VLEET Johan van Dommele een uitstekend begeleider Oranjefeest was weer machtige belevenis Voorzitterswisseling; L.F.C. Flet ongeluk op de Willem de Zwijgerlaan Serenade voor bruidspaar in Katwijk-Zee Dief in streepjesbroek van dominee op pad Visserij nieuws bij de een spaarboekje NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERD AG 9 SEPTEMBER 1961 GAAF SPEL VAN VIOLISTENDUO LEIDEN Het laatste zomer- concert in de Pieterskerk werd ver zorgd door de organist van de Arn hemse Eusebiuskerk, Johan van Dommele en het violistenduo Bouw Lemkes - Jeanne Vos. Organist en violisten wisselden elkaar geregeld aj, zodat eigenlijk geen van beide partijen domineerde. Van Dommele staat bekend als één van onze beste organisten. Hij speelt serieus en heel nauwkeurig, zoals dat een bekwaam vakman past. Dat hij niet steeds volkomen overtuigde, wil ik graag toeschrijven aan een zich niet geheel vrij gevoelen. Het Pieterskerk orgel is hem niet onbekend, maar hij kent er blijkbaar toch niet alle moge lijkheden van. Dit viel, bijvoorbeeld, op in Mozarts allegro en fuga in g- moll. Het eerste deel speelde hij vloeiend, zonder echter de fijne contrastwerking geheel uit te buiten. In de fuga mislukt het mid delste deel door de overheersende knor rige bus. Op de verklanking van Bachs Preludium en fuga in f-klein was tech nisch niets aan te merken, maar de stuwing was zwak en het klankbeeld vrij onduidelijk. Een veel sterkere uitwerking had Re- gers Fantasie (met fuga) over het ko raal „Wie schön leuchtet der Mor genstern". Dit monumentale werk, dat echter alleen van het schone koraal leeft, is in het eerste deel zeker te lang. Het bevat dode episoden en onnodige uitweidingen. De fuga met de doorge vlochten melodie toont een machtige stijging, die Van Dommele knap en ef fectief tot leven bracht. Als begeleider van het violisten-echt paar Lemkes-Vos bewees hij zich een groot en scherp aanvoelend kunstenaar. Dit bleek vooral uit zijn medewerking in de Sonate voor twee violen en bas so continuo" in C- groot, van Bach, waarin hij zich zo voortreffelijk aan paste, dat het orgel noch een onbelang rijk aanhangsel, noch een opdringerige partner geleek, maar aan de beide vio len volkomen gelijkwaardig was en door een beheerst staccato een fijn con trasterend element vormde. Het spel van de violisten was bijzon der gaaf en welluidend, bovendien vol maakt harmoniërend in aanpak en op vatting. Een ruimte als van de Pie terskerk is voor strijkers weinig geschikt, maar men vergat de bezwaren door het prachtige spel, dat in de slot-gique van Bach voor mijn gevoel zijn hoogtepunt bereikte. Joh van Wolfswinkel Adjunct-directeur L.B.F. jubileert LEIDEN Op 11 sept hoopt de heer Latooy de dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bjj bakkerij Z. v. d. Meij, die in de loop der jaren volledig is samengegaan met de Leidsche Brood-Fabriek. De heer Latooy werd in Rotterdam geboren. In 1942 kwam hij als bedrijfs leider bij de broodbakkerij Van der Meij. Bij de Leidsche Broodfabriek leidde hij aanvankelijk de afdeling banket en doorverkoop. Geleidelijkaan werd hij in de algemene leiding van het bedrijf betrokken, op 1 aug. van dit jaar volgdfe zijn benoeming tot ad j u net-d irec teur De receptie op 11 sept. zal worden gehouden in restaurant Van der Heijden, Breestraat 85 te Leiden van 15.30—17.00 uur. Jeugdsociëteit Leyth ion LEIDEN Deze week opende de Jeugdsociëteit Leython aan het Leven daal