Weekagenda Na veel gepraat toch een tijdelijk onderdak voor amateurtoneelcentrum m Horeca-verordening nog niet aangekomen BOETE VAN F150 VOOR VEROORZAKEN DODELIJK ONGELUK Casper krijgt horloge voor redding van Wim V eiligheidsmaatregelen gevraagd voor Haagweg Douwe Wijkstra in lastevin Fotograaf moet het wel van portretten hebben VLAG IN TOP BIJ LEIDSE HOLIDAY INN Vertrokken uit Leiden Jongens gooiden 45 ruiten in JflEUWE LEroSE COURANT DINSDAG 5 SEPTEMBER 196T Dinsdag (5 september) Zaal Petrakerk. Surinamestraat. 8 uur: I afd. Noord Christen-vrouwenbond, J. G. Wittpen A.dam over reddingmaatschap pij (met film). Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Zo is het of zo lijkt het". SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest, met Malcolm Frager, Woensdag (6 september) Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avondge- bed. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. SCHEVENINGEN Oude Kerk, Kei zerstraat, 8 uur: orgelconcert Sander van Marion, m.m.v. Adri van der Knaap, trompet. Donderdag (7 september) DELFT Oude Kerk, 8 uur: orgelcon cert Johan C. Lemckert. Stadhuis, 8 uur: Jeug»dparlement (over het Midden-Oosten). Zaal Maria Gijzensteeg. 8 uur: alg. ledenvergadering De Natuurvriend Vrijdag 8 september) Pieterskerk, 8.15 uur: orgelconcert Jo han van Dommele Arnhem), m.m.v. Bouw Lemkes en Jeanne Vos. vioolduo. DEN HAAG Kloosterkerk, 1 uur: orgelconcert Bernard Renooy. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest, met Theo Olof, viool. Zaterdag 9 september) Schouwburg. 8 uur: Hoofdstad-Operet te met „Wiener Blut". L.H.J.-gebouw Levendaal 101: ope ningsfeest midden- en ouderensociëteit. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Zo is het of zo lijkt het". DEN HAAG Diligentia, 2.15 uur: Arena met „Ploeft"; 8.15 uur: cabaret Adam en Eva, van Fiët en Frans Koster, met „Tussen tafel in bed". DEN HAAG Houtrusthallen, 8.15 uur: Limburgs Symfonie-orkest, met Mar git Schram en Rudolf Schock, „Ein Abend in Wien". Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Belangrijke telefoonnummers Voor EHD. Leiden: 20645. Voor brand weer 5 maal 3. Voor politie 5 maal 4. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Our Flint (14 jaar). Lido (2.30, 7 (14 jaar). Luxor (2.30, 7 e Berlijn (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 er koningin (14 jaar). Studio (2.30, 7 (18 jaar). Trianon (2 en 8 uur): The sound of music (alle leeftijden). Badinrichtingen De gemeen lelijke badinrichtingen zljr op de volgende lijder, geopend Lmdestraai lb maandag geslotei dinsdag D—11.15 u en 1330—17.15 u. woensdag gesloten, donderdag 13.30- 18.15 a vrijdag 11.15 u. en 13 30—18.4: u zaterdag 8—11.15 a en 3.30—16.30 Van der Werfstraat 39: maandag er dinsdag gesloten woen«dag 811J5 er 13 30—17.15 u„ donderdag 8 30—11.15 1330—18 15 u.. vrijdag 830—11.15 a zr lr.3018 45 u.. zaterdae 7 30— J1.15 ei 13.30—16 30 u MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Sted. museum De Lakenhal. Oude Suigel' op werkdagen van 10 tot 5 u zondags van 1 tot 5 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): cc werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot uur. kassen zaterdags en zondags ge- r 9.15 uur): Fu-Manchu en 9.15 uur): Finale in 9.15 uur): De Viking en 9.15 uur): Blow-up Molenmuseum Molen De Valk geopend dinsdag to en met zaterdag van 10 tot 5 uur zon dags van 1 tot 5 uur Maandags geslo droombeeio De Lakenhal, van 19 augustus tot 1 oktober: schilderijen en monotypes Kees Buurman (geopend dagelijks 10 tot 5, zondags van 1 tot 5 uur). Leid se raad hield eerste avondvergadering