Raad Leiderdorp verhoogde de reinigingsrechten Diplomazwemmen in Hazerswoude Oegstgeester raad over vrouwenadviescommissie Gevestigd en vertrokken ONDERWIJS INSTITUUT „M.E.A.B." (hr. Technische Avondschool EEN LERAAR ELEKTRISCH- en/ol AUTOGEEN LASSEN Insluiper uit Leiden snel achterhaald NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 5 SEPTEMBER 1967 OEGSTGEEST Niet in de vergadering van juli, maar in die donderdag 7 september komt de kwestie van de vrouwenadviescommissie voor de woningbouw in ae gemeenteraad ter sprake. Zoals wij reeds schre ven, hebben de dames Munting-Van der Hoog, Gouverneur-Van Deene en Samkalden-Meijers nog vóór het vertrek van de laatste naar Amsterdam B. en W. om de instelling van een dergelijke commissie gevraagd. Het college stelt de raad thans voor tot instelling ervan over te gaan. Het advies van de commissie zal de woningen betreffen, die worden ge bouwd voor verkoop of verhuur. Wanneer toekomstige bewoners de „De Roode Leeuw geheel vernieuwd OEGSTGEEST Vanmiddag is met een receptie voor genodigden het café- restaurant De Roode Leeuw aan de Dorpsstraat 55 heropend. Morgen ont vangen de heer en mevrouw J. Th. van RijnEngeringh er voor het eerst weer hun klanten. Niet alleen voor wat betreft het ex terieur is het pand geheel veranderd (ojn. de witte voorgevel met rode leeuw is verdwenen), maar ook van binnn. Architect was ir. J. A. C. Mole naar te Rotterdam, aannemer de Sas- senheimse fa. A. G. J. C. van Breda. Het voorste deel van de zaak is caféruimte geworden, met royale bar en een biljarttafel die door een druk op een knop in de kelder kan verdwij nen. Op de via een open trap bereik bare verdieping bevindt zich een zaal met drie biljarttafels en plaatsen voor ongeveer 80 personen. De receptiezaal is achterin het pand en heeft een eigen ingang, bar en gar deroberuimte. De verdieping van de beide delen wordt gevormd door de grote keuken en aangrenzende bars. Boven de receptiezaal heeft het ge zin Van Rijn zijn woongedeelte. Quickservice aan Lijtweg OEGSTGEEST Het automobielbe drijf Rooyakkers NV heeft vergunning gevraagd voor het stichten van een quickservice-station op de hoek van de Lijtweg en de M. H. Tromplaan. Bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen eventueel tot 10 september schriftelijk en op 19 sep tember om 9 uur 's morgens monde ling bij het gemeentebestuur worden ingediend. Grofvuildienst op 6 en 13 september OEGSTGEEST Grofvuil wordt opnieuw opgehaald op woensdag 6 sept, in wijk I (oude gedeelte) en op woensdag 13 sept- in wijk n (nieuwe gedeelte'. RAADSAGENDA OEGSTGEEST OEGSTGEEST De gemeenteraad vergadert op donderdag 7 sept. om half acht. Op de agenda staan o.m.: grondverkoop aan Salvialaan; ver koop bungalowgrond; verkoop strook grond bij Oude Rijnzichtweg 22; on bewoonbaarverklaring Leidsestraat- weg 2 en 3; uitbaggeren vijver in bos van Wyckerslooth; verkoop grond aan wbv. Buitenlust; aankoop stroken grond langs De Kempenaerstraat; ver pachting jachtrecht; verhuur oefen- hoek De Voscuyl; rooien bomen aan Terweeweg; instelling vrouwenadvies commissie; bezoldiging gemeenteper- soneel; onderwijsvoorzieningen; aan bieding gemeenterekening en rekening grondbedrijf over 1966; aabieding ge meentebegroting en begroting grond bedrijf voor 1968. Begrotingen 1968 Oegstgeest OEGSTGEEST B en W bieden de gemeenteraad de gemeentebegro ting 1968 en de begroting van het grondbedrijf 1968 aan. Op de gewone dienst van de gemeentebegroting ko men als inkomsten en uitgaven voor f 14.724.381,10, terwijl voor onvoor ziene uitgaven f 69-352.05 is gereser veerd. De kapitaaldienst heeft een na delig saldo van f 2526.775.58 (uitga ven f 24.395 203.94. inkomsten f 21.868.428,36). Van de begroting van het grondbedrijf bedragen de baten en lasten f 