haar deuren. Vele oud-leden van ,.In den Moriaen" en ,.Rehoboth" heb ben de weg naar hun nieuwe soos ge vonden, terwijl ook vele andere jon geren uit Leiden en omgeving blijk gavan van hun belangstelling voor deze sociëteit, die openstaat voor jon geren van alle gezindten en milieus. Bij elkaar waren het er enkele honderden, die zich door de verschillende pro gramma's, waaronder jazz, rhythm and blues en beat. lieten amuseren. In de grote zaal hing een Rlvièra-ach- tige sfeer met terrasjes rond een fon tein en palmen. De meesten lieten zich inschrijven voor een van de drie sociëteiten, te weten de tienersociëteit (1418 jaar), de middensociëteit (1720 jaar) en de ouderensociëteit (2025 jaar). Van avond om 8 uur zal voor de laatstge noemde sociëteiten een groots ope ningsfeest worden gegeven. De „Sea Sound Combination" verleent mede werking. Er bestaat nog gelegenheid zich te melden. Voor de tieners zal op vrijdag 15 sept. een apart openings feest worden gehouden waarbij ge danst kan worden op muziek van de beatband The Infuse". Leython heeft verder een open huis; elke middag van half vier tot half zes en iedere avond van half acht tot tien uur «behalve vrijdag- en zater dagavond, de avonden waarop de so ciëteiten hun vaste programma heb ben). In het open huis kan naast ta feltennis en biljart ook gebruik ge maakt worden van een welvoorziene leestafel. Iedereen van 14 tot 25 jaar is daar welkom. Ook niet-leden. Voor de leden van de sociëten be staan er nog diverse mogelijkheden, zoals het beoefenen van volleybal, ta feltennis en klaverjassen in wed strijdverband, terwijl er bij voldoende deelneming een danscursus zal worden georganiseerd. Echtpaar Sinteur 60 jaar getrouwd LEIDEN De heer en mevrouw SinteurV. d. Burg Lopsenstraai 17a, gedenken maandag het feit, dat zij zestig jaar geleden in het huwelijk traden. De man is 83 jaar en zijn vrouw 79 jaar. Het echtpaar heeft 6 kinderen. (Advertentie) Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet NZ. 19-20 - Rijnsburg Hutspot-wandeltocht LEIDEN Op zaterdag 7 oktober zullen order auspiciën van de Wan- delknkng-Leiden de Hutspot wandel tochten over afstamden vam 5, 10, 15 en 20 km worden gehouden. De start is aan de Romamuszaal aan de Lamge Mare (achter de Hartebrug- kerk) en de starttijden zijn: van 13 tot 14 uur voor de 20 km-afstand en van 13 itot 15 uur voor de andere afstanden. Inschrijving: Oosterstraat 11a, Mare- singel 47, Leiden; Hoge Rijndijk 357, Zoeterwoude; Eikenlaan 53, Alphen aan den Rijn; Hackfortstraat 140, Den Haag. en aan de start. Aanbesteding Oegstgeeslerweg LEIDEN Gisteren is het maken van grond- en straatwerken voor de aanleg van de Oegstgeesterweg met bijkomende werken aanbesteed. Uit slag: Jansen-Wegenbouw n.v., Lisse, f 389.600; NV voorheen P. van Egmond en zonen. Leiden, f 375.000; Aanne mingsbedrijf G. van Duyn en Zonen n.v. Katwijk aan Zee, f 315.493; firma J. Byleveld en zoon. Koudekerk aan den Rijn f 282.000, NOORDWIJKERHOUT De Oran jefeesten begonnen dinsdagavond met een pantoffelparade langs de feeste lijk versierde etalages van de mid- denstandsbedrijven. onder de muzi kale begeleiding van St. Jeanne d'Arc en De Harpe Davids. De mooiste etalages waren van Jac. de Vroomen, Zeestraat; P. Nulkes. Zeestraat; bloe menmagazijn Flora, Zeestraat; V. C. F. Vink. Zeestraat, W. van Duin, Ha venstraat, J. Warmerdam, Dorpskring- weg. Arti-Home. Viaductweg, Jozef Broekhof, Havendwarsstraat; fa. G- van