LEIDEN De gemeenteraad, gisteravond voor het eerst (althans buiten de begrotingsbehandeling) in avondvergadering bijeen, heeft zich met een zekere politieke felheid geworpen op het voorstel om van de voormalige school Breestraat 66 een improvisorisch amateurtoneelcentrum te maken. Terwijl men de rook ten slotte kon snijden werd ten overstaan van een flink bezette tribune vanuit de (voltallige) raad zelfs een tegenvoorstel en een motie ingediend. Maar daarmee bleek alle kruit verschoten want om kwart over elf konden noch loco-burgemeester Menken noch de raads leden meer goed wijs uit een voorgestelde nieuwe horeca-verordening. Het gesprek verzandde en men besloot dit punt maar aan te houden tot de volgende vergadering. Ten aanzien van de voormalige school Breestraat 66 kwam het voor stel van B. en W. er op neer, dat zij krediet van f 23.000 vroegen, nodig om de meest urgente voor zieningen te treffen in het gebouw, dat daardoor geschikt kan worden gemaakt voor de amateurtoneelver enigingen. De resterende lokaliteiten van het gebouw zouden dan later kunnen worden verhuurd als atelier ruimte voor kunstenaars, zo luidde het voorstel van B. en W. Alle fracties hadden wel iets te zeggen over dit voorstel. De heer Zit man (VVD) had geen enkel bezwaar tegen restauratie maar was het wel noodzakelijk dit gebouw een dergelijke tijdelijke bestemming te geven, zo vroeg hij zich af. De heer Ham (KVP) voelde ook niet veel voor deze noodoplossing. Kan het gebouw niet worden „afgestoten"? De heer De Kier (prot.-chr.) vond het voor stel eigenlijk niet economisch ver antwoord. Wij beginnen met f- 23.000 maar wij weten allemaal waar dit naar toe gaat, zei hij. PvdA-man Gransch vond het voorstel e,en akeli ge noodoplossing. Noodoplossing Wethouder Sannes wilde dit laat ste in grote lijnen niet ontkennen. Het is een noodoplossing, zei hij. Maar het zal nog wel een heel tijdje duren voordat het Boerhaavecom- plex kan worden gerestaureerd en als er niet tijdig wat gebeurt, kun nen de toneelverenigingen wel tot opheffing overgaan. Het Zaalberg complex is niet geschikt voor cultu rele doeleinden. Hoewel vanuit de raad was gezegd, dat er een koper was geweest voor de school aan de Breestraat, ontkende de wethoudei dit. Na veel heen en weer gepraat deed de voorzitter een dringend beroep op de raad het voorstel van B. en W. aan te nemen. De heer Van Aken (PvdA) kwam daarop met een motie waarin aanvaarding van het voorstel als noodzakelijk werd gesteld maar waarin de wens werd uitgesproken te onderzoeken of elders in de stad een definitief onderdak voor de toneelver enigingen kon worden gevonden, ter wijl voorts werd geopperd aandrang op het rijk uit te oefenen wat restauratie van het Boerhaaveeomplex betreft. De heer Ham kwam hierop met de suggestie de zaak drie weken aan te houden teneinde eventuele gegadigden voor de oude school te kunnen benade. ren. Na verkoop zou de opbrengst dan kunnen worden bestemd voor de stich ting van een definitief amateurtoneel centrum. Na schorsing maakte zijn fractiegenoot Lambermont hier een formeel voorstel van. Het werd met 2316 verworpen. Vóór stemden Prot.-Chr., KVP en Noodraad. De motie-Van Aken werd met 2118 aangenomen. Tegen stemden de Prot.-Chr.. KVP. Noodraad en 1 PSP-er. Het voorstel van B. en W. werd ten slotte met 2316 aangeno men. Tegen slemden de Prot.-Chr. fractie (met uitzondering van me vrouw Geelkerken), de KVP en dp heer Frans .van de PSP. Drankje Het beschikbaar stellen van een krediet van f 2.500 als bijdrage in de restauratiekosten van het tuin huisje bij Garenmarkt 9, in welk huisje TÏiorbecke college heeft ge geven, had ook nogal wat voeten in de aarde. De heer De Bruyn (PSP) vond dit, evenals de heer De Kier (Prot.