82.261, de kapitaalsinkomsten en -uitgaven f 108.354.43. De gemeenterekening over 1966 sluit met batige saldi op de gewone dienst (f 283.944,36) en de kapitaals- dienst (f 1.007.867.41) De baten en lasten op rekening van het grondbe drijf over 1966 bedragen f 93.517,32, de kapitaalsinkomsten en -uitgaven f 1.568.249.88. Burgerlijke stand van Oegstgeest OEGSTGEEST Geboren: Helena Cornelia Wilhelmina, d v L G N van Elk en J A Franck: Nicolette Marijke Maria, d v P C de Haas en G C van der Poel; Monique Caroline, d v H A Graven en J C van Ekeren; Jan Jaco bus Willem, z v J W Buma en B H Bogaards; Deborah en Yvonne, d v Korbee en W de Mol. Ondertrouwd: G C van der Plas en M H J Keijzer. Getrouwd: H A M van der Hoeven en E M A Brasker: M Bellouzi en A M M Stravers; J Maandag en S Bonte; J H van der Lichte en H E C Barnard; M I Gardeslen en C T M Borst; G Meijer en W E Broeksma: P ten Hoon- te en F E Hogewoning. OEGSTGEEST Voor het uitbag geren van de vijver tussen het bos van Wijckerslooth en Huize Duinzicht is f 8.900 nodig. Aangezien de vijver enerzijds als waterbekken voor het bos fungeert en anderzijds een onmis baar brandbluswaterreservoir is. stel len B en W de raad voor f 3.000 er voor ter beschikking te stellen. OEGSTGEEST Voor f 100 mogen de verenigingen Oegstgeest en UDO de oefenhoek in De Voscuyl tot jan 1968 ook op woensdagavonden ge bruiken. OEGSTGEEST De twee kastanje- bomen voor het pand Terweeweg 148 zijn te zeer een sieraad in deze omge ving dan dat B en W ze willen laten rooien. De bewoner van het huis, dr. L. N. Went. heeft daarom op me dische gronden voor de tweede maal gevraagd. plannen voor de te bouwen woningen in een zeer vroeg stadium ter inzage zouden krijgen, zou het nog mogelijk zijn door kleine wijzigingen de wonin gen praktischer te maken, zonder dat daardoor de kosten veel hoger behoe ven te worden. Veel kleine dagelijkse ergernissen zouden zijn te voorkomen voor hen, die de woningen het meest intensief gebruiken: de huisvrouwen. Op het ogenblik worden de wonin gen slechts beoordeeld door instellin gen als het Instituut Stad en Land schap Zuid-Holland en het gemeente lijk bouw- en woningtoezicht, die zich alleen met de „welstand" en de be palingen in de bouwverordening bezig houden. Een oordeel omtrent de ge bruikswaarde van de woning kan wor den gegeven door de vrouwenadvies commissie. Grond t ransacties OEGSTGEEST Het Bouwfonds Nederlandsche Gemeenten is bereid vijf premiewoningen te bouwen op een strook grond aan de Salvialaan, deels in eigendom van de gemeente, deels van de heer De Ruiter. De grondprijs mag dan echter niet meer dan f 33 per vierkante meter bedragen (in- plaats van ruim f 36). Aangezien er anders geen mogelijkheid is deze strook te bebouwen, stellen B. en W. voor tot verkoop over te gaan. Voor ruim f 66 per vierkante meter wil dr. B. van Linge te Leiden een perceel grond in het bungalowpark kopen. B. en W. hebben zich genood zaakt gezien een deel van het park opnieuw te verkavelen, aangezien het wegens de grootte van de percelen (tussen Pres. Kennedylaan en Mathe- nesselaan) zeer moeilijk was deze te verkopen. Zij vragen de raad goed keuring van de nieuwe verkaveling. Voor de bouw van een werkplaats voor de „onderhoudsman" van de wo ningbouwvereniging „Buitenlust" wil len B. en W. een stuk grond achter de woningen aan de Zonnebloemlaan en ten noorden begrensd door het Oegst- geesterkanaal voor f 40 per vierkante meter verkopen. Van een aantal eigenaren kunnen nog benodigde stroken grond voor de reconstructie van de De Kempenaer straat (tweede gedeelte) worden ge kocht, terwijl de Raad voor de Zen ding en de fa. A. Nek Zn. stroken gratis afstaan. Onderwijsvoorzieningen OEGSTGEEST De Stichting ka tholieke scholen Oegstgeest zal bin nenkort beginnen