Dam, Havenstraat en P. van Nes, Kerkstraat. LEIDEN De voetbalvereniging L.F.C. hield de jaarvergadering. De voorzitter, de heer F. van Waveren. bracht de recente festiviteiten in her innering. „Dit alles is tot stand ge bracht door de eigen mensen". De voor zitter geloofde dan ook, dat in het ko mende seizoen L.F.C. zal terugkomen op de plaats waar het thuis hoort, na melijk in de eerste klasse. Secretaris A. Missaar merkte op, dat de elftallen dit seizoen een malaisejaar hebben doorgemaakt. Het Zilveren-Molentoer- nooi is een groot succes geweest. Het is de bedoeling, in het komende sei zoen de lichtinstallatie te vernieuwen. Uit het verslag van penningmeester H. Meer aanvoer op Leidse veemarkt LEIDEN Dat de aanvoer van rund- •e op de Leidse veemarkt deze week Iets geringer zou zijn, was te verwach ten. Immers, de grasstand is buitenge woon. mede daardoor de melkproduktie groot en melk brengt een goede prijs op. Het slachtvee is nog niet op een behoorlijk prijsniveau. De varkens- markt was bij wat lagere prijzen vrij lusteloos. Dit heeft zoals gewoon lijk zijn weerslag op de situatie op de magere-varkens- en biggenmarkt. Gebruiksvec. De aanvoer van melk koeien was redelijk, die van varekoeien gering. Doordat de melkprijzen nogal hoog en de slachtveeprijzen laag zijn, is er wel handel op de mélkkoeienafde- ling. Notering: melkkoeien 925, 1225, 1525; varekoeien 580, 900, 1275. Slachtvee. Gelukkig heerst er deze week wat meer levendigheid in de gro te slachthuizen. De vakanties zijn voor bij en het wordt kouder. Het vleesver bruik neemt iets toe. Mede door de wat kleinere aanvoer was er sprake van een redelijk goede handel. De vette kal veren hebben nu wel de hoogste prij zen gehad. De export naar Italië neemt iets af. Notering: slachtstieren 4; 4,20; 4,50; runderen 3,35; 4; 4,40 (deze prijzen per kg geslacht gewicht); vette kalve ren 3,10; 3,55; 3,80 (deze prijzen per kg levend gewicht). Varkens. Slachtvarkens buiten de markt om (beurshandel). De kensmesters moesten deze week genoe gen nemen met wat lagere prijzen. Het aanbod was te groot. Biggen en lichte varkens waren bij een kleine aan redelijk. Notering: zeugen 375, 400, 450; biggen 60, 65. 75; lichte varkens 90, 110, 115. Wol vee. Door een grote aanvoer, bij na 2500 stuks, werd de handel wel enigszins geremd. Dit kwam vooral tot uiting bij de vette schapen, waar de handel maar zeer matig was. Vette lam meren, die ook wat aantal betreft verre in de meerderheid waren, deden het vrij vlot. De prijzen bleven goed op het oude plan. Notering: fokschapen 120, 130, 150; vette schapen 90, 105, 115; vette lammeren 115, 135 ,160. Geiten. Handel rustig. Notering: 15, 30. 50. Kaas. Aanvoer: Goudse 2, Leidse 1 partijen. Notering: Goudse eerste soort tot 3,67, Leidse tot 4,25. Handel: goed. ZONWERINGSBEDRIJF - DEKKLEDEN FABRIEK Oudshoorn-van Egmond ifjjpllÉi RIJNSBURG Nieuwenburg bleek, dat L.F.C. finan cieel gezond is. De scheidende heer J. Selier, oud penningmeester. werd benoemd tot erelid van L.F.C. De voorzitter dankte de heer G. van Eigen yoor zijn werk in verschillende functies. Beiden kregen een aandenken. Ook de heer Van Wa- n maakte zijn plaats vrij. Hij ver klaarde, altijd bewondering te hebben gehad voor de zelfwerkzaamheid en de volharding van de L.F.C.