-Chr.) meer een universitaire zaak. Ten slotte stemden de heer De Kier, de heer Roorda (PvdA) en de PSP-fractie tegen. De heer Koopmans (PSP) opende het langdurige debat over de Horeca- verordening door enige cijfers op te sommen van verkeersongelukken-na- alcoholgebruik en de spreekuren van consultatiebureaus voor alcoholisten. Andere raadsleden, onder wie de heren Kuyt (PvdA), Portheine (WD) en Roorda (PvdA) gingen daarna zo uitputtend in op onderdelen van de verordening, dat de voorzitter ten slotte niet meer wist hoe de verorde ning nog tijdens deze vergadering op een verantwoorde manier kon worden aangenomen. De dorst de raadsleden werd tijdens dit laat ste debat gelest met een (alcohol vrij) drankje. ..Rector-Lijleir Hoewel de heer Frans (PSP) be zwaren had tegen de enkelvoudige voordracht van B. en W. ten aanzien van de benoeming van een rector van het stedelijk gymyiasium werd drs. A. M. Coebergh van den Braak toch met vrijwel algemene stemmen als zodanig benoemd. „Vrijwel alge meen", want ook de lieer Lijten kreeg een stem Benoemd werden tot lid van de' commissie voor de bedrijfstechnische school voor individueel technisch onderwijs uit de leden van de ge meenteraad: J. Lij ten, alsmede drie leden uit de kring van voorstanders van rooms-katholiek onderwijs: N. L. M. Jansen, O. Hettinga, G. v. d. Vlist, drie leden uit de kring van voorstanders van openbaar onderwijs: mr. P. de Clercq, J. M. Oelmeyer, H. Zunderman en twee leden uit het or ganisatie- en bedrijfsleven: C. Sweris en A. J. Frèrejean. Dr. H. H. Frese lector in Leiden LEIDSE KANTONRECHTER Dr. H. H. Frese, als directeur-hoofd leider verbonden aan de Volkshoge school „Olaertsduyn" te Rockanje, is benoemd tot lector in de theorie en de praktijk van het vormingswerk in de faculteit der Sociale Wetenschappen aan de Leidse Universiteit Dr. Frese, die in Amsterdam is ge boren, studeerde aan de Leidse Uni versiteit, waar hij in 1948 het taalkun dig kandidaatsexamen Indologie af legde. In 1951 slaagde hij voor het doctoraal examen Etnologie. Hij was cursusleider aan de Volkshogeschool „Allardsoog" te Bakkeveen. In 1960 Promoveerde hij tot doctor in de let teren en wijsbegeerte op een proef schrift getiteld „Anthropology and the Public: The Role of Museums". Dr. Frese ,die van 1954 tot 1962 werkzaam is geweest als wetenschap pelijk leider aan de educatieve afde ling van het Rijksmuseum voor Vol kenkunde, is lid van de raad van ad vies van de Stichting Teleac en lid van de Culturele Raad van Zuid- Holland. LEIDEN Tijdens een informele bijeenkomst in de kamer van wethou der Menken ontving de 13-jarige Cas- per van Egmond gistermiddag uit han den van de wethouder een polshorloge met inscriptie. Dit horloge, beschik baar gesteld door het Carnegie-Hel- denfonds, kreeg hij als beloning voor het redden van Wim Bousie op 29 maart 196 7. Op die dag viel de 7-jarige Wim om streeks half elf met zijn autoped in he water van de Vliet voor het huis, waar de familie Van Egmond woont. LEIDEN De heer A. van Gennip, wonende aan de Haagweg, zal zich met een schrijven tot de rijkswaterstaat te Den Haag wenden, waarin verontrus ting wordt uitgesproken over het grote aantal ongelukken dat langs en bij deze weg, tussen Klikspaanweg en (Van een onzer redacteuren) LEIDEN Na de foto-expositie van Leendert Manneke is het de komende maand de beurt aan Bouke Wijkstra (26) om foto's in Taveerne Tastevin te exposeren. Het is zijn eerste expo sitie alleen en dus eigenlijk