met de bouw van een tweede R.K. kleuterschool, waar voor het krediet in februari is toege kend. De school wordt gebouwd op een terrein aan de Pieter de Hooghlaan, hoek Lange Voort. Voor een aantal voorzieningen, on der meer voor de in de hulpschool aan de Kamperfoelielaan gehuisveste klas, willen B. en W. medewerking aan de Hofdijckschool verlenen. Voor ver betering van de verwarming in de Terweeschool is f 15.000 nodig. VOORHOUT De plaatselijke afdeling van de Katholieke Vrouwen beweging houdt woensdagavond 13 september een modeshow in het pa rochiehuis. Niet-leden kunnen kaar ten krijgen bij mevrouw Marijt, Mar grietstraat 25. of 's avonds aan de zaal. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Wilhel mina Karoline Albertine dr v: H D M van der Valk en H G Duij- zers; Marian dr v: J de Lange en M E A van der Aart; Marije Louise dr v: J J Onnekes en L P J I J Couwenberg; Abraham Alexan der zn v: A P C van der Waals en A E Beelen; Walterus Johannes zn v: J Annard en E P J Peters; Paula Margaretha Maria dr v: H van der Westen en A M van Scha- gen: Roberto Rinaldo z v: C Beij en M S Fielemon; Eduard Johan nes zn v: J de Vogel en F J Koree; Johannes Pieter zn v: J P van der Blom en Z E E Hillebrand; Kla- sina Wijnanda dr v: K Hogenes en K M Langmuur: Suzanne dr v: J N Poortman en M Seeuwen; Dennis zn v: J J Combee en H M P Blokker: Provina dr v: W Sciarone en W E Harnas: Geesien Gereta dr v: M C H Westerhotf en J A Tysterman; Edwin zn v: A Rijs- dam en J M van Haarlem. Overleden; R C J Döll 56 jaar vtouw; J H van Zoen 63 jaar man: E Mehlbaum 53 jaar man; M van Tongeren 63 jaar echtgenote van W G van der Vlist: M J Bouwman 80 jaar man; A Develing 60 jaar man: H Stikkelorum 66 iaar echt genote van W Baart; O M de Jong 6 dagen zoon: J Galjaard 87 jaar wed van P Winterkamp: C W Schlagwein 42 jaar vrouw: J D Waasdorp 54 jaar man; B L Har- teveld 64 jaar man. Gehuwd: J Horenbout en E A C Bemelman; R F van As en W Seriier: W Jansen en H Beij; J J P Weise en M T Lambermont; F van Gellecum en J A V*"-hoon; G M van den Broek en C M Bave- laar: J G M Schimmel en H M van Oerle; L F Servaas en J E H DooL Ged. Staten: meer eigen inkomsten LEIDERDORP De Leiderdorpse raad heeft er gisteravond de tijd voor genomen om een uitgebreide agenda af te werken. Het was al nacht en nog was men druk bezig. Over het voorstel tot wijziging van de reini gingsrechten werd ruim twee uur gediscussieerd. Zoals reeds gemeld, worden de rechten verhoogd van 18 tot 30 per jaar. Drs. G. van 't Klooster (KVP) vond het niet eerlijk dat iedereen hetzelfde gaat betalen, ongeacht het aantal em mers, Hij wilde graag een andere ver deling. Het woord emmerregistratie was gevallen en daar gingen enkele leden uitvoerig op in. De heer J. Tie- ken (KVP) vond het best mogelijk. De heer A. Kleisz (eigen lijst) vroeg het College eens na te gaan hoeveel het zou gaan kosten een emmerregistratie op te zetten. De heer J. van Oostrom (WD) was het met het college eens dat men een dergelijke registratie nipt moet onderschatten. Wij hebben be grip voor het streven van het college de kosten zoveel mogelijk te dekken. De heer C. Boot (PvdA) begreep dat dit voorstel nodig was i.v.m. de finan ciële positie van de gemeente. Dat gaat gebeuren als de landsregering de be lasting gaat verlagen. Dan moeten de gemeenten het weer bij elkaar zien te krijgen. Hij stelde voor in bepaalde ge vallen vrijstelling te verlenen De heer L. Los (prot.