-ers. De heer Van Waveren zag zich benoemd erevoorzitter. Tot eerste voorzitter werd gekozen de heer H. Holswilder. Vrijdag 29 september is er gelegen heid, van de heer Van Waveren af scheid te nemen, in t Karrewiel. Benoemingen universiteit LEIDEN Curatoren van de uni versiteit hebben benoemd: A. Hustinx, arts, tot wetenschappelijk hoofdmede werker in tijdelijke dienst bij de Psy chiatrie: dr. H. R. Kobel, tot weten schappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Genetica; drs. P. J. B. A. de Natris, wetenschappelijk medewer ker le klasse in tijdelijke dienst bij de Psychologie bij de Algemene Psycho diagnostiek: mr. S. Patijn. tot weten schappelijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de faculteit der Rechtsgeleerdheid; drs. J. F. Veldkamp, tot wetenschappelijk ambtenaar in tij delijke dienst bij het Rijksherbarium; dr. M. H. Würzner, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren, tot weten schappelijk medewerker le klasse in vaste dienst. LEIDEN In de toestand van de meisjes Beppie van den Berg (Sophia- straat), en Marga Brandt Alexander - straat), die, zoals wij gisteren meldden, donderdag zijn aangereden op de Wil lem de Zwijgerlaan door een locomo tief. is geen verandering gekomen. Zij verkeren, zoals wij al berichtten, bui ten levensgevaar. Gisteren is de poli tie geruime tijd bezig geweest om ach ter de juiste toedracht van het ongeluk te komen. Vandaag konden daar nog geen mededelingen over worden ge- De meisjes zaten samen op één fiets. Zij kwamen van de Kooilaan en reden de Willem de Zwijgerlaan op, linksaf. Bij het passeren van de overweg had de locomotief een snelheid van vyf ki lometer per uur. Ook verpleeghuis bij Diaconessenhuis LEIDEN In aansluiting aan on: bericht van gisteren over de toekom stige bouw van enkele verpleeghuizen in Leiden kan nog worden gemeld, dat er ook bij het bestuur van het Diaco nessenhuis plannen bestaan voor de bouw van zo'n huis. Volgens het ont werp zal dat een capaciteit van 15f bedden krijgen. De aanvraag voor d< bouw is by het departement al inge- KATWIJK AAN ZEE De Herv. Kerkeraad wijst erop dat de morgen dienst in de Hulpkerk Hoomes aan vangt om 9.15 uur en dat de dienst ii de Ichthuskerk om 10.30 uur begint. WIJ SPAREN ALLEMAAL BIJ DE Coöp. Raiffeisenbank „RIJNSBURG" Rente naar spaarvorm 5 Vi De diezelfde avond gehouden kla- verjasdrive bracht de voornaamste prijzen in handen van H. van der Zwart, C. Wassenaar en H. van Eeden. En terwijl de volgende woensdagmor gen de deelnemers aan het traditionele tonknuppelen hun armspieren mas seerden. vlogen reeds de duiven van de plaatselijke melkers terug naar het hok. De duivin van Harm Dijkstra kwam uit Roosendaal het vlugst thuis. De vele tonknuppelaars, in twee groepen ingedeeld, moesten de pry- laten aan J. J. Meyer, Hoogstr. 64 en Arend den Elzen, Julianaplein. Ringrijden Bij het ringrijden op bromfietsen bleek P. Muilwyk, 's-Gravendamse- weg. de beste. De wedstryd hardlo pen over een afstand van 4 km werd gewonnen door de atleet W. van Giils- wijk. Kerkstraat 14a. De donderdag was geheel gevuld met volksspelen. De uitslagen: puzzel- rit voor bromfietsen: 1 H v d Berg, Hoogstraat 30, 2 G Warmerdam Ka- Dellenboslaan 4. 3 J A B Timmers Ha- venstraat 2. Cyclecrosswedstryd op bromfietsen. 1 H Hachmang Herenweg 124, 2 J Jonkheer, Herenweg 288, 3 W Broek hof Jansensteeg 4. Auto-duwwedstrijd: 1 ploeg Van der Linden Herenweg 282. 2 kantine-ploeg WSB, 3 ploeg gebrs. Van Dam. Ringsteken voor dames en heren te paard: 1 Kees Immerzeel, 2 Ans Bak ker Kraaierslaan, 3 L v d Berg. Ringryden met versierde auto'. W J v d Burg, 2 W Duivenvoorden. 