oleg Tjurin nam in de start een be slissende voorsprong. Geen meter hebben Droog en Van Dis daarvan kunnen terugnemen. Het FISA-bestuur heeft vrijdag aan de Koninklijke Nederlandse Roeibond meegedeeld dat Van Nes, wereldkampioen in Bied, en v. d. Want die deel uitmaken van de Delftse formatie Laga (vier met stuurman) voor een jaar het uitko men op wedstrijden van de FISA is ontzegd. Oorzaak van deze krasse maatre gel is een incident dat zich vrijdag middag op de tribunes afspeelde. Van Nes en v. d. Want werden ver zocht om hun plaatsen te verlaten, omdat deze voor gasten waren ge reserveerd. Toen de beide Neder landse roeiers dit verzoek negeer den. werd de Zwitserse officia] Riolo erbij geroepen. Een woordenwisse ling ontstond, waarbij Van Nes de heer Riolo zou hebben beledigd. Vrijwel alle nationale roeibonden hebben verklaard dat de straf voor Van Nes en v. d. Want veel te zwaar is. Jan Hein Donner won SANTIAGO De Nederlandse scha ker Jan Hein Donner heeft in de twaalf de ronde van het Capablanca-toernooi in Santiago de Cuba een overwinning behaald op de Pool Bednarski. De Deen Bent Larsen, die de Zuidslavier Gli- goric versloeg, heeft met 9,5 punt nog steeds de leiding voor de Russen Smys- lov en Polugajevski, met elk 8,5 punt SPECIALISATIE Het lijkt ons goed op te merken, dat niet alleen de cijfers over de werkloosheid beslissen over de stem mingen van de effectenbeurs. Opval lend is het, dat de koersstijging niet algemeen is, maar gespecialiseerd. De beurs kiest het fondsenmateriaal met zorg en laat bepaalde soorten links liggen. Intussen is het koerspeil hier in Nederland behoorlijk aangetrokken, zoals men kan constateren uit de koersgemiddelden: (achtervolgsns 2 jan., 3 juli, 7 sept. en de stijging in procenten): Intern.: 342. 388, 459, 33; industrie.: 271, 314, 334, 18; scheep vaart: 108. 114. 112. 4; banken: 155, 169, 181, 14; handel etc.: 138, 152, 159, 14; algemene index: 268, 305, 342, 21. Wij menen te mogen stellen, dat de verbetering van het koerspeil sedert het begin van het jaar voor een deel is toe te schrijven aan een te ver doorgevoerd pessimisme in de laatste maanden van 1966. De jaarverslagen en de kwartaalresultaten zijn echter van dien aard geweest, dat er geen reden was om een ernstige crisis op economisch gebied waarschijnlijk te achten, meer een lichte recessie. Verder heeft de laatste tijd het bui tenland zich behoorlijk op onze markt doen gelden. De Zwitserse beurs is dit jaar met ruim dertig procent gestegen en men merkte de laatste tijd hier Zwitserse aankopen, o.a. van Philips en Olies. De Duitse beurzen zijn met 25 procent gestegen en ook West-Duitsland was als koper op onze markt aanwezig. STEUN VS Het ligt voor de hand, dat we hier veel steun hebben gekregen van een gestegen koerspeil in Amerika, waar het indexcijfer voor industriële aan delen dit jaar met 15 pet. klom. Inter nationale aandelen werden van tijd tot tijd ook door Amerika gekocht. Op de lokale marktafdelingen koch ten beleggingsmaatschappijen „neusjes van de zalm", bijv. Gist, Zout, Zwanenberg, ACF, Erdal, aande len, welke flink omhoog gingen en ook door het buitenland en ons pu bliek gekocht werden. Een fonds als Van Gelder Zonen steeg van 105 tot 115 pet. op het officieel bericht van een mogelijke dividendhervatting over het lopend boekjaar., Vlismar. een onderneming, die een grote post aandelen Pak- huismeesteren in bezit heeft en dus van de fusie met Blaauwhoed profi teert, liep deze week 100 punten op en kwam op 376 pet. OMWISSELING Expl. Mij. „Scheveningen" liep op van ƒ45 tot 49 op grond van ge ruchten, dat er nu spoedig nieuws over de omwisseling zal komen. La ten we het hopen. De jongste 6'/* pet. lening Bank voor Ned. Gemeenten a 100 pet, is er flink ingegaan en het bedrag van de lening werd op ƒ150 miljoen gesteld. Desondanks moest een reële reductie op de inschrijvin gen worden toegepast. De rentevoet stijgt op het ogenblik niet verder, mede dank zij de aanko pen uit het buitenland. Gebruik Methylbromide Zeven tuinders ernstig ziek DEN HAAG Zeven mensen die in de tweede helft van augustus in tuinbouwkassen in het Westland grond hebben ontsmet, door deze te injecteren met