-chr.) vond ook dat de verhoging sterk ingrijpt. Er is echter niet aan te ontkomen. Het is toch ook niet noodzakelijk volkomen kostendekkend te werken. In zijn antwoord zei burgemeester Gallas ervan overtuigd te zijn dat dit een moeilijke zaak is. Wij staan wat de registratie betreft alleen. De uitvoer baarheid in andere gemeenten is niet meegevallen. Het college is gaan af wegen en daarbij tot de overtuiging gekomen dat emmerregistratie een grote stap terug zou betekenen, vooral wat de kosten betreft. Wij moeten de nieuwe regeling inderdaad plaatsen te genover de huidige financiële positie. De begroting 1968 laat niet toe dat we op enige reserve kunnen terugval len. Ged. Staten vragen ook zo hoog mogelijke inkomsten van de gemeente. Wij dekken, ondanks de verhoging, maar 70 pet van de kosten. De rem Is niet los gegooid maar wij moeten ko men tot een redelijk tarief. Het bedrag van f 86.000 heeft de ge meente nodig voor het ophalen van huisvuil. Een hoog bedrag. Het voorstel van de heer Boot voor een regeling t.b.v. financieel minder-draagkrachti- gen neemt het college graag over. Iedereen was overtuigd, behalve de heren Kleisz. Van 't Klooster en Tie- ken. Het voorstel werd met 8-3 stemmen aangenomen. Vooraf stelde de raad een krediet in f 9.220 beschikbaar voor de aan schaf van een bestelauto voor de ge meentebedrijven. in hoofdzaak voor de straatverlichting. KATWIJK Vertrokken: Frank Stadermann van Berkenlaan 5 naar Leiden, L. Rijsvogels van Emmaplein ar Oss, G. Meijer van Princestraat 23 naar Alphen a. d. Rijn, J. de Jong van Voorstraat 148 naar Duitsland, H. Baez van Boulvard 94 naar Bel«rië, G. Helmers van Boslaan 251 naar Den Haag. J. Ouwehand van De Waal Ma- lefijtstraat 46 naar Haarlemmermeer. Arnoldus van Vuurbaakstraat 18 naar Leiden, P. van der Meij van Drie- plasspriweg 17 naar Arnhem, H. Witt Pr. Irenelaan 28 naar Duitsland, C. Caspers van Kerkstraat 11 naar Hoogland. A. van Groeningen van Princestraat 1 naar Leiden. F. Schreu- ean Pr. Mauritslaan 12 naar Hille- gom G. Houwaart van J. van Heems kerklaan 4 naar Noordwijk, H. Bou- dewijns van B. J Blommerstraat 1 naar Riiswijk. W. Gordessen van Pr. Mariikelaan 13 naar Leerdam. W. Gie- len van Callaoweg 1 naar Haelen, P Grimbergen van Runstraat 52 naar Amsterdam Gevestigd: J. van Asselt van Hilver sum naar Anemoonstraat 6b, H. Raai en van Amsterdam naar Luoinehof 2. N, Haan van Bedum naar Voorstraat 119. G. Burger van Leiden naar Zee weg 105. W. de Pijoer van Utrecht naar Burggravenlaan 45. C. Lens van Lei den naar J. van Brakelstraat 38. Adil Selim van Utrecht naar Tramstraat 1. C. van Duijn van Sassenheim naar Drieplassenweg 17. C Hendriks van Groesbeek naar idem. A. den Heijer van Lisse naar idem. H. Kraft van Ni geria naar Berkenlaan 16, S. Haines van Rodesië naar Borgerstraat 4, M. Sterk van Enschede naar Boshuysen- straat 10. J. van den Berg van Delft naar Fagelstraat 35. F. Haselhoff van Ned. Antillen naar Helmbergweg 163, J. J. van Rooijen van Amsterdam naar Tortellaan 19. C. van Leeuwen van DE OFFICIEEL ERKENDE MIDDENSTANDSCURSUSSEN VAN HET o.l.v. M. van der Horst beginnen a.s. woensdagavond om 19.30 uur in jmr KATWIJK AAN ZEE! Inlichtinqen en inschrijvingen DAGELIJKS BIJ DE M.E.A.B., dan wel vóór de start v. d. cursus. in het leslokaal bij de Fa. VAN RIJN. Princestraat 27. Katwijk aan Zee. telefoon 3819, waar u zich ook kunt opgeven voor de cursussen. DUITS 1 VOOR BEGINNERS EN GEVORDERDEN. ENGELS j Denk nu aan later, ga ook leren, want diploma's zijn altijd „in". Ze zijn ook voor u weggelegd, omdat vele duizenden malen is bewezen: „WIE ZEKER ZIJN WIL VAN SUCCES", DIE NEME BIJ DE „M.E.A.B." LES! VRAAG GERUST VRIJBLIJVEND STUDIEADVIES. KATWIJK Louise de Colignylaan 2, tel. 01718-3128 Gevraagd per 1 okt. a.s. voor 1 lesavond (3 lestijden) Sollicitaties zo spoedig mogelijk te richten aan de directeur van de School, Postbus 48, Katwijk aan Zee. Noordwijk naar Fagelstraat 33, R. Ko ning van Gorkum naar Fagelstraat 30, Oene Blom van Aalsmeer naar Anjer straat 5b, C. Spek van Rotterdam naar Pr. Hendriklaan 23, M. de Vries van Amsterdam naar De