3 Loes v d Berg. De mooist versierde auto was van J. van den Berg, Herenweg 144. Het sprietlopen voor jongens en meisjes: A: de meisjes: 1 Anneke Looyestijn; 2 Rita v d Berg, 3 Leon- tien Looyestijn: B. de jongens: 1 Fons v d Berg, 2 Joop Koster, 3 Jan Kap- tein. Een groots vuurwerk besloot de door geen enkele wanklankverstoorde Oranjefeesten 1967. KDC opent seizoen KATWIJK AAN DEN RIJN Naar traditie opende de damclub KDC het seizoen met een wedstrijd tussen het eerste en tweede tiental. Deze strijd werd door het eerste tiental met 17 tegen 3 gewonnen. De uitslag doet ver moeden, dat het eerste tiental veel ster- Dit is echter schijn, want vele partijen werden pas op het nippertje gewonnen. De gedetailleerde uitslag was: J, Pas9ohier (I)J Slootweg (II) 11; J. ZwaanJ Zaal 11; J. Schoneveld Pzn.J. Heemskerk 26; Ar. van Bee- len.J Ketting (res.) 11; J. van Duij- venbodeC. van Klaveren 20: U God- waldtC. van Duijn 20; H Klinken berg—Am. van Beelen 20; Fr. Spie- renbergKI. van Duijn 20; J. Brou- er (res.)—Ab van Beelen 20. Hoog en laag water le Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag, hoog water 7.03 en 19.27 uur; laae water 3.03 en 15.16 uur. Maandag: hoog water 7.58 en 20.29 uur; laag waiter 3.44 en 15.59 uur. Rijnsburgs meisje in Katwijk gewond KATWIJK G>»iteren heeft de 16- jarige Johanna Koot uit Rijnsburg in Katwijk ernstig hoofdletsel opgelopen- Zy reed omstreeks tien over 1 op de bromfiets op de Rynstraat ter hoogte van de algemene begraafplaats tegen de achterkant van een landbouwtrac tor. Het regende hard, zodat zij, ry- dend met het hoofd wat voorover, de tractor waarschynlijk niet heeft ge zien. Met ernstige verwondingen aax hét hoofd is zij naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden gebracht. Anjers voor Frankrijk RIJNSBL'RG Hoezeer een bepaal de gebeurtenis in het buitenland van invloed kan zijn op de afname prijzen van de bloemen, is deze week weer duidelijk gebleken. In Frankrijk is n.l. het aantal trouwlustigen deze maand bijzonder groot. De anjerpro- duktie in het land zelf is nog niet op gang gekomen, met het gevolg dat de vraag naar vooral witte anjers onze veilingen enorm toenam. Aangezien echter de produktie ook in oris land langzaam aan het afnemen is door het vérgevorderde seizoen, heeft deze onverwachte vraag een enorme prijsstijging tot gevolg. Wanneer u het echter zonder anjers kunt stellen, zyn er nog genoeg andere bloemen tegen redelijke prijzen te koop. Het aanbod van chrysanten neemt nog met de week toe, terwijl ook het sortiment nog steeds uitbreiding on dergaat. Hiervan zult u o.a. kennis kunnen nemen op de grote Bloemen- vakjtentoonstellimg diie van 11 t.m. 14 oktober in de hallen vam veiling Flora wordt gehouden. KATWIJK AAN ZEE Gisteren trouwde Krijna Pronk, een trouw lid van de drumband van de christelijke gymnastiekvereniging DWS te Rijns burg. De drumband bracht haar en haar bruidegom, de heer Dirk van den Oever, 'savonds in de UNI-zaal een krachtige serenade. Het huwel\jk werd 's morgens on kwart over elf gesloten in het Kat- wijkse raadhuis. Om twaalf uur ze gende ds. J. P. van Roon het in in de Oude Kerk. Het echtpaar Van den Oever woont nu Rijnmond 103 Katwijk. Foto D. Kruyt Peren gepikt uit pastorietuin AARLANDERVEEN In één nacht tijds is de pereboom van de hervormde predikant ds. G. van Doom totaal leeggeroofd. Deze do minee was trouwens