zijn de buut. Bouke Wijkstra woont in Sant poort en werkt op het ogenblik als fotograaf bij het academisch zieken huis. Hij is lid van fotoclubs in Haar lem en Leiden en heeft in Den Haag ongeveer vijf jaar op de fotovakschool gezeten. De expositie bestaat voornamelijk uit foto's van landschappen en por tretten. De eerste zijn haast „automa tisch" geschoten op strandwandelingen en vakanties, zoals de stomende vis sersboot in Scheveningen of de bootjes op het strand bij Noordwijk. Dait het de fotograaf uiteindelijk niet om het „gemakkelijke plaatje" gaat, is wel duidelijk. Hij probeert dit zo in de donkere kamer te bewerken, dat er een bepaald effect van uitgaat. Toch lukt hem dit maar een enkele maal. zoals bij de foto van een houten kist, die verlaten in een winterlandschap ligt. Van dit „stilleven" gaat een sug gestieve werking uit. Heel anders, jnaar veel beter zijn de portretfotografieën. Hier is het vooral het meisjesgezicht dat hem boeit, en in het gezicht zelf zijn het de ogen. die hij centraal stelt. Ze krijgen een zwaar acoent, waardoor ze als het ware uit de foto springen. Dit komt ook, doordat de fotograaf de rest van het gezicht heel licht heeft afgedrukt. Zo zijn er op de expositie wel meer vrouwenkopjes te zien, die hij min of meer op dezelfde manier heeft be naderd. Uit de ooghoeken kijken zij de toeschopwer doordringend, maar niet opdringerig aan, zodat men zelf ge boeid blijft kijken. Het is dit deel van de expositie, dat meer kan gaan betekenen in de toe komst. als de exposant de structuren van zijn vrouwengezichten nog gaver en beter weet af te werken. In ieder geval brengen deze foto's een verras send contact met de toeschouwer tot Vink. gebeurt. Hij vraagt, of het geen aanbeveling verdient een gesloten af scheiding te maken tussen rijweg en fietspad, en de witte, lage stalen band afscheiding van rijkswaterstaat tussen ventweg en fietspad te vervangen door een hoge, geheel gesloten staaldraad afscheiding met beplanting, met eer opening alleen bij het flatgebouw nabii de Vink. Dit om te voorkomen dat kinderen nog onverhoeds zouden kunnen over steken en ook om te voorkomen dat, verblind door tegemoetkomend vent- wegverkeer, fietsers uit hun koers Aan de bewoners van dit deel van de Haagweg is gevraagd, het schrijven mede te ondertekenen. Een gelijklui dend schrijven wordt gezonden naar Ged. Staten van Zuid-Holland en B. en W. van Leiden. NU IS EEN RINCK-BRIL (door de 5 RINCK-extra's) VOORDELIGER DAN OOIT BOTERMARKT 1 Telefoon 01710-25036 Ben Huynink opent dameskapsalon LEIDEN Gistermiddag opende Ben Huynink boven zijn parfumerie zaak in het pand Steenstraat 13 een dameskapsalon, waar zowel binnen- als buitenlandse kapsters werken. Waar eerst een woonruimte was is nu een mooie in half-Franse stijl in gerichte kapsalon te zien. In totaal elf mensen kunnen hier tegelijk worden geholpen. Jopie Huynink, dochter van de eigenaar, heeft de leiding over deze zaak, die verdeeld is in twee ruimtes. Achter kunnen de dames terecht voor verven en haarbehandeling en kunnen zij zich laten kappen. Naast de vijf droogkappen staan er nieuwe snufjes op het gebied van haarbehan deling. De heer Ben Huyning stamt uit een echte kappersfamilie. Zijn vader was het ook. Hij heeft een zoon en een dochter in de zaak. Verder heeft hij nog een broer in Amsterdam, die dit vak uitoefent en een in Canada, die ook kapper is. Casper hoorde hulpgeroep, vloog de. trap af en sprong gekleed het water in. Hij slaagde erin het jongetje boven ivater te brengen en naar de kant te zwemmen. Hoewel Casper bii de red ding niet in levensgevaar hecjt