Visserstraat 120. Fundering voor )gbomvflat al gereed KATWIJK AAN ZEE Dc funde ring voor de derde hoogbouwflat in de Hoornespolder is geheel gelegd. Men is nu begonnen aan de bouw van de eerste verdieping, waarin de garages, verwarmingsruimten en bergruimten komen. Wanneer de winter de werk zaamheden niet al te zeer vertraagt zal men volgend jaar september met de afbouw gereed zijn. Er wordt gewerkt met twee loren- kranen, die het materiaal op de ge- wenste verdieping brengen. Zoals wij eerder berichtten, wordt dit derde flatgebouw gebouwd in op dracht van de Katwijkse Bouwvereni ging door de N.V. Elementen Montage Bouw te Den Haag. De bouw- en grondkosten bedragen vijf miljoen gulden. De gemiddelde huurprijs van de 156 woningen zal ongeveer 155 per maand gaan bedragen, uitgezon derd de service- en stookkosten. Hoog en laag water Katwijk KATWIJK AAN ZEE Woensdag september: hoog water 4.14 en 16.40: laag water 0.20 en 12.37 (springvloed LISSE De buurtvereniging Wil helmina houdt zaterdag 16 september een grote viswedstrijd voor de jeugd van 615 jaar. Kosten 35 cent voor leden en 50 cent voor niet-leden. Aan melding bij de heren P. Buisman, Willemskade 19, en P. Vermeulen. Wilhelminastraat 7, Lisse. Motorvlet rami boot LEIDEN In de Trekvliet ter hoogte vein perceel 9 voer gisitermiddag om 2 uur een motorvlet, bestuurd door een 67-jarige schipper uit Wassenaar, te gen een daar aan de kant gemeerde woonboot op. De motorvlet, een schip van 8 ton en met een lading veilingkisten, raak te door een sterke rukwind uit de koers en ramde de woonboot aan de achtersteven. Deze werd ingedrukt. De balustrade werd weggevaagd Een ge deelte van de slaapkamer werd ook ingedrukt en de kolenhok verdween in het water. Door de schok raakte het meubilair beschadigd. Inzameling voor zwakke kleuters LEIDEN Men schrijft ons: Onze jaarlijkse collecte, onder de leuze: „Aarzelt niet, steunt Margriet", wordt ditmaal met toestemming van de ge meente gehouden in de week van 11 t/m 16 september a.s. In deze v zal van maandag t/m vrijdag huis-aan-huiscoilecte worden gehou den, op vrijdag heeft tevens een col lecte op de veemarkt plaats. De za terdag is bestemd voor de grote straat- collecte. De opbrengst van deze collecte is geheel bestemd voor de verpleging van onze kleuters, afkomstig uit Leiden en omliggende gemeenten. Honderden moeilijke, nerveuze, zwakke en on evenwichtige kleuters hebben drin gend behoefte aan verpleging in een onder deskundige leiding staande rustige omgeving. Zo werden in de loop der jaren (sinds 1945) reeds 2.500 kinderen in ons kleuterdagver blijf opgenomen. Voor deze verpleging is jaarlijks veel geld nodig en het is zeer moeilijk een sluitende exploitatie te krijgen. Gelukkig wordt ons van overheids wege de helpende hand geboden, maar daarbij wordt tevens als eis gesteld, dat wij zelf trachten het jaarlijks weerkerende tekort op te vangen. Voor diegenen die een bijdrage wil len storten, wijzen wij op ons giro nummer 483170 t.n.v. MARGRIET te Leiden. Mocht men persoonlijk me dewerking willen geven aan onze in zamelingsactie, dan kan dit geschie den door aanmelding aan ons adres Boerhaavelaan 4 te Leiden (tel.51428). Jaagpad 5 Bij de indiening van de nieuwe bouwverordening sprak de heer R. Poels (VVD) zijn waardering uit voor dit gedegen stuk werk. Ook ging de raad akkoord met de benoeming van de heer A. Hogendoorn tot vijfde amb tenaar van de burgerlijke stand en als eerste plaatsvervanger van de secreta ris. Als tweede vervanger werd de heer A. Allaard benoemd. De tongen kwamen weer los bij het voorstel tot aankoop van de woning aan het Jaagpad 5 voor f 4.500. De heer Kleisz kon het beleid in deze niet volgen. Wat is nu de bedoeling. Oude panden kopen gaat handen vol geld kosten. Krijgen we een Rijn-boulevara