al eens eerder het mikpunt van diven. Op badinerende toon schrijft hij erover in het Hervormd Ringblad. Geven we het woord aan ds. Van Doorn: Waar ik niet hele maal trots op kan zijn, is onze pastorietuin. Nader gedefinieerd: de pereboom daarin. Ik verzorgde m als een ooilammetjeen ziedaar Opeens (in één nacht) waren alle peren gevlogen! Op de dameskrans wist men te vertellen: dat hebben de spreeuwen gedaan! Nu ben ik altijd erg goedgelovig; dat móet ik wel zijn, want dat ligt nu eenmaal in de aard van mijn werk. Maar ditmaal kan ik het nog altijd zover niet brengen, en sta ik wat dichter bij „de onge lovige Thomas". Men vergeve mij: ik kan de plotselinge „krijgsraad" van de spreeu wen, die op een gegeven moment tot de stormaanval zijn overgegaan, maar niet verklaren. Ik heb namelijk meer inbraken meegemaakt. Nee niet in de pastorietuin, maar wel in de pastorie zelf, al in mijn eerste gemeente (vlakbij Rotterdam). De dader was' trouwens ook een inwoner van Rotterdam, die in Barendrecht bij een hernieuwde poging gepikt werd. Daar liep hij nota bene met mijn broek aan. Stel u zich voor, met mijn gewijde streepjesbroek, waarmee ik zondags de kansel beklom, was hij het oorlogspad opgegaan. Een historie, die bij alle narigheid, toch weer niet zonder humor was. En met een tikkeltje humor wil ik nu ook mijn peren uit de pasto rietuin nakijken. Ik ga hoe langer hoe meer geloven: die spreeuwen! Die spreeuwen toch ADVERTENTIE Heeft u wel eens echte oude Leidse kaas geproefd? De Landbouwer IJMUIDEN Na de goede vangstbe- lijke richten van de laatste dagen was het onder de Engelse kust een drukke boel. De Nederlandse haringtreilers kregen ge zelschap van een groot aantal Duitse vaartuigen, spanvissers en een groep schepen die al op weg was naar de Ierse naar dit gebied nu liet voor wat het Dit maakte de spoeling een stuk dunner. De totale vangst bleef vrijwel gelijk, maar de buit per schip was aan zienlijk minder. Een enkel vaartuig kon dagvangst van rond 170 kantjes ber gen. De meeste schepen konden hieraan niet tippen. Sommige vaartuigen bleven zelfs helemaal van succes verstoken. Ia de Ierse Ze&-kon men alleen in d« nachtelijke uren wat haring scheep ha len. De VL 115 Vooraan was met eer totaal van 150 kantjes de concurrentie de baas. Ook hier visten enkele trei- voor niets. De VL 90 Caroline, die dicht in de buurt van de Vooraan actie was, kwam tot een totaal van i per 20 kantjes. Uit de aanvoer van thuisgevaren loggers en kotters bleek dat de resultaten ernstig te lijden hadden het slechte weer. Meer dan 700 kilo tong bracht men per schip niet wal. Daarbij loste men dan nog wat schol, wijting en gul. De vangsten van de nog vissende schepen waren niet best. De gelukkigste schepen haalden uit een trek 35 kilo tong en een mand of dri® schol op. WAT ER WAS Aan de IJmuider markt losten 20 vaar tuigen 3350 kisten vis, waarvan 460 kisten schelvis, 200 kisten wijting, 430 kisten gul en kabeljauw, 400 kisten kool- vis, 280 kisten haring, 1350 kleine kisten haring 10 kisten makreel, 90 kleine kisten makreel, 230 kisten schol, 5 kisten tarbot, 50 kisten diversen, 50 kisten haai, 220 stuks stijve kabeljauw en 20.000 kilo tong. De prijzen waren een stuk lager dan op de voorgaande dagen. De braadschel- vis maakte een geweldige val notering van f35 tot f29. Ook de andere schelvissoorten moeten niet i laten. De haring haalde met CHR. VERPLANCKF, IN ZIEKENHUIS KATWIJK AAN ZEE De