ver keerd. zag het Carnegie-Heidev.junds toch aanleiding hem te belonen. Behalve de redder en de geredde waren op deze bijeenkomst ook de ouders van Casper en de moeder van WjtnUKÊÊÊÊÊÊÊÊ LEIDEN Een 45-jarige PTT-ero ployé uit Katwijk is gisteren door de Leidse kantonrechter mr. W. de Ko ning veroordeeld tot een geldboete van f 150 subs. 30 dagen en de onvoor waardelijke intrekking van zijn rij bewijs voor zes maanden. De man was bij een inhaalmanoeuvre frontaal op een bromfiets gebotst, waarbij bromfietser zo ernstig werd gewond dat hij aan zijn verwondingen Verdachte kwam gisteren met een „A great job" (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Onder het toeziend oog van onder anderen de wethouders Pie- na en Menken ging gistermiddag de vlag in top bij Europa's eerste holiday inn aan rijksweg 4. Die vlag markeerde een belangrijk stadium in de bouw van dit naar Amerikaans voorbeeld ge bouwde motel: het hoogste punt was bereikt. Wanneer in een even vlot tempo wordt doorgewerkt, kan het motel in april 1968 ivorden geopend. De eerste paal werd ruim vier maan den geleden geslagen. De heer Thomas N. Voight, directeur van de Hotelmaatschappij Leiden N.V., die het motel gaat exploiteren, toonde zich gistermiddag al bijzonder verheugd over dat hoge tempo waarin wordt ge bouwd. „You've done a great job" liet de Amerikaan de bouwers (van het IBB in Leiden) weten in een toe spraakje dat hij op die ene zin na ir het Nederlands hield. Na die lof konden ze zich te goed doen aan bier en broodjes. De geno digden bekeken intussen een model kamer van het motel. De snelheid waarmee deze holiday inn uit de grond is gestampt, leek niet ten koste te zijn gegaan van het comfort. Mr. Loeff treedt af als curator LEIDEN Met ingang van 1 sep tember is eervol ontslag verletend aan mr. J. A. L. M. Loeff te Rotter dam, als curator van de Leidse Uni versiteit. Mr. Loeff, die sinds 1 okto ber 1953 deel heeft uitgemaakt var het college van curatoren, is de laatste vijf jaar ondervoorzitter van het col lege geweest. LEIDEN Vertrokken in de week in 24 tot en met 30 augustus: W Hanno fam, Driftstr 41a, Alphen a/d Rijn, Fazantstr 60; M Wessel en fam, Vlietweg Alphen a/d Rijn, Diamantstr 298: H Stouten en fam. Cobetstr 83. Oegstgeest, Zonnebloemln 59; H Wesseling en fam. Kolfmakersteeg 13a, Voorschoten, Bartokln 30: H Okuda en fam Witte Sin gel. 84. Japan: J H v d Laan en fam., Corellistr 51, Alphen a/d Rijn, Aarkade MC Brunt-Onvlee en fam, De Ba- zelstr 49, Woensdrecht, Antwerpsestraat weg 135; J C M van Rhee en fam, Ka- naalweg 161. Mierlo Rederijkin 44; P N Beerepoot en fam, Langebrug 24, Velsen, Hagelingerweg 150; G de Wit en fam. Moddermanstr 53,Oegstgeest, De Kempe- naerstr 42; M Schutter en fam. Kraai- erstr 33. Zoeterwoude, Hoge Rijndijk 97; W Schiphorst en fam, Moddermanstr 1, Venezuela; H A Avenarius en fam, Co- rantijnstr 56. Alphen a/d Rijn, Oudshoornseweg 170; MAM Boeren-v Schravendijk v 't Hoffstr 48b, Rotterdam, Beukelsdijk 157a; W Oudzegel-Troost. Meidoornstr 3G, Oostflakkee, Helsstr 27; B Merbis, Stuyvensanthof 25, Apeldoorn. Stationsstr 9; G D N E Kerbachi-Vian- den, Stationsweg 29a, Sittard, P Breug- helstv 44; N W M de Graaf, Stationsweg Rotterdam, Delftweg 10; M M v d Kwaak-Kreuger. Calandstr 21, Katwijk, Overrijn 7: Y M M Bik. Doezastr 4. Woerden, Meulmansweg 3; Y W Chang, Pieterskerkchoorstg 9. Geleen. Markt 122; G J J Verbeek, Rijn en Schiekade 105. Alkmaar, Van Houtenkade 12; F T Sprong, Seringenstraat 31a. Hilversum, Oosterengweg 103; J Nieuwenburg. Falckstr 9, Koudekerk a/d Rijn, Hooge- waard 84; D de Groot, Raamstr 8, Kat