of zoiets? De heer J. van Oostrom was geschrokken van de heer Kleisz. Wij zijn het juist eens met het beleid van het college omdat het ver vooruit ziet. Het betreft hier een woning die moet worden afgebroken. Het past ook ge- De Bollenstreek zoekt nieuwe voorzitter LISSE Gisteravond hield de ren en tourvereniging De Bollenstreek een goedbezochte ledenvergadering in De Beurs. De heer S. van der Poll, oorzitter, deelde mee, dat de heer D. Bemelman. die de vereniging enige, jaren als voorzitter heeft gediend, wegens drukke werkzaamheden deze functie niet meer kon blijven en. Hij dankte hem voor hetgeen hij de laatste jaren voor De Bollen streek is geweest. De voorzitter vond het teleurstel lend, dat de vereniging nog geen vast parcours heeft kunnen vinden. Hij gaf de leden de stellige verzekering, dat het bestuur alles in het werk stelt dit zp spoedig mogelijk voor elkaar tf krijgen. Het bestuur deed vervolgens mede deling van de wedstrijden, dje voor de komende tijd op het programma staan. In de vacature van voorzitter zal op de eerstvolgende jaarvergadering wo den voorzien.. Modeshow huisvrouwen LISSE De afd. Lisse-Hillegom van de Ned. Vereniging voor Huis vrouwen begint het winterseizoen dinsdag 12 september om 2 uur met een modesshow onder het motto „Voor huisvrouwen - door huisvrou wen" in Rehoboth aan de Achterweg. De bridgeclub begint op 7 september de kegelclub op 14 september. Voorts zal op woensdag 20 september een excursie worden gemaakt naai Utrecht (bezoek aan het klokken museum! met 's middags een bezoek aan de fruitcentrale en een boomgaard in Geldermalsen. Verkoopster door auto gegrepen HILLEGOM De 22-jariige ver koopster G. P. M. C. uit Hiillegom is vanmorgen om tien vóór zeven zeer ernstig gewond geraakt bij een ver keersongeluk. In de Weeresteinstraat stak zii met haar bromfiets zonder op het verkeer te letten de weg over Zij werd gegrepen door een personen auto bestuurd door een 35-jarige los- arbeider uit Hillegom. Met ernstige hoofd- en andere wanden is zij naar het diacomessenhuia in Haarlem ge bracht. PROF. DRTd COHEN - 84 JAAR - OVERLEDEN AMSTERDAM In Amsterdam is op 84-jarige leeftijd prof. dr. D. Cohen, oud-hoogleraar aan de stedelijke uni versiteit Na zijn studie in Leiden was hij als leraar en daarna als conrector van 1910 tot 1928 verbonden aan het Nederlandsch Lyceum in Den Haag. In het laatste jaar werd hij benoemd tot gewoon hoogleraar in de oude geschie denis en de Romeinse antiquiteiten aan de Amsterdamse universiteit. Hij ging in 1953 met emeritaat Prof- Cohen heeft vooral bekendheid gekregen door zijn voorzitterschap van de Joodse raad in de bezettingstijd, sa men met A. Asscher. Zijn optreden hierin heeft de toets der kritiek niet kunnen doorstaan. In zijn boek De On dergang heeft prof. dr. J. Presser hier aan zeer veel aandacht besteed. heel in het bestemmingsplan van de stedebouwkundige. „Wij hebben nooit gesproken over een Rijn-boulevard", wees wethouder Nievaart de heer Kleisz terecht. Goede bebouwing blijft natuurlijk staan. Die Rijn-boulevard was zo maar een eigen gedachte, ver klaarde de heer Kleisz. De heer J. Boot (prot.-chr.) zei in genomen te zijn met het voorstel om te komen tot de bouw van een woning voor de beheerder van het tennispark. Deze positieve instelling van het col lege geeft vertrouwen voor het nieuwe sportcentrum bij de Dwarswatering. Het nodige krediet van f 25.000 werd ver-leenld. De heer Kleisz kwam weer in bewe ging toen een aanvullend krediet van f 13.000 werd gevraagd voor de ver groting van de burgemeesterskamer, tevens vergaderkamer van het college. „Wij hebben al een krediet van f 22.000 gegeven en wij krijgen in de toekomst e^n nieuw raadhuis. Met dit geld kan toch wel iets behoorlijks ge maakt worden". De heer Poels zei