methylbromide, zijn ernstig ziek geworden. Drie van hen vertonen verlam mingsverschijnselen. Een van deze drie mensen hij werkte in Kwintsheul verkeert in levensge- Vergiftiging met methylbromide kan grotendeels onherstelbare zenuw beschadigingen ten gevolge hebben, verwoesting van de hersencellen en spraak - en befegingsstoornisscn. De arbeidsinspectie acht het ge bruik van deze stof zo gevaarlijk dat zij de betrokkenen aangeraden heeft het in tuinbouwkassen niet meer te gebruiken. Ook Van Delden in finale (Van onze kunstredactie) DEN BOSCH In het Internationaal Vocalistenconcours zijn tot de vandaag te houden finale ook nog toegelaten de tenoren Bert van Delden uit Enschede en de Duitser Heinz Meijer en drie van de tien sopranen, t.w. Claudette le Blanc-Ross. Canada. Stefanka Popange- lova. Bulgarije, en Sallv le Sage, Hugo Herrmann overleden (Van onze kunstredactie) STUTTGART De Duitse compo nist en muziekpedagoog Hugo Herrmann is donderdag op 71-jarige leeftijd over leden. In 1928 kreeg hij de Schubert- prijs en twee jaar later een staatsprijs voor zijn opera „Vasantanesa". HAMBURG De Nederlander Van Baarle heeft zijn eerste partij in een jeugdschaaktornooi dat in Büsem (W.-Duitsland) wordt gehouden, tegen de Westduitser Westermaier afge broken. - na diefstallen - AMERSFOORT In Emmerik is de 26-jarige recidivist A. van I. uit Amersfoort aangehouden, die ervan wordt verdacht samen met zijn 21-ja- rige vriendin H. W.. die eerder al was aangehouden, voor tienduizenden guldens aan steraden, tafelzilver en antiek te hebben gestolen in enkele Noordhollandse en Utrechtse steden. Drie maanden lang heeft het twee tal zich schuil kunnen houden, voor een groot deel in Italië. Via uit Zwitserland en Spanje verzonden brieven werden de familieleden in Nederland misleid inzake hun ver blijfplaats. Deze week keerde het meisje op herhaald verzoek van haar vader naar Nederland terug. Bij aan komst werd ze aangehouden. Het grootste deel van de gestolen goederen is niet meer te achterhalen. ""O Rus zwom nieuw Europees record MOSKOU De 19-jarige Russische zwemmer Alexander Gor- deyev, heeft vrijdag tijdens zwem wedstrijden in Moskou, een nieuw Eu- ropees'record gevestigd op de 100 me ter vlinderslag. Gordeyev zwom de afstand in 58.4 seconden. Het oude record stond sinds augustus 1964 op naam van de Zuidslaviër Andre Depolo met een tijd van 58.5 sec. Celtic tegen Racing GLASHOW De Europese beker winnaar "oor landskampioenen, het Schotse eliic zal op 18 oktober in Glasgow en 1 november in Buenos Aires in het veld komen tegen de Zuidamerikaanse kampioen Racing Club Argentinia, om het wereldkam pioenschap voor clubploegen. Zege voor Tom Okker BOEKAREST Tom Okker heeft de halve finales van het heren enkelspel van het toernooi om de Roemeense ten niskampioenschappen. dat in Boekarest wordt gehouden, bereikt. In de kwart eindstrijden rekende de Nederlandse kampioen af met de Tsjech Milan Ho- locek: 61 63. Wereldtitel v. Heel MONTREAL De Nederlander Du- dok van Heel is vrijdag op het meer van St. Louis bij Montreal voor de derde achtereenvolgende maal wereld kampioen zeilen geworden in de Fly- I ing Juniorklasse. TARRAGONA De Spanjaard San Miguel heeft de derde etappe van de Ronde van Catalonië gewon nen. Hij legde de 111 km tussen La Rapita en Tarragona af in 2 uur. 50 minuten en 36 sec. De Duitser Wolfshol werd op een half wiel tweede, de Spanjaard Lasa leg de beslag op de derde plaats. PRAAG Praag zal zich kandi daat stellen voor de organisatie van de Olympische Spelen 1980. Dit is vrijdag in de Tsjechische hoofdstad bekend gemaakt. Onderwijzers staken in VS: NEW YORK Als burgemeester John Lindsay van New York zijn zin krijgt zullen maandag op de lagere scholen in de stad de ouders van de kinderen voor de klas staan. Ondanks de onderwijzersstaking zullen de scholen maandag volgens plan bc< ginnen. Lindsay kondigde dit vrijdag aan op een persconferentie. Hij zei dat aan de ouders zou worden gevraagd tegelijk als onderwijzer en ouder te fungeren. In de staat Michigan genieten een half miljoen leerlingen van een onverwachte verlenging van hun vakantie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 7