wijk. Havenstr 9; J J Groen Ame thisthof 46, Assen. Oostersingel 5; B Coert-Stikkelorum, Levcndaal 135, Kat wijk, Overrijn 7; G Nelemans-Sandifort, Plantsoen 1. Alsmeer, Uiterweg 314; D H der Vorm, Vismarkt 4, Amsterdam, St. Jacobsstr 2; O A Uhlenbeck, Hoge Rijndijk 89, Waddinxveen, Nic Beetsln 120; D T Nieuwenburg-Sanders. Falckstr Rotterdam, Bingleystr 65a; J J Ma- gielse, v Hogendorpstr 42. Woerden. Leid- dijk 177, Alphen a/d Rijn. Juweelstr 32; L J P van Vliet, Rijnsburgerweg 118, Deventer. Burg v Marleslr 14; M S G Veeze, Rijn en Schiekade 1, Oegstgeest, Wald Pyrmontln 5; A L Doeswijk, Vliet weg 7, Hazerswoude, Rijndijk 85;: A M Gispen, Plantsoen 19, Nijmegen. St. Ca- nisiussingel 20: G J Bach, Groensteeg 37b. Amsterdam, Victorieplein 22 III; N J L M v d Brink, Nieuwe Rijn 104, Zoeter- meer, Beatrixstr 6; C W C J Janssens-v Egmond, Oude Vest 27a, 's-Gravenhage, Berenrade 87; N v Leeuwen-Kroon, Oude Vest 197, Leiderdorp, Fred. Hendrikln 62; H Éggink, v 't Hoffstr 10; Katwijk, Over rijn 7; E C Dissevelt, Lammenschansweg 5, Terneuzen, Scheldekade 28; W P A Martij n, Lammenschansweg 64. Hooge- zand-Sappemeer. Parallelweg 11; A Schiphorst. Moddermanstr 1. Oegstgeest Wald Pyrmontln 4: J A A H M de Jong-Smithuis. Breestr '41a. 's-Gravenha ge. Bachmanstr 34: E J Roelants. Jan v Houtkade 28a, Zeist, Lyceumln 7; J Lan ge. Roodenburgerstr 49. Utrecht. Kievit- dwarsstr 38; M v Duuren-v d Staaij. De Sitterlaan 30. Alphen a/d Rijn. Dia mantstr 418; J W P Stavleu, Borneostr 21a, Brielle. Nic Pieckstr 11; A M Wiersum, Haarlemmerweg 63f. Assen, Oostersingel 21; J P van Duuren, Zijlsin gel 33, Alphen a/d Rijn, Diamantstr 418; M J R Bechan, Rijnsburgerweg 10, 's-Gra venhage, Cartesiustsr 153: PIAv Deven ter, Morslaan 25, Katwijk, Nachtegaalln 5; M v Kruijl. Witte Singel 37, Oegst geest. L de Colignyln 7; G v d Steen, Levendaal 103, Arnhem. Steynstr 31; P Middendorp, Kruisstr 40. 's-Gravenhage. v Swietenstr 67; Pvd Bosch-v d Vegte. Aarstr 11, Avereest, Zestiende Wijk 3, M Braggaar, Asserstr 40, Amersfoort, v Hou- tenln 6; A M Stavleu-v Apeldoorn, Kersenstr 6. Brielle, Nic Pieckstr 11; A E P M Bieshaar. Noordeinde 50, Voor hout, Jan Steenln 24; F M Hanemaaijer, Rapenburg 121: Breda, Leuvenaarstraat 21a; H E Jessurun. Witte Singel 58 b, Amsterdam, Rooseveltln 193 IV. heel andere verklaring dan hy inder tijd tegenover de politie had afgelegd. Hij beweerde nu plotseling dat de autobus, die hij had ingehaald, plotse ling de weg was opgezwenkt, waardoor hij naar rechts moest uitwijken. Uit het procesverbaal bleek dat de getui gen unaniem van mening waren dat de PTT-er al een tijd achter de bus had gereden, voordat hij met grote snel heid aan het inhalen sloeg. De officier van justitie had dezelfde straf geëist. Een 19-jarige bankelbakker uit Hil- legom werd er bij een routine-onder zoek in Voorhout op betrapt dat hij zonder rijbewijs en WA-verzekcring op een oude motorfiets reed. De motor, die de bakker voor f 25 had gekocht, werd in beslag genomen. Verdachte verklaarde dat hy niet de bedoeling had gehad klandestien met zijn motor te gaan rijden, maar dat hij op die bewuste avond de bus had gemist en toen maar de motor had genomen om nog op tijd te zijn op een jeugdbijeenkomst. De officier van justitie eiste twee geldboeten van resp. f 75 en f 150 subs. 45 dagen. Omdat de bakker in middels zijn rijbewijs had gehaald, kwam de rechter tot 'n iets milder von nis: een boete van f 200 subs. 40 dagen. De motor wordt van rijkswege vernietigd. VERONTWAARDIGD Een 22-jarige studente uit Leiden verliet zichtbaar verontwaardigd de rechtszaal Zij had