dat de raad bewust heeft gekozen temporisering t.o.v. het nieuwe meentehuis. Dit plan past daarin. De kamer van B. en W. moet toch repre sentatief zijn voor deze gemeente. De verbouwingskosten voor het oude post kantoor zijn erg meegevallen, zei de voorzitter; wij kunnen weer jaren vooruit. Er zijn besprekingen met de archi tect gaande om ook te komen tot ver groting van de raadzaal. Het krediet werd verleend. Ten slotte ging de raad nog akkoord met de verhoging van de precario rechten. W. Triep winnaar van viswedstrijd WARMOND De lustrum-viswed- strijd tussen de NV Padox (Warmond) en de Rotterdamse firma v. d. Toorn is gewonnen door de heer W. Triep van de NV Padox. Hij behaalde de extra-prijs die door v. d. Toorn was beschikbaar gesteld, 'n eerste kwaltiteit driedelige hengel en een schepnet. Hoewel het slecht visweer slaagde het evenement volledig. De persoonlijke prijzen werden gewonnen door: 1 H Bol (v d Toorn), 2 C Jansen (Padox), 3 H Hollander (v d Toorn), 4 L v d Willigen (Padox) en 5 H Ouwens (v d Toorn). De wisselprjjs was ook dit iaar voor de fa Toorn. GOLDEN PAAR IN ZOETERWOUDE ZOETERWOUDE Maandag 11 september zal het 50 jaar geleden zijn, dat de heer G. v. d. Akker (74) trouw de met mej. W. Bosman. Uit dit huwe lijk werden zes kinderen geboren, wie er nu nog vier in leven zijn Het echtpaar heeft tien kleinkinderen. Zowel de man als de vrouw geniet nog een goede gezondheid. De bruid doet het huishouden alleen. Het be jaardenuitstapje vindt zij een feest. De bruidegom geniet nog dagelijks vati zijn tochtjes op de bromfiets. Gedurende de eerste 'den jaar van het huwelijk was hij werkzaam in het boerenbedrijf. In 1927 begon hij een handel in landbouwwerktuigen. Om te kunnen verkopen trok hij als een parlevinker met zijn bootje de polder in. De tijden waren voor de handel echter niet best. Later ging hij zich bezig houden met het repareren van houten melkboten en polderschouwen. De heer en mevrouw v. d. Akker zijn beiden rasechte Weipoorter. Visserij nieuws IJMUIDEN Vandaag waren de markt de KW 126 met 75 kisten, KW 90 120, KW 206 98, KW 165 55. KW 67 92 KW 196 225. KW 212 195, KW 221 340, KW 44 385, KW 73 205, KW 123 280, KW 180 170. SCH 261 135, IJM 154 200, VL 7 250, VL 153 300, VL 110 147. KW 153 800 en kleine kisten. KW 215 310, KW 159 285 en 500 kl. kisten. Totale aanvoer In totaal bestond de aanvoer uit 3525 kisten en 3292 kleine kisten, waarvan 370 schelvis. 550 wijting. 87 kl. kisten wijting, 950 gul en kabel jauw, 475 koolvis, 250 haring en 3056 kleine kisten haring. 400 schol, 20 tar bot, 275 varia, 200 stijve kabeljauw en 900 kg tong. In Scheveningen In Scheveningen bestond de aan voer uit 15 kisten schelvis, 10 wijting. 30 gul en kabeljauw, 50 koolvis en 1000 kl. kisten haring. Nieuw jeugdcentrum in Leiderdorp LEIDERDORP Jongeren van 16 tot 26 jaar kunnen voortaan elke za terdagavond terecht in het jeugdcen trum Happy Jack. Het nieuwe cen trum heeft domicilie gevonden in het hervormd jeugdgebouw aan de Eiken laan. De organisatie berust bij een be stuur dat uitgaat van de Leiderdorpse hervormde jeugdraad. Zaterdag 9 sept. wordt de openings avond gehouden met medewerking van het combo Den Boeft. Bij het op stellen van het programma voor de komende avonden is overleg gepleegd met het Leidse Leithon. Op het pro gramma staan o.m. cabaret, film. beat, toneel en dansen. Er zal ook een blad worden uitge geven, waarvan het eerste nummer deze week bij iedere inwoner van Lei derdorp en Zoeterwoude tussen 16 en 26 jaar wordt thuisbezorgd. Voorzitter van het bestuur is Jan Zwarts; eerste secretaresse is Marja v. d. Goot. Mauritssingel 152. Als advi seurs zijn de heren C. van As en D. van der Kwaak aangetrokken. Belangstellenden kunnen zich tegen betaling van f 10 vrijdagavond van