directeur van de V.V.V. de heer Chr. Verplancke, zal op medisch advies worden opgeno men worden in een Leids ziekenhuis. Zangvereniging Ter Aar TER AAR De Chr. gemengd* zangvereniging Looft den Heer heeft om financiële redenen de repetitie van de verschillende koren naar één avond moeten verzetten. De koren gaan ni zingen op donderdagavond, het kinder koor van 18.15-19.10 uur, het meisjes koor van 19.15-20 uur en het gemengde koor van 20-22 uur. Het tussenkoor is opgeheven en by het meisjeskoor ge voegd. TER AAR Het bestuur van de af deling van de christen-vrouwenbond heeft het programma tot het eind van dit jaar bekendgemaakt Op woensdag 13 september wordt de eerste vergadering gehouden in het dorpshuis. Dan is er een demonstratie door Radt en Doodeheefer. Donderdag 12 oktober gaat het over de diakones- senarbeid in Suriname. Woensdag 8 november komt mejuffrouw Hoeken dijk haar lezing over Israël vervolgen en op dinsdag 19 december is de kerst avond. HAZERSWOUDE In het afgelopen jaar heeft de afdeling Hazerswoude van het Groene Kruis weer voor f 1000 aan materiaal aangeschaft ten behoeve van de leden. Deze mogen niet langer dan een maand worden uitgeleend, ten zij de aard van het ziektegeval langer gebruik noodzakelijk maakt, waarvoor de beslissing zal worden genomen door de wijkverpleegster, zuster Egberts. Ook voor niet-leden staat het gebruik van deze artikelen open, zy het dat voor hen andere financiële voorwaar den gelden, koers van f35 tot f25 een redelijk gemiddelde, maar dat was toch behoor lijk lager dan men gewend was. Zelfs de tong, die de laatste dagen vast in de markt lag, kon zich niet helemaal handhaven. De grootmiddel zakte inzet van f 4.27 weg tot f 3,90. Het verschil voor de kleinmiddel tussen start finish was nog groter: f4.69 tot f3,73. Het gemiddelde over de vijf soorten was zeker drie kwartjes minder. De schol moest ook al terug. De klein middel en de eentjes begonnen met notering van f 53 niet eens zo slecht, weldra betaalde Bijzonder veel terrein moest de ka beljauw prijsgeven. Ten opzichte van de oorgaande dag zakte de hoogste note ring voor de middel van f224 tot f132. Van deze ontwikkeling werd ook de gul het slachtoffer.. De grootste soort, die gisteren f76 deed, haalde nu niet n dan £51. De grote zwarte koolvis moest met middelmatige notering van f94 tot f86 genoegen nemen. De witte soortgenoot stond er heel wat beter op en was onder de f 220 niet te koop. De dalende lijn werd alleen onderbroken door de ma kreel. Voor deze vissoort betaalde mer op de eerste afslag f 76 en dat was zestien gulden meer dan op de voorgaan de dag. De wijting moest eveneens terug, het ongunstige verschil niet groot. De gestripte soort zakte van i notering van f 52 tot f 32 naar een koers van f 46 tot f 28. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 80 kisten schelvis, 280 kisten wijting, 160 kisten gul en kabeljauw, 10 kisten kool- vis, 130 kisten haring, 1700 kleine kisten haring, 30 kisten makreel, 100 kleine kisten makreel. 