een proces-verbaal gekregen, omdat zy met een auto op rijksweg 4 A was gestopt en daarmee een overtreding beging. „Ik stopte even een kaart te raad plegen om te zien waar de eerstvol gende afrit lag", legde zij uit. Op de vraag waarom zij indertijd niet de af koopsom van f 10 en later evenmin deze som via een haar toegezonden giroacceptkaart had betaald, ant woordde verdachte: „Ik had toen geen geld by mij en toen die kaart kwam was ik met vakantie". Tot haar niet geringe verbazing hoorde zij nu een boete van f 25 subs. 25 dagen tegen zich eisen. „Maar dat is f 15 meer dan de schikking", con stateerde zij. „Daar is niets aan te doen", ant woordde de rechter. „U bent tweemaal in de gelegenheid geweest om er met f 10 af te komen en heeft door uw non- betaling nu het gehele rechterlijke apparaat in werking gesteld". Het von nis werd eveneens f 25 subs. 25 dagen. Benoemingen Leidse universiteit LEIDEN Curatoren van de univer siteit hebben benoemd: drs. G. Chr. Anker tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Algemene Zoö logie; drs. D. R. Braakman tot weten schappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Farmacie; mevr. drs. E. G. Broekmam-Fischer tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Conflictspsychologie; dr. A. W. H. van Dongen, docent tot wetenschappelijk medewerker le klasse bij de Paedago- giek; drs. J. J. Giesen, tot wetenschappe lijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Natuurkunde; dr. J F. Ph. Hers, wetenschappelijk hoofdambtenaar A in vaste dienst bij de Inwendige Genees kunde, bij de werkgroep voor virus ziekten; drs. C. Hoogendoorn, tot weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Prehistorie; dr. M. Jeuken, weten schappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Theoretische Biologie, tot wetenschappelijk hoofdmedewerker; dr. N. Masurel, tot wetenschappelijk hoofd medewerker in tijdelijke djenst bij de werkgroep voor virusziekten; mej. I. A. Onnes, tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Pedagogiek; drs. J. A. Roest, tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Natuurkunde; drs. G. H A. Schol te, tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Bibliotheek: drs. H. B. Th. Schot, tot wetenschappelijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren; drs. A. M. Uleman, tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Conflict-psycho- logie; drs. W. G. A. M. Veugelers, tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Conflic t-psychologie SL0TC0NCERT IN PIETERSKERK VALKENBURG Loop der bevolking ;er augustus 1967. Bevolking op 31 juli 1967: 2572; geboren: 6. overleden: 2. ingekomen: 8. vertrokken: 3, bevolking sestraatweg 88; P W Ammerlaan, Mare- op 31 augustus 1967: 258L LEIDEN In de Pieterskerk wordt vrijdagavond om kwart over acht het laatste zomerorgelconcert gegeven. Dit slotconcert van de serie die is georganiseerd door K. O. in samen werking met het college van kerk voogden van de hervormde gemeente in Leiden, wordt gegeven door Johan van Dommele, organist van de Euse- biuskerk in Arnhem. Medewerking verleent het vioolduo Bouw Lemkes en Jeanne Vos. Uitgevoerd worden werken van Johann Sebastian Bach, Girolamo Frescobaldi, Wolfgang Amadeus Mo zart. Giovanni Battista Vitali en Max Reger. SASSENIIEIM Het afgelopen weekeinde hebben baldadige jongens ongeveer 45 ruiten vernield van in aanbouw zijnde woningen en schuur tjes aan de Jupiterstraat. De jongens gooiden de ruiten aan de achterzijde in om niet betrapt te worden. De schade wordt geraamd op 1500.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3