zeven tot negen uur en zaterdag als lid laten inschrijven in het jeugdge bouw. Raadsleden bezorgd over groene zone LEIDERDORP De raadsleden ir. R. Poels en drs. J. P. van Oostrom hebben B en W gevraagd of zij door aandringen op gemeenschappelijk overleg willen meewerken aan een be tere afweging van belangen en hel tegengaan van verschillende plannen die de groene zone rond de Zuid hollandse plassen dreigen te degra deren tot een overvol, langs het water minder toegankelijk merengebied met door bebouwing ontsierde oevers en vervuild oppervlaktewater. De betrokken raadsleden zijn van mening, dat de groene zone een uniek recreatiegebied is. Ze vragen of het college de vor ming van een recreatieschap nuttig acht. TER AAR Een zestienjarige scha- renslijper uit Leiden heeft bij de fa milie Van Amerongen aan de Aar- damseweg bij een insluiping f 75 mee genomen. Mevrouw Van Amerongen trof de jongen in haar huis aan toen zij na een korte afwezigheid thuiskwam. Hij nam ijlings de benen. Goed samenspel tussen de rijkspoli tie uit Leiderdorp en Nieuwkoop leidde tot zijn arrestatie op de Does- brug, waar hij door politiemannen van de groep Leiderdorp werd herkend, nadat ze op het bureau in Roelof- arendsveen een foto van hem hadden gezien. Die foto lag daar in verband met het feit, dat de scharenslijper al eerder van insluipingen werd verdacht. Op een paar gulden na had hij de gestolen f 75 nog bij zich. Jan Willem Hillebrandt won drie medailles OEGSTGEEST Jan Willem Hil- lebrandt uit Oegstgeest heeft op de wereldkampioenschappen zwem voor invaliden, een gouden een zilve ren en een bronzen medaille gewon nen. Deze wedstrijden werden gehou den in Engeland, waar Jan Willem zich het sterkste toonde op de borst en tweede werd op de schoolslag. De voetbalslolom leverde hem een bronzen plak op. Bij de huldiging werd hij vanwege deze prestaties benoemd tot ere-lid van de organiserende in stantie. Gelukkig met zijn medailles keerde hij gistermiddag met de zes andere deelnemers en verzorgers op Ypen- burg terug. Burgerlijke stand van Valkenburg VALKENBURG Geboren: Ferdi nand Meinardus Jeronimus. z. v. J. J Duindam en G. Bielsma; Martinu: Adrianus, z. v. A. M. van Egmond er J. H. van de Beek. Gehuwd: C. Heemskerk en J. C. G Kr alt VALKENBURG Donderdagavoni om 8 uur zal in zaal De Vries voor d> Herv. Geref. Evangelisatie de heer Di Pater uit Haastrecht spreken. ACADEMISCHE EXAMENS leiden. 4 september Doet. ex. godge leerdheid: de heer J G Kuiper (Toront' Canada); doet. ex. kunstgeschiedenis: d heer H J Mühl (Den Haag): doet. ex. list recht; de heer R M J Kensenhuos (Lelden) doet. ex. Ned. recht: de heren P W J Arriëns (Diepenveen) en F C J Ketelaa (Rijssen); kand. ex. G. W. en n.: de hee Hazerswoude Diplomazwemmen K.N.Z.B. Diploma O: Hams v. Vliet, Henmy Schreuders, Marianne v. Veen, Marry Rijkaart, Ina Vierstra, Ineke de Ruiter. Amnelies Timmermans, Anja Dekker Piet Slootweg. René Ravensberg, Willy Cok. Piet v. Gorkum. Joke Kaashoek. Lia Bakker, Arjan Dekker. Kees Lou- rier, Cora v. Vliet,. Corrie Toor. Cara Smits. Wim de Wit, Willy Bakker, Bert Hunmink, Toos Dijkhuis, San ja Kooter, Jeanmette Gr oene wegen, Timy v. Noort, Jeannette v. d. Meer, Ineke v. Noort, Ernst Daniël, Peter Havenaar, Nicoline Stootweg, Gerrit Hortensius Wijmamd v. Tol, Cora v. d. Bosch. Car rie v. Veen. Diploma B: Alie Harkes, Ankie Meel Nel Rademaker. Adrie Wierenga, Lies bsth den Hertog. Delia Dorst, Jai Dekker, Harnile Verheul, Anneke dei Hertog, Gabriel Timmermans, Henl Rademaker, Teun Bremmer, Sjaak v d. Steen, Tineke Hortensius, Kees Sol Hetty v. Rijn, Marianne Blonk, El den Haan, Anja Raaphorst, Agnes v Nierop, Gea den Haan, Wim Pool Carla Rutten, Eefje Zin-tel, Willy Brob bel Dorsman.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4