180 kisten schol en 4000 kilo tong. Ongeval Vrijdagmiddag gleed bij het lossen var lege haringvaten uit het ruim van d< KW 80 Dirk Maria in de IJmuider Vis sershaven een vat uit de handen van eer de opvarenden. Het vat schampte het hoofd van een 31-jarige damwerker uit Katwijk aan Zee. De man werd :n IJmuider ziekenhuis overgebracht, aar de wond werd gehecht. Tbulsstomend Voor de maandagmarkt waren thuissto- mend de KW 55 Johanna Lydia met 300 kisten, de KW 99 Maria Theresia met 240 kisten en 350 kleine kisten diversen, de IJM 9 Haarlem met 1000 kisten en 173 kleine kisten diversen, de IJM 57 Zee haan met 750 kisten en 300 kleine kisten diversen, de SCH 135 Cornelia Maria met 600 kisten, de SCH 171 Cornelis Vrolijk Fzn met 800 kisten, de KW 149 Arie Jacob met 370 kisten en de KW 144 Cornelis den Duik met 480 kisten en 600 kleine kisten diversen. Met auto over de kop Alphenaar (42) ernstig gewond ZWAMMERDAM Op rijksweg 11 gisteravond om tien uur een uit d« richting Bodegraven komende personen auto van de weg geraakt en een paai maal over de kop geslagen. De bestuur- een 42-jarige inwoner van Alphei den Rijn, is met ernstige verwon dingen opgenomen in het Alphense zie kenhuis Rijnoord. Hij zou onder in- •loed van drank zijn geweest. Christenvrouwenbond weer van start ALPHEN De afdeling Noord var de Christenvrouwenbond houdt maan dagavond 11 september de eerste verga dering in het nieuwe seizoen. Zoals ge bruikelijk komt men om 8 uur bijeei in de grote zaal van de Salvatorikerk Mej. Tine Lusveld komt spreken ovei „Naar het land van de kersenbloesem" Zij zal, gekleed in Japans kostuum, ver tellen over de leefwijze, bloemen schik- ken enz. im Japan. Op 16 oktobei komt mej. G. Beimers uit Leiderdor] spreken over „Mijn reis naar het onder ontwikkelde gebied van Griekenland (met dia's) Op 20 november is er eei huishoudelijke vergadering met de monstratie van het Nederlands Zuivel bureau en op 11 december de kerstwü ding. Alplien weer van parti in LSB-eompetitie ALPHEN De Alphense Schaakclu heeft in het clublokaal in de Opstan dingskerk de jaarlijkse ledenvergade ring gehouden. In zijn openingswoor releveerde voorzitter P. L. Wagenaa de matige prestaties van de vier tiental len in de LFB-competitie. Met uitzonde ring van het eerste tiental eindigden z alle in de achterhoede. De voorzitte reikte vervolgens de prijzen uit. Win naar hi groep 1 en daarmee tevens club kampioen werd P. de Jong. Jeugdkam pioen werd Bruin v/d Laar. Bij de bestuursverkiezing werden zc wel voorzitter P. L. Wagenaar als d aftredende bestuursleden H. de Ruitc en J. v.d. Wijngaard herkozen. Beslote werd weer met vier tientallen in d LSB-competitie mee te spelen. Om t alvast weer een beetje in te komen z< op 14 sept. eerst een snelschaa wedstryd gehouden worden, waarn op 21 sept. de nieuwe wintercompetitl van start zal gaan. Ambulancew agen word officieel overgedragen HAZERSWOUDE Op donderda 14 september zal in het gemeentehu aan de Rijndijk een bijeenkomst woi den belegd waarop de ambulancewage waarvoor de gemeenteraad een subsid: heeft verleend, officieel worden overgs dragen. EHBO-ers zullen tijdens dez bijeenkomst een demonstratie geven. HAZERSWOUDE In oktober zi de EHBO weer een nieuwe cursus b( ginnen. Degenen die hieraan wille deelnemen kunnen zich opgeven bij c bestuursleden van de plaatselijke afd« ling. DE KAAG In verband met ziek! van ds. Roos gaat om 10 uur c Boonstra te Haarlem (H.A. en oi 7 uur ds. Snijders te Warmond voc in de Hervormde kerk. Neem voor Uw pas geboren kinderen wij geven daarbij een premie van 2,50 en stellen een sierlijk spaar- busje ter beschikking. JONG GELEERD OUD GEDAAN. STICHTING SPAARBANK DER GEMEENTE KATWIJK kantoren: Katwijk aan Zee: Voorstraat 88 W. de Zwijgerlaan 59 School Suurmondstraat. Katwijk a. d. RUn: Rynstraat 36

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4